לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2007, 20:29
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "האם המאמינים שבכם יוכלו להסביר לי מדוע הם מאמינים?"

ולמה אתה לא שואל את עצמך למה אתה חי? אם אתה חי, למה את מת? אם מתים, למה נולדים?
וכשתגיע למסקנה שכל מה שיש זה אך ורק העולם הזה (שזה אחד השלבים הראשונים בהכחשה...) תשאל את עצמך מדוע אם העולם הזה הוא העיקר, יש כאן הרבה ממה שנראה כרוע, חוסר צדק ולא הנאה מאיתית שהיא רק הנאה, האם יתכן שזהו העולם האמיתי, זה שהוא רק מספר שנים מוגבלות, לא לנצח ולא קרוב לנצח, יש בו הרבה חוסר צדק ונראה שהטובים מפסידים, האם זהו העולם העיקרי?!

זוהי רק השאלה הראשונה...תתחיל/תמשיך לשאול את עצמך שאלות ובעיקר לחקור באמת, לא לשבת על כסא ואח"כ לומר "חשבתי והגעתי למסקנה...", תחקור באמת, תפתח ספרים, תשאל, תברר.
חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 10:03
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
אני לא מאמין כי אני לא רואה היגיון בקיומו של אלוהים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "האם המאמינים שבכם יוכלו להסביר לי מדוע הם מאמינים?"

ובינתיים כול הנחה שאני חי איתה היא לא הנחה היא ידע שאפשר להוכיח והוכח.
הדבר היחיד שאני חיי איתו והוא אמונה זה אי קיומו של אלוהים, שחלק מהקיום שלא קובע שאי אפשר להוכיח אותו .

י''ש, אני לא מאמין כי לא מצאתי סיבה להאמין, ומאיפה לך יש את הביטחון הזה שאתה יכול להבטיח את זה ללא מחשבה שניה?

וישראל, אני לא יודע את התשובה לשאלות האלו, אבל אין לי בעיה לומר שאני לא יודע.
אבל באמת נראה לך יותר הגיוני לענות על דברים שאתה לא יודע בכך שאלוהים עשה את זה?
ולמה אתה מאמין שצריך להיות איזון בין הטב לרוע? ואם כבר מדברים על טוב ורוע אז דבר אחד הרוע והטוב נקבעים על פי התרבות, כך שאין טוב או רוע אפילו בעולם הזה, שלא לדבר על גן עדן וגיהנום (עליהם דיברת בעולם הבא?)

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 12:44
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
חלק ממהגדרה שלו היא שאי אפשר להוכיח אותו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "אני מבטיח לך"

אומנם לא רואים את כוח המשיכה אבל רואים את ההשפעות שלו, אתה יכול לומר את אותו דבר לגבי אלוהים?

וזה לא משנה מי היה במשפחה שלי בעבר, אני בטוח שאם תחקור אחורה מספיק במשפחה שלך תגלה שאתה צאצא של אנשים שהאמינו שכדור הארץ שטוח, מה זה אומר עליך?

ו DarkLight זה לא כול כך משנה מה הוא אמר, מכיוון שהוא לא יותר מכול חרדי אחר ברחוב, הוא מאמין באלוהים ואני מאמין שהוא טועה

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 14:21
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

את העולם "ברא" אותו אחד שברא את אלוהים.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "מובן שרואים את ההשפעות של השם יתברך"

או במילים אחרות, למה אתה מאמין שהעולם נבא בניגוד לאלוהים?
ואני שוב חוזר לכך שאנחנו לא יודעים הכול, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להמציא תשובות
ציטוט:
מה אם הצידיקים שמתו מוות קליני וחזרו לעולם וסיפרו פרט בפרט מה קרה שם
על זה לא שמעתי אבל זה לא כול כך משנה.
1) יש הבדל בין סיפרו לבין שזה באמת קרה להם
2) במוות קליני אספקת חמצן למוח נקטעת דבר שגורם להזיות.

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 19:11
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "במקרה שמעתי רופא פרופסור מדבר על זה"

כבר עניתי מי "ברא" את העולם, אותו אחד שברא את אלוהים, במילים אחרות העולם לא נברא, העולם שאנחנו מכירים קיום נוצר בעקבות המפץ הגדול ואני משער שכבר יודעים חלק מהדברים שהיו לפני, אבל אני לא יודע, וגם אם לא יודעים, זה לא משנה מותר להודות שיש דברים שאתה לא יודע, אבל כאשר אתה אומר שאתה יודע אתה צריך להיות מסוגל להוכיח את זה.

מי הרופא ששמעת? או ששמעת מישהוא ששמע מישהוא שטען שהוא רופא בשביל שיתנו לו לעקוף בפקפק, הוא איחר לניתוח דחוף.
(אותו דבר בקשר לאדם ששרד את התאונה)

ובקשר לאם הסיפורים האלו נכונים, אז אנחנו לא יכולים להסביר הכול, ויכול להיות שהמכונית פשוט לא פגעה בו באזור של הצצית?

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 20:09
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
פגעה ועוד איך פגעה בול באותו אזור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "כבר עניתי מי "ברא" את העולם,..."

בס''ד

אז גם אתה מאמין בבריאה של יש מאין כי גם המפץ הגדול עדין לא הצליח להסביר את רגע הבריאה עצמו לא משנה כמה זמן נמשך

נכון יש דברים שמה לעשות לא יודעים למשל אתה יודע למה לא אוכלים ג'ירפה למרות שהיא חיה כשרה משום שלא יודים מאיפה לשחוט אותה אבל על בורא עולם כולנו יודעים ומבינים שהוא קייםמספיק שתתבונן בחיה זבוב לכאורה חיה פשוטה תיכנס קצת לעומק שלו ותבין בכל עין של זבוב יש 400 עיניים קטנות שכל אחת מופנת לכיוון אחר ואף לא אחת לאותו כיוון והכל מתורגם לזבוב כתמונה תלת מימדית אחת והוא גם יכול להביא צאצים בידיוק כמהו אתה אומר לי שהדבר המדהים הזה נברא ממפץ גדול????

זה כמו שאני אגיד לך שאת המטוס החדש הSPFG (סתם שם) שיש לו 400 מצלמות קטנות בכל צד בתא הטייס בכל צד ואף לא אחת מופנת לאותו כיוון המצלמות מתרגמות את מה שקורה בחוץ לתמונה תלת מימדית אחת שהטייס רואה אה כן והSPFG לא צריכה בית חרושת לוחצים על כפתור יוצא מטוס חדש וככה הוא מתרבה
ואתה מה תגיד לי על היוצר של המטוס הזה בטח תגיד שהוא גאון ועכשיו אספר לך שאותו מטוס מדהים שאמרת שהיוצר שלו גאון לא נוצר כך אלה שהיה הבזק אור פתאומי נשמע פיצוץ אדיר והמטוס נוצר תאמין לי???
ודאי שלא אז את אותו הדבר אתה אומר לי על בורא עולם??

אמור לי ראית פעם שולחן מנין לך שהוא נוצר ע''י נגר ולא ע''י פיצוץ קטן למה אתה ראית איך הוא נוצר??? לא יש פשוט משהו אחד קטן זה שאתה מבין שיש לשולחן הזה בורא לא מחייב אותך בכלום חוץ מלהגיד איזה יופי או ההיפך וגם את זה אתה לא חייב אבל להבין ולהאמין שיש בורא לעולם מחייב אותך בהמון דברים התריג מצוות רמ''ח עשה ושס''ה לא תעשה וכאן מתחילה הבריחנ להיכנס כל יהודי שרואה את המחויבות הזאת באופן טיבעי בורח ממנה אבל אין לו לאין לברוח חכה העונש יגיע גם בעולם הזה ובמיוחד בעולם הבא

יש בורא לעולם והוא מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא
ואנחנו הבנים שלו
חזרה לפורום
ישן 01-05-2007, 11:58
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "פגעה ועוד איך פגעה בול באותו אזור"

כאשר מדברים על המפץ הגדול לא אומרים שנוצר בו כול דבר קטן, כמו זבוב, מטוס, שולחן או אפילו גלקסיה נחשבת לדבר קטן.

האטומים נוצרו בו, לפניו היו אטומים ממספר סוגים בסיסים, מימן הליום (ונראה לי שגם פחמן אבל אני לא בטוח) במפץ הגדול האטומים האלו היו דחוסים והם התחממו דבר שגרם להם להפוך לאטומים מורכבים יותר (כגון ברזל) והבגלל שברזל מטבעו יותר דחוס ממימן והליום הוא התכווץ כך שהיה "כוכב" עצום שהגרעין שלו חלול (חוץ מגוש הברזל) והוא קרס לתוך עצמו והתפזר התהליך הזה קרה מספר פעמים שבמהלכם נוצרו כול האטומית המוכרים לנו (ואולי עוד כמה שאנחנו לא מכירים), ובהלך כול התהליך הזה נוצרו ככוכבים כמו כדור הארץ.

ומה ההסבר שלך להיווצרות היקום? אלוהים (שהגיע מאיפה? ) יצר אותו בשבוע

חזרה לפורום
ישן 01-05-2007, 20:08
  ayedavid ayedavid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
לא. זו הקבלה לא נכונה.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אני יודע שהיקום לא תמיד היה קיים (לפחות לא בצורתו נוכחית)"

(התאמצתי מאוד לקצר ולמהר ומקווה שתתאמץ לקרוא ולהבין)

ההבדל פשוט:

לא ניתן לטעון שהיקום היה קיים תמיד כי 'היקום היה קיים' משמע - התפתחות של סיבה ומסובב היתה קיימת תמיד (ובלשון אחרת: 'זמן'\מציאות בה A גורר B, לא תיתכן ללא התחלה - אם תרצה אאריך בלהסביר מדוע בפעם אחרת).

לעומת זאת כשאתה מעמיד בראש סולם הסיבה והתוצאה ישות שהיא אינה חלק ממערכת היקום שלנו, והיא השפיעה\גרמה\יצרה\בראה את היקום הנוכחי, היא לא חייבת להיגרר מסיבה כלשהי (היות והשפעתה על יקומנו נבעה משכלה\דעתה, שזו, שלא כמו תופעות הקורות בטבע, אינה מצריכה גורם), והיא כן יכולה להיות הגורם הראשוני (וגם אם אין לנו יכולת להבין מהי - וכיצד התקיימה "תמיד" *, לאחר שברור לנו שקשר של סיבה ומסובב ללא סוף לא ייתכן, אפשרות זאת היא המוצא היחיד לתחילת היקום).

(* מה שייך "תמיד" בטרם התחילו הנבראים להשתלשל זה מזה)

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 01-05-2007 בשעה 20:10.
חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 11:17
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אז אלוהים לא קשור לעולם?"

בס''ד

ואסביר לך גם שאני איני רב אני אדם מאוד מאמין אתה רוצה לדעת מהם ההנחות שמע הרצאות של רבנים על בסיס היהדות יש המון כאלה באתר הידברות אם תרצה הדרכה לאילו הרצאות לפנות פנה אלי

ואני מאמין כי לי הוכיחו שיש בורא לעולם כי אני רואה כל יום נסים וחסדים שהשם תברך עושה איתי ועם כל אחד אחר כי אני רואה שאת השבת כאשר ראיתי אותה מבחוץ ראיתי בה כדבר משעמם מאוד אך ששמרתי אותה במלואה הרגשתי את הנשמה שלי ברמה רוחנית גבוה הרגשתי טוב כל כך במהלך השבת וכל שבת אני מרגיש אותו דבר התפילה וכשאני לומד נראה לך הגיוני ששבת שאני לא עושה בה כלום מלבד ללמוד תורה להתפלל לאכול ולישיון תיהיה בשבילי היום הכי טוב בשבוע שאני מחכה לו כל השבוע למרות שבתכלס את כל מה שאני עושה בשבת אני עושה גם ביום חול ואף יותר מזה כל יום אני מתפלל 3 תפילות במניין ואם במקרים אחדים שלא יוצא לי להיות במניין אני מתפלל לבד אני כל יום לומד תורה בשיעורים (קורה לי מעט מאוד שלא יוצא לי יום שלם לראות הרצאה אחת) אני כל יום יושן וכל יום אוכל ועושה בימי חול אף יותר מזה איך תסביר שבשבת אני נהנה הרבה יותר ומרגיש נשמה ברמה רוחנית גבוה מרגיש נשמה יתרה??
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 19:43

לא הבנת...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]כי לי הוכיחו שיש בורא..."

אנסה להסביר בשלבים.

א. לכל דבר שקיים ביקום יש התחלה ויש גורם לאותה ההתחלה. אלא שמציאות כזו ללא סוף לא תיתכן ולא מתקבלת על הדעת, לכן חייבת להיות מציאות התחלתית שלא נגרמה (אם אינך מבין מדוע הדבר מתחייב, הצעתי שאאריך גם בהסבר לעניין זה).

ב. אותה מציאות התחלתית אינה יכולה להיות היקום או פרט מתוך היקום כיוון שהיקום מוגבל בכללי הסיבה והמסובב - בזמן.

ג. לכן האפשרות היחידה להתחלת היקום ושרשרת הסיבה והתוצאה היא ע"י:

1. גורם שאינו נכלל בתוך היקום (אחרת גם הוא נצרך להתחלה).

2. גורם שלא היה לו גורם ולא התרחש בו שינוי (שלכאלה ישנה התחלה) - ובמילא הוא גם מחוץ למציאות ה'זמן'.

3. גורם שכיוון בדעתו לבריאה ולא נפל בו שום מקרה שגרם לבריאה (שאם נפל למקרה כלשהו הרי שהזמן משפיע בו).

כיצד ניתן להבין מציאות בה אין התחלה?

לא בטוח שניתן להבין את ה'תחושה' במציאות כזו, אך אין זה משנה את העובדה שמוכרח שמציאות כזו בראה את היקום.

ולשאלתך -

כשאתה מחפש את סיבת היקום אסור לך להגביל את אפשרויות החיפוש לכללי היקום. זה בדיוק כמו שאדם המנסה לברר כיצד נוצר מחשב, יגביל את אפשרויות החיפוש לאלה שעומדים בכללי כתיבה בשפת תכנות כלשהי. יוצר המחשב לא יכול להיות חלק מתוכנה והוא גם לא מוגבל לכללי כתיבת תוכנה.

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 03-05-2007 בשעה 19:54.
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 21:00

בבקשה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב ""א. לכל דבר שקיים ביקום יש..."

א. מדוע לא ייתכן שהיקום התקיים תמיד:

היקום שלנו מוגבל בזמן בו מתאפשר מעבר ממצב A למצב B, כשבכל פעם מציאות ההווה משתנה (ישנו הווה - המצב העכשווי, וביחס אליו ניתן להצביע על עבר ועל עתיד).
שרשרת אירועים (אחורה) ללא סוף, מבטלת את מציאות ההווה וסותרת קיומה.

שאלה שתמחיש את הסתירה:
אם רצף האירועים נגרר ללא סוף, כיצד ייתכן שהווה (המצב העכשווי) כעת הוא דווקא X, הרי עבר מספיק זמן (עברו מספיק אירועים) בכדי שנגיע למצב X+40 (האירוע שיבוא בעוד 40 שלבים).

לסיכום:
יכולת התפיסה והזמן לא יכולים היו להתקיים ללא התחלה. מציאותם ללא התחלה מבטלת את קיומם.

ב. אעתיק את שאלתך:
" מצטער אך הדבר אינו נובע לוגית, כיוון שגם אם ליקום ישנו גורם התחלתי חיצוני אין זה אומר בהכרח שלאותו גורם אין גורם נוסף שגרם לו"

אני מסכים איתך בהחלט. אין זה מחייב שלאותו גורם חיצוני לא היה גורם נוסף, אלא שאם היה לו גורם הרי שגם הוא הוגבל בבעיה המופיעה בסעיף א', ועל כן שוב נצטרך ללכת אחורה אל גורם חיצוני. שרשרת גורמים חיצוניים אינה שונה משרשרת האירועים שבתוך היקום עליה הסברתי, ולכן בכדי להגיע לתחילת כל ההתחלות מחוייב שיעמוד בה גורם שאינו נגרם (ואין זה משנה באיזה שלב תבחר להציב אותו).

ג. אסביר בשמחה:

לאחר שהובן היטב שמציאות סטטית היתה בראש סולם הסיבה והמסובב, אמורה להתעורר שאלה סבוכה מאוד "מה גרם לה לפעול?"

כל גורם מקרי שננסה להציב כתשובה לשאלה זו, ישבור את התנאים אותם העמדנו לאותה המציאות ההתחלתית. ברגע שאירע מקרה כלשהו שגרם לה לפעול - הרי שהיא כבר לא גורם ראשוני, ושוב נפלנו בהכנסתו לשרשרת אירועים - מה שכאמור, לא ייתכן.

האופציה היחידה היא שאותו גורם - אותה מציאות סטטית, לא חסרה את החכמה והאמצעים ליצירת היקום בדיוק באופן בו בחרה, וחכמתה ודעתה היא היא הגורם. ודאי שאיני מתכוון לחכמה הנקנית בזכות העמקת המחשבה (שזו מצריכה עוד גורם) - אלא לחכמה שלמה ('את חכים ולא בחכמה ידיעא') הנמצאת בה כחלק מהמציאות ההתחלתית.

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 03-05-2007 בשעה 21:02.
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 21:37
  pbfu pbfu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "בבקשה"

" שרשרת גורמים חיצוניים אינה שונה משרשרת האירועים שבתוך היקום עליה הסברתי, ולכן בכדי להגיע לתחילת כל ההתחלות מחוייב שיעמוד בה גורם שאינו נגרם (ואין זה משנה באיזה שלב תבחר להציב אותו)."

יש כאן כמובן מספר אפשרויות
1)גורם התחלתי שאינו נגרם (מהו בדיוק גורם כזה אלו תכונות הוא צריך לדעתך?)
2) שרשרת גורמים אין סופית

"האופציה היחידה היא שאותו גורם - אותה מציאות סטטית, לא חסרה את החכמה והאמצעים ליצירת היקום בדיוק באופן בו בחרה, וחכמתה ודעתה היא היא הגורם. ודאי שאיני מתכוון לחכמה הנקנית בזכות העמקת המחשבה (שזו מצריכה עוד גורם) - אלא לחכמה שלמה ('את חכים ולא בחכמה ידיעא') הנמצאת בה כחלק מהמציאות ההתחלתית."

מספר מילים:

אתה מניח שהגורם חייב להיות דבר בעל דעת אבל לא הבנתי בדיוק למה .

לגבי א' זה טיפה בעיה להסביר את זה שכן המונח אינסוף הוא טיפה בעייתי וקשה לתפיסה אבל דמיין שאנחנו נמצאים כרגע על ציר מספרים אינסופי וברגע זה אתה נמצא בנקודה 0 משמאלך יש אינסוף מספרים שליליים (זמן עבר) ומימינך יש אינסוף מספרים חיוביים (זמן עתיד). וגם אם תזוז על ציר המספרים ימינה הרי בכול רגע נתון יהיו משמאלך אינסוף מספרים ומימינך אינסוף מספרים אבל הנקודה הנוכחית שלך היא X (זמן הווה).
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 21:54

אפרט יותר בשמחה.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "" שרשרת גורמים חיצוניים אינה..."

ברשותך (או שלא) אענה תחילה לשאלה האחרונה שלך - שללא הבנתה לא תוכל להסכים עם המשך הדברים.

לצייר את ציר המספרים, לסמן X במקום מסוים ולהאמין שקיימים אין סוף מספרים בשני צידי הציר, זה כלל לא מסובך. אלא שציור זה כלל לא דומה למציאות אותה הסברתי היטב (אמנם זה היה קצר, אך אם היית מדייק לא היית נופל בדימוי השגוי הנ"ל).

אצביע על ההבדל העיקרי בין הציר לבין המציאות: מיקומו של ה X בציר נבחר באופן שרירותי, מיקומו של ה X במציאות נגרר מכמות המספרים שלפניו בציר (כמות האירועים שכבר עברו), כך שמדובר במציאות שהיא כלל לא אפשרית (המלצה חמה לקרוא שוב את סעיף א' בהודעה הקודמת).

לסיכום הדברים באופן ברור:
כיוון שמציאות ההווה היא תוצאה ממספר האירועים שקדמו לה, העמדת 'אין סוף' אירועים כאלה לא תאפשר את קיומה.

ועכשיו לשאר הטענות.

כתבת בהודעתך:

" יש כאן כמובן מספר אפשרויות
1)גורם התחלתי שאינו נגרם (מהו בדיוק גורם כזה אלו תכונות הוא צריך לדעתך?)
2) שרשרת גורמים אין סופית"

לאור הדברים שכתבתי בראש ההודעה אני מקווה שכבר ברור לך מדוע האפשרות השניה יורדת, כך שנשארה רק האפשרות הראשונה. בירור תכונותיו של הגורם כלל לא נצרך ובינתיים גם לא משנה לעניינינו (מלבד הניסיון לברר אם פעם בכוונה או במקרה).

"אתה מניח שהגורם חייב להיות דבר בעל דעת אבל לא הבנתי בדיוק למה"

הסברתי ואני יכול להסביר שוב ובאריכות, אך אעדיף שתצביע על חלק שלא הבנת בהסבר שהצגתי.

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 03-05-2007 בשעה 22:04.
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 22:18
  pbfu pbfu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "אפרט יותר בשמחה."

"לאור הדברים שכתבתי בראש ההודעה אני מקווה שכבר ברור לך מדוע האפשרות השניה יורדת, כך שנשארה רק האפשרות הראשונה. בירור תכונותיו של הגורם כלל לא נצרך ובינתיים גם לא משנה לעניינינו (מלבד הניסיון לברר אם פעם בכוונה או במקרה)."

בהחלט יותר ברור.

"הסברתי ואני יכול להסביר שוב ובאריכות, אך אעדיף שתצביע על חלק שלא הבנת בהסבר שהצגתי."

בהחלט לא הבנתי כיצד הגעת לכך שהגורם הראשוני חייב להיות בר דעת ואינו יכול להיות גורם "דומם"

"אצביע על ההבדל העיקרי בין הציר לבין המציאות: מיקומו של ה X בציר נבחר באופן שרירותי, מיקומו של ה X במציאות נגרר מכמות המספרים שלפניו בציר (כמות האירועים שכבר עברו), כך שמדובר במציאות שהיא כלל לא אפשרית (המלצה חמה לקרוא שוב את סעיף א' בהודעה הקודמת)."

הבנתי את כוונתך.

ואגיב בפירוט מאוחר יותר להודעה זו כיוון שהשעה מאוחרת ואינני חושב בבהירות בשעה שכזו (סביר להניח שהתגובה תהיה ביום שני - אם הדיון עדיין יהיה רלוונטי בזמן הזה).
חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 21:32
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
זה ויכוח עצוב שמציג אותך באור מגוחך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "כבר עניתי מי "ברא" את העולם,..."

אתה מנסה "להילחם" בדת "בשם המדע", אלא שאין לך שבריר מההבנה הנדרשת בנושאים
שאתה מתיימר לדבר עליהם: העולם לא נוצר בעקבות המפץ הגדול. המפץ הגדול הוא פשוט
כינוי מXגניב לרגע מסויים במהלך קיומנו ("אחרי שהעולם נוצר") שהתמלאו בו כמה תנאים
מעניינים מבחינת פיזיקלית.

ההשערה שלך ש"כבר יודעים חלק מהדברים שהיו לפני" עצובה מאוד, שכן בהתאם לכל הידע
הפיזיקלי שיש בידינו היום, אין שום משמעות למילים "לפני המפץ הגדול". זה לא שלא יודעים
מה קרה לפני, אלא למילה לפני אין שום משמעות ביחד למפץ הגדול. מדובר פשוט בצמד מילים
נעדר משמעות.

הניסיון שלך להילחם בדת כשאתה נושא את דגל המדע שאותו אתה מתקשה מאוד להבין ככל
הנראה מציג אותך באור מגוחך למדי. לא חבל?

חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 11:33
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
יופי, עוד פעם הויכוח הזה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אני לא מאמין כי אני לא רואה היגיון בקיומו של אלוהים"

כבר דנו על זה באשכול הקודם:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=299065
לך תקרא שם אם יש לך כוח.
אבל גם אם לא, אמ הנביא ישעיהו את הדברים הללו, והם תמיד אקטואלים: שים לב היטב לדברים הנאמרים:
ציטוט:
ו דִּרְשׁוּ יְהוָה, בְּהִמָּצְאוֹ; קְרָאֻהוּ, בִּהְיוֹתוֹ קָרוֹב. ז יַעֲזֹב רָשָׁע דַּרְכּוֹ, וְאִישׁ אָוֶן מַחְשְׁבֹתָיו; וְיָשֹׁב אֶל-יְהוָה וִירַחֲמֵהוּ, וְאֶל-אֱלֹהֵינוּ כִּי-יַרְבֶּה לִסְלוֹחַ. ח כִּי לֹא מַחְשְׁבוֹתַי מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם, וְלֹא דַרְכֵיכֶם דְּרָכָי--נְאֻם, יְהוָה. ט כִּי-גָבְהוּ שָׁמַיִם, מֵאָרֶץ--כֵּן גָּבְהוּ דְרָכַי מִדַּרְכֵיכֶם, וּמַחְשְׁבֹתַי מִמַּחְשְׁבֹתֵיכֶם. י כִּי כַּאֲשֶׁר יֵרֵד הַגֶּשֶׁם וְהַשֶּׁלֶג מִן-הַשָּׁמַיִם, וְשָׁמָּה לֹא יָשׁוּב--כִּי אִם-הִרְוָה אֶת-הָאָרֶץ, וְהוֹלִידָהּ וְהִצְמִיחָהּ; וְנָתַן זֶרַע לַזֹּרֵעַ, וְלֶחֶם לָאֹכֵל. יא כֵּן יִהְיֶה דְבָרִי אֲשֶׁר יֵצֵא מִפִּי, לֹא-יָשׁוּב אֵלַי רֵיקָם: כִּי אִם-עָשָׂה אֶת-אֲשֶׁר חָפַצְתִּי, וְהִצְלִיחַ אֲשֶׁר שְׁלַחְתִּיו.

מתי ניתן לדרוש ולשאול את ד'?
גם דרכי האלוקים הם לא כמו דרכי האדם: כמו שהגשם יורד ולא חוזר, דבריו, דברי אמת וצדק, ודברי האדם-הבל.

חזרה לפורום
ישן 01-05-2007, 06:12
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חס וחלילה אני לא כופה שום דבר
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אף פעם אל תהיה כל כך בטוח..."

בס''ד

תגיד עכשיו כשאתה מקליד על המחשב אתה בטוח שאתה מקליד או שאתה כתוב בעיפרון???
בידיוק כך גם אני בטוח שיש בורא לעולם ושהדת היהודית נכונה

לצערי הגדול אני מכיר את יש''ו ימח שמו וזכרו לעד ויודע עליו ועל הנצרות מספיק בשביל לפסול אותה
וכמו כן לצערי הגדול אני מכיר את המוסלמים ואני מכיר רב ששאל שאלה שלא היה עליה מענה הוא שאל אם השייחים הכיאלו גדולים אומרים שלמי שמתאבד יש 70 בתולות בגל עדן למה הוא בעצמו לא מתאבד אז גם לו יהיה???

אני מכיר את רוב הדתות ופוסל את כולם מההיגיון אבל אספר לך על יהודי חרדי צדיק שהיה פעם נוצרי והחל לשאול את הכמרים שאלות שלכמרים פשוט לא היה מענה אליהם והם ניסו לתרץ לו כל מיני דברים לא הגיונים וביום ראשון הם בירכו אותו ושמו עליו ידים כדי שאולי יפסיק לשאול שאלות והוא צחק להם בפנים הוא גם הלך לשייחים המוסלמים ולא ראה לא היגיון ולא אמת אבל כשהגיע ליהדות מצא את האמת הוא התגייר ועכשיו הוא חרדי פעיל באגודת ''יד לחיים'' (אם אני לא טועה אולי משהו אחר)
חזרה לפורום
ישן 01-05-2007, 14:46
  saar020 saar020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "חס וחלילה אני לא כופה שום דבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

תגיד עכשיו כשאתה מקליד על המחשב אתה בטוח שאתה מקליד או שאתה כתוב בעיפרון???
בידיוק כך גם אני בטוח שיש בורא לעולם ושהדת היהודית נכונה

לצערי הגדול אני מכיר את יש''ו ימח שמו וזכרו לעד ויודע עליו ועל הנצרות מספיק בשביל לפסול אותה
וכמו כן לצערי הגדול אני מכיר את המוסלמים ואני מכיר רב ששאל שאלה שלא היה עליה מענה הוא שאל אם השייחים הכיאלו גדולים אומרים שלמי שמתאבד יש 70 בתולות בגל עדן למה הוא בעצמו לא מתאבד אז גם לו יהיה???

אני מכיר את רוב הדתות ופוסל את כולם מההיגיון אבל אספר לך על יהודי חרדי צדיק שהיה פעם נוצרי והחל לשאול את הכמרים שאלות שלכמרים פשוט לא היה מענה אליהם והם ניסו לתרץ לו כל מיני דברים לא הגיונים וביום ראשון הם בירכו אותו ושמו עליו ידים כדי שאולי יפסיק לשאול שאלות והוא צחק להם בפנים הוא גם הלך לשייחים המוסלמים ולא ראה לא היגיון ולא אמת אבל כשהגיע ליהדות מצא את האמת הוא התגייר ועכשיו הוא חרדי פעיל באגודת ''יד לחיים'' (אם אני לא טועה אולי משהו אחר)

את הסיפור שסיפרת גם נוצרים וגם מוסלמים מספרים...
ועכשיו בקשר של איך נוצר העולם...
אתה לא תבין את התשובה של בן אור כי אתה אדם עם אמונה ואתה מאמין שזה אמיתי אלוהים..
אבל אם תניח בצד את האמונה אתה תיראה שהמדע מביא לך הוכחות יותר מוצקות מהדברים שאתה אמרת שאלוהים נוצר...

ועכשיו לי יש שאלה
איך אלוהים נוצר?
ואל תענה לי תשובה של ילד לא משכיל ותגיד שהוא ברא את עצמו...
כי שאתה שאלת איך נוצר העולם בן אור הביא לך תשובה עם הוכחות
חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 14:45
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כי בחתימה שלך כתוב
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "בס''ד תסביר לי למה אתה כל כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד
תסביר לי למה אתה כל כך מבולבל?

שיש בורא לעולם.
אם כך זה גורר שהעולם הוא נברא.

אבל מה משמעו הפועל ב.ר.א?
תשובה מספר יהושע:
טו וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם יְהוֹשֻׁעַ, אִם-עַם-רַב אַתָּה עֲלֵה לְךָ הַיַּעְרָה, וּבֵרֵאתָ לְךָ שָׁם, בְּאֶרֶץ הַפְּרִזִּי וְהָרְפָאִים: כִּי-אָץ לְךָ, הַר-אֶפְרָיִם. טז וַיֹּאמְרוּ בְּנֵי יוֹסֵף, לֹא-יִמָּצֵא לָנוּ הָהָר; וְרֶכֶב בַּרְזֶל, בְּכָל-הַכְּנַעֲנִי הַיֹּשֵׁב בְּאֶרֶץ-הָעֵמֶק, לַאֲשֶׁר בְּבֵית-שְׁאָן וּבְנוֹתֶיהָ, וְלַאֲשֶׁר בְּעֵמֶק יִזְרְעֶאל. יז וַיֹּאמֶר יְהוֹשֻׁעַ אֶל-בֵּית יוֹסֵף, לְאֶפְרַיִם וְלִמְנַשֶּׁה לֵאמֹר: עַם-רַב אַתָּה, וְכֹחַ גָּדוֹל לָךְ--לֹא-יִהְיֶה לְךָ, גּוֹרָל אֶחָד. יח כִּי הַר יִהְיֶה-לָּךְ, כִּי-יַעַר הוּא, וּבֵרֵאתוֹ, וְהָיָה לְךָ תֹּצְאֹתָיו:

כלומר לפי זה לברוא זה לעשות מקום פנוי.

משמעות אחרת לפועל ברא:
מלא
כמו שאומרים עם מישהו "בריא כמו שור"
הכוונה כאן בריא במשמעות מלא.

מכאן שכדי לברוא את העולם הקב"ה היה צריך לפנות מקום (מה שהיהדות קוראת "אין").
ואחר כך למלא את אותו חלל (מה שהיהדות קוראת "יש").
מסקנה:
לפי החתימה שלך העולם נברא יש מאין.
מ.ש.ל.

חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 14:55
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

לא הבנת אותי נכון
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "כי בחתימה שלך כתוב"

בס''ד

הכל בקשר למפץ הגדול אני לא מאמין בתאורייה של יש מאין בקשר למפץ הגדול
מה שהמפץ הגדול אומר זה שהעולם נברא מכלום (לפחות ככה הבנתי עד כה) כי הרי אף מדען לא יכול להסביר מאין הגיעו החומרים שגרמו למפץ בידיוק כמו שאני לא יכול להסביר מאין הגיע הקדוש ברוך הוא

וממש לא הבנתי את הקטע האחרון שבתגובה שלך מה השם יתברך צריך לפנות??
הרי לא היה פה כלום חוץ מתהו ובהו הכוונה שלי היתה בריאה של יש (כלומר מה שיש עכשיו) מכלום (כלומר מה שהיה פעם) ובזה אני לא מאמין אני מאמין שפעם היה פה כוח עליון והוא עדין פה (והוא היה והוא הווה והוא יהיה) (השם מלך (הווה) השם מלך (עבר) השם ימלוך לעולם ועד (עתיד)) זאת הכוונה שלי אם לא הבנת אותי או שאני עד היום לא הבנתי את המושג יש מאין אז אם תוכל תסביר לי אותו כי את סוף התגובה שלך לא הבנתי
חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 16:31
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
דווקא אני חושב שהבנתי אותך די טוב
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "לא הבנת אותי נכון"

ציטוט:
הכל בקשר למפץ הגדול אני לא מאמין בתאורייה של יש מאין בקשר למפץ הגדול

מדוע לא? זה מה שקורה כשטוחנים לך את המוח בהרצאות מסויימות.
אחרי שטחנו אותו מספיק, אתה פתאום לא שם לב שמה שתיאורית המפץ אומרת פתאום דומה מאד למה שכתוב בתורה.

ציטוט:
מה שהמפץ הגדול אומר זה שהעולם נברא מכלום

לא נכון - אין למדע תשובה (או יותר נכון אפילו שאלה) מה היה לפני המפץ.

ציטוט:
וממש לא הבנתי את הקטע האחרון שבתגובה שלך מה השם יתברך צריך לפנות??

את הדבר היחיד שקיים לפני ה"אין" (את עצמו - הוא מילא את הכל).

לסיכום התהליך היה כזה:
יש (אין סוף ברוך הוא) שפינה "מקום" בעצמו ("אין").
ואח"כ יצר "יש" (הבריאה) באותו "מקום".

ציטוט:
אני מאמין שפעם היה פה כוח עליון

לומר את זה - זה להאמין בע"ז. הקב"ה הוא אישיות ולא "כח עליון".

חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 17:24
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "דווקא אני חושב שהבנתי אותך די טוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
מדוע לא? זה מה שקורה כשטוחנים לך את המוח בהרצאות מסויימות.
אחרי שטחנו אותו מספיק, אתה פתאום לא שם לב שמה שתיאורית המפץ אומרת פתאום דומה מאד למה שכתוב בתורה.
היא ממש לא דומה למה שכתוב בתורה
היא אומנם לא סותרת את התורה אך התורה והמשנה לא מדברים על פיצוץ שהיה

לא נכון - אין למדע תשובה (או יותר נכון אפילו שאלה) מה היה לפני המפץ.
נו אז אני שואל מה קדם למפץ ואין תשובה

את הדבר היחיד שקיים לפני ה"אין" (את עצמו - הוא מילא את הכל).

לסיכום התהליך היה כזה:
יש (אין סוף ברוך הוא) שפינה "מקום" בעצמו ("אין").
ואח"כ יצר "יש" (הבריאה) באותו "מקום".

לומר את זה - זה להאמין בע"ז. הקב"ה הוא אישיות ולא "כח עליון
אתה ציטט רק חלק מדברי אני כתבתי שהיה פעם ושהוא עדין פה ושהוא יהיה לעולם ועד
אז מה עבודה זרה בזה?
לא שמעתי אף פעם שהקב''ה ברוך הוא הוא אישיות. אני שמעתי שהקב''ה הוא הכל אל שופט בורא דין וכד'
".

נערך לאחרונה ע"י י''ש בתאריך 02-05-2007 בשעה 17:28.
חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 21:18
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
לפי המדע יכול ליהיות שהיה, זה לא דבר בר הוכחה שהיה מפץ
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לפי המדע היה מפץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
גדול.
ויש כמה הוכחות כמו קרינה קוסמית (היקום מתפשט).
עם זאת זה לא סותר את זה שיש בורא למפץ (ולכן גם האבולוציה אם הייתה, לא מעלה ולא מורידה את זה שיש בורא לעולם הפועל (גם ובעיקר) דרך הטבע).
השאלה "מה היה לפני המפץ?" היא חסרת משמעות (לפי המדע) מפני שלא היה זמן. הזמן בעצמו הוא גם נברא.
השאלה "היכן היה המפץ ?" גם היא לא רלוונטית (לפי המדע) כי לא היה מקום. המקום גם הוא נברא (ולכן לקב"ה גם קוראים "מקום").

הסתכלות במצב היקום מביאה למסקנה שהיה מפץ גדול, ולא בגלל שזה הוכח מדעית, אלא בגלל שזה תאוריה שנשמעת הגיונית יותר(ולא בהכרח נכונה), אני לא חושב שקרינה קוסמית יכולה להווה הוכחה מדעית, כשם שאי אפשר להגיד שבגלל שבעץ יש כמות גדולה של טבעות, העולם בן כמה מילארדי שנים, הרעיון הוא שהקב"ה יכול ליצור התחלה מסויימת(לאו דוקא המפץ הגדול) ואז להמשיך אותה.
השאלה הקשה יותר שהמדענים כן שואלים את עצמם ומתחבטים בזה, מי\מה גרם לשינוי בנקודת הסינגולריות(הנקודה שבה היה מרוכז החומר).

ובנוגע לאבולוציה, זה קצת מצחיק, כי אם כל פלוץ(תסלח לי על הביטוי) ימציא תאוריה על איזה תהליך אבולוציוני(נגיד שבאנו מנחשים או מחייזרים) או על תהליך אחר שמסביר איך הגיע האדם לעולם(אפילו ע"י אמונה שהאדם נברא מחייזרים) אתה תמצא לו צידוק מתאים (כמובן בלי שתיקח את זה אישית, פשוט כך זה נראה, וכמובן שזה לא סותר את קיומו של הקב"ה אבל אני לא מבין למה המדע מנסה להגיד לקב"ה איך הוא ברא את היקום).

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 02-05-2007 בשעה 21:38.
חזרה לפורום
ישן 04-05-2007, 13:42
  יהוחי יהוחי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.07
לבן אור
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "סקרנות"

בס"ד

יש באמת אנשים שמסוגלים לחיות חלק מחייהם על אמונות טפלות.

אבל אני מאמין שאתה שואל את זה כי אתה רואה קבוצה גדולה של אנשים שמאמינים במשהו אחד,וזה נראה לך ממש מוזר ומשגע!זה מטריף שכל כך הרבה אנשים הולכים אחרי זה......והולכים ומקריבים אפילו את חייהם על משהו שלא נראה הגיוני ואפילו פסיכי.

זה באמת מראה שיש לך לב בריא....ושכל לא פחות...

אתה מכיר את "ספר הכוזרי"?
אם יהיה לך מישהו שמבין קצת...ולמד כבר את ספר הכוזרי בצורה רצינית,תוכל ללמוד איתו.ותבין,אולי,מדוע לא קיימת אמונה יותר הגיונית,יותר מוצקה מזאת שלנו.
אבל אני לא מאמין שאפשר לבנות את זה על ידי עימות או דיון בפורום.
אני מאמין שאם תחפס לבד ותעזר בהמון כלים תוכל להגיע לבד אל האמת שלך.
(אני מאמין שתגיע למה שאני הגעתי....אבל לא בהכרח...מתוך כך שאני הגעתי למצב של אמונה בבורא עולם,רק בגלל שחיפסתי את הדבר הכי אמיתי,נראה לי סביר שאם תחפס אתה את הדבר האמיתי תגיע לאותו הדבר.ואם תגיע למשהו אחר...אני אשמח אם תשתף אותי.)

בנתיים...למה אתה חושב שהאמונה באל אחד,שהוא בורא העולם והוא הוציאנו ממצרים,היא אמונה טפילה??
במה אתה מאמין?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:21

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר