לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2007, 20:53
  xyzzz xyzzz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eyal-r שמתחילה ב "כתבה: למה תוכנות שיתוף קבצים כל כך איטיות בברק 013?"

תגובה 28 :

1. רשתות שיתוף קבצים אינן "יציבות"?
איך הוא מגדיר יציבות בכלל?
דווקא אחד היתרונות של הרשתות הנ"ל (בקבצים פופולריים) שיש יתירות אדירה ומאות מקורות לכל קובץ, וכך גם אם חלק מהם נופלים התוכן נשאר נגיש.

2. אינן אמינות? אני מכיר גם כמה אתרי חדשות שאינם אמינים. אז מה?

3. מלאות בוירוסים? נו באמת. כל עוד מורידים רק מדיה (קבצי אודיו, וידאו, תמונות וכו') אין חשש לוירוסים. לא צריך להיות גאון כדי להבין את זה.

4. כיוון שאינן מגיעות מ-IP קבוע?
מה שייך IP קבוע לאמינות התוכן או תכולת הוירוסים שלו?
להרבה משתמשי שיתוף קבצים בחו"ל וגם ללא מעט בארץ (משתמשי 014 בכבלים) דווקא יש IP קבוע. אז מה?

5. מה זה קבצים לא יציבים? זה קבצים רדיואקטיביים? הם פולטים קרינה? מתפרקים לקבצים קטנים יותר? מה זה השטויות האלה?

6. אפשר בהחלט לחסום תוכן ברשת. יש מדינות שעושות את זה כל הזמן. מדינות מתקדמות כמו איראן, סין ועוד כמה חסידי אומות העולם שכאלו. האם זה הכיוון הרצוי גם בישראל?

הדבר היחיד שהדובר שלהם אמר שאינו בבל"ת מוחלט הוא שמשחקי רשת בקושי צורכים רוחב פס ואין מוטיבציה לחסום אותם. זה דווקא נכון.

החשד שלי הוא שמתעדפים תעבורת HTTP (גלישה לאתרים רגילים) מעל כל דבר אחר, ואז כל פרוטוקול שאינו HTTP (למשל: שיתוף קבצים...) מקבל עדיפות נמוכה ועובד לאט.
משחקי רשת נדפקים מזה כתוצאת לוואי, לא במזיד.

הוא צודק לגמרי,תקרא גם הודעות שלי מלפני שבוע בערך על החברה הזאת
הניתוב שלהם לחו"ל על הפנים,כל סוף שבוע יש בעיות בפינגים
לפי דעתי הם לא קונים רוחב פס לחול ונהיה להם עומס
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 09:37
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "תגובה 28 : ..."

יש אחד שכתב תגובה יותר טובה

45. מקרה שהיה לפני כחודש ופתרון לבעיה
דבר ראשון, לפחות למיול יש פתרון פשוט - שנו את הפורטים שמשמשים כברירת מחדל.

דבר שני שמעו סיפור - אני לוקח של 013 כבר קרוב ל6 שנים, ועד לפני 3-4 חודשים, לא הייתה לי שום תלונה. אלא מה, בזמן האחרון נרשמה ירידת מה במהירות הגלישה. לא משהו שאפשר לשים עליו את האצבע. סתם רושם. אז מתעלמים. ואז לפני כחודש הגיע הקש ששבר את גב הגמל - הייתי צריך להוריד קובץ משרת של העבודה בארה"ב שיש לו רוחב פס של ~150Mbps וההורדה זחלה על 20KB לערך.

פה התחילה חמתי לבעור.

עשיתי כמה מבחנים שונים ומשונים, וגיליתי כי התנועה בתוך הארץ זורמת כסדרה, אך התעבורה החוצה איטית כצב ביום חמסין.

שיחה של 20 דקות למוקד התמיכה פתרה זאת.

"הכיצד ביצעת פלא זה"?, אני שומע אתכם שואלים. וכאן אחלוק איתכם את פתרוני בכמה צעדים פשוטים:

1) וודאו שהבעיה לא אצלכם. הריצו כ-1000 פקטות בפינג לאתר גדול ומבוסס (גוגל מצויין לצורך זה) וודאו שלא נופלות פקטות בדרך.

2) לאחר שווידאתם שהבעיה היא לא בחיבור עצמו אלא בהגבלה, הגיע הזמן לאסוף נתונים - בגוגל (שימושי, האתר הזה) הקישו את שורת החיפוש ADSL speed test. גשו לשלוש התוצאות הראושנות והירתו כל מבחן שלוש פעצים. תעדו הכל בקובץ טקסט (מה האתר, ומה התוצאה שקיבלתם בכל אחת מהפעמים)

3) קחו נשימה עמוקה

4) התקשרו לתמיכה.

5) בתמיכה יענה לכם מוקדן. מסיבה לא ברורה בברק הוא כמעט תמיד ערבי. למען הקארמה וההגינות הבסיסית, אל תורידו לו את הראש. הוא לא החליט על ההגבלה, וסביר מאוד להניח שהוא לא יודע ממנה. תפקידו בשיחה יהיה להריץ את התסריט שלו עד שיגמרו לו האופציות ואז לקרוא לתומך ביכר שיפתור לכם את הבעיה בשניה ולתמיד.

6) הציגו עצמכם בנימוס ואמרו לתומך (נקרא לו עאבד): "שלום עאבד. שמי XXX ויש לי בעיה במהירות עם אתרים ושרתים בחו"ל". לא יותר, לא פחות.

7) בשלב זה עאבד יפנה אתכם לאתר של חברת ברק לצורך בדיקת מהירות מול השרתים שלהם. הבדיקה תראה מהירות מלאה גם אם המחשב שלכם בדיוק מעלה עשן בגלל צנצנת מיונז שנשפכה לתוכו.

8) בשלב זה, הזכירו לעאבד (בנימוס) שהבעיה המדוברת היא לאתרים מחו"ל. עאבד בתגובה יבקש מכם להוריד קובץ כלשהו משרת בחו"ל. סביר להניח מהאתר של מייקרוסופט. למרבה ההפתעה, גם הורדה זו תעבור בשיא המהירות.

9) בשלב זה יתכן והאדם הממוצע מרגיש מעט טיפש. הלא הוא הטריד את עאבד המנומס עד אין גבול ללא סיבה! אך הסירו דאגה מלבכם! הסיבה שההורדה מהירה גם לשרת זה "בחו"ל" היא שחברות גדולות, ומייקרוסופט בכללן, משתמשות בשרתי מטמון שמפוזרים ברחבי העולם (מייקרוסופט משתמשים בשרתים של חברת אקמאי). הזכירו עובדה זו לעאבד ידידנו.

10) בנקודה זו יבקש מכם עאבד לשלוח את המבחנים שביצעתם. שלחו לו את הקובץ.

11) תהיה דממה על הקו, שלאחריה יבקש מכם עאבד להתנתק והתחבר עם שם משתמש חדש. ברכות, כרגע יש לכם את שם המשתמש שמשמש את ברק לבחינה (רוחב פס בלתי מוגבל). תיהנו.

12) לאחר שתתחברו עם המשתמש החדש, יבקש עאבד בדחילו ורחימו שתריצו את המבחנים שוב. כעת הכל ירוץ כמו שצריך.

13) בנקודה זו עאבד יאמר לכם שאת יכולים להשתמש בשם המשתמש הזה בשעה הקרובה ובעוד שעה לתחבר מחדש בשם המשתמש שלכם.

14) לאחר שעה, חזרו לשם המשתמש שלכם. חדי העין מביניכם יבחינו כי כתובת ה-IP שלכם כעת מגיעה מבלוק שונה מבדרך כלל (בלוק שאינו חסום ב-QOS). ברכות בעייתכם נפתרה שום פורט אינו חסום.

ולברק: אם אין לכם קיבולת על הקווים היוצאים, או שתורידו מחירים או שתקנו עוד. אבל *אף פעם* אל תנסו לזיין למישהו שיודע מה הוא עושה בשכל עם "השרת של מייקרוסופט בניו יורק". אני לא אוהב שמשקרים לי. תראו בתגובה זו את התשובה שלי.

לובונגולו (28.05.07)

ישן 28-05-2007, 08:42
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eyal-r שמתחילה ב "כתבה: למה תוכנות שיתוף קבצים כל כך איטיות בברק 013?"

כמשתמש ברק מזה כמה שנים - עד כה (ממש הימים האחרונים) לא היתה לי בעיה.

לאחרונה, כנראה שגם אותי שמו ב"תעדוף נמוך"
שמתי לב להבדלים ב-block אחד בכתובת ה-IP - בין השרת ה"נורמלי" לבין השרת האיטי.
ואפילו לא מדובר על עניין התעדוף ברמת ניתוב התעבורה לפי פורטים של תוכנות.

הכתבה הגיעה בתזמון מעניין - כנראה שהיה זה עניין של זמן עד שזה יגיע גם אליי.

אני מקבל פינגים איומים מחו"ל או תעבורה איטית באתרי streaming שונים.

אני מחכה לתשובה בעניין - כבר "מרחו" אותי בעבר בתירוצים שונים ומשונים.
אם זה לא מצליח - אני עובר...

כנראה שבזק בינ"ל הרוויחה הרבה לקוחות בימים האחרונים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר