לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2006, 23:43
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
מאוכזב לגמרי מצה"ל

קראתי את האשכול שQristomaj רשם והרגשתי הזדהות מוחלטת. אני פשוט מרגיש חייב לרשום ולהוסיף עוד דברים על מה שאני מרגיש בקשר לכל המערכת מיון של צה"ל שלדעתי פועלת פשוט לא נכון. אני חייב פשוט להביא לכם כמה דוגמאות שתבינו פשוט כמה שהמערכת פשוט פועלת בצורה מטופשת ולא יעילה ומאורגנת ע"י ילדים בני 18-19 שלא מעניין אותם העתיד שלכם ממש אלא מתי הם מסיימים את המשמרת שלהם ואם הם יספיקו לתפוס את האוטובוס הביתה.

אני אסביר פחות או יותר מה המצב שלי, כרגע אני עם קב"א 53 ועם דפ"ר 80-70, אני חייב פשוט לתת כמה דוגמאות מהצו הראשון שלי.

קודם כל אני אתחיל בזה שבכלל לא מדגישים כמה שהצו הראשון חשוב, אני אישית יודע שאם לא הייתי בודק על זה באינטרנט כמה ימים לפני שהלכתי הייתי באמת לא מודע לחשיבות שלו. אני זוכר שפעם בכיתה אצלנו התנהל ויכוח בין כמה תלמידים על "מי עשה את הצו הראשון הכי קצר" ופשוט מאוד התחילו לזרוק, אחד השוויץ בזה שהוא הגיע ב7 וחזר ב10, ואז ממש התנהל ויכוח מי הכי חיפף ומי עשה את זה הכי קצר וכביכול המנצח הוא הכי "גבר", אותם ילדים פשוט לא מבינים שהם דפקו לעצמם 3 שנים מהחיים שלהם, אני ימשיך הלאה.

במבחנים הפסיכוטכניים שלי, היה לי אבחון עם הקלות ותוספת זמן ודאגתי למסור להם אותו 4 ימים לפני שניגשתי למבחנים. כשהגעתי למבחנים עצמם - פניתי לחיילת שכביכול "אחראית" שם והסברתי לה שיש לי אבחון עם הקלות, והחיילת שפלירטטה עם אחד החיילים שם רק עשתה לי "כן, כן" עם הראש והמשיכה לפרטט עם החייל. ניגשתי למבחנים ולא קיבלתי שום תוספת זמן, ובמבחנים הראשונים הספקתי לעשות בקושי חצי מהשאלות, רק פתאום באמצע המבחן השלישי הסתכלתי וראיתי שהיא מקלידה משהו במחשב, ו"פתאום" השתנה לי הזמן המוקצב מ25 דקות ל37.5 דקות (אם אני לא טועה), פשוט מאוד יצא שסתם הפסדתי 2 מבחנים מתוך 7 או 8 רק בגלל החיילת שפלירטטה עם החייל. זה ממש לא פייר, בגלל החוסר אחראיות הזאת יכול להיות שהפסדתי 10 נקודות בדפ"ר.

ועכשיו לקטע שהכי הפריע לי, הקטע של הראיון עם ה"מאבחנת הפסיכוטכנית". קודם כל אני חייב לשאול: מי לעזאזל נותן לפרחה בת 18 להיות מאבחנת פסיכוטכנית? מי? איך אפשר לתת לילדה בת 18 כ"כ הרבה אחראיות? הילדה הזאת תקבע גורלות של אנשים, זה לא סתם עוד ראיון עבודה, זה ראיון שישפיע מאוד על השיבוץ של בנאדם למשך 3 שנים ואולי יותר, איך הילדה הזאת יכולה להיות אובייקטיבית? איך היא יכולה בכלל לדעת מה בן אדם שווה ומה הוא לא שווה?

אני אישית הגעתי לראיון וראיינה אותי חיילת די פרחה, אני נשבע לכם שברגע ששאלתי אותה "זה הראיון?" והיא אמרה לי כן הסתכלתי לפינות של החדר וחיפשתי מצלמה נסתרת כי הייתי בטוח שעוד 2 דקות יגאל שילון ייצא עם הסיגר, לא האמנתי פשוט, חשבתי שאת הראיון עושה פסיכולוגית מבוגרת עם הרבה ניסיון, לא סתם איזה ילדה שרק סיימה תיכון. בקיצור הגעתי לא מוכן לראיון כי יצא שבמסדרון נפגשתי עם חבר שלי ועשינו קצת צחוקים אז דיברתי כמו שאני מדבר עם חברים שלי (גישה של צחוקים) ולא כמו שמדברים עם מראיינת, ומה לעשות אני גם בחור ממוצא מזרחי ואני די שחום, אז המראיינת שהייתה כנראה ביום גרוע קלטה שיש לה טרף קל והתחילה לשאול אותי שאלות מאוד מכשילות, וניסתה בכוח וכמה שיותר להוציא אותי טמבל, היא שאלה שאלות מסויימות כ"כ הרבה פעמים בגישה מאוד מעצבנת במטרה להרגיז אותי, ונראה כאילו היא ממש ביום רע ומחפשת לדפוק איזה מישהו. למה נותנים למישהי כזאת בכלל לראיין? ול chatulim אל תתחילי עם החפירות על זה שהם עוברות קורס מעפן של 4 חודשים כי לא נראה לי שזה מעניין אף אחד, ילדה בת 18 שרק סיימה תיכון לא יכולה להגיד מה בנאדם שווה ומה לא, אפילו לא אחרי קורס של כמה וכמה שנים.

שאני יצאתי החוצה שמעתי כמה מראיינות מרכלות אחת עם השניה על דברים שמרואיינים אמרו, למה זה? מי יודע אם אחר כך המראיינת שלי צחקה עליי ועל הדברים שאמרתי? אני הרגשתי בהתחלה כאילו היא דמות בכירה ואחראית והכל ובאמת סיפרתי לה כמה דברים סודיים, למה אני צריך שאחרי זה שהיא תחזור הביתה היא תרכל בפלאפון עם החברות שלה על מה שאמרתי? למה כל החברות שלה צריכות לדעת את הסודות הכי כמוסים שלי?

לפני כמה ימים הגיע אלינו הביתה חברה של אחותי בת 22, שהיא אחת הבחורות הכי מעצבנות ומניאקיות שיצא לי להכיר, אחרי שיחה קצרה איתה היא סיפרה לי שהיא הייתה מראיינת פסיכוטכנית ואני שאלתי את עצמי בראש איך? איך יכול להיות שבחורה כזאת טיפשה (סלחו לי על הבוטות, אני רק אומר את האמת) יכולה לקבוע גורלות של אחרים? אני פשוט לא מקנא במי שהיה המרואיין שלה, ואני בטוח שהיו לה הרבה קורבנות כמוני שגם כן נדפקו.

אני בסופו של דבר, נער עם מוטיבציה ענקית להתגייס ליחידה קרבית מובחרת, עם התנהגות מצויינת ובלי בעיות משמעת או בעיות חברתיות יצאתי עם צד"כ בערך 19 שהוריד לי 3 נקודות שלמות מהקב"א, עכשיו אני לא יכול לקבל לא קורס טיס, לא יום סיירות (למרות שיש לי קב"א 53) וכנראה שאני לא יתקבל לשום יחידה נורמלית, רק בגלל הראיון הלא מקצועי הזה, ואני עד היום שולח כל שבוע מכתב ומבקש ראיון אישי חוזר ושוללים לי את הבקשה, סתם נדפקתי.

עד לפני שנה אני הייתי בטוח שצה"ל הוא צבא מקצועי שבוחר את החיילים בצורה טובה אבל אחרי שראיתי איך המערכת עובדת היה פשוט בא לי להקיא, כל המוטיבציה שהייתה לי להתגייס כבר ירדה ות'אמת לא יודע אם בכלל שווה להתגייס לצבא שממיין את החיילים שלו ככה.

ותאמינו לי שזה לא עניין של כסף, אפשר להחליף את אותן הפרחות בנות 18 בפסיכולוגיות מקצועיות ואובייקטיביות שיבחנו טוב טוב את המלש"ב שהם עומדות מולו, ואפשר לשפר עוד הרבה דברים ותאמינו לי שימצאו לזה כמה מיליוני שקלים בודדים מתוך התקציב הענקי של ה50 מיליארד, האנשים למעלה פשוט לא יודעים מה מתנהל למטה בתוך הלשכות גיוס האלו ומי הם אלו שעובדים שם.

פשוט אכזבה, אני לא יודע אם מישהו קרא את כל מה שרשמתי אבל אני בטוח שיש עוד הרבה מלש"בים שיזדהו איתי.. אני ממש כותב את המילים האלו בתסכול ובו זמנית גם בזעם על הצבא הגדול שלנו שפשוט לא מסוגל להסתכל על הנערים הצעירים בגובה העיניים ולבדוק כל אחד כמו בנאדם ולא כמו עוד מספר לסטטיסטיקה של המתגייסים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2006, 00:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "מאוכזב לגמרי מצה"ל"

המערכת עובדת טוב. אולי לא בצורה 100% מקצועית, אבל העובדה היא שהיא מספקת את הסחורה, קרי יש תחזית מספיק טובה בשביל הצבא לצרכים העתידיים שלו, והנה סוד בחור: בשביל הצבא אתה עוד מספר אישי. מר מוטי ממש לא מעניין אותו אישית.
יתר על כן, מבחינת המערכת, השיטה מצליחה. השיטה מאפשרת לצבא למיין אנשים בצורה מספיק טובה לחסוך כסף על מיון של אחרים. האם יש טעויות? בטח שכן! יש הרבה חברה עם קבא נמוך שהיו צריכים להיות קצינים, ולא מעט כאלה שהיו קצינים ומראש לא היו צריכים להגיע לשם.

נקודה שניה: התכוננות לצו ראשון.
כן, אני יודע שכולם רוצים להצליח וכו' וכו' אבל כל מה שזה עושה זה "למסך". אז אולי תגיע למיונים שאתה רוצה, אבל בסוף, לא תברח מזה. בסוף יקח מספיק זמן וכל המגרעות שלך, עליהן "התכוננת" יצאו, כי פשוט אי אפשר להסתיר דברים לאורך זמן. הדבר היחיד שתשיג זה בזבוז זמן וכסף שלך והמערכת.

נ.ב. - על המבחנים יש לך קייס, אבל את ראיון שלך דפקת במו ידיך. במו ידיך, וכל ההשתוללות שלך על מאבחנות רק מראה כמה אתה לא מסוגל לשאת באחריות לשטויות שאתה עושה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-11-2006, 00:08
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03

זה נכון שלצה"ל יש בעיות וזה גוף לא מושלם. אבל, זה לא אשמת צה"ל שאתה לא מסוגל להיות רציני כשצריך, ואתה בא באווירת "שכונה" לראיון שידעת שחשוב ומשפיע הרבה. זה לא אשמת צה"ל שחברים שלך זורקים זין ובאים לחפף את הצו ראשון כמה שיותר מהר. יותר מזה, אם הם כבר באים בכזאת גישה ולא קולטים שזה מה שישפיע על שירותם הצבאי - אז הקב"א הנמוך שהם יקבלו מגיע להם. אני באתי לצו ראשון, עשיתי אותו ברצינות מוחלטת ויצאתי עם קב"א 56. לא קראתי שום דבר באינטרנט לפני זה, ובכלל לא ידעתי מה אני רוצה לעשות עם עצמי. ככה שזה אשמתם לחלוטין.

קל נורא להאשים את המערכת הגדולה שפועלת לא כמו שצריך. אז נכון שצה"ל זה גוף לא ממש מאורגן, אבל קודם כל תעשה את המקסימום מצידך ואל תצפה לזה שכל העולם יהיה מושלם ויסתדר בדיוק לפי דרישותך.
הקב"א שקיבלת לדעתי הוא הקב"א שמגיע לך מההתרשמות שלי ממך מהסיפור. בהצלחה בהמשך.

עריכה:
ועוד נקודה, מה בדיוק אתה רוצה להשיג מהמכתב הזה? אם באמת חשוב לך לשפר ולשנות את מה שנעשה, תשלח מכתבים, תרים טלפונים. להתבכיין ולהוציא פה עצבים לא יעזור לך ורק מוציא אותך ילד קטן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

נערך לאחרונה ע"י Dean בתאריך 21-11-2006 בשעה 00:11.
ישן 21-11-2006, 00:14
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
חבר'ה - דבר ראשון לעדן את סגנון הדיבור.

המוטיבציה שלכם גבוהה וראויה להערכה, תבינו, צבא זו מערכת מסורבלת, והיא לא יכולה להיות לא כזאת. אז נכון, חייבים לעשות את המקסימום לשנות את המצב הנוכחי, אבל מכאן עד להכללה על כלל הצבא זה כבר ממש גובל בדמגוגיה.
בקשר לחבר'ה שהתלוננו, ובצדק!! אני חושב, שבתור מלש"ב אתה חייב לעשות הכל הכל בשביל להגיע למקסימום שלך. זה לא מקובל, אבל תפעילו פרוטקציות, תהפכו עולמות, תשלחו כל יום מכתב, תשנו את המצב הנוכחי שהגעתם אליו. לבחור שכתב את ההודעה הראשונה, קבלה לגאמא או אי קבלה לגאמא לא קובעת כלום בעתיד(היא יכולה לעזור, אבל שוב.. היא לא קובעת כלום). התעסקתי הרבה מאוד בתחום המחשבים בעבר, רציתי להתגייס לקרבי, קיבלתי זימון לגאמא ואני לא רוצה להשתחצן, כתבתי כמה פרויקטים ממש גדולים במחשבים, יש לי כמה חברים שהתקבלו ואני חושב שהיה לי סיכוי מאוד גבוהה להתקבל. לבסוף ויתרתי על הזימון לאחר התלבטות ממש ממש ארוכה. אין לי שום צער על כך, אבל אני רוצה להוסיף, אני ממש לא פוסל עבודה במחשבים בעתיד(אחרי ה4-5 שנים שאני רואה את עצמי בצבא), אז בסדר לא הלכתי לגאמא ואולי אני לא אוכל לעשות קיצורי דרך. זה לא אומר עלי כלום, לא תקעתי לעצמי מקל בגלגלים. זה לא אומר אם אני בנאדם מוצלח יותר או פחות. הצבא הוא לא מדד לחיים, הוא יכול להשפיע אבל אם לא, אז לא קרה כלום. ההתלבטות צריכה להיות אידאולוגית. איפה אתה חושב שתתרום יותר. במצב הסופי שתגיע - אני לא חושב ששירות בגדודים במקרה שלך פחות חשוב, בתור חייל/ קצין אתה בר השפעה גדולה מבחינה אישית ואידאולוגית.
חבר'ה- הצבא זו מערכת מסורבלת אנחנו צריכים לשאוף לשפר את המערכת כמה שיותר. מותר להתאכזב וחייבים להיאבק(כן, גם בתור מלש"ב). אחי, שיהיה לך הרבה בהצלחה!
מצטער על החפירה הגדולה, אבל הרגשתי שאני חייב לבטא את מה שאני חושב בפירוט.
ישן 21-11-2006, 08:07
  office office אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.06

טוב חברוס אני לא ממש קראתי את ההודעה של פותח האשכול מההתחלה עד הסוף מה לעשות אני עצלן. אבל כן קראתי את הפסקה בנוגע למראיינת שהייצתה אצלו בבית ולאחר מכן (על אף שעל פי סדר כרונולוגי מופיע לפני כן) קראתי גם על המראיינת בצו עצמה.

מה שיש לי לומר זה אתה אני ? חחחח כן כן גמני נפלתי על מראיינת קשה רק שדווקא היא לא נראתה פרחה, נהפוכו בחורה יפה וגם נראת ארופאית מעודנת כזו ואאי וואי כמה שטעיתי. כבר בתחלה הפגישה ניסתי להיות נחמד כשנכנסו לחדר שאלתי אותה בנימוס אם לסגור את הדלת היא חייכה ואמרה שהיא תעשה את זה משם והלאה רק נתנה לי פקודות ושאלה אותי את אותן שאלות לפעמים באותן מילים לפעמים במילים אחרות..משיחות עם החברים שלי וכמעט כל השכבה שלי הגענו למסקנה הן עושות את זה לכולם!\או להמון אנשים. עוד מקרים מעצבנים למשל "אם איזה מורים אתה לא מסתדר" תש': "מסתדר עם כולם" מראיינת:" לא נכון, לכולם יש איזה מורים ש..." אלף פעם שאלה אותי את שאלה זו, רבות ואחרות גם הטילה ספק החצופה תחילה בנחמדות כאילו היא חברה שלי אח"כ בעוקצנות.
היו מקרים שגם היה ביננו מעין שקט מתוח. עכשיו תבין ותבינו אני יודע איך לדבר עם אנשים ידעתי מראש שהיא לא חברה שלי אבל אי אפשר לומר שלא לקחתי אותה ברצינות או הסתרתי ממנה אמת. כן אפשר לומר שהיו ביננו מתחויות רבות וגם בסוף המפגש הבחורה צעקה עליי!
לא הלך לך טוב. גם לי. לא ישנתי יום לפני- מפני שהתרגשתי מהיום הזה. הייתי מסטול, כמעט והתנגשתי שם בקירות... יש לי הקלות רק שבזמנו זה לפני שעברתי אבחון...קיצר מה שאני אומר לך אתה לא הראשון שהלך לו לא טוב וגם לא האחרון. הנתונים שלך אחלה טיפה יותר משלי אבל עדיין מבחינתנו אנחנו יכולים להתקדם. גם המפקדים בצבא מחליטים לגבי החייל שלהם יותר על פי שיקוליהם האישיים אז אם אתה טוב חביבי אתה תתקדם. אני מקווה שזה מנחם אותך.
אוי ויי עכשיו קראתי את שלי. מצטער על החפירה.

נערך לאחרונה ע"י office בתאריך 21-11-2006 בשעה 08:11.
ישן 21-11-2006, 08:42
  00myth00 00myth00 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

שמע לכולם יש את האכזבות שלהם מהמערכת של צה"ל אבל ברוב זאת מערכת שכן עובדת אחרת היו כבר שינויים כי עוד כמוך היו קמים ומתלוננים. בקשר לצו ראשון זאת אחריותך להגיע מוכן נפשית ובאופן בוגר לעשות את הכל בדרך הכי טובה שאתה יכול, אחרי הכל...בנאדם אתה הולך להתגייס לצבא, זאת לא קייטנה, 3 שנים מהחיים שלך!!! יש משמעות לכל דבר שאתה עושה לפני אז כדי להשקיע. ומומלץ שתלמד מטעויות של אחרים ושל עצמך ומהיום כל דבר שאתה עושה בחיים תשקיע את המקסימום ומקסימום תדע שלפחות באמת ניסית ולא נדפקת בגלל זלזול.

בקשר למראיינת, כנראה שזה באמת עניין של מזל לפעמים, אני הגעתי למישהי מאוד נחמדה, היא הייתה אפילו יותר צעירה ממני (אני מתגייס בגיל מאוחר), ודווקא השיחה התנהלה באופן מאוד ידידותי, הרגשתי ממש יחס חם ושבאמת היא התעניינה במה שסיפרתי לה. בכל מקרה לא ייחסתי לשיחה משמעות רבה אבל יצאתי עם הרגשה מאוד טובה והייתי עם ראש שקט שהצגתי את עצמי כמו שאני באמת ולא עשיתי בעיות או דיברתי באופן מתנשא או מזלזל. הרבה מהחברים שלי כמו אנשים מהכיתה שלך אמרו לי שהראיון יהיה דבילי ושהמראיינת תעצבן אותי עם שאלות מפגרות אבל סה"כ זה היה כמו שיחה בבית קפה עם ידידה.

לא כולם פרחות...חחח למרות שההיא שנתנה לי את הכוס של השתן צעקה להזדרז והתנהגה כמו אחת...(מה לעשות שאני לא אחד שמשתין בפקודה)
ישן 21-11-2006, 08:47
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06

דווקא אני מבסוטית שהגעתי לאשכול הזה כבר אחרי כמה וכמה תגובות.

על דעתי בנושא ייעול מערכת המיון תוכל לקרוא באשכולות ישנים. אין ספק שהמערכת יכולה להתייעל.

בנוגע למבחנים שלך- אין דבר כזה שמישהי תעדכן את המבחן שלך באמצעו. יש התאמות מסוימות במבחנים, ואתה לא חייב לקבל הארכת זמן בכל המבחנים. סוג המבחן שלך מוזן לך הרבה לפני שאתה נכנס לבחינה כך שלחיילת לא היה כל קשר למבחן שלך. צא מהסרט, לא על זה ירד לך הקב"א.

בנוגע לראיון- אני מניחה שיכולות להיות כל מני מראיינות, אבל דבר אחד אני יכולה להגיד לגבי כולן- ההכשרה שנותנים בקורס "מיישרת קו" לגבי כולן ולכן כל מראיינת שהיית נמצא אצלה בראיון היתה נותנת לך את אותו ציון בדיוק. זה מושתת על שאלות מובנות. הדבר היחיד שיש לה מה לשחק בו זה ציון הניבוי שלה, עד כמה לדעתה אתה מתאים לשירות בקרבי, וזה משהו שאתה היית צריך להשפיע עליו.

בקיצור- הכי קל לבוא ולהתלונן. אתה מכיר את זה שכשאתה מצביע על מישהו, אצבע אחת מופנית אליו אבל שלוש מופנות כלפיך? בדיקה עצמית של איפה אתה לא היית בסדר יכולה לעזור. אני באמת מאחלת לך שיאשרו לך ראיון חוזר אם כי אני סקפטית מאוד לאור מה שאתה מציין..

שיהיה בהצלחה

ישן 21-11-2006, 09:25
  office office אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "דווקא אני מבסוטית שהגעתי..."

אני וחס וחלילה לא אומר שאת טועה אבל מטיל ספק. בבקשה תעני ומקווה שתסכימי איתי בשביל שארגיש טוב עם עצמי הרי אין שום דבר רע בלהרגיש טוב עם עצמי.

כל מראיינת תיתן ת אותו הציון? האומנם ? רק עם הניבוי יכולה להתעסק האומנם?

שאלות מובנות - סבבה. אבל שאלות פתוחות אין כן ולא מי שמעריך - גורם אנושי בעל נתונים גבוהים- כן עבר קורס יוקרתי- כן הכל יתנו את אותו ציון- לא. זה נובע מכך שמדובר באדם ולא במחשב.
עכשיו, בעבר דיברנו אני ואת בפרטי אז היה לי שם אחר פה ועברתי כמה ככה שאני לא זוכר את השם בכל מקרה הסכמת איתי. הבחורה אשכרה כעסה עליי- עם זה הסכמת אמרת שאסור לחשוף רגשות אני חושב... מעבר לכך היא עשתה עליי מניפולציה של שוטר טוב שוטר רע בנוגע אותן שאלות כשסיפקתי את אותן תשובות. כלומר, שיטות שונות כדי שאספק תשובות אני מניח שונות. כנראה לא מצא חן בעיניה התשובות שלי לגבי שאלות טריוויאליות למשל בצפר- יחס עם מורים הכנת שיעורי בית הברזות.היה התייחסות לעבר לאלימות דבר שלא קיים אצלי, כל התשובות שסיפקתי לה הן "של ילד טוב" אולי קשה לה להאמין שיצור כזה קיים אבל מה לעשות אני כזה לא בעייתי. טוב את שומעת רק צד אחד פה את הצד שלי ומן הסתם אני לא אובייקטיבי ככה שאני אעזוב את זה.

אבל האם באמת כל מראיינת תיתן את אותו ציון? באמת?
ישן 21-11-2006, 09:02
צלמית המשתמש של scripter
  scripter scripter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.02

תשמע, אני מבין את האכזבה שלך, אבל כמו שחלק מאנשים אמרו, בחלק גדול מן התוצאה, אתה אשם.
בקשר לחשיבות הצו ראשון, אני מסכים אתך, אנשים לא ממש מודעים ואין מאמץ כלשהו להדגיש זאת.

לגבי המראיינות, זכור לי עוד בתחילת דרכה של חתולים בפורום, היה לי ויכוח איתה בדיוק על זה.
העלתי טיעונים דומים לשלך (לא הייתי צריך להגיד פרחה אגב...), ובסופו של דיון, השכתענתי מדבריה.
וזה לא קורה לעיתים קרובות, מי שמכיר אותי, יודע.
כרגע, אתה רואה צד אחד רק, תקרא את הויכוח ואתה תבין גם את הצד שני, או לפחות תנסה.

מה גם, יש ויש מראינות ויש טעויות לפעמים, אבל זה מה שיש.
ועם זה צריך להתמודד, אני לא חושב שזה פייר, אבל ככה זה.

דרך אגב, לי הלך חרא בראיון, אבל הכל אשמתי.
הגעתי בקריזה, הסתכלתי עליה מלמעה, לחצי מהשאלות לא טרחתי לענות ועוד.
ואתה יודע מה? זה לא פגע לי בקב"א... כנראה שהיא קבלה קצת נתונים עליי לפני הראיון.

אגב, הדיון אז עם סיוון הסתיים עם שאלה שלי אליה:
" שאלה לי אליך וזהו - האם את בתור מאבחנת מנוסה, יכולה להתמודד עם הלחץ של הראיונות ולשמור על הפוקוס, טוב יותר מאשר פסיכולוג בכיר?"
היא הגיבה:
"... אני יכולה להגיד בלב שלם שיכולתי "לספוג" את המידע ממספר מלש"בים ביום אינה נופלת מגורם מקצועי. (ועם כל הכבוד- אני מניחה שיש עוד כמה אנשים שלא למדו לתואר שיוכלו לשבת מול בן אדם ולספוג כל מה שרלוונטי)"

נערך לאחרונה ע"י scripter בתאריך 21-11-2006 בשעה 09:11.
ישן 21-11-2006, 12:03
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "שכחתי את ההתדיינות ההיא:) ..."

ואיי כמעט שנה עברה מהאשכול ההוא וכפי שציינתי שם אני יצאתי בהרגשה ממש טובה מהראיון והמאבחנות והמערכת בכלל עבדה מצויין באותו יום(במקרה שלי לפחות) וגם רוב חברי שהיו אחרי/לפני יצאו עם אותה הרגשה ונתונים בהתאם..
אנצל את הנושה הזה לומר לך תודה על המידע שסיפקת ואספת בשבילנו וגם על זה שהרגעת את הפחדים שלי בתקופה ההיא(בהחלט צדקת בניחוש שלך אם כי אין לי עדיין מושג מה הקב"א שלי רק שהיא מעל 54.)
ולגמריי מסכים איתך בקשר לזה שגם חבר טוב שמקשיב הוא כמו פסיכולוג(לא שיצא לי לשוחח עם אחד עדיין).

ושאלה קטנה: מאבחנות פסיכוטכניות מופנות תמיד למיטב או שיש עוד גופים בצה"ל שלוקחים בנות מהקורס?
כי לאחרונה יצא לי לעבור ראיון מסויים עם בחורה שהיא כנראה מאבחנת פסיכוטכנית(אבל לא אחת ששייכת ללשכה נדמה לי).

נערך לאחרונה ע"י ^GammaRay^ בתאריך 21-11-2006 בשעה 12:12.
ישן 21-11-2006, 10:08
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "בנוגע להבנת משמעות הצו..."

שמע אני לא יודע בצו ראשון של איזה צבא היית ?
אתה בטוח שזה היה בצה"ל ?!!
כי מילא לקרוא ללשכת הגיוס מערכת משומנת - אולי נפלת בפוקס על יום טוב או על יום ביקורת של איזה אלוף...
אבל להגיד שמדור סיירות זה מערכת יעילה ו/או משומנת !?!?! אם יש מקום שיש בו בלאגן חוסר יעילות ואי סדר זה מדור סיירות ..... אם יש מקום בעולם שלזמן אין משמעות אפילו אם זה אומר לגרום למלש"בים להפסיד גיבושים שמגיעים להם זה מדור סיירות... אם יש מקום שמילה של חייל זה לא מילה כי דקה אח"כ אתה מגלה שהוא סתם אמר את זה כדי להעיף אותך מהקו זה (נכון אתה כבר מנחש ?)...

ישן 21-11-2006, 10:35
צלמית המשתמש של x4xux
  x4xux x4xux אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.04
מה אכפת לך אם האבחנת בת 18 או בת 40 ?!?!?!

מה אכפת לך אם המאבחנת בת 18 או בת 40 ?!?!?!

ככה זה הצבא ... אתה רוצה להיות מופתע אם אתה אומר שאיך נונתים למאבחנת בת 18 לתחקר והכל אז איך נונתים לילדים בני 18 שרק סימו תיכון להיות אחראים ולתחזק את כל המטוסים של חיל האויר ... לסים את כל הפצצות והטילים שהושלחו במלחמה האחרונה .

תקרא קצת על הצבא קצת על המאבחנות הפסיכוטכניות על איך הצבא מתנהל ... בוא נגיד ככה שהמאבחנות בלשכת גיוס יותר טובות מהחקורות במישטרה ... קודם תיקרה מה איך הכל הולך ורק אחר כך תבוא בתלונות שהצבא דפוק שהמאבחנות פרחות !

נערך לאחרונה ע"י x4xux בתאריך 21-11-2006 בשעה 10:38.
ישן 21-11-2006, 16:13
  themvp themvp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל themvp שלח הודעה דרך MSN אל themvp
האשכול הזה מיותר לחלוטין

אם אתה טוען שבחורה בת 18 אינה מסוגלת להחליט לגבי עתידך אתה טועה
בדיוק כמו שמגיל 17 נותנים לילדים לנהוג על הכביש אז אין בהכרח קשר בין הגיל ליכולת השיפוט
אני חושב שהמראיינת עוברת הכשרות מספיק טובות בשביל לבחון אותך ולאפיין את אישיותך
אם נקלעת למצב של אי נוחות זה רוב הסיכויים שאתה הכנסת עצמך אליו כיוון שאם אתה מתחיל לשקר או לומר דבר לא הגיוני מן הסתם שהיא תחשוד בך ותשאל שאלות לא נוחות וכמובן שאם אתה נלחץ משאלות אז רוב הסיכויים שתאבד ניקוד על זה
באמת שאין לך מה לבוא בטענות ואני לא חושב שהיא באה להחשיל אותך בגלל שאתה שחום או משהו כי יש הרבה שחומים מצליחים בצה"ל חח
ואגב את המיונים לטייס אתה יכול לבקש אתה פשוט צריך להגיש בקשה לחריג וזהו
בקיצור שיהיה לך בהצלחה ועזוב את המראיינות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:18

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר