לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2007, 09:02
צלמית המשתמש של noam906
  noam906 noam906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.05
שלח הודעה דרך MSN אל noam906
שאלה הבהרה בקשר לחוקים של העלאת קבצים.

אף פעם לא ייחסתי להם משמעות - סתם עוד טקסט בכתב קטן שאין צורך להתייחס אליו.
אבל אחרי שנכנסתי לאשכול של ניר (nir-vana) התעניינתי, קראתי אותם בפעם הראשונה, ונדהמתי.

ציטוט:
במסירת תכנים לפרסום ב"פרש", אני מקנה לה רשיון חינם שאינו מוגבל בזמן, לעשות כל שימוש, לרבות אך לא רק, להציג, לשכפל, להעתיק, להפיץ, לשווק ולהשתמש בתכנים לפי שיקול דעתה

המשפט אומר שאני איבדתי את זכויות היוצרים על התמונה, או שחקלתי אותם עם פרש?
לפי המשתמע מהמשפט - פרש יכול לקחת תמונה של כל אחד ואחת מאינו, בלי אישור ממשי, ולפרסם אותה עם קרדיט לפרש?

אשמח להבהרה של המשפט והחוקים, במיוחד כי נכתב בסוף ההערה:
ציטוט:
היה ויופר תנאי מתנאים אלה, אשפה ו/או אפצה את "פרש" בגין כל נזק ו/או הוצאה שייגרמו לה בשל הפרה כאמור.

תודה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2007, 12:52
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam906 שמתחילה ב "הבהרה בקשר לחוקים של העלאת קבצים."

amonisto:
ומי אמר שהם לא ישתמשו בתמונות שלנו כפרסומות בבאנרים בתוך האתר?
צריך לסייג דברים בצורה מאוד משמעותית, לשבת עם עורך דין ולשכתב מחדש את החוזה שיהיה מותאם לחוק, ולתקדימים עברו בתחום המחשבים והתקשורת.
מפריעה לי המילה ל"שווק" את התוכן.
עוד קטע שהפריע לי הוא "אני מקנה לה רשיון חינם שאינו מוגבל בזמן, לעשות כל שימוש, לרבות אך לא רק"
עוד משהו שהינו מנוגד לתחילת "ההסכם" וכי "פרש" אינה מתחייבת לפרסם את מקור התכנים" אתם בטח שואלים עצמכם במה זה פוגע והנה התשובה: הריני לאשר בזאת, כי כל המידע ו/או הנתונים ו/או הפרטים ו/או התכנים (להלן: "התכנים") שאני מוסר/ת לפרסום באתר "פרש" הינם אמיתיים, נכונים ומדויקים, וכי אני הוא הבעלים של כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים אלה" ומה קורה כשדברים יוצאים מהקשרם? או שמצטטים מישהו בלי לציין מאיפה לקוח הטקסט ומתי או יותר גרוע מי כתב את הדברים... בכל אופן להם מותר לעשות הכל ואנחנו המוגבלים היחידים מוזר קצת...

pain1:
מחזק בהחלט !
העיקר כל חריגה של תמונה יש את הקבועים שקופצים " יש חוקים לפורום הזה" חחחחחחח

גודלן-ארז:
ולתת לה את הזכויות על היצירות שלנו
כי ברגע שאנו מפרסמים פה תמונה זה מהווה הסכם חתום על התקנון, חוזה או איך שתסתכלו על זה.
ברגע שאני לוחצים על כפתור השליחה זה מהווה חתימה, כמו באתרי מכירות שאנו מתחייבים לשלם את הסכום שנקבע ויש להם זכות לתבוע אותנו אם הפרנו חוזה.

בנוסף הסעיף מפלה לרעה את היוצר לטובת האתר ומלה חורים לטובת האתר ולרעתנו.
מה שמאפר לבעלי האתר או לגוף הקרוי "פרש" לבצע מה שהוא רוצה עם יצירותינו.
הנ"ל נובע מניסוח מפלה של הסעיף, והניסיון שלך לעוות את הסעיף לדעתך האישית הינו הוכחה שהסעיף לא בנוי כמו שצריך ומפלה.

ישן 08-04-2007, 12:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "amonisto: ומי אמר שהם לא..."

amonisto:
הם לא מחפשים דרכים בשביל שתתבע אותם, הם מחפשים דרכים להגן על עצמם.
יש לי התחייבות של דורון (אדמין - שניסח את התקנון) וחן (אדמין).
אני מאמין להם, ואת חן אני גם מכיר באופן אישי.
הם לא יעשו דברים כאלה, ואם כן - אני אישית אקח עו"ד וננסח את התביעה שלנו.
סבבה?
מותר להם לעשות הכל כדי שאם יאלצו פעם לעשות משהו (אילוץ) - אז אף אחד לא יתבע.
תאמין לי הם מכבדים ושומרים על זכויות היוצרים של כולנו ושום דבר לא יפגע.

pain1:
יש לך משהו חיוני לתרום לשיחה מעבר להתלהמות?

ארז - זכויות היוצרים נשארות שלך לעולמים.
אתה פיספסת את כל הקטע, ואמרתי זאת, וגם אסף (מנהל פורום איור) אמר זאת.

ישן 08-04-2007, 13:17
  Shwansi Shwansi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הזכויות תמיד שלך. למה? כי זה..."

ההתנגדות נובעת מכך שלפי הטקסט כולם כאן מבינים שהם מאבדים את זכויות היוצרים שלהם על התמונות.

תשמע מתן, באשכול של ניר כתבת "ואני גם לא חושב".

ברגע שאתה רק חושב, ולא יכול להגיד לי ולשאר המשתמשים בוודאות שהתמונות שלנו יישארו שלנו, אני לא הייתי ממליץ לאף אחד להמשיך להעלות פה תמונות.

אולי כרגע זה לא משפיע על כלום, כי כולם כאן נמצאים בטווח צעיר ומצומצם של כמה פורומים.
אף אחד לא עושה שימוש בתמונות שלו על מנת להרוויח כסף.
עדיין. (בהדגש).

אני חושב שהתקנון יכול להוות בעיה במקרה שדבר כזה אכן יקרה.
עד שנוסח התקנון לא ישופץ, ואני אוכל להיות בטוח שהתמונות שלי אכן בטוחות, אני מפסיק לעלות תמונות לשרת.

אשמח אם תוכל לשנות את דעתי, כי מכל התגובות שקראתי, עדיין לא השתנה לי משהו בראש.

ישן 08-04-2007, 21:45
צלמית המשתמש של Humbug
  משתמש זכר Humbug Humbug אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 25.10.01
ה"הבטחה" היא לא בע"פ. היא נכתבה בפורום משוב, כאן ובשיחות של משתמשים שפנו אלינו.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Drambui שמתחילה ב "מתן, אם כך אולי שירשמו במפורש..."

ואם זה לא מספיק, אתם מוזמנים להשתמש בהודעה הזאת שלי-

לאתר פרש אין כוונה לעשון הון על בסיס התמונות שמועלות כאן. הבעיה היא שנושא "עשיית ההון" פרוץ
משפטית.

היות ומאחורי האתר הזה עומדים ארבעה אנשים שיכולים לתת דין באופן אישי כנגד כל הפרה שנעשית
כאן (וכבר יותר מפעם אחת נאלצו לעמוד ולהגן על האינטרסים שלהם מול בתי משפט, עורכי דין ושות').
אנחנו נאלצים להגן על עצמנו. המטרה בתקנון הדראקוני משהו (שאגב, מקביל לתקנונים באתרים כמו תפוז,
וואלה, נענע ואני מניח שאתרים נוספים בהם לא בדקנו) היא לא להתעשר על חשבון הגולשים (אם כי, ניתן
להגיד שהכסף שאנחנו מקבלים עבור פרסומות באתר - בעצם מגיע עבור תכני הגולשים.. כך שכל הנושא
הזה פרוץ) - אלא להגן על עצמנו מתביעות נזיקין למניהן.

כשאנחנו רוצים להשתמש באופן מסחרי בתוכן מסויים (כולל מדריך פתיחת מודם ADSL או ציור PaintBrush
מפורום מה שבראש) - אנחנו ראשית מקבלים אישור מבעל התוכן לצורך כך. כך היה כשיצרנו באנרים לאתר
בעבר, במסגרת אתגרים שעלו בפורומי הגרפיקה.

ברגע שאתם מבינים שמאחורי האתר הזה לא עומד תאגיד שהמטרה שלו היא לגזול למר ניר-ונה את
זכויות היוצרים על התמונות שלו, אלא ארבעה אנשים שפרש הוא עיסוק משני בשבילם - אתם מבינים
את התקנון.

ושוב, כפי שאמרתי - אם חרף ההודעה הזאת שלי מישהו מכם יעדיף להעלות תמונות לשרת אחר, אינני
רואה בזה כל פסול. אני רק ממליץ לכם קודם כל לקרוא בשרת האחר את התקנון. בתור קוריוז, קראו
את התקנון של Hotmail שנותן למיקרוסופט זכות קניין מלאה על כל הודעות הדואר שלכם...

ישן 08-04-2007, 14:11
  Shwansi Shwansi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "[b][i]זו התגובה השנייה שלי..."

תודה רבה.

כמו שמתן אומר, הוא כבר העלה את הנושא בפורום משוב לפני כמה שבועות והדברים לא כל כך זזים.

אני חושב שאני יכול לקבל את זה שהפורום אכן משתמש בזכויות לשם הגנה מתביעות וכו' וכו', אך במידה ומישהו כאן ימשיך הלאה, ויום אחד התמונות שלו יימכרו בכסף, להנהלה פה יהיה את הזכות לבוא בדרישה על זכויות של חלק מהתמונות שלהם.

אולי זאת לא סיטואציה שאתה יכול לדמיין כרגע,. אבל בעוד 2-3 שנים - אלוהים גדול כמו שאומרים.

אני לא מצפה מכם לחולל ניסים,
אני כן מצפה מכם לגלות 100 אחוז סובלנות כלפי כל אדם שדורש הסבר ובירור.

כולנו כאן רוצים לשמור על פרטיות היצירות שלנו.
כולנו כאן משקיעים שעות של עבודה ומחשבה ואין צורך להרחיב.
בסופו של דבר, כולנו כאן על אותה הסירה.

ישן 08-04-2007, 22:55
צלמית המשתמש של Humbug
אדמין לשעבר

סלח לי, אבל מה שאתה אומר טפשי.
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "[QUOTE=Humbug]מה שאני כותב..."

אני, בתור הבעלים של האתר - כותב לך כאן במקום פומבי מול מספר בלתי מוגבל של קוראים שיכולים להעיד שכתבתי את הדברים האלו (שמחר כבר יהיו זמינים גם בגוגל).

אם מחר אני אתבע אותך, אין ראיה חזקה מהדברים שאני כותב כאן.

לגבי מה שאמרת על צד שלישי, אני לא מבין איך הנושא לא קיבל מענה בתגובה הזאת:

ציטוט:
אני יכול להבטיח כאן (ושוב.. שמרו הדפסה של האשכול הזה) שלא רק שאתר פרש לא יתבע מישהו על מכירת תכנים שלו עצמו, אלא שגם אתר פרש לא מתכוון למכור את התכנים - מחוץ לקונטקסט של האתר.

(קרי - למכור הדפסים של התכנים, או לספק את התכנים בתשלום כתכנים ולא כקונטקס של אתר, דוגמת
אתרים כמו Getty Images שבעצם מטרתם היא רק מכירת התמונות).

כתבתי כאן חד משמעית שאנחנו לא מתכוונים למכור את התכנים כתכנים, אלא יעשה בהם שימוש אך
ורק באיצטלה של אתר האינטרנט פרש. קרי - אם מחר מישהו יקנה את פרש ב217 מליון דולר, הוא יזכה
לקבל גם את התכנים שלך שהועלו לשרת של פרש.

אני יכול להבטיח לך שאם מישהו יקנה את פרש ב217 מליון דולר, אני אקנה לעצמי את התמונות שאתם
מפרסמים כאן לתלות בוילה החדשה שלי בקיסריה

ישן 08-04-2007, 23:32
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "סלח לי, אבל מה שאתה אומר טפשי."

ואללה. יכול להיות שאני באמת טיפש - אני פשוט לא מצליח להבין איך מה שכתוב בתקנון מצד אחד ומה שרשמת כאן מצד שני מסתדרים ביחד. לעניות דעתי הדברים האלה מנוגדים לחלוטין - אבל שוב, יכול להיות שאני באמת טיפש ולא רואה את הדברים כפי שאנשים חכמים יותר רואים אותם. בכל מקרה, מהיום אני מעלה את התמונות שלי לפרש כקישורים בלבד (אני מקווה שלפחות זה יהיה מוגן בזכויות היוצרים כפי שזה אמור להיות מוגן באמת).

שתי שאלות נוספות ברשותך -
1. מה קורה עם התמונות שהועלו לשרת של פרש לפני שינוי התקנון ?
2. איך ניתן למחוק את התמונות שלי מהשרת של פרש (אני מדבר על התמונות שהועלו אחרי שינוי התקנון) ?

ישן 09-04-2007, 00:00
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "לא אמרתי שאתה טיפש. אמרתי שמה שטענת הוא טפשי."

זה החלק בתקנון החדש -
ציטוט:
* במסירת תכנים לפרסום ב"פרש", אני מקנה לה רשיון חינם שאינו מוגבל בזמן, לעשות כל שימוש, לרבות אך לא רק, להציג, לשכפל, להעתיק, להפיץ, לשווק ולהשתמש בתכנים לפי שיקול דעתה, בכל שירותי התוכן שהיא מספקת, לרבות העברתו לצדדים שלישיים. כן ידוע לי, ואני מסכים/ה לכך, כי ל"פרש" חופש מוחלט ובלתי מוגבל לשנות את התכנים ו/או לערכם.

וזה מה שאתה "הסברת בשפה שאני מבין" -
ציטוט:
אני יכול להבטיח כאן (ושוב.. שמרו הדפסה של האשכול הזה) שלא רק שאתר פרש לא יתבע מישהו על מכירת תכנים שלו עצמו, אלא שגם אתר פרש לא מתכוון למכור את התכנים - מחוץ לקונטקסט של האתר.

כשההסבר שלך הוא ההיפך הגמור ממה שרשום בתקנון, באמת שאין לי מה להוסיף לדיון הזה יותר.

נ.ב. לא התייחסת לשאלה מס' 1 מההודעה הקודמת שלי.

ישן 09-04-2007, 00:09
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "דורון אומר שלפרש יש זכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
דורון אומר שלפרש יש זכות לעשות את הדברים שאין ברצונו לעשות.

אגב, קבל משהו מעניין שראיתי ב photoSIG (בוא אתה חבר):
מתוך ה TERMS שלהם:

7.
By submitting any contribution to photoSIG, you grant us a non-exclusive, perpetual right to reproduce that contribution on photoSIG and to edit or alter it as needed. You also grant us a non-exclusive, perpetual right to reproduce such contribution on other sites on the World Wide Web for the purpose of promoting photoSIG. You retain the copyrights for all contributions.

ההבדל הוא ששם ( ב-PHOTOSIG) רשום לשימוש באתר עצמו או לצרכים של פירסום האתר בלבד!!!
מה אומר לי שמחר לא יקחו את התמונות של ארנון וימכרו אותם בעלי הפורום למחבר מגדיר ציפורים חוץ מהצהרתו האישית של אחד מבעלי הפורום שגם היא לא מחייבת?

זה מה שרצינו ועדיין רוצים שההגבלה הנ"ל תחול גם על הגוף המכונה "פרש".

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 09-04-2007, 00:07
צלמית המשתמש של Humbug
אדמין לשעבר

כן התייחסתי.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "זה החלק בתקנון החדש -..."

אמרתי לך - שלח לנו קישורים ונסיר מה שאתה רוצה.
אין התייחסות שונה בין תכנים שהועלו לפני תקופה מסוימת ותכנים שהועלו אח"כ. בתקנון הקודם היה כתוב
שהוא נתון לשינויים מעת לעת - ואכן, 5 שנים אחרי שהוא נכתב - הגיע שינוי.

ולגבי הציטוטים שלך - זה בדיוק מסביר את הסעיף בתקנון.
אתה מעניק לנו רישיון לעשות כל שימוש שנחפוץ בו בשירותי התוכן שאנחנו מספקים..
בהודעה כאן הבהרתי שאין הכוונה בזה שאנחנו הולכים להקים עסק שהמטרה שלו היא להתעשר מלמכור
את התכנים - כתכנים בלבד (כמו הדפסה של תמונות ומכירתן או הקמת אתר שמטרתו - מכירת תכנים
שאספנו במהלך השנים בשרת שלנו).

אתה מעדיף להתעלם מזה, או מהתגובות האחרות שלי באשכול הזה ובאשכולות אחרים, מסיבה שתהה
שמורה איתך. זכותך כאמור.

ישן 09-04-2007, 00:35
צלמית המשתמש של Humbug
אדמין לשעבר

וברשותך...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "קראתי המון תגובות שלך ושל עוד..."

מתוך אתר תפוז..
ציטוט:
הגולשת מסכימה ומאשרת לתפוז אנשים ו/או למי מטעמה לעשות כל שימוש שהוא בתכני גולשות ובכלל זה להקליטם ו/או להציגם ו/או להפיצם באתר תפוז ו/או באינטרנט ו/או בכל מדיה שהיא, לצרכי תפוז אנשים, לרבות ליחסי ציבור ולקידום אתר תפוז באמצעי המדיה השונים, לפי שיקול דעתה המוחלט והבלעדי, לרבות באינטרנט, בעיתונות, במדיה סלולארית ו/או בטלוויזיה, והכל מבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת ו/או לשלם לה תמורה כלשהי בגין השימוש כאמור, ובכלל זה גם במקרה שתפוז אנשים תפיק הכנסה בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשות כאמור. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי.

כל שימוש על ידי צד ג' בתכני הגולשות, ללא אישור בעלת הזכויות, מהווה, בין היתר, עבירה על חוק זכות יוצרים, 1911. למען הסר ספק, מובהר כי שימוש בתכני הגולשות על ידי תפוז ו/או מי מטעמה, כאמור בפסקה דלעיל, מאושר כאמור על ידי בעלת הזכויות, ואיננו מהווה עבירה על חוק זכות יוצרים, 1911.

הגולשת מתחייבת לפטור את תפוז אנשים באופן סופי, מוחלט ובלתי חוזר מאחריות כלשהי לכל נזק, הפסד, אבדן או הוצאה מכל מן וסוג שהוא, שנגרמו או ייגרמו לגולשת והקשורים, במישרין או בעקיפין, לתכני גולשות המועלים ו/או המופיעים בבלוג TV ו/או באתר אלבומים ו/או באתר פליקס ו/או בכל מקום אחר באתר תפוז.

בנוסף מתחייבת הגולשת לפצות ולשפות את תפוז אנשים בגין כל נזק, הפסד, אבדן או הוצאה, מכל מן וסוג שהוא, שנגרמו או ייגרמו לתפוז אנשים, והקשורים, במישרין או בעקיפין, לתכני גולשות המועלים ו/או המופיעים בבלוג TV ו/או באתר אלבומים ו/או באתר פליקס ו/או בכל מקום אחר באתר תפוז, וזאת מיד לאחר דרישתה הראשונה של תפוז אנשים, והיא מוותרת באופן סופי, מוחלט ובלתי חוזר על כל טענה או דרישה כלפי תפוז אנשים בקשר עם התכנים האמורים.

אין הבדל אין זה לבין מה שכתוב אצלנו, מלבד ההתפלפלות. יתרה מזאת, לפי חוק זכויות יוצרים - גם אם
נרצה לעשות את כל הדברים שאתה טוען שאנחנו מתכוונים לעשות - הרי שזה לא חוקי.

אני מציע שתקח נשימה ארוכה, ותחשוב שוב אם אתה לא תוקף אותנו רק בגלל שכבר נוצר מומנטום
וזה קל.. או שבאמת יש ממש מאחורי המתקפה שלך. זאת אחרי שהאשכול הזה נתן פרשנות מדויקת
ומשפטית לסעיפים שהפריעו לך בתקנון. אם אחרי הפרשנות שמופיעה כאן יש לך ספקות, אתה מוזמן
להעלות אותן כאן או בהודעה פרטית אלי. במידה וסיכמנו שהתשובות שלי כאן עונות על כל הספקות שלך,
והבעיה היחידה היא שזה לא כתוב בלשון שכתבתי כאן בתקנון - אני מציע לך (ברצינות) לשמור עותק
קשיח של האשכול הזה. ואם יש לך איזשהן חששות לגבי האפשרות שלי להתחייב בשם אתר פרש, אז..
חבל .

ישן 09-04-2007, 10:46
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "א. דורון כתב ממש פה שאם חלק..."

אני לא משפטן
אבל יש לי מספיק נסיון עם עורכי דין וחוזים משפטיים כדי שחלק מהחוק יכנס לי לתודעה גם כחלק מהעבודה שלי וגם כחלק מהחיים הפרטיים.
ומה שדורון רשם פה לא קביל בבית משפט.
ואשמח מתן אם לא אתה תגיב היות והשרשור הופנה לדורון.
בכל אופן בהעתי את דעתי
ולדעתי כל האשכול הזה גמור מבחינת מציצץ זעה, כל מי שרציני הביע את דעתו וכרגע נכנסו כמה "רוכבי גל" לדיון ככה שכל הנושא כבר לא רציני.
ומתן מפליא אותי שאתה תפסתה ממני כאחד ש"רוכב על הגל" בכדי לתקוף משהו מהמערכת.

מסכם את דעתי,
הניסוח של הסעיף תמציתי ואינו מספק.

זה הכל.

אני אישית חשבתי על כל הנושא ואמשיך לפרסם באתר תמונות רק בגלל שאיני מחפש להרויח כסף מהתחום הזה, ובנוסף איני חושב שיש משהו רציני לעשות עם צילום בגודל 800X600.

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 09-04-2007, 11:25
צלמית המשתמש של Humbug
אדמין לשעבר

שים לב למשפט הראשון. לכאורה, הוא סותר את המשפט הזה.
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "להאיר תשומת לבך למשפט הקטן..."

אני חושב שמתן צודק והנושא מיצא את עצמו באשכול הזה ובאשכולות דומים.

יש את מי שתמיד יבחרו לא להסכים עם "המערכת" וישתינו לבריכה מבחוץ, יש את אלו שיבחרו לא להסכים אבל ישלימו ויש את אלו שיסכימו.

נתתי כאן את הפרשנות שלנו, מנהלי האתר לתקנון ולכוונות שמאחוריו. את התקנון אנחנו לא נשנה.
לפחות לא בתקופה הקרובה.. מבחינה משפטית, אם למישהו היו תהיות לגבי הסעיפים שם - האשכול
הזה פותר את כולן, ולמעשה - "חושף את הבטן הרכה" שלנו בפניכם. מי שאחרי האשכול הזה ממשיך
לדבר על סעיפי התקנון, הוא כמו שמתן אמר- עוד שה באפקט העדר, שכן - האשכול הזה למעשה ענה
על כל דרישה שהייתה לכם, ומחייב אותנו ואתכם משפטית לא פחות מהתקנון.

אני לא ראיתי את תפוז, וואלה!, במה חדשה, DevianArt וכו' כותבים באותיות קדש את השינויים
בתקנון בכל פינה באתר ודואגים לענות לגבי כל אי בהירות שהיא ע"ג הפורום בצורה שכזאת.

היות וזה כבר איבד טעם, אני מפסיק מרגע זה להגיב באשכול הזה - ומי שרוצה עדיין לקבל הבהרות
(וגם את ההודעות שאני שולח בפרטי ניתן לשמור ולהשתמש בהם אח"כ) - מוזמן לפנות אלי בהודעות
פרטיות או ע"ג פורום משוב.

ישן 09-04-2007, 11:11
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "וברשותך..."

אני לא אומר שאתה מתכוון לעשות, אני אומר שיש לך אפשרות לעשות - זה דברים שונים. זה בדיוק כמו שניר רשם באשכול שלו - בוא תחתום לי על ערבות למשכנתא. באמא שלי, אין לי כוונה להשתמש בזה, אבל בוא תחתום, מה אכפת לך.

אתה אומר שהתקנון נוסח ע"י עורך דין - ואני טוען שעורך הדין הזה לקח את התקנון הסטנדרטי שמופיע בכל מיני אתרים ברשת ושכתב אותו מבלי לנסות אפילו לגלות בדל של יצירתיות והתחשבות כלפי הגולשים. נושא של שמירת זכויות היוצרים ואי-הפצה של תכנים הוא מאוד רגיש בקהילת הצלמים, אני חושב שניתן היה להתאמץ עוד טיפה כדי להגיע לנוסח הרבה יותר טוב בתקנון. באותה צורה יכולת גם אתה לקחת את התקנון מתפוז, להעתיק אותו בשינוי של המילה "תפוז" ל-"פרש" ולחסוך את הכסף של עורך הדין.

עזוב, אני את המסכנות שלי הסקתי. בימים הקרובים אעביר אליכם רשימה של כל הקבצים שלי שברצוני להעלים משרתי פרש.

ישן 08-04-2007, 22:51
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "אני (אחד) הבעלים של האתר הזה."

אם האשכול הזה מחייב אתכם בדיוק כמו התקנון, ונאמרים כאן דברים חשובים - האם אפשר יהיה לשנות את התקנון לשביעות רצוננו? אין לי ספק שכולנו פועלים ממניעים נקיים, ובמטרה שנוכל להמשיך להעלות תמונות, כי זו מטרת הפורום, ומבלי לחשוש שמא עלול להיווצר מצב שבו זכויות על התמונות שלנו עלולות להגיע לצד שלישי.

בכל אופן, תודה על ההתיחסות והנסיון לעזור, אני מקווה שלא יווצרו עוד התלהמויות כדוגמת כמה שנכתבו באשכול הזה.
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 08-04-2007, 23:02
צלמית המשתמש של Humbug
אדמין לשעבר

לא..
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "אם האשכול הזה מחייב אתכם..."

באמת שלצערי, אבל אנחנו לא יכולים (כרגע) להכניס שינויים.. התקנון הזה נוסח ע"י עורכי דין ולא בכדי.
לא קמנו יום אחד בבוקר ואמרנו לעצמנו "מה בא לנו להכניס היום באתר? אההה!! תקנון דראקוני!".
בעקבות מספר מקרים שקרו, נכפה עלינו לאמץ תקנון שמגן עלינו מפני כל סוג תביעה אפשרי.

האתר הזה קיים 5.5 שנים, ומהרגע שהוא קם הוא עומד על טהרת הקניין הרוחני (ובין השאר, הוא קם
מהסיבה הזאת). עם זאת, בשלב שהיינו אתר של 10,000 גולשים - יכולנו להרשות לעצמנו סוג מסויים
של התנהלות (בין השאר בגלל שלא היינו מודעים לסיכונים שאנחנו לוקחים על עצמנו).
היום, כשאנחנו כבר אתר של 100,000 גולשים - אנחנו לא יכולים...

בתור קוריוז, קרא את התקנון של DevianArt לגבי העלאת קבצים:
http://www.deviantart.com/submit/agree

תרשה לי להתמקד בעיקר בסעיף 3:
ציטוט:
License To Use Artist Materials. As and when Artist Materials are uploaded to the deviantART Site(s), Artist grants to deviantART a worldwide, royalty-free, non-exclusive license to do the following things during the Term:
a)to prepare and encode Artist Materials or any part of them for digital or analog transmission, manipulation and exhibition in any format and by any means now known or not yet known or invented;

b)to display, copy, reproduce, exhibit, publicly perform, broadcast, rebroadcast, transmit, retransmit, distribute through any electronic means (including analog and digital) or other means, and electronically or otherwise publish any or all of the Artist Materials, including any part of them, and to include them in compilations for publication, by any and all means and media now known or not yet known or invented ;

c)to modify, adapt, change or otherwise alter the Artist Materials (e.g., change the size) and use the Artist Materials as described in Section 3(b); and

d)the right to sublicense to any other person or company any of the licensed rights in the Artist Materials, or any part of them, subject to the terms and conditions of this Agreement.

e)Artist acknowledges that Artist will not have any right, title, or interest in any other materials with which Artist Materials may be combined or into which all or any portion of Artist Materials may be incorporated.

f)During the Term, deviantART's licenses under this Agreement include the right to use any part of the Artist Materials in the promotion, advertising or marketing of the DeviantART Sites.

g)As used in this Agreement, the term "Artist Materials" means any content uploaded to the deviantART Site(s) which may include without limitation Artist's name(s) (including professional names), trademarks, trade names, likenesses, photographs, biographical materials, artwork, liner notes, and other graphical or textual materials and any and all "skins," computer-generated images or other artwork or images that Artist submits to deviantART.

ישן 09-04-2007, 03:57
צלמית המשתמש של pain1
  pain1 pain1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "לא.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Humbug
באמת שלצערי, אבל אנחנו לא יכולים (כרגע) להכניס שינויים.. התקנון הזה נוסח ע"י עורכי דין ולא בכדי.
לא קמנו יום אחד בבוקר ואמרנו לעצמנו "מה בא לנו להכניס היום באתר? אההה!! תקנון דראקוני!".
בעקבות מספר מקרים שקרו, נכפה עלינו לאמץ תקנון שמגן עלינו מפני כל סוג תביעה אפשרי.

האתר הזה קיים 5.5 שנים, ומהרגע שהוא קם הוא עומד על טהרת הקניין הרוחני (ובין השאר, הוא קם
מהסיבה הזאת). עם זאת, בשלב שהיינו אתר של 10,000 גולשים - יכולנו להרשות לעצמנו סוג מסויים
של התנהלות (בין השאר בגלל שלא היינו מודעים לסיכונים שאנחנו לוקחים על עצמנו).
היום, כשאנחנו כבר אתר של 100,000 גולשים - אנחנו לא יכולים...

בתור קוריוז, קרא את התקנון של DevianArt לגבי העלאת קבצים:
http://www.deviantart.com/submit/agree

תרשה לי להתמקד בעיקר בסעיף 3:

שלום לך
מדוע אין אפשרות לשנות סעיפים בתקנון?
מה הקשר בין כמות החברים לשינוי הסעיפים שמפריעים לחברי הפורום?
הרי מבלי לפגוע בזכויות בעלי האתר ישנה אופציה לשמור עלתקנון מגביל לטובת האתר מבלי לגרום לספקות בעת חברות ושימוש בפורום צילום.
בתור אחד שנהנה מהפורום אני חייב לומר שזה די מעורר שאלות במיוחד לאלו שצילום הוא מעבר לתחביב אצלם אלה גם פרנסה.

נערך לאחרונה ע"י pain1 בתאריך 09-04-2007 בשעה 04:01.
ישן 09-04-2007, 00:39
צלמית המשתמש של BiNbA17
  משתמשת נקבה BiNbA17 BiNbA17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.06
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]אני אישית נירגעתי אחרי..."

משה, סלח לי שאני נטפלת אלייך באשכול הזה, אבל אני לא ממש מבינה מה הולך פה, יותר נכון - כן, אבל לא בטוחה שהבנתי נכון.
וזה הולך כך:
יש סעיף בתקנון שאומר שלאדמינים מותר לעשות מה שבא להם עם כל חומר תמונה/טקסט שאנחנו הגולשים נפרסם,
והם לא ממש מתכוונים לשנות אותו כי הוא נכתב ע"י עורך דין?
וכרגע אין להם אחד כזה זמין?
השאלה היא- האם ברגע שאנחנו מעלים תמונה לשרת של פרש, אנחנו מעניקים להם את זכויות יוצרים בלעדיים על אותה התמונה?
ולמה אתם המנהלים של הפורום עדיין לא שיניתם את חוקי הפורום כך שנוכל להעלות תמונות שלא דרך פרש? (אפילו אם זמנית, אבל עדיין.)

ישן 09-04-2007, 00:49
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי BiNbA17 שמתחילה ב "משה, סלח לי שאני נטפלת אלייך..."

1. כן, האדמינים יכולים לעשות מה שהם רוצים (במסגרת החוק) עם התכנים שאת מעלה לפרש, כולל תמונות ומלל.
האדמינים אומרים שזה ע"מ לכסות את התחת שלהם מפני תביעות אפשריות (ניתנו מספר דוגמאות). האדמינים לא מעוניינים לעשות כל שימוש לרעה בתכנים שאת מעלה לאתר.
הם לא ישנו את התקנון כי הם (כנראה) שילמו כסף לעורך דין שיכתוב להם את זה, והם לא מעוניינים להזמין עו"ד לעשות את העבודה שוב. העבודה שהוא עשה מספקת אותם ובסה"כ, ככה מתנהגים כל האתרים בעולם, כך שפרש לא יוצא דופן מהבחינה הזו.

זכויות היוצרים לעד ישארו שלך אלא אם תעבירי אותם לבעלות איש / גוף אחר בכתב.
שום "אני מסכים" כללי כזה של אתר ימנע ממך את זכויות היוצרים על כל יצירה שלך, לרבות המלל שאת כותבת באתר הזה ממש.
גם אם תוכן זה שייך בחלקו לאתר "פרש" - את בעלת זכויות היוצרים שלו.
בדומה לאתר "במה חדשה" - גם אם את כותבת שם יצירה חדשה, היצירה שייכת לך בזכויות היוצרים. זה חוק בינלאומי ושום אתר לא יוכל לשנות את זה, אלא יאלץ להתחשב בזה.

2. חוקי הפורום נועדו ע"מ לעזור לנו לקבל גלישה וחוויית שימוש בפורום בצורה הטובה ביותר.
זה לא השתנה - עדיין עדיף להעלות את הקבצים לשרת של פרש בשביל לקבל מקסימום הנאה (ה EXIF המובנה, מהירות הצפיה והבטחת הזמינות של הקובץ).
ההבדל הוא שהם לא אוסרים עכשיו שימוש בקישור קבצים מאתרים שונים. את יכולה לקשר מאתר אחר, אבל עדיין עדיף לעשות זאת פה.
לאפשר העלאה מאתר אחר זה מקום לבעיות. תמנוות לא עולות, או בעיות של אכיפת כללי גודל / משקל. תחשבי מה יהיה אם כולם יעלו משרת חיצוני קבצים של חצי מגה... אשכול של 5 תמונות יהיה פשוט בלתי-אפשרי לצפיה.

ישן 09-04-2007, 18:56
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
חכמולוגים גדולים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam906 שמתחילה ב "הבהרה בקשר לחוקים של העלאת קבצים."

רבים מכם ודאי נוטים לשכוח, או כלל לא יודעים, שהתאגיד העצום "חברת פרש" שזומם לגזול מכם
את זכויות היוצרים שלכם ולעשות שימוש מסחרי בתמונות ברזולוציית בול שאתם מעלים לפה, הוא
בסה"כ עסק קטן, נכון לחמש וחצי השנים האחרונות, שנמצא בבעלות של ארבעה אנשים,
(שלושה מהם יצא לי להכיר. אני חושד שאחד מהם אוהב לאכול, השני לא סותם את הפה והשלישי
סתם אנטיפת) - תעשו את החשבון לבד.
במקרה של תביעה קטנה אחת או שתיים, בסכומים של 30-40 אלף שקל האחת, האתר הגדול
והדורסני, עם התקנון הדרקוני, פשוט יפשוט רגל.
יצא למישהו מכם לחשוב על זה, או שמיהרתם לתקוף ולהתלונן מבלי לחשוב בכלל מדוע נוסח כך
התקנון?

קשה לי להאמין שהצורך בתקנון נוצר יש מאין, בטח אחרי שדורון טרח להגיב פה על כל טענה
ותלונה והבהיר שהיו תביעות שאילצו כתיבת תקנון שייגן על "חברת פרש" מפני תביעות עתידיות
על פגיעה בזכויות יוצרים.
עלתה פה הטענה הטפשית שניתן היה לקחת את תקנון "תפוז" ולהחליף את השם ב"פרש", זו
כמובן טענה טפשית משום שגם על נוסח התקנון חלות זכויות יוצרים, של העו"ד שניסח את התקנון
ושל החברה שקנתה אותו, ועצם ההצעה הזו היא עידוד גניבה.

גם עלה פה עניין ה"אז מדוע שלא תכתבו שאתם תעשו שימוש רק במסגרת האתר שנקרא פרש", בניגוד לכתוב בתקנון:
ציטוט:
במסירת תכנים לפרסום ב"פרש", אני מקנה לה רשיון חינם שאינו מוגבל בזמן, לעשות כל שימוש, לרבות אך לא רק, להציג, לשכפל, להעתיק, להפיץ, לשווק ולהשתמש בתכנים לפי שיקול דעתה, בכל שירותי התוכן שהיא מספקת, לרבות העברתו לצדדים שלישיים. כן ידוע לי, ואני מסכים/ה לכך, כי ל"פרש" חופש מוחלט ובלתי מוגבל לשנות את התכנים ו/או לערכם.

כשהתלונה התייחסה לחלק המודגש.
זאת משום שניתן לשנות את שם האתר, אם וכאשר זה ישתנה, התקנון הנ"ל לא יחול עליו. קחו
למשל את קניית היידפארק בידי "חברה". בכתובת האתר הנוכחית "היידפארק" מאורח ע"י חברה.
לכן למשל לא ניתן להגביל את השימוש רק לדומיין: www.fresh.co.il.
דוגמה נוספת היא פתיחת אתר לפורום, כמו למשל אתר "סקיצה" לפורום עיצוב גרפי. גם במקרה
כזה, בהנחה והסעיף האמור ישונה ל-"השארת התכנים בפורומי פרש בלבד" הינה עבירה על
זכויות יוצרים\קניין רוחני.

בקיצור, אני יכול להבין חלק מהטענות, בטח בשלב הראשון של הדיון, אבל אחרי שדורון נכנס
פנימה וענה על כל השאלות (לא שזו חוכמה, הוא בטח משועמם ומובטל, היות ופרש מכניס סכומי
עתק, וכל מה שנותר לדורון לעשות הוא לשבת על חוף בקאריביים עם מרגריטה ולגלוש ממחשב
נייד), ובהתחשב בעובדה שכל מה שנכתב פה מחייב מבחינה משפטית, אפילו במחיר יישוב
סתירות שנטענו שקיימות בין התקנון לבין דבריו של דורון (תסלחו לי, אבל לדעתי זה סיכון שהוא
לוקח. מזל שאני לא העו"ד שלו), אני באמת לא רואה לנכון לעשות דווקא ולחפש איפה האתר עדיין
לא בסדר ואיפה מנסים לדפוק אתכם.

ואם כבר אתם מדברים על הפרת זכויות יוצרים, אני מציע לכם לבדוק את הלינק הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...550#post1971018
(ואם זה שוב לא עובד, נסו את זה)
אח"כ תתלוננו על אתר פרש שמנסה לגזול מכם זכויות ושטויות.

"איש כישר בעיניו יעשה"

הערה: ביצעתי עריכונת קטנה (ori)

נערך לאחרונה ע"י Au79 בתאריך 09-04-2007 בשעה 19:06.
ישן 09-04-2007, 21:48
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "חכמולוגים גדולים"

הציניות שלך לא במקום. ברור לכולנו הצורך בתקנון מסודר, אבל כזה שמגן גם על האתר המארח וגם על זכויות היוצרים של הגולשים. עם טיפה מאמץ אפשר היה להגיע לתקנון הרבה יותר טוב לכל הצדדים - אבל ההנהלה של האתר בחרה ללכת בדרך הקלה ביותר. זכותה. אבל שלא יופתעו שיש תגובות לא מרוצות מהעניין הזה - כאמור בפורום הזה ספציפית נושא זכויות היוצרים והפצת התכנים הוא רגיש מאוד (אם לא הרגיש ביותר בכל האתר הזה). בין היתר יש כאן צלמים מקצועיים שצילום הוא פרנסתם ופרנסת משפחתם וכן צלמים צעירים בתחילת דרכם במקצוע הצילום - עבור אנשים אלה הפצה של תמונותיהם לגורמים שלישיים אינה מקובלת כלל וכלל.

ציטוט:
... בהתחשב בעובדה שכל מה שנכתב פה מחייב מבחינה משפטית, אפילו במחיר יישוב...

אדוני משפטן ?

ציטוט:
אם כבר אתם מדברים על הפרת זכויות יוצרים, אני מציע לכם לבדוק את הלינק הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...550#post1971018
(ואם זה שוב לא עובד, נסו את זה)
אח"כ תתלוננו על אתר פרש שמנסה לגזול מכם זכויות ושטויות.

זה לא קשור לנושא הדיון.

ישן 09-04-2007, 21:55
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "הציניות שלך לא במקום. ברור..."

מסכים עם אולג ומציע לאדמיני האתר להתחיל לעשות משהו בנידון.
ברור לי שאין כוונה לאדמינים ונסות לעשות מסחרא על אף אחד פה אבל כמו שאולג אמר, שהתקנון יגן על כולם.

הנושא נטחן לנצח ולא מגיע לשום מקום. האדמינים שמעו פה כבר מספיק מהתגובות ואם יש להם משהו חדש לחדש לנו, זה המקום.
לתת לנו לינקים להבהרות לא מספיק ולהדפיס אשכולות לא ניראה לי מקצועי כמו שהתקנון מתיימר להיות.
אני מציע שתקחו את עצמכם בידיים ותהיי מיקצועיים עד הסוף, שנו את התקנון.

ישן 09-04-2007, 23:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "pbase.com ?"

גם ל PBASE מותר לערוך לך את התמונות, למחוק תמונות שלא נראות להם ולמעשה, יש להם חופש מלא לעשות עם החומר שנמצא בשרתים שלהם - מה שהם רוצים.
הם כמובן לא עושים את זה, כמו שדורון לא עושה, אבל להם אתה נוטה להאמין בעוד שפה לא.

לא יודע - זה נראה לי צבוע משהו, אבל באמת שזה לא משנה לי.
קישורים לאתרים מבחוץ תמיד נטענו לאט ותמיד יטענו לאט.
אם אתה תעלה אשכול מקושר ל PBASE ויקח לי יותר מ 5 שניות לטעון תמונה, אני אעבור לאשכול הבא. אולי זה לא כזה הפסד גדול בשבילך שאדלג מראש על האשכולות שלך, משה, ניר ושאר הפרנואידים, אבל זו המציאות.

שוב, לדעתי האישית אתם מנפחים הכל ומוציאים את העסק מפרופורציה.
אתם עושים מעכבר פיל (מלשון החיה ולא סרט צילום ביחיד).

ישן 09-04-2007, 23:37
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גם ל PBASE מותר לערוך לך את..."

ברור שלמפעילי Pbase יש את החופש הפיסי המלא לעשות ככל העולה על רוחם בחומר שלי, אבל ההבדל הוא שאני לא נתתי להם את הסכמתי לכך (ובמיוחד לא לקטע של "צד שלישי") ולכן כל פעולה כזאת שלהם תהיה לא חוקית לחלוטין, בעוד שכאן הגולשים מסכימים לדבר הזה.

ציטוט:
קישורים לאתרים מבחוץ תמיד נטענו לאט ותמיד יטענו לאט.

זה לא נכון. קישורים לאתר איטי יותר ייטענו לאט יותר.

ציטוט:
שוב, לדעתי האישית אתם מנפחים הכל ומוציאים את העסק מפרופורציה.
אתם עושים מעכבר פיל (מלשון החיה ולא סרט צילום ביחיד).

בוא נעשה עסק - כל אחד יעשה את מה שהוא מאמין בו, בסדר ? אני מאמין שהתקנון החדש הזה הוא לא הוגן כלפיי ולכן אנקוט בצעדים הנחוצים כדי שלא אהיה תלוי בחסדיהם של מפעילי פרש.

תאר לך מצב כזה - מחר בא גוף מסחרי גדול ומציע להנהלת פרש עיסקה שלפיה התמונות מפורום צילום יוצגו באתר של הגוף הזה למטרות קידום מכירות של אותו הגוף, תמורת כמובן תשלום נאה לפרש. אתה חושב שלכל מה שנכתב באשכול הזה ובאשכולות אחרים יהיה משקל כלשהו כשתבוא לדרוש להוריד את התמונות שלך מהעסק הזה ? זה לא יעניין אף אחד - יש תקנון רשמי ולפי התקנון הזה מותר להנהלת פרש לעשות בתמונות שלך ככל העולה על רוחם, ואתה הסכמת לזה - תודה רבה ולהתראות.

נכון, סביר להניח שמצב כזה לא יקרה אף פעם. אבל כדי להבטיח לנו הצלמים שזה אכן לא יקרה - חייבים לשנות את התקנון או לעקוף אותו בדרכים כאלה ואחרות. לי, בכל מקרה, לא בא להיות תלוי ב-4 חברי מועצת המנהלים של פרש - מותר לי, לא ?

ישן 09-04-2007, 23:57
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "ברור שלמפעילי Pbase יש את..."

סבבה, לא רוצה, סבבה... תעשה מה שאתה רוצה.
כל עוד זה רק אתה, אז לא נורא.
דורון אמר שהוא לא יכול לשנות את התקנון כי טכנית זה לא אפשרי.
הוא לא פירט למה, אולי זה משהו שקשור בחוק או תקופת זמן של תקנון או דברים אחרים שאני לא מבין בהם כי איני משפטן.
הוא אמר שזה בלתי אפשרי לשנות אותו עכשיו וזה המצב. אז או שתעזוב את האתר, או שתמשיך כפי שהיית חלק מהאתר הזה עד היום. דבר שלי נראה טבעי מאוד.
בכל מקרה, הוא התחייב לא לעשות שימוש ללא הסכמת בעל זכות היוצרים (אגב - גם אם אתה כביכול מתחייב לאפשר להם להשתמש בחומר שלך - בתור בעל זכות יוצרים מותר לך לסרב ואתה יכול לתבוע אותו בכל רגע אפילו שכביכול הסכמת לתקנון - למה? כי זה החוק).
זה כמו שבקיבוץ נען יעשו חוק "מותר לרצוח". אבל בגלל שנען זה חלק ממדינת ישראל, חוקי מדינת ישראל חלים עליו ולכן גם אם "אסכים" לחוק שכזה, הוא לא קביל בבית משפט.

אתה רגוע או שזה כבר אבוד?

ישן 11-04-2007, 08:32
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
אחרי הכל אני מנסה להבין.

ניסוח התקנון, לפי מה שהבנתי, לכל הדיעות הוא פוגע בזכויות ביוצרים של מעלי הקבצים למיניהם, כן?
מצד אחד, יש כאלו שלא מוכנים "להפקיר" את גורל יצירותיהן במצב הזה בידי 4 מנהלי פורום פרש.
(בצדק מבחינתם לא? הם לא מכירים, ומי יודע מה ילד יום.. לדוג' אני מכיר אחד שחתם לחבר הכי הכי טוב שלו בחיים על ערבות, והוא אכל אותה..)
מצד שני אחרים טוענים שזה קטנוני, שהם מכירים את המנהלים, ושבכלל פרש הוא לא בכיוון הזה אפילו..
וגם הם מבחינתם צודקים, הם סומכים..

יש לי שאלה קטנה, להוסיף סעיף משהו בסגנון (אני לא עו"ד) שפרש מתחייב לא להשתמש בתוכן שמשתמשים מעלים ללא רשות, לא למטרות רווח הנאה או מה שלא יהיה לא יפתור את הבעיה?

ד"א אני יכול לעשות שמור תמונה בשם לתמונה של מישהו ולפרסם במקום אחר.. זה יהיה גניבה מבחינה חוקית?
ישן 11-04-2007, 08:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "אחרי הכל אני מנסה להבין."

אי אפשר לשנות את התקנון מסיבות ששמורות עם האדמינים. דורון אמר שהתקנון נכתב בצורה הזו מסיבה טכנית כלשהי, ככל הנראה, אי אפשר לשנות - אז זה המצב. מספיק לנסות לשכנע להוסיף סעיף או להוריד סעיף כלשהו.

זכויות היוצרים של יצירה היא לנצח של יוצרה. אין לאף אדם אחר רשות להפיצה בניגוד לרצונו של היוצר.
הניסוח של האדמינים בנוגע לפרש הוא כזה שיאפשר להם לשכפל את התמונה בתוך האתר לכל מיני מקומות כדי שמבחינה חוקית, לא תתקיים עבירה.
זה אולי נשמע קצת מבהיל אבל אם האתר הזה רוצה להתפתח ולהשתדרג - אז אין ממש ברירה. ניתנו פה דוגמאות בלי סוף, יהיה מיותר לתת לך במיוחד אחת נוספת למקרים כאלה.

אם אתה עושה "שמירה בשם" לתמונה מהפורום, אתה מחזיק בהעתק לא חוקי של תמונה.
כל עוד זה בשביל לעשות לך גלריה במחשב של תמונות יפות, או להשתמש בתור טפט למערכת ההפעלה שלך, אז סבבה. אין עם זה בעיה. אבל להפיץ את זה הלאה זו הפרה בוטה של זכויות היוצרים.
זה כמובן סיכון מחושב שבלאו-הכי אנחנו כמעלי התמונות חשופים לו, ואנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל תמונה שלנו שאנחנו מעלים לרשת, תועתק בצורה פיראטית ע"י חובבי תמונות.
זה לא אומר שאנחנו בהכרח מרוצים מזה, אבל זה חלק מהעניין השיתופי. מי שלא רוצה שהתמונות שלו יופצו ברשת בצורה פיראטית, שלא יעלה תמונות לאינטרנט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:48

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר