לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2007, 12:25
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
שבת שלום לכולם! פתיחה חדשה בסימן ניגוד אופטימי...

כתיבה לרוב נובעת מרגש או תחושה, שמלווה אותנו הרבה לפני כתיבת השיר או הסיפור והרבה אחריו.
אותו רגש יוצר אצלנו מן קו מנחה לכתיבה, בסיס שעליו אנחנו נשענים כל פעם כאשר מעלים
יצירות על הדף.
לכל כותב או משורר יש את הסגנון הייחודי שלו,
את סגנון הכתיבה ואת הנושא העיקרי עליו הוא נהנה לכתוב.
כל זה, בתקווה, הולך להשתנות.
הייתי רוצה את עזרתכם, בהעלאת אתגר חביב בפורום.
המטרה: לכתוב שיר המנוגד לגמרי מהשירים שאתם כותבים בדר"כ.
איך זה יתבצע?
כל אחד יעלה יצירה שלו, שיר או סיפור או חמשיר או כל דבר בעצם, עדיף אחת שהועלתה בעבר,
ולצידה של היצירה הזאת יעלה יצירה המנוגדת לה לחלוטין. רגשית, מבחינת כתיבה, זרימה... בעצם
מכל בחינה שנראית לכם- הכל הולך.
היה אמנם בעבר אתגר ניגודי, אך כאן יש לכם הזדמנות להבריק

האתגר מתחיל...

אז... מי בפנים?...
קדימה, להעלות יצירות...

דניאל.

נערך לאחרונה ע"י persephone בתאריך 13-10-2007 בשעה 19:49. סיבה: הוספה
חזרה לפורום
ישן 13-10-2007, 20:33
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
חופש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "שבת שלום לכולם! פתיחה חדשה בסימן ניגוד אופטימי..."

יש לי פה שקט מוחלט. ההמולה למטה לא מגיעה עד אלי.
האוויר פה נקי, הכל צלול ויפה. אפשר לחשוב פה בצורה הרבה יותר רגועה ונינוחה.
כל כך כיף. השיחרור הזה, סוף סוף...
ניסיתם פעם להרים משא כבד לאורך מסע אין סופי? התחושה הזו של שיחרור המשא, בדיוק בנקודה שהוא ניתק מהגוף - ההקלה שגורמת לנפש לרצות לעוף...
כך אני מרגיש עכשיו. לחלוטין לא לכוד בשום צורה, לא מוגבל בשום אופן - פשוט חופשי.

התנתקתי מכל הכבלים שעצרו אותי.
נפרמו כחוטי שני דקים שאין בכוחם לעצור אפילו זבוב לכוד.
מהות החופש.
היכולת שלי לעשות מה שאני רוצה ומתי שאני רוצה. לעוף ולהסתובב בעולם, מנותק מכוח הכבידה שמושך למטה, מנותק מחובות החיים ומנותק מכל מכשול ומגבלה טורדנית...

אתם יודעים איך התחושה להיות על גג העולם?
להסתכל על כולכם למטה ולראות איך כל האנשים נראים כמו נמלים, עובדים ועומלים יומם וליל בשביל שיהיה להם מה לאכול ואני... אני רק מתבונן לי מלמעלה בעבודה וההמולה וכל זה לא נוגע לי.
אני התנתקתי מהמעגל הזה.

אם ארצה לעשות משהו - אעשה אותו!
ואם ארצה ללכת למקום כלשהו - אלך לשם!
אתן לנפש שלי למלא את עצמה עד שתדע שובע, ואנשנש עוד קצת מהצד כי תמיד נשאר קצת מקום גם אחרי ששבעים לעוד איזה ממתק קטן.

יש לי פה שקט מוחלט. ההמולה למטה לא מגיעה עד אלי.
האוויר פה נקי, הכל צלול ויפה. אפשר לחשוב פה בצורה הרבה יותר רגועה ונינוחה.
כל כך כיף. השיחרור הזה, סוף סוף...
ניסיתם פעם להרים משא כבד לאורך מסע אין סופי? התחושה הזו של שיחרור המשא, בדיוק בנקודה שהוא ניתק מהגוף - ההקלה שגורמת לנפש לרצות לעוף...
כך אני מרגיש עכשיו. לחלוטין לא לכוד בשום צורה, לא מוגבל בשום אופן - פשוט חופשי.

אם כי... התחיל קצת לשעמם פה לבד, וגם מתעצבנים עלי שם למעלה שאני מאחר להם בשעת ההתייצבות הנקובה.
.................................................. .............................מתן

למה זה שונה ממה שאני כותב בד"כ?
כי אני לא כותב כשטוב לי, אלא כשעצוב.
כי אני לא כותב על דברים אבסטרקטיים ומטאפוריים אלא כסיפור אמיתי על דברים שקרו.
כי אני לא מאמין במה שכתבתי, אבל קיבלתי השראה מאנשים שכן מאמינים.

וזה נחמד.
אני לא כותב בד"כ, ודינאל ביקשה שאשתתף באתגר, אז שמחתי לנסות בכל זאת.
דווקא היה נחמד... אנסה להשתתף באתגרים נוספים (דניאל, שלחי לי מייל עידכון כי קרוב לוודאי שלא אפקוד את הפורום אחרת ).

חזרה לפורום
ישן 16-10-2007, 09:43
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 07.08.05
הנה יצירתי- שיבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "שבת שלום לכולם! פתיחה חדשה בסימן ניגוד אופטימי..."

שיבה

ההודעה הגיעה.
כשראיתי אותה לא יכולתי להאמין. בתוך מעטפה כל כך קטנה כל עתידי היה מקופל. הוא חוזר אלי!
חזרתי בריצה אל הבית. הקירות העגמומיים קיבלו אותי בברכה. החדר הריק והחשוך מאתמול שינה את פניו לארמון של זהב שצריך להוציא אל האור. אספתי את שערי וסידרתי את שמלתי והתחלתי בעבודה.
כל הבית הקטן קורצף, נצבע מחדש, והפעם הוא לא נענה ברוע, בגסות אלא בשמחה ובשיתוף. הרצפה הבריקה, מקבלת אליה את אורה המבורך של השמש. הקירות הצבועים כחול השמיעו את המיית הים. הוילונות החדשים לחשו אלי... הוא חוזר...הוא חוזר...
הוא חוזר.
נשכבתי על המיטה, מתנשמת, בוהה בתקרה. איך זה יהיה, כשהוא יחזור? האם קירות הבית לא יסגרו עלי יותר? האם פניהם של האנשים ברחוב לא יהיו כפניהם של אבלים? האם הפרחים יקבלו בחזרה את ברק הצבע שלהם? האם חיי יאירו את מרחביו של העולם?
עצמתי את עיני ונשכתי את שפתי. אני מעדיפה שלא לדעת. שיחזור, זה מה שחשוב.
רק עוד שלושה ימים.

עוד יום עבר.
שיפצתי את הבית היום. בשונה מאתמול, היום היה מאמץ, כאילו בניין הבית מחדש מסמל את בניין חיינו המשותפים מחדש. שתי המשימות לא תהינה קלות. אני מנערת את ראשי ומנסה לחשוב על משהו אחר. תמיד שאני חושב על שעתיד להיות מחט קרח דקה דוקרת בליבי: ומה אם לא?
אני מקדישה את כל כולי לעבודה, שלא יהיה לי זמן לחשוב, שלא תהיה אפשרות לספק לשוב.
חברותי מנסות לעצור אותי במהלך היום, לדבר אלי. אני לא רואה אותן כלל. האם הן לא מבינות את מצבי? האם הן לא חוו זאת מעולם? אני מת שחוזר לחיים, אני החצי שעתיד להפוך לשלם. למה הן לא מבינות?
כל היום לא דברתי, בקושי חייתי. אבל זה היה בסדר. הפעם לא הייתי ריקה, חשוכה ובודדה. הייתי חיה. חוה.
לבסוף ראו עיני התשושות את השמש שוקעת. זחלתי לאיטי אל עבר מיטתי הסתורה. מתי כבר ישוב?
הלילה בא.

יום נוסף בא, וההמתנה צורבת.
היא רוחשת בבטני, שורפת, לוחשת את לחישתה הרעה אלי. כל הבית החדש מתחיל להחניק. השעון דוקר אותי בתקתוקיו. כבר התייאשתי מהזמן, הוא נשאר סגור כאן איתי, לא נע אל עבר העתיד. מתי כבר ישוב?
האם ישוב?
"לא! תשתקי! אסור לך!" אני נוזפת בעצמי, "הוא יבוא. הוא יבוא..." דמעות קטנות זולגות מעיני.
קטנות מאוד, אהובי, אני לא אבכה כשתשוב. אבל רק תשוב...
אני עוצרת את דמעותיי, אבל אני כבר בוכה בליבי.
אני קמה ממיטתי ונעה בבית כלביאה בסוגר. הדחף הישן להרוס את הכלוב שלי שב ומתעורר. אני מונעת ממנו לבצע את זממו בקושי. הבית הזה הוא אחר, הוא לא כלוב, הוא קן. כשישוב אהובי, כשגבירת הים תניח לו לשוב אל חיקי, כאן נבנה את עתידנו, עוד נזכה לשמוע את צחוקם של ילדינו. עלי לאהוב את הבית. הוא יהיה חלק ממני, ממנו, ממשפחתנו. כל כך הרבה זמן עבר. האם אני עוד מסוגלת לאהוב?
אני נאנחת.
אני מחכה לו, אבל מדוע הוא מחכה? האם הוא לא רואה ייסורי? שיחזור, אני חשה שאני מאבדת אותו.
אני מרגישה שאני מאבדת את עצמי.
בהחלטה של רגע אני יוצאת אל הרחוב. אולי הרעש והמהומה יסוו את הריקנות המאכלת, אולי הם יעלימו את הייאוש והבדידות. אני עוצמת את עיני ונסחפת בעיר, בגסות, בלכלוך. נותנת להם לעטוף אותי.
העיר מובילה אותי אל המזח. אני פוקחת את עיני ומביטה בים בשנאה. היא, שלקחה אותו ממני בלחישתה הכוזבת, במלמוליה המפתים. אני מרימה אבן קטנה ורוגמת איתה את הים.
רק אבן קטנה, אהובי, אני לא אשנא כשתשוב.
המביטים בי באותה שעה ודאי חשבו כי השתבשה עלי דעתי. הלכתי הלוך ושוב על המזח, צועקת ומקללת, בוכה ומתחננת. אולי באמת השתבשה דעתי. שטה הרחק ממני על גליו של הים.
לבסוף נרדמתי על המזח, לא מסוגלת לשוב אל הבית, שם כל פינה וכל אבן תזכיר לי את בדידותי ואת המתנתי. העדפתי לישון בחברתה של אויבתי, מפני ששתינו טעמנו את טעם האהבה והבדידות.

השמש זרחה עלי, וגרשה ממני את כל שדי האופל. נשמתי אל תוכי את אויר הים. היום הוא חוזר!
חיוך מאושר מתך את שפתותי. הבטתי אל הים שהמייתו כבר לא איימה, כבר לא מתחרה. היא שרה על שיבה, על אהבה בוקעת ועולה, מאירה את העולם כולו, שורפת את הייאוש והספק. מולידה ומגדלת.
אוהבת.
רצתי אל הבית שלנו, חייבת להתכונן לקראתו. פרצתי דרך הדלת, ואצתי לכיוון המקלחת. שטפתי את כולי, נטבלת במים, נולדת מחדש. שוטפת מעלי את כל רפש העצבות, מותירה רק את קמטי הציפייה.
מותירה מקום רב ככל האפשר לחיוך, לשמחה, לאור שישטוף את כל כולי.
מהמקלחת הלכתי אל ארון הבגדים. איזה בגד יטיב לתאר את שיבתו אלי? שובו של מלאכי? של נסיכי?
לבסוף לבשתי את שמלתי התחולה, ועליה שמתי צעיף צהוב. הייתי כבוקרו של יום חדש.
יצאתי מהבית. הבטתי אל הטבע המתעורר. יכולתי לראות את צעיפי השחור נסים, את הירוק הצעיר מתעורר מתנומתו. הרמתי את מבטי אל השמש. חייכתי אליה חיוך רחב, מסנוורת אותה באש שמחתי.
רצתי אל המזח.
קהל קטן כבר חיכה שם. ילדים מצפים, הורים ממתינים. נשים אוהבות. ועל גלימתה של גבירת הים לא נראה דבר. הים היה חלק וכחול, צופן סוד. צופן את אהובי.
אבל לבסוף, כתם נראה באופק. כשעברו הדקות לאיטן הדבר זוהה. זו הספינה. הספינה שלו.
חשתי את התרגשותי גוברת. בתוכי צמחה לה ציפור אש, של אהבה ותקווה, וגופי רעד כולו משירתה.
הוא שב אלי! אהובי! אהובי!
אני מתנשמת בקושי, רואה מבעד לדמעות אושרי את הספינה מתקרבת. ראשי סחרחר. המציאות נמוגה, ולא ספינת מטען היא שקרבה, ולא אנשים עומדים על סיפונה. הספינה היא ספנית בדולח וזהב, עטורה בגשרי כסף ובמשוטי ארד. מלחיה הם מלאכים, שליחים, המביאים אלי בכבוד ובהדר את אהובי.
הספינה עוגנת.
ואני לא מסוגלת לנוע. ההוד נורא מידי. אני משותקת אל מולו.
אנשי הספינה יורדים אל המזח, מתאחדים עם אהוביהם, משלימים את עצמם.
אבל איפה הוא?
ואז אני רואה, והזמן שלי עוצר מלכת.
הוא מחפש אותי ולבסוף רואה אותי. הוא עומד במקומו.
הזמן שלנו עוצר מלכת.
ולאט מאוד, כמו לידה, הזמן שב אל ריקודו. מנגינתו של העולם שבה אל אוזנינו, ואנחנו לא עומדים במקומנו. אנו רצים אחד אל השנייה, מבקשים את שאבד, מוצאים את שחסר.
דמעותיי זולגות בחופשיות, אני מאוכלת כולי משמחה ואושר. הוא כאן!
ואנחנו מתחבקים, נושמים בכבדות, נוגעים, מבקשים לעולם לא להיפרד.
המיית הים משתתקת, ואני שומעת מרחוק את חצוצרות גן העדן מריעות.
הוא שב.

הנה שתי יצירות שהעלתי בעבר המנוגדות מאוד ליצירה הזאת:
חיפוש/אובדן- הפוך מבחינת האדישות: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=346596
דמעות הירח- למעשה, הוא הדבר הכי הפוך היכול להיות ל"שיבה". דמעות הירח מתאר את סבלה של אהובה ננטשת: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=338584
למה "שיבה" היא ההפך?
כי הכתיבה שלי לרוב עצובה ומדוכאת, והיא גם באה ממקום מדוכא.
אני גם לא כותב על אהבה בדרך כלל, ואם אני כותב זה בוודאי לא על הצד החיובי שלה.
מה גם שאני לרוב כותב על רגשות שאני מסוגל להכיר, ובמקרה הזה ממש לא.
וזהו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 16-10-2007 בשעה 09:57.
חזרה לפורום
ישן 21-10-2007, 01:36
  מיטל=) מיטל=) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07

אוף...ממש רציתי להעלות לפה ציור עם סיפור ילדים =[ אבל הקובץ גדול מידי=[=[=[
אז אני בכל זאת עלה את הסיפור ילדים ותדמיינו את הציור-
רכבת ארוכה עם שמיים תכלת ברכבת יש מלא צעצועים והגלגלים שחורים.
הנה הסיפור:
אי שם, בין ההרים מסתובבת לה רכבת הצעצועים

יש בה כל כך הרבה בובות וממתקים ואת הרכבת כולם אוהבים.

עם עשן ורוד בינות להרים שהולך איתה ועם כל החברים.

היא צבעונית ויפה ורוכבת בהר ללא דאגה

אבל...

יום אחד התהדרה הרכבת מול הילדים

"יש לי כל כך הרבה צעצועים ואני כל כך צבעונית

שאם אתם מסתכלים עלי, אתם נהיים שמחים"

הילדים באמת אהבות את הרכבת ואת צעצועיה שהביאה להם,

אך היה ילד אחד, קטן במיוחד שרצה לשאול אבל פחד

עד ש....

יום אחד הוא אזר אומץ בכדי לשאול, הוא ילד גדול אחרי הכול.

הוא ניגש אל הרכבת עם חיוך מקסים

"הגלגלים שלך שחורים, אפילו שכל שא הקרונות צבעוניים,

לי בעין הם עושים קצת לא נעים."

הרכבת התעצבה,

היא הבינה שהיא לא מושלמת כמו שרצתה

והיא בכתה ובכתה ולא מצאה מנוחה

"לא אסע יותר" הבטיחה לעצמה.

אבל אז היא הבינה, אותה גברת רכבת

שאף אחד בעולם הזה לא מושלם,

ושעליה לקבל את חסרונותיה כמו כולם.

ומאז היא לא בוכה יותר בכלל. כי השלימה עם הגורל

-כל הזכויות שמורות-

קצת חבל לי, אבל בקטנה...אגב הנה יצירה שלי... ההפך המושלם

והִיא הֵריקנוּת שצוֹמחֵת בתוֹכך.

שמרחִיקה את כֹּל מִי שמסבִיבך.

הריקנוּת הזו שאֵת שוֹמרֶת בגוּפך.

כאִילוּ הייתה ילדָתך,

ואת מחזִיקַה אוֹתה לֹא נוֹתנָת לה ללכת

בתוֹך נִשמַתך אוֹתה את מנָטרלת.

למה להחזִיק אוֹתָה את כֹּל כַך מִתעַקשת?

ואנִי תמִיד שוֹאל, האִם יבוֹא יוֹם ותרפִי?

האם יבוא יום וכבר לֹא תוּכלִי?

תמִיד התקווה הזו נכֶחה בִי.

אבל היוֹם, התקווה עזבַה אוֹתִי.

כמוֹך...

והֶם, חבריה של הריקנוּת, העצֶב, הבדִידוּת

באִים לעזוֹר לחבֶרתַם הטוֹבָה,

הריקנוּת.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר