לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2007, 15:10
  נחמן-N נחמן-N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
שאלה לגבי דת וצבא

האם זה נכון שבצבא מלמדים לשנוא את הדת ואת הדתיים?
האם זה נכון שמפקדים שונאים את הדתיים ומונעים מהם להתפלל ולהניח תפילין.ומתנכלים להם בגלל היותם דתיים.?שמעתי על חייל שרצה להניח תפילין והמפקד שלו לקח לו את התפילין שלא יניח.

אמרו לי גם שבצבא אוכלים חזיר בחדר האוכל ושהאוכל לא כשר . ולכן הרבה דתיים אוכלים רק ירקות.
אז איפה אפשר לאכול כשר בצבא- באיזה בסיסים?

האם זה נכון שדתי שלא מוריד את הזקן או הפאות אז מכניסים אותו לכלא?
אני שמעתי גם על מקרים שמפקדים לקחו כיפות מהראש של החיילים הדתיים בגלל שהם שונאים את הדת היהודית.

אני אישית שאלתי כמה חיילים דתיים וזה מה שהם סיפרו לי על הצבא. הם סיפרו לי עוד אבל אמרתי את בקצרה.
ואני לא יודע אם אני רוצה להתגייס בכלל.
תודה מראש .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2007, 15:24
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נחמן-N שמתחילה ב "שאלה לגבי דת וצבא"

במקומות שאני שירתתי, (ומדובר על בסיסים ערפיים וכן גדודים של רוב חטיבות החי"ר) מעולם לא נתקלתי במקרים כמו שאתה מתאר. להפך, אני שירתתי עם בנים ובנות דתיים, וכן ראיתי מספר לא מבוטל של חיילים דתיים בשירות שאינו קשור אלי, ולמיטב זכרוני היחס לדתיים היה מצויין. יש זמני תפילה מיוחדים, יש השגחה קפדנית על כשרות ועל שמירת שבת למי שחפץ בכך.
אני לא מתיימרת לומר שזה המצב בכל הצבא, וקרוב לוודאי שישנן חריגות, כמו בכל מקום, שבהן מפקדים נוטלים לעצמם את הזכות לקבוע מה יקרה עם חייל זה או אחר גם בניגוד גמור לאמונותיו ומנהגיו. אני לא נתקלתי בזה.
יש לציין, כי במיוחד ביחידות קרביות, יש בעיה מסויימת עבור חיילים דתיים והיא העירוב עם חיילות בתפקיד. שם זה באמת המקום היחיד שיצא לי לשמוע על בעיות מיוחדות.

בחדרי האוכל הצבאיים יש הקפדה יתרה על כשרות, האוכל מוכשר ע"י הרבנות הצבאית, אסור להכניס אוכל "חיצוני" לתוך חדר האוכל, ויש הפרדה ברורה בין בשר וחלב.
לגבי "הלכות זקן", אתה מוזמן לערוך חיפוש בפורום, אתה תקבל פה תשובה די ברורה שמי שמצהיר על עצמו כדתי- יוכל ללכת עם זקן.
לגבי המפקדים המורידים כיפות- וכי למה שישנאו המפקדים את הדת היהודית? הלא הם דתיים בדיוק באותה מידה!

ישן 31-01-2007, 15:24
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07

1. לא מלמדים בצבא לשנוא את הדת והדתיים. זה פשוט לא נכון. עדות ישירה לכך תמצא בכמות המפקדים שהם דתיים-לאומיים בעצמם או בעלי רקע כזה. אני אישית הייתי מפקד בצה"ל ומעולם לא לימדו אותי לשנוא את הדת ואת הדתיים.

2. לפי פקודות המטה הכללי והוראות הפיקוד העליון, מפקד חייב להקצות לחייליו זמן להתפלל ולהניח תפילין. בהרבה בסיסי קבע ישנם גם בתי כנסת. במקרים מאוד מיוחדים חיילים מתבקשים שלא להניח תפילין וגם אז באישור של רב בלבד וכחלק ממשימה מבצעית בלבד (פיקוח נפש דוחה את מצוות הנחת התפילין).

3. בצבא לא אוכלים חזיר. ישנם כמות מאוד גדולה של חיילים דתיים ואף מסורתיים... אתה חושב שהם היו מוכנים לאכול חזיר בצבא? האוכל בכל בסיס הוא כשר ע"פ הכשר של הרבנות הצבאית. בגדוד "נצח יהודה" (הנח"ל החרדי) ישנו הכשר מהדרין, למיטב ידיעתי.

4. חייל רשאי לחתום על "אישור זקן" ואז הוא מקבל אישור להישאר עם זקנו ועם פאותיו. מה שכן, להסתובב ללא אישור כזה זו עבירה.

5. קשה לי להאמין שהמקרים אשר שמעת קרו במציאות. היה לי הכבוד לשרת עם לא מעט חיילים חובשי כיפה אשר מעולם לא הציקו להם בשל היותם דתיים.

אולי תתעניין בגדוד "נצח יהודה" - הנח"ל החרדי - שהיא מסגרת שעברה התאמה נוספת לצרכיו של החייל החרדי ובתמיכת רבנים בציבור החרדי. המסגרת אף משלבת לימודי תורה בשירות.
ישן 31-01-2007, 15:38
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05

כחייל דתי,כל הנאמר בהודעה שלך הוא פשוט קשקוש.
אין שנאה לדתיים בצבא-מקסימום ויכוח ענייני לגבי עמדות,או הרצת צחוקים.

בפקודות מטכ"ל,החלות על כל הצבא,מוקצות לחייל דתי 40 דקות תפילה לתפילת שחרית,15 דקות למנחה,ו15 דקות לערבית.כל הזמנים האלה אינם על הזמן החופשי אלא על זמן לו"ז.

אין חזיר,ואין אוכל לא כשר. כמו כן מתבצעת הפרדה מלאה בין בשרי לחלבי במטבחים הצבאיים. אני כחייל דתי מעולם לא נתקלתי במצב בו הייתי צריך לאכול רק ירקות.

מותר לגדל זקן ופיאות,במידה ואתה חובש כיפה ומתפלל 3 פעמים ביום. בבסיסים מסוימים דורשים אישור של הרב לצורך העניין,ובבסיסים אחרים לא. ע"פ פקודות מטכ"ל,אין צורך באישור כזה.

הנה פקודות מטכ"ל הנוגעות לנושא:

א. חייל דתי רשאי להאריך פאותיו עד לקו תנוך האוזן, ובתנאי שפאות אלה ירדו בקו ישר, ויהיו ברוחב אחיד מתחילת צמיחתן, עד עצם הלסת, או לגדל פאות מסתלסלות שיהיו סדורות מאחורי אוזניו.

ב. חייל בשירות חובה לא יגדל זקן אלא בהתאם לתנאים המפורטים להלן:
1. חייל המקיים אורח חיים דתי-רשאי לגדל זקן מטעמי דת.

ג. חייל אשר נוהג שלא להסתפר ולהתגלח במועדים הקבועים על-פי ההלכה (כגון ספירת העומר, בין המיצרים, תקופת אבלות וכו'), רשאי לשמור על נוהג הלכתי זה.

בנוגע ללקיחת כיפות,ישנו מקרה אחד ידוע,שבו מפקד לקח את הכיפה מראש אחד החיילים שלו,זרק אותה לרצפה,והעליב את החייל בנוגע להיותו דתי. אותו מפקד נשפט בחומרה,נענש,ונשללה ממנו זכות הפיקוד.

ישן 31-01-2007, 17:27
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי נחמן-N שמתחילה ב "על המקרה הזה סיפרו לי או דומה לזה."

ואני שמעתי פעם על חייל שלא ציחצח שיניים - האם זו הוכחה לכך שבצבא לא מצחצחים שיניים?

אני לא יודע איזה "חיילים" סיפרו לך את כל המעשיות האלה על הצבא, אבל אם האמנת לסיפורים המשונים הללו אני מניח שגם היית פתי מספיק כדי לחתום להם על ערבות בנקאית.

מבחינת חוקי הצבא, יש התחשבות בצרכי דת של חיילים, ושמירה על כשרות לפי הנחיות הרבנות הצבאית (זה כשר,רק לא למהדרין שבמהדרין).

זאת ועוד - בצבא יש גדוד חרדי, שבניהול שלו מתערבת גם עמותה חיצונית (עמותת "נצח יהודה" ששמה כשם הגדוד) - עד לרמה של כפייה דתית כלפי חיילים חילונים שמשרתים שם (חיילים חילוניים מפלוגת המפקדה אולצו להשתתף ב"נופש דתי", נאסר עליהם להחזיק בטלוויזיות, ושאר התקרצצויות), שיבוץ חרדים בעלי פרופיל עורפי כלוחמים ולו כדי שיתגייסו, והתניית אישור רבנים למינוי מפקדים בגדוד.
ישן 31-01-2007, 17:15
  Red_Hot_Chili_Pepper Red_Hot_Chili_Pepper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "פעם שמעת על המשפט. "קשה אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שכחתי את סיסמתי
פעם שמעת על המשפט.
"קשה אז דתיים" ...זה משקף הרבה מהזכויות שיש לדתיים בצבא.

איזה בולשיט אחי באמת בלי להעליב או משהו אבל ממש אמרת שטותתת

אני אישית מכיר חיילים דתיים באגוז ובמטכ"ל מספר לא מועט והם עושים את אותו עבודת הקודש שעושים כל החיילים ביחידה ואני יודע אישית שהם בזמן שהם מתפללים החברים שלהם לא עושים תיזוזים אז שיפסיקו לבלבל תמוח שמתיי שהדתיים מתפללים השאר מתוזזים זה בול שיט!

הדתיים עושים את אותו העבודה כמו כולם

וסתם ליידע הכללי של כולם

מנתונים של המון סקרים בקרב הציבור הדתי לאומי 80 % מהם הולכים לקרבי וליחידות מובחרות

תאמין לי שהם אוהבים תמדינה כמו לא יודע ואני אישית יש לי כמה חברים כאלה הם פשוט מורעלים על המדינה והצבא וזה ככה על רובם!

ישן 31-01-2007, 17:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Red_Hot_Chili_Pepper שמתחילה ב "[QUOTE=שכחתי את סיסמתי]פעם..."

מה קפצת, תגיד לי?

תמיד אמרנו את זה לבינישים אצלנו, והם קיבלו את זה כמו שזה נאמר - ברוח טובה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-01-2007, 17:18
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr

חחחחחחחחחחח....וואי זה מזכיר לי את עלילות הדם שאמרו שהיהודים חוטפים תינוקות כדי לעשות מהדם שלהם מצות.

חבר, אני לא צוחק עלייך, אני פשוט צוחק מהשטויות שמאכילים אותך בסביבת החיים שלך.

בקיצור, כל מה שאמרת שטויות (נכון עדיין לא התגייסתי, אבל בחיים לא שמעתי על דבר כזה מאף אחד).

כאמור, כל האוכל כשר, יש זמן להתפלל, להניח תפילין, לעשות ברית מילה, לרקוד את הרמיקס של "נחמן נחמן" במעגל וכל דבר שרק תרצה לעשות בהקשר הפולחני של הדת. לא מכריחים להתגלח דתיים ויש עוד הקלות רבות למי שרוצה לשמור על הפן הדתי בחייו.

מקווה שתבין את זה ותתגייס. בהצלחה.

ישן 31-01-2007, 18:28
  נחמן-N נחמן-N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
אני עדיין דתי . זה שאני חשבתי על גיוס זה בגלל שקראו לי ללשכת גיוס.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Elibar9 שמתחילה ב "נחמן אני אנסה לתאר לך"

אני אישית לא מכיר חילונים אבל שמעתי שהם אנשים ברובם רעים,כופרים ושונאים את הדת היהודית ועוד. זה מה שלימדו אותי . אני לא שונא את החילונים אבל אני יודע לפי מה שסיפרו לי (חלקם חיילים בצבא) החילונים שונאים את הדתיים ובגלל זה הם רוצים שלא יהיה דת בצבא.

לגבי החדר אוכל יש לי שכן שלא אכל כל הטירונות שלו בחדר אוכל כי היו חיילים שהביאו חזיר לחדר אוכל והוא לא יכל להתלונן משום שהוא לא רצה מריבות. הוא סיפר לי שהיה הולך לאכול בסופר שנמצא בבסיס טירונות.הוא שירת בבסיס זיקם.

מה זה נצח יהודה?

נערך לאחרונה ע"י נחמן-N בתאריך 31-01-2007 בשעה 18:31.
ישן 31-01-2007, 18:38
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי נחמן-N שמתחילה ב "אני עדיין דתי . זה שאני חשבתי על גיוס זה בגלל שקראו לי ללשכת גיוס."

ממליצה לך להכנס לקישור הבא:

http://www.nahalharedi.org/
(הוא באנגלית)

ועוד קצת על נצח יהודה:

גדוד נצח יהודה (גדוד 97), הוא הנח"ל החרדי, הוקם על ידי צה"ל בשיתוף עם רבנים, על מנת לאפשר לבני ישיבותחרדים וחרדים לאומיים לשלב שירות צבאי קרבי עם המשך השמירה על אורח חייהם האדוק.

מסלול ההכשרה של הנח"ל החרדי זהה לזה של שאר יחידות החי"ר. גזרת הפעולה של הגדוד הינה בקעת הירדן וגב ההר. לאחר שנתיים של שירות פעיל יוצאים חיילי הגדוד ל"שנת משימה" בה הם משלימים את לימודי הבגרות, כהכנה לחיים האזרחיים.

בפועל, מיעוט מבוטל של חרדים אכן מגיע לגדוד, ורובם בוחרים לנצל את הפטור משירות צבאי שניתן להם במסגרת הסדר "תורתו אומנותו". כמחצית חיילי הגדוד הם חרדים לאומיים המעוניינים בתנאי ההפרדה מבנות ובכשרות המחמירה והשאר הם חרדים שלא הסתדרו בישיבות.

קישור

עוד קישורים בנושא:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2839660,00.html

http://www.hnn.co.il/index.php?modu...sk=view;id=1574

ישן 31-01-2007, 18:39
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי נחמן-N שמתחילה ב "אני עדיין דתי . זה שאני חשבתי על גיוס זה בגלל שקראו לי ללשכת גיוס."

יש רעים ויש טובים...כמו אצלנו, אני בטוח שגם אצלכם לא כולם אנשים טהורים וצדיקים (הייתי מוסיף עוד כמה דברים, אבל זה לא מתאים פה).
יש כופרים ויש חבר'ה מאמינים...אני אישית לא יהודי (אני אתאיסט) ולכן לא שומר מצוות, כשרות ושאר הדברים שבעיניי הם שטויות במיץ, אבל גם זה לא לפה.
אף אחד לא שונא את הדת היהודית. תזכור שאתה לא מתגייס ל"היטלר-יוגנד" (נוער היטלר) אלא לצבא ההגנה לישראל, צבאה של מדינת ישראל, היא המדינה הדמוקרטית והיהודית של העם היהודי....

אני מציע לך לדבר קצת עם חילונים כדי לקבל קצת איזון למה שמלמדים אותך בסביבה שלך...

ישן 31-01-2007, 18:47
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05

רעים? דווקא מהיכרותי עם חרדים ועם חילונים גם יחד,אני לא בטוח באיזו קבוצה תמצא יותר אנשים רעים.הרוע לא שייך לקבוצה מסויימת,אלא לאדם מסוים.

כופרים? גם זה תלוי בהגדרה......חלק הם כופרים להגדרתך,מפני שהם יודעים ומכירים את היהדות,ובוחרים שלא לקיים מצוות. חלק בכלל לא יודעים.

בקשר לחזיר בחדר אוכל,אני באופן אישי משרת בבסיס זיקים,ואני יודע בוודאות שאם אחד המפקדים\רס"ר מטבח יראה מישהו שמכניס חזיר לחדר אוכל,הוא יעוף משם וגם יקבל תלונה ומשפט צבאי.

ישן 31-01-2007, 20:47
  Inbar__ Inbar__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נחמן-N
אני אישית לא מכיר חילונים אבל שמעתי שהם אנשים ברובם רעים,כופרים ושונאים את הדת היהודית ועוד. זה מה שלימדו אותי . אני לא שונא את החילונים אבל אני יודע לפי מה שסיפרו לי (חלקם חיילים בצבא) החילונים שונאים את הדתיים ובגלל זה הם רוצים שלא יהיה דת בצבא.

זה ממש עצוב שככה לימדו אותך... יש חילונים רעים, ויש דתיים רעים.. הזיקה לדת ממש לא הופכת אדם לטוב או רע. וגם אדם חילוני הוא יהודי. זה שדרך החיים שלו שונה לא אומרת שהוא לא משרת ב"צבא הגנה לישראל" שמגן על המדינה שלנו, שהיא מדינה יהודית. ודווקא בצבא מקפידים מאד על המסורת היהודית... יש קידוש בשבת, ואוכלים אך ורק כשר, ומי שמבקש זמן תפילה מקבל...
ישן 31-01-2007, 21:16
  Taurdas Taurdas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Taurdas

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נחמן-N
האם זה נכון שבצבא מלמדים לשנוא את הדת ואת הדתיים?
האם זה נכון שמפקדים שונאים את הדתיים ומונעים מהם להתפלל ולהניח תפילין.ומתנכלים להם בגלל היותם דתיים.?שמעתי על חייל שרצה להניח תפילין והמפקד שלו לקח לו את התפילין שלא יניח.

אמרו לי גם שבצבא אוכלים חזיר בחדר האוכל ושהאוכל לא כשר . ולכן הרבה דתיים אוכלים רק ירקות.
אז איפה אפשר לאכול כשר בצבא- באיזה בסיסים?

האם זה נכון שדתי שלא מוריד את הזקן או הפאות אז מכניסים אותו לכלא?
אני שמעתי גם על מקרים שמפקדים לקחו כיפות מהראש של החיילים הדתיים בגלל שהם שונאים את הדת היהודית.

אני אישית שאלתי כמה חיילים דתיים וזה מה שהם סיפרו לי על הצבא. הם סיפרו לי עוד אבל אמרתי את בקצרה.
ואני לא יודע אם אני רוצה להתגייס בכלל.
תודה מראש .

בונא אתה חמור אם תמאמין לזה... מזה פה צבא רוסיה ? סעמק תחשוב קצת !!!!!!!
צבא ישראל - צבא היהודים !!!

ישן 31-01-2007, 21:28
  צעיר מורעל צעיר מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.07

וואי באמת איזה בולשיט, מי סיפר לך את זה??? איזה חיילים? כל חייל בצה"ל מכובד ואף אחד לא פוגע בדתיים בצבא, מי סיפר לך את זה? אני מכיר אנשים דתיים שסיימו צבא והם פטריוטים גדולים.
זה חירטוטים מעל ומעבר מה שאמרו לך.
באמת לגבי החינוך שלך שטפו לך את המוח לגמרי, תראה אני יהודי אבל אני לא מאמין באלוהים, אני מאמין בכל מה שזז, שאני יכול לראות ובכל מה שאני יכול לגעת ולהרגיש.
אבל אני שומר כשרות כי כשרות = אוכל בריא, אף פעם לא נגעתי בחזיר או בחייה תמה.
אני מכיר אנשים דתיים ומתייחס אליהם בכבוד בדיוק כמו שהם מתייחסים אליי, יש חילוניים טובים ורעים כלפי הדתיים, יש ילדים בשכבה שלי שצועקים דרוס תדוס ( סליחה על הביטויי) אבל אני מתחיל איתם מכות על מילים כאלה.
ואגב אני חילוני, ציוני, מורעל ברמות על המדינה ועל הצבא.

נערך לאחרונה ע"י צעיר מורעל בתאריך 31-01-2007 בשעה 21:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:26

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר