לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2010, 23:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע ה"משט לעזה" אשכול חדשות 'מתעדכן' מס' 2 2.6.10

האשכול הקודם הפך לעמוס מידי ולכן ננעל.
אנא הוסיפו את תגובותיכם כאן גם לדברים שנכתבו שם.

שימו לב: אנחנו פורום צבא וביטחון, לא פורום פוליטיקה ואקטואליה ולא פורום סקופים וחדשות.
אנחנו לא נסבול פתיחת אשכול חדש עבור כל ידיעה חדשותית. לשם כך קיים האשכול הזה.
דיעות ודיונים פוליטיים ישארו מחוץ לפורום הזה. רוצים לקיים דיון פוליטי? אפשר לעשות זאת בפורום פוליטיקה ואקטואליה.

גם כל הדיונים בנושא ההסברה עוברים לסמכותו הבלעדית של פורום פוליטיקה ואקטואליה ולא בפורום צבא וביטחון. עם כל הצער שבדבר ולמרות שההבסרה היא אמצעי לחימה צבאי מסתבר שבלתי אפשרי מאד להפריד בין התחום הזה לבין פוליטיקה.

אנחנו לא נסבול תגובות בסגנון טוקבקים: מתלהמות וחסרות תוכן.

לצערנו ביממה האחרונה נאלצנו למחוק תגובות והודעות ולחסום הרבה גולשים. אנחנו נמשיך למחוק ולחסום כל גולש שלא יהיה מסוגל להקפיד על כללי הפורום הזה.

לנוחותכם עמוד המבזקים של פרש שמרכז מבזקי חדשות מכל אתרי החדשות בעברית

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2010, 00:18
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לבנתיים זה נראה לא כ"כ סנסציוני...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "כל פעילי המשט לעזה ובהם תוקפי החיילים ישוחררו"

המצוקה המדינית: ישראל משחררת את הנוסעים

בניסיון לתקן את הנזק המדיני, החליט רה"מ לאחר התייעצות עם שריו הבכירים להתחיל מיד בגירוש העצירים שנתפסו בפשיטת צה"ל על ספינות המשט לעזה - ולסיימו בתוך 48 שעות. השר ישי: "המראה של מטוסים ריקים יעורר גל נוסף של התקפות נגד ישראל". מבצעי הלינץ' יישארו בישראל להמשך חקירתם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3897709,00.html

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-06-2010, 08:34
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ה"משט לעזה" אשכול חדשות 'מתעדכן' מס' 2 2.6.10"

אני חושב שמדינת ישראל צריכה לתת את כל החומר שהיא אספה ובידייה לאו"ם, בכדי שהוא יקים את וועדת הבדיקה שלו.

מכיוון שאם אנחנו כל כך בטוחים באשמת האירגון IHH, אז איך לנו מה להסתיר. ובמיוחד לאחר שבמקרה של דו"ח גולדסטון, כאשר אף אחד לא שיתף איתו פעולה, הדו"ח הזה היה חריף ופגוע במדינה מכל החזיתות.
לכן (לדעתי) יש לאפשר ולשתף פעולה עם וועדת החקירה של האו"ם, לתת מודיעין, לתת ללוחמים לשוחח ותאר את העדויות ולתת את כל החומר שצולם על ידי דו"צ ואפילו הוא ברמת סיווג גבוהה.

במקום לעשות טעויות נוספות, זה הזמן "לרדת מהעץ" שלנו ולתת לעולם לבדוק את אופן הפעולה שלנו בפינצטות. כי אם אנחנו כל כך בטוחים בעצמינו, אין לנו מה להסתיר !
וכולנו למדנו כבר כי העולם מקשיב לדו"חות , במיוחד כאשר צד אחד מתנגד לבצע חקירה = יש לו מה להסתיר.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 02-06-2010, 09:27
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "אני חושב שמדינת ישראל צריכה..."

בפירוט הסחורות שנמצאו על המרמרה, נמסר שיש ציוד שלא ניתן לפרט את תוכנו - מדוע לא מפרסמים בגדול מה מצאו, הרי אלו שהביאו את הציוד יודעים מה יש שם ואולי זה יכול לעזור בהסברה, לא מובן לי...

נאמר גם שנמצטו אמצעי ראיית לילה, אפודים קרמיים ועוד, מדוע לא פרסמו את התמונות של הציוד הזה?

אמרו בחדשות קודם שהאירים שלחו עוד אוניה ומזהירים אותנו לא לגעת בה - לא כדאי לפזר מוקשים ימיים רק בכניסה לנמל עזה וכך הספינות לא יעזו להתקרב (כמובן להודיע על כך ואולי למסן כמה מהם כדי שיראו , כמו שמסמנים שדה מוקשים). כמובן ה"דייגים" מעזה לא יוכלו לצאת לים, אבל זה המחיר שעליהם לשלם.

ישן 02-06-2010, 13:59
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
מחזק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מסכים לגמרי"

הבא לא נשכח שהם תיכננו גם לשהות זמן מה ברצועת עזה, לכן האפודים זה בהחלט לא פריט חריג להחזיק על סיפון האוניה. את זה אפשר להגיד גם על רוב ה"אמלח" שהוצג: פטישים וכלי עבודה אחרים משמשים לתחזוקה של הספינה, הסכינים (להוציא את הסכין המפחידה של המזוקן + 10 סכינים מתקפלות) הם סכיני מטבח שהם לא מראה נדיר בספינה שצריכה להאכיל 600 אנשים, משקפות וטלסקופים זה לא אמל"ח.
בנוגע לאקדחים, מאחר וזה ירד מסדר היום אני חושב שאפשר להניח שלא היו אקדחים על הסיפון פרט לאלו שנחטפו מן החיילים.

כל ההצגה הזאת בעיקר מחלישה את הטיעון שלנו וגורמת לנו להראות כאילו אנחנו נאחזים בקשים. זה מזכיר את התמונות של הפלסטינים עם "אמלח" צה"לי שכולל זבילי לאו, שאריות אוכל, וברוס תחמושת ריק.

צריך להדגיש את הפריטים הבאמת לא קשורים (סכינים לתקיפה, מסיכות אב"ך, רוגטקות) ולא להטביע אותם בים של פריטים לגיטימיים.

ישן 02-06-2010, 16:33
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
אולי איננו צריכים לנסות להוכיח כלום, כדעתך, אבל:
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "מה הכוונה "חובת ההוכחה..."

עושה רושם שנפלה החלטה כן להוכיח משהוא, אלא שזו מסתמנת, לפחות בעיני, ככזו שאינה מצדיקה/מוכיחה דבר שעשוי להפוך את חיילינו המעולים והנראים מצויידים עד השיניים במיטב האמלחי"ם והאמצעים - ל"מותקפים תמימים" ואת ה"פעילים" שניסו להתנגד לעצירת משימתם ההומניטרית (בעיני כל העולם) - לחבורת קילרים מאומנים ומצויידים שמוצדק היה להרוג בהם.

אם הסרטים האלה באים לשכנע אותנו, הישראלים, שטעינו לחשוב שמדובר בשוחרי שלום מהסוג שישכבו על הסיפון ויתנו לחילנו לגרור אותם בלי התנגדות - זו הצלחה הסברתית. השתכנענו. היינו תמימים. טעינו.

אם הכוונה לשכנע ת'עולם - סיכוי קלוש. אולי עדיף שהעולם לא יראה שוב ושוב את יחידת העילית של צה"ל במצב של לחטוף מכות, השפרצות, והשלכה מהסיפון. זה נצרב בתודעה העולמית לא כאיפוק הירואי, אלא כחולשה.

יחידת עילית, קומנדו, נשפטת בעיני אויבינו לא לפי האיפוק שלה אלא לפי יכולתה להוציא לפועל מבצע צבאי במהירות ובנחישות, ולא כיחידה לפעולת פיזור הפגנות, שתקבל צל"ש על איפוק.
ישן 02-06-2010, 15:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם כך [b]היתה[/b] הטעיה של..."

???
על מה אתה מדבר?
ניסו לעלות על הספינה בו זמנית מסירות מהירות וממסוק.

לקרוא לזה הטעייה זה כמו לקרוא לשיטות של הילדים שלי במשחק מחבואים ("היי אתה דוֹגר!") הטעיה.

זה שאתה קורא להגעה מכמה מקומות "הטעיה" (ומתעלם מתחבולה) רק חושף עד כמה אתה לא מבין את הנושא ועד כמה "מבט אחר" צודק כשהוא מדבר על הדור שלך. זה מזכיר לי ויכוחים שלי איתך על תו"ל בלוחמת טנקים.

ישן 02-06-2010, 16:17
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "??? על מה אתה מדבר? ניסו..."

היי, אני רק אומר מה אני רואה
סירה של לוחמים שכביכול מנסים לעלות מצידה של הספינה, ומעליה הפורעים עומדים עם שרשראות ומוטות ברזל. אני חשבתי (ואולי בטעות) שניסו לגרום למתפרעים להתרכז בחיילים בסירה (כשדיי ברור שיהיה להם קשה מאוד לעלות לספינה בסיטואציה כזו) ובנתיים לשלשל ממסוק לוחמים לאיזור אחר בספינה.

בפוסט של "מבט אחר" נכתב שהחיילים ירדו מיד לתוך המלכודת שהוכנה להם מבעוד מועד - אין שום ספק שזה נכון, אבל אני קיבלתי את הרושם - האולי מוטעה - שכל הפעולה במשט צורפה ונעשתה בחלמאות מושלמת, ועכשיו אני רואה שפה ושם היה שביב של בכל זאת ניסיון לא "ללכת עם הראש בקיר". על הספינות המהירות שרואים בסרטון - לא ידעתי, ולכן כתבתי מה שכתבתי פה באשכול.
אני בטוח שישנם עוד אילו אמצעים שננקטו בפעולה הזו ושאני לא יודע עליהם (ובוודאי ישנם גם עוד כאלה שאני לעולם לא אדע עליהם) אבל הקטע המצולם הנ"ל מראה לי שאולי לא אבדה התקווה שבכל זאת מישהו שם עובד עם הראש, לפחות קצת.
אולי אני מגזים, אולי אני קצת נואש, אבל אני מחפש כאלה דברים כי קצת נמאס לי וקשה לי להאמין שכולם במערכת הזו של קבלת ההחלטות שקבעו את דרכי הפעולה כנגד המשט הם חבורה של חסרי אחראיות יהירים. אני לא קונה את זה, לפחות לא את כל זה.
יש שם הרבה אנשים שהגיעו לתפקיד שלהם בזכות מעשיהם ויכולות שהם הפגינו, וקשה לי להאמין שכולם באותו הערב "השאירו את השכל במקרר"...
אני מודה שאני לא מבין גדול בנושא - אבל את זה ניתן בערך לומר על 99% מהגולשים בפורום. אני רק מציין את מה שאני חושב, זה הכל - אני לא מתיימר לייעץ.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 02-06-2010 בשעה 16:19.
ישן 02-06-2010, 17:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "היי, אני רק אומר מה אני רואה..."

לא הייתה לי כוונה להעליב אותך.
נתת הזדמנות מצויינת להראות שלחייל (מפקד?) היום המושג תחבולה אומר "הם מצפים שנגיע מימין אש אנחנו נגיע משמאל".

כמעט בכל קפ"ק שאני נמצא בו אני מגלה שעוברים על כל סעיפי התדריך (קרקע, אוייב, כוחותינו וכו') חוץ מנושא התחבולה (ועוד נושא חמור שמתעלמים ממנו זה תקשורת שגם הוא צורף לתדריך מתישהו). לפעמים כשאני זועק שצריך גם להכניס תחבולה לתוך התוכנית המבצעית המפקד המתדרך אומר משהו בסיגנון 'מ"פ ג' תשכיב את הרתק שלך בשולי המיוערת במקום ליד המסולעת' או 'מ"מ 2 אתה תסתער משמאל במקום מימין' וכולם מרוצים! הכנסנו תחבולה.
שיחקנו אותה!

ככה גם "שברנו שיגרה" בלבנון בשנות ה90 וברצועה בעשור האחרון:
הטנק לא יעמוד בעמדה אלא עשרה מטרים מימין.
הנגמש יעמוד בעמדה אבל יהיה ריק.
במקום מארב נניח גוזניק בוער.

אכן לוחמת מודיעין לעילא!
זה רק האוייב שצוחק.

ישן 02-06-2010, 18:17
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא הייתה לי כוונה להעליב..."

היו תחבולות גם בלבנון, ושלל אמצעי הטעיה. אני ואתה בתור שיריונרים מכירים לפחות אחד, זה לא נכון לעשות את ההכללה הזו... אני אמנם לא מכיר כ"כ הרבה אמצעי הטעיה בלבנון או בבט"ש בכלל, אבל מסתבר שדרך ההתמודדות שלנו בשלל החזיתות דווקא כן נחשבת לטובה - אחרת נבצר ממני מלהבין מדוע מגיעים אלינו יחידות מארה"ב ומכל מני מדינות ידידותיות להתאמן וללמוד דווקא מאיתנו.
יש לנו משהו בקלבסה... אולי אנחנו מאבדים את זה לאט לאט, אולי זו זכותנו (או אולי חובה עלינו) לדרוש מהצבא שלנו יותר, אבל לבטל את ההישגים שהשגנו בכל זאת - כולל אלה שמקורות זרים מדווחים שהשגנו - זו בעיה שלדעתי בהחלט מאפיינת את השנים האחרונות, של חוסר ביטחון עצמי ביכולות שלנו בגלל כל מני גורמים שמפמפמים לנו השכם וערב שאנחנו לא יכולים ולא מסוגלים, וכמובן כשאומרים לך משהו לאורך כ"כ הרבה זמן, חלק מזה לפחות מחלחל לתודעה.

ציטוט:

ישן 02-06-2010, 19:43
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
תיקון ושאלה:
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לא הבנתי."

זה עתה נאמר במפורש מפי הכתב הצבאי אלון בן דויד שמה שרואים בקטע שלמעלה (תגובה 34) התרחש כפי שכתוב בכותרת:
לפני נחיתת הכוחות מהמסוקים. ולא כפי שכתבתי, בהתבסס על דיווחים קודמים שהיה גל ראשון של הנחתה ממסוקים ואז "גל שני" - תגבור מהסירות.

ושאלתי:

בהנחה שאנשי הסירות חטפו השפרצות, רימון הלם , שעד כה דובר שהוא היה בכלל משהוא שלקחו מאיתנו, ראו את שרשראות הברזל ואת המוטות המונפים, מה זה אומר לגבי ההחלטה להנחית חיילים אחד אחד ממסוק, במתחם שמגלה התנגדות אלימה, לאחר שציפו להתנגדות פסיבית?

לכאורה אם מדווחים מלמטה, מהסירות, שיש הפתעה - האם לא היה טעם להשהות את המסוקים ולהתארגן מחדש עם החלטות?
ישן 02-06-2010, 15:16
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
לא ברור לי הניסיון הנואש הזה למצוא נשק על הספינה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ה"משט לעזה" אשכול חדשות 'מתעדכן' מס' 2 2.6.10"

כמעט ולא היה נשק של ממש(כמה בקבוקי תבערה וזהו) , אבל היתה התנגדות אלימה. הצגתם של סכיני מטבח פשוטים בתור "נשק" רק פוגעת בהסברה ומגחיכה אותה, צריך לדעת להתמקד בנקודות הבאות(לפי סדר החשיבות).
א. היתה אלימות קשה ללא התנהגות כזו מצד החיילים.
ב. התנהגות ישראל היתה ראוייה ומובנת, כמו כן כדאי לשלב (אם כי לא במידה רבה) תקדימים ממדינות אחרות, אני מדגיש, לא במידה רבה.
לא צריך להתמקד בפרטי החוק הבינלאומי, כמו כל מדינה אחרת אנחנו לא באמת מיישמים אותו ככתבו וכלשונו.
ג. האלימות היתה מתוכננת מראש, לשם כך מספיקים הבקתבי"ם, הרוגטקות התמונות וההצהרות מלפני הפעולה, כמו התמונה של המחבל שולף סכין (לפני ההשתלטות) שנראית(התמונה) כאילו נלקחה היישר מזמן מסעות הכיבוש של מוחמד בחצי האי ערב.
ישן 02-06-2010, 15:25
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
כתבה סרטון חדש של דובר צה"ל מוכיח: לוחמי השייטת הותקפו לפני העלייה ל"מרמרה"

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000563961
סרטון חדש של דובר צה"ל מוכיח: לוחמי השייטת הותקפו לפני העלייה ל"מרמרה"

הווידיאו הטרי ביותר ב-YouTube מראה את האלימות שהפעילו "פעילי השלום" כלפי לוחמי צה"ל - ולראשונה בצבע מלא ■ קבוצות בפייסבוק: "משט שלום" לתמיכה בארמנים בטורקיה ו"שחררו את הכורדים"

וכתבה נוספת בנושא, לא פחות מעניינת:
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000563886

"ניו-יורק טיימס": המשט לעזה אורגן ע"י האנשים שהעלו את ארדואן לשלטון בטורקיה; קשר ישיר לחמאס

דובר צה"ל טוען: "על סיפונה של המרמרה הייתה קבוצה של כ-40 שכירי חרב מאל-קאעידה" ■ הכתבה ב"טיימס" מנתחת לעומק את ארגון "Free Gaza" והקשר שלו ל-IHH הטורקי ■ ובינתיים, במלחמת ההסברה: דובר צה"ל תופס הובלה ב-YouTube, צפו בסרטונים החדשים

02/06/2010, 13:05
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/convert_author.gif]
דורון אביגד

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/convert_author.gif]
עדי בן ישראל

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 02-06-2010, 19:51
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "ההסברה הופכת לעט לעט לתעמולה..."

קודם כל צריך לזכור שזה קרב תעמולה, לא קרב הסיפור הקרוב ביותר לאמת.
עם השנים הבנתי שלהיות צודק זה פשוט לא מספיק, כמו שהם מספרים שחיילים שחטו נוסעים תמימים בתאי השירותים של הספינה, אנחנו יכולים לספר שמדובר באנשים עם קשרים לארגוני טרור.
מה גם שאני מאמין לטענה הזו עקב פעילותו של הארגון שארגן את המשט וההיסטוריה של חלק מפעיליו כפי שנכתב בעיתונים.
פעילי שלום לא מנסים לשחוט אנשים עם סכינים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר