לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2007, 23:04
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
רפואה צבאית-אשכול שאלות ותשובות

שלום כולם.
כמו שאתם רואים קיבלתי דרגת מומחה (ותודה רבה לסיון שהביאה אותי עד הלום )
לכבוד העניין,אני מבקש שמי שיש לו שאלה לגבי רפואה צבאית,כמו למשל "תוך כמה זמן אני זכאי לראות קב"ן" או "האם חובש רשאי לתת לי לא לראות רופא שבועיים" שישאל אותה באשכול זה,עד יום שני בבוקר. אני אאסוף את השאלות,ובמהלך השבוע וחצי שאהיה בצבא,אשתדל לעבור על השאלות,ולענות עליהם לפי הידע שאני יכול לאסוף בצה"ל,כולל הוראות קרפ"ר,והתייעצות עם אנשי רפואה צבאית בדרגים השונים שאני יכול להגיע אליהם.

אני מבקש שלא לשאול שאלות ספציפיות,כמו "האם אפשר להתקבל ליחידה X עם פרופיל 64" משום שלא אוכל לענות על זה.תשאלו שאלות כלליות שמעניינות אותכם,ואני אשתדל לספק תשובות,ולאגד אותם במאמר כשיהיה לי זמן.

אז קדימה.......שאלות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2007, 23:21
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "רפואה צבאית-אשכול שאלות ותשובות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן
שלום כולם.
כמו שאתם רואים קיבלתי דרגת מומחה (ותודה רבה לסיון שהביאה אותי עד הלום )
לכבוד העניין,אני מבקש שמי שיש לו שאלה לגבי רפואה צבאית,כמו למשל "תוך כמה זמן אני זכאי לראות קב"ן" או "האם חובש רשאי לתת לי לא לראות רופא שבועיים" שישאל אותה באשכול זה,עד יום שני בבוקר. אני אאסוף את השאלות,ובמהלך השבוע וחצי שאהיה בצבא,אשתדל לעבור על השאלות,ולענות עליהם לפי הידע שאני יכול לאסוף בצה"ל,כולל הוראות קרפ"ר,והתייעצות עם אנשי רפואה צבאית בדרגים השונים שאני יכול להגיע אליהם.

אני מבקש שלא לשאול שאלות ספציפיות,כמו "האם אפשר להתקבל ליחידה X עם פרופיל 64" משום שלא אוכל לענות על זה.תשאלו שאלות כלליות שמעניינות אותכם,ואני אשתדל לספק תשובות,ולאגד אותם במאמר כשיהיה לי זמן.

אז קדימה.......שאלות.

אני לא בטוח אם תוכל לתת לי תשובה אבל זה שווה ניסיון..
יש לי בעיה מסוימת בריאות הבעיה היא שהריאות מתפקדות טוב יותר עם ונטולין (מבחינת תוצאות הבדיקה של הריאות)
רופא מומחה אמר לי שזה מראה על חולשה מסוימת של הריאה ואפשרות בעתיד להתקפי אסטמה(שהיו לי לפני יותר מ5 שנים וגם הם לא היו רציניים יותר ציפצופים בחורף פה ושם)
הוא אמר לי שפעם צהל לא היה מתיחס לדברים כאלה אבל היום יותר שמים לב..
הפרופיל שניתן לי הוא 72 (אנזמה שלא סטמה ללא בעיה של תפקודי ריאה אם זה אומר לך משהו)

האם לדעתך יש מה לבקש חריג חיר?

תודה בכול מקרה 'דרך אגב
ישן 31-08-2007, 12:26
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
שלום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "רפואה צבאית-אשכול שאלות ותשובות"

א. תוך כמה זמן אני מחויב לקבל תור לרופא? שמעתי ש24 שעות אבל בבסיס אמרו לנו "שמפקד הבסיס" או "מפקד המרפאה" יכול לדחות את התור (אנחנו עושים טירונות במחנה 80).

ב. האם יש אגף מיוחד שכל עסקיו זה טיפול בתלונות לגבי אופן ואיכות השירות הרפואי שניתן לחייל ואם כן כיצד ואיך ליצר עמו קשר.

ג אני בעל פרופיל 45 בגלל בעיות גלאוקמה (לחץ תוך עייני) אני באופן קבוע ראיתי עד עכשיו רופא מומחה לראייה כי אני ממתין לניתוח להשתלת עיין, הסיפור שלי מאוד ארוך ומסובך וכל התיק שלי כולל כל הבדיקות נמצאים אצל הרופא האזרחי, האם על סמך זה אוכל להמשיך לראות רופא אזרחי על בסיס קבוע?

ד. יש לי טיפות עיניים נגד לחץ והם ניתנים רק באמצעות מרשם, אני בשבוע הרבעי של הטירונות וביקשתי לקבל את הטיפות מהחופל עוד בשבוע השני זה הפנה אותי לרופא, עד עכשיו אין לי תור אליו, אני מסביר למפקדים כל פעם מחדש שזו תרופה שאני נוטל באופן קבוע לבעיה כרונית ואני לא צריך בדיקה ולא אבחון רק מרשם מצידי לא להיכנס רק לקבל את המרשם הם בתגובה "החופל הפנה אותך לרופא" שתבינו, אנשים באו אליו עם אלרגיה אדומים כולם והוא נתן להם טלק, ואני קיבלתי תור לרופא אלוהים יודע על סמך מה, מה אני אמור לעשות במקרה הזה?

ה. האם אני יכול לראות פסיכולוג אזרחי לשם ייעוץ. לא בשביל המלצות, לא בשביל אבחונים בשביל טיפול פסיכולוגי וזהו.
תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י alex188 בתאריך 31-08-2007 בשעה 12:33.
ישן 31-08-2007, 14:47

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "שלום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex188
א. תוך כמה זמן אני מחויב לקבל תור לרופא? שמעתי ש24 שעות אבל בבסיס אמרו לנו "שמפקד הבסיס" או "מפקד המרפאה" יכול לדחות את התור (אנחנו עושים טירונות במחנה 80).

ב. האם יש אגף מיוחד שכל עסקיו זה טיפול בתלונות לגבי אופן ואיכות השירות הרפואי שניתן לחייל ואם כן כיצד ואיך ליצר עמו קשר.

ג אני בעל פרופיל 45 בגלל בעיות גלאוקמה (לחץ תוך עייני) אני באופן קבוע ראיתי עד עכשיו רופא מומחה לראייה כי אני ממתין לניתוח להשתלת עיין, הסיפור שלי מאוד ארוך ומסובך וכל התיק שלי כולל כל הבדיקות נמצאים אצל הרופא האזרחי, האם על סמך זה אוכל להמשיך לראות רופא אזרחי על בסיס קבוע?

ד. יש לי טיפות עיניים נגד לחץ והם ניתנים רק באמצעות מרשם, אני בשבוע הרבעי של הטירונות וביקשתי לקבל את הטיפות מהחופל עוד בשבוע השני זה הפנה אותי לרופא, עד עכשיו אין לי תור אליו, אני מסביר למפקדים כל פעם מחדש שזו תרופה שאני נוטל באופן קבוע לבעיה כרונית ואני לא צריך בדיקה ולא אבחון רק מרשם מצידי לא להיכנס רק לקבל את המרשם הם בתגובה "החופל הפנה אותך לרופא" שתבינו, אנשים באו אליו עם אלרגיה אדומים כולם והוא נתן להם טלק, ואני קיבלתי תור לרופא אלוהים יודע על סמך מה, מה אני אמור לעשות במקרה הזה?

ה. האם אני יכול לראות פסיכולוג אזרחי לשם ייעוץ. לא בשביל המלצות, לא בשביל אבחונים בשביל טיפול פסיכולוגי וזהו.
תודה רבה.

א.24 שעות,אבל רופא צבאי רשאי לדחות לך את התור עד 48 שעות,אם אני זוכר נכון הוא גם יכול להחליט לא לבדוק אותך בכלל,אבל אבדוק את הנקודה.

ב.אברר את העניין ואחזור אליך בשבוע הבא.

ג.תלוי איפה הרופא הזה מקבל.אם הוא מקבל בבי"ח שיש לצה"ל הסדר כספי איתו,תוכל להמשיך לראות אותו על חשבון צה"ל,אם לא,תוכל לראות אותו באופן פרטי,על חשבונך,אך רק ליעוץ ובלי לקבל ממנו שום טיפול שהוא! טיפול ע"י רופא אזרחי שלא במסגרת צה"ל נחשב לעבירה על הפקודות.
בכל מקרה,מומלץ שתביא איתך העתקים של המסמכים לגבי הבעיה שלך לרופא הצבאי,כדי שיהיה בתיק הרפואי שלך בצה"ל.

ד.במידה והחופ"ל החליט שתראה רופא,אתה אמור לראות אותו תוך כ48 שעות.קח בחשבון,שהטיפות האלו הם משהו שרק רופא עיניים מוסמך יכול לרשום,ולכן כשאתה חוזר לצבא,קח איתך טופס מרופא העיניים שאומר שאתה צריך את התרופה הזו,אחרת תצטרך לגשת לרופא עיניים אחר,וזה ימרח הרבה זמן.. גש למסדר חופ"ל ביום ראשון,ותסביר לו את העניין,שאם לא תקבל את התרופה הזו תוך X זמן זה עלול לגרום לעיוורון. אתה תקבל רופא כבר ביום שני-שלישי.

ה.כן,על חשבון הכסף שלך והזמן שלך.המפקדים שלך לא חייבים לתת לך חופשות לצורך העניין.

ישן 01-09-2007, 13:01
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "שלום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex188

תודה רבה.

חייל צה"ל שראה חובש וביקש או צריך לראות רופא זכי להתיחסות של רופא תוך 24 שעות כלומר שרופא ידע על הבעיות שלו תוך 24 שעות ובעצם ידכא אותו ..
כמו כן זה יכול להיות אפילו יותר מיומים וכו' וכו' אני עכשיו חופ"ל ובטירונות שלהם היו חיילים שראו רופא אחרי 3-4 ימים והיה אפילו מקרה קיצון של 5 ימים כמובן שלא מדבור על חיילים חולים אם חום אלה בעיקר בעיות טירונות אורתופדיה וכו' וכו' .
ויש מקרים כמו אימונים גדודים שיש בהם תרגיל גדודי וחטיבתי שהרופא גם משתתף בו שחייל לא יראה רופא אפילו שבוע למה ? כי יש אישור של סגן אלוף!!!

ישן 01-09-2007, 13:09
  War_Machine War_Machine אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.07
גם לי יש מקרה מסוים...אולי תוכל לעזור לי בדעתך

ביום חמישי הקרוב אני עובר ניתוח וריקוצל...
אמנם הניתוח נחשב קליל אבל עדיין חודש-חודשיים אחרי זה פעילות מוגברת לא מומלצת על מנת לא לפתוח את החתך...
יהיו לי מבדקי צוות אוויר אבל זה לא מה שמדאיג אותי.. בינואר יהיה לי יום סיירות
האמת אני לא חושב שחודש אחד (חודשיים אחרי הניתוח-נשאר חודש אחד ליום סיירות) יהיה מספיק להיכנס לכושר ואפילו אני לא בטוח שביום הסיירות עצמו אני ארגיש טוב עם החתך והפעילות....
אתה בטח מכיר מקרי וריקוצל... מה אתה אומר לדחות את יום הסיירות ליולי ?? או שאתה אומר שהחתך כבר לא יפריע לאחר 3 חודשים..? ומה מבחינת הכושר? ....
ישן 01-09-2007, 14:57

אמממ
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי War_Machine שמתחילה ב "גם לי יש מקרה מסוים...אולי תוכל לעזור לי בדעתך"

אם אתה מדבר אלי . אז כך ..
חשוב שתבחין בין חובש לרופא ..
לדעתי אתה צריך להתיעץ עם רופא המשפחה שלך או הרופא שניתח אותך אני מכיר מכירים של ורקוצלה רמה 1 שזה תכלס כלום אבל במקרים של חיילים שעברו ניתוח אני מכיר מקרה אחד כזה והוא בקרבי בהתחלה עשו לו קצת בעיות פרופיל וכו'..
אפשרי להיות לוחם מבחינת פרופיל .. השאלה אם פיזית החלמת מהניתוח ? גם אתה מרגיש שכן רצוי שתתיעץ אם הרופא שלך ..
בהתיעצות אם רופאים רצוי שתבחין בן רופא כללי לרופא מומחה ואף להתיעץ אם יותר מרופא אחד..
כי יום סיירות זה משקלים מאמץ פיזי שבחלט יכול להרוס בריאות של בנאדם .

ישן 02-09-2007, 02:21

אם לדייק

בטירונות שלי לפני שנתים ו10 חודש .
היה לי כאבי ברכים הרופא אמר לי שזה שחיקת סחוס דבר לא נהים אתה עומד 20 דקות מת מכאבים מסיים מדס מת מכאבים ..
שקלתי לצאת מקרבי ..
למרות שהיה לי מוטבציה..
יצאתי לקורס חובשים שזה קורס חפשנות מבחינה פיזית לא רצים ואין פזיות יותר מידי אם בכלל ...
למרבה הפלא אחרי הקורס המצב של הברך השתפר לי פלאים ..
אומנם הקושר ירד אבל הברך תפקדה יותר טוב ..
בתור חופל טירונים הכנסתי מאות חיילים טירונים לרופא על בעיות ברכים ואני לא מגזים זה בעיה נפוצה בגלל העומס ..
זה נקרע over use שימוש מרובה/ממושך משהו כזה..
השאלה אם אתה עוסק בספור או לא ?
ואם כן יכול להיות שהמינון שלך לא נכון גבוה יותר?
או בצורה לא נכונה..
אני ממליץ לך לבדוק אצל אורתופד את מצב הברך ולקבל ממנו תמונת מצב להמשך ?..
ואם אתה לא עוסק בספורט ? אז כדי שתתחיל כי זה מחזק תשרירים שמחזיקים את הסחוס ומונע כאבים בעתיד..
ואם אתה כן עוסק בספורט ? תבדוק שאופן העבודה שלך נכונה שאתה לא מעמיס על הגוף דבר שיגרום לפציעות ...
המשך יום נהים ..
ביקשת תשובה ענינית וארוכה בפרטי וקיבלת ...
בכל הקשור לרפואה תסתמך רק ורק על גורמים מקצועים ..
תראה במידע שלי כדיון או הערה או התיעצות אבל לא להסתמך על זה.

ישן 03-09-2007, 00:33
  nativg nativg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.07

היי.
אני עובר עכשיו רצף של בדיקות הקשורת לבטן שלי בכלל ולקיבה בפרט.
זה המון בדיקות והתוצאות שלהם לא מגיעות כל כך מהר...
זה יכול לקחת שנה-שנתיים...
ביום שלישי הקרוב אני הולך לעבוד מין בדיקה כזאת שבמהלכה נכנסת לי מצלמה דרך הפה, ומצלמת את כל הבלאגן בפנים...
אני סובל מבחילות והקאות כמעט כל בוקר, עם כאבי בטן מטורפים ומידי פעם זה בא יחד עם החלשות הגוף עד כדי כך שאני לא יכול להרים את היד או לדבר.
בעבר זה היה קורה לי רק אחרי שהייתי מתאמן.
ז"א כל האימון לא הייתי מרגיש כלום, חמש דקות אחרי שאני מפסיק, אני נופל על הרצפה, לא יכול לזוז עם בחילות ולפעמים גם הקאות...
לא ממש יודעים מה יש לי ובגלל זה אני עובר בדיקות.
בצו ראשון כששאלו אותי אם יש ליב עיות בבטן אמרתי להם לא, כי לא ידעתי ממש איך להסביר להם מה יש לי..
והם גם יכולים לחשוב כאילו אני מחרטט אותם, וסתם ממציא דברים כדי להוריד פרופיל...
כששאלתי את הרופא שמטפל בי מה אני צריך להגיד לצבא, הוא אמר לי שהייתי צריך לספר להם את זה בצו ראשון.
הוא גם אמר שבכל מקרה, נחכה לתוצאות מהבדיקות ואז אני אוכל להגיד להם בוודאות מה יש לי.
אבל אני מפחד שיהיה כבר מאוחר מידי והם ישבצו אותי כבר ביחידה קרבית, כשהם לא ממש יודעים על המגבלות שלי...
מה אני יכול לעשות?
גם אם אני אלך לרופא בטן מומחה מטעם הצבא, כדי שיבדוק אם יש לי בעיה, הוא לי ימצא כלום.
כי גם מומחים בקופ"ח כללית לא יודעים ממה בדיוק אני סובל...
שווה לחכות לתוצאות מדוייקות, או לדווח עכשיו ולהודיע להם על כל תוצאות הבדיקות שלי יותר מאוחר...?
ישן 04-09-2007, 14:43

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "לנשר הקטן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie
שלום

אני סובל מדלקת בעצמות ברגליים {מתחת לברך}, שנגרמה עקב חזרתי לפעילות גופנית מוגזמת ובלתי מבוקרת לאחרי זמן רב ללא פעילות גופני כלל.
האורטופד אמר לי שבכדי להתגבר על הדלקת עליי לעשות פעילות גופנית הדרגתית ומבוקרת...
מה ששכחתי לשאול אותו זה- איזו סוג פעילות צריך לעשות במקרה הזה???

מקווה שתענה לי במהרה, בגלל זה שבאמת דחוף {מסיבות אישיות}

תודה מראש

אני עדיין לא רופא (דברו איתי עוד 9 שנים ) אלא רק חובש,לכן כל מה שאגיד לך זו רק המלצה.בכל מקרה אני ממליץ לך לפנות לפיזיותרפיסט או לרופא אורתופד שיגידו לך מה לעשות.

ככלל,במקרים כאלה,צריך לבצע פעילות שלא מפעילה עומס על הרגליים.הדוגמא הטובה ביותר היא שחיה.

ישן 05-09-2007, 00:26
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

אוקיי מפני שגם הצבא לא תמיד יודע איך לאכול את זה,אנסה אתץ מזלי ואשאל פה.

מחר יש לי וועדה רפואית בגלל שאחרי 3 ניתוחי עיניים שבה (שוב!) הראייה הכפולה בחודשים האחרונים ובעקבותם חוזרות המיגרנות לתקוף פעם בשבוע לפחות!

הראייה הכפולה מתחילה מתי שאני מנסה להתמקד בחפצים או כשאני עייף.

המיגרנות גורמות לי לאי תיפקוד כללי(כאבי ראש איומים,סחרחורות ולחץ דם נמוך שגורם לכל קימה מהמיטה להיראות כמו מסך שחור),ואחרי שני כדורים ושינה של כמה שעות הן עוברות(לפעמים לוקח להתקף אחד לחלוף 20 שעות.

מה יהיה הפרופיל שלי?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר