לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2006, 18:08
  sensya sensya אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.06
לינוקס להחליט אם להתגייס או לא?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי "Frodo Baggins" שמתחילה ב "להתגייס... או לא?"

אתה צודק, ישנם הרבה סיבות מדוע לא להתגייס וגם כאלה מדוע כן להתגייס, אך לצערך, כנראה, זה לא תלוי בך. כל אזרח ישראלי מחוייב להתגייס בהגיעו לגיל 18 על פי הלוח העברי כדי לתרום את חלקו למאבק הקיומי שבו שוררת המדינה בה הוא חי. במשך 18 שנה הגנו עליך בזמן, כספים, דם, כאב ואובדן מאות אלפי חיילים וניתן לשער שרובם לא היו מעוניינים להקריב את חייהם למען האחר, משפחתם או משפחתך, אך הם עשו זאת בכל יום שחוייב עליהם צו הגיוס. כי אחרת, רוב הסיכויים שלא היית פה. זו בדיוק הסיבה למה אין לך בחירה בעניין. אם אתה בריא בנפשך ובגופך, אתה תגויס בגיל 18. כך שמוטב שתתחיל להתרכז במובנים החיוביים של שנות השירות, שהם רבים ומגוונים משלבטח חשבת. ויותר מזה, הייתי מציעה לך למצוא בך את המוסריות הקולקטיבית בלרצות להתגייס מאשר להרגיש כבעל כורח, ועדיף לפני שתיגש לצו ראשון. ברוב הדברים יש יותר רע מטוב, אבל זה בדיוק מה שהופך את הטוב לטוב כל כך. (=אל תקשיב למשתמטים מצורך אגואיסטי לבזבז את זמנם בדרך 'אופנתית' יותר. זה לא אמור להיות קל וכיף, אם כי יכול להיות, כל היופי שמתבגרים בשנות הצבא. איזו מן בגרות תצמח לך משוטטות ברחובות המבדרים זמן שחבריך מסכנים נפשותיהם במדים?)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2006, 18:12
  SSOTL SSOTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי "Frodo Baggins" שמתחילה ב "להתגייס... או לא?"

גבר כמו שכבר אמרו, אם אתה יהודי בישראל חובה עליך להתגייס. אבל עזוב אנ'לא אדבר על החובה הזאת. כמה זמן אתה כבר חי? 17 שנה נכון...זתומרת 1889...בחיים שלך הספקת לעבור את האינתפאדה הראשונה, האי-שקט בלבנון, את האינתיפאדה השניה ומה לעשות אני בטוח שזאת לא תהיה המלחמה האחרונה. מי סיפק לנו ביטחון? צה"ל וכוחות הביטחון! מי נתן לך ללכת כל בוקר לבצפר בלי חשש (או חשש מינמלי)? צה"ל וכוחות הביטחון! מי דואג להגברת הרגשת הביטחון? צה"ל וכוחות הביטחון! מה לעשות הארץ שלנו עקובה מדם ורק בקרבות ודם כבשנו אותה! ומה לעשות בינתיים זאת הדרך היחידה לשמור עליה! , תן מהחיים שלך 3 שנים, תתגייס לצה"ל ותרגיש גם אתה חלק ממעטפת הביטחון שנמצאת מסביבנו! אז תעשה את הדבר הנכון לעשות חבר, כי מה לעשות, אין לנו ארץ אחרת!

ד"א אמרת שאתה רוצה לשמוע את הצד השני...אני בספק אם תמצא פה..רוב החבר'ה כאן מורעלים! אבל אם אתה רוצה אני יכול לייצג את המשתמטים, לא יהיו לי הרבה דברים טובים להגיד אבל מילא!

ישן 27-04-2006, 18:29
  BELTZI BELTZI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.05
/
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "גבר כמו שכבר אמרו, אם אתה..."

זה נכון שרוב החבר'ה מורעלים.. שלא תשמע דעה אחרת.. אני אדבר בכל זאת, אולי אני אחדש משהו.

אין הרבה מה להגיד על המערכת הזאת, היא אטומה, היא לוקחת לך 3 שנים מהחיים שהיית יכול לנצל אחרת והיא מתישה הרבה גברים לא פחות מורעלים ממני.

אבל סתכל שנייה על אחוזי המתגייסים, גבוהים יותר מאלו שלא..
אני מתאר לעצמי, לפי הדיבור.. שהתכניות האחרות שאתה מתכנן במקום הצבא זה ללמוד..
אז תן לי לספר לך, חברים שלי, 100 בתעודה, כבר עשו תואר ראשון במתמטיקה בכיתה יא' ובכל זאת
הולכים לקרוע את התחת בקרבי עכשיו.. הם חשים מחוייבות למדינה, לחיילים שאיבדו פעם את החיים שלהם בשביל שהם יוכלו לגור כמו שצריך. הם רוצים להתנדב, לתרום, לעשות משהו בשביל אנשים אחרים סוף סוף, וברוך השם, אני מבין אותם.
אולי בגלל שאני 'מורעל' אעלק, אבל קשה לי להעריך בן-אדם כמוך.. שחי במדינה כל כך יוצאת דופן, ופשוט עובר לו ליד האוזן.. זורק זין.. חכמים ממך, בוגרים ממך, תותחים ממך, הלכו לשרת, למה שתוותר על זה?

עוד כמה דברים נטולי רגש עכשיו-

החברים הכי טובים שתכיר ושיהיו לך יהיו בצבא, כמעט באחריות מלאה.
אתה תתבגר, בצבא, באחריות מלאה, כמובן שיותר בקרבי אבל גם לא. אני מדבר עם צעירים מחו"ל ולא יאומן אפילו כמה הם ילדונים.
לגבי הלימודים, אני למשל גם הייתי במעוניין לשלב לימודים במסלול שאבחר בצבא, לכן הלכתי לטייס, נפלתי, והלכתי לחובלים.. תלמד על המסלולים האלה, יש רבים... תאמין לי תרוויח יותר ממה שתלמד לבד.

דבר אחרון, אם לא תחליט עד לצו הראשון, תבוא אליו בגישה של כן הכי קרבי והכי רוצה להתגייס בעולם, כי חבל שיירד לך קב"א..

יום טוב.
ישן 27-04-2006, 18:39
  melarky melarky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
תראה הצבא זה גוף גדול ומפגר שרמת היעילות שלו די שואפת
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "יש אשכול גדול מאוד על משתמטים"

לאפס ולפעמים אתה מוצא אנשים באמת באמת חכמים מגיעים לתפקיד שלא מנצל אחוז מהיכולת שלהם, ולפעמים אתה תמצא גם מפגרים בקורס טיס, וגם הרבה פעמים תמצא את עצמך במחסום או במשרד מול מחשב לא עושה כלום ותשאל את עצמך מה לעזאזל אני עושה פה? כל זה נכון והמחשבה לפעמים על זה שבמקום לאכול תחרא הזה אתה יכול לנצל תשלוש שנים בצורה יותר יעילה כמו לימודים וכו' גם נראית נכונה ומפתה אבל על כל זה למעשה גובר דבר אחד מבחינתי לפחות: איך אתה יכול כבן אדם, שלמד וגדל עם חברים שלו, שאבא שלו הלך לצבא ושאר המדינה הולכת לצבא, והחברים שלו הולכים לצבא לא ללכת לצבא? למעשה נוצר מצב שאתה נותן לאנשים להשקיע 3 שנים, חברים שלך יישבו בשטחים או בקריה או לא יודע איפה 3 שנים ואתה תשב באוניברסיטה ותתן להם לטחון כי זה נראה לך בזבוז זמן? לדעתי להוציא 21 שלא מטעמים אמיתיים זה הדבר הכי אגוצנטרי שבן אדם יכול לעשות.
ותאמין לי שמורעל אני לא ושצמד המילים "עד מתי" ו"נמאס לי מהחרא הזה" עברו לי בראש עשרות פעמים, ולמרות זאת אני יודע שאני צריך לסיים 3 שנים ולתת את הזמן הזה בשביל להרגיש בן אדם
ישן 27-04-2006, 18:49
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...

העליתי את המסמך הזה כמה וכמה פעמים לפורום ואני חושב שהוא שווה קריאה נוספת תהנה! מקווה שזה יעשה את העבודה לצד החיובי!.

מלש"ב יקר,

בעוד כשנה או פחות אתה מתגייס לצה"ל.כשתחלוף השנה הזאת תעבור את שרשרת החיול ותהפוך לאחד ששייך למשפחה אחת גדולה של כבוד וסמלים!.
למשפחה הזאת קוראים צה"ל!,בעת שירותך אתה עומד להיתקל במכשולים שיקשו את דרכייך אך למד להתחשל והדבר יביא לפיתרון הבעיה.
כאשר אתה שייך למשפחת צה"ל אתה מייצג את הדגל והאומה היהודית.
כיום בעת הסכסוך הפלסטיני ישראלי אתה עומד בדילמה שכן התעמולה בישראל היא אנטי צבאית בעליל כלומר הרבה מהלך הרוח התקשורתי סובב סביב הכותרות של צה"ל הרג פלסטינים וכו'.
אחד האויבים שלנו הם הקוראים לך לסרב פקודה בעת השירות או להשתמט מן השירות בצה"ל.
כאשר אני מתגייס לצבא חובת ההוכחה נמצאת עליי, עליי להוכיח כי אני חייל נאמן למדינה שלי לחוקיה ולפקודותיה כשם שנשבעתי בטקס ההשבעה!.
בהמשך הדרך כאשר תסיים את הטירונות תוכל להוכיח לאויב את העליונות של משפחת צה"ל בין אם אתה משרת בתור תומך לחימה או שאתה שייך לחיילות הנלחמים בשטחים.
כאשר אתה משרת, רוח צה"ל נמצאת בך, הדגל מתנופף בעינייך, ואתה גאה לשמוע את התקווה מתנגנת ואותה שרים המוני חברייך החיילים.
להיות חייל בצה"ל משמעותו להיות נאמן למדינה,לא לערב פוליטיקה בתוך הצבא שמביאה כתוצאה מכך לתופעת הסרבנות,לקבל כל פקודה ולבצע אותה!.
הסרבנות היא סרטן הממאיר בלבה של האומה היהודית היא מאיימת עליי ועליך.
הסרבנות מביאה לכך שפחות חיילים יגנו על המדינה שיהיו פחות מתגייסים מכיוון שהם שמעו מן המשתמטים שצה"ל הוא צבא כיבוש!.
אם לא נעצור את המחלה היא תתפשט בכל גופה של האומה היהודית ו57 שנות קיום ולחימה על הבטחת החיים בארץ יירדו לטמיון ומדוע?,בגלל אנשים שאינם מסוגלים להבין שהצבא הוא מטרה עליונה.
הסרבנים הם אומנם מיעוט בחברה שלנו אך המיעוט הולך וגדל.
מי שמסרב הוא מי שהושפע משטיפת המוח הפלסטינאית וכמובן כאשר אתה מסרב אתה מייצג חלק מן הבעיה של אותו מיעוט,וכאשר אתה מסרב הרי שאתה רוצה בהיחרבותה של האומה היהודית.
לסיום ארצה להגיד לך כי האמן לי שהשירות הצבאי שלך באשר הוא יתגמל אותך וישאיר בך הרבה חוויות שלעולם לא תשכח!.
זכור כי הצבא הוא זה שמגן על משפחתך כיום ובעתיד אתה תצטרך לעשות את העבודה ואם לא תעשה אותה לא יהיה מי שיעשה משמע הביטחון של משפחתך נמצא בסכנה.
כשאתה מסרב אתה תוקע סכין בגבה של האומה היהודית ובאחיך הגרים איתך על אותה אדמה.
לכן אני רוצה לאחל שיהיה לך שירות נעים ומלא חוויות!.

שלך תמיד,
אחיך לנשק

*הערה: המסמך כתוב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים!.

ישן 27-04-2006, 21:03
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
אני חושב כך.......

יש חוק במדינה כל יהודי תושב ישראל שמלאו לו 18 שנים חייב ואני מדגיש חייב!!! להתגייס
כמובן שאני לא מדבר על אלה שבגלל בעיה בריאותית כזו או אחרת לא יכולים להתגייס אבל אלה
שיכולים להתגייס ואין להם שום דבר שעוצר בעדם חייבים לעשות את זה!!

לדוגמא אפשר להזכיר את העולים החדשים שזה לא משנה כרגע עם זה רוסים או אתיופים ועוד..
הם יכולים להמציא שטויות מפה עד להודעה חדשה ולצאת מהצבא עם פרופיל 21 אבל למרות הכל
הם מתגייסים(כמובן לא כולם)אבל עדיין הרוב המוחלט מתגייס והולכים ליחידות הקרביות ותורמים תחלק שלהם....אז למה אחד שגדל פה ומבחינה פיזית הוא בריא לחלוטין למה אחד כזה צריך בכלל לחשוב על לא להתגייס??......אז אל תהיה קרבי, בסוף כל אחד תורם במה שהוא יכול אבל להתגייס ולהיות חייל ולתת תתרומה שלך למדינה 3 שנים לדעתי אתה חייב....
לא נתחיל לפרט פה ששירות בצבא זאת גם חוויה מלמדת לכל החיים ואתה רוחש המון חברים וידע
בקיצור אחי תעשה בשכל תתגייס ותתרום בין עם זה קרבי או לא!!!
בהצלחה לך בהמשך!
ישן 27-04-2006, 22:59
  Gadi-x Gadi-x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
חחח...בדיוק מה שרציתי לומר..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עידן למבורגיני שמתחילה ב "אתם לא מבינים את דרישת כותב האשכול"

אני יגיד לך איך אני רואה את זה:
למה כדאי?
קודם כל כדי להגן על המדינה שלך. אתה יכול לראות את זה כלהגן על המשפחה שלך או החברים שלך אבל תכלס המשפחה והחבר'ה שלך הם חלק מהמדינה.
כשחבר שלך ילך לקרבי ואתה לא (נניח שלא..) אתה בעצם לא מוכן לתת את החיים שלך לחבר הזה כמו שהוא מוכן לתת אותם לך וכמו שכל החללים נתנו אותם לנו. הרבה דם נשפך על האדמה שלנו והרבה עוד ישפך לצערנו הרב ולמה שזה לא יהיה הדם שלך? או שיותר נכן לומר, למה שזה יהיה דווקא הדם שלי ולא שלך? כמו שאני ושאר החברים הקרובים שלי מתגייסים כולנו לקרבי, ככה כל אחד צריך לעשות אלא כמובן אם הוא לא יכול או שהוא יודע שבעורף הוא יתן יותר מעצמו כי בזה הוא טוב, במילים אחרות: יש לו יותר מוח מכוח.
עוד סיבה למה כדאי, כבר נתנו אותה אבל אם אני אומר את מה שאני חושב אני כבר יגיד הכל.. אתה מתבגר שם, עובר דברים מטורפים שלא תעבור בשום מקום אחר, החוויה עצמה היא מטורפת, אתה רוכש חברים לכל החיים ומקבל נקדות ראיה נוספות על החיים.
תראה לדוגמא את כל הערסים האלה שהולכים לצבא ויוצאים בני אדם...

למה לא?
המערכת דפוקה ולפעמים כל כך משביזה...ואת זה אני אומר עוד כמלש"ב!! כל כך לא יעילים ולא שמים זין עליך כשאתה מנסה להסביר להם משהו חשוב בטלפון או בפקס וכו'..לא חוסכים בכסף בכלל וכל עניין הפרוטקציות שם ממש אבל ממש עובד יפה.

בכל מקרה חובתינו להגן ולתת לאנשים שכבר שרתו והגנו עלינו עד היום את התחושה שכשהם בבית עם האישה והילדים אנחנו שומרים עליהם כמו שהם שמרו עלינו כמה שנים קודם לכן.

מקווה שהבנת את הדרך שבה אני רואה את זה.
גדי.
ישן 27-04-2006, 22:39
  Drori Drori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Drori
לא קראתי את כל התגובות

אז יכול להיות שאני אחזור מעט על דברים שאנשים אחרים אמרו.

בכל אופן, לדעתי אתה ניגש לכל העניין הזה בצורה לא נכונה.
השאלה שלך לא צריכה להתמקד במהם היתרונות בלהתגייס ואם כדאי לי או לא.
נקבע חוק - כל נער ונערה שמלאו להם 18, מתגייסים לצבא.
אתה חלק ממדינה מסוימת, מקבוצה מסוימת, וכמו שאתה נהנה מהיתרונות שהיא נותנת לך, ומה לעשות ילד אולי אתה לא מודע לזה אבל היא נותנת לך, אתה מחוייב להיות כפוף לחובות שעליך למלא בתור חלק מהקבוצה הזאת, בתור אזרח לעתיד במדינה. כן, יש דרכים להתחמק משירות צבאי, ויש אנשים שעושים את זה חלקם מסיבות מוצדקות וחלקם לא. אבל כמו שנאמר פה, אם אתה בריא בגופך ובריא בנפשך, אין שום סיבה בעולם שלא תמלא את החובה הזאת, שכן לא למלא אותה זה לא רק פשע (גם אם עשית את זה בדרך חוקית וגם אם לא) אלא גם בריחה...ובנאדם שבורח מדברים בפעם הראשונה יברח מהם גם בפעם השניה והשלישית...ואם ככה אתה רוצה לראות את החיים שלך, מלאים בבריחות מדברים ומחובות חבל מאוד.. קיצוניים ומעטים המקרים בהם אנשים מרוויחים סתם ככה ללא מאמץ השקעה והתמודדות.

עכשיו רק אחרי שהעניין הזה הובהר, אתה בכלל יכול להסתכל על היתרונות ועל מה הצבא יכול לתרום לך ואיפה..ופה אתה כבר לא מחפש את הסיבות להתגייס לצבא אלא מחפש את הנישה שהכי מתאימה לך והכי תתרום לך בעזרה בעיצוב האופי, האישיות ואולי גם העתיד שלך וזה שוב כמובן, בהתאם לצורכי הצבא, ואם אתה מתאים למקומות שבחרת.

מקווה שמשהו ממה שאמרתי יחדור וישנה משהו,
שבת שלום

ישן 27-04-2006, 23:49
  רון188 רון188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
דעתי

תראה אני ינסה להגיד לך את שני הצדדים
א. תראה ברור אם למשל לא תתגייס תוכל לנצל את הזמן שלך לדברים כמו אנשים במדינות אחרות ותוכל ללמוד מוקדם ואולי כבר בגיל ממש צעיר כשרק כולם מסיימים את הצבא תוכל כבר כמעט להיות עם תואר במשהו ולצבור נסיון ולסדר לעצמך את החיים מהר מאוד ולהיות מצליח או סתם להעביר את הזמן בנינוחות ולהנות ולחיות ואני בטטטוח שאם צבא לא היה חובה רוב האנשים לא היו מתגייסים ורק מי שבאמת חושק בקריירה צבאית או שמרגיש שמחובתן לתת את השירות למדינה
ב. הרבה אומרים שההצבא זה לא מה שהיה פעם אבל אני מאמין שהצבא בייחוד בקרבי כן משנה אותך אני מאמין שלטובה אך יש גם כאלה שזה יכול להרוס להם הרבה אך הנקודה פה שהצבא כן יכול לעזור לך , נתת שלוש שנים מהחיים שלך להגנה על מדינה שביום יום נמצאת בסכנה וצריכה הגנה שוטפת , לא תרגיש גאווה שאתה מגן על המדינה שהרבה לפנייך נתנו את חייהם ואת המאמץ שלהם כדי שאתה תוכל ללכת בטוח ברחוב ובכל מקום? אני מאמין שגם הקשר שאתה מפתח עם אנשים והתחושת הביחד זה דבר וכל הקבצתיות זה דבר שמאוד נדיר למצוא במקומות אחרים אחרים בחיים. הצבא מבגר אותך הופך אותך לבן אדם שבעתיד יסדר לך את הסדר עדיפויות ותלןמד לקחת דברים אחרת ( " אני יכול לעשות הכל הייתי בגנין שלוש שנים ומנעתי איקס פיגועים אני יכול לעשות הכל" , מחשבה רנדומלית אקראית) גם אם לא קרבי אתה יודע כמה תוכל לתרום ביחידות כמו מודיעין ומחשבים אתה חלק משהו אתה עושה דברים שילדים הולנדים בחיים לא יעשו אתה עושה משהו עם עצמך

אני מציע לך בחום להתגייס כמו כל דבר בחיים לא הכל דבש וגם בצבא וגםם אם לא תהייה בצבא תאכל חרא ותמיד יהיו קשיים בין אם זה ביחידה בין אם באוניברסיטה או כל אתגר אחר בחיים שלך

אני לא צודק? אשמח לשמוע תגובות

נערך לאחרונה ע"י רון188 בתאריך 27-04-2006 בשעה 23:51.
ישן 28-04-2006, 14:36
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
מה זה פה גנון? אין פה מטפלות, ולא שילמו לי כסף להעביר סדנת מוטיבציה לאזרחים סוג ז....
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "חשבתי שיקפיץ את הדיון הזה,..."

הצבא באמת ובתמים יכול להסתדר מבלי האנשים הללו....
ציטוט:
*קנס למשך כל החיים- המשמעות פטור ממס מסויים עבור אלו שעשו צבא(נגיד עד 800 ש"ח בחודש, תלוי בהכנסות).

*הגבלת גיל ממנו אפשר להכנס לאקמייה(21). (מצויין גם ליצירת שווין בין הערבים ליהודים)

*אי מתן דמי אבטלה, לפני גיל 21.

*על כל היוצא בפרופיל 21- תקופת צנון של 5 שנים לפחות, לבחינת התאמה וכשרות לקבלת רשיון נהיגה.

*הנחה בלמודים אקדמיים לבוגרי השרות הצבאי(קרי, קנס למשתמטים).

ווכו', וכו'.....

אגב, כל מה שנאמר לא נוגע אליך אישית, כי שרות לאומי מבחינתי שווה ערך לשרות צבאי.
ישן 28-04-2006, 08:16
  Kodi Kodi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04

אממ גם אני בן 17, והמסקנות שאני הגעתי זה שלראות נערים בגילי וחברים הכי טובים שלי מתגייסים ו"מבזבזים" 3 שנים מהחיים כשאני השתמטתי זה נראה לי הדבר הכי אגואיסטי שאני יכול לעשות כלפיהם.
אני לא מיוחד ואם אחרים מתגייסים ויש חוק במדינה מה לעשות אני יעשה את זה גם, אני לא הראשון ולא האחרון שעושה את זה וכולם עוברים את זה.

משהו נחמד ששמעתי: כשאתה מתגייס אתה שומר על האנשים ששמרו עליך בעבר, ושומר על האנשים שישמרו עליך בעתיד. וזה מה שיפה, שאתה חלק ממשהו הדדי שכל אחד תורם את חלקו.

אני אישית פשוט לא יהיה מסוגל ללכת ברחוב ולחשוב שיש ילדים בגיל שלי, אולי חברים שלי, אולי למדו איתי בכיתה שנמצאים באיזה חור בעזה ויש סכנה אמיתית לחיים שלהם, כלומר הם ממש החליטו לקחת סיכון, בזמן שאני הולך ועושה קניות בדיזינגוף במקום להיות יחד איתם שם, או לא בהכרח שם, אולי להיות זה שמדריך אותם מאחורה בקשר, או זה שמפענח את המפה שלפיה הם צריכים ללכת, או אולי לשבת מאחורי מחשב לפתח משהו שיוכל להחליף אותם.
נכון זה קורה במקרה הטוב ורוב האנשים עושים דברים הרבה פחות חשובים, אבל כל אחד תורם מה יש וזה מה שהכרחי כדי שהמערכת הזאת תעבוד.
ישן 28-04-2006, 09:38
  AlonElimlch AlonElimlch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.05
אני חייל כרגע

ואני חייל קרבי ומה שיש לי להגיד לכם זה שכולכם מדברים בולשיט

אי אפשר לכבול לאף אדם את הידיים 3 שנים או שנתיים או אפילו שבוע
בן אדם שלא רוצה להתגייס וכן יתגייס יבזבז את כספי המערכת בבדיקות רפואיות לשווא או שיבזבז את כספי המערכת בישיבה בכלא עד שישחורר מהצבא בשל אי התאמה\21 עדיף שילך למסגרת פחות מאיימת כמו שירות לאומי

ובקשר לפותח האשכול

בעד:
1)"אין לי ארץ אחרת" כאן נולדת ואם כולם יחפשו סיבות למה ללכת או לא ללכת מדינתנו תחדול מלהתקיים
2) אתה תתבגר בצורה בלתי רגילה אם זה בקרבי ואם זה בלהיות מש"ק ממטרות
השקפת החיים שלך תשתנה אתה תעריך כל פיסת חול שפעם היית בועט בה
3) זה ההווי הישראלי אין מה לעשות...זוהי חוויה לטוב ולרע אנשים מדברים על שירותם הצבאי גם 30 ו40 שנה אחרי השחרור
4)חברים...החברים שתכיר בצבא ילוו אותך כל החיים לאבא שלי יש חברים מהסדיר\מילואים שחלקם גרים בקצה השני של הארץ ופעם בחודש הם נפגשים למרות הכול לקפה

נגד:
1)מסגרת קשה ומגעילה שפשוט קשה להתרגל אליה הפז''מ שלי עדיין לא הגיע לשנה אבל אני בטוח שגם אחרי שנתיים עדיין יהיו לי רגעי משבר
2) כסף...ברגע שאתה מתגייס אתה מתחיל לרדוף אחרי השקלים הבודדים במיוחד אם אתה מעשן
3) הריחוק מהבית\חברי ילדות\חברה אחד הדברים היותר קשים בצבא
4) משהו שנוגע לי ולעוד הרבה שירותי הרפואה המסריחים של הצבא

בהצלחה בכל אשר תלך
ישן 28-04-2006, 12:12
  atlantix atlantix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
לפי דעתי

אחרי כל החרא שאני אכלתי בצבא אני מציע לך לא להתגייס,אתה פשוט תסבול עוגמת נפש אין סופית טירטורים,אם הפרופיל שלך הוא נמוך מ72 יכול להיות שתשובץ לתפקיד חסר משמעות
שכל הצורך שלו זה כדאי שירשמו שאתה בא לצבא,הצבא יזלזל בך,וידפוק לך את הבריאות
תדע לך שברגע שנכנסת לצבא אתה חסר זכויות והופך להיות רכוש של אנשים רעים שכל המשמעות
שלך בעינהם היא שאתה עבד שלהם ולא שווה כלום,אין לך דיעה בצבא על שום דבר,בצבא גם לא יתחשבו בך בכלום ( למשל אני הייתי חולה ובטירונות הכריחו אותי לקום ב4 בבוקר לאיזה מסדר מפגר למרות שכולם ידעו שאני חולה),בצבא גם כל דבר קטן יכול להכניס אותך לכלא,וזה מאוד פשוט להיכנס לכלא,למשל יש סגני אלופים וכל מיני בעלי דרגות אחרים שיש להם סטיה לתת עונש ראשון של 21 יום על תנאי בכלא,ואח"כ אם יתפסו אותך על כל שטות קטנה(לדוגמא אם לא התגלחת מספיק טוב) אתה נכנס לכלא,בכללי הצבא מבוסס על שני עקרונות : האומלל מאמלל את מי שמתחתיו - שאומר שהמכ"ים שלך בטירונות יעשו לך את המוות רק בגלל שהקצינים מעליהם יעשו להם את המוות אם הם לא יעשו לך מוות וככה זה עובד בכל הצבא,אנשים עושים דברים כי הם מפחדים ממי שמעליהם,והעיקרון השני הוא עיקרון הכסת"ח - שאומר שבצבא יעשו הכל כדאי לכסות את התחת שלהם ולא לקחת אחריות,לדוגמא אם תהיה לך איזה בעיה יזרקו אותך מצד לצד כי אף אחד לא מוכן לקחת אחריות עלייך,בכללי גם אתה צריך לדעת שהתשלום שלך בצבא יהיה דיי עלוב 350 שקל שזה אפילו לא מספיק לכסות חשבון טלפון(ואתה תדבר הרבה,רוב החיילים לא בבית כל הזמן),בצבא גם אם תרצה לעשות משהו לא יתנו לך,אין שום הגיון בצבא ואל תחשוב שזה סתם קלישאה כי בצבא באמת אין הגיון,למשל אותי תקעו באיזה בסיס בתור "ממתין" שזה אומר לבוא כל יום לחכות איזה 7 שעות בתוך איזה סככה מפגרת וללכת לבית,ככה כל יום,והיו ימים יותר גרועים שהשאירו אותי גם לישון שמה בלי לעשות כלום,שתגיע בצבא לאותו "קצין מיון" שאמור לתת לך תפקיד תיתקל באטימות,את אותה "מלינה" שאתה מקבל או כבר קיבלת אתה יכול מעכשיו לזרוק לזבל כי פשוט אין לה משמעות,הצבא זה דיקטטורה שאתה לא קובע כלום,ברגע שאתה נכנס לצבא אבד החופש שלך והשליטה שלך על החיים שלך נאבדה,הרפואה בצבא היא על הפנים,תהיה מוכן לזה שתלך לרופא בצבא והרופא יגיד לך שאתה שקרן,או פשוט יחקור אותך הרבה,המפקדים בצבא מחפשים רק להעביר את השירות שלהם ככה שאל תצפה לקבל מהם יחס אנושי,בצבא גם הכל עובד בכוח,ככה שאם תרצה להשיג משהו אתה חייב להיות מוכן להיכנס לכלא,אם אתה לא מסוגל להיות בכלא אין לך מה לעשות בצבא,האוכל בצבא הוא גם מגעיל,אני אישית מצאתי עכבר בחדר אוכל,מה גם שאם אתה חושב שאתה בא לצבא כדאי להילחם בערבים אתה ממש טועה,אתה בא לצבא ומגלה אויבים חדשים - משטרה צבאית,רס"רי בסיס,משק"י משמעת אלו האנשים שיעשו הכל,ואני ממש מתכוון הכל,כדאי למרר לך את החיים,אני מכיר מישהו שקיבל ריתוק של שבועיים על זה שלא היה מסופר(והוא היה מסופר רגיל),מש"קי משמעת הם אנשים שמקבלים בונוסים על רישום תלונות לחיילים ככה שהם ממש מתנהגים רע ומחפשים אנשים בנרות רק כדאי להרוס להם את היום,בקיצור ההמלצה שלי אלייך היא לא להתקרב לצבא..

בכל מקרה אם אתה חושש שהמצפון יפריע לך בעתיד,או שאתה לא מאמין לי כל כך,אז תיכנס לצבא תראה איך זה ואם לא טוב לך תצא,עוד פרטים על השירות הצבאי תוכל למצוא באתר של פרופיל חדש
גם הייתי ממליץ לך להיכנס לפורום של פרופיל חדש ולשאול שמה אנשים,רוב האנשים מכירים שמה את הצבא ויכולים לתת לך עיצות

נערך לאחרונה ע"י atlantix בתאריך 28-04-2006 בשעה 12:18.
ישן 28-04-2006, 13:20
  Mr.Tiny Mr.Tiny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.05
עוד משהו ...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "לפי דעתי"

רק אנשים נורמאלים מבינים מזה צבא .

ישבתי אם חברים שלי פעם אחת ואמרתי לא שווה להתגייס לא רוצה להתגייס .

וחברים שלי אנשים חכמים אומרים לי להתגייס , אבל הם לא קולטים שאין לה סיבה אחת נורמאלית .
ואני אשכרה מציף אותם בסיבות לא להתייגס.

אומרים שמה יהיה אם לא עשית צבא יהיה לך קשה להסתדר בחיים ,
אמרתי להם שזה שטויות , וחוץ מזה ב3 שנים של הצבא אפשר לעשות תואר, ואז יקבלו אותי במקום כל הכי קרביים שיכול להיות .

אומרים לי לעזור למדינה שלי , אמרתי לא רוצה לעזור למדינה שלי , מה היא עשת בישבילי ?

ואני נישבע לכם שכל החברים שלי ילדים חכמים ואשכרה אמרו לי את הדבר הבא .

" אם אתה לא תתגייס אז הילדים שלך לא התגייסו , והילדים שלהם לא התגייסו , ואז לא יהיה לנו צבא ככה . "
אמרתי להם נו אתה תגייס והילדים שלך ילכו לבצא והילדים של הילדים שלך כן ילכו לצבא . "
אז עדיין יהיה צבא .

ואז הבנתי רגע מה אני רב איתם , מכיתה א' אומרים להם להיות חייל טוב ואחד מהחובות שלנו זה צבא .

יש מישפט שאומר , שבישראל מלמדים אותך להיות חייל טוב , ולא בן אדם טוב .

" קרבי זה הכי אחי "
אבל רק ביגלל זה מנצלים אותנו ומתיחסים אותנו כאל 0 שזה עוד דבר טוב 0 שם .

אני מכיר משהו שישב 6 שנים בכלא , שגנבו לו את הנשק . ביגלל שפרצו לו לאוטו .
אז מזה שווה להיות חייל בימנו ????????
ישן 29-04-2006, 15:20
  sensya sensya אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.06
פיגוע תגובה לתגובות

"יש לי תוכניות לחיים"- כל הכבוד, אני בטוחה שסבתא גאה בנכד הקטן שלה, אבל זה לא רלוונטי לשאלה. (אני בטוחה שגם לחייל שעומד במחסום המטרה לשמור על הישבן שלך בחיים כדאי שתוכל להתכתב באינטרנט יש אי אלו תוכניות משלו. חתונה, משפחה, קריירה -אלו רק חלק מהדברים שחללי צה"ל איבדו בעודם משרתים בצבא)

"הוא רק רצה תשובות של בעד ונגד"- לא, הוא לא שאל אנא הביעו עמדות המציינות את היתרונות והחסרונות שבגיוס לשם סקרנות, אלא הוא שואל אם כדאי לו להתגייס או לא. שוב, לא רלוונטי. (חוק מדינה אומר לך משהו..?)

"דיון על משתמטים\למורעלים על הצבא"- זה בדיוק העניין, אין זה דיון. הוא מוכרח להתגייס. חסרונות ויתרונות קיימים בכל מקום, כשלרוב החסרונות עולים על היתרונות, בדיוק בגלל זה לא משאירים בחירה. ולא בצורה פאשיסטית, אלא מהסיבה הפשוטה שאם היו משאירים בחירה- לא היתה נשארת מדינה.

"אני אישית לא רוצה להתגייס מהסיבות הבאות: אני בן יחיד,הורי גרושים אני רק עם אמא,אמי עברה 2 ניתוחים,יש לי לעיתים קרובות כאבי ראש, יש לי בעיית עודף משקל,יש לי כושר וסיבולת נמוכים, אני נגד פעילות הצבא" -אתה לא מחוייב לשרת בקרבי (בדיוק בבגלל המקרים הללו קיים חוק לפיו הוריך חייבים לחתום וויתור), 50% מהמשפחות בארץ הן גרושות ובכל זאת רוב הנוער מתגייס, אני מאחלת לאמך בריאות שלמה אבל כל עוד היא בקו הבריאות הממוצע אני לא רואה את הקשר, אם יש משהו טוב במאפיינים הפרימטיביים של הצבא זה שהוא מכניס אותך לכושר גופני שכידוע לך בריא מאד לגוף ולנפש, בדיוק בגלל הבעיות הרפואיות בונים לך פרופיל מותאם אישית ליכולותייך, בנוגע לדעותייך הפוליטיות- גם בהנחה שלא תרצה להיות בתפקיד עורפי נטול מבצעיות, כדאי שתשפשף אותן שוב אם אתה לא רוצה להתעלם מהגורם המוביל בגיוס לצה"ל: סכנה קיומית. זאת אומרת, שאתה יכול להיות שמאלני, ימיני, קומוניסטי או כל מה שיעלה בדעתך אבל העובדה הפשוטה שאתה צריך להישאר בחיים כדי להחזיק בדעות אלו די גוברת על כל דבר אחר.

"אתה לא יכול לא להתגייס"- לא נכון, הוא יכול בהחלט לא להתגייס גם אם הו אינו בהכרח לא בריא בגופו\בנפשו(בהנחה שהוא לא מתכוון לשקר), הצבא כבר לא מעוניין להשקיע במלש"בים זמן ומשאבים כאשר הם לא שווים את ההשקעה. פשוט תפנה לקב"ן ותאמר לו את מה שיש לך לומר.

בכל מקרה, מי שלא רוצה להתגייס לצבא יכול עדיין לתרום לחברה באופן שווה דרך שירות לאומי, ואני מקווה שלכל היותר זו תהיה האפשרות הראשונה לאחר שהצבא כבר לא ישמש אופציה.
זה טבעי לחלוטין להיות מבולבל, במיוחד בגיל כזה ובנוגע לנושא כה חשוב כמו הצבא, אבל השתדל להבדיל בין התפל לעיקר. אולי עדיף שתשקיע את מאמציך בלמצוא תפקיד שיהלום ביותר את רצונך וכישוריך מאשר לשקוע במקומות שיובילו אותך לעוינות ואי הסתגלות במקום שיכול להיות ברכה אך באותה מידה קללה. תן מעצמך, וכל שישאר לך זה לקבל. אף אחד לא יכול לקחת ממך מה שלא תרצה לתת לו (שלא במובן החומרני). בהצלחה !
ישן 30-04-2006, 10:22
  gholateg gholateg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.06
תגובה ל"אוג05" לthewave

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אוג05
אם נדייק, צה"ל מגן על מדינת ישראל, שבה יש אזרחים שמשתייכים לעם היהודי.

אין דבר כזה העם הישראלי .

בוקר טוב מירושלים.

פה אתה ממש טועה - העם הישראלי הוא אכן קיים, במובן הסמנטי של "עם ישראל", ברוב התקופות "העם הישראלי" זה שם נרדף ל"אומה הישראלית" "עם ישראל" וכו' - ז"א - העם היהודי. השימוש פה דווקא נכון, זה עם ישראל.

ו"לדייק" - מדינת ישראל היא לא רק מדינה שבה יש אזרחים המשתחייכים לעם היהודי - היא מדינת היהודים. תראה, השם ישראל, סמנטית, משמעו עם ישראל, שמכל שבטיו נשאר רק יהודה - אז עם ישראל = העם היהודי. ישראל בשימושו המקורי זה העם. אז ארץ ישראל זה הארץ של עם ישראל = של העם היהודי. קיצור יוצא ברור שמדינת ישראל זה המדינה של ישראל = המדינה של העם היהודי = מדינת היהודים. חבל שפה בארץ יש צורך להסביר את זה אבל מדינת ישראל היא מדינת-לאום של העם היהודי במולדתו ועל אדמתו הטבעית וההיסטורית. במדינה הדמוקרטית הזאת יש גם אזרחים בני לאומים אחרים. (אפשר היה לך להגיד שאין דבר כזה העם המדינת-ישראלי, אבל אין ספק שהעם הישראלי = היהודי קיים)

מה קרה, בבתי הספר היום לא לומדים היסטוריה, או לא קוראים שום מסמך יהודי מלפני קום המדינה?? זה העם שלך!

נערך לאחרונה ע"י gholateg בתאריך 30-04-2006 בשעה 10:35.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:33

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר