לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2007, 20:27
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
מלחמת עולם שלישית האומנם?

אני פותח אשכול זה כדי להביע דאגה לאור הארועים וההצהרות האחרנות במיוחד של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, נדמה כי ג'ורג' צפה ביותר מדי מערבונים הוא מדבר על האפשרות למלחמת עולם שלישית כאילו זה משחק.

לצערי מלחמת עולם שלישית או אפילו מלחמה בין אירן לארה"ב תוביל כמובן להתלקחות כללית של המזרה"ת.

החשש שלי שאין מנסים לפתור את "בעית הגרעין האיראנית" (במרכאות כי הגרעין האיראני הוא בעיה רק לישראל וארה"ב) בצורה דיפלומטית או אפילו מודיעינית (חבלה,ריגול) בוש הוא כמו קאבוי הוא מחפש הזדמנויות לשלוף ולירות.

לצערי במלחמה כזאת או אחרת בין אירן לארה"ב ישראל תהיה הנפגעת העיקרית ארה"ב מוגנת וכך גם אזרחיה ומדינת ישראל תהפוך לשק חבטות שיחטוף הכל בשביל ארה"ב.

אין לי ספק שבמלחמה הזאת אנחנו ננצח (ישראל וארה"ב) אבל מספר האבדות לישראל במיוחד אזרחיים יהיה גדול מאוד הסורים הבינו את הטריק של חיזבאלה לירות על ריכוזי אוכלוסיה מוריד דרמטית את מורל הלחימה של הצבא.

ולכן אנו מחוייבים לנסות כל פתרון לפני שנפתח במלחמה (או ניגרר אליה בעקבות ארה"ב)

משפט צבאי חכם אומר שהניצחון האמיתי במלחמה הוא למנוע ממנה להתחיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2007, 21:08
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אל תציג את האמונות האישיות שלך כעובדות גמורות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "מלחמת עולם שלישית האומנם?"

ציטוט מדבריך : "הגרעין האיראני הוא בעיה רק לישראל וארה"ב" משום מה אתה מצהיר משהו שרוב מנהיגי המערב לא שותפים לו.

הגרעין האיראני הוא לא רק בעיה של ישראל וארה"ב. לידיעתך, שאר העולם הערבי הסוני וסעודיה בראשן חוששות מגרעין איראני לא פחות מישראל, גרעין איראני גם אם לא יעשה בו שימוש יטה את מאזן הכוחות במפרץ לטובת אירן באופן מוחלט ועשוי לערער את היציבות באזור אם אירן תרגיש שהיא יכולה לפעול כנגד שכנותיה.
ההשפעה הכלכלית על כל העולם במקרה הזה תהיה קטסטרופלית בגלל החשיבות של האזור בכל הקשור לאספקת נפט לעולם.

אירן ואירופה- בוא תענה לי על השאלה הבאה: אם לאירן כבר יש טיל שמכסה את שטח ישראל ואת כל היריבות הפוטנציאליות שלה- השיהב 3, מדוע אירן משקיעה כספים רבים כל כך ומאמצים לפתח טיל שיוכל להגיע למרכז אירופה-השיהב 4 ???.
השאלה הזו מדירה שינה מעיני רבים באירופה.
בעבר התפרסמו מספר תחקירים על מעורבותה של אירן בעידוד האיסלם הקיצוני באירופה ע"י הפצת חומרי תעמולה ומעורבות בחיי הקהילות האיסלאמיות בערי אירופה, עוד נקודה למחשבה.

כדאי גם שתקרא חלק מהנאומים של אחמדינאג'ד בהם הוא מתחשבן עם האירופאים על...מסעות הצלב!!!, מצהיר על תום עידן הנצרות והמערב ועל תחילתו של העידן שבו האיסלם ישתלט על העולם.
מדובר באדם העומד בראש מדינה אבל בנה שדרות לקראת חזרתו של נביא איסלמי שמת לפני 800 שנה (המהאדי).

האם אתה יכול להבטיח לאחר כל נאומיו של אחמדינאג'אד שישראל היא מטרתו היחידה?, האם אתה יכול להבטיח שהוא לא יחלוק את הפצצה עם ארגוני טרור שונים לשימוש בארה"ב או אפילו אירופה??

לצערי הרב עימות בין אירן לבין המערב בראשות ארה"ב היא בלתי נמנע ללא כל קשר לישראל, יש הרבה מדינות שחוששות מאוד מאירן ומהעומדים בראשה.
אבל גם אם ארה"ב לא תתקוף את אירן ואנחנו "נגרר אחריה", מאיפה הבטחון שאירן לא תתקוף את ישראל? קצת שכחת את הנאום השבועי של אחמדינאג'ד ומספר גנרלים שלו שחוזרים ואומרים במשך מספר שנים שיש לחסל את ישראל. אתה יכול להבטיח לי שאלו סתם דיבורים??
יש לי הפתע בשבילך. אירן כבר נלחמת בפועל בישראל אין לי כח לכתוב את זה שוב אז הנה קישור(תקרא הודעה מס' 20 בשרשור)

אירן היא המדינה היחידה בעולם כיום אשר תעמולה נאצית ואנטישמית היא חלק מהמדיניות הרשמית שלה!!
בירידי ספרים בעולם ניתן למצוא ביתן אירני ובו מוצגת ספרות נאצית/ניאונאצית ואנטישמית כמו "הפרוטוקולים של זקני ציון", "היהודי הנצחי" וכמובן מיין קאמף (הנה קישור).
אירן מקיימת וועידות בנושאים כגון "העולם ללא ישראל", "מיתוס השואה" ועוד ומהווה מוקד עליה לרגל לכל נאצי, אנטישמי, וסתם גזענים אשר מתקבלים בברכה ע"י המשטר.
האם גם לאור העובדות האלו שנועדו להמחיש את צורת החשיבה של המשטר האיראני והעומד בראשו אתה יכול להבטיח שאירן לא תתקוף את ישראל ללא כל קשר לפעולותיה של ארה"ב?

גם לי יש ביקורת כנגד ממשל בוש אבל אני מאמין שבשורה התחתונה מדובר בממשל שהכיר בבעיה האיראנית לפני כולם (גם אם באיחור) והראשון שהבין שדיבורים לא יעזרו מולה, כיום גם ממשלות אירופאיות רבות החלו ליישר קו עם ארה"ב בנושא אירן וצרפת בראשן (אולי בגלל שגם הן שאלו למה אירן צריכה את השיהב 4)
אני מעריך אנשים ומדינות שמוכנים להלחם ולעמוד מול רודנות שמהווה איום לכל העולם...כולל העולם המוסלמי.
משפט מפורסם אומר שדי בכך שאנשים טובים לא יעשו דבר על מנת שהרוע ישתלט, זו בעייני הגישה שאתה מייצג.

ולבסוף, לפי מה אתה קובע ש"הסורים הבינו את הטריק של חיזבאלה לירות על ריכוזי אוכלוסיה מוריד דרמטית את מורל הלחימה של הצבא"??-דבר עם אנשים שנלחמו בלבנון והם יספרו לך מה הירי על ריכוזי אוכלוסיה בארץ עשה להם (רמז, ההיפך ממה שרשמת)

בקיצור, אתה רשמת הרבה דברים שאכן ראויים לדיון אבל הצגת אמונות אישיות שלך כעובדות גמורות גם אם הן מנוגדות למידע ועובדות ידועות.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-11-2007 בשעה 21:17.
ישן 08-11-2007, 21:59
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
משום מה

אדוני התקשורת ומקבלי ההחלטות, מנסים להרדים אותנו עם "לא יקרה כלום", "אין סיכוי שהם יפגעו בנו", "זה יזיק גם לעם האיראני", כמו שניסו להרדים אותנו עם : "יקח עוד הרבה זמן עד שיגיעו לפצצה" וכו'.

ישנה תנועה רחבה בשמאל הישראלי, המנסה להרדים אותנו נוכח איום השמדתינו.
הכי פשוט להגיד "אתם בימין סתם מפחידים את כולם", השאלה העצובה היא מה יגידו כשיתברר שצדקנו?
איזור גוש דן יהיה אסור לכניסה בשל נשורת גרעינית, והשמ"ד יעלו מעל גלי האתר ויושיטו ידייהם לשלום.

ישן 08-11-2007, 22:29
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אינך מבין משהו - זה כבר התחיל

המלחמה הזאת צריכה להיקרא בשמה - המלחמה באסלאם. ולידיעתך, הדרך הדיפלומטית לא מרתיעה את האיראנים בגרוש. במקרה כזה, כמו שמשפט צבאי חכם אחר אומר - המלחמה היא המשך הדיפלומטיה באמצעים אחרים.
ובאשר לגרעין האיראני, מה לכל הרוחות גורם לך לחשןב שזאת בעיה ישראלית אמריקנית?

1. זאת בעיה אירופאית. כמות המוסלמים באירופה תגרום לכך שככל שכוחה של איראן כמעצמה בעולם האסלאמי יגדל, כך גם הוא יגדל באירופה.
2. זאת בעיה ערבית. עבור השליטים הערביים, איראן גרעינית אומר מתכון בטוח לקריסת שלטונם ועליית מטורפי אלקאעידה לשלטון.
3. זאת בעיה רוסית. להזכירך, איראן תומכת בצ'צ'נים.
4. זאת בעיה סינית. המיעוט המוסלמי בסין מדוכא. איראן כמעצמה אסלאמית לא יכולה להסכים לכך לאורך זמן.

בקיצור, גרעין אסלאמי בידי המשוגעים מטהראן הוא בעיה עולמית.

ובאשר לבעיית סוריה - יש פתרון. ברגע שהם מתקיפים בטילים את האזרחים שלנו, עונים להם במכה מכופלת על האזרחים שלהם. זה ילמד אותם לקח.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 09-11-2007, 06:16
  edi89 edi89 אינו מחובר  

איני שותף להשקפה שלך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "אינך מבין משהו - זה כבר התחיל"

אתה יכול להרוג את האדם ולא את אמונתו ולכן האיסלאם הקיצוני לא יעלם וסימון של כל מוסלמי ברחבי העולם כאויב האנושות הוא טעות תתפלא לגלות שחלק מהם לא מחבלים ובנוגע לאירן אני כמעט בטוח שאירן לא תהיה הראשונה לתקוף (לא בגלל שהם לא רוצים אלא בגלל שבוש יתקוף אותם מוקדם יותר)
אני לא יודע אם זו שוב תאוות הנפט של בוש שגרמה לו לפלוש לעירק או שמה ניסיון לסיים את כהונתו כ"מנצח" לאחר המצב ה"עדין" והקצת משפיל של צבא ומדיניות ארה"ב בעירק.

הסיבה לכישלונו של בוש ביערק היא אותה סיבה שבגללה נכשלו כל הכובשים במאה ה20 והיא שאי אפשר לשקר לכולם כל הזמן בוש נכנס כמשחרר לעירק אבל תכנן לשלוט.

לצערי במלחמה על דעת הקהל העולמית כבר הנצרות והיהדות מזמן הפסידו (מיליארדי מוסלמים בעולם)
ובוא נודה ביחד שלא נוכל לא להרוג אותם ולא להמיר את דתם אז נגזר עלינו לנסות להסתדר איתם.
לצערי (באמת שלצערי) האיסלאם ובתוכו גם האיסלאם הקיצוני הם עובדה שלא ניתן להתווכח איתה כל מה שנותר לנו לעשות זה לשמור עצמנו מהקיצונים ככל שנוכל ובכל זאת אני חושב שאם מעצמת על כמו בריה"מ נפלה בגלל שנים של ריגול ופעילות מודיעינית מוצלחת של ארה"ב כך גם כוחה הגרעיני של אירן יפול אם קצת, יותר נכון הרבה מאמץ.
בוש הוא קאבוי ולא הייתי רוצה שאחד כמוהו יחליט לגבי גורלות של אנשים בעולם לצערי זה כבר קורה.
האירנים קוברים לעצמם קבר בזה אין לי ספק אין ספק בנצחונה של ארה"ב במקרה של מערכה צבאית אבל לא פה הפואנטה הבעיה היא שישראל תחטוף את מנת הטילים שלה והיא תהיה גדולה יותר מאי פעם ואני מכיר את האמירות ברחוב "שיזרקו טיל נזרוק עליהם אטום ונשמיד אותם"
חבל שאטום יכול רק להשמיד אותם ולא להחיות את עשרות ואולי מאות אלפי ההרוגים הישראלים שיהיו.

ישן 09-11-2007, 07:34
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "איני שותף להשקפה שלך"

אם אתה עדיין מאמין שהאמריקנים תקועים בבוץ העירקי נראה שאתה באמת לא מתעמק בנושא ופשוט מקבל את השטויות שהתקשורת מוכרת לנו. אתה מוזמן לקרוא על עדותו של גנרל פטרוס בנושא ועל הערכות בנוגע למצב אל קעידה בעירק. עדיף לנו שה"קאובוי" ירה עכשיו ויכניס אותנו למלחמה מאשר לחכות ולהגיע לשלב שבו תהיה לאיראן נשק גרעיני ואז באמת מספר ההרוגים יעלה אפילו יותר. האמונה שלך שאפשר להפיל את איראן בעזרת פעילויות שאינן מלחמתיות הן די משעשעות האמת: בריה"מ התמוטטה לא בגלל מבצעי מודיעין מזהירים אלא משום שרייגן גרם להם להיכנס למרוץ חימוש אפילו יותר גדול מול ארה"ב והכלכלה שלהם התמוטטה אבל זה לא יקרה מול איראן, כמו שהסנקציות שמטילים עליה יגרמו רק למשבר זמני, ומדוע זה? משום שהענק הסיני במזרח מוכן להפוך להיות שותף הסחר מספר אחת של איראן, ובכך להציל את הרפבוליקה האיסלאמית מפשיטת רגל, דבר שייתן להם עוד זמן להשיג נשק גרעיני.
אז אם אפשר לסכם את זה עדיף לנו להכות בראשי השלטון שם, למוטט אותו ואז לתת לעם האיראני לשקם את המדינה בעצמו משום שרוב האוכלוסייה שמה כבר מראה סימנים של דמוקרטיה: הפגנות סטודנטים וכו'. עירק גם הייתה יכולה להיות הצלחה אם בוש וחבריו היו חושבים קצת יותר או קצת יותר יודעים על המזרח התיכון אבל זו טעות שכבר נעשתה, עכשיו צריך לדאוג לא לחזור עליה ולתת לעם האיראני לשקם את עצמו ביחד עם פגיעה רק במנגנוני השלטון במדינה ששומרים על המשטר האיסלאמי שם מקריסה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-11-2007, 07:53

"בוש הוא רע, מלחמה עבור הנפט, בלה בלה בלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
אתה יכול להרוג את האדם ולא את אמונתו ולכן האיסלאם הקיצוני לא יעלם וסימון של כל מוסלמי ברחבי העולם כאויב האנושות הוא טעות תתפלא לגלות שחלק מהם לא מחבלים ובנוגע לאירן אני כמעט בטוח שאירן לא תהיה הראשונה לתקוף (לא בגלל שהם לא רוצים אלא בגלל שבוש יתקוף אותם מוקדם יותר)
אני לא יודע אם זו שוב תאוות הנפט של בוש שגרמה לו לפלוש לעירק או שמה ניסיון לסיים את כהונתו כ"מנצח" לאחר המצב ה"עדין" והקצת משפיל של צבא ומדיניות ארה"ב בעירק.

בטח שאפשר להרוג את האסלאם הקיצוני, או להפכו לשולי. כמו שנעשה לשותפו האידאולוגי, הנאציזם. ולגבי הפלישה, אני מציע לך להיות קצת יותר מקורי מהקלישאות השחוקות של מייקל מור (שכמעט כולן הוכחו כשקריות, אגב). ולגבי איראן, אם אני צריך לבחור, הייתי אומר לתקוף. עדיף שתהיה איתם מלחמה כאשר אין להם נשק גרעיני מאשר כשיש להם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
הסיבה לכישלונו של בוש ביערק היא אותה סיבה שבגללה נכשלו כל הכובשים במאה ה20 והיא שאי אפשר לשקר לכולם כל הזמן בוש נכנס כמשחרר לעירק אבל תכנן לשלוט.

בולשיט. הסיבה לכשלון היא בגלל שהוא חשב שמדינה כמו עיראק על המיעוטים שבה תוכל לנהל דמוקרטיה. בוש אינו אחראי לרגע למצב הנוכחי בעיראק. היחידים שניתן להאשים הם האסלאמונאצים שרוצחים שם את האוכלוסייה.
ולגבי "הכובשים במאה העשרים..." סלח לי אבל זה שטויות. מה עם סין וטיבט?
ירדן והפלסטינים?
המיעוט השיעי במדינות המפרץ (שבחלקן הוא בכלל רוב), אשר נשלטות על ידי הסונים?
הטורקים בכורדיסטאן?
סלח לי, אתה מדבר שטויות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
לצערי במלחמה על דעת הקהל העולמית כבר הנצרות והיהדות מזמן הפסידו (מיליארדי מוסלמים בעולם)
ובוא נודה ביחד שלא נוכל לא להרוג אותם ולא להמיר את דתם אז נגזר עלינו לנסות להסתדר איתם.
לצערי (באמת שלצערי) האיסלאם ובתוכו גם האיסלאם הקיצוני הם עובדה שלא ניתן להתווכח איתה כל מה שנותר לנו לעשות זה לשמור עצמנו מהקיצונים ככל שנוכל ובכל זאת אני חושב שאם מעצמת על כמו בריה"מ נפלה בגלל שנים של ריגול ופעילות מודיעינית מוצלחת של ארה"ב כך גם כוחה הגרעיני של אירן יפול אם קצת, יותר נכון הרבה מאמץ..

אין כזה דבר עובדה שלא ניתן להתוכח עימה. במלחמת העולם השניה בריטניה הייתה על סף תבוסה, וזה נראה כעובדה "שלא ניתן להביס את גרמניה". ההפך הוכח כנכון. ולגבי דעת הקהל, אם היו מאפשרים ב1300 השנים האחרונות לנוצרים (ויהודים אני לא מזכיר מסיבות מובנות) להפיץ את דתם, המזה''ת היה שונה לחלוטין. חוץ מזה, האסלאם לא ניצח בקרב דעת קהל. הוא ניצח באמצעות החרב את שאר הדתות. מה לעשות, לא בנצרות המזרחית ולא ביהדות ישנו מונח מקביל ל"שאהיד שמקבל בתולות בגן עדן".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
בוש הוא קאבוי ולא הייתי רוצה שאחד כמוהו יחליט לגבי גורלות של אנשים בעולם לצערי זה כבר קורה.
האירנים קוברים לעצמם קבר בזה אין לי ספק אין ספק בנצחונה של ארה"ב במקרה של מערכה צבאית אבל לא פה הפואנטה הבעיה היא שישראל תחטוף את מנת הטילים שלה והיא תהיה גדולה יותר מאי פעם ואני מכיר את האמירות ברחוב "שיזרקו טיל נזרוק עליהם אטום ונשמיד אותם"
חבל שאטום יכול רק להשמיד אותם ולא להחיות את עשרות ואולי מאות אלפי ההרוגים הישראלים שיהיו.

בוש הינו קאובוי, ואדם אמיץ מאוד. בניגוד לחבריו הדמוקרטים, הוא לפחות מכיר באיום האסלאמי על המערב. אני מעדיף שהוא ייתן את ההחלטה מאשר אל גור, קלינטון, או(ס)באמה, מייקל מור, ושאר דומיהם.

ויש לי שאלה עבורך - אם ישראל תתקוף לא יהיו טילים?

וחוץ מזה, תחשוב שברגע שלאיראן יהיה גרעין, מלחמה תהיה פי אלף יותר מסוכנת. אם במתקפה רגילה היינו מקבלים רק טילים קונוונציוליים, אחרי שלאיראן יהיה גרעין כל כללי המשחק ישתנו.

סלח לי, אך אינך מבין את השטויות שיוצאות לך מהפה. חבל שהן לא יותר מתוחכמות מ"בוש הוא רע, המלחמה עבור הנפט, בלה בלה בלה...."

דבר שחשוב לדעת:

ישן 09-11-2007, 17:39
  edi89 edi89 אינו מחובר  

נחמד
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב ""בוש הוא רע, מלחמה עבור הנפט, בלה בלה בלה...""

איראן לעולם לא תשתמש בנשק גרעיני תהיה בטוח שלאחמדינאג'ד יש הרבה מה להפסיד בחיים האלה ו 70 בתולות בגן עדן לא יגרמו לא לוותר על חייו.

תרחישי הכאוס הגרעיני הם בדויים מזמן חלף הזמן שבו מדינה יכלה לתקוף בגלוי מדינה אחרת בנשק גרעיני ( ארה"ב את יפן) זה קרה פעם אחת ויחידה.

החשש האמיתי הוא הפצצה המלוכלכת אותה פצצה קטנה שתימסר לידי טרוריסטים שיעשו בה כאוות נפשם אגב סנקציות כלכליות הן שגרמו לממשלת צפון קוריאה ולוב להאיט או להפסיק בכלל את פיתוח היכולת הגרעינית שלהם וסין לא ממש עזרה לצפון קוריאה.

כך גם אם אירן אתה לא מעריך את הסינים כראוי הם לעולם לא יהיו מוכנים לחטוף בשביל אירן.

והמשאבים הכלכליים של סין לא מתקרבים למשאבים של ארה"ב או האיחוד האירופי.

לדעתי יש לנסות פתרונות יצרתיים כגון נסיון הפיכה באירן ו/או מצור שימנע אספקה סדירה של יבוא.

אם בהטחות האירניות על אלפי טילים מוכנים לשיגור (קונבנציאנלים) יש שמץ של אמת הרי שאין לנו שום דרך להתגונן.

נ.ב- אי אפשר להרוס את האיסלם הקיצוני הוא כבר מושתת בלבבות מליוני מאמינים מוסלמים.
ואגב כנראה שאתה אינך מבין דבר הנאציזם לא הושמד יש עשרות אם לא מאות אלפי נאצים בעולם שעברו לשיטת הכנופיות כדי לפגוע ביהודים , שחורים ושאר ה"גזעים" אשר נראים בפניהם נחותים וכל זה תחת שם "ניצחון האדם הלבן" או "מלחמתו של האדם הלבן"

ישן 09-11-2007, 19:24
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "נחמד"

סין היא כיום הכלכלה השלישית בגודלה בעולם, אני מאמין שאיראן לא צריכה יותר בשביל לקיים את הכלכלה שלה עד שהיא תיצור את הפצצה ובנוגע לצפון קוריאה: אני במקומך לא הייתי מעלה את זה עכשיו, אחרי הכול גם בזמן קלינטון החבר'ה בצפון החליטו שהם מפסיקים לייצר נשק גרעיני (ואיראן שלא כמו צפון קוריאה היא אינה מדינה קטנה וחסרת חשיבות בקצה העולם). האיומים על שיגור אלפי טילים הם בולשיט, לאיראן אין כזה מאגר של טילים כדי לתקוף את ישראל והאם יש צורך גם להזכיר את החץ שינטרל חלק מהתקיפה? אז בקיצור להסתמך על סנקציות שיפוג תוקפן או לנסות ולעודד מהפכה במדינה בה למשטר יש הרבה מאוד כוח זה לא יותר מאשר קניית זמן לאיראן עד שתגיע לגרעין ואז הגיהנום יתחיל ואם עקבת בפורום לבטח נתקלת בכמה הודעות, כולל שלי, שמבהירות שאכן הם לא יורידו את הפצצה ישר עלינו אלא רק ישתמשו בנשק בתור מטרית הגנה בשביל להתחיל לקדם את האג'נדה של המהפכה האיסלאמית ברחבי האיזור.

ובקשר לנאצים- הנאצים בארה"ב הם בעלי כוח ומשמעות בגלל האמונה העיוורת של האמריקנים בחופש הביטוי, לא יותר. עדיף לנו כמה תנועות נאציות הזויות מאשר מדינה נאצית וכמו שאת גרמניה הנאצית הפלנו כך גם נפיל את איראן הקיצונית ובתקווה גם המשטר התומך בטרור של סעודיה יפול, אבל כנראה לא בעזרת האמריקנים.

ישן 09-11-2007, 22:19

יותר מססמאות אתה לא יותר מתוחכם
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "נחמד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
איראן לעולם לא תשתמש בנשק גרעיני תהיה בטוח שלאחמדינאג'ד יש הרבה מה להפסיד בחיים האלה ו 70 בתולות בגן עדן לא יגרמו לא לוותר על חייו.

הקטע הטוב הוא שעוד לא קלטת שהוא אינו חושב בצורה רציונאלית אלא דתית..... יש לי שאלה עבודך - האם מדינה אשר ממנת טרור הינה מדינה שפויה?
הרי זאת הזמנת מתקפה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
תרחישי הכאוס הגרעיני הם בדויים מזמן חלף הזמן שבו מדינה יכלה לתקוף בגלוי מדינה אחרת בנשק גרעיני ( ארה"ב את יפן) זה קרה פעם אחת ויחידה.

ולמה שמדינה תתקוף מדינה אחרת?
ארגון טרור יתקוף מדינה. ולא חסרים כאלה שאיראן מפעילה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
החשש האמיתי הוא הפצצה המלוכלכת אותה פצצה קטנה שתימסר לידי טרוריסטים שיעשו בה כאוות נפשם אגב סנקציות כלכליות הן שגרמו לממשלת צפון קוריאה ולוב להאיט או להפסיק בכלל את פיתוח היכולת הגרעינית שלהם וסין לא ממש עזרה לצפון קוריאה.

וואו.... ססמאות ושטויות אחת אחרי השנייה. אז ככה - יש בכדי ליצור תגובת שרשרת גרעינית כל מה שעל הטרוריסט לעשות זה להקיש בשתי פיסות אוראניום מועשר. חוץ מזה, יש כזה דבר שנקרא פצצת מזוודה, שמעת על זה? המצאה סובייטית מאוד נחמדה. פצצה גרעינית בגודל כדור טניס המוחבאת במזוודה ומסוגלת להשמיד ערים.
ולגבי לוב זה נכון (וגם, לך תדע האם הרשת של עבדול קאדר חאן אינה פועלת שם יותר), ולגבי צפון קוריאה, היא לא הפסיקה את התוכנית שלה... פשוט היא העבירה את הידע לאיראן וסוריה (להזכירך, מה שהופצץ בסוריה היה....).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
כך גם אם אירן אתה לא מעריך את הסינים כראוי הם לעולם לא יהיו מוכנים לחטוף בשביל אירן.

בולשיט. סין מספיק חזקה ושום מדינה לא תעז למתוח עליה סנקציות. סין יכולה לעשות מה שהיא רוצה והעולם יכול לקפוץ. אינך מעריך כראוי את כוחה של סין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
והמשאבים הכלכליים של סין לא מתקרבים למשאבים של ארה"ב או האיחוד האירופי.

ועובדה שהיא עדיין המעצמה הכלכלית שמתקרבת להיות הראשונה בעולם, הלא כן?
אתה נאיבי מדי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
לדעתי יש לנסות פתרונות יצרתיים כגון נסיון הפיכה באירן ו/או מצור שימנע אספקה סדירה של יבוא..

הקטע הטוב הוא שכל אירופה, רוסיה, סין, ומדינות האסלאם לצידך. על מי אתה מנסה לעבוד בדיוק?
לא תהיה שם הפיכה פנימית כי הגרעין נתפס כעניין לאומי. ומצור גם לא יהיה שם, הודות לידידנו בקרמלין ובכיכר טיאננמן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
אם בהטחות האירניות על אלפי טילים מוכנים לשיגור (קונבנציאנלים) יש שמץ של אמת הרי שאין לנו שום דרך להתגונן.

חצים נורים השמיימה....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
נ.ב- אי אפשר להרוס את האיסלם הקיצוני הוא כבר מושתת בלבבות מליוני מאמינים מוסלמים.

גורלו כגורל הנאציזם. יביא על מאמיניו שואה. בקצב הזה תפרוץ מלחמת עולם דתית, ובה האסלאם יפסיד, למרות שהשמאל הקיצוני עוזר לו. ואני חותם לך, שהמשחק יהא בעל שם גרעיני. האסלאם, ככל דבר המבוסס על שנאה, תמות, אינשאללה. א לא אילא איללה, ומוחמד אוראסול א שייטאן

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
ואגב כנראה שאתה אינך מבין דבר הנאציזם לא הושמד יש עשרות אם לא מאות אלפי נאצים בעולם שעברו לשיטת הכנופיות כדי לפגוע ביהודים , שחורים ושאר ה"גזעים" אשר נראים בפניהם נחותים וכל זה תחת שם "ניצחון האדם הלבן" או "מלחמתו של האדם הלבן"

שטויות. נאצים לא שולטים כיום בשום מדינה בעולם (חוץ מהאסלאמו-נאצים שבבוסניה וקרואטיה). הנאצים כיום הם מיעוט נרדף שמוקע. הראה לי מדינה אחת למעט שתי אלה אשר נקבתי בשמן בה נאצים או אנשים המזוהים עם הנאציזם (אשר גם מביעים בו תמיכה קולנית) שולטים (ואין מדובר במדינה מוסלמית, אלא מערבית או מזרח אסייתי). למד קצת לפני שתזרוק את השטויות האלה.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 09-11-2007, 07:55

"בוש הוא רע, מלחמה עבור הנפט, בלה בלה בלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89

בטח שאפשר להרוג את האסלאם הקיצוני, או להפכו לשולי. כמו שנעשה לשותפו האידאולוגי, הנאציזם. ולגבי הפלישה, אני מציע לך להיות קצת יותר מקורי מהקלישאות השחוקות של מייקל מור (שכמעט כולן הוכחו כשקריות, אגב). ולגבי איראן, אם אני צריך לבחור, הייתי אומר לתקוף. עדיף שתהיה איתם מלחמה כאשר אין להם נשק גרעיני מאשר כשיש להם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89

בולשיט. הסיבה לכשלון היא בגלל שהוא חשב שמדינה כמו עיראק על המיעוטים שבה תוכל לנהל דמוקרטיה. בוש אינו אחראי לרגע למצב הנוכחי בעיראק. היחידים שניתן להאשים הם האסלאמונאצים שרוצחים שם את האוכלוסייה.
ולגבי "הכובשים במאה העשרים..." סלח לי אבל זה שטויות. מה עם סין וטיבט?
ירדן והפלסטינים?
המיעוט השיעי במדינות המפרץ (שבחלקן הוא בכלל רוב), אשר נשלטות על ידי הסונים?
הטורקים בכורדיסטאן?
סלח לי, אתה מדבר שטויות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89
לצערי (באמת שלצערי) האיסלאם ובתוכו גם האיסלאם הקיצוני הם עובדה שלא ניתן להתווכח איתה כל מה שנותר לנו לעשות זה לשמור עצמנו מהקיצונים ככל שנוכל ובכל זאת אני חושב שאם מעצמת על כמו בריה"מ נפלה בגלל שנים של ריגול ופעילות מודיעינית מוצלחת של ארה"ב כך גם כוחה הגרעיני של אירן יפול אם קצת, יותר נכון הרבה מאמץ..

אין כזה דבר עובדה שלא ניתן להתוכח עימה. במלחמת העולם השניה בריטניה הייתה על סף תבוסה, וזה נראה כעובדה "שלא ניתן להביס את גרמניה". ההפך הוכח כנכון. ולגבי דעת הקהל, אם היו מאפשרים ב1300 השנים האחרונות לנוצרים (ויהודים אני לא מזכיר מסיבות מובנות) להפיץ את דתם, המזה''ת היה שונה לחלוטין. חוץ מזה, האסלאם לא ניצח בקרב דעת קהל. הוא ניצח באמצעות החרב את שאר הדתות. מה לעשות, לא בנצרות המזרחית ולא ביהדות ישנו מונח מקביל ל"שאהיד שמקבל בתולות בגן עדן".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edi89

בוש הינו קאובוי, ואדם אמיץ מאוד. בניגוד לחבריו הדמוקרטים, הוא לפחות מכיר באיום האסלאמי על המערב. אני מעדיף שהוא ייתן את ההחלטה מאשר אל גור, קלינטון, או(ס)באמה, מייקל מור, ושאר דומיהם.

ויש לי שאלה עבורך - אם ישראל תתקוף לא יהיו טילים?

וחוץ מזה, תחשוב שברגע שלאיראן יהיה גרעין, מלחמה תהיה פי אלף יותר מסוכנת. אם במתקפה רגילה היינו מקבלים רק טילים קונוונציוליים, אחרי שלאיראן יהיה גרעין כל כללי המשחק ישתנו.

סלח לי, אך אינך מבין את השטויות שיוצאות לך מהפה. חבל שהן לא יותר מתוחכמות מ"בוש הוא רע, המלחמה עבור הנפט, בלה בלה בלה...."

רואים שאין לך ידע בנושא בגרוש. למד קצת אסלאם ואז תתן תרחישים.

איפה טים אמריקה שצריך אותו?

America, F*ck Yea!

Commin' to save the motherf*cking day!

דבר שחשוב לדעת:

ישן 08-11-2007, 22:51
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
מלחמת העולם השלישית...

היא מלחמתו של האיסלאם נגד המערב, והיא החלה ב-11 לספטמבר 2001.
האיסלאם יוצא להשיג עתה את מה שנכשל להשיג בעבר - הניצחון הסופי על הכופרים, ובראשם היהודים והנוצרים.
המערב, מצידו, קובר את הראש בחול ומעדיף לשגות באשליות על "דו קיום" ו"רב-תרבותיות". אני, במקומך, לא כ"כ בטוח שהמערב ינצח.
אתה מבין, המערב עדיין לא מבין שיש פה מלחמה. המערב לא רוצה להילחם. וחלק גדול מהמערב (אירופה) נכבש ללא יריה ע"י האיסלאם.

הרעיון הוא למנוע ממלחמה לפרוץ את זה עושים ע"י הרתעה.
אבל כשההרתעה נכשלת, והמלחמה פורצת, הברירה היחידה היא לסיים אותה בניצחון, ומהר.
אבל, שוב, המערב עוצם עיניים, מעדיף שלא לראות את הסערה המתרגשת. כך זה היה בשנותה-30 של המאה הקודמת, וכך זה עכשיו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 10-11-2007, 08:11
  edi89 edi89 אינו מחובר  

אני לא פועל לשום דו קיום
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני מדמיין אותך בשנות ה-30..."

קראת בכלל מילה ממה שכתבתי ניסיון הפיכה במדינה זה צורה לדו קיום או אולי מצור כלכלי?

אני ואתה למרות שאולי קשה לך להפנים באותו צד כל מה שמעניין אותי זה גורל ישראל והיהודים שיושבים בה.

ולכן אני מעדיף שימצו את כל האפשרויות לפני מלחמה ובנתיים בזמן הזה להתכונן היטב מבחינת העורף לתקיפת טילים בסדר גודל שישראל אף פעם לא ספגה.

ולאלכסנדר הגדול- החץ הוא טיל טוב אין ספק אבל אתה מפקיד את גורלם של מיליוני יהודים בידי טיל שאף פעם לא הוכיח את עצמו בתנאי קרב. וזה בעוד שידוע שלפגוע בטיל בליסטי בחלון הזמן שהוא נכנס מחדש לאטמוספירה ויורד לכיוון המטרה זה אף פעם לא קרה.

ושוב

ישן 10-11-2007, 17:43
צלמית המשתמש של הפטריוט

ההגנה הטובה ביותר היא התקפה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "אני לא פועל לשום דו קיום"

ובזמן שאנשים כמוך קוראים למצות כל אפשרות למנוע את המלחמה, האוייב מתעצם ומתכונן למלחמה.
הפתרון היחידי של הבעיה האירנית הוא צבאי. אם נחכה שהסנקציות ישפיעו או שהעם יתקומם, גורלנו ייחרץ. אולי זה יקרה, אבל אם זה יקרה אחרי שהאירנים יפציצו אותנו בנשק גרעיני, למי אכפת?
הדרך היחידה להתמודד עם אירן, ולמנוע ממנה להשיג נשק גרעיני, היא להשמיד כל נסיון אירני להשיג נשק גרעיני, תוך גרימת הרס נרחב (תשתיות אזרחיות וצבאיות).
הדרך אינה להימנע ממלחמה, אלא לדאוג שהיא תפרוץ ותתנהל בתנאים שלך.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 10-11-2007, 21:03
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "תרחיב אולי טיפה אבל איך..."

או.קיי, אנחנו קודם כל צריכים לזכור שאיראן היא לא עירק, העם שם פועל למען דמוקרטיה ואפשר לראות את זה בעשרות ארגוני אופזיציה שעושים לאיראנים את המוות (חושפים מתקני גרעין, פעילויות איראניות וכו'). הרעיון צריך להיות הפצצה נקודתית של מוסדות השלטון המרכזים כמו מועצת החכמים וראשי משמרות המהפכה ובכך נוריד מהעם האיראני את הרסן. מרגע שהרסן יוסר העם האיראני (שגם כיום מראה ניצני דמוקרטיה) יפעל בתמיכה של ארה"ב להקמה של שלטון חדש באיראן. אני מניח שהאמריקנים יצטרכו להכניס מספר כוחות אבל בסופו של דבר המשטרה והצבא ברובם לא יפגעו ובכך תוקל העבודה של שיקום איראן, שלא כמו בעירק שם האמריקנים חיסלו את המנגנונים והבטיחו לעצמם להיתקע בעירק עד שהם יבנו אותם מחדש.

ישן 10-11-2007, 21:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תכנית הגרעין בדרא"פ פורקה ל-פ-נ-י החלפת שלטון האפרטהייד
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "עד כמה שאני זוכר דובר על כך..."

למעשה, החשש מנפילת תכנית הגרעין לידי ממשלה בראשות הANC, היא ששכנעה את המפלגה
הלאומית שך דה-קלרק, לקבל את ההמלצה לפרק את 6 פצצות האטום, ולוותר על העשרת
האורניום.
לגבי הסיכויים להפיל את ממשלת איראן מבחוץ? לא רואה איך זה קורה. איראן היא מדינה מאוד
מיוחדת בכל הנוגע לשיטת המשטר שלה. שסתומי הלחץ שיצר המשטר (ובאים לידי ביטוי בהפגנות
סטודנטים נגד אחמדינג'אד, בפרסומים אופוזיציוניים, ובהצבעות מחאה נגד מועמדים שנחשבים
יותר מאחרים, כאנשי המשטר), עובדים בכלל לא רע. המשטר הזה הוא עוד מעט בן 29. הוא עבר
מלחמה טוטאלית מול עראק, שבה איבד מאות אלפים צעירים. הוא עבר שנים ארוכות של אמברגו
בפועל מצד ארה"ב.
כיום מצבו של המשטר דווקא טוב יותר מאשר בעבר: מחירי הנפט בשמיים, והצורך של מדינה כמו
סין (על 10 אחוזי הצמיחה השנתיים שלה) במקור קבוע של נפט מזה"תי, הופך את איראן לאטרקציה
מבחינתה. סין לא מודאגת מהשאלה מה יעלה בגורל ישראל, ואין סיבה שתהיה מוטרדת מכך.
אי יציבות פוליטית באיראן תביא את מחיר הנפט להרבה מעל למאה דולרים לחבית. אין סיכוי לגייס
את סין למהלך בינ"ל שיביא לנפילתו השקטה של המשטר באיראן (למשל, ע"י סנקציות).
הדרך היחידה להפיל משטר זה היא באמצעות הפלתו הפיזית ע"י כוח חיצוני - ואין כוח בעולם
שיהיה מוכן לקחת על עצמו הפלת משטר, על כל האחריות הכרוכה בזה (ארה"ב עדיין משלמת את
המחיר על הניסיון לייצר יש-מאין משטר חדש בעראק...).

הפתרון היחיד לבעייה האיראנית הוא תקיפה אווירית מאסיבית (אולי גם פעולה קרקעיצ מוגבלת,
לא יודע, אין לי נתונים לגבי יכולת הפגיעה במתקניהם מהאוויר), אבל אין שום דרך להפיל את
המשטר כולו מבלי לבצע פלישה מלאה לאיראן, ולכבוש אותה - ולזה אין מדינה שתהיה מוכנה. זה
פרוייקט לשנים, שיעלה בהרבה-הרבה אלפים של הרוגים.
אין לי מושג מה יכולתה של ישראל לפגוע לבדה בתכנית הגרעין האיראנית, אבל אני חושש שבמידה והכדור יתגלגל לכיוון שאליו הוא מתגלגל כעת, אוטוטו נצטרך לברר כמה חזק אנו יכולים
לפגוע בהם, וגם אם זו תהיה פגיעה חלקית ומעכבת בלבד, לא נראה לי שנוכל להימנע ממנה
(אלא אם כן ישתנו הנסיבות בארה"ב, ולבוש יתאפשר להשתמש בכוחותיו הרבים כדי לבצע מה
שלנו אין יכולת - ולהשמיד במבצע גדול, את תכנית הגרעין שלהם).

כרגע אני חושש שבסופו של דבר ההחלטה מה לעשות מול איראן תצטרך להיקלח כאן, והאמת
היא שאני לא בטוח שיש כאן מי שמסוגל לקבל את ההחלטה הסופר-קשה, על מבצע צבאי נגד
איראן, שמשמעויותיו עלולות להיות מלחמה כוללת, ירי טילים על העורף, ברדק בלבנון וכן הלאה.
כל האפשרויות גרועות, לדעתי, אבל איראן גרעינית היא הגרועה מכולן.
ישן 10-11-2007, 21:15
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תכנית הגרעין בדרא"פ פורקה ל-פ-נ-י החלפת שלטון האפרטהייד"

חתוך לנחש את הראש ותן לגוף לבנות את עצמו מחדש? האמריקנים נהגו בטיפשות בכל מה שקשור לבנייה של עירק. לבוש אפילו לא היו תוכניות ליום שאחרי (!) ואת התוצאה של זה ראינו בפירוק הצבא והמשטרה העירקית לחלוטין, מה שגרם לכך שהאמריקנים עכשיו צריכים לבנות הכול מחדש. חלק מארוגני האופזיציה האיראנים הם יעילים ביותר ואני בספק אם הם רק בובות בידי המשטר, אחרי הכול אחד מהם (לא זכור לי כרגע השם אבל אני אחפש אותו) חשף את התוכנית הגרעינית של איראן ועוד כמה וכמה פעילויות צבאיות של האיראנים. אם נדע לכרות את ראש השלטון הגוף הזה יהרוג את עצמו (והכוונה בראש היא בעיקר למנהיגים הדתיים של איראן) והעם האיראני יבנה את עצמו מחדש כבתור דמוקרטיה שכמובן יקח לה כמה שנים להיבנות אבל עם סיוע אדיב ממדינות המערב התהליך יסתיים ברפובליקה דמוקרטית. הפצצה לשם עיכוב האיראנים לא תשיג כלום, בסך הכול תתן להם להפיק לקחים ולבנות את המערכת מחדש, חזקה יותר. לאמריקנים גם קיים אינטרס להפיל אותם ובעיקר את משמרות המהפכה בשביל לעצור את הטרור השיעי ששוטף את האזור והתקווה הגדולה היא שהם יתנו לרוסיה חלק במתקפה על איראן, מפני שבסופו של דבר הרוסים בסך הכול רוצים להראות שהם עדיין מעצמה אז למה לא לתת להם את הבמה לכמה זמן?

ישן 10-11-2007, 21:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ארגוני האופוזיציה האיראנים הרציניים, מחולקים לשניים:
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "[font=Verdana]חתוך לנחש את..."

האחד הוא המג'האדין ח'לק, שמורכב מתפיסות לא מובשלות היטב, של מקרסיסזם אסלאמי - ואוהב
אותנו בערך כמו האייתאללות. הארגון הזה הצליח לבצע בעבר לא מעט פיגועים בתוך איראן, אבל אין
לו כוח מעשי בתוך המדינה, מעבר להטרדה מעצבנת.
הגורמים האחרים באיראן תומכים ברובם ברזא פהלוי (בנו של השאה המודח). הוא חי בארה"ב כבר
קרוב ל30 שנה, ויש לו לא מעט כסף. עם זאת, אין לו מה לבנות על תמיכה עממית.

החזקת מקורות מודיעיניים טובים בתוך איראן אינה דומה להחזקת בסיס כוח אמיתי בתוך מדינה
זו. אני פסימי מאוד באשר לסיויי נפילתו של המשטר שם, בלי מעורבות צבאית מבחוץ - ואין מי
שיסכים לספק מעורבות שכזו.
ישן 11-11-2007, 02:26
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ארגוני האופוזיציה האיראנים הרציניים, מחולקים לשניים:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האחד הוא המג'האדין ח'לק, שמורכב מתפיסות לא מובשלות היטב, של מקרסיסזם אסלאמי - ואוהב
אותנו בערך כמו האייתאללות. הארגון הזה הצליח לבצע בעבר לא מעט פיגועים בתוך איראן, אבל אין
לו כוח מעשי בתוך המדינה, מעבר להטרדה מעצבנת.
הגורמים האחרים באיראן תומכים ברובם ברזא פהלוי (בנו של השאה המודח). הוא חי בארה"ב כבר
קרוב ל30 שנה, ויש לו לא מעט כסף. עם זאת, אין לו מה לבנות על תמיכה עממית.

החזקת מקורות מודיעיניים טובים בתוך איראן אינה דומה להחזקת בסיס כוח אמיתי בתוך מדינה
זו. אני פסימי מאוד באשר לסיויי נפילתו של המשטר שם, בלי מעורבות צבאית מבחוץ - ואין מי
שיסכים לספק מעורבות שכזו בינתיים* .

ישן 11-11-2007, 06:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, לא "בינתיים", אלא באופן קבוע. ]לישה לאיראן היא שקיעה בבוץ שלך תצא ממנו...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=ori]האחד הוא המג'האדין..."

ארה"ב סובלת מ4000 בעראק, שהיא מדינה שגודלה ואוכלוסייתה הם רבע מאיראן, ושלמעלה
משליש מתושביה בכלל תמכו בכיבוש ארה"ב את מדינה (הכורדים וחלק מהשיעים).
התשלטות על איראן הוא לא רק מבצעכ צבאי קשה בהרבה, אלא גם בעל משמעויות של טרור
גלובאלי שלצדאם לא היו יכטולות אפילו לחלום להפעיל. אם ארה"ב צפלוש לאיראן במטרה להפיל
את המשטר שם, למשטר לא יהיה מה להפסיד, והוא ישחרר את זרוע הטרור שלו לעשרות פיגועים
במערב. תשתית יש לו (כפי שגילינו, לצערנו, בארגנטינה), ואני מניח שאיני מחדש לך שאין בעייה
למצוא שיעים שיהיו מוכנים להתאבד...
ארה"ב, במידה ובכלל תסכים לפעול צבאית נגד איראן, תלך על פעולה מוגבלת (אוויר וקומנדו).
פלישה בהיקף מלא זה הרבה אלפי הרוגעם אמריקנים באיראן ומי יודע כמה עוד הרוגים בארה"ב
עצמה...
ישן 11-11-2007, 07:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הסעודים לא מסוגלים להגן על מדינתם-שלהם, איך יובילו קואליציות?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אנחנו לא יכולים לצפות ממדינות..."

סעודיה זו מדינה שבמשך שנים הקפידה שלא לטפח קצונה מקצועית יעילה, מחשש שזו תחל בעקבות
המודל של עראק, סוריה ומצרים, ותדיח את השלטון המושחת..
המשטר סעודיה, שהוא הרקוב ביותק על פני כדור הארץ, נזהר בכל כוחו שלא להרגיז את הפנאטים
המסלמים שלו. בסעודיה יש מליוני שיעים - שמרוכזים כולם באזור אל-חסה (שם נמצאים כל שדות
הנפט). מעורבות סעודית בהתקפה אמריקנית על איראן, עלולה להצית את מאגר הנפט הגדול בעולם,
ומשפחת המלוכה המושחתת ביותר בעולם, מודעת לזה היטב.
סעודיה כרגע הולכת על חבל דק כדי לא להרגיז את הסונים הפנאטים אצלה (שהמציאו אצ המדינה
הפתטית הזו), לא למתוח את החבל עם ארה"ב (שמודעת לכך שאל-קאעדה מחזיק נוכחות מאסיבית
שם) ולא להתגרות באופן ישיר באיראן, שעלולה להצית אש באוכלוסייה השיעית של אל-חסה.

סעודיה סירבה לסייע לארה"ב במלחמה בעראק (ארה"ב הייתה מנועה משימוש בבסיסים בסעודיה,
ונאלצה לפעול רק מכוית וקטאר - שכלל לא גובלת בעראק)., ולכן לסמוך עליה בהקשר האיראני, זו
תקוות שווא, לדעתי.
ישן 11-11-2007, 12:37
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, לא "בינתיים", אלא באופן קבוע. ]לישה לאיראן היא שקיעה בבוץ שלך תצא ממנו..."

לא בהרכח יש הצורך להחזיק נוכחות צבאית גדולה וקבועה.האמת,הדבר המיידי ששצריך לעשות הוא לחסל את המתקנים הגרעיניים כמו שנעשה בכור העיראקי,עם כל כמה שהמבצע היה הרבה יותר פשוט מזה המתקרב.לא נכנסנו למלחמה כוללת עם עיראק ולא בגלל זה ארה"ב פתחה במלחמת המפרץ שנים מספר לאחר מכן.ניתן לעשות זאת גם כיום,כאשר ארה"ב משמשת כגב ,JUST IN CASE,בשביל לשמש כהגנה באם איראן תחליט שהיא יוצאת למלחמה כוללת עם ישראל שבה יכללו מאות טילים.

שתי שאלות נובעות מכך
1)באם אחרי חטיפת כמה "קיסמים"(עם כל הצער,קטיושות הם קיסמים לעומת הטילים הבליסטיים של איראן),העורף בפאניקה מוחלטת,מה יקרה כאשר ה"שיאהבים" ירחפו פה?
2)בקשר לכך שיש תוכניות מגירה מוכנות לתקיפת המתקנים הגרעיניים באיראן,ושארה"ב ללא פירסומים לתקשורת,מתכוננת למלחמה,לגבי אלו אני בטוח.השאלה השנייה היא האם אין זה מספיק שנדחה את התוכנית הגרעינית האיראנית בכמה שנים טובות ע"י השמדת כל שריד של מתקן שקיים באיראן?ואני מדגיש ללא כל ניסיון של כיבוש כל איראן מצד האמריקאיים?

ישן 11-11-2007, 13:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יש כאן בחירה בין רע, גרוע, ונורא.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "לא בהרכח יש הצורך להחזיק..."

תקיפת מתקני הגרעין של איראן נראית כמו האופצייה הריאלית היחידה שאפשר לקוות שארה"ב
תבחר בה. אין ספק שארה"ב יכולה לבצעה, ללא קושי מיוחד - היא מחזיקה בסיסים כמעט בכל
שכנותיה של איראן - ובים. פלישה מלאה גם היא אפשרית, אבל השלכותיה הופכות אותה לבלתי
סבירה מבחינת ארה"ב.

אני משוכנע בכך שכל תקיפה על איראן תוביל לירי על ישראל, לא רק של שיהאבים - אלא גם אלפי
הרקטות שחזבאללה הביא השנה ללבנון, יעופו לכאן. זה דבר נוראי, אבל זה מחיר שעדיף לשלם,
אם זה יביא אותנו לביטול היכולת הגרעינית האיראנית.

אין לי מושג מהן היכולות שלנו בכל הנוגע לחיסול התכנית האיראנית, אבל לפי מחקר שפורסם
לאחרונה בMIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, שנחשב למוסד הטכנולוגי המוביל בעולם), נטען שיש
לישראל יכולת הזקה משמעותית לתכנית האיראנית, באמצעות פגיעה בחלק ממתקניה (כמו מתקן
ההעשרה באמצעות צנטריפוגות, הממוקם בנתנז). אני יכול לחפש עבורך את המאמר. אני מאמין
שהיכולת לפגוע בהם מצטמצמת והולכת ככל שעובר הזמן, והמושג "חלון הזדמנויות" מעולם לא היה
מדוייק יותר.

אנחנו במצב שבו אם נתקוף, יש סיכוי סביר למלחמה קשה בהרבה מזו שהייתה בשנה שעברה,
אלא שייתכן שאם לא נתקוף, לא יהיה מי שכן יתקוף - ואז נעמוד מול איראן גרעינית, עם נשיא
שמאמין באסכולת "זירוז שיבת המהדי באמצעות כאוס". באיראן יש ממשלה שבהחלט יכולה לנהוג
כמו ארה"ב בשנות ה50, ולהאמין בתיאוריות של נצחון במלחמה גרעינית - מבחינתנו אין אופצייה
אפילו לדמיין זאת. אנחנו קטנים מכדי לעמוד במכה הגרעינית הקטנה ביותר, שכן רוב מוקדי
התעשייה, הכלכלה והשלטון, ממוקדמים בשטח זעיר במרכז ת"א.
מסיבה זו אני מאמין שיגיע הרגע שבו תצטרך הממשלה להחליט על מהלומה אווירית מצידנו על
מתקנים באיראן. השאלה היא אם הממשלה מסוגלת להחליט על כך (זו לא תקיפה על מטרה
בסוריה שהטיסה אליה היא פחות ממחצית הדרך, והנ"מ הוא חלש יחסית), ויותר מכך, אם אנחנו
מסוכלים לבצע.
זו הבעייה - ולכן עדיף לכולנו שארה"ב תתקוף. היא באמת מסוגלת לבצע, ולהבטיח הצלחה. באשר
לשאלה של תגובה איראנית/חזבאללאית נגדנו - תגובה כזו תהיה בכל מצב בו תותקף איראן,
להערכתי. זה מנגנון ההרתעה שלהם, נכון לעכשיו.
ישן 11-11-2007, 15:48
צלמית המשתמש של הפטריוט

אוי, מה יקרה, מה יהיה...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "איני חושב שזה צעד שלא..."

אם נמשיך לפחד מכל האפשרויות של כל צעד וצעד, אם נמשיך עם ההססנות הזו, ברור לך שלא נפעל, ובסוף, לא הטילים הכימיים שיש לאירן יהיו מה שיטריד אותנו...
אין לנו ברירה אלא לתקוף, ובכוח גדול. כן, האירנים יגיבו, ויותר מכך, הגרורות שלהם יגיבו (חיזבאללה, חמאס, סוריה). ועל זה יש להגיב בכוח גדול עוד יותר, בסדר גודל שטרם נראה באזור.
כן, יפלו טילים והעורף יספוג, אבל עדיף שייפלו טילים קונבנציונאליים מאשר טיל אחד לא קונבנציונאלי.

אגב, אם אנחנו נשב בצד ולא נעשה כלום, והאמריקאים יתקפו, האם האירנים וגרורותיהם לא יתקפו אותנו?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 11-11-2007, 15:53
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אוי, מה יקרה, מה יהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
אם נמשיך לפחד מכל האפשרויות של כל צעד וצעד, אם נמשיך עם ההססנות הזו, ברור לך שלא נפעל, ובסוף, לא הטילים הכימיים שיש לאירן יהיו מה שיטריד אותנו...
אין לנו ברירה אלא לתקוף, ובכוח גדול. כן, האירנים יגיבו, ויותר מכך, הגרורות שלהם יגיבו (חיזבאללה, חמאס, סוריה). ועל זה יש להגיב בכוח גדול עוד יותר, בסדר גודל שטרם נראה באזור.
כן, יפלו טילים והעורף יספוג, אבל עדיף שייפלו טילים קונבנציונאליים מאשר טיל אחד לא קונבנציונאלי.

אגב, אם אנחנו נשב בצד ולא נעשה כלום, והאמריקאים יתקפו, האם האירנים וגרורותיהם לא יתקפו אותנו?

מי אמר שלאיראנים אין נשק בלתי קונבנציונאלי??

מה יקרה אם יסתנן טיל כימי על מרכז הומה אדם וחשוב אסטרטגית-ניקח כדוגמא-הקריה בתל אביב??

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:50

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר