לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2007, 21:54
  אורי ז. אורי ז. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הבנתי... אני חושב שאני יודע איפה זה (או לפחות האיזור) תודה."

עוד כמה פרטים: העמדה נמצאת בחצר האחורית של בית נטוש הסמוך לשדה. אני חושב שזהו ביתה של משפחת קוזלובסקי. במקום היה פעם גם גן ילדים שהייתי בו כשהייתי ילד.
הנה עוד מידע מתוך בלוג של תושב גבעתיים ותיק:
האדמות ברובם היו בידי ערבים מסלמה ובחלקם של הגרמניםמשרונה (הקריה היום) במרכז שטח 9 בנה אחד הגרמנים בית בן שתי קומות ומרתף ובריכתהשקיה. הביתת שהיה צהוב, עמד על גבעה ונראה תמיד מרחוק. כל העובדים בפרדסים היוערבים, רובם מסלמה תחת השגחת הגרמנים. ברוב השנים, כזכור לי, היו הערבים יוריםלכוון גבעתיים דהיום. אז הוקמו עמדות הגנה על הגבעה הנקראת היום גן העליה השניה.בגבעת קוזלובסקי ליד הבית שנבנה ב-1935 כולו מבטון מזוין להגנה על יושביו
צילמתי עוד תמונות אבל רובן יצאו באיכות לא טובה. בכל זאת, הנה כמה:

1. מבט מבפנים על עמדת ההגנה. 2. צילום מתוך השדה לכיוון דרום. בעיגול מוקפת החירייה, אזור הכפרים הערביים בשנות השלושים, מה שמסביר את נחיצותן של עמדות הגנה באזור. 3. מבט לכיוון מערב מהשדה. ניתן לראות את מגדלי עזריאלי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2007, 15:57
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
קוזלובסקי = פנחס ספיר!!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'גן העליה השניה'='מצפה הכוכבים של גבעתיים'='דהאר סלמה'"

בשיטוט ובחיפוש נמצא 'קוזלובסקי' אשר נפל בתל ליטווינסקי בשרותו בחטיבת אלכסנדרוני

עוד מצאתי כי עירית ת"א מחזיקה ב35 דונמים במקום אותם רכשה "מין זמאן" בכדי לבנות מגדל מים [תאוות ההתפשטות של הקולוניאליסטים התל אביבים - לא די להם בגבעת נפוליאון שגזלו מעירי ר"ג?]

לענין המקור המעניין שציינת מן הבלוג בתפוז:
http://www.tapuz.co.il/blog/UserBlo...0867&passok=yes

אני מתלבט תמיד כיצד להתייחס למקורות מקוונים. מצד אחד הסטוריה רשמית נכתבת לעיתים בעזרת עדויות לא רשמיות. מצד שני מרגע שהועלתה עדות היסטורית בנושא דליל מידע - היא הופכת לאמת מוחלטת.
[ראה ענין המצודה בגבעת רמב"ם והגלוסקמאות בגבעת קוזלובסקי המתוארים בויקיפדיה - אך [אני לפחות] לא מצאתי להם איזכור במקור ארכאולוגי רשמי כלשהו].

סלמה, חיריה ובודאי יאזור היו רחוקות מגבעת קוזלובסקי [ורק באיזור רמת חן של היום היו עפ"י אתר אלכסנדרוני 5 בתים שהטרידו את הסביבה] כך שלמיקום העמדה הנאה שמצאת אולי יש הסבר נוסף.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 11-01-2007 בשעה 16:03.
ישן 11-01-2007, 21:44

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בעניין "חירייה"..."

הכפר עצמו היה כמה מאות מטרים מ'הר הזבל' באיזור הצומת - סמוך לשרותים הוטרינרים של ר"ג [הפינה הדרום מזרחית של הספארי] וחלק מהמבנים עדיין ניתנים לאיתור. סלמה הייתה בהמשך מערבה לכיוון יפו [באיזור כפר שלם/שכונת גאולה של היום], סקאיה הייתה מזרחה מחיריה שולטת על קבוץ אפעל.

עם אתה מעוניין במקור אקדמי מלומד ואובייקטיבי תוכל להזיל דמעה על ה'כפר בן 3000 השנה' ב:http://nakba-online.tripod.com/Al-Kheiriya.htm [עד לא מכבר יכולת לצפות בהעתק של הכיתוב תחת הערך האלמותי 'חיריה' בויקיפדיה].

וטוב שנזכרתי - אורי עדיין חייב לי תשובה על דרך שיוך הקרקעות המרובות לכפרים הערביים במאה התשע עשרה...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 11-01-2007 בשעה 21:57.
ישן 12-01-2007, 20:06

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "אם אתה זוכר או מכיר או שמעת"

חיריה נקראה בעבר 'אבן-אבראק'. והאזור שימר בשמו את בני ברק התלמודית בה היו מסובים בליל הסדר החכמים.. עד שבאו תלמידיהם ואמרו להם.... מכאן גם שמה של הצומת: 'מסובים'.[מסובין?]

'אבן אבראק' מופיעה במפת הPEF אך לא במפת ז'אקוטין. בהתחשב בכך שסלמה תואר ככפר בקתות קטן בעשור השמיני למאה התשע עשרה הרי שחיריה בתה-שכנתה הייתה בודאי קטנה יותר. בכל זאת - שויכו לה קרקעות החל מאיזור דרך ז'בוטינסקי של היום לאורך כביש גהה. אדמות בני ברק נרכשו מן הכפר 'חיריה'. האתר הפלשתיני מציין [תוך שהוא מבליע כי האדמות נרכשו בכסף מלא] כי לאחר שהוקמה בני ברק היהודית - שונה שמה של אבן-אבראק לחיריה [הסבר תמוה אך שוב - מיעוט מקורות].

לעניות דעתי איזור חאן הדקלים שבאור יהודה מתאים יותר לזהוי 'סקאיה' מל'חיריה'.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר