לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2007, 13:15
  gil05 gil05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "האם תוכל להסביר איזה סוג של הסברים אתה מבקש?"

מצאתי כבר את כל המידע שאני צריך, לא רק לי אתה מטיף שמתי לב בהודעות קודמות שגם לאנשים אחרים אתה מטיף, אז לא ראיתי מקש חיפוש,אני לא מבין בשביל לתת קישור התאמצת כל כך, אתה המנהל של הפורום הזה וקל לך למצוא בפורום כל דבר, מה ביקשתי הסבר קטן, עזוב אם כל כך התאמצת להבא אל תענה בהודעותי.

בסוציולוגיה, נימוסים, הם נורמות התנהגותיות המעידות על מעמד.

כללי הנימוס מוגדרים בסביבה חברתית מסוימת, ומה שנחשב מנומס בחברה אחת, עלול להחשב לחסר נימוס או חריג בחברה אחרת.

מטרת כללי הנימוס היא להשליט נועם ורוגע בקרב בני אותה החברה, אך ניתן להשתמש בנורמות חברתיות אלו כדי להטיל בושה בסקטור חברתי מסוים.

הסוציולוגים בראון ולוינסטון מבדילים בין ארבעה סוגי אסטרטגיות ניסוחיות:
  • ישירות: בדרך זו לא נעשה כל מאמץ להקטין את האיום על האחר או למנוע ממנו מבוכה או אי נוחות. דרך זו משמשת בעיקר בסביבתו הקרובה מאוד של הדובר, בה הוא מרגיש נח ומקובל, או לצורך פנית אזהרה או חירום, למשל: "קרא לי כשתסיים", "תן לי לנסות" או "החזק חזק!"
  • נימוס בדרך החיוב: מנסה ליצור יחסים חיוביים בין הצדדים, למשל: "אתה בטח רעב, אולי נלך לאכול?" או "זה יהיה בסדר אם...?". דרך זו מכבדת את צורך האחר להיות מובן ואהוד בכך שמכירה בערכו. דרך זו משמשת בעיקר בסביבה קרובה ומוכרת ומדגישה את יחסי הקרבה בין הצדדים תוך צמצום הפערים. הניסוח בדרך כלל יהיה ישיר ואוהד ויבטא דאגה, הסכמה ידועה מראש ("מתי תבוא לבקר?"), או המנעות מחוסר הסכמה (בתשובה לשאלה: "משהו כזה, אולי קצת יותר...").
  • נימוס בדרך השלילה: גם דרך זו מכירה בערכו של האחר, ובנוסף מנסה למזער את הפלישה למרחב הזולת. הניסוח יהיה בדרך כלל עקיף כגון: "אם זו לא טרחה גדולה מדי..." או "אני לא רוצה להפריע, אבל...".
  • עקיפות: המנעות מבקשה או אמירה ברורה. דרך זו משאירה מקום לזולת להציע לפי בחירתו או לפרש אמירה מסוימת לפי דרכו, למשל: "אני מחפש ספר" או "אם מישהו היה חושב על זה קודם...".
בתרבויות שונות ישנה העדפה לצורות הנימוס השונות, למשל בחברה הישראלית, הדרכים הישירות מקובלות ומתקבלות ככנות, ואילו הדרכים העקיפות משמשות לעתים דווקא לניסוח ציני ומזלזל.

לקוח מויקפדיה,
אני לא זוכר שהעלבתי מישהו או בקשתי בקשה ענקית, וכנראה אתה הלא מנומס היחיד כאן ובטח המשועומם הראשי.

gil05

נערך לאחרונה ע"י gil05 בתאריך 08-05-2007 בשעה 13:21.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 16:22
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
דברי בעינם עומדים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי gil05 שמתחילה ב "לא התכוונתי אליך YHS התכוונתי..."

"הבחור ההוא" משמש כמנהל פורום. הוא מתחזק את הפורום הזה כדי שגם אתה תוכל להיכנס מעת לעת ולשאול שאלות. הוא לא חייב לך דבר. מצד שני הוא מצפה, בערך כמוני, שאנשים יטרחו קצת ויחפשו ואולי גם ימקדו את שאלתם. בודאי הוא לא ציפה שעל בקשתו ממך לערוך חיפוש הוא יקבל התקפה כזו. הוא העיר הערה, עזר לך, אתה מתקיף("לא ארד לרמה שלך") ועכשיו אתה מטיף.
לטעמי מגיעה לו התנצלות.
(לא, אין לי יותר כוונה להתייחס לנושא זה ולנהל כאן דיון)

אני אשמח לענות לשאלות ממוקדות. אין לי כל יכולת לכתוב הרצאות ארוכות ולעניות דעתי לא לכך נועד הפורום. כמו שכתבתי קודם לכן, אם תשאל ספציפית, אשמח לכוון ולעזור.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר