לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2007, 21:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
הבנתי...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "הקשר הוא ביקוע של מיכל החומר..."

אז הנה תיקון בעניין...

רש"ק כימי אינו מכיל או כולל אלמנט של ליינר לצורך ביקוע המעטפת !
האלמנט אשר קיים ברשקי"ם כימיים מכונה "פורצן", הפורצן הוא למעשה גליל מאורך הממולא בחנ"ם (ברשקי"ם ביולוגיים אגב הפורצן ממולא לעיתים דווקא בזרחן אדום ולא בחנ"ם כדי לא לפגוע/להשמיד כמות גדולה מדי של התכולה ) המתחבר לבסיס המרעום וממוקם למעשה כליבה מרכזית בתוך הרש"ק (לארכו) הפעלת המרעום (אם בהקשה או לחליפין בקרבה) תגרום לייזימת החנ"ם שבפורצן דבר שיביא לריסוק המעטפת של הרש"ק (שלרוב היא דקה יותר ממעטפת סטנדרטית של רש"ק נפיץ) לכל ארכה ולפיזור יעיל של התכולה .
אגב - "פורצן" קיים גם במרבית התחמושות המכילות זרחן לבן והוא משמש בהן לאותה מטרה היות והזרחן הלבן ניצת בעת חשיפתו לחמצן האטמוספרי.

אני אנסה "לדוג" שרטוט של העניין ברשת לצורך המחשה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2007, 15:23
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
כן, אך הוא עשה בזה שימוש הרתעתי כאילו מדובר בנשק מזן חדש
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "הבנתי, סדאם קרא בינארי למה..."

ההתייחסות הבולטת שלו לנושא הייתה ב-1 באפריל 1990 בהופעה בפני צמרת מערכת הביטחון העיראקית:

"מדוע הם כה מוטרדים? שירותי המודיעין של ישראל, ארה"ב ובריטניה ניסו במהלך חמש או שש השנים האחרונות להעביר אלינו אורניום מועשר. הם נהגו לבוא אלינו כל יום ולומר לנו: האם אתם לא רוצים אורניום מועשר כדי לייצר פצצת אטום? באלוהים, חסכו מאתנו את רשעותכם. קחו את הסחורה שלכם ולכו. אנו לא זקוקים לפצצת אטום. יש לנו את הכימי-בינארי (Al-Kimawi al-Muzdawij). תנו להם לרשום זאת לעצמם. יש לנו את הכימי בינארי. לפי המידע שברשותנו רק לארה"ב ולברה"מ יש זאת. הם עדיין לא הגיעו להסכם בנוגע לפירוק של זה. זה קיים בעיראק. כדי שהעיראקים יוכלו לדעת, זה היה קיים במהלך התקופה האחרונה של המלחמה – אני מאמין שבמהלך השנה האחרונה של המלחמה. זה היה קיים שם. אבל, למרות זאת, לא השתמשנו בכך נגד האיראנים. אמרנו שכלי-הנשק שהיו לנו הם יותר ממספקים, וקיווינו שאלוהים יאפשר לנו לשחרר את אדמתנו בלי זאת. לכן, מדוע אנו זקוקים לפצצת אטום?"

ישן 04-04-2007, 16:07
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מרעום הקשה פשוט לטיל..."

דיברתי על מרעום הקשה בגלל שהשאלה היתה "אם אפשר" - זו הדרך הפשוטה ביותר.
בקשר לחוסר היעילות, אני מסכים. אומרים שחצי מכמות החל"ך/חלב"ג תושמד בפיצוץ הראשוני.
אגב, לא "פתוגנים" כי אם "ספורות".
בנוסף, פיזור חל"כ על הקרקע במקרה זה, בתנאי מזג אויר ויציבות אויר אופטימליים (ערב / לפנות בוקר) הוא מספיק יעיל כדי לגרום לסגירת שטח נרחב עקב תנועת החלק המורחף כאירוסול במורד הרוח. - זה תלוי כמובן גם בסוג החל"כ.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 04-04-2007 בשעה 16:10. סיבה: תוספת
ישן 04-04-2007, 16:48
  Gashot Gashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "כמה טילים אתה חושב שיש לפרסים"

90% + 90% זה באמת לא 100% אלא 180%, אבל אם נהיה רציניים רגע אז שום דבר בעולם הזה לא מובטח ב100% ואין מה לעשות. הסיכוי ש3 טילי חץ יחמיצו את המטרה הוא 0.1% (ונתעלם מאופצית הפטריוט). במילים אחרות אם טילי החץ יתפקדו כשורה והמטרה עדיין לא תושמד אז ה' ממש לא אוהב אותנו, מה אני יכול להגיד לך. אני לא אמרתי בשום שלב שמערכת החץ תצליח להתמודד עם כל טק"ק בכל מצב, אבל ניסיתי להבהיר שהמערכת הזאת, אם להאמין לסטטיסטיקה, נותנת מענה ממשי לאיום המדובר.

לגבי סדר הגודל של הכוחות איני יודע וחוץ מזה זה סודי, אבל בגדול אני זוכר שבהתחלה פרסו 2 סוללות "חץ" כשבכל אחת 5 משגרים * 6 טילים בכל משגר (משהו בסדר גודל כזה). מאז עברו שנים רבות והיצור נמשך. נדמה לי שפרסו עוד סוללה, אבל יכול להיות שאני טועה. אולי מישהו פה יודע ויכול לפרט. בכל אופן מדובר בעשרות רבות של טילים.

לגבי כמות הטילים שיש ברשות איראן אני ממש לא יודע, אבל תוכנית השיהאבים שלהם היא די חדשה ואני מניח שאפשרי כי יש בידי ישראל מספיק טילי חץ לכל טיל שאיראן עלולה לשגר. אני די בטוח שיש ברשות ישראל לפחות טיל חץ 1 לכל שיהאב אויב, אבל איני יודע דבר לגבי היכולת של מערכת החץ להתמודד עם מטחים וכו'. זו שאלה די מסובכת ואין הרבה מידע עליה עד כמה שידוע לי.

נערך לאחרונה ע"י Gashot בתאריך 04-04-2007 בשעה 16:50.
ישן 04-04-2007, 17:00
  SnoWolf2 SnoWolf2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Gashot שמתחילה ב "90% + 90% זה באמת לא 100% אלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gashot
90% + 90% זה באמת לא 100% אלא 180%, אבל אם נהיה רציניים רגע אז שום דבר בעולם הזה לא מובטח ב100% ואין מה לעשות. הסיכוי ש3 טילי חץ יחמיצו את המטרה הוא 0.1% (ונתעלם מאופצית הפטריוט). במילים אחרות אם טילי החץ יתפקדו כשורה והמטרה עדיין לא תושמד אז ה' ממש לא אוהב אותנו, מה אני יכול להגיד לך. אני לא אמרתי בשום שלב שמערכת החץ תצליח להתמודד עם כל טק"ק בכל מצב, אבל ניסיתי להבהיר שהמערכת הזאת, אם להאמין לסטטיסטיקה, נותנת מענה ממשי לאיום המדובר.

לגבי סדר הגודל של הכוחות איני יודע וחוץ מזה זה סודי, אבל בגדול אני זוכר שבהתחלה פרסו 2 סוללות "חץ" כשבכל אחת 5 משגרים * 6 טילים בכל משגר (משהו בסדר גודל כזה). מאז עברו שנים רבות והיצור נמשך. נדמה לי שפרסו עוד סוללה, אבל יכול להיות שאני טועה. אולי מישהו פה יודע ויכול לפרט. בכל אופן מדובר בעשרות רבות של טילים.

לגבי כמות הטילים שיש ברשות איראן אני ממש לא יודע, אבל תוכנית השיהאבים שלהם היא די חדשה ואני מניח שאפשרי כי יש בידי ישראל מספיק טילי חץ לכל טיל שאיראן עלולה לשגר. אני די בטוח שיש ברשות ישראל לפחות טיל חץ 1 לכל שיהאב אויב, אבל איני יודע דבר לגבי היכולת של מערכת החץ להתמודד עם מטחים וכו'. זו שאלה די מסובכת ואין הרבה מידע עליה עד כמה שידוע לי.

יש עדין 2 סוללות טילי חץ, וככל הנראה אין טיל חץ לכל טיל שיאהב.. =\
ישן 04-04-2007, 23:00
  Gashot Gashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי SnoWolf2 שמתחילה ב "[QUOTE=Gashot]אני לא הייתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SnoWolf2
בקשר לשתי סוללות: מידע רשמי
בקשר לאין טיל חץ לכל טיל איראני? עלויות, אם טיל חץ עולה 3 מיליון דולר לאחד, ומשוגרים 2, 6 מיליון דולר ל"יירוט" וטיל באליסטי עולה פחות.. אז תבין לבד מפה.. עכשיו

קיומן של שתי סוללות בלבד מהווה אינדיקציה ליכולתה של המערכת להתמודד עם מטחים, אבל אינה מהווה אינדיקציה לכמות הטילים שיש ברשות ישראל.

לגבי העלויות: אז מה אם טיל החץ יקר מהטק"ק האיראני? מה זה אומר? מה אתה חושב שיושב חשב כלשהו במשרד הביטחון והוא נותן $ ליצור טילי חץ על כל $ שמשקיעים האיראנים בטק"ק? למערכת החץ חשיבות אסטרטגית עצומה. לא סתם משוגרים 3 טילים על מטרה כי האובדן כתוצאה מפגיעת טיל איראני לא-קונבנציונלי עולה לאין שיעור על אובדן אותם 6-9 מליון דולר.
ישן 04-04-2007, 15:43
  SnoWolf2 SnoWolf2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Gashot שמתחילה ב "כמה שטויות אתה כותב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gashot
לפני שאתה זורק מספרים באוויר רצוי שתבדוק מה אתה אומר. את החץ פיתחו כדי להתמודד עם טק"ק בליסטים וכולם סומכים גם סומכים עליו שהוא יתפקד בצורה שמנבאים. העובדה הזאת לא סוטרת את העובדה האחרת שאם איראן תשגר על ישראל טילים בליסטים כולנו נשב במקלטים.

באשר למספרים אז הסיכוי המוצהר של טיל חץ לירט טיל בליסטי עוין הוא מעל ל90% והנוהל הוא לשגר 2 טילים על כל מטרה וטיל נוסף באם המטרה לא נפגעה. בשלב מאוחר של מעוף הטיל העוין ניתן להפעיל כנגדו במקביל גם את מערך טילי הפטריות.

אוקי הסיכוי של הטיל הראשון הוא כמה? 90 אחוז (שאגב, אני לא מפקפק בו.. אבל תדע שיש מצב שהעלו קצת את אחוזי ההצלחה למען שתושבים יירגעו)
אז יודע מה הסיכוי של הטיל השני להפיל אם הטיל הראשון לא הצליח? גם 90 אחוז.. ויודע מה הסיכוי של השלישי? גם 90 אחוז! יואו ! מתמטיקה גאונית ..
עכשיו, נמשיך בעוד חישובים מתמטים, אין לי מושג והאמתי לאף אחד מאיתנו אין מושג מדויק כמה טילי חץ יש לנו, וכמה סקעד, שיהאבים וכל שאר הטילים שיש להם, יש להם. אבל מן ההיגיון שטיל החץ עולה הרבה יותר, ואם אמרת שמשגרים על כל טיל שלהם 2 טילים, אז, מן הסתם אני משער שיש להם הרבה יותר טילים לפגוע בנו, מאשר לנו להגן על עצמנו,
ישן 04-04-2007, 16:22
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
אוי ואבוי!
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי SnoWolf2 שמתחילה ב "[QUOTE=ofir_arzi]אבל מה יקרה..."

קודם כל, חומר לוחמה ביולוגי (ז"א חיידקים וספורות) מתפזר באוויר (לפי המודלים של צה"ל והעולם) בדיוק כחל"כ, ואף גרוע מכך - לחלב"ג יש יתרון של הדבקה במגע הרבה יותר גדול מאשר לחל"כ.
תוסיפו לזה מנה מדביקה ממיתה קטנה בהרבה וקיבלתם סכנה יותר גבוהה.

דבר שני, חלב"ג מופץ כ"ספורות" ("נבגים זה של פטריות ו"ספורות" של חיידקים)
חלב"ג יכול להיותר לא פעיל למעשה שנים על גבי שנים כספורה בלי שום תנאים, וכאשר מתקיימים התנאים המתאימים (נשאף לריאות למשל) הספורה הופכת חיידק פעיל.

חלב"ג לא "מת סתם" ישנו אי ליד אנגליה שם בצעו ניסויים ראשונים באנטרקס, לקח 50 שנה עד שהצליחו להיפטר ממנו. לא נפלאם עזר וגם לא לצפות את האי בבטון ל 20 שנה.

החיסרון הבולט בהפצת חלב"ג ע"י רק"ק הוא אובדן החשאיות שבהפצה.
אבל שימוש במרעום גובה פשוט והתחשבות במשטר רוחות יכול לספק יעילות גבוהה גם ע"י רק"ק.

לבסוף, התפיסה של איתור רק"ק בשמיים (ניחוש שהוא חלב"ג) וסגירת איזור הוא מוטעה ולא ישים בעליל.

ישן 04-04-2007, 22:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
רמי - אתה שואל את השאלה הזו שוב ושוב...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "השאלה ששאלתי לא נענתה"

אני לא חושב שיש כאן מישהו שבידיו המידע מה סוג המרעום שמרכב על טק"ק איראני בעל רש"ק זה או אחר וגם אם כן סביר ביותר שהתשובה לא תינתן.....

מה שכן אפשר להגיד בוודאות הוא:

1 - רשקי"ם כימיים/ביולוגיים בהחלט יכולים להיות מזוודים ע"ג טק"ק או רק"ק זה ידוע מזה שנים רבות !
2 - יש שתי דרכים לפזר את התכולה כדלקמן:
א. רש"ק אחוד המשמש למעשה ככלי קיבול לתכולה אשר מופעל או בפגיעה בקרקע או (ועדיף שכך) באמצעות מרעום קרבה/גובה לצורך פיזור יעיל יותר.
ב. רש"ק המכיל תתי חימוש/חימוש פזיר דוגמת הרש"ק שבתמונה אשר צירף nsdq160 בהודעתו - התמודדות עם רש"ק שכזה מן הסתם היא יותר מרכבת.
רש"ק מסוג שכזה חייב להיות מופעל באמצעות מרעום קרבה/גובה.

לבני.
ישן 05-04-2007, 22:50
  primo primo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
רש"ק כימי או ביולגי מחייב פיזור בגובה
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "הקפידו על בטיחות החברה..."

דהיינו לא עם הפגיעה. לכן דורש מגוב (מרעום גובה).
מגוב יכול להיות אלקטרוני (כלומר כולל אלמנט שידור/קליטה וחשוף לל"א) או ברומטרי שנדרך
לאחר זמן מסוים מהשיגור.
פרט לנושא המירעום יש צורך בפירוטכניקה שתופעל ע"י המרעום ו- "תפתח" מיכלים ואת מעטה הרש"ק.

כל הנ"ל לא בלתי ניתן למימוש ע"י מדינה כמו אירן, יחד עם זאת לא לגמרי טריבאלי. מדובר בחומרים
מתכלים, עדינים ודורשים תנאי איחסון מיוחדים ומומחיות ביצור ובתחזוקה.

לגבי החץ, כתבתי פעם שהקונספט להגן מהתקפת פתע של טילים. זה לא מעשי לחשוב על ירוט כל
טיל שנורה לעבר ישראל בתקופת לחימה של שבועות או אפילו ימים.
נדמה לי שההסתברות לירוט מוצלח בתו"ל של החץ היא מעל 90% .
ישן 05-04-2007, 23:21
צלמית המשתמש של nsdq160

העיראקים הצטיידו בשני רש"קי חל"ך ושלושה רש"קי חלב"ג לטילים
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בהחלט רצוי/עדיף אך לא מחייב...."

רש"ק אחד הכיל סארין והשני היה בינארי ("קוקטייל") שהכיל תערובת של סארין וסייקלוסארין (GF). מצאי הרש"קים ערב המלחמה ב-1991 כלל, כנראה, 16 מהסוג הראשון ו-34 מהסוג השני. פקחי האו"ם מצאו לאחר המלחמה 30 רש"קי חל"ך - 16 מהסוג הראשון ו-14 מהסוג השני. אחד מסוגי הרש"קים נוסה - ללא חומר פעיל - בספטמבר 1990.
בתחום החלב"ג, היו שלושה סוגי רש"קים. 10 עם גחלת, 13 עם בוטולינום ו-2 עם אפלאטוקסין. כנראה שהתכן דומה או זהה לזה של רש"קי החל"ך.

שירטוט של רש"ק חל"ך עיראקי המתבסס על רש"קים שנתגלו על-ידי האו"ם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 05-04-2007 בשעה 23:39.
ישן 06-04-2007, 13:18
צלמית המשתמש של nsdq160

לצורך הדיון נדלג על הצד הביולוגי ונתמקד בנשק
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[font=Verdana]Botulinium..."

הבוטלינום, כפי שנכתב, הוא הרעלן ולא החיידק שמפיק אותו.

העיראקים החלו למלא את אמצעי-הלחימה להם בחלב"ג ב-1 בדצמבר 1990 כחלק מההיערכות לקראת המלחמה. עד ה-23 בדצמבר הושלם פיזור האמל"ח לחמישה אתרים שונים.
מצאי הנשק העיראקי כלל: 10 רש"קי גחלת, 13 רש"קי בוטולינום ו-2 רש"קי אפלאטוקסין לטק"ק "אל-חוסיין" וכן חלב"ג מזווד בפצצות אוויר R-400 לפי החלוקה של 50 עם גחלת, 100 עם בוטלינום ו-16 עם אפלאטוקסין. סה"כ 191 רש"קים ופצצות.
מבחינת כמויות חומרים, הרי שהעיראקים הצהירו כי הם ייצרו 8,500 ליטרים של גחלת (6,500 זוודו בפועל בנשק); 19,400 ליטרים של בוטלינום (10,000 זוודו בפועל בנשק) ו-2,200 ליטרים של אפלאטוקסין (1,850 זוודו בפועל בנשק). הנתונים מתייחסים לחומר במצב שמוכן לזיווד בנשק.
כלל הייצור של חלב"ג כלל, בין השאר: 85,000 ליטרים של גחלת; 380,000 ליטרים של בוטלינום, 2,200 ליטרים של אפלאטוקסין, 10 ליטרים של ריצין. יש ויכוח על אמינות הנתונים הללו, כשהאו"ם העריך שהמספרים האמיתיים גבוהים פי שתיים (במקרה של הבוטלינום) עד פי ארבע (במקרה של הגחלת).

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 06-04-2007 בשעה 13:25.
ישן 06-04-2007, 13:35
צלמית המשתמש של nsdq160

בהתייחס לחלק השני של שאלתך: מספר הרש"קים
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ושאלת השאלות היא כמובן - איפה כל זה?...."

האו"ם העריך כי עיראק ייצרה לפחות 80 רש"קים "מיוחדים", קרי כאלה שמשמשים לנשיאה ופיזור של חל"ך וחלב"ג. חמשיה רש"קים שימשו לניסויים ו-75 מוגדרים כמבצעיים. ב-1992 טענה עיראק כי היא מחזיקה רק 45 רש"קים לנשיאת חל"ך (בשלב זה היא הכחישה עדיין הצטיידות בחלב"ג). ב-1995 בעקבות חשיפות בתחום הודתה עיראק כי היא הצטיידה ב-25 רש"קים כימיים ו-20 ביולוגיים. האו"ם מחזיק בעדויות "מוצקות" ש-16 רש"קים הכילו סארין ו-34 הכילו תערובת של סארין וסייקלוסארין (קרי "בינאריים"). האו"ם היה שותף להשמדה של 30 רש"קים כאלה - 16 עם סארין ו-14 "בינאריים". הויכוח שנמשך מאז, ושהיה בין נושאי המחלוקת בתקופה שקדמה למלחמה ב-2003, היה מה עם יתר הרש"קים. העיראקים טענו, במשך רוב הזמן, שהם השמידו את היתר באופן עצמאי, לרבות כל 25 הרש"קים עם החלב"ג. האו"ם לא מצא כל עדויות מוחשיות לכך.

ישן 06-04-2007, 13:50
צלמית המשתמש של nsdq160

לא התייחסתי לכלל האמל"ח
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מספרים מעניינים ומפתיעים בהחלט !..."

התייחסתי רק למספר רש"קים "מיוחדים" לטילים ולחימוש ביולוגי. כלל הארסנל העיראקי הלא-קונבנציונאלי היה גדול בהרבה. הוא כלל, בנוסף, כ-100,000 רקטות (40,000 הושמדו על-ידי האו"ם, 28,000 מתוכן הכילו חומר), 16,000 פצצות אוויר, 30,000 פגזים, מספר לא-ידוע של מיכלי פיזור - כל אלה לנשיאת חל"ך. כמויות החל"ך שיוצרו היו גדולות מאוד.
אבל, כפי שכתבתי קודם לכן, יש ויכוח עד היום בנוגע כמויות בפועל. בעבר, המחשבה הייתה שהעיראקים משקרים באופן שיטתי וכי הכמויות שיוצרו - הן של חל"ך והן של חימוש - היו גדולות בצורה משמעותית מהמוצהר. כמו כן נלקחו בספק הטענות העיראקיות על השמדה על-ידם (בלי פיקוח האו"ם) של כל המלאים ששרדו. היום, כידוע, ההנחה היא שהם כנראה לא היו רחוקים מהאמת.

בצילום - פצצות R-400, שהיו האמל"ח המוטס העיקרי לנשיאת חל"ך וחלב"ג

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 06-04-2007 בשעה 13:54.
ישן 06-04-2007, 14:19
צלמית המשתמש של nsdq160

פרשת הכטב"מים
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "לא התייחסתי לכלל האמל"ח"

אחד הנושאים שהעסיקו הרבה את התקשורת היה סיפורם של "מל"טי המוות" כפי שקראו להם בתקשורת (הצהובה...). כזכור, הייתה טענה שהעיראקים הסיבו מטוסים מאויישים לגירסאות לא מאויישות שמטרתן פיזור חל"ך/חלב"ג. זה מה שידוע היום על הפרש ממקורות גלויים..
בנובמבר 1990, כחלק מההערכות למלחמה במפרץ, החלו העיראקים בתוכינת להסב מטוסי מיג-21 לכטב"מים לצורך ביצוע "משימות התאבדות". המטוס אמור היה להמריא כשהוא מנוהג מהקרקע, כשבאוויר תועבר השליטה למטוס מאוייש אחר. עם הגיעו ליעד יונחה הכטב"ם על-ידי טייס אוטומטי.
לצורך שיפור הדיוק הוחלף הטייס האוטומטי של המיג-21 בזה של מיג-23, נעשו שינויים במערכת הניהוג והותקנה מערכת שליטה מרחוק שיוצרה בגרמניה.
לפחות טיסה אחת התקיימה ב-10 בינואר 1991 מבסיס אל-ראשיד. המטוס היה מאוייש במהלך טיסת הניסוי ובשל בעיות טכניות הטייס נאלץ לקחת את השליטה ולנחות. מידע על ניסוי זה הועבר על-ידי שר ההגנה האמריקאי דאז צ'ייני לשר הביטחון הישראלי ארנס ביום שלפני המלחמה, קרי המודיעין האמריקאי ידע על הניסוי כמעט בזמן אמת. הפרויקט נכשל והופסק, כנראה, ב-1991.
העיראקים הודו לאחר המלחמה כי מטרת הפרויקט הייתה יכולת נשיאת חל"ך/חלב"ג. הפיזור היה אמור להתבצע ממיכל מיוחד על סמך טיימר שיופעל לפני ההמראה.
ב-1995, לאור כישלון הסבת המיג-21 לכטב"ם, החל פרויקט בשם "אל באיה" שנועד להסב מטוס אימון מסוג L-29 לגרסה לא מאויישת. לצורך כך הותקנו במטוס מצלמות - שתיים שהביטו קדימה ושתיים שהותקנו בכל אחד מתאי-הטייס. התמונות שודרו לתחנה קרקעית ששימשה במקור להנחיית כטב"מי Mirach-100 איטלקיים.
ניסויי הרצה ראשונים התקיימו באל-ראשיד אך המטוס נפגע במהלכם כשפגע בגדרות בקצה המסלול. בשלב זה הועבר הפרויקט לבסיס אחר. טיסה ראשונה, ומוצלחת, התקיימה, כנראה, ב-13 באפריל 1997. טיסה שנייה התקיימה ביוני אותה שנה והסתיימה אף היא בהצלחה. הטיסה השלישית נועדה לבדוק את גבול הטווח שבו ניתן לקבל תמונות וידאו ופקודות בקרה מהתחנה הקרקעית. המטוס טס כ-70 קילומטר, אך השידור אליו נקטע והוא התרסק. לאור זאת נעשה ניסיון, לא מוצלח, להתקין במטוס ערכת ייצוב אוטומטית שנלקחה מטיל שיוט סיני מסוג C-601.
הבסיס בו נערכו הניסויים הותקף במבצע "שועל המדבר" ב-1998. מטוסי טוראנדו בריטיים פגעו בהאנגרים בהם שהו מטוסי הניסוי וכנראה פגעו בחלק מהם. למרות העיכוב, הפרויקט נמשך ובין 1999 ל-2001 התקיימו עוד כ-26 טיסות ניסוי. בכל הטיסות הללו היה טייס בקוקפיט ומטרתן הייתה שיפור מערכת בקרת הטיסה.
ב-2001 התרסק, כנראה, אחד ממטוסי הניסוי. לאור זאת, ולאור הקשיים בפרויקט, הוחלט להפסיקו.
סימן השאלה המרכזי נוגע למטרת הפרויקט. בעוד שבמקרה של המיג-21 הודו העיראקים שמטרת הכטב"ם היא תקיפה לא-קונבנציונאלית, הרי שבמקרה של ה-L-29 נטען כי הוא נועד לשמש כאמצעי להטעות את מטוסי הקואליציה ולמשוך אותם לתוך מארבי טק"א, כמטרה לאימוני הגנ"א ולסיור. מקורות לא רשמיים אמרו כי הכלי אכן נועד לפיזור חל"ך/חלב"ג, בעיקר כנגד נושאות מטוסים אמריקאיות במפרץ הפרסי.
ועדת הבדיקה שהוקמה לאחר מלחמת המפרץ השנייה לבחינת תוכניות הנשק הלא-קונבנציונאלי של עיראק קבעה כי לא ניתן לקבוע בודאות האם ה-L-29 הלא מאוייש אכן נועד למשימות פיזור חל"ך/חלב"ג. הועדה מצביעה על נימוקים לשני הכיוונים בנושא, אך מציינת כאמור, שהיא לא יכולה להכריע בנושא.

ככה נראה L-29 עיראקי בתצורה לא-מאויישת:

לוח הזמנים של פרויקטי הכטב"מים השונים של עיראק (לא התייחסתי בתגובתי לכלים הקטנים יותר והפחות מעניינים, אלא רק למטוסים מוסבים):

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 06-04-2007 בשעה 14:29.
ישן 06-04-2007, 13:32
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "לצורך הדיון נדלג על הצד הביולוגי ונתמקד בנשק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
הבוטלינום, כפי שנכתב, הוא הרעלן ולא החיידק שמפיק אותו.

העיראקים החלו למלא את אמצעי-הלחימה להם בחלב"ג ב-1 בדצמבר 1990 כחלק מההיערכות לקראת המלחמה. עד ה-23 בדצמבר הושלם פיזור האמל"ח לחמישה אתרים שונים.
מצאי הנשק העיראקי כלל: 10 רש"קי גחלת, 13 רש"קי בוטולינום ו-2 רש"קי אפלאטוקסין לטק"ק "אל-חוסיין" וכן חלב"ג מזווד בפצצות אוויר R-400 לפי החלוקה של 50 עם גחלת, 100 עם בוטלינום ו-16 עם אפלאטוקסין. סה"כ 191 רש"קים ופצצות.
מבחינת כמויות חומרים, הרי שהעיראקים הצהירו כי הם ייצרו 8,500 ליטרים של גחלת (6,500 זוודו בפועל בנשק); 19,400 ליטרים של בוטלינום (10,000 זוודו בפועל בנשק) ו-2,200 ליטרים של אפלאטוקסין (1,850 זוודו בפועל בנשק). הנתונים מתייחסים לחומר במצב שמוכן לזיווד בנשק.
כלל הייצור של חלב"ג כלל, בין השאר: 85,000 ליטרים של גחלת; 380,000 ליטרים של בוטלינום, 2,200 ליטרים של אפלאטוקסין, 10 ליטרים של ריצין. יש ויכוח על אמינות הנתונים הללו, כשהאו"ם העריך שהמספרים האמיתיים גבוהים פי שתיים (במקרה של הבוטלינום) עד פי ארבע (במקרה של הגחלת).

לא הבנתי- אז הם ייצרו (לטענתם) 19,400 ליטר בוטוליניום או 380,000 ליטר? כי כתבת פעם ככה ופעם ככה. או שהכוונה היא שמתוך 380,000 ליטר שיוצרו 19,400 היו כשירים לזיווד לנשק, ומתוכם 10,000 באמת זוודו?

That way or another, תיאורטית, זו כמות שמספיקה להרוג את כל בני-האדם על כדה"א (אם היה אפשר לפזר בצורה אחידה על פני העולם כולו), כמה וכמה פעמים. אולי אפילו את כל היונקים בכלל.

נערך לאחרונה ע"י Cfox בתאריך 06-04-2007 בשעה 13:32. סיבה: נשמט לו רווח
ישן 06-04-2007, 16:33
צלמית המשתמש של nsdq160

איראן וחל"ך
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "ועכשיו לגבי האירנים, האם אחרי..."

בנוגע לשימוש ואי-שימוש בחל"ך - ראה דיון קודם פה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...highlight=brown

בנוגע ליכולות החל"ך/חלב"ג של איראן, הרי שהמידע הגלוי מועט ביותר ואינו יותר מאשר ספקולציות של חוקרים. מחושבות ככל שתהיינה הרי שהן נשארות בגדר של ספקולציות. אני אשתדל בהמשך להעלות את הנתונים הגלויים שיש בידינו.

זו העמדה האמריקאית הרשמית כיום. לקוח מעדות של ראש ה-DIA בפני ועדת השירותים המזויינים של הסנאט, 27 בפברואר 2007:

Iran has a growing biotechnology industry, significant pharmaceutical experience, and the overall infrastructure that could be used to support a biological warfare program. DIA believes Iran is pursuing development of biological weapons. Iran has a large and growing commercial chemical industry that could be used to support a chemical agent mobilization capability.

וזה הקטע הרלוונטי מהערכת מודיעין שנתית של קהילת המודיעין האמריקאית משנת 2004

Chemical. Iran is a party to the Chemical Weapons Convention (CWC). Nevertheless, during the reporting period it continued to seek production technology, training, and expertise from foreign entities that could further Tehran's efforts to achieve an indigenous capability to produce nerve agents.

Biological. As of 2004, the status of Iran’s biotechnology infrastructure indicated that at a minimum, Iran probably had the capability to produce at least small quantities of BW agents for offensive purposes. Iran continued to seek dual- use biotechnology materials, equipment, and expertise that is consistent with its growing legitimate biotechnology industry but could benefit Tehran’s BW program.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 06-04-2007 בשעה 17:00.
ישן 18-05-2008, 20:47
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
הקפצה קלילה אחרי שנה לטובת כתבה קצת ישנה מידיעות אחרונות בנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "האם אירן מסוגלת לשגר טיל כימי\ביולוגי על ישראל היום?"

כמו כן ריכוז אשכולות העוסקים בנושא הטק"ק האירני והסורי וטילי החץ כמענה להם... מה שנכלל פה הוא רק מהשלש שנים האחרונות, לא כולל הדיונים במכ"מ האמריקני שיועמד לרשותנו...
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=286307
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=131474
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=251879
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=376273
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=403301
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=388463
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=384244
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=334123
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=274515
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=246289
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=190484
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=156100
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=132635
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=131933

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:37

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר