לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2007, 21:29
צלמית המשתמש של mayafi
  mayafi mayafi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
עברית, רבותי עברית

נכון שהאשכול הזה לא כל כך קשור לצילום אבל הוא קשור לאיכות הפורום. הוא מעט מתקשר לאשכול הזה אבל מכיוון שונה.
ראשית, אני רוצה להבהיר, אני לא חושבת שהפורום מדרדר! העניין שגורם אצלי לתחושה של שינוי לרעה הוא השפה. אנחנו בפורום ישראלי שהחברים בו הם ישראלים או לפחות דוברי עברית, אז בבקשה תשימו לב לשפה שאתם משתמשים בה:
* אם הכותרת "צועקת" לכם אנגלית, לכו על זה, אבל אם אתם סתם מתרגמים משהו מעברית לאנגלית, רדו מזה. ברוב המקרים התרגום לא עובר.
* לפני שאתם לוחצים על "שלח תגובה/אשכול חדש" תקראו את מה שאתם כותבים, מעין בדיקת איות ידנית - לכולנו יש טעויות, אבל ניתן לצמצם אותן
* "שתי תמונות" ולא "שני תמונות" - זכר ונקבה בעברית זה עניין בסיסי שכל ילד בבית ספר יסודי יודע.

אני לא מתכוונת להשמע פה כמו המורה רוחמה, אבל... אותי (ונראה לי שיש עוד כמה משתמשים בפורום) זה מרגיז נורא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 22:11
  Lipside Lipside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "עברית, רבותי עברית"

מסכים.
בנוסף לכך, אני חושב שגם צורת ההתבטאות האינטרנטית הולכת וגולשת לתוך הפורום בצורה מרגיזה ("בבבבקשההה, כנסוווווו, !!!!11, חאמודדד! ושאר ירקות"), וזה כמובן לא תורם.

דבר נוסף אתם חייבים לנקד את הפסקאות כי אם לא תנקדו איך נדע איך לקרוא את המשפט אתם מבינים זה נורא מעצבן לקרוא ככה משפטים תנסו לקרוא את מה שאני כותב רואים זה מעצבן וקשה לקרוא אז תעשו מאמץ, ותוסיפו, ניקוד, במקומות, המתאימים.

ודבר אחרון -
"אם" - הכוונה למילה if, מילת התניה.
"עם" - הכוונה למילה with, מילת הוספה.

לא כל כך מסובך.

ישן 17-04-2007, 22:24
  Shwansi Shwansi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06

במילה אחת
Shut The Fuck Up... (בעצם ב-4)

את כאילו מנסה לעלות את מונה ההודעות שלך?
יש לי סוד.. זה לא הופך אותה וגם לא את התמונות שלך ליותר טובות.. ואל תגלי לאף אחד!

אם ייכנס לכאן עולה חדש את תרצי שהוא יושעה מהפורום על השפה שלו?
יש אנשים שלא מצליחים לאיית כמו שצריך, כמו שיש אנשים יותר טובים במתמטיקה.
הרעיון בפורום הזה הוא לא הכתיבה, אלא הצילום.
אם חשובה לך הכתיבה, את מוזמנת לחפש פורום כתיבה, שכולם בו רהוטים ושנונים. יש כאלה.

אל תקבעי לאנשים איך לכתוב כותרות. כל אחד זכאי לכתוב כותרת בעברית באנגלית ובחינתי שיהיה גם ברוסית..

אני מציע לנעול את האשכול הזה.
באמת, אבל באמת שהוא לא קשור לכלום.

ישן 17-04-2007, 22:44
  משתמש זכר woper woper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.07
לא נראה לך שהגזמת בתגובה שלך??
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shwansi שמתחילה ב "במילה אחת Shut The Fuck Up......"

אין מה לעשות שגיאות כתיב זה צורם לעין ולפעמים גם מציק... מה לעשות ככה אנחנו... יש אנשים שזה מפריע להם ויש כאלה שלא...לי אישית זה מפריע אבל אני לא בא בטענות לאף אחד יש אנשים כאלה שלא מסתדרים עם השפה ואני לא מאשים אותם אף אחד לא מושלם.. כמו שאמרת יש כאלה שטובים במתמטיקה ויש כאלה שטובים בצילום או טובים בשפה. אבל בכל זאת אפשר לחזור ולבדוק את מה שכתבת ולראות אם בכל זאת יש מילה שנראת לך שגוייה.... תאמין בדרך הזו לומדים הכי טוב, כי כשאתה מודע לכך שיש מילה שכתבת בשגיאת כתיב ואחרי זה תיקנת אותה אז אתה לא תחזור על הטעות כי אתה כבר זוכר (ואם כן תחזור על הטעות בפעם השלישית שתצטרך לכתוב את המילה הזו בטוח לא תחזור על הטעות)...

אז חבר'ה להרגיע את הרוחות...

אגב... לא נראה לי שההודעה הספציפית הזו היא כל כך חשובה למונה שלה...

ובנוגע לכותרת באנגלית... כשזה מאולץ זה נשמע מאולץ.. לא צריך להתאמץ ולתת כותרת באנגלית אם אחרי זה התמונות יביעו משהו שונה... אם יש לך כותרת באנגלית וזה מתלבש טוב אז יאללה ואם לא אז לא... לא בכוח..

Canon 50D + Canon 70-200L + Sigma 17-70 + Canon 100Macro

נערך לאחרונה ע"י woper בתאריך 17-04-2007 בשעה 22:49.
ישן 17-04-2007, 22:42
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile

מצד אחד, אני מסכים, וגם לי זה מפריע. יש תחושה שהכותרות באנגלית לא מביעות שום דבר מעבר לכותרת לא חוקית מבחינה דיקדוקית, במקום כותרת פשוטה ומושכת בעברית.

מצד שני, יש לפורום הזה נטייה לגלים של טרנדים: אני זוכר IR, אני זוכר פנורמות, אני זוכר high key, וכנראה שעכשיו הגיע הטרנד של השפה האינטרנטית והכותרות באנגלית. נו, גם זה יעבור...

Shwansi: בדרך כלל אני מעריך את מה שאתה אומר. הפעם, איכזבת אותי.. אין לאף אחד פה, לא לך ולא לאף אחד אחר (מלבד למנהלים, במקרה שההודעה של מאיה הייתה פוגעת אישית במשתמש או ציבור משתמשים, וזה מנוסח יפה בחוקים) זכות להשתיק אף אחד. התבטאויות כגון Shut The Fuck Up, אין מקומן בפורום הזה - אם אתה רוצה להתלהם, לך למקום אחר. אני חושב שהתגובות של מאיה מספיק ענייניות ומושקעות (ומקצועיות, למרות שכל תגובה מושקעת - הערך שלה, בעייני, שווה) כדי שתבין שהיא לא מנסה להעלות את מונה ההודעות שלה. תסתכל בפרופיל שלה, זה מספיק. יש פה מספיק אנשים שעושים את זה (בלי לנקוב בשמות), אבל זו לא הצורה שבה זה נעשה. זו לא הייתה תגובה סתמית, האשכול הזה.

בקשר לעולים חדשים: מאיה (אני חושב) לא התכוונה לזה, ואני מניח שאתה יודע למה היא כן התכוונה. אנשים מעלים אשכולות עם כותרות בעברית שגויה, כי הם רואים שככה עושים הגדולים (משה, מתן או כל אחד אחר). אם מתאים ביטוי מאנגלית לכותרת - שיהיה. אבל לדעתי, Flowers לא נשמע יותר טוב מ"פרחים".

ארז: הרשה לי לצטט: " ראשית, אני רוצה להבהיר, אני לא חושבת שהפורום מדרדר!". זה בעייני לא אשכול "אני מאוכזב מהרמה של הפורום הזה", וגם אם כן - טיבו של הפורום הוא עליות וירידות, ומדי פעם צריך לדון גם בזה. האשכול של מאיה הוא לא סתמי, יש בו בקשה כי הנושא מפריע לה, וזה הכל. לא צריך לאיים בחצובה ממולכדת

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 17-04-2007, 23:35
  Shwansi Shwansi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "מצד אחד, אני מסכים, וגם לי זה..."

אוקיי.
בוא בוותר על ה- Shut The Fuck Up. שורה מוגזמת , ואתה צודק.
אני חושב האמת היא שזה כתוצאה מכל האשכולות בסגנון הספציפי שמתעוררת כאן בימים האחרונים.

בכל אופן, אני עדיין עומד מאחורי הדברים שאמרתי (בקול יותר רך ונעים כמובן..)
אני לא חושב שיש מקום לקבוע לאנשים איך לקטרג את יצירות האומנות שלהם, ובאיזה כותרת לייצג אותם.
כל אחד והחופש שלו.
עכשיו יש לי שאלה,
אם אני אקרא משפט כזה:
"שלום, רצתי לדאת מה אתם חושבים על התומנה שאני מעלה לפרום".
אתה תבין מה הוא או היא רוצים להגיד נכון? אתה מבין שהם רוצים חוות דעת נכון?
אז מה הקטע עם השגיאות כתיב. יש מי שיודע לכתוב כמו שצריך, ויש מי שלא.
אין שום סיבה לדרוש מאנשים לכתוב כמו שצריך ולתקן שגיאות כתיב.

ומבחינתי, כל פעם שאני אראה מישהו מתקן שגיאות כתיב, אני אשקיע 5 דקות בשביל לכתוב לו הודעה ולהגיד לו שהוא לא תורם לכלום. עד שזה יחלחל לו איכשהו למח, ויישמע הגיוני.

ישן 18-04-2007, 15:22
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Shwansi שמתחילה ב "אוקיי. בוא בוותר על ה- Shut..."

קודם כל, אני שמח שנרגענו קצת

דבר שני, עכשיו אני רואה שכתבתי "עברית שגויה". אין לי מושג מה עבר עליי (אני מניח שיותר מדי התכוננות למתכונת במחשבים ), אבל התכוונתי לאנגלית.. לחלק לא קטן מהאנשים בפורום יש בעיה עם אנגלית, ככה שהכותרות אכן פחות מובנות להם, ולדעתי אין פה כמעט (אם בכלל) כאלה שיש להם בעיה עם עברית ברמה מובנת. לפיכך, לדעתי עדיף שהכותרות יהיו בעברית, כשהכותרת לא (כמו שמאיה כתבה), "צועקת" אנגלית.

ולסיום, אנקדוטה קטנה: היום קיבלתי חזרה מבחן בלשון (86, לתוהים). אחת ההערות של המורה (ציטוט מדוייק): "יותר עדיף לכתוב כך:...". אם זו הרמה של מורים ללשון, יכול להיות שאני באמת מצפה ליותר מדי..
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 18-04-2007, 10:52
צלמית המשתמש של mayafi
  mayafi mayafi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04

אני אגיב לכולכם בהודעה אחת על מנת שלא יחשדו בי שאני מנסה להקפיץ את מספר ההודעות שלי (דרך אגב, מקבלים כסף על מספר הודעות גבוה? מעניין, לא סיפרו לי שום דבר...)

Shwansi - אני לא ביקשתי לקבוע לך מה לעשות, אני העלתי נושא שהפריע לי. לא כל הצעה או אשכול חייב להפוך לחוק בל יעבור שבגללו משעים משתמש זה או אחר.
בנוסף, לא דובר כאן על עולים חדשים שאינם יודעים טוב עברית או על אנשים דיסלקטים (ואני לא מתכוונת לקלל, הכוונה באמת לבנאדם שסובל מדיסלקציה). מדובר פה על הרוב הגדול שיודע עברית ויודע איך להתבטא. אני גם בטוחה שאתה וכמעט כל בנאדם בפורום יודע להבחין ברוב המקרים בין הקבוצות...

גודלן-ארז - נכון שצילום זו שפה בינלאומית ובאומנות אין דבר כזה שאין דבר כזה, אבל כדי להציג את הצילומים שלך אתה משתמש, מה לעשות, בשפה העברית. גם בצילום הרי ברוב המקרים (ואני שוב מדגישה ברוב המקרים כי לעיתים מומלץ וצריך לשבור את הכללים) אתה עובד לפי כללים מסויימים (חוק השלישים, חיתוכים, צבעים וכו'), אז למה לא לשמור על כמה כללים בסיסיים בעברית?!
עכשיו, כיוון שאתה מציג את התמונות שלך בעברית, האמן לי שזה מכבד אותך הרבה יותר כאשר את משתמש בשפה תקינה.

Levco - אולי לך זה נראה טיפשי, לי העניין מאוד צורם.

amonsito, Lipside, OmriP, woper ומשה - תודה על שעזרתם לי לחדד קצת יותר את הנקודה.

ישן 18-04-2007, 14:46
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

חוכמה קטנה שמי שיודע עברית יבקש מכולם להשתמש בה בצורה מושלמת.
לדעתי לאשכול הזה אין מקום בפורום.
אולי באמת במקומות כמו פורום ספרות, אבל שם הם טועים בכתב בכוונה כי זה "שונה ומגניב".
מאיה, את יודעת עברית וכולנו גאים. אבל יש אנשים שקשה להם (כל אחד וסיבותיו הוא), וזה מטריד אותם בחיי היום יום כאשר הם ממלאים דו"חות, כותבים מכתבים רשמיים בסביבה החברתית, בעבודה וכו'... לא צריך להציק להם על זה גם פה.

עמרי, שכחת את טרנד צילומי הטיפות - מה נסגר איתך?

לבקו - מילה במילה.

משה, מה נסגר עם הבעיות אנגלית שלך?
לאנשים נוח לכתוב באנגלית, מה אכפת לך?
אנגלית זו השפה הבינלאומית הרשמית (מבחינתנו בכל מקרה) ואם נראה לעשות את האתרים שלנו באנגלית כך זה יהיה. זה בד"כ נוח יותר לתכנות (כי עברית זה בלאגן) ואם אני רוצה לשלוח את האתר לחברים שלי בחו"ל יש מצב טוב שהם לא יבינו שום דבר אם יתקלו באתר עברית.
ועם כל הכבוד לאליעזר בן יהודה, אנגלית שפה פשוט יפה יותר. מה לעשות...

ישן 18-04-2007, 15:47
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "חוכמה קטנה שמי שיודע עברית..."

מחזקת מילה במילה, חוץ מהשורה האחרונה. עברית היא השפה הכי יפה, במיוחד בשירה. אבל יש ביטויים שנשמעים הכי טוב באנגלית...

Lipside, הצ'ופצ'יקים הקטנים שעוזרים לנו להבין את אופן קריאת המשפט נקראים פיסוק ולא ניקוד.
פיסוק: פסיק, נקודה, סימן קריאה/שאלה, נקודותיים, פסיק-נקודה [;], קו מפריד, קו מחבר, לוכסן וסוגריים (אולי שכחתי כמה).
ניקוד: שווא, חיריק, צירה, סגול, חולם, שורוק, קובוץ, פתח, קמץ והחטפים.
מובן?

משה, אם אתה כותב באנגלית אנחנו יכולים לדעת איך המילה נשמעת (כאילו ניקדת אותה), ולכן אתה צריך לדייק. אומרים Darevonot (או Darvonot אם אתה מהאנשים שלא מקפידים על הגיית שווא-נע, כמו רובנו...), ולא Dorbanot.
הכוונה היא לא לחיה דרבן, אלא לדוקרן, מסמר שנועצים בגוף הבקר כדי לזרז אותו (מלמד הבקר), ומכאן: דירבן.

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 18-04-2007 בשעה 15:51.
ישן 18-04-2007, 16:11
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "עד כמה שידוע לי, הכוונה היא..."

אז המידע שלך שגוי, ולמרות שידעתי את זה כבר מזמן - אני כן השקעתי בחיפוש ויקי (שלא הניב דבר, ויקי לא שמעו על הניב הזה) וגוגלי, שהניב תוצאות שתומכות בגישה שלי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי nivon.net
דְּבָרִים / מִלִּים / כַּדָּרְבונוֹת / כְּדָרְבָּנוֹת = דְּבָרִים שְׁנוּנִים, פַּסְקָנִיִּים הַדּוֹקְרִים כְּדָרְבוֹנוֹת. דָּרְבָּן = מַסְמֵר בְּראשׁ הַמּוֹט [מַלְמַד -הַבָּקָר] שֶׁמִּשְׁתַּמְּשִׁים בּוֹ לְזֵרוּז הַבָּקָר בָּעֲבוֹדָה בַּשָּׂדֶה.
דוגמה: הַשּׁוֹפֶטֶת הִשְׁמִיעָה דְּבָרִים / מִלִּים כַּדָּרְבוֹנוֹת / כְּדָרְבָּנוֹת כַּאֲשֶׁר הִרְשִׁיעָה אֶת חֲבֵר הַכְּנֶסֶת.
מקור: דִּבְרֵי חֲכָמִים כַּדָּרְבונוֹת וּכְמַשְׂמְרוֹת נְטוּעִים בַּעֲלֵי אֲסֻפּוֹת [קוהֶלֶת יב יא].

שים לב שבמקור התנ"כי כתובה צורת ההגייה שאני כתבתי (ההדגשה הוספה על ידיי), ובהסבר שלהם הם מתייחסים לשתי הצורות, ולדעתי זה כי הם נכנעו להגייה הרווחת (כולם הוגים את זה Dorbanot). בכל מקרה, האפשרות השניה מתאימה גם להגייה Dar(e)bonot (כי קמץ קטן נקרא כ-O).
וההסבר על משמעות המילה דרבן תואם להסבר שלי...
ישן 18-04-2007, 16:41
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אז המידע שלך שגוי, ולמרות..."

חיכיתי לתגובה שלך ולא התאכזבתי ......

לדעתי כולם סתם קופצים - כותרות באנגלית - כשמתאים אז מתאים. כולנו יודעים מתי זה לא מתאים ואם מישהו בוחר לתת כותרת באנגלית בגלל הטרנד הנוכחי - באמת שזו בעיה שלו.
אבל שגיאות כתיב ?
יש כאן עולים חדשים שכותבים טוב יותר מצברים.
ויש התדרדרות כללית בשימוש בשפה העברית (לא רק כאן)
השפה שלנו עשירה באופן יוצאת דופן וכדאי להשתמש בה.

הבעיה שלי היא שחלק ניכר משגיאות הכתיב נגרם מחוסר תשומת לב והחלק השני - פשוט מחוסר ידע וחבל.
וטיפ קטן - אני אעלה תמונות, לא יעלה תמונות ...

השאלה האם פורום צילום הוא מקום לכזה דיון. לדעתי לא.

סקר חדש - כמה פעמים כל אחד בדק את התגובה שלו בשביל לוודא שאין שגיאות כתיב ??

ישן 18-04-2007, 16:59
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "חוכמה קטנה שמי שיודע עברית..."

שמע ידידי,
אתה ושחף יכולים להמשיך לחזק אחד את השני עד מחרתיים או עד שנת 2017 אבל אני אומר מה שאני חושב וגם מאיה אז באמת אל תבוא ותגיד לה שלאשכול שלה אין מקום בפורום. יש טעם לאשכולות שמספרים שהגענו ל 1000 הודעות כמו ילדים בני 3 או, להזכירך אתה פתחת יוזר נוסף רק כדי לשמור את הודעת המיליון שלך לאירוע מיוחד? זה לא ילדותי?

אני שתקתי באשכול הקודם על ירידת הרמה אבל בזה היא צודקת,
זה עוד סימן לרמה נמוכה שמסתמנת לפעמים
אני לא מדבר על מקרים בהם זה באמת "צועק" כותרת באנגלית שהרי גם אני עושה את זה לא מעט אבל לדעתי, שימוש באנגלית שלא לצורך זו התלהבות מיותרת, וזו דעתי. חולק עלי, בכיף. למה לא.
אני נשאר בדעה שלי שמי שמעלה תמונה של פרח או סוס וקורא לאשכול שלו Flower או Horse ,מתלהב קצת.
לא בא להם לקבל את הביקורת, שוב, בכיף, אבל היא פה, עומדת מאחורי הפינה ומחכה להם. מבטיח לך שהתגובה שלי ובכלל האשכול של מאיה כבר מוריד את מספר האשכולות שיועלו בכותרת באנגלית.

חוץ משלך כמובן כי הרי אתה סלמון (נראה אם הבנת )

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 18-04-2007 בשעה 17:10.
ישן 18-04-2007, 17:31
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]שמע ידידי, אתה ושחף יכולים..."

על מה אתה מדבר? יצאת יותר חומוס מפינטו.
אתה מתיימר לתקן אחרים כשאתה בעצמך שוגה (ושחף הוכיחה את זה, ואפילו חידשה לי משהו).

הדיון בנוגע לשפה העברית לא שייך לפורום צילום.
הדיון הזה חשוב ובהול בכל מסגרת מתאימה אחרת (כמו למשל בבית הספר היסודי והתיכוני) וכמובן בבית.
אני לא מורה ללשון (טוב, תאכלס זה לא ממש מדוייק, אבל לא משנה) ואני לא מתכוון לתקן לכל משתמש פה את העברית שלו.
בלהט הכתיבה גם אני שוגה לפעמים (אפילו שבבגרות אני 100) וכמוני כל אדם אחר.
יתרה מזאת, כחלק מהציניות האופיינית לנו, אנחנו משתמשים ב"עברית קלוקלת" בכוונה כי זה מצחיק.

לא אומר שבעיית העברית לא קיימת, אבל זה לא המקום לתקן אותה.
בנוגע לאשכולות באנגלית, זה באמת מתלהב סתם לכתוב באנגלית כי למדת איך כותבים "סוס" באנגלית, אבל גם לקנות 1D Mark II N זה סתם התלהבות
מה שכן, אני שמח שאתה מסכים איתי שלפחות את האתרים שלנו אנחנו יכולים לכתוב באנגלית

ולא הבנתי את הבדיחה על הסלמון

ישן 18-04-2007, 17:47
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]מתן אני מתרכז יותר בנושא..."

סבבה, לא אמרתי שאם השפה תהיה נכונה אז הפורום לא יראה מקצועי יותר.
אני מסכים איתך לגמרי, אבל לדעתי אין לבוא בביקורת לאותם אנשים שטועים.
אני לא מעביר את התגובות שלי ב WORD ואין לי בבילון מותקן ואם אני קולט בזוית העין איזו שהיא שגיאה אחרי ששלחתי את ההודעה, אני עורך אותה ומתקן.

אוכלוסיית הפורום מתחילה בגילאים שעוד לא עשו בגרות (שלא לדבר על עוד לא בתיכון), ולדרוש מכולם עברית מושלמת זו יומרה שאפילו מורה ללשון לא יכול לבקש.

ואם יש מישהו עם חינוך דפוק, השפה שלו מעאפנה ואין לו אוצר מילים בשיט?
זה אומר שהוא יפסיק להגיב בפורום? זה אומר שהוא לא יכול להעלות לכאן צילומים?
הדרישה לדעתי מוגזמת.
אוקי, הבנו, מציק לכם שקוטבים בשגיעות קטיב אבל מקבלים את זה, בתקווה שאם כל אותם יודעי עברית, ימשיכו לכתוב כמו שצריך, ואולי יתנו איזו הערה נקודתית פה והערה נקודתית שם (באשכול עצמו, לא בזעקה השמימה באשכול חדש) זה יתרום יותר.

ישן 18-04-2007, 17:10
צלמית המשתמש של noam906
  noam906 noam906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.05
שלח הודעה דרך MSN אל noam906
מסתייג.

בקטע הזה את לדעתי צודקת. באמת רצוי להיצמד לחוקי הלשון כשמדברים בפורום, עם אוכלוסיית גולשים בוגרת, ישראלי (לפחות הרוב המכריע) ומקצועית. זה בעצם שרשרת אירועים שתגרום בסוף לפורום להיות יותר טוב, עם גולשים יותר מקצועיים שמבינים שהם הגיעו לפורום של צלמים ולא לפורום של טוקבקיסטים ממוצעים.
עם זאת, קשה ואף בלתי אפשרי לדרוש מאנשים לקרוא שוב את ההודעות ולתקן טעויות. כמו האימרה שמוזכרת כאן הרבה, שטוענת כי כאן פורום צילום ולא פורום לשון. כל אחד ואחת נמצאים כאן מבחירה חופשית, וכל עוד הוא לא עובר על החוקים - הוא 100%.

מה שכן, אני רוצה לחזק בהחלט את השתלטות השפה האינטרנטית על הפורום. דברים כאלה הם, בניגוד לחוקים לשוניים, במודעות הכותב ולכן ניתן לצמצם את זה ואף להפסיק את התופעה.
זה יכול לעשות טוב גם לרמת הפורום, וגם לכותב בפורום.

לסיכום, אין לי בעיה עם האשכול ולדעתי הוא לגיטימי לחלוטין. כמו חופש הביטוי תופס גם כאן, וכמו שאמרתי - כל עוד אתה לא עובר על החוקים - הכל מותר.

(וד"א, אני מצטער אם בהודעות האחרונות שלי, כשבוע מהיום או קצת יותר, יש אותיות חסרות. המקלדת של קצת מפקששת, ועד שאני אסדר את הבעיה - אותיות נעלמות באורח פלא )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:49

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר