לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2007, 18:32
  avivmas avivmas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל avivmas שלח הודעה דרך MSN אל avivmas
פיגוע למה אי אפשר לעבור את מהירות האור? + המצאה שלי שתוכיח שאפשר

אני קראתי קצת בספר שמסביר על התגלית e=ms2 (הספר בלי נוסחאות רק הסברים ומדבר הרבה על ההיסטוריה של התגלית)
אבל אני כ"כ מתעצבן שאומרים שאי אפשר לעבור את מהירות האור כי אני חשבתי על זה הרבה ופשוט הגעתי למסקנה שזה אפשרי לעבור את מהירות האור ובכלל, הכל אפשרי.

אומרים שאי אפשר לעבור את מהירות האור שהיא 300,000 ק"מ בשנייה - כמו שאי אפשר לעבור את הטמפרטורה הכי פחות חמה שהיא 273.15- מעלות צלציוס (0 קלווין) הסיבה היא שאי אפשר לעבור את האפס המוחלט כי אין איך זה תנועה של חלקיקים ואם אין תנוע זה נחשב ללא תנוע שזה ללא חום.
אותו דבר אומרים על האור שאי אפשר לעבור את מהירות האור - אבל לדעתי זה אפשרי.
אך אי אפשר לעבור את המהירות 0 ק"מ, אותו דבר עם טמפרטורה - אפשרי להגיע למעלות גבוהות מאוד אבל אי אפשר להגיע לטמפרטורה 0 קלווין

אבל כדי להוכיח את זה צריך לבדוק את זה בוודאות
ומה שאני עוד חושב עליו הוא לבדוק את זה מעשית
מה שאני חושב לעשות הוא:
לקחת גלגל ולחבר עליו בקצה שלו (הכי רחוק ממרכז הגלגל) שעון קטן שיהיה דבוק.
את הגלגל הזה יסובב גלגל קטן ועוד כמה גלגלים שיתנו תימסורת לגלגל האחרון שיש בו את השעון.
כלומר יהיה מערכת שלמה של גלגלי שיניים שיאיצו את הגלגל האחרון למהירות מטורפת
בעזרת מנוע חשמלי חזק מאוד שיסובב את הגלגל הראשי, כך שבעצם
הגלגל האחרון (שיש בו את השעון בקצה) ינוע מרחק סיבובי מהר יותר ממהירות האור!
(והמחשבה שלי על זה אומרת שאם אני יגיע למהירות האור אני יוכל להאיץ עוד אם אני יתן עוד קצת כוח )

טוב.. לאחר כשעה / יום (לא משנה כמה זמן) אני יפסיק את המנוע והמהירות תפסק, אני יסתקל אם יש הפרשי זמנים בין השעון שהיה ללא התנוע והשעון שיסתובב.

כדי לעבור את זה אני צריך שהגלגל האחרון יגיע למהירות של 300,000 סיבובים בשנייה (לפחות)
שאם המרחק ממרכז הגלגל המרחק שהשעון יעבור בשנייה הוא גדול יותר מ 300,000 ק"מ בשנייה.

אני מקווה שהבנתם את מה שהסברתי ואם לא אז תשאלו מה לא הבנתם ואני ינסה להסביר לכם שוב.

חחח ושהאור ינסה לעצור אותי חח כיאלו מה כבר יקרה כשהעבור את מהירות האור, האור יגיד לי "תעצור אי אפשר לעבור את מהירות האור?" חחח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2007, 19:25

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הסבר פשטני מאד"

ולמה טוענים שמהירות האור זאת המהירות האינסופית? אולי היא לא?
וההפך כשאני מאיץ את הגלגל קל יותר להגביר את מהירותו מאשר המהירות שהקטנה יותר שהיתה לו.
בכל מקרה מה אתה אומר צריך לבחון את זה מעשית לא?

סתקל מה שאני צריך זה מערכת תמסורת שתמיר לי מ- 3 סיבובים לשנייה ל- 300,000 סיבובים לשנייה. זה לא מצריך כ"כ הרבה אנרגיה.
עשיתי גם חישובים והגעתי למסקנה שאני יצטרך 5 יחידות של המרה כדי להגיע 100,000
1x10=10
10x10=100
100x10=1,000
1,000x10=10,000
10,000x10=100,000
כל יחידה מכפילה את הסיבוב ב 10 כך שבעצם הגלגל האחרון יסתובב 100,000 סיבובים על 1 סיבובים בגלגל הראשון.
צריך בשביל זה גם מנוע חזק מאוד אבל זה לא בעיה כבר פשוט יקח קצת זמן עד שזה יאיץ למהירות הזאת.

נערך לאחרונה ע"י avivmas בתאריך 24-09-2007 בשעה 19:42.
ישן 25-09-2007, 15:41
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "הכל שטיות אחי ריק זה ריק אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avivmas
הכל שטיות אחי
ריק זה ריק אין איזור שבו החוקים משתנים
ה' קבע את חוקי הפיזיקה והם נמצאים במימד שלנו
תאוריה שלי היא שמהירות האור היא המהירות שבו חלקיקים שהם לא חומר שזה פוטונים ואלקטרונים יכולים לעבור
כמו שלא תשמע קול אם אין תנודות אוויר במהירות של הקול עצמו (300 קמ"ש) לכן אותו דבר האור

רק שאלקטרונים נחשבים כחומר ואם לא שמעת עד כה על המאיצי חלקיקים שקיימים בכמה מדינות כמו שווייץ,אז שתדע שהם אינם יכולים להגיע למהירות האור...בעזרת מאיץ הם מגיעים למהירות קרובה מאוד למהירות האור.

ישן 24-09-2007, 20:03
  עשהאלר עשהאלר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
למד קצת
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "ולמה טוענים שמהירות האור זאת..."

בס"ד

ציטוט:
ולמה טוענים שמהירות האור זאת המהירות האינסופית? אולי היא לא?
וההפך כשאני מאיץ את הגלגל קל יותר להגביר את מהירותו מאשר המהירות שהקטנה יותר שהיתה לו.
בכל מקרה מה אתה אומר צריך לבחון את זה מעשית לא?

סתקל מה שאני צריך זה מערכת תמסורת שתמיר לי מ- 3 סיבובים לשנייה ל- 300,000 סיבובים לשנייה. זה לא מצריך כ"כ הרבה אנרגיה.
עשיתי גם חישובים והגעתי למסקנה שאני יצטרך 5 יחידות של המרה כדי להגיע 100,000
1x10=10
10x10=100
100x10=1,000
1,000x10=10,000
10,000x10=100,000
כל יחידה מכפילה את הסיבוב ב 10 כך שבעצם הגלגל האחרון יסתובב 100,000 סיבובים על 1 סיבובים בגלגל הראשון.
צריך בשביל זה גם מנוע חזק מאוד אבל זה לא בעיה כבר פשוט יקח קצת זמן עד שזה יאיץ למהירות הזאת.

לא טוענים שהיא אינסופית. טוענים שהיא מקסימלית.
וקשה יותר להאיץ (בתאוצה מסויימת) גוף שנע במהירות גדולה מאשר גוף שנע במהירות קטנה גם לפי ניוטון.
כל מה שאתה יודע לא רלוונטי. אין לך ניסיון במערכות מהירות. (לא, 10000 קמ"ש זה לא מהיר)

חוץ מזה, אתה מתכוון שלגלגל האחרון יהיה רדיוס קילומטר?
ישן 24-09-2007, 20:18

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מהירות האור היא סופית"

בכל זאת אפשר יהיה לסובב את הגלגל במהירות כזאת
אם אנחנו יכולים לסובב דברים במהירות גדולה
או אם אנחנו יכולים אפילו להזיז ביניינים
אז מדוע לא להפעיל את הכוח על המערכת הזאת שדורשת קצת כוח כדי להניע מערכת תמסורת?
לדעתי זה אפשרי למשל כשמכונית נמצאת בהילוך מהיר המנוע לא יוכל להוזיז את המכונית נכון? אז מה שעושים זה עושים זאת בהדרגה מורידים להילוך הראשון קל יותר למנוע וכדי להאיץ למהירות גדולה יותר פשוט מעלים את ההילוך
המנוע צריך ליתאמץ קצת כדי להגיע למהירות שנמצאת בהילוך הגבוה.
המנוע לא יכול להפעיל את ההילוך המהיר
אך אם הוא עושה זאת בהדרגה
הוא יכול גם מעבר לזה.
לכן אני חושב שזה אפשרי

עוד דוגמא עם אופניים:
אתה רוצה להגיע למהירות של 40 קמ"ש
כעת אתה נמצא ב 0 קמ"ש
אתה נמצא על ההילוך הכי גבוה על מנת להגיע למהירות של 40 ק"מ
אתה מנסה לסובב את הפדלים אך אתה בקושי מצליח
מה תעשה כדי להגיע למהירות הזאת? תעשה זאת בהדרגה
תתחיל מהשלב הראשון - תתחיל לנסוע על ההילוך הראשון ואז תגיע למהירות של 5 קמ"ש
לאחר מכן תעביר להילוך השני תגיע ל 10 קמ"ש
תעביר להילוך השלישי תגיע ל 20 קמ"ש
תעביר להילוך האחרון תגיע ל 40 קמ"ש
עכשיו אנחנו בהילוך האחרון ונוסעים על 40 קמ"ש
אבל רגע! קודם אמרנו שאנחנו בקושי מצליחים להוזיז את הפדלים בהילוך האחרון!
מכן נובע שהכל הוא עיניין של הדרגה
אם היה לך עוד הילוכים באופניים היתה יכול להגיע אפילו ל 100 קמ"ש!

לכן אני חושב שצריך רק להפעיל את המערכת תמסורת בהדרגה ובסוף מעבר למהירות האור.
אם נניח שמהירות האור היא 100 קמ"ש
ואנחנו יכולים להגיע להמירות הזאת בהדרגה כמו הסיפור עם האופניים
הכל עיניין של הדרגה ובסוף מגיעים לתוצאה שרוצים

לפחות כך אני חושב מה דעתכם?

נערך לאחרונה ע"י avivmas בתאריך 24-09-2007 בשעה 20:30.
ישן 24-09-2007, 22:40
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "בכל זאת אפשר יהיה לסובב את..."

יש משהו קטן שאתה פשוט לא מבין...
אם תסתכל על הנוסחא הבאה: m = m0/(1-v^2/c^2)
m - מסה יחסותית, m0 - מסת מנוחה, v - מהירות, c - מהירות האור.
עכשיו נזכור שמהירות האור היא כ-300 מליון מטר בשניה.
אם תנסה שניה לחשוב על זה, אתה מדבר על מהירות 40 קמ"ש שהם בסה"כ 11.1 מטר בשניה.
אם תציב לנוסחא הזו, ותחלק 11 בריבוע (123.4) ל-300 מליון בריבוע (90 קוואריליון), אתה תשים לב שהמספר יוצא מאד מאד זניח (בקירוב גס מאד, אחד ל-מיליארד).
עכשיו, 0.999999999, לא שונה בהרבה מ-1 ולכן המסה לא משתנה בצורה מדידה.

כל האמור לעיל בא להדגיש את העובדה הפשוטה שהחוקים שאתה מכיר ומתייחס אליהם כל הזמן, עובדים יופי במהירויות נמוכות, ולצורך העניין, גם מהירות של חללית - 11 ק"מ בשניה היא מהירות נמוכה.
וגם מהירות מפוצצת מוחות של 1000 ק"מ בשניה היא עדין מהירות שלא תרגיש בה כמעט תופעות יחסותיות.

מאידך, בוא נבחן מה קורה במהירות שהיא שליש ממהירות האור - כמאה אלף ק"מ בשניה:
שליש בריבוע הוא תשיעית. אחד פחות תשיעית הוא 8 תשיעיות, תוציא מזה שורש, ותשים לב שהמסה עלתה בצורה משמעותית - המסה החדשה היא פי 1.06 מהמסה הישנה. (תבדוק במחשבון)

ובחצי ממהירות האור?
חצי בריבוע הוא רבע.
לכן עכשיו אחד פחות רבע הם שלוש רבעים.
תוציא שורש ותחלק, ומה שתקבל יהיה גידול משמעותי של המסה: המסה החדשה תהיה פי 1.155 מהמסה הישנה.

עכשיו בוא נעשה דילוג.. מה אם ניקח v=0.9c?
בעזרת אותם החשבונות נקבל: כי המסה החדשה היא פי 2.29

מה קורה כאשר המהירות קרובה למהירות האור מאד? v=0.99c
המסה גדלה פי 7.0889

ועכשיו נפסיק ללכת סחור סחור, v=0.999999999c
המסה גדלה להיות פי 22360.6797803 מהמסה המקורית.

תמשיך לבד, ותבין שמדובר בגרף אקספוננציאלי:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.upscale.utoronto.ca/GeneralInterest/Harrison/SpecRel/Images/massenergy.gif]

עכשיו רק נזכיר כי a=f/m - תאוצה שווה לכח המופעל חלקי המסה, ותבין כמה קשה יהיה לך להאיץ מעבר למהירות האור (רמז, תזדקק לכוח אין סופי)

ישן 25-09-2007, 17:29
צלמית המשתמש של DAVID_SHEI
  DAVID_SHEI DAVID_SHEI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.06
אוקיי תקשיב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "למה אי אפשר לעבור את מהירות האור? + המצאה שלי שתוכיח שאפשר"

בוא נתחיל ככה, ראשית כל אני גאה בידע של האנשים פה הם אומרים דברים חכמים ונכונים.
שנית, אפילו בלי נוסחאות ובלי כלום אני אגיד לך למה אני חושב שאתה טועה ובגדול.
אוקיי בעולמנו החכם מאוד יש המוןן מדענים שהשקיעו ומשקיעים שנים רבות בקשר לנושא שנקרא מהירות האור.
מה שאתה מציע זה ניסוי שיגרום למדענים רבים לצחוק עד כמה שהוא פשוט.
אם לפי הניסוי שלך היה אפשר לעבור את מהירות האור מדענים כבר היו מוצאים שאפשר לעבור את מהירות האור כי תיהיה בטוח בזה שאתה לא הראשון שעולה על ניסוי שכזה או דומה לזה.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שהניסוי שלך ממש ממש פשוט ושמדענים חכמים נורא כבר ניסו את האפשרות הזאת ופשוט אי אפשר או שלחילופין אפילו לא ניסו כי הבינו שאי אפשר בעזרת הניסוי הזה להוכיח משהו.

תודה
ישן 25-09-2007, 19:21

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי DAVID_SHEI שמתחילה ב "אוקיי תקשיב..."

אז אני אומר לך שפשוט מאוד אם לא ניסו לא יודעים
אנחנו לא יכולים לדעת משהו בוודאות רק בעזרת נוסחאות.

גם אם הניסוי שלי הוא פשוט זה אומר שאם הוא פשוט - הוא לא יצליח?
איש א' יבוא יגיד יש לו ניסוי שיכול להיות שבניסוי הזה נצליח לעבור את מהירות האור - אבל מה הניסוי הזה נורא מסובך.
איש ב' בא עם ניסוי שהוא נורא פשוט אך גם בו יש סיכוי שנצליח לעבור את מהירות האור.
בא האיש א' עם ניסוי המסובך ומסתבר שהניסוי נכשל והוא לא הצליח לעבור את מהירות האור.
בא איש ב' עם הניסוי הפשוט שלו והוא דווקא הצליח לעבור את מהירות האור ודווקא איש לא חשב שאם הניסוי כ"כ פשוט יצליחו לעבור את מהירות האור.

לכן אני חושב שדווקא משום שהוא פשוט אפשר יהיה לעבור בעזרתו את מהירות האור.
ולמה שאני לא יהיה הראשון שחשב על ניסוי כזה (למרות שהוא פשוט, אני יודע) - מישהו חייב להיות הראשון

אני בכל זאת לא מבין כ"כ את משמעות הנוסחא ומסתמך על הסברים תאורתיים פיזיקלים ללא חישובים
ולכן אני חושב שפשוט יהיה לבחון את הדבר מעשית על העולם שלנו ולא ליסתמך על נוסחאות כי אנחנו לא מספיק מכירים את עולמינו

ישן 25-09-2007, 21:21
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אוף, מתי תבין, זו לא "שיטה" מה ש"המצאת".
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "כבר בדקו לפי השייטה שלי או..."

זה איזשהו רעיון שהעלית מפני שאתה לא מבין את תורת היחסות. אתה לא יכול להפריך משהו שאתה לא מבין.

אגב, כדי שגלגל שיניים אחד יאיץ גלגל אחר הם צריכים להיות בעלי קטרים שונים. הגלגל האחרון צריך להיות קטן, הבא אחריו גדול יותר, אחריו גדול יותר וכן הלאה. יש סבירות שמספר הגלגלים שהתיאוריה שלך תצריך יהיה כזה שהגלגלים יתמתחו מכאן ועד השמש. והגלגל האחרון בטח יהיה בגודל של גלקסיה.

אני יכול לחשוב קצת ולפתח את המשוואות שיראו לך את מה שאני אומר, אבל אין לי כוח עכשיו.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 25-09-2007, 20:51
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
למה אתה מתווכח על שטויות?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "אז אני אומר לך שפשוט מאוד אם..."

כבר אמרתי לך שניסויים המוכיחים את משוואות תורת היחסות נעשים בכל העולם
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...240#post2423641

באותו אופן אני יכול להעלות השערה שכוח הכבידה לא פועל על ביצים
אז אני יכול לעלות לגג של הבנין ולזרוק משם ביצים כל היום בציפייה שאחת מהם תשאר תלויה באויר
זה ניסוי עוד יותר פשוט משלך
אבל לכולם פה ברור (אני מקווה...) שהניסוי לא יצליח

בקיצור, הויכוח שלך הוא ויכוח סרק מהסיבה הפשוטה שאתה חושב במונחים של פיסיקה ניוטונית
אתה לא יכול לנסות להפריך את תורת היחסות בלי שתדע מה היא אומרת....

ישן 25-09-2007, 21:24
מנהל פורום חומרה

ללקק לעצמך את המרפק אתה יכול?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "טוב, בכל מקרה אם אני לא יצליח..."

אז תפסיק לזרוק קלישאות אידיוטיות כמו "הכל אפשרי", זה פשוט מעצבן.

אם היית ברמה של איינשטיין, אז ורק אז היתה לך הזכות המוסרית לפקפק בנכונות התיאוריה שלו. זה כמו שתכנס עכשיו לקורס בפיזיקה קוונטית באוניברסיטה ותגיד למרצה "סליחה, אבל כל זה נראה לי טעות". אל תזלזל בדברים שאתה לא מבין, ואתה לא מבין את תורת היחסות. היא נכונה עד כמה שהפיזיקה מוכנה לקבל "אמיתות" של תיאוריות, כמו משוואות מקסוול למשל. היא מסבירה תופעות קיימות ומנבאת במדוייק תוצאות ניסויים בעלי השפעות יחסותיות. אין הרבה כמו איינשטיין וגם לא יהיו, תכניס לך לראש.

ישן 25-09-2007, 21:39

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "גם אני בטוח שאם אני לא אצליח..."

יש הרבה שיטות ליישם את ההשערה שלך שביצים יכולים לרחף
למשל אפשר לחבר מגנט לביצה או להשים מאוורר שמחזיק את הביצה באוויר
ולמרות חוק הכבידה הביצה נשארה באוויר
עכשיו אתה רואה שזה אפשרי?

Kill-Machine אתה יכול ללקק לעצמך את המרפק רק שתצטרך בשביל זה לשבור את העצם שלך
אבל רואה שזה אפשרי<?

אפשר גם לדחוס מידע קרוב ל 99% ולשחזר את המידע המקורי בדיוק של 100%
עכשיו אתה תגיד לי שזה בלתי אפשרי
אז אני אומר לך שזה אפשרי! בוודאות כי אני מכיר מדען שהוא במקרה ישראלי שהמציא את השיטה הזאת
הוא גם זה שאמר לי שהכל אפשרי והוא צודק

נערך לאחרונה ע"י avivmas בתאריך 25-09-2007 בשעה 21:41.
ישן 25-09-2007, 21:52
מנהל פורום חומרה

שוב, אתה מדבר על דברים שאין לך בהם מושג וחצי מושג.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "יש הרבה שיטות ליישם את ההשערה..."

מגנט לביצה? אם לא היה כוח משיכה הביצה היתה עפה למעלה. רק בגלל שכוח המשיכה כן פועל היא תשאר במקום.
ציטוט:
אתה יכול ללקק לעצמך את המרפק רק שתצטרך בשביל זה לשבור את העצם שלך
אבל רואה שזה אפשרי<?

תשמע, יש לך תקלה חמורה במוח. אני מפסיק לנסות לעזור לך.

ציטוט:
אפשר גם לדחוס מידע קרוב ל 99% ולשחזר את המידע המקורי בדיוק של 100%
עכשיו אתה תגיד לי שזה בלתי אפשרי

בניגוד לשאר השטויות שאמרת באשכול הזה, אין שום דבר בעולם שאומר שמה שאמרת לא יהיה אפשרי. אין סיבה שזה לא יהיה אפשרי, כך שאין סיבה שמישהו יאמר לך: "שטויות! השתגעת לגמרי! שרפו את המכשף הזה והרעיונות החדשניים שלו!"
יעילות דחיסה של מידע היא תלויה במידע עצמו, כך שבמידה מסויימת הבנאדם די קשקש לך. כנראה כדי לסבר את האוזן שלך, כי כמו שמשתמע מהדברים שאתה אומר באשכול הזה, אם הוא היה מנסה להסביר לך באמת מה קורה האוזניים שלך היו מתחילות לדמם.
אם תיקח קובץ טקסט ותמלא אותו באפסים, תוכל לדחוס אותו ביחס דחיסה אינסופי. במקרים אחרים קיימים אלגוריתמים טובים יותר וטובים פחות אבל מה שבטוח זה שיעילות הדחיסה תלוי במידע עצמו. אבל מספיק לדבר על זה, כי זה לפחות הגיוני אז אין מה להתווכח פה, רק להבהיר.

ציטוט:
הוא גם זה שאמר לי שהכל אפשרי והוא צודק

תשאל אותו אם הוא יכול לאחסן בביט בודד את הערך 2. "הכל אפשרי" זה סלוגן טיפשי שאומרים לאנשים כמוך כדי שלא יתייאשו מלהעלות רעיונות אינפנטיליים בתואנה שהם מנסים להפריך תיאוריות פיזיקליות ומדעיות מקובלות, ללא כל ידע בתיאוריות אותן הם מנסים להפריך.

בדרך כלל אני לא מגיב בחומרה, אבל כשמישהו כמוך מגיע ומרהיב עוז לדבר סרה בתיאוריות מוכחות בצורה כזו, זו פשוט חוצפה לשמה. כשבנאדם מחליט שהוא מספיק חכם כדי לומר שאיינשטיין טועה כשלמעשה אין לו שום שמץ של מושג מה אמר איינשטיין (ולא, אין לך מושג מה אמר איינשטיין. שמעת פעם איפשהו או קראת איפשהו שמהירות האור זה גבול בל יעבור והחלטת שאתה מבין את תורת היחסות), זה פשוט מרתיח. בנאדם נבון לעולם לא מעיז להביע דעה בדבר שאין לו בו שמץ של מושג.
תיכף עוד תתחיל להביע פה דעה על תורת הקוונטים, הדבר היחיד שחסר לנו.

אם תרצה להביע רעיונות פיזיקליים, תלמד פיזיקה. תתחיל עם מכניקה, תמשיך עם חשמל ומגנטיות ושאר התיאוריות הדומות, תתקדם לפיזיקה מודרנית ואז, רק אם הצלחת לתפוס את כל הפיזיקה הקודמת, תנסה להמשיך לפיזיקה יחסותית וגם קוונטית. רק אחרי שאפשר יהיה להבין שאתה מבין בפיזיקה שאתה מדבר עליה, אפשר יהיה לקחת אותך ברצינות. עד אז, אני מצטער אבל חוץ מללעוג לך אני לא מסוגל להמשיך לנסות להסביר לך למה אתה טועה. זה לא בעיה ביכולת ההסבר שלי, זו סלידה מכזו התנהגות.

נערך לאחרונה ע"י Kill-Machine בתאריך 25-09-2007 בשעה 21:55.
ישן 25-09-2007, 22:18
מנהל פורום חומרה

אמממ...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "לא ידוע זה לא משנה באיזה..."

ציטוט:
בכלל מהירות זה דבר יחסי גם אם צריך להשקיע מאמץ והמסה נכפלת (שלא יודע אם הוכיחו את זה מעשית)

קשה להגיב על המשפט הזה... אנסה להסביר למה.

ציטוט:
בכלל מהירות זה דבר יחסי

נכון, את זה אמר איינשטיין.

ציטוט:
גם אם צריך להשקיע מאמץ

צריך להשקיע מאמץ כדי לשנות את המהירות, את זה אמר ניוטון, ואין קשר לתחילת המשפט.

ציטוט:
והמסה נכפלת

היא גדלה כשמתקרבים יותר למהירות האור, גם את זה אמר איינשטיין.

ציטוט:
(שלא יודע אם הוכיחו את זה מעשית)

"לא יודע" הן המילים העיקריות במשפט זה.

בקיצור, מה הפואנטה שלך? זה כמו לומר ש 0=0, תודה רבה על החדשות.

ציטוט:
אבל בו הזמן ואנשים יצליחו לעבור את מהירות האור

אם זה יקרה, ואני לא בטוח שזה יקרה, זה בהחלט לא יבוא בסתירה לתורת היחסות. אולי עוד איזה איינשטיין עתידי אחד יפתח תיאוריה נוספת שמראה שבמקרה כזה וכזה ניתן לעשות ככה וככה מבלי להתנגש עם המגבלות שמציבה תורת היחסות. כמובן שקטונתי מלהבין בנושא זה אז אני לא נותן דוגמא ספציפית יותר או מנסה לטעון שזה בלתי אפשרי בעליל. זה מה שאתה אמור לעשות כשאתה לא מבין משהו.

עזוב אותך, רד מאיינשטיין. מסכן, מה עשה לך?

ישן 25-09-2007, 21:58
צלמית המשתמש של ShoobyD

אל תסלף את "השערת הביצים המרחפות" שלי!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "יש הרבה שיטות ליישם את ההשערה..."

ציטוט:
ולמרות חוק הכבידה הביצה נשארה באוויר
הניסויים שלך מראים שכוח הכובד כן משפיע עליהן!
רק שאפשר להתגבר עליו בעזרת הכוח האלקטרומגנטי, או בעזרת לחץ אוויר שבא ממאוורר
אבל עדין, הביצים מושפעות מכוח הכבידה!

השב"מ (השערת ביצים מרחפות) טוענת שכביצים חומות לא מושפעות כלל מהכבידה!
רק שהן מחליטות ליפול על דעת עצמן ברוב המקרים
ובמקרים מיוחדים, הן מעדיפות להמשיך לרחף..

השב"מ שלי סותרת את המכניקה הקלאסית
הניסויים שלך באים בהסתמך עליה!
שב"מ או פיסיקה קלאסית?
אתה יכול להסכים רק עם אחת
האם אתה מקבל את השב"מ?

ישן 25-09-2007, 22:10
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "על סמך הידע שיש לנו כרגע -..."

אז אתה טוען שיש סיכוי טוב מאד שהשב"מ שלי נכונה?
שהיא הגיונית?
שאלפי פיסיקאים בכל רחבי העולם טעו וטועים במשך מאות שנים?
שיש לי טעם באמת לערוך את הניסוי דלעייל?
לזרוק ביצים מהגג בציפיה שאחת מהן תחליט לרחף לה?
שאני לא אשקיע מאמצים לחינם?
שאני לא אבזבז את הזמן שלי? את הכסף שלי?
אתה מוכן לממן לי ת'ניסוי? (אני אזכיר אותך בטקס קבלת הפרס נובל...)

אשמח אם תענה לכל שאלה ושאלה..........

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 25-09-2007 בשעה 22:18. סיבה: שגיאת כתיב...
ישן 25-09-2007, 22:06

למרות שדיברת מתוך בורות, יצאה לך פליטה נכונה (בערך)... אפשר לנוע מהר יותר ממהירות האור (בתיאוריה) רק לא להאיץ מעבר אליה...
כל מה שצריך הוא מסה מרוכבת....

עכשיו, בוא תמצא לי גוף עם מסה מרוכבת, או במילים אחרות תוכיח את קיומו של טאכיון...
תבלה...

אגב, אני אשמח אם תקרא את ההודעה שרשמתי לך באשכול הזה ולא זכתה לתשובה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...90&postcount=19

תקרא אותה טוב מההתחלה ועד הסוף, זה לא ידרוש ממך שום דבר מעבר לאלגברה בסיסית.
נקווה שסוף כל סוף תבין.

ישן 25-09-2007, 22:28

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "נו אני הבנתי כל פעם המסה..."

כי זה הוכח ניסויית...
תתווכח כמה שתרצה, אבל בסופו של דבר אתה לא יכול להתכחש לעובדות - נוסחאות אינשטיין קיבלו חיזוק מכמה וכמה ניסויים שנעשו, וממשיכים לקבל חיזוק בכל פעם שמופעל מאיץ חלקיקים.

כל כמה שלא תצעק "פניני חוכמה" בפורום, העובדה לא תשתנה שאתה מדבר מתוך בורות...

הוויכוח הזה איתך בפורום, מזכיר לי וויכוח עם אדם מאמין על קיומו של אלוהים.
תסובב את זה ככל שתרצה, אתה מתקבע בדיעה שלך ומסרב להפנים את ההסברים שניצבים מולך.
אתה חוזר ואומר שאתה "לא ידוע" אם הוכח, אתה "לא מבין את הנוסחאות" ובכל זאת אתה ממשיך לטעון שאתה צודק...
אם תפתח שניה את העיניים, אולי תצליח להבין את מה שהאנשים הטובים בפורום הזה מנסים להסביר לך...

ישן 26-09-2007, 07:49
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "אני שאלתי אם הוכיחו שהמסה..."

כן, זה מוכח.

שמע, אתה מתווכח פה עם אנשים לשוא, אנשים שאני מתאר לעצמי שחלקם גם לקחו כמה קורסים בפיסיקה באוניברסיטה, במיוחד לאור העובדה שרק קראת ספר ואתה לא באמת מכיר ומבין את כל הנוסחאות על בוריהן.
תורת היחסות עובדת, זה מוכח. את התוצאות שלה אתה רואה במגוון רחב מאוד של שימושים, החל מניסויים תמוהים במאיצי חלקיקים, דרך פצצת האטום, וכלה בשימושים יומיומיים שאולי אפילו לא חשבת עליהם, מערכת ה-GPS למשל, לולא הייתה לוקחת בחשבון סטיות יחסותיות של זמן, הייתה בעלת דיוק של עשרות מטרים, כאשר בפועל היא מדייקת בקנה מידה של מטר אחד (אם אני לא טועה).
אז התורה עובדת, משמשת אותנו בפועל, לא רק בתור נוסחאות מגעילות על הנייר, לכן סביר להניח שהאקסיומות עליהן מושתתת התורה נכונות, יחד עם שאר ההיבטים של התורה, הרי כל הנוסחאות שלה תלויות אחת בשניה, ואם אחת לא הייתה נכונה גם האחרות היו נופלות באותה מידה.
איך לגשת לרעיון שלך? יש כמה דרכים. מסה יחסותית, כמו שמישהו כבר אמר, שווה ל-
m0/sqrt(1-v^2/c^2)
הגודל הזה שואף לאינסוף במהירויות קרובות למהירות האור, אני מקווה שאתה רואה את זה מהמשוואה, אך אם לא, המהירות חלקי מהירות האור מתקרב ל-1, כל המכנה מתקרב ל-0, לכן כל הביטוי עולה לאינסוף. ככל שהמסה יותר גדולה כך יותר קשה להמשיך להאיץ את הגוף.
דרך אחרת, ואפילו יותר טובה, להסתכל על זה היא באמצעות אנרגיה המוגדרת בתור:
mc^2/sqrt(1-v^2/c^2)
האנרגיה גדלה באותו פקטור כמו המסה היחסותית, כלומר שואפת לאינסוף. לכן כדי להאיץ גוף למהירות האור צריך להקנות לו אנרגיה אינסופית וזה כמובן בלתי אפשרי וגם הרבה יותר ברור ממסה שגדלה, לכן את ההסבר הזה אני מעדיף.
שתי הנוסחאות האלה נכונות ובדוקות! כמו שאמרו פה קודם, התורה לא אומרת שאי אפשר לנוע במהירות גדולה ממהירות האור, פשוט שאי אפשר להאיץ אליה. שתי הנוסחאות שהבאתי ממחישות את זה בצורה מאוד ברורה. אתה יכול להתווכח גם איתי, אבל היות ואני סיימתי קורס בטכניון על הנושא ואתה לא, אני אמצא את הטענות שלך לא רלוונטיות, ואני מקווה שאתה מבין שאני לא סתם מתנשא.

לגבי הטענה שלך שאולי התיאוריה בכלל לא נכונה, אני לא יכול להתווכח עם האפשרות. כמו ששנים האדם סבר שמכניקה ניוטונית היא האמת האבסולוטית ופתאום באה תורת היחסות והראתה שהמכניקה הניוטונית לא תמיד נכונה, ויותר חשוב אפילו, הראתה שמכניקה ניוטונית היא מקרה פרטי שלה, כך אולי תימצא בעתיד תורה חדשה שתכליל את תורת היחסות, ואולי גם את המכניקה הקוונטית, ואולי היא תראה שמה שאמרת כן אפשרי. אבל בינתיים זה עוד לא קרה, ובכל אופן האמצעי שאתה מציע לא יעבוד, כי אתה חושב במונחים ניוטוניים שכבר הוכח שהם בעצם לא נכונים.
ישן 26-09-2007, 09:38
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
כן
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "אני שאלתי אם הוכיחו שהמסה..."

מצאתי את מה שחיפשת.

כל מה שהייתי צריך לעשות זה לחפש את הביטוי
relativistic mass increase experiment
בגוגל. ותראה מה מצאתי:
Apparatus to measure relativistic mass increase
John W. Luetzelschwab

Department of Physics and Astronomy, Dickinson College, Carlisle, Pennsylvania 17013

~Received 4 September 2002; accepted 28 January 2003!

An apparatus that uses readily available material to measure the relativistic mass increase of beta
particles from a radioactive 204Tl source is described. Although the most accurate analysis uses
curve fitting or a Kurie plot, students may just use the raw data and a simple calculation to verify
the relativistic mass increase
2003 American Association of Physics Teachers.
@DOI: 10.1119/1.1561457#

להורדת המאמר המלא בקובץ PDF שהעלתי לפורום:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...26/63610741.pdf

( קישור למקור במחלקה לפיזיקה של דיקנס קולג')

החיפוש הנ"ל בגוגל מחזיר גם מאמר בנושא "The relativistic mass increase for spinning systems"
אבל לצערי הוא ממוקם באתר הדורש תשלום
כך שאינני יכול לתת לך מידע מדוייק לגבי מערכת דומה לזו שאתה מציע
(למרות שכנראה ניסו גם את זה)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 03-10-2007 בשעה 08:01.
ישן 25-09-2007, 22:48
מנהל פורום חומרה

לא, אפשר להיות בטוח במאה אחוז.
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "כזה דבר אני רוצה..."

המערכת הזאת, לפי החישוב שעשיתי עכשיו, אכן תגדיל את המהירות בכל שלב ב R/r כאשר R הוא הרדיוס של הדיסק הגדול ו r הוא הרדיוס של הדיסק הקטן, בהנחה שכל העיגולים שציירת באותו גודל הם אכן באותו גודל. אבל כשתתחיל להתקרב למהירויות קרובות למהירות האור תצטרך להשקיע יותר ויותר אנרגיה במערכת והמסה של תגדל כל כך עד שמהירות האור עצמה תדרוש ממך אנרגיה אינסופית והמסה תהיה אינסופית.

מה שאתה אומר זה כמו לומר, נניח שיורים כדור במהירות של 99% ממהירות האור מרכבת שנעה ב 99% ממהירות האור. לפי הכללים ההגיוניים, הכדור ינוע ב 198% אחוז ממהירות האור! יופי טופי כשמקשקשים את זה במילים, שטויות במיץ כשמנסים במציאות.

ישן 25-09-2007, 23:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי DAVID_SHEI שמתחילה ב "חחחחחחחחחח"

אין כאן לא ויכוח ולא דיון. יש כאן ילד קטן שחושב שלא צריך השכלה בשביל להבין בכל נושא. זה בערך כמו שאני אבוא ואתכנן צוללת מאוישת לצלילה למעמקים בלי ללמוד הנדסה רלוונטית. אלא אפליץ איזה תיאוריה משום מקום.
אני מאוד מעריך את הסבלנות של אלה שענו, ואני צופה עתיד די שחור לעקשן "המלומד". מפאת כבוד הפורום לא אסיים במשפט הידוע על אווילים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-09-2007, 23:14
  DaveM DaveM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
אני אנסה לסכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "למה אי אפשר לעבור את מהירות האור? + המצאה שלי שתוכיח שאפשר"

חברי לפורום הזכירו הרבה מאוד נוסחאות של תורת היחסות. את המשוואות האלה תוכל למצוא בכל אתר ובכל ספר שמדבר על הנושא.
אמרו פה שהמשוואות האלה הוכחו. זה לא מדוייק - יותר נכון המשוואות האלה לא הופרכו. אתה צודק כשאתה אומר שאי אפשר להוכיח את זה כי מתוך הגדרה אי אפשר להוכי תאוריה מדעית.
אז מה כן אפשר לעשות? אפשר לעשות ניסויים. ועשו ניסויים והרבה ניסויים. חלק מהניסויים לא כל כך שונים מהניסוי שאתה הצאת (לא בדיוק אותו דבר אבל בטח גם לא שונים מהותית) וכל אותם ניסויים הראו בצורה חד משמעית שהנוסחאות נכונות (כלומר הכל התנהג לפי המשוואות).
כל תאוריה מחכה לניסוי הזה , האחד הקטן או הגדול שיסתור אותה (במדע התהילה היא לא הוכחת נוסחאות אלא סתירתם) ונכון שצריך ניסוי אחד שיסתור אותה. ואתה אומר - יכול להיות שזה בדיוק הניסוי הזה!
ואני אומר יכול להיות, אבל מאוד מאוד לא סביר. למה? כי כמו שאמרתי עשו ניסויים דומים והכל התנהג כמו שהנוסחא חזתה - אז למה דווקא פה יהיה משו שונה?
מה שShoobyD ניסה להגיד הוא בדיוק זה - תורת הכבידה האונברסלית של ניוטון נוסתה בהרבה מאוד ניסויים והרבה מאוד דברים , אבל במקרה היא לא נוסתה על ביצים חומות - אז יש סיבה להאמין שדווקא על ביצים חומות היא לא תעבוד? אני בספק.

כמובן שאם אתה משוכנע שהניסוי שלך שונה מכל ניסוי אחר שעשו (בשביל זה אתה צריך ללמוד ולהכיר את כל הניסויים האחרים) בטוח תוכל לשכנע מישנהו שיממן לך את הניסוי הזה וככה תסתור את תורת היחסות של איינשטיין. אז כל מה שאני יכול להגיד לך זה: בהצלחה!
ישן 26-09-2007, 19:34

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "ואו תודה על התשובה.. אז מדוע..."

ממה שזכור לי מאסטרולוגיה (ואולי אני טועה) המערכת הסולארית הקרובה ביותר אלינו, עם כוכב לכת פוטנציאלי לקיום חיים היא אלפא סנטאורי הנמצאת קצת למעלה מ-4.3 שנות אור מאיתנו.
אני לא יודע מה איתך, אבל לי אישית אין חשק לצאת למסע של כ-5 שנים בחלל בשביל להגיע רק עד לשם.
ומה עם מערכות רחוקות יותר? עשרות, מאות ואלפי שנות אור מאיתנו?
האדם רוצה לחקור את החלל, אך היקום שלנו הוא "די גדול" (למעשה עדין יש וויכוחים האם הוא אין סופי, סופי, מתרחב, מתכווץ או מה בכלל) והגלקסיה שלנו לבדה בעלת רדיוס (או קוטר, לא זוכר) של כ-180 אלף שנות אור, גם אם מדובר בקוטר- גם 90 אלף שנות אור, במהירות שהיא מתחת למהירות האור יקח לפחות 90 אלף שנה לעבור.

מלבד המסע בחלל, מאיצי חלקיקים מאיצים חלקיקים למהירויות יחסותיות וגורמים להם להתנגש בחומר אחר, ובעזרת ניסויים כאלו לומדים רבות על המבנה התת-אטומי של החומר.
בכל אופן זה משהו שאני לא מכיר לעומק, אז לא ארחיב...

אני מזמין אותך להריץ חיפוש בגוגל בנושאים הנ"ל

ישן 28-09-2007, 04:12
צלמית המשתמש של ShoobyD

קצת קטנוניות...... סליחה :)
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Dark Knight שמתחילה ב "ממה שזכור לי מאסטרולוגיה..."

דבר ראשון, התכוונת לאסטרונומיה, אסטרולוגיה זה משהו שונה לגמרי...

דבר שני, קוטרה של גלקסיית שביל החלב הוא כ-90-100 אלף שנות אור
כאשר מערכת השמש שלנו נמצא כ-30 אלף שנות אור מהמרכז

דבר שלישי ואחרון, לפני קצת פחות מעשור אסטרונומים גילו לא רק שהיקום אינו מאט את קצב התפשטותו, אלא הוא אף מאיץ אותה!
מה שגורם לתהות, איזה כוח יכול להאיץ יקום שלם?? (לשם כך המציאו את המונח "אנרגיה אפלה"-Dark Energy. לא לבלבל עם "חומר אפל"-Dark Matter!)
הדבר גם גרם לפיסיקאים להחזיר את הקבוע האוניברסלי המפורסם של איינשטיין חזרה למשוואות השדה..
בסופו של דבר, כיום הסברה המקובלת היא שהיקום "פתוח", כלומר שהוא עתיד להתפשט לעולמי-עולמים

שוב סליחה, אבל פשוט הייתי חייב...

ישן 02-10-2007, 04:42
צלמית המשתמש של ShoobyD

יש קשר הדוק..
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "מגניב. עריכה: יש לי..."

אחת התיאוריות לגבי גורלו של היקום טוענת שבעקבות ההתפשטות הנצחית הזאת היקום יגיע בסופו של דבר לאנטרופיה מקסימלית
זה כרוך בכך שטמפרטורת היקום כולו תהיה כמעט האפס המוחלט
מה שאומר אי-יכולת קיומם של חיים (למעשה אי-יכולת קיומה של כל אינפורמציה שהיא..)

הנה עוד חומר אם אתה רוצה להרחיב עוד בנושא
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultima...of_the_universe
(במיוחד פה: #Open_universe ופה: #Big_Freeze_or_Heat_Death )

ערכים מורחבים
http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_death_of_the_universe

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Freeze

ועוד משהו קשור: http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Rip

זה קצת יעסיק אותך

ישן 03-10-2007, 07:57
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מכונה ליצירת דיאגרמות ?!
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי avivmas שמתחילה ב "[QUOTE=Anasurimbor]בעזרת חור..."

כחובב מדע בדיוני גם אני חושב שהתרומה שלו לקידום הטכנולוגיה היא גדולה
החל בצוללת הגרעינית של ז'ול וורן וכלה במערכות הבינה המלאכותית הממוחשבות.

גם אני אשמח ביום שבו יצליחו לייצר מנוע המבוסס על תגובה מבוקרת בין חומר ואנטי חומר (זאפרם קוקרן, איפה אתה?)

אבל מכאן ועד לטענה שכל מה שמוזכר במדע הבדיוני ניתן ליישום המרחק הוא רב מאוד!

תנועה במהירות גבוהה מהאור במדע הבדיוני מתבססת ברובה על פיזיקה שאיננה קיימת בעולם האמיתי
כמו העל-חלל (hyperspace) המפורסם או החומרים המיוחדים שמהם מורכבים גבישי ההנעה של "מסע בין כוכבים"

אם אתה מעוניין לדון בתאוריות המבוססות על כללים מדעיים שונים מאלו הקיימים בעולם שלנו
אתה מוזמן לכתוב בפורום המדע הבדיוני של פרש:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=52
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:12

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר