לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2007, 20:09
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
ג'ובניק שרוצה להיות חובש...

שלום...אז ככה הנה הסיפור שלי
לפני בערך שנה[יאללה כבר מתי פזמהולדת]התגייסתי לצה"ל,הלכתי לחטיבת ח"יר,לא הסתדרתי שמה מסיבותי שלי סיימתי טירונות ויצאתי משמה[אולי כתוב לי בפוסטים קודמים שעשיתי למה יצאתי אם זה מעניין מישהו]בקיצור, יצאתי למזי ומשמה הביאו לי תפקיד של "גו'בניק מת" בהגדרה...אני כרגע מוגדר כג'ובניק ובהגדרה שלי כחייל הבנתי שזה "עובד חדר מבצעים",אם זה אומר למישהו משהו.
עכשיו,אני לא חושב שאני יכול לחזור לקרבי,ישבתי עם עצמי וחשבתי ואני לא רוצה לחזור לשמה,אני אבל עדיין רוצה לתרום,אני כרגע בתפקיד של מין מאבטח[לא לא מתקנים]ששומר מאבטח אישים וכדומה אבל אני לא מרגיש שאני עושה משהו וזה ממש 'קופץ' לי כל הזמן למחשבות שאני בעצם לא תורם למדינה,אני זה שחשב שהוא מינימום יסיים מסלול באותה חטיבת חי"ר שהלכתי אליה,אז אני חשבתי אולי בכיוון של יציאה לחובשים,אבל שירות במרפאה[חר"פים למיניהם]ולא להיות חובש קרבי,אבל עדיין לתרום,לפי הדרך שאני רואה את זה,בתור חובש.
השאלה היא מה אני עושה והאם זה בכלל אפשרי,אני מתקרב לשנה של פז"מ,אז אני גם צריך לדעת מה ההקצאה הכי מאוחרת שאם[בכלל]יוציאו אותי לחובשים?כי בחי"ר ישר מעיפים באמצע טירונות או בסוף טירונות לפי מה שאני יודע לחובשים.
אם אפשר כמה שיותר לפרט על זה ואם זה עניין של הפעלת לחץ וכדומה או שזה פשוט טכנית בלתי אפשרי ואם כן האם איחרתי את המועד מבחינת פזמ
תודה רבה וערב קטלני שיהיה לכולם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 22:32
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "ג'ובניק שרוצה להיות חובש..."

קודם כל,כל הכבוד שאתה מעוניין לתרום לצה"ל ולמדינה. חסרים לנו אנשים כמוך. ובתור חובש,בכלל הייתי שמח לראות אדם כזה מצטרף למקצוע

חובש מרפאה בד"כ מיועד לתפקידו מיום הגיוס,עושה טירונות בבה"ד 10,ממשיך לקורס חובשים,ומשם משתבץ לתפקיד באחת מהיחידות,אם כי יש חובשי מרפאה שעושים טירונות במערך מג"ל (זיקים,ניצנים) ולאחר מכן מקבלים אצל הקצין מיון,תפקיד של חובשי מרפאה.

חובשים קרביים בד"כ מגיעים מיחידות לוחמות,או מכל מיני מקרים בסגנון שלך,של יציאה מאוחרת לחובשים מכל מיני סיבות. זה לא מחייב שתהיה ממש חובש קרבי,אבל ככל הנראה,אם תכנס לקורס חובשים,תעבור קורס חובשים קרביים,ואח"כ תשובץ באחת מיחידות מז"י.

מה שחשוב להגיד,שכנראה שלא תהיה לך אפשרות להשתבץ באחד החר"פים,כי הם לא שייכים למז"י אלא למשר"פ. אם תשובץ כחובש,יש לך די הרבה אופציות בתוך מז"י,כדוגמת מג"ל,אוגדות וחטיבות מרחביות באיו"ש,עזה,וגבולות המדינה.

לגבי בקשה ליציאה לקורס,סיכוי גבוה יותר שהבקשה תתקבל היא אם לא עשית עדיין שום קורס בצה"ל. אתה ניגש למש"קית ת"ש,מבקש טופס 55,ומסמן שם מבין האופציות "יציאה לקורס",כאשר במכתב שמצורף לטופס אתה מנמק את בקשך לצאת לקורס חובשים,עדיף בנימוקים פטריוטיים ואידאליסטיים,שבמקרה שלך הם גם אמיתיים. כדאי גם לצרף המלצות מהמפקד שלך,ואם אתה בקשר טוב עם המרפאה אז המלצה של מפקד מרפאה לא תזיק בכלל.

בקשר לפז"ם,אני מכיר אנשים שיצאו לחובשים מתפקידים עורפיים אחרים,גם אחרי שנה ו8,ככה שיש לך סיכוי.

בהצלחה.

ישן 02-05-2007, 23:03

אוקיי עוד שאלות..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "קודם כל,כל הכבוד שאתה מעוניין..."

דבר ראשון תודה לך ולמגיב הראשון על החיזוקים ועל התשובות
אז מה שאתה בעצם אומר שישימו אותי בתפקיד 'חצי קרבי' כזה.
וגם לא יהיה לי אפשרות לקבוע או לדעת הרבה על איפה אני הולך לשרת נכון?...
האם זה מה שהבנתי ממך?
ובגלל ההכשרה שלי שהיא לא של לוחם חי"ר אבל עדיין לא של גו'בניק ממוצע[אני כרגע מוכשר רובאי 05]יהיה רצון של הצבא לשים אותי בחטיבה מרחבית או משהו כזה כמו שאמרת נכון?
תודה שוב
ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן
קודם כל,כל הכבוד שאתה מעוניין לתרום לצה"ל ולמדינה. חסרים לנו אנשים כמוך. ובתור חובש,בכלל הייתי שמח לראות אדם כזה מצטרף למקצוע

חובש מרפאה בד"כ מיועד לתפקידו מיום הגיוס,עושה טירונות בבה"ד 10,ממשיך לקורס חובשים,ומשם משתבץ לתפקיד באחת מהיחידות,אם כי יש חובשי מרפאה שעושים טירונות במערך מג"ל (זיקים,ניצנים) ולאחר מכן מקבלים אצל הקצין מיון,תפקיד של חובשי מרפאה.

חובשים קרביים בד"כ מגיעים מיחידות לוחמות,או מכל מיני מקרים בסגנון שלך,של יציאה מאוחרת לחובשים מכל מיני סיבות. זה לא מחייב שתהיה ממש חובש קרבי,אבל ככל הנראה,אם תכנס לקורס חובשים,תעבור קורס חובשים קרביים,ואח"כ תשובץ באחת מיחידות מז"י.

מה שחשוב להגיד,שכנראה שלא תהיה לך אפשרות להשתבץ באחד החר"פים,כי הם לא שייכים למז"י אלא למשר"פ. אם תשובץ כחובש,יש לך די הרבה אופציות בתוך מז"י,כדוגמת מג"ל,אוגדות וחטיבות מרחביות באיו"ש,עזה,וגבולות המדינה.

לגבי בקשה ליציאה לקורס,סיכוי גבוה יותר שהבקשה תתקבל היא אם לא עשית עדיין שום קורס בצה"ל. אתה ניגש למש"קית ת"ש,מבקש טופס 55,ומסמן שם מבין האופציות "יציאה לקורס",כאשר במכתב שמצורף לטופס אתה מנמק את בקשך לצאת לקורס חובשים,עדיף בנימוקים פטריוטיים ואידאליסטיים,שבמקרה שלך הם גם אמיתיים. כדאי גם לצרף המלצות מהמפקד שלך,ואם אתה בקשר טוב עם המרפאה אז המלצה של מפקד מרפאה לא תזיק בכלל.

בקשר לפז"ם,אני מכיר אנשים שיצאו לחובשים מתפקידים עורפיים אחרים,גם אחרי שנה ו8,ככה שיש לך סיכוי.

בהצלחה.

ישן 03-05-2007, 00:11

אוקיי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "חצי קרבי,או עורפי.....במז"י..."

אוקיי...ועוד שאלה קטנה לסיום...אין מצב לצאת 'מטעם הבסיס' שאני משרת בו כרגע ושהם יציבו אותי באיזה תפקיד שהם ירצו,הכוונה היא שאני יעשה את הקורס ואז יחזור אליהם וזה יהיה בידיים שלהם ההחלטה איפה לשים אותי בבסיס...?
תודה מראש
ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן
חצי קרבי,או עורפי.....במז"י יש די הרבה יחידות,שאת רובן אני לא באמת מכיר.
לאחר הקורס,במידה ותצא אליו,תראה קצין מיון שיציג לך את האופציות לשיבוץ. בד"כ,תוכל לבחור מתוך 2-3 אופציות.

השיבוץ אינו תלוי ברמת הרובאות. שירתו איתי בבסיס עורפי אנשים עם רובאי 05, ובבסיס קדמי,בנות עם רובאי 01.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר