לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2007, 12:19
צלמית המשתמש של Ramir8
  Ramir8 Ramir8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06
כמה שאלות על התפקיד חובש קרבי

שלום לכולם אני התגייסתי השבוע לגולני ואני מעוניין לצאת לקורס חובשים. עשיתי חיפוש ועדיין יש לי תמונה לא ברורה לגבי הקורס. כמו כן קראתי את המאמר שיש בפורום והוא גם עזר לי קצת לגבש החלטה.
מה צריכים להיות השיקולים שלי לדעתכם? זה משנה אם אני עושה טירונות במרץ או אוגוסט?

מה החסרונות של הקורס? ומה היתרונות שלו?
קשה לשרוד שם?
מי שקצת חושש ממחטים אין לו מה לחפש שם?

מבחינת הכושר יש ריצות וכאלה בקורס?
חובשים גם עושים שמירות ותורנויות? (זה לא מה שימנע ממני לצאת לקורס...אבל סתם לידע כללי..)
אחרי הקורס יש לי גישה למרפאה וכל מיני כאלה?
יש יחס שונה לחובשים בקווים ובטירונות?
אני עשיתי 5 יח"ל ביולוגיה. זה יעזור לי?
יש צ'ופרים מיוחדים לחובשים?

ועדיין לא דיברו איתנו על הקורס...מתי יתנו לנו אפשרות לצאת?
קיצר כדאי או לא?
(אני דיי נמשך לקורס הזה בגלל כל הידע שרוכשים בו וגם כי לפי דעתי זו תיהיה זכות גדולה עבורי אם אני אצליח להציל חיים ככה).

תודה לעונים (:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2007, 13:27
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ramir8 שמתחילה ב "כמה שאלות על התפקיד חובש קרבי"

"קשה לשרוד שם?"

לדעתי לא, גם אם זה לא בא לך בקלות עם מספיק השקעה אתה תצליח.

"מי שקצת חושש ממחטים אין לו מה לחפש שם?"

תלוי מה זה "קצת". היחס לדברים האלה משתנה כשאתה מתעסק איתם. מעבר לכך, אנשים מסויימים שמפחדים להידקר לא מפחדים לדקור. בד"כ אפשר להתגבר על החשש הזה. אני מכיר מישהו שהיה אמור לצאת לקורס חובשים, אבל ממש פחד ממחטים. אבא שלו הוא רופא, אז בסוף שבוע שלפני הקורס הוא הביא הבייתה ציוד והם "חגגו" קצת. הוא לא פחד יותר.

"מבחינת הכושר, יש ריצות וכאלה בקורס?"

אתה בטירונות קרבית, לא? אתה תשרוד...

"חובשים גם עושים שמירות ותורנויות? "
במהלך הקורס אתה מתכוון, כן?
כן, ישנן שמירות ותורנויות.

"אני עשיתי 5 יח"ל ביולוגיה. זה יעזור לי?"

לא במיוחד, סורי.

"קיצר כדאי או לא?"

לא נראה לי שמישהו בפורום בעמדה להגיד לך. החלטה שלך.

ישן 17-03-2007, 14:12
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ramir8 שמתחילה ב "כמה שאלות על התפקיד חובש קרבי"

חסרונות ויתרונות זה תלוי בנקודת מבט שלך.

אני יכול לומר לך, בתור אחד שלא רצה לשמוע על קורס חובשים והייתי אנטי חובשים, לבסוף יצאתי (הייתי חייב), בהתחלה קצת התמרמרתי, אבל שסיימתי את הקורס הייתי מרוצה. הקורס תורם הרבה בעיקר לעצמך.

כמה שאלות שלא ענו לך.

"אחרי הקורס יש לי גישה למרפאה וכל מיני כאלה?
יש יחס שונה לחובשים בקווים ובטירונות?"

במסלול לא תיהיה לך גישה מיוחדת למרפאה, כי יהיה לך חופ"ל, אבל בקו זה יכול להשתנות. יכול להיות שיהיו לך מדי פעם אימונים מיוחדים בתור חובש, אבל זה לא בגלל יחס מיוחד אלא בגלל שתשאר מקצועי.

"מתי יתנו לנו אפשרות לצאת?"

בדר"כ בחי"ר זה שבועיים-שלושה לאחר תחילת הטירונות.

"קיצר כדאי או לא?"
כמו שאמרתי כבר בהתחלה, אני חושב שכן.

בהצלחה.
ישן 17-03-2007, 14:36
  tm tm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.03

מה צריכים להיות השיקולים שלי לדעתכם? זה משנה אם אני עושה טירונות במרץ או אוגוסט?
תכל'ס מסלול במרץ הרבה יותר נוח מבחינת מזג אוויר...אבל אל תקח את זה בתור שיקול
מה החסרונות של הקורס? ומה היתרונות שלו?
חסרונות?רבטים ג'ובניקים מביאים לך שעות ביציאה..
יתרונות?קודם כל הקורס עצמו מאוד מעניין..אתה לומד להציל חיים..
חוץ מזה שיש שם ת"ש מטורף..
קשה לשרוד שם?
חח..ממש לא..אני נהנתי שם
מי שקצת חושש ממחטים אין לו מה לחפש שם?
גם מי שמפחד זה עובר לו די מהר בקורס..
מבחינת הכושר יש ריצות וכאלה בקורס?
יש מדסים...אין בעיה להתחמק מהם(לא שצריך....מדסים עלובים למי שבא מקרבי..)
חובשים גם עושים שמירות ותורנויות? (זה לא מה שימנע ממני לצאת לקורס...אבל סתם לידע כללי..)
בהחלט.אלא אם כן אתה הולך לתאג"ד ואז יש הרבה פחות...
אני עשיתי 5 יח"ל ביולוגיה. זה יעזור לי?
הממ...כן..זה יעזור לך קצת להבין הרבה מושגים שבהתחלה לא מובנים בכלל למי שבא בלי רקע בביולוגיה.
יש צ'ופרים מיוחדים לחובשים?
כשאתה חוזר לגדוד אתה יכול לצאת לשבוע טראומה ושבוע מד"א..זה אחלה צ'ופרים.
ועדיין לא דיברו איתנו על הקורס...מתי יתנו לנו אפשרות לצאת?
בעיקרון במהלך הטרום אמורים לעשות מיונים(מן שאלון וראיון עם הרופא)למי שמעוניין
ומי שנבחר מתחיל את הטירונות במחלקת חובשים ואחרי שהמחלקה מוסמכת 03(או 02 אני לא זוכר) הם יוצאים לקורס.
בהצלחה...
ישן 17-03-2007, 14:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

חסרונות של הקורס-ת'כלס, אתה סוג של ג'ובניק ל4 חודש. תלוי איך מסתכלים על זה, לדעתי, זה חסרון.

יתרונות-טוב, אתה יוצא חובש בסוף הקורס
הבה"ד נמצא בראשון, יציאות טובות, לפעמים אפטרים, ת"ש גבוהה, מדריכות ולא מעט כוסיות
ת'כלס, בתור אחד שרק חודש וחצי בצבא, לא דברים שצריכים להפריע לך יותר מדי

קשה לשרוד שם- כל עוד אתה לא מזלזל, לא צריכה להיות בעיה.

חשש ממחטים-אם זה בקטנה ואתה מסוגל להתגבר על זה, אין בעיה, אם זה משהו רציני יכול להיות שמלכתחילה לא יתנו לך לצאת לקורס, במיוחד אם הצהרת על זה.

כושר-בקורס אין כלום. צריך לשמור על כושר עצמאית. מן הסתם לפני ואחרי הקורס יש.

בבא"ח חובשים עושים גם שמירות-מטבחים, אח"כ בקו, תלוי בצורך המבצעי, אצלנו לא היה מספיק חובשים אז הם רק תפסו חפ"ק-מארבים-סיורים.

גישה למרפאה-בתור חובש מחלקה יש לך גישה ישירה לחופ"ל ולו יש גישה ישירה למרפאה.

יחס שונה-מן הסתם כשתחזור מהקורס המפקדים יתייחסו אלייך קצת יותר טוב, בתור אחד שכבר סביר להניח יצא מהשוק שלו ונמצא כבר קצת זמן בצבא. בקו-כמו שאמרתי, תלוי בצורך המבצעי.

ביולוגיה-יכול לעזור, בטח לא יכול להזיק. בכל מקרה, כל מה שתצטרך לדעת-תלמד בקורס עצמו.

צ'ופרים-תגדיר צ'ופרים.

לקורס יוצאים אחרי 6 שבועות בטירונות.

נראה לי שבמקרה שלך, כל מה שאתה צריך זה לבקש, יש לך מוטיבציה, אתה בא לתפקיד מנקודה של שליחות, אתה גם נראה בנאדם עם ראש על הכתפיים ונתונים גבוהים, לא צריכה להיות בעיה מיוחדת, בהצלחה!

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-03-2007, 17:50
צלמית המשתמש של Ramir8
  Ramir8 Ramir8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06

תודה רבה לכולם על התשובות הבאמת ענייניות האלה.

מבחינת כושר...יש לי זמן בקורס לשמור על הכושר שלי היום (ריצות קצת...) כדי לא להשמין ולחזור בלי כושר לטירונות?

ת"ש גבוה/מטורף מה הכוונה? יש חמשושים וכאלה?
וכשאני מדבר על שמירות אני מתכוון בקו...יש לי פחות לחץ מהקטע הזה?
ונגיד החופ"ל וכל זה? מן הסתם אני יהיה איתם בקשר טוב לא? זה גם יתרון לא?

ואני לא יהיה מוסמך לתת גימלים וכאלה נכון?

ואתם אומרים בחסרונות שאני מקבל פקודות מרב"טים...זה אמור להפריע לי כ"כ? לא נראה לי שזה מפריע לי בכלל....

החשש שלי ממחטים הוא כמו של כל בן אדם. קצת פחד לפי הזריקה/פתיחת וריד...ואח"כ כשהמחט בפנים כבר זה לא מפריע לי. אגב אני התנדבתי להיות פצוע בתרגיל של חובשים מהסיירת (שכולל פתיחת ורידים וכל מיני כאלה...) והמפקד רשם אותי בתור אחד שמביע רצון להיות חובש...זה אמור לעזור לי או שזה סתם?

זה נכון שלומדים גם על חשבון שעות שינה?
ואתם לא מרגישים שיש לך אחריות גדולה מאוד על הכתפיים? איך מתמודדים עם זה?
ישן 17-03-2007, 18:48
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04

פחד ממחטים אפשר לרפא... בעזרת מחטים... מניסיון... מקסימום תתעלף פעם או פעמיים ואז זה יעבור לך...

לדעתי, אם אתה מתעניין בנושא אז לך על זה. לפני הצבא בכלל לא חשבתי על להיות חובש(דווקא רציתי להיות קלע...) אבל בטרום שיכנעו אותי ועכשיו אני חובש במבצעית שקד ואני מרוצה... אפילו התנסתי בלהיות חופ'ל לכמה זמן(כאב ראש רציני....). זה אחד ההסמכות היותר טובות שאפשר לצאת אליהם. בטח עדיף מנהג אכזרית או משהו בסגנון...
(רק כך בחשבון את המשקל של ווסט חובש... רק ווסט נגב/מא'ג יותר כבדים ממנו...)

לגבי גישה למרפאה, בטירונות ואימון מתקדם אתה לא תראה אותה הרבה, החופ'ל דואג לזה. שתגיע לגדוד אתה כבר תכיר טוב את התאג'ד (המרפאה של הגדוד) ואם תהיה מוצב באותו בסיס עם המפקדה גם תבלה שם די הרבה...
החופ'ל יהיה סוג של חבר שלך. הוא אחראי על כל החובשים המחלקתיים בפלוגה אז אתה תבלה איתו הרבה יותר משאר החיילים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 24-03-2007, 14:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Ramir8 שמתחילה ב "[font=Verdana]שמע בעיקרון אני..."

זה לא נכון.

רוב החובשים מגיעים בהקצאה הראשונה. אבל כן יש הקצאות מאוחרות יותר (סוף אימון/אמצע פלוגת מסלול, ותיקה) הכל תלוי בכמה הקצאות חובשים יש לפלוגה שלך, כמה חובשים בפועל יש לפלוגה שלך ועוד כל מיני שיקולים, בעיקר של כ"א.
מה שכן, בד"כ לאנשים שיוצאים בהקצאות המאוחרות יותר נשארים יותר מודרכים ותאג"דניקים וכאלה, זה תלוי גם ברצון, מן הסתם, אבל חייל שיצא לקורס בהקצאה ראשונה לעולם לא ישאר מודרך וגם לא יהיה בתאג"ד (לפחות לא בהתחלה) אלא אך ורק חובש מחלקתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-03-2007, 16:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Ramir8 שמתחילה ב "לא עדיף לסיים קודם תתקופה הכי..."

הטירונות זה לא התקופה הכי קשה...חומצזה, לדעתי, עדיף לעשות את הקורס בתחילת השירות, ממה שהבנתי זה קורס עם ראש קשה, משמעת ודי הרבה הנפצות, אם אתה מגיע אליו אחרי איזה שנה בצבא ועוד מהקו...זה די קשה להסתגל...

נראה לי שבה"ד 10 זה המקום היחיד שלא יכריח אותך להישאר מודרך...אולי פשוט כי כולם רוצים להישאר שם..:\
בכל מקרה זה כן תפקיד "ג'ובניקי" למרות שלדעתי, אם הגעת מיחידה קרבית יש סיכוי שעדיין תהיה זכאי לתעודת לוחם, למרות שאני ממש לא בטוח.

תאג"ד-בשגרה זה מרפאה לכל דבר, במלחמה הייעוד הוא להקים תחנת איסוף גדודית (מכאן השם) לרכז את הנפגעים, לתת טיפול וכו'. הם יהיו לג אחד מאחורי הכוחות הלוחמים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר