לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2007, 12:19
  משתמש זכר UAL UAL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
חרדים - איך אתם חיים עם זה?

איך אתם חיים עם זה? (אני מדבר על הרוב)

שהרי זהו המגזר הכי פרזיטי במדינה:

כאשר הם קטנים - הם מקבלים תקציבי חינוך ענקיים ומתועדפים על פני החינוך הממלכתי.

כאשר הם צריכים לשרת בצבא - הם משתמטים ומשאירים את זה לאחרים.

כאשר הם צריכים לשלם מיסים - הם לא עושים זאת.

ולא רק שהם לא משלמים מיסים, הם מוצצים את כספי המיסים מהמדינה ע"י קצבאות כאלו ואחרות.

בקיצור, לא תורמים ורק לוקחים.

כאזרחים שעובדים קשה מאוד בחיי היום יום, כיצד אתם חיים עם העובדה שאתם מתאמצים כל חייכם והם חיים על חשבונכם?

לי, כבן אדם בן 18 זה נראה מאוד מטריד.

תודה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2007, 21:48
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
טעות.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אל תשכח שהיית בירושליים ויש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
אל תשכח שהיית בירושליים ויש עוד 3 לשכות גיוס....

כל אחת מרכזת מקומות אחרים ואזורים שונים בארץ.בוא נניח שמן הסתם מירושליים יבואו הכי הרבה מצהירי "תורתם אומנותם" ואתה אומר שבין 16-23 יש 20,000 הצהרות,ובכל לשכת גיוס אחרת יש כחצי מהכמות...בסופו של דבר קיימים 50,000 מצהירי "תורת אומנותם".

שאלתי עומדת בעינה:האם אין זהו ביזבוז עצום של כוח אדם מבחינת צה"ל?

אני יודע שאתה מתוכחם, אבל מה שכתבתי הוא כדלהלן:
בסה"כ ישנם 40,000.

20,000 מתוכם בירושלים ירושלים והסביבה(מודיעין עילית, בית"ר עילית, רמת בית שמש, אלעד, ק. ענבים, טלזסטון וכו'). מבחינת החרדים זוהי הלשכה הכי גדולה, למרות בני ברק.

בב"ש יש 4000, בטבריה 4000 ובתל השומר 12,000

ישן 06-11-2007, 22:53
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

תלוי את מי אתה שואל.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ו...שאלתי [u]עדיין[/u] עומדת..."

ציטוט:
ו...שאלתי עדיין עומדת בעינה-50 או 40 אלף זה לא משנה...מה שמשנה הוא:האם אין זה בזבוז של כוח אדם עצום לצה"ל?

לחרדים יש דרישות.

לא פשוט לפתוח אוגדה לחרדים (גדוד זה עוד סביר), כשרויות, תקנים לרבני-גדוד, תקנים לשעות לימוד ישיבתיות בתוך הצבא וכו'.
הצבא לא ממהר להקים את הגדודים האלה כ"כ מהר.

וגם אם, מה יהיה על התורה? מי ילמד? מה שווים עם ישראל ללא התורה?

למרות שמתפלספים משני הצדדים על מי צודק כמה ולמה, המצב הקיים נוח לשני הצדדים בהרבה מובנים, כולל צד ההתנצחויות.

ולגבי סד"כ, צהל שיחרר 40,000 חיילי מילואים משרות מילואים סדיר, על בסיס יתר כוח אדם.
אין לצה"ל בעיה של סד"כ. (ומכאן גם מרשים לעצמם המשתמטים החילונים לעשות רציונליזציה של השתמטותם)

ישן 06-11-2007, 19:04
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

לשאלתך:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "חרדים - איך אתם חיים עם זה?"

1. החרדים אינם מאמינים במדינת ישראל כישות יהודית ציונית השולטת על חלקי א"י
2. מאמינים כי מדינה יהודית צריכה להבנות רק ע"י משיח צדקנו.
3. מאמינים כי אסור להפר את שלושת השבועות.
4. בעקבות הנאמר לעייל, מאמינים החרדים כי הם גרים במדינה זו כמו שגרו בכלל האומות (פולין, עירק, סוריה, גרמניה, ארה"ב וכו') אך בעלי יכולת דמוקרטית, יכולת מניפולציה פוליטית כמכריעי החלטות, ושותי כספים ללא תמורה.
5. כך גם היו בגולה בזמנים טובים כשלא היו פוגרומים.

ואחרי כל זה, הם אחינו ממש כמו השמאלנים.

צריך להזהר מאוד, כאשר מדברים על החרדים, לא לגלוש לאנטישמיות וגזענות.

ישן 06-11-2007, 22:06
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ממש לא אנטישמיות....פשוט הגיע..."

ציטוט:
ממש לא אנטישמיות....פשוט הגיע הזמן שיפסיקו עם כל מנהגיהם שהזכרת,באם הם רוצים תמיכת המדינה.....שמאלנים שמאלנים,אבל הרוב המוחלט של המשתמטים הם "תורתם אומנותם"ףלעומת השמאלנים שרובם שירת בצבא באותו אחוז כמו אחוז הימניים ששירתו בצבא.

איזה קטע ששירתתי גם במדור שיחרורים?2002-2003 (סיירת 377, ענף תיג מיל)

תפסיק לקשקש.

1. איזה מנהגים יש לך שאתה מוכן להפסיק? (ואני לא מתכוון להחלפת כיוון צורת ציחצוח שינייך, אלא מסורת מבית אבא- ברית מילה? להפסיק לעשות את סדר פסח? יש לך משהו בדומה שמספיק חשוב לך לא לוותר עליו?) ברור שאינך מבין, כמו רבים אחרים, את משמעות המושג "מנהגים ביהדות".
נכון שמנהג הוא לא הלכה, אך מנהג ישראל דין הוא, ולא אלאה בהסברים.

2. אם נשנה את המיקום של הכתבות נגד החרדים, וגם את הזמן בשישים- שבעים שנה, אתה נוחת בקפה "אומלבברשטרסה", ברלין, עם רגל על רגל קורא את "דר- שטרימר"- עם הערות כמו "פרזיטים", "שותים את דמינו", "מלוכלכים", "מנסים למצוץ כסף מהמדינה" ועוד. רק חסר כתבת שער על איך לבשל את הדם עם המצות .

ולכן אני טוען, כמה שהדברים קרובים לאמת, צריך להזהר לא לגלוש לאנטישמיות מכוערת, מכיוון שללא החרדים לא הייתה לך הגדרה.

3. מילא לחרדים יש גם אדיאולוגית אנטי ציונית\מדינתית וגם חוקית מותר להם לא להתגייס. אבל החילונים (ללא הבעיות הרפואיות האמיתיות) משתמטים מפרזיטיות אנוכית מגעילה, מחוסר כבוד למדינה ומכפיות טובה בהמתית.

ישן 06-11-2007, 23:02
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

אז עד שיוחלט אחרת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "3.זאת הבעיה בדיוק...... אני..."

ציטוט:
3.זאת הבעיה בדיוק......
אני איני נגד כל חרדי וחרדי..אלא נגד החוק הזה שבאמת הופך את ההשתמטות של החרדים באופן גורף! לחוקי!

במדינתינו הדמוקרטית, מבחינה חוקית אין לך כל עילה לקרוא להם ולהגדיר אותם כמשתמטים.
אתה יכול לטעון שאתה נגד החוק שמפלה על רקע דתי את אי- התגיסותם של הציבור החרדי ככלל.

ואם אתה נגד חוק כלשהו, תהיה חבר כנסת, ותנסה לשנות זאת.
אך לידיעתך, אפילו טומי לפיד, ששימש כשר בממשלת ישראל כנציג מפלגת שינוי שחרטה על דיגלה את השינוי החברתי הזה, העביר במו הצבעתו, מליוני שקלים לישיבות החרדיות ע"מ שהמפלגות תהחרדיות יתמכו בחוק זה או אחר (איני זוכר במדוייק את הנושא, אך אני זוכר שצחקו עליו שהוא "זונה שמקבלת בעמידה"= מוכר את עקרונותיו תמורת כסף\ השארות קואליציונית)

אין לך סיכוי.

אך אני שמח להודיע לך על שינוי תודעתי בקרב החרדים, שמעדיפים שהחבר'ה הצעירים, שלא עוסקים בדבר לא לומדים בישיבה (שבב"ניקים) יתגייסו לצה"ל דרך הנח"ל החרדי, וכבר לא מסתכלים עליהם בצורה הזאת של "מת לי הילד".

דוד שלי, חרדי, הוקיע את בנו שהתגייס לצה"ל (כיום סמג"ד בנח"ל החרדי) עד כדי חורמה.
כיום הוא מתגאה בבנו, והבן ה5 שלו (מתוך 13) התגייס זה לא מכבר, ללא עכבות מאביו שליווהו לבקו"ם

ישן 06-11-2007, 19:06
  ימני אמיתי ימני אמיתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "לשאלתך:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
1. החרדים אינם מאמינים במדינת ישראל כישות יהודית ציונית השולטת על חלקי א"י
2. מאמינים כי מדינה יהודית צריכה להבנות רק ע"י משיח צדקנו.
3. מאמינים כי אסור להפר את שלושת השבועות.
4. בעקבות הנאמר לעייל, מאמינים החרדים כי הם גרים במדינה זו כמו שגרו בכלל האומות (פולין, עירק, סוריה, גרמניה, ארה"ב וכו') אך בעלי יכולת דמוקרטית, יכולת מניפולציה פוליטית כמכריעי החלטות, ושותי כספים ללא תמורה.
5. כך גם היו בגולה בזמנים טובים כשלא היו פוגרומים.

ואחרי כל זה, הם אחינו ממש כמו השמאלנים.

צריך להזהר מאוד, כאשר מדברים על החרדים, לא לגלוש לאנטישמיות וגזענות.

השמאלנים לא אחים שלי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר