לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2007, 00:11
  roibs roibs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.07
צה"ל מחלק שי לחג...אבל לא לכולם

חברים שלום רב,
אני קורא שקט בפורום מזה כמה שנים, אך כעת רק נרשמתי כחבר פעיל.
מקווה לתרום מהידע ולהינות משהותי כאן אף יותר.

אני קצין בקבע (כמעט שנה).
השנה, כמו כל איש קבע חדש, ציפתי בציפייה דרוכה למתנת החג (תווי קנייה), ציפייה שרק גדלה כשהתברר שהשנה השי גדול יותר - 800 ש"ח.

ברצוני ליידע את כלל חברי הפורום באבחנה הפושעת בה נקט צה"ל השנה - רק איש קבע בעל וותק של לפחות שנה בקבע (עד ה - 12/9/2007) יוכל להינות מן המתנה ולא כל איש קבע כמו בשנים קודמות.

במקום לחלק לכולנו שי - שללו מאלפי אנשי קבע את זכאותם לשי לחג ולהעלו על חשבונם את השי לכל שאר אנשי הקבע.

אמנם לא מדובר בסכום מהותי, אבל כשמדובר בהיתוספות לשכר זעום, תנאים לא טובים והתמודדות יום יומית עם זה שקוראים לי אוכל חינם ועלוקת על תקציב הביטחון, אני באמת כועס.
רק למען הסר ספק - גם קצין שחתום לעוד 4 שנים, אך עדין נמצא במסגרת שנת הקבע הראשונה שלו - לא יהיה זכאי לשי!

אני מתכוון לשלוח מייל בנושא לרמ"ח הפרט...

מה דעתכם על הנושא חברים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2007, 12:01
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מצד אחד- אני מבין אותך. מצד שני- אתה בכיין.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי lolipoper שמתחילה ב "או, או, אני, אני!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lolipoper
1. 12 שנות לימוד ועוד כמה קורסים באוניברסיטה
2. מתכנת
3. 4200 עד לשחרור, מעל 20 אחרי השחרור.
4. אני לא אכלתי חינם, הייתי יוצא לאכול במסעדות כי האוכל בבסיס היה בלתי נסבל.
5. חד וחלק - כן. חברים מלצרים הרוויחו יותר ממה שאני הרווחתי בקבע.

כתכנת ולוחם ירוק, שבלה שלוש שנים מטונפות בשטח עם ממוצע של מעל 17 שעות עבודה ביום, וכמי שירק דם כדי לממן תואר ראשון ולשרוד בשוק העבודה האכזרי- אני יכול לומר לך שאתה בכיין.

כי את היכולת להשתכר 20 בגיל 21 קבלת בזכות השרות הצבאי שלך כתכנת, והניסיון שלך מקורו בשרות זה, שהיה עסקה מצוינת- צברת ניסיון במקצוע, אכלת במסעדות (אויש מסכן), לא סיכנת את הטוסיק שלך, והכנת בסיס לחיים טובים.
אז בלי השרות הצבאי הנוח והמפונק לא היית מסוגל להשתכר סכום גבוה שכזה, ולכן הטענות האלה הן בכיינות לשמה.

אה, ומלצרים לפי מה שפורסם אתמול מרוויחים בממוצע 3600 ש"ח. יש לי איזה מלצר לוחם לשעבר בבית, והוא לא מרוויח הרבה יותר מזה...

אם הסיבה המרכזית של קצין בצה"ל להיות קצין בצה"ל היא $$, מוטב שלא יהיה.
ישן 07-09-2007, 16:48
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
רק להבהיר משהו... אני מאוד מעריך את תרומתו של כל חייל בצה"ל.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "ובלי אנשים כמוהו וכמוני,..."

אבל:
0. הצבא אולי עשה לעצמו טובה (ולא לכם) כשלקח כשרונות צעירים כמותכם להיות תכנתים, אבל עם כל הכבוד (ויש), זה לא שונה מהטובה שהוא עשה לעצמו כשלקח אחרים להיות לוחמים, טבחים, נהגים, קשרים מהנדסים וכו'. מדובר בהקצאת כ"א למשימות, לא יותר מזה.

1. איך שלא תציגו את זה, אין ספק שגיק צעיר בן 17 שיודע לתכנת ישתכר הרבה פחות מגיק צעיר בן 21 עם שלוש שנות ניסיון ביחידת מחשוב. אם אתה אומר "עבדתי בתכנות עוד לפני הצבא", אתה לכאורה מבטל את 3 שנות הניסיון הצבאי שלך, מה ששום מעסיק עתידי שלך לא יעשה.

2. ביחס לאופציות, הוא עשה לכם טובה ענקית. מה האופציה- לא לשרת בכלל? ברור שלא. יש עוד אופציה, אתם יודעים, לשרת באיזה חור בשטחים או בעזה... לי היה בצוות פעם תותחן טנק שהיה אשף תכנות, והיה חוזר הביתה פעם בשבועיים שלושה ומתכנת כל מיני דברים עצמאית כדי להתפרנס... אין לי ספק שהצבא פגע לו בכיס עמוקות. על הכסף הוא מעולם לא התלונן, רק על הטמטום של המערכת.

3. על הטמטום, קוצר הרואי וחוסר ההגינות של המערכת אני חותם אפריורית. מגיע לכם מה שמגיע לכל איש קבע באשר הוא. אגב- זו מגמה קלאסית של הפרטה, כשאנשי הקצה נרמסים (כמו עובדי קבלן). אתם יכולים להתנחם בכך שלאור המקצוע רוב הסיכויים שתהיו מאלה שקרובים לראש הפירמידה

4. ה-800 ש"ח האלה ודאי צורמים, אבל זה בטל בשישים לעומת ההחלטה הערכית להשאר בקבע, בטח ביחידות מחשוב כשהפיתוי הכלכלי בחוץ עצום. מה שכן צורם זו האפליה, שהיא לא ערכית. זה מאכזב, אבל אידאלים לחוד וכלכלה של אירגונים בירוקרטיים לחוד.

נערך לאחרונה ע"י freedom_fighter בתאריך 07-09-2007 בשעה 16:50.
ישן 07-09-2007, 12:05
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
אין ספק שחלק מהקצונה הצעירה משלמים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי lolipoper שמתחילה ב "או, או, אני, אני!"

מה שנאמר פה נכון, קצינים זוטרים בתקופת הקבע הראשונית שלהם מרווחים סכום זעום שנע בין 3700-4500 ש"ח. זה גם נכון שמלצר באזחרות או תפקיד המשתווה לכך יכול להרוויח יותר מקצין זוטר בצבא.
תוסיפו לזה את השעות הלא הגיוניות ואת העבודה שבצבא משלמים בקבלנות, אין תוספת על שעות נוספות והתגמולים לא תמיד ראויים.
מצד שני צריך לזכור ששירות בצבא אינו עבודה רגילה ואוי לנו אם כך נתפס הדבר- השירות בצבא צריך להיות מתוך שליחות ,רצון ואמונה , לא סתם קוראים לזה שירות ולא עבודה.

לגבי השי לחג, נכון , בשנים קודמות חולקו מתנות בסכומים זהים לכלל הקצונה בצה"ל,
צריך להבין שבסוף, במצב הכלכלי של המדינה שלנו, כאשר מחליטים לצאת במכרזים לרכישת ציוד בסדר גודל שלא השתווה לו בעבר, כאשר רף האימונים מתחיל לעלות הכסף לא מגיע מהאוויר, הצבא מתחיל לקצץ במקומות מסויימים ומעביר את התקציבים למקומות הרצויים, כך גם במצב הזה וכנראה שזה לא יהרוג את משרתי הקבע הטריים, צריך לבלוע את הרוק ולהמשיך הלאה.
ישן 07-09-2007, 16:14
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
מסכים ולא מסכים
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי lolipoper שמתחילה ב "גם כאן, הדמגוגיה חוגגת."

צריך להסתכל על זה בפרופרציות,
מסכים כי נכון שיש דרכים שונות לתרום, לא מסכים כי אני חושב שהשוואה גורפת של מורה לבין כלל הקצינים היא מגוכחת ומעליבה,

נכון שיש קצינים שהעבודה שלהם דומה לעבודה פקידותית באזרחות אבל אני מזכיר לך
שיש לא מעט קצינים שחוזרים אחת לשבועיים הבייתה אם לא יותר, עובדים מהבוקר ומסיימים את שעת העבודה לקראת חצות , חלקם מסכנים את חייהם, חלקם נמצאים באזורי סיכון, עוסקים בעבודה בטחונית שותפת, נמצאים הרחק מהבית, הרחק מהמשפחה, הרחק מהחברים וכל זה בעבור סכומים שנעים בסביבות ה5 אלף לסגן ועד ה8-9 אלף לרס"ן, תראה לי מורה שנותן כל כך הרבה בעבור כל כך מעט-
שום כסף בעולם לא שווה את הסיכון של החיים או של התקופות הרחק מהבית , כנראה שאותם אנשים עושים את זה מסיבות של פטריוטיות וגאווה ולווא דווקא מסיבות של רווח אישי.
ישן 07-09-2007, 21:48
  yan1404 yan1404 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
קשקשנות לשמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roibs שמתחילה ב "צה"ל מחלק שי לחג...אבל לא לכולם"

lolipoper היקר
1. בהרבה מקומות עבודה אזרחיים עובדים כעלי ותק של פחות משנה לא תמיד מקבלים שי לחג
2. אתה שוכח שבהגדרה אין יחסי עובד מעביד בין צה''ל לאנשי הקבע המשרתים בו
3. לגבי השכר ככל הנראה שאתה משרת ביחידת דריכות או בקיריה [לפי המסעדות - ממש הלב נקרע] ולכן שכרך נמוך מזה של קצין שחי בשטח ואוכל חול [לא במסעדה]
4. אם כל כך רע לך - ת ש ת ח ר ר ונראה איפה בדיוק תקבל 20,000 בחודש
5.סתם לידע כללי קצין כמוך שבד''כ מפקד על עצמו עם עצמו והסיכון הכי גדול שלו זה קצת חריף במסעדה שמסיים לעבוד ב 16:00 והולך ללמוד תואר ראשון תוך 6 שנים מכפיל ומשלש את המשכורת , רכב וכו' אז די לבכות ולך לעבוד

אגב אני עצמי נגד בקבע ודי נמאס לי לשמוע קצינונים שעוד לא נגבו חלב מהשפתיים בוכים על קיפוח

רוצה לשפר שכר - רד לשטח , תאכל חול , קח פיקוד ואחריות אם לא כמו שאמרתי תמיד ניתן להפר חוזה
ישן 07-09-2007, 22:30
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי yan1404 שמתחילה ב "קשקשנות לשמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yan1404
lolipoper היקר
1. בהרבה מקומות עבודה אזרחיים עובדים כעלי ותק של פחות משנה לא תמיד מקבלים שי לחג
2. אתה שוכח שבהגדרה אין יחסי עובד מעביד בין צה''ל לאנשי הקבע המשרתים בו
3. לגבי השכר ככל הנראה שאתה משרת ביחידת דריכות או בקיריה [לפי המסעדות - ממש הלב נקרע] ולכן שכרך נמוך מזה של קצין שחי בשטח ואוכל חול [לא במסעדה]
4. אם כל כך רע לך - ת ש ת ח ר ר ונראה איפה בדיוק תקבל 20,000 בחודש
5.סתם לידע כללי קצין כמוך שבד''כ מפקד על עצמו עם עצמו והסיכון הכי גדול שלו זה קצת חריף במסעדה שמסיים לעבוד ב 16:00 והולך ללמוד תואר ראשון תוך 6 שנים מכפיל ומשלש את המשכורת , רכב וכו' אז די לבכות ולך לעבוד

אגב אני עצמי נגד בקבע ודי נמאס לי לשמוע קצינונים שעוד לא נגבו חלב מהשפתיים בוכים על קיפוח

רוצה לשפר שכר - רד לשטח , תאכל חול , קח פיקוד ואחריות אם לא כמו שאמרתי תמיד ניתן להפר חוזה

אני אומנם לא Lolipoper אבל ארשה לעצמי להגיב
1 - שיהיה
2- מה הקשר?לפי השיטה שלך בכלל אין גם סיבה שישלמו שכר מינימום למשרתי קבע. אנחנו לא עובדים בצבא, אז פשוט שצה"ל יחליט שבגלל שאני מתאים - אני מחויב להיות בקבע עד 2030
4 - הצבא יודע שהתנאים שהוא יכול לתת הם עלובים ולכן מחתים על קבע קשיח שא-י א-פ-ש-ר להשתחרר ממנו בדרך חוקית (אפשר להגיש בקשה שאף אחד לא חייב להתייחס אליה). לא יודע מה עם הבחור שפתח את האשכול - אני הייתי משתחרר מחר בבוקר, אם הייתי יכול
לגבי המשכורת - באמת לא רוצה לרדת לרמה הזאת. הכל מאוד תלוי במה שאתה עושה. אני מכיר לא מעט מקומות בהם אני יכול לבקש סכומים דומים, אם אני משתחרר מחר.
5,3 - מאיפה אתה יודע על מי הוא מפקד ומתי נגמר יום העבודה שלו? את הסטיגמה שאתה מדביק לו, אני יכול להדבק גם לך כי הצגת את עצמך כנגד בקבע ואתה יודע מה אומרים על נגדים .. (אגב גם אני נגד) ואני יכול לקחת את זה מאוד רחוק.
אני מכיר מספיק מ"קצינונים" ג'ובניקים, שויתרו על התואר שהיו יכולים לקבל בזמן הצבא, כי היו עסוקים בלעבוד 16-17 ביום במשך שנים. כנראה שאותך זה לא מרשים, כי הם לא אכלו חול תוך כדי ולא היו בשטח.

לשורות האחרונות שלך אני בכלל לא יודע איך להגיב. הרגע קטלת את כל הג'ובניקים, קצינים ונגדים באשר הם : לא עושים כלום. לא אחראים על כלום. לא מפקדים על כלום.
תשמע.. אולי בכל זאת יש סיבה לזה שאתה נגד
ישן 07-09-2007, 23:49
  lolipoper lolipoper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
קציצון?

דווקא לא. נגד כמוך. טוב, לא בדיוק כמוך, אני מסיים משפטים עם נקודה.
1. לא חסרים מקומות אזרחיים שמנצלים את העובדים שלהם גם. הצבא שלנו, הכל כך "ערכי", לא צריך להיות כזה.
2. תראה את התשובה שנתנו לך. מסכים איתה בכל מילה.
3. בהחלט. העניין הוא שזה שבן אדם מגיע למשרד מדי יום, עובד 10-11 שעות, ואז חוזר הביתה, לא מצדיק את זה שתתן לו תת-תנאים, כי הוא "לא אוכל חול". אולי בחובה היה משמעות ל"מי טוחן יותר", בקבע, אני סיימתי לתת את מה שאני חייב לתת למדינה. כל דבר מעבר, עוברים למודל אחר, מודל שבו אני עובד, וצריך לגמול לי במשכורת, ההולמת את העבודה שאני עושה. משכורת הרעב כמו שנותנים היא בזיונית.
4. השתחררתי כבר ידידי. ולמען האמת, אני עושה אפילו קצת יותר.
5. להתבכיין? אם היו אומרים לך שתלך לעבוד עכשיו 6 שנים בחינם, תמורת זה שבעוד 6 שנים תרוויח פי 2 מאשר מה שהיית מרוויח אם לא היית עושה את ה6 שנים האלה, היית עושה את זה? עד שלא היית בנעליים של בן אדם, אין לך שום זכות להסתכל עליו מלמעלה, ולהגיד שהוא מתבכיין.
בן אדם צריך להיות מסוגל לחיות בכבוד תמיד, לא רק בעוד 6 שנים.

אני את היום עבודה שלי הייתי מסיים ב7 לפחות. בתקופות לחץ לא מועטות, הייתי מגיע הביתה במקרה הטוב ב12 בלילה, רק כדי להתחיל שוב פעם יום עבודה ב8. אני בטוח שנגד מהולל שכמוך לא מתקרב אפילו לכל כך הרבה שעות עבודה רצופות. אחריות? האמן לי, בשנת הקבע הראשונה שלי, כנראה שהייתי אחראי על דברים יותר חשובים מאשר אתה תהיה כל השירות הצבאי שלך. אה, ולקחת פיקודיות ואחריות לא תורם למשכורת, להפך, לצאת לקורס קצינים עוד מוריד לך.
ישן 08-09-2007, 05:21
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
פשוט הודעה מגעילה ומלאה בזלזול

ברור לי שאין לך טיפת מושג על תפקידי הקצונה הלא קרביים אחרת לא היית כותב את השטויות שכתבת.
לגבי קצינים שאוכלים חול - אני אישית ממליץ להם לאכול בחדר אוכל או במקרה הכי גרוע מנות קרב, זה יותר טעים מחול, לפחות לי.
בקיצור מה שכתבת כאן זה גיבוב של שטויות שנובעות כנראה משנאה לא מובנת "לקציצונים" באופן כללי ול"קציצונים ג'ובניקים שאוכלים במסעדות וחוזרים כל יום הביתה ב-16:00" באופן ספציפי.

אני אנסה לקצר עד כמה שאפשר למה עוד רבע שעה יש ארוחת ערב ומחר צריך לקום מוקדם לראות את המשחק של ישראל (PST is a bitch) וחוץ מזה הבטחתי לעצמי שבחו"ל אני לא אתעסק בנושאים האלה (ונשברתי...).

נכון, יש לא מעט קצינים שבאים לצבא ב-9:30 וחוזרים ב-15:00 הביתה וגם במשך היום לא עושים כלום, אם זאת יש גם הרבה (ואני מאמין שרוב המשתתפים בפורום הזה שייכים לקבוצה הנ"ל) שהגיעו כל יום ב-8:30- ונשארו עד 17:00 ושהיה צריך (ולצערי היה צריך לא מעט פעמים) נשארו גם עד שעות הרבה יותר מאוחרות, וגם אח"כ בבית העבודה לא הפסיקה. ואני לא יודע איך זה אצל אחרים, אבל אצלי למשל גם בסופי שבוע כשהיה צריך עבדתי, וגם אם זה אומר טלפונים ב-2 בבוקר ביום שישי או בצהרי יום שבת.
ועל זה קיבלתי פחות משכר מינימום - רכב לא קיבלתי (וגם לא חשבתי שמגיע לי), לעבוד לא יכולתי וגם ללמוד לתואר או פסיכומטרי לא יכולתי.
לא התלוננתי אז ואני לא מתלונן היום, ואני בדעה שקודם כל צריך להעלות את השכר לקצינים הקרביים שבשטח (כדי שלא יצטרכו לאכול חול, זה לא בריא למעיים) - אבל באותה נשימה אני אומר שאם צה"ל רוצה שתהיה אצלו קצונה איכותית בתפקידים העורפיים הוא צריך לשנות את היחס לאותם "קציצונים עם חלב על השפתיים".

ועוד דבר - ממש לא פשוט להשתחרר בשנת ה"ר" - מניסיון.
ישן 08-09-2007, 10:23
  yan1404 yan1404 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
הבהרה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "פשוט הודעה מגעילה ומלאה בזלזול"

לא התכוונתי לפגוע או להעליב את כלל הקצונה הצעירה אבל!!!!!
התגובה שלי באה לאותו קצין בשנה הראשונה שכותב ומתלונן על שכר של 4200 ועל כך שהוא נאלץ לאכול במסעדות
כמו כל עובד בשנה הראשונה בכל מקום עבודה לא תמיד מקבלים שכר של מנכ''ל ואת כלל ההטבות הקיימות , על אותו משקל למה לא מלין אותו קצין שאין לו רכב צמוד - בהיי טק כן היה מקבל

שימתין קצת ויתחיל לדאוג לעצמו בלימודים , גמו"ש , תפקידים , דרגות - הרי תוך 4 שנים יקבל דרגת סרן , תוכניות שירות , לימודים , רכב וכו' [ דברים שנגדים לא יקבלו ] ושכרו יהיה בהתאם

לגבי ביטול "ר" - הרי חתימת ה"ר" באה בעקבות משהו [עתודה , שוחרות וכו'] ומשמשת כהחזר לצבא על השקעתו באדם לכן לגיטימי שיהיה קשה להשתחרר מזה - אבל בשירות קבע רגיל ניתן לבצע התרת חוזה כמעט בכל שלב , כמובן שזה תהליך לא פשוט אבל ניתן לביצוע

ברור לי שיש לא מעט קצינים [וגם נגדים] שעובדים מהבוקר ועד הערב ולוקחים את העבודה הביתה

אם מישהו נעלב מהודעתי אני מתנצל
ישן 08-09-2007, 06:49
  גונס גונס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי roibs שמתחילה ב "לא ידעתי שזה יעלה כל הרבה אמוציות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roibs
אבל אני שמח שבהודעה הראשונה שלי העלתי פה דיון נחמד

איך שלא יהיה, בראשון הקרוב אני מתכוון לשלוח מכתב בנושא לרמ"ח פרט ולרמ"ח מופ"ת.אם לא יגיבו תוך 4 ימים - אני אשלח לרמטכ"ל.

כתבתי מכתב חריף ביותר בן שני עמודים... עם אישור המכתב ע"י הקב"ט שלי, אני אעלה אותו כאן...

בשורה התחתונה... שלא יתפלאו למה אין סרנים ורס"נים...

נגיד אותה צודק
וצבא מקבל את ההמלצות שלך ומעלה את השכר של הקצינים העורפיים נו נגדי באלף, אלף חמשמות ש"ח(צריך להיות ראלי)
זה מה שיגרום לך להישאר בקבע הרי המרחק שלך לשכר של 20,000 עדיין רחוק מאוד!!!
אני לא חושב שזה יעזור, כמו כן אני בטוח שיושבים הרבה אנשים וחושבים על הרבה דרכים איך להשאיר את הקבע הראשוני בצה"ל וזה לא פשוט אבל בסוף תתבצע התוכנית והצבא יחזור להיות מקום עבודה אטרקטיבי.

בנוסף לכל זה אף אחד לא הזכיר את הנושא של הפרישה מצה"ל כאשר את תפרוש בגיל 45-50 והחבר שלך בהייטק יעבוד עוד 20 שנה ולא יקבל מענק שיחרור שמן ולא תהיה לו פנסיה בשביל לא לעשות כלום עד סוף ימי חייו אז תכפיל את השכר הזעום שלך בכל זה ויצא שאתה לא מקבל הרבה פחות ממנו אם בכלל.

ישן 08-09-2007, 08:51
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי גונס שמתחילה ב "[QUOTE=roibs]אבל אני שמח..."

ציטוט:
בנוסף לכל זה אף אחד לא הזכיר את הנושא של הפרישה מצה"ל כאשר את תפרוש בגיל 45-50 והחבר שלך בהייטק יעבוד עוד 20 שנה ולא יקבל מענק שיחרור שמן ולא תהיה לו פנסיה בשביל לא לעשות כלום עד סוף ימי חייו אז תכפיל את השכר הזעום שלך בכל זה ויצא שאתה לא מקבל הרבה פחות ממנו אם בכלל.

זה לא כזה חד משמעי כמו שאתה מנסה לטעון.
לא חסר אנשים שנזרקים מהצבא,במודל הקבע החדש,כי הם לא עוברים את ה"שער השני", או איזו שטות תקנים אחרת.אנשים בגילאי ה-30 ,שהעבירו אותם לפנסיה צוברת (כמו כל אחד במשק) ולא יקבלו גרוש פנסיה ממשרד הבטחון.אנשים שבשירות שלהם הרוויחו 4 וחצי אלף שקל מוצאים את עצמם ללא השכלה,ללא עבודה ועם משפחה לפרנס.

נערך לאחרונה ע"י spritz בתאריך 08-09-2007 בשעה 09:02.
ישן 08-09-2007, 11:36
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
טוב לי בקבע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roibs שמתחילה ב "צה"ל מחלק שי לחג...אבל לא לכולם"

שורה תחתונה, שירות בצה"ל( חובה או קבע ) אינו עבודה ואין להתייחס אליו כך...

כמו שנאמר פה, אם התלוש לחג או עוד 100 ש"ח למשכורת ישאירו אותך בצבא, אז נראה לי שאפשר לוותר על שירותך- לעניות דעתי מי שמשרת כקצין צריך להיות מונע מסיבות אחרות ( למרות שזה מאוד מעצבן לא לקבל שי לחג - מסכים איתך בהחלט ).

ברור שיש עיוותים ואפליות- מוצדקות או לא- ושקיצוצים שנעשים הרבה פעמים דוחפים דווקא את האנשים האיכותיים החוצה ולא להיפך, שתגמולים שונים מגיעים לאנשים הלא נכונים אבל לצערינו זה קיים בכל מערכת גדולה, ברור לכולם
שצריך להשאיר במערכת את האנשים האיכותיים ( קצינים ונגדים ) ולתגמל אותם בהתאם, אבל לצערינו בגלל מבנה הצבא, אופן ההכשרה וכמות הקצינים, נוצר מצב שמכשירים המון קצינים שמשתחררים אחרי תקופת שירות מאוד קצרה בגלל שתמיד השוק האזרחי יותר קורץ ( לא עדיף להכשיר מעט אנשים, שיחתמו לתקופה ארוכה יותר ויתוגמלו בהתאם ? ).

בברכת חג שמח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר