לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2006, 21:23
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
זה שאותך הדברים לא מעניינים זה ברור , אתה נעול בקובייה הקטנה שלך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "שיהייה לך משהו מעניין להגיד, את מוזמנת להגיד אותו."

ומשם אתה יורה לכל עבר מבלי לדעת לאן ובמה אתה פוגע.
העיקר שאתה קורא לעצמך אדם מאמין , ברשת אפשר לפגוש הרבה אנשים מאמינים , מכל הדתות , ולי יש מנהג בו התחלתי מאז ראשית המלחמה לשוטט בפורומים לבנוניים , דע לך כי ולדברים שלך ולאופן ההתנסחות יש רקע משותף רחב מאד עם הגולשים המוסלמים הדתיים רדיקלים שכותבים שם - גם הם "נעולים" גם הם מצטטים ומפנים לכתבי הקודש וגם הם קוראים לכל מי שלא מסכים אתם "בוגד" או "יהודי/ציוני" וגם הם שולחים את בני עמם לקרוא פסוקים ולהחכים ולראות את האור.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.- קישור

מקור הרשע - עברית / אנגלית מישהו ב"פרש" סבור שהשנאה הערבית אלינו נובעת מ"פחד השתלטות")

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

“I believe that forgiving Hisbollah is God's function. The Israeli's job is to arrange the meeting" (שטות רלוונטית שיוחסה בזמנו לשוורצקופף)

נערך לאחרונה ע"י זוהרת בתאריך 22-07-2006 בשעה 21:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2006, 21:37
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
את ראית אותי קורא למישהו בוגד בגלל שהוא לא מקיים את מצוות הדת?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "זה שאותך הדברים לא מעניינים זה ברור , אתה נעול בקובייה הקטנה שלך"

יש לי חברים יותר כופרים ממך והם חברים מאוד קרובים אלי (אוכלים בשר וחלב, לא שומרים שבת, לא מאמין בה')
אז מאיפה לך שאני קורא לאנשים לקרוא פסוקים ו"לראות את האור"?
רק שתדעי שאני בן אדם מסורתי ולא דתי כל כך, זה שאת חושבת שאני חרדי זה מחשבה מוטעת אני כותב פסוקים כי זה משהו שמתחבר אלי לא כי אני חייב ולהדיעתך הרבה יש לי מישפחה חילונית ביותר.
כתבתי לו בוגד כי הוא קורא למי שנגד "הפגנת נגד המלחמה" בוגדים אז לדעתי הוא זה שבוגד, אין בעיות אם את לא מסכימה איתי שיהייה לך בכיף, בוגד בשבילי בשעות האלו זה ישראלי שנגד התקפות צה"ל.
יום טוב שיהייה לך אין לי שום עניין להמשיך בוויכוח.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 22-07-2006 בשעה 21:40.
ישן 22-07-2006, 21:41
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "את ראית אותי קורא למישהו בוגד בגלל שהוא לא מקיים את מצוות הדת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
יש לי חברים יותר כופרים ממך והם חברים מאוד קרובים אלי (אוכלים בשר וחלב, לא שומרים שבת, לא מאמין בה')
אז מאיפה לך שאני קורא לאנשים לקרוא פסוקים ו"לראות את האור"?
רק שתדעי שאני בן אדם מסורתי ולא דתי כל כך, זה שאת חושבת שאני חרדי זה מחשבה מוטעת אני כותב פסוקים כי זה משהו שמתחבר אלי לא כי אני חייב ולהדיעתך הרבה יש לי מישפחה חילונית ביותר.
כתבתי לו בוגד כי הוא קורא למי שנגד "הפגנת נגד המלחמה" בוגדים אז לדעתי הוא זה שבוגד, אין בעיות אם את לא מסכימה איתי שיהייה לך בכיף, בוגד בשבילי בשעות האלו זה ישראלי שנגד התקפות צה"ל.
יום טוב שיהייה לך אין לי שום עניין להמשיך בוויכוח.

אתה שוב מוכיח שאתה אידיוט גמור, וסלח לי על הצרפתית..
אמיל.

ישן 22-07-2006, 21:43
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

גם אם לא "בא לך " להמשיך , בכ"ז הערה קטנה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "את ראית אותי קורא למישהו בוגד בגלל שהוא לא מקיים את מצוות הדת?"

חרדי , דתי , חילוני זה היינו אך . המעשים והאמירות כאן בפורום הם הקובעים מבחינתי את ההתייחסות אל הכינוי שכותב בפורום.

אמרת (במין חצי התנצלות, כך נדמה לי)
ציטוט:
כתבתי לו בוגד כי הוא קורא למי שנגד "הפגנת נגד המלחמה" בוגדים אז לדעתי הוא זה שבוגד - בוגד בשבילי בשעות האלו זה ישראלי שנגד התקפות צה"ל

אני לא הסניגור של אמיל , אבל הוא סה"כ תמך בזכותם להפגין ואין לך מושג עד כמה מגוחך מבחינתך לקרוא לו "ישראלי שנגד התקפות צה"ל" .

מקור הרשע - עברית / אנגלית מישהו ב"פרש" סבור שהשנאה הערבית אלינו נובעת מ"פחד השתלטות")

“I believe that forgiving Hisbollah is God's function. The Israeli's job is to arrange the meeting" (שטות רלוונטית שיוחסה בזמנו לשוורצקופף)

ישן 22-07-2006, 22:54
צלמית המשתמש של DolphinBoy
  DolphinBoy DolphinBoy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
ההגדרה של בגידה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=kkr3]לכן..."

אם נפשט את המונח בגידה דהיינו שאנחנו מדברים על מעשה
שפוגע וחותר תחת אדם או גוף המשויך לך, בעל, אישה, קבוצה, מדינה...

אתם קוראים למשא ומתן עם ארגון טרור
שתקף ותוקף את הגוף אליו אתם משויכים לכאורה, להלן מדינת ישראל.

החיזבאללה פתח במתקפה הזו ללא שום התגרות או מעשה שהוביל לה,
ועד היום לא סיפק הסבר למתקפה נוכחית זו.

המתקפה על מדינת ישראל להלן הגוף אליו אתה לכאורה משויך, נמשך ברגעים אלו
הדרישה שלך ושל עמיתך שביחד מהווים גוף שבתוך גוף מדינת ישראל להלן שמאל קיצוני,
תומכים במהלך שלכל הדיעות בארץ ובעולם יחזק את הטרור של החיזבאללה,
יביא לעוד חטיפות וירים את המורל של הטרור שירים ראשו ויכריז על ניצחון הטרור על פני השלום.

משא ומתן עם חיזבאללה, הוא לא משא ומתן עם מדינה
הוא משא ומתן עם טרוריסט - שלא מתכוון להיעלם.

לכן קריאה למשא ומתן עם חיזבאללה,
היא קריאה לחיזוק החיזבאללה והחלשת מדינת ישראל,
תוך כדי הפיכתה למטרה לגיטימית לתקיפה חד צדדית ללא שום סיבה נראית לעין,
עכשיו קח אוויר עצום את העיניים ותמיין בראשך את העובדות שקראת, ותגיד לי אתה
מהי בעיניך בגידה? האם החלשת חבר קרוב שלך וחיזוק האויב שלו זה לא בגידה בחבר?
האם הפקרת אישתך לטובת נרקומן ברחוב שמעוניין לפגוע ולאנוס אותה, היא לא בגידה בה?

אולי בעיניך ובעיני חברך הפרט חשוב יותר מהכלל,
והמדינה היא ערך אבסולוטי שאבד עליו הכלח.

מה לעשות ידידי, שאתה נולדת לעם שבלי מדינה לא יכול להתקיים
לכן אצלנו החוקים שונים משאר העולם, אצלנו מדינה חזקה היא הכרח וצורך קיומי.
העבר הוכיח זאת, ולא תוכל להגיד באמת שלא ניסינו ניסיונות מטורפים רק כדי
להוכיח לכל עם ישראל, שטרור הוא טרור הוא טרור - וששלום לא עושים עם חברים
אבל גם בהחלט לא עושים עם טרוריסטים.

מעשיכם ודבריכם שמהדהדים ברחבי העולם ומרוממים את חוטפי החיילים שלנו,
לא תורמים ולא יתרמו לעולם לשקט ושלום - האמונה העיוורת
שאדם באשר הוא אדם טוב הוא מיסודו, היא אמונה יפה ומתוקה
אך לא רלוונטית באזור הזה של העולם.

מעשיכם ודבריכם הם בגידה בעם ישראל, אז אל תשלה את עצמך
אנחנו לא אמריקה וחיזבאללה היא לא עיראק.

ייתכן וזוהי המלחמה המוצדקת ביותר שלחמנו מאז מלחמת העצמאות
הובהר לנו בבירור מהי הסכנה שרובצת עלינו, לא ייתכן שאתם מוכנים
להפקיר את בטחונם של מיליון גברים נשים וילידים בשביל אידיאולוגיה לא מציאותית,
מהי בגידה אם לא זה? מה עשו לכם הילדים המפוחדים במקלטים של חיפה וצפת ונהריה?

למה אתם כל כך מחפשים להמשיך ולתת לאיום המוות לרחף מעליהם,
כניעה שלנו בשלב זה וכניסה למשא ומתן ריקני יוביל לתוצאות קטסטרופליות.

אני אסכם ואומר תודה לאל, שיש לנו עם שברובו שפוי
ויודע מתי נלחמים ומתי מנסים לעשות שלום - ועכשיו חברים, עכשיו נלחמים.

אם קשה לכם עם זה, אל תתגייסו ואל תלחמו איתנו בשורות
אבל לפחות לפחות, אל תחבלו במלחמה שלנו להגן על העם המיוסר הזה.

ואם כל כך אתם מחפשים להיות אקטיבים במשהו,
למה לא ללכת ולהתנדב בצפון - האם אתם מתביישים לעזור ליהודים?
אולי זה לא כל כך מגניב להתרברב בזה באינדימדיה?

ואולי אתם הסיוט הגרוע של עצמכם מבלי שידעתם,
אולי אתם הגזענים מחרחרי המלחמה - רק לא מהצד שאליו נולדתם.

יש לשמאל הקיצוני הרבה חשבון נפש לעשות,
ואולי ביום מן הימים הוא יעשה אותו - אנחנו מצידנו לא נחכה,
יש לנו חיים לחיות כעם, כמדינה, כיהודים.

נערך לאחרונה ע"י DolphinBoy בתאריך 22-07-2006 בשעה 22:57.
ישן 23-07-2006, 12:44

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי DolphinBoy שמתחילה ב "ההגדרה של בגידה"

הרצאה מענינית אבל לא רלוונטית...
כמות הטעויות בה גדולה:
קריאה למשא ומתן היום היא טעות בעיניך, לא טעות אבסולוטית (אלא אם אתה נביא- ולא עידכנת אותנו..). וגם אם היא באמת טעות- היא אינה בגידה, וההפשטה שלך מתאימה לכיתות נמוכות, החיים אינם הפשטה, הם מסובכים..
אני לא תמכתי בדבריהם של המפגינים, כפי שרבים פה מתקשים להבין, תמכתי רק בזכותם להפגין.
גם לימין יש חשבון נפש ארוך: 39 שנות כיבוש ביו"ש + 20 שנה בלבנון וכפי שרבים טוענים (לא אני כי אני לא מתיימר להיות נביא, וקשה מאוד לדעת אילו מהלכים בהיסטוריה השפיעו על מצבנו עכשיו..) זה בכלל מה שהביא אותנו למצב הגרוע שבו אנו נמצאים היום.
הימין מאשים את הנסיגה, יש שמאשימים את הכיבוש בין עשרות השנים. אני לא מתכוון בכלל ללהתווכח על מי צודק כי אין כלים לבחון את זה...

אמיל.

ישן 23-07-2006, 13:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מי שמאשים את השהות בלבנון (6 שנים אח"כ) בכך שהחלה מלחמה כעת - בעצם אומר שאסור לסגת...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "הרצאה מענינית אבל לא..."

לפי שיטה זו, הרי לא משנה אם "הכיבוש מסתיים" עדיין ניתן לתלות בו את כל האסונות - גם אלה
שקורים שנים אחרי שנגמר - ועל כן, למה להסתכן ולסגת, כשברור שכל מלחמה בכל זאת תקושר
לאותו "כיבוש"?
יש אינדיקציות ברורות שמאפשרים לקבוע שהלחימה הנוכחית היא תוצאת הנסיגה וההבלגה שבאה
אחריה. לו נסוגנו בצורה שלא הייתה הופכת את נצראללה לאליל העולם האסלאמי, סביר מאוד שהיה
מתקשה להפוך לתקווה השחורה הגדולה של האייתאללות, ולא היו משקיעים כ"כ הרבה זמן, כסף
ומאמץ בחימושו בכזו צורה.
אגב, יש גם אינדיקציות ברורות שמראות שצורת הנסיגה מלבנון, הביאה את הלחימה ביש"ע, ארבעה
חודשים אח"כ - הפלסטינים אמרו זאת בגלוי: חזבאללה לא ניהל אתכם מו"מ, וקיבל הכל עד למ"מ
האחרון; אנחנו מדברים אתכם, ואתם מציעים רק 92 אחוז - אז למה שלא נפעל כמו חזבאללה? פיצל
חוסייני אמר זאת במפורש לפני מותו, וכך גם הראיס עצמו...

יש כאלה שטוענים שהכיבוש הוא מקור הצרות - אבל למלחמות שבהן אנחנו מעורבים מאז 93',
גרמו אך ורק תכניות "סיום הכיבושים" (ברצועה, באיו"ש, בדרום לבנון)...
ישן 23-07-2006, 14:07

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שמאשים את השהות בלבנון (6 שנים אח"כ) בכך שהחלה מלחמה כעת - בעצם אומר שאסור לסגת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לפי שיטה זו, הרי לא משנה אם "הכיבוש מסתיים" עדיין ניתן לתלות בו את כל האסונות - גם אלה
שקורים שנים אחרי שנגמר - ועל כן, למה להסתכן ולסגת, כשברור שכל מלחמה בכל זאת תקושר
לאותו "כיבוש"?
יש אינדיקציות ברורות שמאפשרים לקבוע שהלחימה הנוכחית היא תוצאת הנסיגה וההבלגה שבאה
אחריה. לו נסוגנו בצורה שלא הייתה הופכת את נצראללה לאליל העולם האסלאמי, סביר מאוד שהיה
מתקשה להפוך לתקווה השחורה הגדולה של האייתאללות, ולא היו משקיעים כ"כ הרבה זמן, כסף
ומאמץ בחימושו בכזו צורה.
אגב, יש גם אינדיקציות ברורות שמראות שצורת הנסיגה מלבנון, הביאה את הלחימה ביש"ע, ארבעה
חודשים אח"כ - הפלסטינים אמרו זאת בגלוי: חזבאללה לא ניהל אתכם מו"מ, וקיבל הכל עד למ"מ
האחרון; אנחנו מדברים אתכם, ואתם מציעים רק 92 אחוז - אז למה שלא נפעל כמו חזבאללה? פיצל
חוסייני אמר זאת במפורש לפני מותו, וכך גם הראיס עצמו...

יש כאלה שטוענים שהכיבוש הוא מקור הצרות - אבל למלחמות שבהן אנחנו מעורבים מאז 93',
גרמו אך ורק תכניות "סיום הכיבושים" (ברצועה, באיו"ש, בדרום לבנון)...

אין לי ממש ויכוח איתך, כי כפי שכתבתי קשה מאוד לדעת מה השפיע על מה.
לגבי טענתך שאי אפשר לסגת: אני חושב שניתן להציג תאוריות אחרות (שאני לאו דווקא מסכים איתן) לדוגמא: שלמרות שלנסיגה יש מחיר היא עדיפה על המצב הקודם, 5 חיילים חטופים ב6 שנים זה עדיף מעשרות חיילים הרוגים בשנה וכו'.
לגבי השטחים יש את טענת השמאל ההפוכה (שגם אליה אני לאו דווקא מסכים) שאם היינו יוצאים מכל השטחים אזי לא היו ממשיכים פעולות הטרור נגדינו והיינו יכולים להגיע להכמה רחבה עם הפלשתינאים ואם הקהילה הבינלאומית.
שוב אני מציין, אני מציג תאוריות אלטרנטיביות לא כי אני מסכים להם ב100% אלא רק כי המבט המופשט של הימין לגבי "צדקתם" ו"אסור היה לסגת" אינו כזה פשוט ולא בטוח שהוא נכון, למרות חגיגות ה"אמרנו לכם"...
אמיל.

ישן 23-07-2006, 14:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמיל, לא טענתי שלדעתי אי אפשר לסגת - אלא טענתי שלשיטת מאשימי הכיבוש, אין טעם בנסיגה..
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]לפי שיטה זו, הרי..."

אם אפשר להאשים את הכיבוש בכל מלחמה שנפתחת ללא פרובוקצתיה, שש שנים אחרי סיום
הכיבוש - הרי שסיום הכיבוש היה צעד שגוי (למה לוותר על עמדות אסטרטגיות, אם בין כה וכה תקבל
מלחמה?).
אמיל, היו ה-ר-ב-ה יותר מאשר "רק" חמישה חטופים. היו לנו בממוצע סביב העשרה הרוגים בשנה
(בהשוואה לעשרים בימינו בלבנון), אלא שכעת חלק מההרוגים היו אזרחים (דבר שלא קרה בתקופת
שהותנו באזור הבטחון). דבר שני הוא כמובן שצורת הנסיגה מלבנון הביאה למלחמה ביש"ע, שבה
יש לנו בממוצע 200 הרוגים בשנה, שרובם המכריע אזרחים.
אגב, הנסיגה מלבנון וספיחיה הביאו גם למלחמה הנוכחית, שבה יש לנו עד עתה קרוב ל40 הרוגים
(שקול לשנתיים באזור הבטחון) שקרוב למחציתם אזרחים, והמספר עלול עוד לעלות (אין לי מושג אם
היו נפגעים מהנפילות שהיו כאן לפני שתי דקות...).
ישן 23-07-2006, 15:11

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מודה שאני מפשט (אני עושה זאת לתועלת הדיון, שכן כל קבוצה מתחלקת לתתי קבוצות)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני מכוון דבריי למי שמסוגל כרגע, שש שנים אחרי נסיגה טוטאלית, כאשר האוייב פתח בפעילות
עויינת ללא כל פרובוקציה - לטעון שהאשם מוטל בכך ששלטנו בדרום לבנון עד שנת 2000. נראה לי
מגוחך לבצע את הקישור הזה (במיוחד כאשר כולנו מודעים לאידיאולוגיה האיראנית - שחזבאללה הוא
בסה"כ זרוע שלה...).
זהבה גלאון אינה נציגה בלעדית של השמאל. השמאל כולל גם רבים שהפנימו שנעשו שגיאות (אם לא בנסיגה, אז לפחות בישיבה מן הצד כשחזבאללה בנה כוחותיו והתעצם), וחלקם אפילו נלחמים בימים
אלה...

זה נכון אבל זוהי הצגה מעט קיצונית- 2000 איש בהפגנה ואילו השמאל מונה מאות אלפים, בפעולה חשבונית פשוטה (חיסור..) אפשר לראות שגם רוב השמאל תומך בלחימה. ונשמעים מעט מאוד קולות, גם בין השמאל הקלאסי שמאשימים את הישיבה בלבנון בלחימה הנוכחית..
ובעניין השני, ברגע זה אתה נלחם הרבה יותר ממני שם בצפון, אני ביום וחצי חופש..
בשאיפה אחזור (לפורום) בסוף השבוע..
אמיל.

ישן 22-07-2006, 22:23
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

זו ציניות ?? נו טוב, לא רק מטומטם אלא גם חסר שליטה בשפה העברית
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב ".."

או שאתה סתם מיתממם כמו למעלה כאשר שאלת את אמיל "אני איימתי ??"

לך תמשיך לצטט פסוקים מבלי להבין אותם ואת משמעותם , עד שנכנסתי לכאן חשבתי שההבדל בין היהודים הדתיים למוסלמים הדתיים הוא שהאחרונים דוגלים בכל תו ותג מכתביהם גם באלו שכבר אבד עליהם הכלח , למדתי כאן (ולא רק ממך) שגם בקרב היהודים יש כאלו .

ישן 23-07-2006, 15:04
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

בטח "משפטים נכונים"
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ghnon שמתחילה ב "סלח לי..."

אם המשפטים שאתה וחבורת תמהונים פאנטים אחרים כאן מצטטים הם "לא יקום ויהייה אזרח אשר לא יקבל את היהדות ואם יש כזה, סיקל(ה)ו מיד!" אז אתם לא יהודים ! אתם יכולים להצטרף לשיעים הפאנטים של האיסלם .
כי זו לא יהדות , זו בורות וחשכה !

בתקווה שלא תסקלו אותי למוות

ישן 22-07-2006, 21:06
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

אמיל , חלק מהססמאות והשלטים שם בהחלט מצדיקים כינויים כאלו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אתה בוגד, תרגיע..."

חוץ מזה , תזהר - חלק מבריוני המקלדת שכאן עוד יוציאו עליך פולסא דינורא

לפני כמה ימים הפניתי גולש אחר שהתרעם כנגד ביטויים קשים דומים אל כמה תמונות של שלטי הפגנת השמאל , מאז הוא נעלם ולא הגיב .

(ולמאיים , של נעליך)

נערך לאחרונה ע"י זוהרת בתאריך 22-07-2006 בשעה 21:09.
ישן 22-07-2006, 22:33
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

מתוך חוק העונשין
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "לא, מאותה עמדה בה אתה עומד וממנה טענת שזו "בגידה" ע"פ החוק"

"מי שהפיץ בשעת לחימה, ובכוונה לגרום בהלה בציבור, ידיעות שיש בהן כדי לערער את רוח חיילי ישראל ותושביה בעמידתם בפני האויב, דינו – מאסר חמש שנים; התכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עשר שנים."
http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...9% D7%99%D7%9F

המעורר מרידה או משתתף בה, דינו – מאסר חמש-עשרה שנים.מרידה בכוונת פגיעה בבטחון המדינה

107.
[ד/17]מי שעשה אחד המעשים האמורים בסעיף 106 בכוונה לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עולם.
מי שהסית או שידל אדם המשרת בכוח מזויין לערוק משירותו או מפעולה צבאית, או סייע לו בעריקה, דינו – מאסר שבע שנים.(ג)מי שנתן לאדם החייב בשירות כאמור בסעיף קטן (א) מקלט או סייע להחביאו, כשהיה לו יסוד להניח שהוא עריק, דינו – מאסר שלוש שנים.(ד)מי שעבר עבירה לפי סעיף זה בתקופה שבה מתנהלות פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה, דינו – מאסר חמש עשרה שנים.(ה)בסעיף זה, "עריקה" – העדר מן השירות בכוח מזויין מתוך כוונה שלא לחזור.

מי שהסית או שידל אדם החייב בשירות בכוח מזויין שלא ישרת בו או שלא יתייצב לפעולה צבאית, דינו – מאסר חמש שנים.
ישן 22-07-2006, 23:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא מגדירים אונס במונחים מפיו של האנס
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מתוך חוק העונשין"

"החוק הוא משמרו של הסדר החברתי" שהוא הבסיס לקיומו של החוק החל מתחילת האלף השני לפני הספירה וכמעט עד ימינו. ברגע בו החוק הופך, מטעמי סירבול, אנאכרוניסטיות או כוונת זדון, למכביד על הסדר החברתי יותר מאשר לשומר שלו, הרי שהוא אינו רלוונטי.

לכל אזרח בוגר ושפוי ברור שאלה זורעי בהלה ובוגדים, בדיוק כמו שלכל אחד כזה ברור שחייבים להחזיק אנשי אוייב כקלפי מיקוח או שמותר לחקור אדם באופן אגרסיבי במקרים מסויימים או שחייבים למנוע התאזרחות של גורמים שיפרו את המאזן הדמוגרפי העדין. מצד שני כמה אנשי משפט "נאורים" מעדיפים לטמון ראשם באדמה ובקנאות של נזיר טיבטי, ללכת לאבדון ובלבד שלא יחללו את תורתם הקדושה שהיא כמה חוקים שנועדו בעבר לדאוג שנחיה במקום טוב יותר.

בשלב כזה רבים מן החוקים מאבדים מתוקפם המוסרי וכך יש לראות אותם. אנו נמצאים בנקודה שבה לא רחוק היום וציות לחוקים מסויימים יהיה מסוכן כמעט כמו אי ציות להם. כבר עכשיו מוכנים גורמים שמגדירים עצמם "נאורים" לשחרר רוצחים ממדרגה ראשונה שהורשעו ונכלאו בתנאים אנושיים בעד אזרחי מדינת ישראל שנחטפו משטחה הריבוני. אדם שקיים יחסי מין עם כפוך לו בהסכמה, ישלח למעצר בית ומאסר, בעוד רוצח ישוחרר רק כי הוא ערבי.

סלח לי, אבל את החוקים המיושנים האלה אני לא רוצה בכלל לצטט. מי שנותן עידוד לרוצח השפל נסרלה בנסיבות הקיימות, הוא בוגד. הנסיבות המקלות היחידות הן שמבין האלמונים הרבים שבשורותיו, לא מעט לא מודעים לכך שהם מבצעים מעשה בגידה ורבים אחרים הם פשוט סימפטייזרים של האוייב. במצב כזה אין אפשרות הוגנת להחיל עליהם חוק עונשין על בגידה. מעצר מנהלי זה לחם בשבילם ומאסר בבידוד או הוצאה להורג (למנהיגים) הוא עונש חמור במדינה כמו שלנו שבה לא מענישים על כלום. חובה להבהיר לפעילים את חומרת מעשיהם, ועד שאנשי החוק יתעשתו, אם בכלל, רצוי שאזרחים שיודעים על קיום התקהלות, יקחו יוזמה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 22-07-2006 בשעה 23:16.
ישן 22-07-2006, 23:05
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
מבלי להכנס להגדרה הטכנית של בוגד
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]מניין לך שהם..."

השעה מאוחרת ואני טעיתי בכפתור התגובה - התגובה אמורה להיות להודעה עצמה ולא לאמיל ספציפית:

אני יכול לתאר לעצמי שמעשיהם של אנשים כמו ישראל בר, אודי אדיב, ואנונו ומרקוס קלינברג היו בעלי משמעות גדולה יותר וחמורה יותר מבחינת הנזק הישיר שהם גרמו. לאלה יש משמעות מוראלית כמובן, גם בצד שלנו (שלילית) וגם בצד השני (חיובית, מן הסתם) וגם בעולם, אם כי אני, דווקא כבעל רקע מקצועי בתחום, ממש לא מתרגש ממה שאומרים בעולם כשאני נלחם על חיי.

לא הייתי משחית על המפגינים מילים בזמן כזה. ככל שמתייחסים אליהם יותר, כך יש יותר משמעות למעשה הטיפשי אך החוקי שלהם. הבעיה היא לא הם, אלא העתונות שנותנת להם במה, אבל זה כבר בדנ"א של העתונות הישראלית וזה דיון לא לכאן, אלא לפורום עתידי שיעסוק בפסיכולוגיה פוליטית. בוגדים הם לא ואפילו להעמיד אותם לדין אי אפשר, אבל ממש לא הייתי רוצה אותם בחוג החברתי שלי. יותר מזה מיותר לומר.

שיהיה לילה שקט ומוצלח לאלה שבצד שלנו.

אליהו

נערך לאחרונה ע"י אליהו ר בתאריך 22-07-2006 בשעה 23:10. סיבה: טעות בהפניית התגובה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר