לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2006, 21:15
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
הנדסה קרבית - הכבשה השחורה של צה"ל.

מונולוג אישי של מפקד בהנדסה קרבית. (צמ"ה צוקים 601).

לפני חודש. כאשר הצבא נכנס בחזרה לעזה, בתקווה להחזיר את השיריונר גלעד שליט. אף אחד לא חשב על כניסה ללבנון.....
גם אני לא הייתי חושב. הייתי כל הזמן עסוק במבצעים עם הפלוגה בעזה. בפתיחת צירים, מגניים הריסת מבנים, חילוץ טנקים אכזריות ועוד עבודות ש D9 יכול לעשות.

אח לצערנו הרבה, נפל עלינו מערכה קשה מכיוון הצפון. כאשר חיל האוויר החל להגיב על חטיפת 2 אנשי המילואים. כאשר אנשים עדין לא דיברו על כניסה קרקעית ללבנון.
היה קומץ של חיילים שכבר החל לעבוד.החלו קצינים לקבל הוראות.
אנשים מדבר על חיילי הנדסה קרבית שהיו מהיום הראשון של הלחימה בצפון. עוד כאשר לא החלו להגיע כוחות של גולני או צנחנים.
אני מדבר על כך כהגדוד שלי "אסף" 601 בפיקוד של סא"ל אמיר אולו. החל לעבוד על תוכנית כניסה לתוך לבנון. פתיחת ציר עבור כוחות מיוחדים. פיצוץ המוצבים של החיזבאללה בגבול הצפון. עבודה של ריצוף וכלי ה צמ"ה . חברים שלי נפגעו במספר פעולויות מירי וממטענים.

כל זה כבר מאחורינו.. אנחנו הגדוד כבר עשה את זה בצורה הכי טובה שיש. רק על מה אני מדבר?

על הערכה מינימלית, מסויימת שהחיל כולו. הגדוד.הפלוגות. הצמ"ה שלא מקבלים משום מקום אחר.
בעיקר מהתקשורת. תמיד רואים את ה D9 נכנס, הורס, בונה ומצליח רק"מים אחרים. רק אף אחד לא מעריך אותנו.
החיל כולו הוא כבשה שחורה. שכאשר צריך אותו כמו במלחמה, הוא עושה את המוטל עליו בצורה העליונה. ולא מקבל שום ערכה. תמיד מציינים כי כוחות צנחנים וגולני נכנסו לתוך לבנון. רק לצנחנים אין שום רק"מ. אז חילי הנדסה מסיעים את הצנחנים בכלים שלהם לתוך לבנון.

מלבד התקשרות, אנחנו לוחמי הנדסה רואים איך מקבלים בקיבוצים "בכפות של משי" לוחמים של צנחנים ונותנים להם לישון במבנים, כאשר שולחים את הנדסה לבנות "עיר אוהלים".

במה שונה לוחם צנחנים מלוחם הנדסה? למה אי אפשר לתת לנו את הכבוד הראוי. הטיפה. כדי לראות בחדשות ש"חיילי הנדסה נפגשו עם ההורים שלהם באיזה מלון" במקום לראות חיילי גולני?
למה אני פותח עיתון אני רואה תצלום של חבר שלי בעיתון כתוב לוחם נח"ל. בלה בלה.?
כאשר אין נח"ל בגזרה בכלל ??
למה אני רואה בפירסומות ש"בנק פעולים" עוזר לחיילים מהשורה הראשונה שנלחמים בצפון... ורואים אותם מחלקים מתנות "כרגיל" לצנחנים?

במה חטאנו שנבחרנו לשרת בהנדסה קרבית ? מה אנחנו לא?
רואים ילד קטן שאומר שהוא רוצה להיות בגולני .

חאלס עם הכתם השחור על הנדסה.!!. אנחנו בקושי מעורך. אפילו במלחמה הזאת התותחנים קיבלו מאיתנו חשיפה. ככה כאשר חיילי אוג 06 יהיו שמחים להתגייס לתותחנים.

מדוע חברות מאמצות לוחמים מגבעתי, צנחנים ועוד ...

נשבר לי וגם לכל החיל שאני מייצג בפורום.
נשבר לי להרגיש כמו בתצלום כיתתי שרואים רק את הראש שלי ולא את כולי.
נשבר לנו להדחק לפינה. להופיע בשורה וחצי בעיתון. יותר פוגע זה לקרוא שכוחות הנדסה עשו ככה וככה. כאשר אתה יודע שחבריך לגדוד ישניים 4 שעות וקורעים את התחת בלזווד את הפומ"ות כדי שאיזה צלם מ"במחנה" יצלם מארב של גולני.
נשבר לנו להיות תמיד בצל של חטיבה אחרת.

תשאלו כל לוחם בהנדסה שלוחם עכשיו בצפון כי הוא גאה בעצמו. כי הוא יודע שהוא עושה יותר משאר האנשים. הוא זה שמחלץ את הלוחמים של גולני שנתקעים בקסאבה של מרון אראס. הוא זה חובש את השיריונר שעלה על מטען.

הייתי רוצה שאנשים יערכו במקצת את העבודה של לוחמי הנדסה הקרבית.
כי רק מוהנדס אמיתי יבין כאב של מוהנדס אחר ! .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.theoneblacksheep.net/sheep.jpg]

לסיכום.
אנחנו כאן, כי מישהו צריך לעשות את העבודה השחורה.

*דברים הללו יצאו מהבטן, אחרי שאכלתי חרא שבועיים וחצי בלבנון ולא קיבלתי שום הערכה מהתקשרות ומסביב.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2006, 23:51
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ofin שמתחילה ב "גם את לוחמי שלדג לא מעריכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofin
גם את לוחמי שלדג לא מעריכים בתקשורת... מאוווד לא יפה!!

אומרים שלדג עשו ככה וכיכי ולא מפרטים...

אל תתבכיין - זה שלא מדברים עליכם לא אומר שאתם לא מוערכים. לא כל עבודה זוהרת והתקשורת משדרת את מה שזוהר, לא את מה שאפור.

מה שחשוב זה ההערכה העצמית שלך.

תחשוב ככה "בעוד שנה, שנתיים, שלוש.. כשאהיה משוחרר - האם עשיתי שירות משמעותי? מספק? מהנה?"

לי נראה שהתשובה היא כן.

ומה כשאתה בא לקבל עבודה בחברת אבטחה רצינית ,ושואלים אותך אם היית קרבי ,ואתה עונה בטח ,שואלים איפה ,אתה עונה הנדסה קרבית ,"אה" הם אומרים ונתקשר אליך אם נצטרך.

לא יעזור כלום ,הנדסה לא מקבלים את המינימום של הפידבק שמגיע להם .
היום ביבי נאם בכנסת ,הוא הודה לכל חיילי צה"ל ,הוא הזכיר את גולני ,הוא הזכיר צנחנים ונח"ל ,את שריון ותותחנים ,את פיקוד העורף ,ומד"א,אבל את הנדסה הוא שכח.
את פרויקט ערים מאמצות אתם מכירים?
לצנחנים יש את רמת גן ,את הגדוד שלי אימצו ירוחם ואח"כ קריית גת....
בקריית גת באמת קיבלנו משהו .....אבל בירוחם.... אנחנו אימצנו אותם(ואני לא מאשים את ירוחם).
לגבי התקשורת ,צה"ל יודע לנתב יפה מאוד מידע שהוא רואה לנכון .

ישן 01-08-2006, 00:44
  yamason yamason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
חבוב...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "[QUOTE=ofin]גם את לוחמי שלדג..."

אני גם מוהנדס....
אתה יודע מה זה חבלן?
הם מקבלים המון כסף.....ותבדוק מה הפנסייה שלהם.(המון)
אני בטוח שאמרת מה שאמרת לא רק לגביי העבודה שאחרי...אבל אתה צודק בזה שהם לא מוערכים בניגוד להרבה יחידות אחרות,לזה שאמר "גם שלדג לא מוערכים" זו אמירה פעורה.
שלדג מוערכת על ידי האנשים שתאכלס צריכים להעריך אותם,והם לא מפורסמים מהסיבות המובנות
אתה לא יכול לצפות שאחרי כל מבצע שלהם יתפרסם למחרת בעיתון מהלך הפעולה,כי זה יהיה בלתי נסבל,זה פשוט לא אפשרי וכנראה גם לעולם לא יתאפשר.
גולני והצנחנים יקבלו קרדיט יותר מהנדסה תמיד.
אנחנו כל הזמן נמצאים במלחמה נגד טרור,אתה לא יכול לצפות שכוחות הנדסה יכנסו בזה אחר זה לטהר בתים למה? כי יש חי"ר וזה עם כל הכבוד ויש..לא הנדסה.
צא מהסרט יש צדדים הרבה יותר טובים בהנדסה
כמו שגדודי הנדסה לא יהיו לעולם כמו הצנחנים....הצנחנים עם היחטיו"ת שלהם לעולמים לא יהיו כמו יהל"ם .
ישן 31-07-2006, 22:01
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
הגעת למקום הלא נכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "הנדסה קרבית - הכבשה השחורה של צה"ל."

דוקא בפורום הזה יש הערכה רבה להנדסה הקרבית ולכל מה שקשור בה
(אתה מוזמן לבצע חיפוש בפורום ולראות על מה אני מדבר)

מצאתי כמה אשכולות ישנים:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=40937

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=13470

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=36653

ואחד מהלחימה הנוכחית:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=207836

*אגב, כאן בפורום הגולשים נותנים את הדגש, אם היו כאן הרבה גולשים מהמשטרה הצבאית למשל אז היית רואה יותר אשכולות בנושא
(מה לעשות שלפחות אחד המנהלים הוא שיריונר )
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 01-08-2006, 00:10
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "הנדסה קרבית - הכבשה השחורה של צה"ל."

פעם קראו להם פשוט חיל הנדסה, חיל אפור. אח"כ התחילו להגיד "הנדסה קרבית", כאילו יש בצבא הנדסה לא קרבית (מה ... טריגונומטריה ? ), ולהגיד "אחרי לכסופים" כאילו הכומתה היא כומתת כסף ולא כומתה אפורה.

אבל לא עזר מבצע חציית התעלה, הגשרים של התמסחים והדוברות והגשר היבשתי, ולא עזרו החבר'ה ב- D-9 בשל"ג שעוד לא נראה כמו המבצר שהוא היום, ולא עוזרים כל תאורי הגבורה והמשימות המיוחדות, והרמת השד"מים ופריצת המכשולים, ויכולים לקרוא להם ס"פ או יחס"פ או יהלו"ם, כלום לא יעזור.

אני מלא הערכה לחיל ההנדסה, וגילוי נאות אבא שלי היה אל"מ בחיל ההנדסה, ואחי הצעיר המשיך את המסורת והיה גם הוא בהנדסה. אין מה לעשות צנחנים וגולני יקבלו יותר כבוד, כמו שלהבדיל סיירת מטכ"ל תקבל יותר כבוד מפלס"ר נח"ל. ואגב, גם בבית אחי קיבל מאיתנו כאפות (אנחנו 7 אחים ... הצעיר ביותר יתגייס במרץ 2007 .... הנדסה קרבית היה הכי ג'ובניק אצלנו ).

למה זה קורה ? לאלוהי המור"ק הפתרונים, ככה זה היה וככה זה עכשיו ואני חושב שיש יסוד להאמין שככה יהיה תמיד.

ישן 01-08-2006, 12:29
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
סליחה, יש חיל אחד שחור בצבא, ולא תקחו את זה ממנו.

כל ההתבכינויות האלה על זה שלא נותנים כבוד להנדסה הן מה זה ילדותיות. ועוד הטענה שאתם "כבשים שחורות", זה ממש מוגזם. אם כבר יש כבשים שחורות בצה"ל, אלה הטנקיסטים, ומי שלא ראה טנקיסט אחרי טפ"ש או כמה ימים רצופים על טנק, לא ראה כבשה שחורה מימיו.
הנדסה, עם כל הכבוד, הם מקסימום כבשים אפורות. מה כבר אתם עושים? מחברים מוקשים? נוסעים עם הדי-ניינים שלכם והורסים בתים? יורים צפעים? כולה עבודה שגם חסאן מג'יוף השיפוצניק שלי יכול לעשות, בפחות זמן כסף ובטוח בלי דמעות...

סתם סתם, אחי, אני רק צוחק.
כל לוחם יודע כמה התרומה של ההנדסה קריטית להצלחת המשימות, בעזה ובפרט בלבנון רווית המטענים. אני אישית חושב שהאומץ הנדרש מחיילי הנדסה שפורצים מכשול או מטהרים זירת מטענים הוא לא פחות מזה של צנחנים וגולנצ'יקים שמטהרים בית. גם להיות בקו האש הראשון, וגם לעבוד תוך כדי על מיקוש ומטענים (הרבה פעמים תחת פצמ"רים ארטילריה וכאלה)- יש פה סיכון לא נורמלי, והסטטיסטיקות לצערנו לא משקרות.

ובקשר להכרה- בטח תסכים אתי שאתה לא לוחם בשביל כותרות בעיתון. אם כותרות זה מה שחשוב לך, היית נהיה נינט או יודהלוי, לא מוהנדס.
ההכרה החשובה והאמיתית מכולן היא שלך- בחשיבות העבודה שאתה עושה, ושל רעיך לנשק, באיכות העבודה שלך. וכל השאר- עזוב אותך, ווסאח של תיכוניסטים.
ישן 01-08-2006, 17:46
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
צודק, מגיע לכם הערכה רבה

כמו יחידות נוספות קרביות בצבא אתם לא זוכים להערכה הראויה בציבור
זהו תהליך ארוך של שינוי תדמית ומורק"ים ועוד
אין פתרון קסם, יש עבודה רבה מול התקשורת וזהו חלק מהתפקידים של קצין הנדסה ראשי
גם מכתב כמו שלך עושה את שלו
הציבור הקרבי והקרבי לשעבר בהחלט מעריך את אנשי הנדסה וגם את אנשי החת"ם שנמצאים לדעתי בבעיה דומה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 02-08-2006, 21:35
  RAINBOW SIX RAINBOW SIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.04
עכשיו קראתי את המכתב שלך ואין לך מושג כמה שאתה צודק

שירתתי בין השנים 98-01 תפקיד אחרון סמל מחלקה בגדוד המחץ (מס 1)
אני אישית מורעל על החיל (למעשה עד היום) בגלל שהוא חיל יחסית קטן אינטמי ומשפחתי.
אבל וגם כאן מגיע האבל חה"ן לא מוערך בשיט, ממש הרגשת נחיתות.
הסיבה העיקרית למצב |(בזמני) הוא מיקומה של ההנדסה בשרשת המזון - מצד אחד זה לא חש"ן וחת"ם יכולת החי"ר שלנו טובה יותר אמל"ח אישי מתקדם יותר ומשימות מגווונות יותר ברובאי גבוה יותר07 לוחמים 08 מפקדים קצינים 12 אבל קיימת נחיתות משמעותית כלפי החי"ר הקלאסי (הכוונה לחטיבות) שהם בעלות הקצאות משופרות באמל"ח מעודכן אופטיקה רבה יותר ואמצעי קשר טובים יותר.
ההיתרון היחסי שלנו על החי"ר הוא בהכשרות המיחדות שלנו באספקט החה"ן וברק"ם עדיף במיגון וכוח אש .
לטעמי החוסר יכולת של מי מהפיקוד הבכיר לנווט את החיל גרמה למצב ולהרגשה הנוכחית.
ודוגמאות לא חסר - סיכת לוחם יצאה נשמה לחיל הזה עד שהוציאו סיכה ראויה ללחומיו, למה זה לקח זמן רב?, נגב- לקח המון זמן עד ששדרגו לרובאיות את הנגבים לדור 2 שלא נדבר על כך שבבט"ר בכלל לא ראינו את הנגב ומא"ג שימש כמקלע מחלקתי, צלפים- כל קודקוד בכיר שפגשנו עד רמת רמטכ"ל שאלנו למה אין הקצאות צלפים (M24) למה צריך בקו להתחנן לחטיבה המארחת בקו לספק לנו שח"ע מ"ק 91 וכו כו
ואחרון חביב למה אין לחיל יחצנות ראויה לשמה - שכן הדבר יכול להוביל לגיוס אכותי להשבחת ההון האנושי בחיל וזה חשוב.
גם לחוסר להתיחסות ציבורית לא צו'פרים לא הקצאות והוועד למען החיל כלום ומי שאומר שזה איזוטרי משקר.
אין כמו הרגשת הגאווה על שת"פ במבצע חשוב זה מוסיף למוטיבציה זה נותן דריב וזה בונה מור"ק.
אין ספק כי בניית מורק צהלי הוא עניין ארוך ומיגע אבל הוא נמנע מהחיל ושלא בצדק, די להגיד גשרים מלחמת יוה"כ הנדסה קרבית זה הרבה מעבר לזה וחבל.

על פי האמור בפורם ושיחות עם חברים אין ספק כי החיל יישר קו מבחינת הזיוודים והצטידות, כמו כן הוא לוקח חלק קיום חלק במשימות החשובות אך כלפי חוץ קרי תקשורת הוא עדיין איזוטרי עדיין אפור.
אני מודע לתפקידו שלחה"ן במתאר הצבאי כחיל מסייע ולא עצמאי ולמרות זאת זה עדיין די צובט בלב.
אחי צל של ספק שאתה צודק במה שכתבת רק מוהנדס מבין כאב של מוהנדס

מעריך אותכם המון ישר כח על העבודה הנהדרת
ישן 03-08-2006, 15:02
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
יש שיפור קל במצב היום
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי RAINBOW SIX שמתחילה ב "עכשיו קראתי את המכתב שלך ואין לך מושג כמה שאתה צודק"

אבל עדיין , חיל ההנדסה צריך לשפר הרבה דברים בנוגע ליחצנות. לפעמים אין ברירה אלא לקחת את היוזמה בידיים ולפעול לבד. באנציקלודפדיה העברית של ויקיפדיה חיל ההנדסה זוכה למספר מאמרים מפורטים ובליווי רב של תמונות וכרגע הוא החיל המושקע ביותר שם אחרי חיל האוויר (שנמצא באופן טבעי במקום הראשון עם מידע מפורט על הטייסות ועל גופי הזרוע השונים).
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 03-08-2006, 23:25
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
אחחח...

אתה כתבת בדיוק את הדברים שיושבים לי בבטן זמן רב.

גם,בתור מוהנדס,זה מרגיז שאין הערכה לחיל הזה.כמו שאומי ציין,גדוד 601 נמצא שם כבר חודש שלם,עוד לפני שהחי"רניקים הגיעו.אף אחד לא באמת יודע את הקוש/י בלתכנן צירים בטוחים בתוך עומק לבנון כדי שטנקים ושיירות רק"ם יוכלו להגיע בבטחה ליעדים שלהם.זה מרגיז שמראים צנחנים,גולנצ'יקים בטלוויזיה כל הזמן.זה מרגיז שכאשר לוחמי החיל שלי עושים פעולה כלשהי וכותבים בעיתון ש"כוח צה"ל עשה ככה וככה" או שבכלל כותבים כי כח של גולני או גבעתי עשו את זה.קשה לעיתונות לפרגן קצת להנדסה?אני חושב שאנחנו ראויים לכבוד הזה.אנחנו לא נופלים משום גדוד חי"ר אחר.

שלא תבינו אותי לא נכון,אני לא התגייסתי להיות לוחם בהנדסה כדיי להיות כתוב בעמות הראשון של העיתון,ממש לא..אבל בשביל שהחיל יוכל להמריא,לגרום למלש"בים לרצות לבחור במנילה את חיל ההנדסה,צריך קצת פידבק מהתקשורת..אבל אין מה לעשות,התקשורת תשים את מה שאנשים רוצים לראות .

אל דאגה,לוחמי הנדסה ימשיכו לעשות את העבודה שלהם בחושך..התרגלנו לזה.

ישן 04-08-2006, 23:10
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
יש הרבה מאוד כבוד

מה אתה צריך כתבה בעיתון ?
אני זוכר לילה אחד של ניווטים אי שם באחת המדבריות במדינה :-) שהתברברתי קצת (כמה לילות ללא שינה, לא שצריך תירוץ...) ואני והגולם חיפשנו כביש כדי לחבור לשאר הכח.
בקיצור אני רואה מאוד מרחוק שורה של פנסים וכבר אורו עיני, ורק כשהתקרבנו קצת והאדמה פשוט רעדה מתחת לרגליים, הבנו שיש שם משהו עם D9'ים (איזה תרגיל יישור שטח או השד יודע מה).

שמע ידידי, לראות עוצמה כזו זה לא משהו שנשכח (אפילו היום יותר מ-10 שנים אחרי).

מעבר לזה, החבר'ה שלך בדרום (יצא לי לעבוד אתם עכשיו) ובצפון עושים עבודת קודש,
ותראה לי חי"רניק אחד שלא מעריך אתכם.

הכבוד מתחיל מבפנים, ולוחם אמיתי לא מחפש בעיתון את עצמו ולא עומד מאחורי צלם של ערוץ 1 עם הפלאפון.
אני יודע שאתה וחבריך לחיל לוחמים אמיתיים.

תקרא משהו שמישהו חכם ממני כתב :

תתנו כבוד
תקבלו כבוד
לא תתנו כבוד
תקבלו מכות.
צמ"ה 601- צמ"ה צוקים.
A.K.A חתולי רחוב
D9- תשע נשמות
ישן 05-08-2006, 09:23
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
הסברים לאפרוריות של החיל?

לפני כמה ימים התלווה כתב של ערוץ 2 למג"ד הנדסה (שלא נציין את שמו מפאת כבודו) מרגע חציית קו הגבול בדרכו לכפר לבנוני המרוחק כק"מ אחד מהגבול. הכוח כלל להערכתי פלוגת טנקים ת"פ, מחלקת צמ"ה, פלוגת חי"ר (מ 299?) ת"פ ופלוגת הנדסה. אחרי קבלת האישור לתחילת תנועה בסביבות 9 בערב (עם רדת החשיכה) התעכב הכוח מסיבות לא ברורות כ 5 שעות עד שהתחיל בתנועה (כנראה חששו ממטענים על הגדר), לאחר מכן התנייע הכוח בעצלתיים ועם עליית השחר התקדם רק 400 מטרים מגדר הגבול (!!!) ועדיין היה קצר 600 מטר מהיעד. הגדוד תפס עמדות ורק כעבור 19 שעות (!!!) המשיך בתנועה אל היעד. בכל הזמן הזה לא זיהה הכוח מטרות בכפר שממולו, לא נתקל בהתנגדות, לא ירה יריה אחת לעברו וגם לא ספג יריה אחת. לסיכום - לצוות גדודי של צה"ל לקח מעל 24 שעות לנוע מרחק של ק"מ אחד מגבול ישראל כאשר רוב התנועה בלילה, באזור הנשלט לחלוטין באש ובתצפית משטחנו, כאשר הוא אינו תחת אש אויב, כאשר הוא בליווי כבד בכל עת של מסק"רים, ארטילריה, נ"ט, תצפית, מיסוך, שיריון, הנדסה ושאר הגורמים. איזה פרסטיג'ה כתבה כזאת מייצרת לחיל בקרב המתגייסים...
ישן 05-08-2006, 15:16
  ky86 ky86 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.05
אני רק רוצה לומר...

שזו תחושה שיש בהרבה מאוד מקומות בצה"ל.

ראיתם פעם כתבה טובה על השריון,איזה אתר רציתי של תותחנים,איזה סירטון מעניין של מוד"ש או נ"מ???,זה כל החילות ה"תומחים" מרגישים ככה.
אני אישית בתור שריונר גם מרגיש ככה הרבה פעמים,במיוחד בחיל כמו שלי,שרואים בקווי החי"ר(שכבר לא קיימים אצלנו במצב של היום) קלעים\מטולים עם ארוך,ושאין דבר כזה בפלוגות המבצעיות ווסט שהגיע מצה"ל.
אבל אין מה לעשות,ברגע שתבינו כמה שמה שאתם עושים זה חשוב,זה הדבר החשוב,הידיעה שהחי"רניק לא יצליח לזוז בלי שריון,הנדסה,או החיפוי של תותחנים.

ישן 06-08-2006, 10:24
  Shlomi-reuveN Shlomi-reuveN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "לסמל המחס"ר"

רק אתה יודע את גודל הסיפוק שבך...נו מה לעשות שההילה תמיד סביב החירניקים ובעיקר על הצנחנים בגלל כל המורקים והמורשת אבל אם תתעמק ותשאל את חברייך החירניקים תגלה שהגדודים עושים בדיוק מה שאתה עושה וההרגשה של הלוחמים גם כמו שלך אלא אם אתה בקו יותר מענין וכל מה שאמרתי זה בשגרה...בתקופות האלה כמו שאנחנו עכשיו כל חיל מקבל את המשימה לפי האופי של היעוד שלו אפילו שהגדוד שלי (603) חיסל יותר מכל אחד אחר מחבלים ברצועת עזה קיבל משימה בינונית מאוד בלחימה...
כל משימה שתקבל תבצע על הצד המקצועי ביותר ותראה כמה ההערכה תקבל...לפעמים לא סוג המשימה משפיעה על הסיפוק אלא התנהלות המשימה ותוצאותיה... תקן אותי אם אני טועה אחי!
ישן 11-08-2006, 00:11
  WarMaster WarMaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.05

אני יגיב למס' הודעות ביחד.
קודם כל זה לא שמיחצנים את החיל גרוע, זה פשוט מסיבה מסויימת משמיטים את המילה הנדסה המון פעמים. אני יתן מס' דוגמאות: לאחר שהפלוגה שלי ירתה צפ"ש במרום א-ראס, בעיתון ידיעות נכתבה כתבה על הפעולה והסבר על האמצעי, אבל כתבו שחייל הנדסה עשה זאת ? לא ! שגדוד 601 עשה זאת ? לא ! שרובאית אדיר עשתה זאת ? לא ! לא ! לא !
היה כתוב שם -"כוח של שיריון שיגר צפ"ש במרום א-ראס"
ונמשיך - בדרך כלל שחיילים מראים שלל מלחמה נכתב בגאווה בעיתון "חיילי גדוד חרוב תפסו אמל"ח" וכדומה. אבל כשבאחד העיתונים הופיעו רובאית דקל עם דגל של החזבאללה (דרך אגב....הם סתם מצאו אותו.....) אז כתבו "חיילי צה"ל חזרו מלבנון עם דגל של החיזבאללה"
אבל מה שבאמת באמת עיצבן זה שבעיתון ב"במחנה" מופיעה תמונה של מחס"ר 601, ליד הפומה, ולמטה כתובית "גאוות יחידה בגולני". זה באמת מרתיח...

ול strong11 - תפסיק לראות טלוויזיה. היום כיצאתי הביתה, והצצתי בטלוויזיה - פשוט נגעלתי. פשוט ערימה ענקית של שטויות יש שם. יש כל כך הרבה דברים בחדשות שהם רחוקים מהאמת, שפשוט היה בא לי דפוק בה כדור.
בטלויזיה הזכירו של כל פעם שנכנסנו עם הפומות חטפנו נ.ט ? החיזבללה שיגר עלינו מגוון של טילים פאגוט, טאו, סאגרים, RPG. אז הפעולה יוצאת בלילה, אז מה ? עדיין אתה לא מודע לעובדה שלחיזבאללה יש אמר"ל ? (וזה בדוק). אז האיזור שולט באש ובתצפית, ויש ליווי כבד - עדיין, עם התצפית עם הליווי חטפנו פאגוט בפומה ויש לנו שני פצועים בבית חולים (הס"מפ והקשר שלו)ופרמדיק מ101 הרוג.
ישן 11-08-2006, 00:56
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי WarMaster שמתחילה ב "אני יגיב למס' הודעות..."

אם הייתי המג"ד / מח"ט שלכם אתה יודע מה הייתי עושה?
תופס אחד קצין צד"לניק ששירת בגזרה, אחד גשש בלש בכיר ששירת בגזרה, אחד מילואמניק בכיר / קצין בכיר משועמם ששירת בגזרה, אחד טייס מסק"ר מושבת, ואחד מפקד עורב ששירת בגזרה (ובעדיפות את חמישתם גם יחד) יושב איתם חצי שעה על מפה+תצ"א+צילומים של 869 ואומר להם: "טוב חזרתם עכשיו לשנת 1999 מאיפה ירו עליכם בגזרה הזאת? טוב עכשיו אתם חיזבאללה - אני נכנס מכאן ומכאן, איפה הייתם שמים מארבים, צלפים ועמדות פאגוט על הציר הזה או בסביבתו? איפה הייתם שמים מטענים / כלימגורים / WHATEVER"... כל מקום שהם מצביעים / מסמנים, מכניס 100 מטר ליד בלילה לפני זה צוות של יעל / מגלן / WHATEVER ורק אחרי זה בכלל מתחיל לזוז. חסרים לנו כוחות מיוחדים בשביל זה? יש לצה"ל 20 גדודים מובחרים וזה רק בסדיר. רק במקום לנצל אותם בחוכמה למטרות כאלו מכניסים אותם בסגנון רמבו-ג'מבו למרון א-ראס באור יום. נשמע לך מורכב לארגן צוות יועצים כזה לכל מג"ד / מח"ט בצה"ל? ממש לא, אפשר היה לבצע את זה ברמת הפיקוד תוך פחות מיום והיו לנו יותר משבועיים של חוסר מעש קרקעי. הפצועים וההרוגים שלכם זה מה שנקרא "עקומת למידה". ארגון חכם יודע להערך לזה מראש בצורה שהייתה חוסכת לכם את עקומת הלמידה הזאת (לצערי היא עוד רחוקה מסיום). רק מי אמר שצה"ל זה ארגון חכם. העיקר שקנו לפטופים בחמ"לים ו IPAQים למ"פים.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 11-08-2006 בשעה 01:00.
ישן 11-08-2006, 01:20
  WarMaster WarMaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.05

ידידי, צה"ל הוא אירגון שעובד גרוע. פשוט גרוע. ישנם כל כך הרבה מחדלים שאני מבטיח לך שאחרי המלחמה יהיו מספיק תחקירים. שחזרתי היום הביתה והסתכלתי בטליויזיה, נאמר שם שצה"ל הוא צבא מיומן שלומד מהטעיות שלו. בולשיט. ישנם טעויות (אני לא יכול לדבר עליהם - ביטחון שדה) שהתבצעו עליהם תחקירים כבר, שהצבא היה אמור ללמוד מהם, אבל הוא עדיין עושה את זה, ואנחנו חוטפים הרוגים. 15 החיילים שנהרגו לפני מס' ימים, ישנו איתי באותו מוצב. 15 אנשים הלכו בגלל שהצבא עשה פאשלות. ואני פשוט רותח מעצבים. זה כאלו שולחים חיילים ועוד מילואמניקים למטווח ברווזים.

אני מקווה שהצבא יקבל בראש אחרי המלחמה הזאת, שמי שצריך לעוף יעוף, שמה שצריך להשתנות, ישתנה, ואולי אז נמנע או לפחות נמזער אבידות קשות כאלה.
ישן 23-03-2007, 02:12
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06

אני לא שירתתי בהנדסה אבל תאמין לי שאני מבין אותך

אני שירתתי בגדוד שמשון עוד לפני שאנשים ידעו שהוא כבר לא מסתערבים
ולפני שהקימו את חטיבת כפיר

וגם לנו היו מקרים שכמו שציינת מראים חייל מהגדוד שלי ואומרים שהוא חיל צנחנים

אחד הסיבות לכך זה כמו שנאמר מורשת קרב ויחסי ציבור שיש לחטיבות הוותיקות והגדולות
לכן אחי אין לך מה להיות ממורמר
אתם המוהנדסים(אני חצי כזה פלס 05) כבודכם במקומו מונח
ואתם יודעים מה אתם עושים ועושים את זה הכי טוב
שיגידו ויכתבו מה שהם רוצים את האמת מי שהיה בשטח יודע

ולגבי חבלן במשטרה

אז זה החלום שלי ולכן אני מנסה להתקבל
אז השכר שלהם הוא הכי טוב במשטרה
תנאים סוף הדרך
הכשרה קודמת לא נותנת עדיפות אבל כמו שכבר אמרו זה מקל
אם אתה יודע משהו בשלבים הסופיים
יש כמה שלבים ואחד מהם זה לראות אם אתה מסוגל לעשות דברים מסויימים

לעבוד באבטחה לפי דעתי זה חבל עשיתה מספיק בצבא

וגם אני לוחם וגם אני מהמעמד הבנוני מינוס
ואני קורע את התחת בלימודים ובעבודה ונמצא בשבוע בממוצע 24 שעות בבית
כל שאר הזמן מתחלק בין עבודה ללימודים
זה קשה אבל מה לעשות החיים ככה
והמדינה שלנו חרא (מצטער אם מישהו נפגע)
המדינה לא מעריכה את אלה שנותנים את הדם ואת הלב
למדינה

לכן אני לא מצפה שזה ישתנה

בכל אופן תהיי גאה במה שאתה
ישן 23-03-2007, 14:39
  omer22 omer22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
לנו אמרו

דוקא שמעדיפים לא להזכיר הנדסה קרבית בגלל שלפי אמנת ג'נבה אסור לצבא להחזיק חיל כזה (משהו על שהוא יכול לטהר כפרים גם רגלית ובנוסף גם למחוק אותם לגמרי בגלל שהוא מקבלל גם הכשרת חבלה - אני לא זוכר בדיוק בגלל שהייתי עפוץ) - ולכן כל פעילות רגלית של הנדסה נכללת כפעילות גבעתי או כוחות צהל וכל פעילות על פומה נכללת כפעילות שריון..
אני יודע שאני צעיר מת אבל זה לא נכון?! זה מה שהמ"פ שלנו אמר לנו אחרי שהוא תיאר את הפעילות הנרחבת של הגדוד שלי (605) בזמנים שונים והוכיח לנו שבאמת הנדסה עושים אותה פעילות כמו חי"ר (כמו כל מיני קוים שחי"ר מחליפים בהם הנדסה ולהיפך....)
אני לא צריך הכרה מהעיתונים אלא הכרה מאנשים ולפי מה שאתם אומרים חיילי הנדסה לא מקבללים אותה?

נ.ב אני רוצה רק להגיד שחזרתי לשישי הראשון אחרי שהתגייסתי מרוצה מאוד מהסגל ומהאנשים והאשכול הזה ממש ביאס אותי חבל שקראתי אותו
ישן 23-03-2007, 14:45
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי omer22 שמתחילה ב "לנו אמרו"

ציטוט:
דוקא שמעדיפים לא להזכיר הנדסה קרבית בגלל שלפי אמנת ג'נבה אסור לצבא להחזיק חיל כזה (משהו על שהוא יכול לטהר כפרים גם רגלית ובנוסף גם למחוק אותם לגמרי בגלל שהוא מקבלל גם הכשרת חבלה - אני לא זוכר בדיוק בגלל שהייתי עפוץ) - ולכן כל פעילות רגלית של הנדסה נכללת כפעילות גבעתי או כוחות צהל וכל פעילות על פומה נכללת כפעילות שריון..

אין חיה הזאת.
גם לי בהתחלה סיפרו את הסיפור הזה, אבל זה בולשיט.
כי חיל הנדסה של צה"ל מוכר בכל העולם, מכיוון שהוא קונה רובוטים לס"פ או ידוע שישראל מייצר מוקשי נ"א ונ"ט. אז מי ישתמש בהם? גולני?

ועם כל הכבוד לפני שנה הגיע הקנה"ר האמריקאי והוא צפה בשיטות העבודה של יהל"ם ושל הגדודים בפריצת מכשול ובעבודה בשטח בנוי.

מותר להחזיק את חיל הנדסה, מכיוון שהוא אחד מעמודי התמך של הצבא. הלוחמים מתעסקים בנושא החבלה והמיקוש נטו .

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 23-03-2007, 18:46
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע נושא צ'לשי החארטה וקיפוח ההנדסה - למה זה קשור אחד לשני?
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי remolus שמתחילה ב "צנחנן..."

ישאל הקורא המצוי מה הקשר בין צ'לשי הכזב ממלחמת יום הכיפורים להדחקה והקיפוח של אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בקרב היבשה חיל ההנדסה?.
כמו שקופחו או נמחקו מהתודעה ומההסטוריה יחידות רבות שלחמו במלחמת יום הכיפורים, כך גם נמחק חיל ההנדסה למרות שאני לא מכיר אף מפקד ירוק שיעז לצאת לקרב ללא הנדסה.
במידה " ומכון מחקר או סקרים" יערוך " מחקר" בקרב האוכלוסייה וישאל מי הוא מח"ט גולני מי הוא מח"ט הצנחנים וכ"ו ובאותה נשימה ישאל מי הוא מפקד חיל ההנדסה, אני מעריך שפחות מאחוז מהנשאלים כולל הח.מ. ידע להשיב על השאלה .
מי שלא ראה את גבורתם של חיילי ומפקדי ההנדסה במבצע "אבירי הלב", בחרא שהם אכלו במשך שבוע "בחצר המוות" בדאר סואר , בעת שהם היו תחת הפגזות נוראיות של כל אגדי הארטלריה המצרית , שחלקם נקבר בשוחות שבהם הם ניסו למלט את נפשם לא ראה גבורה בימי חייו וזאת בלשון המעטה.
כמה מחיילי ההנדסה קיבלו עיטורים ?
בטל בשישים לעומת העשייה וזאת למה , כי הם חיילים "אפורים ", הכומתה שהם קיבלו אולי משקפת את זה , אין להם לובי, אך בלעדיהם לא היה מתבצע מבצע הצליחה ועוד רבים מהמבצעים מאז ועד היום.
סיירת צנחנים בפיקוד מופז שכל חלקה במלחמת יום הכיפורים הסתכם בהשמדת כמה משאיות עירקיות בעורף רמת הגולן זכתה לתהילת עולם ומנגד חיילי ההנדסה שמשקלם בכל מלחמות ישראל ובעיקר בחזית הדרום במלחמת יום הכיפורים היה אדיר נמחקו מהתודעה .
לצערי זה חלק מהתרבות הישראלית שאני לא מאמין שיש בכוחו של מישהו לשנות .
הסיירות המובחרות שמשקלן הסגולי במלחמה כוללת שואף לאפס אחד גדול, תמיד יזכו לתהילה וגיבורי ההנדסה תמיד ישארו בצל ..
כשריונר בדימוס אני עושה ככל יכולתי ומי שמכיר את כל העשייה שלי מתוך שיטוט באשכולות הפורום ,עושה כמיטב יכולתי והבנתי על מנת לתקן עוולות ולהגיע לאמת בכל מה שקשור לנסיונות לסלף את ההיסטוריה בתחום שבו אני " מכיר לא רע" השיריון אך היות ואין לי מושג קלוש בלחימת חיילי ההנדסה אני ממליץ לכל אחד מהם שמרגיש שמקפחים את אחד החילות החשובים ביותר במערך היבשה שילמד ממני איך "נלחמים" ויתחיל להראות לכל עם ישראל מה אתם שווים ואתם שווים המון!!
זיכרו דבר אחד שנכתב ע"י" שועל קרבות" ותיק במידה ולא תעשו את המלחמה אף אחד לא יעשה אותה במקומכם.

בהרבה הערכה והוקרה.
דני קריאף
ישן 24-03-2007, 20:46
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
ואני מנצל את פנייתו של דני ופונה לאנשי ההנדסה
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "נושא צ'לשי החארטה וקיפוח ההנדסה - למה זה קשור אחד לשני?"

אשמח לקבל מידע על מקבלי צל"שי ועיטורים מחיל ההנדסה
הקמתי אתר המספר את סיפורם של בעלי עיטורים וצלשים
כתובת האתר
http://www.gvura.org

אני נמצא בתהליך איסוף חומר לאתר וכל מידע יתקבל בברכה. בודאי מידע שהוא יותר עלום לציבור כמו צלשים ועיטורים של אנשי הנדסה.
לאתר הוכנסו לאחרונה עשרות סיפורי גבורה של אנשי תותחנים הודות לאיש תותחנים "משוגע" לדבר סימן טוב שגיא.
אני מזמין את "המשוגע" מחיל הנדסה שיעביר לי חומרים ואשמח לתת להם פרסום באתר הגבורה.
ניתן לפנות אלי בודאל offerd@cc.huji.ac.il
תודה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:38

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר