לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2007, 20:47
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי david32SY שמתחילה ב "יפה! כמה עלה בסופו של..."

החלקים מ FOXPC עלו 5400 ש"ח.
המארז עוד 430 ש"ח מ KSP פ"ת.

את הצ'אקרה בחרתי בגלל:
1. המחשב בבית שלי ממוקם קרוב לרצפה (על מדף לצד שולחן המחשב), לכן נוח לי מאוד שהכפתורים השונים ממוקמים למעלה.
2. רציתי איוורור מסיבי לאזור המרכזי של לוח האם, כיוון שאני מתכנן OC ולכן המאורר של 25 ס"מ מתאים לי מאוד.
3. מצא חן בעיני שהמארז מגיע עם יציאת ESATA קדמית.
4. אני צריך מארז עם פילטרי אבק כי החדר בו נמצא המחשב סובל מאוד מאבק.

שלושת התנאים הראשונים לא השאירו לי הרבה ברירות ובטווח המחיר של 400 ש"ח בערך האפשרויות שלי היו המארז הזה או ה coolermaster CM690. כשאסף אמר לי שהוא לא יוכל לספק לי את המארז ביררתי בפ"ת מול SLG האם יש להם את ה CM690 במלאי, כשאמרו שיגיע רק לקראת סוף החודש (השבוע כנראה) ויתרתי עליו והלכתי לקנות את המארז היכן שיכולתי - KSP בלבד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2007, 20:37
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

התקנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "המחשב החדש שלי - הרכבה והתקנה"

טוב, הייתם מצפים שזה יהיה החלק הקל, אבל זה היה החלק המתיש ביותר בכל העסק.
אחרי שהכל חובר, לפני סידור הכבלים (אותו עשיתי רק כשידעתי שהכל עובד תקין), ניגשתי להתקין WINDOWS.
אסף מ foxpc אמר לי בטלפון שרצוי מאוד לבצע עדכון BIOS ללוח, הנחתי שאחרי התקנה ראשונית של WINDOWS וחיבור לאינטרנט זה יהיה עסק קצר ופשוט, זאת היתה טעות רצינית.
העליתי את המחשב, ה WINDOWS התחיל בתהליך ההתקנה, יצר מחיצה וכמה שניות לאחר תחילת העתקת הקבצים קרס עם שגיאה.
ניסיתי שוב התקנה - עכשיו זה כבר דורש התערבות - צריך לדאוג שה DVD יעלה לפני ה HD, שהמקלדת תזוהה (המקלדת שלי מתחברת דרך USB, צריך להגדיר ב BIOS שמי שמזהה אותה הוא ה BIOS ולא מערכת ההפעלה).
בסופו של דבר הצלחתי להגיע לניסיון התקנה שני, גם הוא נכשל, שוב שגיאה בעת העתקת הקבצים, שגיאה שונה מהראשונה.
ניסיתי להשתמש במחשב השני כדי ליצור CD אתחול עם ה BIOS החדש של הלוח, הדיסק נטען, אבל לא לגמרי (כנראה שעשיתי טעות כלשהי בדרך).
כבר התכוונתי להתייאש, אבל החלטתי לבדוק את הזכרונות באמצעות memtest86, עם הפעלת הבדיקה - קריסה.
הוצאתי סטיק אחד, הרצתי שוב - עדיין קורס.
ניסיתי להעביר את הסטיק הבודד בין הסלוטים (1-4), בכולם קריסה.
טוב, ניסיתי להגדיר ידנית תזמונים של 5-5-5-15, ולכוון את המעבד ל FSB של 200Mhz - ועדיין קורס.
החלטתי להוריד את מהירות הזיכרון ל 667Mhz - כל הבדיקות הצליחו (PASS מלא, לקח כ 20 דקות).
התקנתי WINDOWS , דרייברים עדכניים לכל הרכיבים, עדכנתי BIOS ללוח האם דרך תוכנת ה uGuru של ABIT וכו' וכו' ואז החלטתי לנסות להוסיף את הסטיק שהוצאתי קודם - הפלא ופלא - עובד.
העליתי תדר עבודה ל 800 - נכשל, העליתי את המתח ל 1.9V - איזה קסם - עובד כמו גדול.
ונאמר הללויה.

ישן 28-10-2007, 21:53
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

כל רצף הניסויים שלי הוא ב memtest
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "[font=Verdana]ניסית להריץ..."

כל פעם שציינתי "קריסה" - הכוונה היא ש memtest נכשל בשלב כלשהו (בדר"כ הכשלונות הופיעו בבדיקה השלישית).
ההבנה שהזיכרון עובד ב 800 על 1.9V נובעת מהצלחת בדיקת memtest עם ההגדרות האלה.
לפי הנתונים באתר היצרן הוא אמור לרוץ ב 4-4-4-15 על 2.1V, כרגע הוא רץ ב 5-5-5-15 על 1.9V.
בקרוב אני אתחיל בדיקות מאמץ, אם הן יהיו תקינות נתחיל ב OC, זה יהיה אחד הניסויים הראשונים.

בינתיים בדקתי טמפ', עושה רושם ש speedfan מזייפת אצלי כי היא מראה שמתח המעבד 1.45V ושמתח ה 12V נמצא על 8.5V, אבל ב uGuru המתח על ה 12V נשאר על 12.12V באופן קבוע (כרגע המחשב במנוחה)
מה שכן מטריד אותי כרגע היא טמפ' ה HD שנמצא על קרוב ל 40 מעלות.
אני חושב שאני אוסיף עוד שני מאווררים (מקדימה ומאחורה) לפני שאני אתחיל בבדיקות מאמץ + OC + בנצ'מרקים.

ישן 10-12-2007, 19:49
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

החלק האחרון הגיע - ה G5 מארה"ב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "המחשב החדש שלי - הרכבה והתקנה"

היום, אחרי כחודש וחצי, קיבלתי את ה G5 שהזמנתי מ amazon.com דרך USADDRESS.
תהליך הקנייה והמשלוח מחו"ל לארץ היה די זריז, אבל כיוון שביקשתי משלוח בספינה ידעתי מראש שיש לי המתנה של כחודש.
הספינה עם העכבר שלי עליה הגיעה לארץ לפני כשבועיים, כשבוע לקח לשחרר אותה מהמכס, וביום חמישי יצא שליח עם דואר שליחים של דואר ישראל.
הודות לדואר ישראל לקח לחבילה עוד 5 ימים להגיע אלי (חמישי-שני), הסיבה: לא היתה מצויינת כתובת בארץ על המשלוח ולא היתה להם דרך ליצור איתי קשר. אתמול התקשרתי למוקד, נתתי את הכתובת שלי, ותיאמתי את המשלוח להיום בבוקר.
עלות העכבר היא כ 320 ש"ח: 54$ עלה העכבר באמאזון (= 216 ש"ח), עוד 27$ (= 112 ש"ח) עלו המשלוח והמכס.
תמונות של העכבר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר