לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2006, 23:04
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
כדאי לעקוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eyal1987 שמתחילה ב "תמונות של התג+הסיכה החדשים של חט' 900/כפיר/חי"ר יעודי/חירמ"כ"

לא בכל יום נוצרת חטיבה.
אמור מעתה "חטיבת כפיר" או "חטיבה 900" והשאר הסטוריה
לעניין תג החטיבה, זהו התג של גדוד חרוב שנוספה לא כנף נוספת
ראה התג הקים של גדוד חרוב

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לגבי סיכת הלוחם היא שילוב של סיכות הלוחם של גדודי החטיבה הקיימים
"העמודים" משמשון
"האריה" מלביא ומ- נצח יהודה
"הכנפיים" דומות לשל נחשון

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

נערך לאחרונה ע"י offerd בתאריך 08-07-2006 בשעה 23:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2006, 09:22
  offerd offerd אינו מחובר  

תיקון טעות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "רק לשם הדגמה סיכות הגדודים..."

הסיכה שהבאת כסיכה של חרוב היא הסיכה של גדוד חרוב המקורי כאשר היתה סיירת של פיקוד מרכז.
הסיכה הנוכחית כבר מספר שנים היא הסיכה שהבאתי בהודעה הראשונה שלי, העליונה המקורית ומתחתיה הסיכה הנוכחית.

לגבי ההערות של החיבור של הסיכות, יש בהן הגיון, אני מניח שזו מעין פשרה כאשר כל גדוד רצה לשמר משהו מהעבר, יתכן שהיה צריך לעדן אותה מעט. ומחוץ לזה הסיכה הזו לדעתי אינה במקום הסיכות הגדודויות. יש סיכת לוחם חטיבתית ויש סיכה גדודית, כמו בחטיבות החיר (מחוץ לצנחנים אם אינני טועה) וכמו הגדודון בשריון המציין את הגדוד מעבר לסיכת הצפרגול (שגם אותו אני תקווה ישנו... אבל זה כבר עניין לאשכול אחר)
מכל מקום מצטרף לכל המוסיפים

אין באמור לעיל, כמובן, לגרוע במשהו מהכבוד לחטיבה החדשה, לכשירויות שלה ולקרביות שלה

ישן 10-07-2006, 20:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eyal1987 שמתחילה ב "תמונות של התג+הסיכה החדשים של חט' 900/כפיר/חי"ר יעודי/חירמ"כ"

למה באמת לא להשתמש בתג המקורי של אוגדת איו"ש?
הרי הגדודים בפועל עובדים תחת החטמ"רים שלה.
בעבר כל החטמ"רים ומי ששירת בהם נשאו את תג האוגדה. בשנים האחרונות נוצרו תגים נפרדים לכל חטמ"ר. נדמה לי שחטמ"ר יהודה (חברון) היו הראשונים, אחריהם החליפו בנימין ולבסוף כולם.
גדודי החי"ר היעודי שאוחדו תחת חטיבה 900 נשאו תג משלהם (דוכיפת, נצ"ח יהודה, חרוב) את תג החטמ"ר עם שינוי קל (נחשון, הוספיו את כנפי היחידה על תג חטמ"ר אפרים) או את תג החטמ"ר (גדוד שמשון בתקופה מסויימת, הגדוד החליף לפחות שלושה תגים כשהמקורי היה פשוט תג חטמ"ר צפוני של רצועת עזה, גוד נחשון הלכו עם תג של חטמ"ר אפרים בהקמה).
אם היעוד של כל גדודי חטיבה 900 הוא להוות חי"ר יעודי ללוחמה מוגבלת בתוך הערים בפיקוד המרכז, תג אוגדת איו"ש בהחלט נראה מתאים (עם החומה והאריה).

ישן 11-07-2006, 09:03
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "למה באמת לא להשתמש בתג המקורי..."

דוקא אני יכול להבין את הרצון למשהו חדש וייחודי.

כל היחידות בצבא מתהדרות בתג חטיבה משלהן אז למה דוקא חטיבת כפיר צריכה לאמץ לעצמה תג של חטיבה מרחבית ?

אישית התג של גדוד חרוב נראה בעיני מהיפים שיש בצבא אבל זה כמובן עניין של טעם אישי ואני גם בהחלט מבין את הרצון של החטיבה החדשה לא ליצור מרמור ולאמץ תג של אחד הגדודים דוקא.
אני חושב שראוי שהדברים יסגרו סופית ובהקדם, חלק מהדבר הלא בריא שקורה עם החטיבה הזו שיש יותר מדי דיבורים והצעות ודברים לא סגורים במשך זמן רב מדי.
הוחלט על חטיבה - אז לקבוע תג, סמל וכל הנילווה להריד לשטח ולגמור עניין - זו המלצתי.

ישן 11-07-2006, 10:52
צלמית המשתמש של יוסיפון

באמת חבל!
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "הבעיה היא במחט החדש"

חבל שאתה לא מדייק.
החל מיום שישי האחרון, אז התקיים הטקס, הפך אגד לבניין הכוח 900 לחטיבה בצורה רשמית. עוד אין שם ואין כומתה אבל יש חטיבה.
אולי יש תיסכולים כל מיני, אבל חטיבה כבר יש סיכה ותג יש יש בסיסים, יש תורת הפעלה, תו"ל, מערכי שיעור, גרף מסלול, תוכנית קליטה ללוחמים חדשים, תוכניות שרות לקצינים וכו' ובסוף גם כומתה תהיה.

ישן 11-07-2006, 19:38
  shandsh shandsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
את זה אנו שומעים כבר שנים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "זה מאוד משמח אותי"

אני מכיר את הסיפורים על חטיבה 900 ממקור ראשון כבר ארבע שנים. תמיד היו שרטוטים ודיבורים.
כולם חיכו בכיליון עיניים למח"ט החדש שיעשה את השינוי.
לגבי הדברים החשובים כמו תו"ל וכו'. במגבלות ביטחון שדה אני רק יכול להגיד שאף אחד לא סגור על עצמו וכל מה שמישהו אומר על ייעוד, כשירויות וכו' נאמר על דעת עצמו ומשמועות שהוא שומע (כולל המח"ט לצערי). לא נקבע ולא הוגדר שום דבר, בדיוק כמו שהיה עם כל הגדודים העצמאיים במשך שנים, "תעשו קו בלי אימונים ותשתקו". האמת אין לי ממש בעיה עם זה כי מה לעשות, זה מה שנדרש באותה עת.
לגבי הדבר הלא פחות חשוב, כומתה, שם ותג. המח"ט כבר שנה בתפקיד, למה הוא מחכה? הוא רוצה להשאיר את התג כמתנת פרידה? אולי זה היעד האסטרטגי שלו, כי לא ברור איזה שינוי הוא עשה מאז כניסתו לתפקיד למעט התג והשם (שגם את זה לא הוא יזם, זה עלה על השולחן הרבה קודם).
ישן 02-09-2006, 03:42
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אני לא מכיר שום הבדל"

הוא שחשבתי: אגד-מפקדת גדודי תותחנים וחטיבה-מפקדת גדודי חי"ר\שריון. מה שעורר את השאלה הן תגובות באשכול כגון :

יוסיפון:
ציטוט:
חבל שאתה לא מדייק.
החל מיום שישי האחרון, אז התקיים הטקס, הפך אגד לבניין הכוח 900 לחטיבה בצורה רשמית. עוד אין שם ואין כומתה אבל יש חטיבה.
אולי יש תיסכולים כל מיני, אבל חטיבה כבר יש סיכה ותג יש יש בסיסים, יש תורת הפעלה, תו"ל, מערכי שיעור, גרף מסלול, תוכנית קליטה ללוחמים חדשים, תוכניות שרות לקצינים וכו' ובסוף גם כומתה תהיה.

טל ענבר:
ציטוט:
גדודי החי"ר הייעודי, המרכיבים את החטיבה, הוקמו בתחילת שנות ה-90, ובחודש מארס 2005 גובשו לכדי אגד, למטרות ייעודיות של לחימה בטרור ולוחמה בשטח בנוי.
ישן 05-09-2006, 15:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

לא
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "הוא שחשבתי: אגד-מפקדת גדודי..."

אגד הוא גוף אירגוני שמאגד תחתיו גדודים מבחינת מנהלות. בשונה מהחטיבה האגד אינו מפעיל את הגדודים במסגרת חטיבתית. גדודים שמאוגדים תחת אגד לא יופעלו יחדיו כחטיבה אלא יועברו לפיקוד חטיבות אחרות. לעומת זאת, חטיבה יכולה להפעיל את הגדודים שמאוגדים תחתיה, אחד-אחד או כמסגרת חטיבתית.
האל"ם שמפקד על החטיבה יכול להנהיג תמרון (תרגיל או מבצע) חטיבתית.
האל"ם שמפקד על אגד לא.

צריך להסביר מה הפך את אגד 900 לאגד ואת חטיבה 900, כפיר לחטיבה?
צריך להסביר למה בתותחנים ובנ"מ יש אגדים ולא חטיבות?

ישן 29-07-2006, 23:14
  shandsh shandsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
אני רואה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "אני יכול לומר לך כי לי אישית..."

יותר מדי חיילים שמסתובבים עם:
1. סיכת מקצוע (תותחן, פלס, טנקיסט וכו')
2. סיכת לוחם/ סיכת חטיבה.
3. סיכת גדוד.
4. אות השירות המבצעי.

כל הסיכות באות להגיד את אותו דבר וזה פשוט מיותר.
כאילו, אם אני בגדוד שקד ועם כומתה סגולה, אז ברור שאני מגבעתי וברור שאני לוחם, אז למה עוד 3 סיכות?

ואל תתחילו לספר לי שהמפקדה הולכים עם סיכות כאלה וסיכות אחרות. אם לא רוצים שמפקדה ילכו עם סיכות של לוחמים אז פשוט אל תתנו להם.
נוצרה פה אינפלציה של סיכות.
למה תותחנים לא יכלו להישאר עם התותח הנחמד שלהם. למה הנדסה היו צריכים להוסיף עוד סיכה שאומרת שהם לוחמים, למה צנחנים היו צריכים עוד סיכה להראות שהם צנחנים. יש ממש אינפלציה, היום בלי לפחות שתי סיכות על המדים אתה ממש לא נחשב...
ישן 30-07-2006, 08:52
  offerd offerd אינו מחובר  

ברמה העקרונית אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "אני רואה"

אכל כאשר הסכר נפרץ לא נכון שהוא יפרץ רק ליחידות מסויימות
אם הכללים ליחידה קרבית א' הם מהסוג שתארת לא נכון לבקש מחיילי יחידה קרבית ב' שיתאפקו ויסתפקו במשהו אחר.
לי אישית הסיכות לא מפריעות אם הן תורמות לגאוות יחידה. מה כבר יש לחייל סדיר קרבי ? חופשות בקושי, משכורת ממש לא , אז מה שנשאר זו תחושת שליחות וגאוות יחידה.
אישית הייתי הולך על מהפך הרבה יותר גדול והוא דוקא באבחנה הברורה בין חיילים קרביים לכאלו שאינם קרביים. ואיני נכנס כאן לוויכוח מי תורם ומי יכול וכו'. השורה האחרונה שהשרות של חיילים קרביים הוא קשה הרבה יותר והצבא צריך לעשות הכל, אבל ממש הכל כדי שהאבחנה הזו תהיה ברורה. כתבתי פעם באיזה אשכול אחר בעניין דרגות הקצונה. המצב היום שאין כל הבדל חיצוני בין דרגות של מגד חיר או שריון לבין קצין בדרגת סא"ל שעיסוקו חשוב אבל מלאכתו נעשית בין 09 ל 17 בקריה.
אגב בקום המדינה היה הבדל בצורת הדרגות בין קצינים קרביים ללא קרביים.
אז לסיכום מבחינתי, אם "התקן" החדש אומר, סיכת לוחם+תג חטיבה+סיכת גדוד+כומתה בצבע X - מצויין אבל שיהיה אחיד בכל הצבא הקרבי ולמנוע יוזמות פרטיות בחטיבה כזו או אחרת.

ישן 02-09-2006, 01:25
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
המח"ט, אל"ם דוד מנחם: "הכומתה מבהירה לכולם שהחיילים משרתים ביחידה לוחמת לכל דבר"
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי admor שמתחילה ב "קבלו אותה בכומתה מנומרת"

ככה זה. מתעסקים בדברים החשובים באמת, לא בזוטות . ההדגשות בהמשך - שלי.

מתוך במחנה:

חטיבה 900, חטיבת החי"ר הסדירה החמישית בצה"ל, שהורכבה בעבר מגדודי החי"ר הייעודי, תיקרא מעתה "חטיבת כפיר", וחייליה יענדו כומתה, תג וסיכה חדשים. הסמלים החדשים נבחרו מבין רעיונות שונים שהציעו חיילי החטיבה, והם עוצבו בהתאם לערכים ולמאפיינים שלה.
שמה החדש של החטיבה, "כפיר", נבחר כיוון שמדובר בחטיבה הצעירה בצה"ל, ומאחר שסמלו של פיקוד המרכז הוא האריה. תג החטיבה, שנגזר מהסמל של גדוד חרוב, עוצב כחרב בעלת שתי כנפיים בצבעים אדום ולבן. גורמים בחטיבה ציינו כי הצבע האדום והחרב מסמלים את העיסוק המבצעי העיקרי של הגדודים, ואילו הצבע הלבן והכנפיים מסמלים את טוהר הנשק ואת המידות שעליהן יש לשמור בעת לחימה. התג עוצב בידי מש"קית ת"ש בגדוד חרוב, ולפני שאושר נבדק כי הוא עומד ב"מבחן הרס"פ", דהיינו שאפשר ליצור אותו באמצעות אבנים על הקרקע.
סיכת החטיבה מורכבת מסמלי הגדודים, ותוכננה על-ידי סמל אבנר גלנור, לוחם בגדוד נחשון. מוצגים בה העמודים המזוהים עם גדוד שמשון, האריה של גדוד לביא ושל גדוד הנח"ל החרדי, וכן הכנפיים הנגזרות מסמליהם של הגדודים נחשון ודוכיפת.
כומתת החטיבה תהיה "מנומרת" -בצבעי הסוואה של אדמה וזית, המזוהים עם אזור יהודה ושומרון, שבו פועלים לוחמי החטיבה. הסמלים החדשים יחולקו ללוחמים בעצרת חטיבתית שתיערך בקרוב, ובעתיד יגובשו ההמנון והסיסמה שילוו את החטיבה.
גדודי החי"ר הייעודי, המרכיבים את החטיבה, הוקמו בתחילת שנות ה-90, ובחודש מארס 2005 גובשו לכדי אגד, למטרות ייעודיות של לחימה בטרור ולוחמה בשטח בנוי. החטיבה כוללת את הגדודים נחשון, שמשון, לביא, דוכיפת, חרוב ונצח יהודה, הוא גדוד הנח"ל החרדי. כל גדוד פועל בשטח קבוע סביב הערים המרכזיות ביהודה, שומרון ואזור הבקעה. בעבר היו הגדודים כפופים ישירות לחטיבות המרחביות וכונו "גדודי הערים".
הסמלים האלו מהווים יסוד משמעותי בבניין החטיבה, והם נבחרו בתהליך מתמשך", הסביר מפקד החטיבה, אל"ם דוד מנחם. "הכומתה המנומרת, למשל, מבהירה לכולם שהחיילים שלנו משרתים ביחידה לוחמת לכל דבר".
ישן 04-09-2006, 09:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "שימו לב כתבה מהיום"

איפה הכתבים הצבאיים של מעריב? איך מפרסמים כזאת שטות בלי שהם יעברו על כך קודם?
אני אעבור על פרטי הידיעה אחד אחרי השני:
ציטוט:
צה"ל הקים חטיבת חי"ר שתילחם בקומנדו הסורי... חטיבת החי"ר החדשה... שזכתה לשם "כפיר" אמורה להילחם במלחמה עתידית בקומנדו הסורי. "זה פתרון חלקי ליחידות הקומנדו הסורי הנחשבות טובות יותר מחיזבאללה" אמר מקור צבאי

אין סיכוי שאף מקור צבאי אמר את השטות הזו.
ואכן, אולי היה אפשר להבין את הטקסט המקורי כפי שדפנה ורדי פירשה אותו. הנה הקטע הרלוונטי:
ציטוט:
A new infantry brigade has been formed named Kfir (lion cub), which will be the largest in the Israeli army. “It is a partial solution for the challenge of the Syrian commando brigades, which are considered better than Hezbollah’s,” a military source said
.
יכול להיות שמקור הטעות בחוסר ההבנה של מחיניימי. אבל, למעריב, כעיתון שמתפרסם בישראל לקוראים ישראלים, אין את הזכות לטעות כך. אם כתב צבאי היה עובר על הידיעה הוא היה מסביר שתהליך הקמת חטיבת החי"ר היעודי החדשה, כפיר, נמשך כבר למעלה משנה ושאין לחטיבה הזו קשר ללחימה בקומנדו הסורי. יכול להיות שהיא תאפשר לכוחות אחרים להילחם בצפון מכיוון שהיא תתפוס את העבודהבשטחים ותחסוך אותה משאר הכוחות, אבל מה החידוש? כך זה כבר מ95!

ציטוט:
בעקבות המלחמה בצפון הוחלט בישראל לשנות את סדר העדיפויות...

אולי יש כאן גרעין קטן של אמת. באמת הבינו שצה"ל צריך להתכונן למגוון סוגי לחימה ולא רק ל"לחימה" בשטחים. מכאן ועד לישום בהכשרה ובבניית היחידות המרחק עוד גדול (לצערי).

ובטח שלא:
ציטוט:
האיום האיראני והסורי עומד עכשיו בראש סדר העדיפויות

מוזר לי שמתוך טקסט של 750 מילה ורדי נתפסה רק לפיסקה אחת מטופשת במיוחד ופירסמה חדשות ישנות (הקמת חטיבת כפיר) ובלתי נכונות (יעוד החטיבה). הפאשלה היא לא לגמרי של ורדי אלא של העורך שלה.

ישן 08-09-2006, 06:47
  offerd offerd אינו מחובר  

ההגיון הזה אחראי לתקלות הרבות במלחמת לבנון השנייה
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "אולי היה עדיף להשקיע את הכסף בימ"חים - מאמר מ-"The Marker""

לכאורה ואני מדגיש לכאורה הוא צודק

יש 6 גדודים המתפקדים עצמאית, אז למה להקים מפקדת חטיבה
אבל לפי ההגיון הזה, רוב הצבא הסדיר היום מתפקד תחת חטיבות מרחביות בשטחים ואפילו גם בגבול הצפון ולא תחת מפקדות החטיבה האורגניות, אז אולי במקום לפתוח חטיבה חדשה על הצבא לסגור כל כל החטיבות הקיימות כי מימלא העיסוק העיקרי של הצבא היום הוא בשטחים ?
ההגיון של הכותב הוא מהסוג שהביא עלינו באופן חלקי את הקטסטרופה האחרונה בלבנון. חזית הכל זו האינפתאדה, אין מלחמות "רגילות" הכל שטחים. מה שטוב לשטחים טוב לשאר הפעילות ולכן אני מברך על חטיבת כפיר שמהווה מסגרת טובה לבניין הכוח ואינה שונה בכלום משאר חטיבות החיר והשריון בצבא

ישן 09-09-2006, 13:00
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
לדעתי פספסו

כמובן, הכל עניין של טעם אישי, אבל אני חושב שהם פספסו הזדמנות להחזיר לחיים את אחת הסיכות היפות ביותר בצה"ל ever - סיכת צמ"פ של חרמ"ש. ואל תגידו לי "זה לא קשור למה שהם עושים" - גם עמודים שבורים, ראש של אריה וכנפיים לא קשורים בשיט (אלא אם כן מדובר ביחידת נ"ט שמוצנחת לקרב ע"ג אריות וה"עמודים" הם בעצם זבילים של "גיל". מקווה שלא חשפתי שומדבר...).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בכלל, יש בצה"ל בעיה כשמנסים לעצב סמל ליחידה חדשה שהוקמה מכמה ישנות - תמיד מנסים לעשות איזשהו שילוב מטופש, ככה שכל היחידות ייוצגו בסיכה החדשה (ע"ע גדס"רונים לדוגמה). בד"כ התוצאה היא סיכה מכוערת ופשטנית ("חצי חרב מלבנים כי יש פלחה"ן"). במקום זה, עדיף, לדעתי לעצב סיכה חדשה לגמרי או פשוט לבחור בסיכה עם הכי הרבה מסורת (במקרה זה , סיכת חרוב).

http://www.baking.co.il

ישן 17-09-2006, 16:11
  offerd offerd אינו מחובר  

לא צריך להגזים
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "למזלו של אחי, הוא יוצא לחפש"ש בדיוק שבוע לאחר החלפת הכומתה והסיכה"

נשמעו כאן הרבה טיעונים בעד ונגד אבל בצורה מבוגרת ברגע שנפלה ההחלטה אין מה להמשיך להלחם על תג מוצלח יותר או על סיכה יפה יותר.
אני זוכר את הגובות הנזעמות על הכומתות הסגולות ואחרות. יש כאן גם הרבה מרכיב של הרגל. עוד שנה הדברים יראו אחרת. תנו לחיילי 900 את הכבוד המגיע להם עם כומתה שחורה או מנומרת, עם סמל כזה או אחר. בסופו של דבר גאוות היחידה והכבוד יגיעו מפעולות החטיבה והגדודים, השאר אלו סמננים חיצוניים, חשובים אבל לא בלעדיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר