לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2007, 11:55
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הפתרון הוא פשוט לבטל את..."

אתה מבטל את הבחירה? סבבה, אני לא מתגייס. גם אם שר הביטחון היה יורד על הברכיים ומתחנן, לא הייתי מתגייס לחיל שריון. זה לא הכיוון שלי, לא אוהב טנקים, רוצה משהו אחר, כנראה כמו הבחורציק מהכתבה. כמובן שאם הרמטכ"ל או לצורך העניין כל קצין היה בא לדבר איתי על זה, הייתי נותן לו את התשובה שלי בלי זלזול ועם כל הכבוד שאפשר לתת.

גם למלש"בים וחיילים יש זכויות. תאמינו לי אין בן-אדם שמבין יותר טוב את המצב של המדינה ממני, אנחנו מוקפים אויבים ויש סכנה לקיומנו, אבל אני לא כלי ששייך לצה"ל והם לא יכולים לעשות איתי מה שבא להם, רק בגלל שיש מחסור פה או שם או שזה יותר מתאים להם באותה שניה.

לבטל בחירה? אז, כאילו, שלושת שנות החובה שלי יהיו ההחטלה של איזה קצין מיון שלקח לו בדיוק 3 שניות להחליט מה אני יעשה מגיל 18 עד 21? לא תודה.

למה אתם חושבים שבכלל קיים כזה דבר "סירוב פינוי?" בגלל שצה"ל מבין טוב מאוד שאם בן אדם לא רוצה להיות בחיל X, ולא שמח שם, אז הוא לא יעשה שם עבודה טובה, וזאת עובדה אוניברסילטית בין אם אנחנו מדברים אירגון צבאי או חברה בינלאומית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2007, 12:11
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אתה מבטל את הבחירה? סבבה, אני..."

זאת בדיוק התגובה שרציתי לשמוע.

כל הדבר הזה הוביל לכך שכל פישר קטן שלא בא לו להתלכלך מגריז חושב שהוא יוריד את שר הבטחון על הברכיים בתחינה שיועיל להתגייס.

אתה לא "מסכים" להתגייס (כאילו שמישהו בכלל שואל אותך) יש כמה אופציות, אני אישית מחבב את שלילת האזרחות וההגלייה, אבל יש כאלה שאומרים שאני קיצוני מדי.

בכל מקרה, זה עבד מצוין עד לפני כמה? 20 שנה? צריך רק זמן להתרגל לזה שוב.

כשאבא שלי התגייס בשנות ה60 לא הייתה לו טיפת מושג לאן זה, הוא עלה על משאית מכוסה בברזנט וידע שאם היא פונה לכיוון צפון הוא התגייס לגולני ואם לדרום הוא בתותחנים או שריון, לשמחתו היא פנתה צפונה, אבל היו לא מעט כאלה שלא שמחו כמהו (ידוע טוב מאוד מה זה גולני של שנות ה60) הם ניסו לברוח, איימו, צעקו, עשו בלאגנים (כמו לא מעט טירונים גם בימינו של הבחירה החופשית) ומה נראה לך היה בסוף? הם נהייו גולנצ'יקים גאים ואם תסתכל על הקרבות של שנות ה-60 קשה לי להאמין שתוכל לטעון שנפגע להם המורל.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 26-11-2007, 13:07
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אתה מבטל את הבחירה? סבבה, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי whoracle
אתה מבטל את הבחירה? סבבה, אני לא מתגייס. גם אם שר הביטחון היה יורד על הברכיים ומתחנן, לא הייתי מתגייס לחיל שריון. זה לא הכיוון שלי, לא אוהב טנקים, רוצה משהו אחר, כנראה כמו הבחורציק מהכתבה. כמובן שאם הרמטכ"ל או לצורך העניין כל קצין היה בא לדבר איתי על זה, הייתי נותן לו את התשובה שלי בלי זלזול ועם כל הכבוד שאפשר לתת.

גם למלש"בים וחיילים יש זכויות. תאמינו לי אין בן-אדם שמבין יותר טוב את המצב של המדינה ממני, אנחנו מוקפים אויבים ויש סכנה לקיומנו, אבל אני לא כלי ששייך לצה"ל והם לא יכולים לעשות איתי מה שבא להם, רק בגלל שיש מחסור פה או שם או שזה יותר מתאים להם באותה שניה.

לבטל בחירה? אז, כאילו, שלושת שנות החובה שלי יהיו ההחטלה של איזה קצין מיון שלקח לו בדיוק 3 שניות להחליט מה אני יעשה מגיל 18 עד 21? לא תודה.

למה אתם חושבים שבכלל קיים כזה דבר "סירוב פינוי?" בגלל שצה"ל מבין טוב מאוד שאם בן אדם לא רוצה להיות בחיל X, ולא שמח שם, אז הוא לא יעשה שם עבודה טובה, וזאת עובדה אוניברסילטית בין אם אנחנו מדברים אירגון צבאי או חברה בינלאומית.

אתה יודע על מה אתה מדבר בכלל? אתה חושב שצהל צריך לתת לך משהו? פעם היתה בא ביום הגיוס והיו מגייסים אותך לפי מה שהיה חסר ולא היו שואלים אותך.
ישן 26-11-2007, 18:41

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=whoracle]אתה מבטל את..."

כן, וזה קטע ממש דפוק. אני אוהב את מדינת ישראל ולא יהסס לשרת בצה"ל, ולא בגלל שזה חובה לפי החוק אלא בגלל שזה הדבר הנכון לעשות, מכל הבחינות.

אבל לתת אמון עיוור לארגון כל-כך מסורבל, כל-כך לא הגיוני, וכל-כך דפוק, מכל-כך הרבה בחינות, זה טירוף. אני בספק אם אתה באמת חושב שהמערכת הכי טובה היא זו איפה שהחייל הטרי בא ואומר "יאללה אני שלכם, תשלחו אותי לאן שבא לכם למה אתם יודעים הכי טוב מה צריך ממני ואיפה אני יכול להיות הכי טוב." גישה כזו (מצד החייל) לא מראה חסינות, חוזק ואהבת-מולדת, אלא אדישות וכניעות.

ישן 28-11-2007, 21:19
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "כן, וזה קטע ממש דפוק. אני..."

ציטוט:
כן, וזה קטע ממש דפוק. אני אוהב את מדינת ישראל ולא יהסס לשרת בצה"ל, ולא בגלל שזה חובה לפי החוק אלא בגלל שזה הדבר הנכון לעשות, מכל הבחינות.

אבל לתת אמון עיוור לארגון כל-כך מסורבל, כל-כך לא הגיוני, וכל-כך דפוק, מכל-כך הרבה בחינות, זה טירוף. אני בספק אם אתה באמת חושב שהמערכת הכי טובה היא זו איפה שהחייל הטרי בא ואומר "יאללה אני שלכם, תשלחו אותי לאן שבא לכם למה אתם יודעים הכי טוב מה צריך ממני ואיפה אני יכול להיות הכי טוב." גישה כזו (מצד החייל) לא מראה חסינות, חוזק ואהבת-מולדת, אלא אדישות וכניעות.

תקשיב המצב כזה לדוגמא במחזור גיוס יש 100 אנשים ויש 3 יחידות עכשיו אם לדוגמא ליחידה הראשונה רוצים להתקבל 50 אנשים וליחידה השניה 40 לא הגיוני שיהיה ביחידה השלישית 10 אנשים זה בדיוק הבעיה לדוגמא בגולני יש הרבה מאוד אנשים על מקום אחד ובהנדסה קרבית יש פחות מאיש אחד על כול מקום(אם אני לא טועה) כלומר יש חוסר אנשים.

בקיצר פעם היתה בא ביום הגיוס היו אומרים לך תעלה על האוטובוס הזה בהצלחה בשירות , היום באים ומנסים לתת לך מה שאתה רוצה אבל לא לכול אחד מקבל מה שהוא רוצה שוב פעם זה לא דמוקרטיה ואין לך בחירה אז תגיד תודה שניתנת לך הבחירה( ע"פ צורכי הצבא הנתונים שלך , שפחות חשוב בקרבי, והרצון שלך ותשים לב צורכי הצבא בא במקום הראשון).
ישן 26-11-2007, 15:25
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07

ציטוט:
אתה מבטל את הבחירה? אני חושב שאתה לא מבין משהו, אי אפשר לבטל את הבחירה כי אין לך בחירה, אתה בסך הכל ממלא שאלון העדפות שאם אפשר מתחשבים בו. ואם לא אז לא. סבבה, אני לא מתגייס. גם אם שר הביטחון היה יורד על הברכיים ומתחנן, לא הייתי מתגייס לחיל שריון. זה לא הכיוון שלי, לא אוהב טנקים, רוצה משהו אחר, כנראה כמו הבחורציק מהכתבה. כמובן שאם הרמטכ"ל או לצורך העניין כל קצין היה בא לדבר איתי על זה, הייתי נותן לו את התשובה שלי בלי זלזול ועם כל הכבוד שאפשר לתת.

גם למלש"בים וחיילים יש זכויות. תאמינו לי אין בן-אדם שמבין יותר טוב את המצב של המדינה ממני, אנחנו מוקפים אויבים ויש סכנה לקיומנו, אבל אני לא כלי ששייך לצה"ל אז זהו, שאתה כן. והם לא יכולים לעשות איתי מה שבא להם, רק בגלל שיש מחסור פה או שם או שזה יותר מתאים להם באותה שניה. הם יכולים וזה מה שתמיד עשו ועדיין עושים.

לבטל בחירה? אף פעם לא הייתה בחירה. אז, כאילו, שלושת שנות החובה שלי יהיו ההחטלה של איזה קצין מיון שלקח לו בדיוק 3 שניות להחליט מה אני יעשה מגיל 18 עד 21? לא תודה. אבל זה בדיוק מה שקורה עכשיו, רק שמנסים גם להתחשב קצת בהעדפות שלך אם אפשר.

ישן 26-11-2007, 19:29
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "וזאת כבר ממש פעירות..."

מזכיר לי משהו שהיה לי בטירונות

הקתמ"ר בא לבקר במטווחים, מה שאומר שהמפקדים ממש לחוצים (אם החיילים יתלוננו שמתזזים אותם יותר מידי ויחשפו איזה משהו בעייתי וכו..) ואנחנו היינו חיילים צעירים אבל הרוב הבינו שקתמ"ר זה דרגה מספיק בכירה כדי לשקול מילים.

הקתמ"ר שאל כמה חיילים באיזה יחידה הם ואם הם נהנים, פתאום הוא שאל איזה חייל מmlrs לאן הוא רוצה להגיע (זה מתחלק בכמה תפקידים) אז החייל ענה לו שהוא רוצה נורית, הקתמ"ר שאל אותו למה אז החייל ענה "כי זה מעניין ושמעתי שלא עושים שטחים", הקתמ"ר התחרפן, זה היה בתקופה שניסו להכניס את כל הקטע של החי"ר יותר חזק ולהכשיר יותר טוב, אז הוא ענה לא בכעס שכולם עושים שטחים וזה חלק מהמשימה ובאופן כללי הוא היה דיי התעצבן.

ישן 26-11-2007, 20:23
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05

תנו לי להגיד לכם משהו, ותזכרו את התגובה שלי לכל המשך השרות שלכם.
כל מי שאמר פה ששריון לא מושך אותו והוא רוצה חי"ר,אתם כל כך אבל כל כך צעירים ילדותיים וטיפשים, אין לכם מושג וחצי מושג על מה לעזאזל אתם מדברים. היום גייסתי אנשים לשריון בבקו"ם (אני מתחיל כרגע את מחזור נוב 7 כאיש סגל ) והרבה חיילים אמרו לי שהם לא רוצים שריון, כששאלתי למה, הם אמרו "לא יודע אני לא רוצה שריון רוצה חי"ר" . כי שמעתם שגולני זה טוב וצנחנים זה טוב, אז מה ?
מהר מאוד תלמדו שבצבא עד שלא ראיתם משהו בעיניים שלכם הוא לא נכון או לא קיים, הלוואי שכולכם תגיעו לגולני והוותיקים יפתחו לכם את השושנה של התחת עד שתבכו לאמא כמה אתם רוצים לחזור הביתה וכמה חרא לכם בצבא. הלוואי אני מתפלל לזה כל כך!
וכל מי ששבוז שריון אבל עדין הלך לזה אני מתפלל כבר שיגיע פרק האימון המתקדם ותראו מה זה טנק שטס בשטח ויורה פגזים ומשמיד מטרות ואז תגיד תודה תודה רבה על זה שהגעתם לאחד המקומות הבאמת מהנים בצבא, תגידו תודה על הזכות שנפלה לכם להפעיל מכונת מלחמה מפלצתית כזאת כאנשי צוות ואולי (לאלה שיהיו מספיק טובים) בתור מפקדים. ובאמת שאני מאמין שלהיות מפקד טנק זה אחד התפקידים המהנים והמאתגרים ביותר שיש. בכלל רק להיות בתוך הדבר הזה מרגישים טריפ כוח מטורף, כאילו ששום דבר לא יכול לעצור אותך שום כלום לא בניין לא דיונה לא אבנים ולא חומת בטון וברזל.

עכשיו בקשר לאנשים שאומרים ששריון זה לא קרבי- באמת שאלה הכי מעצבנים אותי עד לרמה שאני רוצה לבוא לסמרטוט (קשה לי לקרוא לסרבני פינוי חיילים) הזה שאמר את זה ולהכניס לו אגרוף לראש שישבור לו כמה שיניים . איך הוא חתיכת אפס מסוגל לעמוד מול מפקד טנק בחיל השריון ולהגיד לו שהוא ג'ובניק אחרי שהוא רק בא מהבית, ישן עם חברה שלו ואמא שלו בבית התפנק על ארוחת בוקר ביתית וראה טלוויזיה\שיחק במחשב כל היום ואותו לוחם בשריון טחן מארבים בעזה או בגבול לבנון בקור מקפיא, ולא עצם עין אפילו לשניה למרות שלא ישן כבר כמה ימים, כי מפחד שאם יעצום עין ירדם והגבול יהיה בלי השגחה. או אותו לוחם בשריון שנכנס לעזה כדי לאתר עוד מנהרת תופת או מנהרה שמבריחים בה נשק לפיגוע הבא בתל אביב (בדיוק באותו הבית קפה שרציתם לצאת עם החברה היפה שלכם) , לוחם שישב בטנק, סיכן את החיים שלו כל שניה , חיפש על האדמה סימנים למטען שירים אותו לאלף חתיכות.
או אותו הלוחם שאיבד חברים בלבנון, ניסה לרדוף אחרי חלום בארץ זרה, במלחמה שהוא מאמין או לא מאמין בה, כשמסביב עפים טילי נ"ט ומטענים והוא נכנס למרון א ראס או לבינת ג'ביל או לרמדוריה בטנק ונוסע ברחובות העיר מסתכל על הבניינים ומחפש חלון חשוד שממנו יבוא הטיל של המחבל
איך איך אפשר להגיד ללוחם כזה שהוא ג'ובניק או תומך לחימה? איפה הבושה שלכם לעזאזל?!

ישן 26-11-2007, 20:42
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי eduard16 שמתחילה ב "אבל אין מה לעשות שבנאדם צריך..."

אתה צודק לגמרי!
כששריון תופסים קווי חי"ר זה בדרך כלל לא קווים שקורה בהם משהו חם מדי, יש פעילות כמובן אבל יותר שומעים על הכוחות בשכם ובג'נין , אבל כששריון תופסים קו טנקים יש הרבה מאוד אקשן,חדירות,חיסולים הבעיה היא שאת רוב הדברים לא מפרסמים בגלל סיבות שאני לא אזכיר כאן.
למרות שבזמן האחרון דווקא שומעים הרבה על פעילות שריון בעזה.

אחת הבעיות היא שלא עושים יחודיות ליחידות השריון בתקשורת, אם כוח של חי"ר נתקל ומחסל מחבל לא ישכחו חס וחלילה להגיד שזאת היתה הפלוגה המסייעת של גדוד 13 של חטיבת הגולני, אבל אם טנק מפלוגה זהר של גדוד 77 יכנס לבד לעזה ויוריד לבדו 4 בניינים מלאים מחבלים יגידו בחדשות כוח צה"ל\כוח שריון

ישן 28-11-2007, 08:58
  Slashy Slashy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "לא, כי אתה תעשה המון בשירות שלך"

כולם חייבים להיות כמו מוצרים מפס יצור ? מה קרה לאינדבידואליות של אנשים ? ומה קרה אם אני לא טיפוס של שדה קרב ? ומה קרה אם אני יש לי קצת יותר שכל ואני יכול לעשות משהו חוץ מלהחזיק רובה ?
ומה קרה אם אני לא נועל נעליים אדומות ומשפשף את הסמלים שלי ? ומה קרה אם אני לא גאה בתג מחלקה שלי ?

אז מה ? אז אני לא אדם טוב ? אני לא בן אדם ?

תפסיקו לחשוב שזה שאתם רמבואים בצבא אתם אנשים גדולים , אתם קטנים בדיוק כמו כל האזרחים פה במדינה שנותנים לפשע להשתולל ונותנים למנהיגים מושחטים לנהל את המדינה .

וכן , הרמטכל לא עושה לי את זה , וחייל שהיום התגייס לא צריך לפחד להגיד לו מה שהוא באמת רוצה להגיד , וזכותו של כל אדם באשר הוא לעשות מה שהוא באמת רוצה , הוא לא ביקש לצאת מהצבא הוא סך הכל ביקש לעשות מה שהוא רוצה לעשות , וידוע שמי שבאמת רוצה לעשות משהו עושה אותו טוב , אז תפסיקו לחשוב שכל פעם שמישהו מביע את דעתו בפני אישיות חשובה הוא פעור , הוא בן אדם .
ואחד הזכויות הבסיסיות של אדם זה החופש , והוא גובר על כל חוק במדינה הזאת , עיקרון החופש הוא מה שקובע פה .

אני אדם חופשי וטוב לי עם זה ,אני חופשי בדעות שלי ואני חופשי בזכות הדיבור שלי .

עד מתי אוגוסט 06 ...
הינה אני אפילו יכול לרשום את זה ולא לפחד שירביצו לי , פעור ? אולי ... אבל אני גם ככה צעיר אז אני לא מבין את הצבא , אולי אני גם לא יבין , אני חושב שאני יחיה גם בלי זה .

וחתולים , סליחה על הביטוי מהפוסט הקודם זה פשוט בא בטוב , אנחנו הריי מדברים על הצבא , אז מה פתאום אנחנו מסננים את הקללות ?
ישן 28-11-2007, 09:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "כולם חייבים להיות כמו מוצרים..."

-אתה רואה, הנה הזלזול-"יש לך קצת יותר שכל מסתם להחזיק רובה", אתה יודע כמה חבר'ה יש איתי שהיו יכולים בקלות לעשות את מה שאתה עושה ויותר מזה? (כן-כן, כל הדפ"רים של הגדוד בגולני)
אתה לא יכול להבין בכלל כמה שכל דרוש בשביל לעשות את מה שאנחנו עושים.

-מה זה טיפוס של שדה קרב? נראה לך שביום הלידה שמים לך חותמת על המצח "שדה קרב"/"משרד", אף אחד לא נולד "טיפוס של שדה קרב" הופכים אותו לכזה.

-אף אחד לא חושב שאנחנו רמבואים, אנחנו עושים את מה שאנחנו צריכים לעשות, בניגוד אלייך, שעושה רק מה שבא לו בתנאי שזה מתאים לו באותה דקה ביום.

-צבא זה לא דמוקרטיה, אין שם חופש תנועה ולא חופש הבעת דיעה, כל הז*ן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-11-2007, 09:27
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "כולם חייבים להיות כמו מוצרים..."

1. אני לא יודע לגבי שכל, ולפי מה שהבנתי אתה עוד אפילו לא התגייסת, אבל גישה בחיים אין לך ולא אכפת לי אם עשית פסיכומטרי בכיתה י"א והוצאת 780 - במהלך השנים הקרובות כשקצת תצא מהבועה של החיים במסגרת של בית ספר וגם לאחר שתגמור את הצבא ותתחיל להבין מה זה באמת לחיות בעולם הגדול אתה תראה ששכל הוא הדבר הפחות חשוב, ואתה רק מראה כמה שאר התכונות היותר חשובות לא נמצאות אצלך בארסנל.

2. בנאדם הוא חופשי, אבל הצבא לא הוקם כדי לתת לכל בנאדם לעשות מה שהוא רוצה. הוא הוקם כדי להגן על המדינה הזאת. אם היית נותן לכל בנאדם לעשות מה שבא לו בצבא הייתה לך אנדרלמוסיה וכאוס ללא שום היררכיה והצבא לא יכול היה למלא את התפקיד הכל כך חשוב שלו בצורה הטובה ביותר. כן יש דברים לא הוגנים, כן יש לפעמים אטימות לא מוצדקת - אבל יש דרך להגיד דברים, יש דרך להתבטא וחיילים שמדברים לרמטכ"ל שלהם כאילו הוא חבר שלהם הם חיילים שלא מבינים לאן הם הגיעו ולא יודעים לשים לעצמם גבולות. אלה אותם חיילים שלא יסתדרו עם שום מסגרת במהלך חייהם (אלא אם הם ישנו את דרכיהם וילמדו דבר או שניים). אתה חושב שרק הצבא היא מסגרת לא הוגנת בה תעשה הרבה פעמים דברים שלא תרצה? אתה חושב שבחיים אפשר להתסדר אם עושים רק מה שבזין שלך ורק מה שיעשה אותך מאושר? אתה רק שוב מוכיח כמה אתה ילדותי ולא יודע דבר וחצי דבר על החיים האמיתיים.

3. לא אכפת לי מי אתה ומה הדעות שלך, אתה צריך לתת כבוד מינימלי לחיילים שמסכנים את החיים שלהם 3 שנים ומאבדים חברים כדי שאתה תוכל לעשות (בעתיד, כי אפילו עוד לא התגייסת!) את הבית זונות שלך ולהרגיש שעשית יותר בשירות שלך מהם. חוסר הכבוד הזה לא מוציא אותך גבר, אלא רק עושה אותך פישר קטן שכמו שאמרתי לא יודע עוד מה זה חיים.

4. אתה חושב שמה שמעניין לוחמים זה להבריק את הסמל חי"ר, נעליים אדומות וכבוד לפז"מניקים? אתה באמת חושב שבגלל זה אנשים נעשים לוחמים ונשארים לוחמים 3 שנים? סלח לי, אבל אתה במילים עדינות - מפגר.

5. אני לא מבין למה נותנים במה לילד כזה. מילא לבוא ולא להסכים, אבל לזלזל ככה באנשים שמתגייסים להגן על המדינה הזו בגופם ונפשם בגלל שהוא חושב שזה עושה אותו מורד לצאת נגד מוסכמות ואיזה מרקיסיסט בשני שקל זו פשוט בושה. אני בעד פלורליזם אבל זלזול כזה עם טיעונים של ילד בגן זה פשוט אבסורד.

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 28-11-2007 בשעה 09:29.
ישן 28-11-2007, 09:39
  Slashy Slashy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "[font=Verdana]1. אני לא יודע..."

אל תעשה את עצמך גיבור , התגייסתה לקרבי לא כי רציתה ,אני בטוח שלא רציתה ללכת לשרוף 3 שנים מהחיים שלך . כי זה מה שנתנו לך ולא התנגדתה כמו כולם .
חלק מרעילים את עצמם כי זה הדרך שלהם להעביר את הזמן , אבל זה בדיוק כמו לקחת סמים כדי להעביר את הכאב .

עם כל הכבוד אני לא מהטיפוסים שיש להם פסיכומטרי 780 ולא מהטיפוסים שמוציאים בגרות 100 , אני טיפוס שעושה מה שאני רוצה ושאני עושה משהו אז אני עושה אותו טוב .

ולא , לא נולדים רמבואים , והצבא הופך אותך ללוחם אני מאמין בזה ,אבל אתם חיים בבועה משלכם , אני חזרתי לא מזמן מטיול בחול ויצא לי לדבר עם המון אנשים ממדינות שונות ומשונות שבעולם ופתאום הבנתי שהתפיסת עולם של להיות לוחם וזה הדבר הכי חשוב ושילד בן 18 יחזיק רובה מתוך חובה בחוק זה דבר מגוכך , וכן אני מבין שזאת המציאות שלנו .

אבל לחייב אדם להחזיק רובה זה שווה ערך לאונס . זה עושה לאנשים בעיות פסיכולוגיות לכל החיים .
שבוע שעבר הייתי במסיבה ואחד החברה השתכר , פתאום הוא התחיל לבכות , מה לבכות הבן אדם עוד שניה בכה את כל הנוזלים שלו מהגוף , התחלתי לדבר איתו , מה מסתבר ? הבן אדם מחזיק בתוכו הלם קרב והוא עוד לא בן 19 .

זה לא דבר נורמלי , הטיפול בצבא לקוי , לוקחים חיילים ומנטרלים להם את הרגשות , הופכים אותם לייצורים ורובטים . אני נגד ולכן אני לא מוכן להשתתף בקרקס הזה .

אני מבין שאתם מתנגדים אבל צאו מהסרט , אני מעריך לוחמים אני לא מעריך את זה שאם הם לא רוצים להיות לוחמים הם לא קמים ומתנגדים .
ישן 28-11-2007, 09:54
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "אל תעשה את עצמך גיבור ,..."

אל תגיד לי מה רציתי ומה לא רציתי חתיכת חוצפן. מי אתה בדיוק שנראה לך שאתה יודע מה רציתי או לא? אז שתדע שתמיד רציתי להתגייס לקרבי. בהתחלה רציתי קורס טיס, אחרי זה מטכ"ל וכשנפסלתי רפואית לשניהם הגעתי לצנחנים. אותי עניין להיות קרבי, לא ממש משנה איפה. נכון היו לי העדפות אבל ברגע שראיתי שאני לא אצליח לקבל אותן התפשרתי. אם היו אומרים לי שגם לצנחנים אני לא יכול ושריון זה מה שיש הייתי הולך לזה. אבל זה רק אני. אני לא מנסה לצאת גיבור, לא אומר שכולם צריכים להיות כמוני אבל רק מסביר לך מי אני כיוון שכבר התחלת להיות מנתח האופי שלי.

הצבא לא אונס אף אחד ולהחזיק רובה לא יתן לכולם הלם קרב. יש אנשים שלא מתאימים נפשית להיות לוחמים. אין לי שום בעיה איתם. אבל עכשיו אם כולם יהיו בגישה שלך ויקחו מקרים פרטניים וינחילו אותם לכלל ויגידו למה לי להיות לוחם אז סבבה, כנראה שיהיה לנו מחסור בלוחמים. אתה חושב שאין אנשים שהצבא לא מאפשר להם להיות לוחמים והם משתגעים במשרד ונטרף להם השכל כבר מלא לעשות כלום כל היום ולקום בשש וחצי בבוקר וללכת ב-5 בערב כל יום? אני מכיר כמה כאלה אישית ויש עוד הרבה. יש פנים לכאן ולכאן סאנשיין ואל תבוא ותציג את זה כאילו קרבי זה סבבה למי שמתאים אבל להיות ג'ובניק זה לא יפגע בך. נכון שלצבא יש הרבה בעיות ויש הרבה מקרים שלא מטפלים בבעיות נפשיות בזמן, אבל זה המצב. אני לא יודע למה אתה חושב שהצבא מייצג את כל מה שקלוקל במדינה ומחוצה לו החיים סבבה.

והבחור הזה רצה להיות לוחם, הוא פשוט לא רצה להיות לוחם בשריון. אין לי בעיה שמי שמרגיש שהוא לא רוצה להיות לוחם יגיד את דעתו - אין לי בעיה לכן איתך בנושא הזה. יש לי בעיה איתך כי אתה מעז לבוא לפה ולפתוח פה על לוחמים, בלי שאתה עוד התגייסת! אין לך מושג קלוש מה זה צבא, עזוב להיות לוחם או ג'ובניק, צ-ב-א!
אז לבוא לפה ולתת ניתוחים מעמיקים זה כאילו שאני אתחיל לדבר על מכניקת הקוונטים. סלח לי מר בחור - אתה רוצה להיות ג'ובניק, חושב שככה יהיה לך טוב? סבבה, תחיה עם הבחירה שלך. אל תנסה לשכנע את עצמך (ואותנו לצורך העניין) שלא הלכת להיות לוחם כי "רובה זה אונס", אתה לא עובד על אף אחד...
ישן 28-11-2007, 10:00
  Slashy Slashy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "כמה שתנסה להסביר את עצמך ואת..."

אני לא מתכוון לפגוע , אני מביע את דעתי , וזה בדיוק מה שמלמדים בצבא ,שמה שלא רוצים לשמוע אז לא אומרים .
אבל יש דברים שחייבים להגיד וזכותי להגיד וזה לא תמיד הולך עם הקונצנזוס .

ונכון לא עשיתי צבא ונכון אני לא עברתי טירונות ונכון אני "פעור" ונכון אסור לי להגיד "עד מתי" ונכון אין לי תמונה שלי עם ההורים בכותל שאנחנו בוכים כי סיימנו מסלול .

אבל אני כן יודע שכל החברים שלי שהתגייסו חוזרים יום שישי ,ולא הם לא מרגישים מסופקים מהשירות שלהם בתור קרביים ואני מתקשר אליהם שהם שומרים על גבעה והם בוכים כי הם מרגישים שהמפקדים שלהם לא מתייחסים אליהם ותאמת כואב לי לראות אנשים קרובים אליי נפגעים מאטימות של המערכת.

ותאמין לי אני רציתי להיות לוחם אני אפילו נלחמתי להיכנס לצנחנים ועשיתי שיחות עם מדור סיירות עד מחר .
אבל הבנתי מניסיון של אנשים אחרים שיש דברים שלא צריך לנסות על בשרך כי הם לא נורמלים כמו שמציגים אותם בערכים הישראלים , ויש דרך אחרת .

עכשיו בטח עוד מישהו ירשום שהוא עצבני שאני לא מעריך קרביים ואני צעיר פעור .
אבל כל הזין בצבא .

נערך לאחרונה ע"י Slashy בתאריך 28-11-2007 בשעה 10:05.
ישן 29-11-2007, 12:46
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "אמרו כבר גדולים ממני שישראל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Slashy
אמרו כבר גדולים ממני שישראל היא לא מדינה עם צבא אלה צבא עם מדינה .

הערכים של הצבא טמועים בחברה כל כך חזק שזה כבר מתחיל להגעיל , וזה לא מאפשר לאנשים במדינה לנהל אורח חיים נורמלי .

.

מה לעשות,אתה חי במדינה שאין בה שקט.
בלי צבא אין מדינה.משה דיין אמר בשנות ה50 וצדק בכך,שכל העם יהיה מגוייס לצה"ל עם 11 חודשי חופשה,עם במדים וכו'.

שתי נקודות ולהן תשובות שעליהן אי אפשר לערער:
1)למה ישראל צריכה צבא?ישראל אינה במצב של שקט ולכן צריך צבא חזק יותר מכל צבאות השכנות בשביל לשמור על מדינת ישראל.
2)בשביל שהצבא יתפקד הוא ייצטרך לפעול במתכונת של צבא ולא של "בחירות לרשויות"("אני לא רוצה שריון,רק גולני",אני לא רוצה תותחנים,רוצה ג'וב").
הבעיה שראיתי אצלך היא שאתה מנסה לבלוט לא בגלל דיעותייך אלא אתה מנסה לבלוט רק בשביל לבלוט...כלומר אין תוכן לאופי המרדני על פיו אתה כותב פה.
אפשר לפרש את זה כחוסר בגרות מסויים.(שים לב,לא צעירות,לא פעירות,פשוט חוסר בגרות וכן חרוז מטומטם)

ישן 29-11-2007, 12:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "אמרו כבר גדולים ממני שישראל..."

א') הסיפור שלך לא אמין משהו, רגע אתה אומר שאתה עושה טירונות 01 ורגע אחרי זה אתה לוחם, אתה מלש"ב, אתה אוג' 06, אולי תסדר עם עצמך את הסיפור ותחזור אלינו?

ב') זאת המדינה שלך.
יש לך כרגע מיליוני "אנשים" שצובאים על המדינה שלך מבפנים ומבחוץ, מחכים לרגע שבו הם יוכלו להיכנס לך לבית, לאנוס את אמא שלך והאחיות שלך, ולשחוט את אבא שלך ואחיך, אתה יודע מה מונע מבעדם? ניחשת-צה"ל.

לא מוצא חן בעייניך, תפוס את המטוס הקורב לשוויץ (אה, רגע, גם שם יש חוק גיוס חובה....) אז לשבדיה (או, אופס....גם שם....) טוב, תנסה את מזלך באיראן.
אני מוכן לעזור לך לארוז.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-11-2007, 11:31
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "אני מגוייס מלידה ,כמו כל אזרח..."

אתה מדבר כל כך הרבה שטויות בהודעות שלך שאני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל..

א)לא אני לא אהיה קרבי..ככה שאתה יכול לחסוך מעצמך את התגובה:הנה עוד מורעל..אני ממש לא.

אתה יודע מה הבעיה שלך???אתה פשוט רוצה לצאת נגד..להיות שונה מאחרים ולא ללכת "עם הזרם".
אתה תגיד הכל דווקא הפוך ותראה לכולם שהם טועים ואתה צודק וכל החברה מפגרת..
רוצה לשמוע משהו???המרד שלך הוא לחינם..אתה כנראה עוד ילד שלא התבגר ושמע משהו מ4 אנשים והחליט שהם צודקים..
אנשים מחו"ל שאין עליהם איום כל יום לעולם לא יבינו למה צריך ללכת לקרבי ולהחזיק רובה..זו החובה שלנו כלפי המדינה וכלפי כל מי שעשה את זה לפנינו..לא טוב לך במדינה??אתה מוזמן לעזוב.

ב)תן כבוד לקרביים..לא משנה מה תיהיה בצבא-תן להם כבוד..כי בניגוד אליך ואלי הם עושים את הדבר הכי משמעותי בצבא ולא משנה מה אחרים יגידו..יש הבדל גדול בין איש המודיעין המסווג בצבא שעובד במשרד עם החומר הכי רגיש לבין הלוחם בגולני או בשיריון שמסכן את עצמו.
אתה יכול לטעון לחופש הדיבור וכל מיני זכויות אבל דבר אחד אתה לא מבין-זה צבא...אסור לפנות ככה לרמטכ"ל..צריך לשמור על סדר בצבא..

ועצה ממני-תנסה גם להקשיב במקום לירות תשובות לכל עבר והכניס משפטים מפוצצים לבפנים..
אני אישית קורא כבר המון זמן מההודעות של גולני_2 ואסף ויש הרבה מה ללמוד מהם..תנסה גם להקשיב במקום להתבצר בעמדה שלך..אולי אתה טועה?

נוב 07.

ישן 28-11-2007, 16:03
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "זה תגובה אופיינית לאנשים שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Slashy
זה תגובה אופיינית לאנשים שלא מבינים כלום בחינוך , זה שהוא יגיד לו את זה מה הוא יעשה ? יהפוך אותו לחייל ממורמר ? זה מה שאתה רוצה ?
אני רואה את חברים שלי יושבים בשמירות ורושמים מכתבי התאבדות כי הם ממורמרים , הם היו אנשים מלאי חיים והצבא הפך אותם לזומבים . זאת בדיוק הגישה שהפכה אותם לכאלה .

אין קשר לחינוך, מדובר על אנשים בוגרים שמסרבים פקודה כי הם יודעים שדבר לא יקרה להם.
צריך לעשות קו ברור בין סירוב פקודה לבין ענישה.

לא זומבים, אלא צייתנים ברמה מינימלית לכל הפחות.
מי שביום גיוסו עושה צרות מבלי שהוא מבין דבר, אינו צייתן.

ישן 27-11-2007, 11:59
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי shahaf_z שמתחילה ב "החייל צודק מי יתגייס לשיריון..."

עוד תגובה מבריקה, מזל טוב.

למה כל כך קשה לאנשים להבין את המקום שלהם בצבא? שתבינו, זה לא רק בקרבי. ביחידה שלי התפתחה בשנים האחרונות נורמה מעצבנת של סבב ב'. זאת אומרת, אחרי תקופה מסויימת במקום אחד, היה נהוג להעביר חיילים או למפקדה בדרג גבוה יותר, או פשוט למקום אחר ביחידה. זה טוב, זה נותן לאנשים הזדמנות להתרענן ולהתפתח מקצועית. אבל בסופו של דבר נהיה מצב שאנשים מגיעים למקום מסויים אחרי הקורס שלהם, וישר עושים תוכניות לסוף השירות שלהם, לאן הם רוצים לעבור בסבב ב' ומתי. זה הפך מצ'ופר ואופן קידום, לתנאי שירות שכולם מצפים לקבל. אח"כ כשעוברת שנה ראשונה, ואי אפשר להעביר מישהו בגלל צורכי כוח אדם, מתחילים לפתוח פה ולדרוש את מה "שמגיע להם". מה גם שאף אחד לא מבין את החשיבות של להישאר במקום אחד הרבה זמן ולהתמקצע... אבל זה כבר סיפור אחר.
ישן 27-11-2007, 13:48
  timtim timtim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "לגיטימית לגמרי התלונה שלך,..."

אז ככה...אי אפשר להכריח בנאדם להתגייס למקום שהוא לא רוצה כי אוטומטית יורדת לא המוטיבציה והוא הופך להיות ממורמר ולא מועיל.
נכון,האומנם הוא פנה אל הרמטכ"ל בצורה ילדותית מעט,אבל זה הבנאדם לא צריך להרוג אותו.
רק הגיע לצה"ל בקושי ראה מפקד אתם מצפים ממנו שיתנהג כמו שצריך,סה"כ הוא ציין שהוא לא מתפנה,זה לא שהוא דיבר בזלזול.
לפי מה שכתוב בכתבה החייל הנ"ל לא ציין ששירות בשיריון הוא לא שירות קרבי ככה שאני לא רואה מאיפה הבאתם את האימרה הזו.
ושוב אני אומר אי אפשר לצפות מבני נוער כמוני וכמו הרבה אחרים שישאלו דברים לעניין(אני מתכוון בזאת על השאלה של הבחור בנוגע למספר השנים שהבניםמשרתים לעומת הבנות).זו שאלה טיפשית במקצת כי הוא היה צריך לקלוט שבנים הם לא כמו בנות ולכן תקופת השירות שלהן יותר קצרה כי רובן עוסקות בתפקידים שאינם קרביים,שאלה מיותרת לחלוטין.
נכון שיש את צורכי הצבא אבל יש גם את צורכי המתגייס שהם לא פחות חשובים,וצריך לקחת זאת בחשבון.

ישן 27-11-2007, 20:17
  TR-RN TR-RN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.06.07
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "יצא שפיץ!!! למה מי זה..."

אחח, אחח הנוער בימינו לא מבין שצריך לכבד את מבוגריו..
וכן הרמטכ"ל יותר טוב ממך, לטוב ולרע, יכול להיות שהוא חרא של בן אדם, אבל מה לעשות הוא מפקד הצבא שלך, עם ניסיון חיים וצבאי עצום, ואני מאוד מקווה שתלמד לכבד אותו, אחרי הכל הוא יהיה המפקד העליון שלך! ואם לא בדרך הקלה אז יש מספיק דרכים...אני אישית בעד מצב חתולה עם מידע על חייו של הרמטכל ועד שאתה לא לומד בעל פה מה עשה ומה היה לא תרד מהמצב... ואם תטעה, אללה מצב צרצר!

והצעיר הפעור ממש לא שפיץ, אבל כמו שאמרו פה אני מקווה מאוד שיגיע להיות חייל בגולני ואז כולם ידעו שזה הוא והוותיקים יפתחו לו את הרקטום עד שיום אחד הוא יחשוב אחרי שטחן כל החודש שמירות מטבחים, וואלה למה לא הלכתי לשריון, הייתי יושב לי בסבבה בתוך הטנק עם מזגן וצוחק עם החברים...
אבל במקום הצעיר ישמור לבד, יתחיל לדבר עם עצמו ולהזות ובסוף יחשוב לירות בעצמו...

אגב מי שלא מבין, צוות צעיר בשיריון רואה יותר פעילות מרוב היחידות בצה"ל, וכן גם יותר מיחידות מובחרות כמו שייטת (שכל היום מתאמנים עד שנשפכת להם השביזות מהאוזניים) ושאר יחידות מובחרות...כמו היחידה שלי, המחזורים הצעירים של הגדודים בגולני ראו יותר פעילויות מממחזורים מקבילים וקצת יותר וותיקים מהם ביחידה שלי שנחשבת כ"מובחרת".

אני חייב להודות, שבמשך המסלול שלי חשבתי לא פעם ולא פעמיים אולי לעבור לשיריון ולנסות להיות מפקד טנק, או לעבור לגדודים ולנסות להיות מ"כ/מ"מ
ההשפעה שלך היא הרבה יותר גדולה וחשובה + אתה לא טוחן את עצמך למוות באימונים ורואה פעילות פעם ביובל, אבל כמו שאומרים אצלנו...לפחות יש חניה...לנכים
אבל אם כבר מתחילים משהו צריך לסיים, אבל אני לא פוסל לנסות להגיע לשם בהמשך השירות אם אני אגיע לפיקוד...
ישן 27-11-2007, 22:48
  TR-RN TR-RN אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "זאת באמת אחת הפעמים היחידות..."

וואלה אחי באמת שאני לא כזה נדיר... בתרגילים כאלו ואחרים אני חושב לעצמי ביחד עם חברי שאתה רואה את המפלצת שועטת לה...יאללה איזה כיף להם, גם טיול 4על4 (או שזה 8על8?), יש להם כוח אש יותר מצוות אצלנו...העוצמה של מספר מועט של טנקים אפילו לחצי מזה היחידה שלי לא מגיעה, אז כן אנחנו מגניבים, יורים המון, וגם עושים צניחה, וגם מתחפשים פה ושם לעץ או משהו כזה אבל עדיין...יותר כיף ליסוע מהר מאשר ללכת עם 200%+ משקל גוף על הגב כי אצלנו אין 4על4 יש 1על1...

ותאמין לי בימים שאצלנו הלוחמים רובצים במארבים, כל ההילה והיופי ו"אני מגניב אני חזק אני חייל מובחר בלה בלה בלה" מתגמדת לקמיהה האדירה של האנשים לשבת בתוך טנק ממוזג ולעשות צחוקים עם החברים מבלי לפחד להפליץ שלא יראו מרחוק את העלים מתנדנדים או משהו..
או לחשוב שאפשר לגרז ביחד עם החברים זה נשמע יותר כיף מאשר נוהל קרב שאתה צריך לסדר הכל לבד...

כן כן אני מורעל שיריון
אבל נזכרתי מאוחר מדי

אגב מי שלא יודע, המון אנשים שבשיריון הם אנשים ממש ממש איכותיים שלא נופלים מיחידות מובחרות (למי שחי בסרט שאין אנשים איכותיים בגולני, לא ראה גיוס של דוסים מימיו) ולפעמים הפרופיל לא נותן, או שהם בכלל נפלים מטיס אז בכלל...

ולבסוף (מצטער מוזה חפירות בזמן האחרון, ודיי עצבים על פעורים שחושבים שבלעבור גיבוש הם עשו את שלהם ושיריון זה פחות טוב משייטת), מי שאומר שלוחמי שייטת עובדים קשה לא ראה ת"ש מימיו (הם אשכרה מתחרים בחיל האוויר), באמת שהקושי הפיזי (למי שאין בעיה עם טביעה וכל זה) מתגמד כל כך אחרי כמה זמן לעומת הקושי המנטלי שהגדודנרים עוברים, אני אישית יודע שאם הייתי חפ"ש בגדוד הייתי משתגע, רק השמירות בטירונות שיגעו לי את השכל...חלחלה עוברת בגופי שאני חושב על מה שהגדודונרים עושים, אין ספק שמבחינה מנטלית הם אפילו עולים עלינו (מי שנשאר שפוי כאשר הוא מגיע לוותיקה ולא הגיע לקב"ן), כי תכלס ברגע שאתה לוחם הבהונות שלך נשברות רק מלשחק עם הסוני, ולגדודים הם נשברים מלנקות כל הזמן במטבח...

נ.ב.
אני מכיר מפק"צ אחד אצלנו שגרם לזה שיעיפו אותו מהיחידה בכוח רק בשביל להיות מ"מ בגדודים כי אחרת לא היו נותנים לו להיות מ"מ בגדודים, וגם לוחם שנשבר לו לעשות אימונים כל הזמן ובקושי לעשות פעילות בזמן שהגדודים מורידים מלוכלכים על ימין ועל שמאל - הוא עכשיו מ"כ בגדודים...

נערך לאחרונה ע"י TR-RN בתאריך 27-11-2007 בשעה 22:52.
ישן 28-11-2007, 10:35
  עידותומר עידותומר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.07
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי TR-RN שמתחילה ב "וואלה אחי באמת שאני לא כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TR-RN
וואלה אחי באמת שאני לא כזה נדיר... בתרגילים כאלו ואחרים אני חושב לעצמי ביחד עם חברי שאתה רואה את המפלצת שועטת לה...יאללה איזה כיף להם, גם טיול 4על4 (או שזה 8על8?), יש להם כוח אש יותר מצוות אצלנו...העוצמה של מספר מועט של טנקים אפילו לחצי מזה היחידה שלי לא מגיעה, אז כן אנחנו מגניבים, יורים המון, וגם עושים צניחה, וגם מתחפשים פה ושם לעץ או משהו כזה אבל עדיין...יותר כיף ליסוע מהר מאשר ללכת עם 200%+ משקל גוף על הגב כי אצלנו אין 4על4 יש 1על1...

ותאמין לי בימים שאצלנו הלוחמים רובצים במארבים, כל ההילה והיופי ו"אני מגניב אני חזק אני חייל מובחר בלה בלה בלה" מתגמדת לקמיהה האדירה של האנשים לשבת בתוך טנק ממוזג ולעשות צחוקים עם החברים מבלי לפחד להפליץ שלא יראו מרחוק את העלים מתנדנדים או משהו..
או לחשוב שאפשר לגרז ביחד עם החברים זה נשמע יותר כיף מאשר נוהל קרב שאתה צריך לסדר הכל לבד...

כן כן אני מורעל שיריון
אבל נזכרתי מאוחר מדי

אגב מי שלא יודע, המון אנשים שבשיריון הם אנשים ממש ממש איכותיים שלא נופלים מיחידות מובחרות (למי שחי בסרט שאין אנשים איכותיים בגולני, לא ראה גיוס של דוסים מימיו) ולפעמים הפרופיל לא נותן, או שהם בכלל נפלים מטיס אז בכלל...

ולבסוף (מצטער מוזה חפירות בזמן האחרון, ודיי עצבים על פעורים שחושבים שבלעבור גיבוש הם עשו את שלהם ושיריון זה פחות טוב משייטת), מי שאומר שלוחמי שייטת עובדים קשה לא ראה ת"ש מימיו (הם אשכרה מתחרים בחיל האוויר), באמת שהקושי הפיזי (למי שאין בעיה עם טביעה וכל זה) מתגמד כל כך אחרי כמה זמן לעומת הקושי המנטלי שהגדודנרים עוברים, אני אישית יודע שאם הייתי חפ"ש בגדוד הייתי משתגע, רק השמירות בטירונות שיגעו לי את השכל...חלחלה עוברת בגופי שאני חושב על מה שהגדודונרים עושים, אין ספק שמבחינה מנטלית הם אפילו עולים עלינו (מי שנשאר שפוי כאשר הוא מגיע לוותיקה ולא הגיע לקב"ן), כי תכלס ברגע שאתה לוחם הבהונות שלך נשברות רק מלשחק עם הסוני, ולגדודים הם נשברים מלנקות כל הזמן במטבח...

נ.ב.
אני מכיר מפק"צ אחד אצלנו שגרם לזה שיעיפו אותו מהיחידה בכוח רק בשביל להיות מ"מ בגדודים כי אחרת לא היו נותנים לו להיות מ"מ בגדודים, וגם לוחם שנשבר לו לעשות אימונים כל הזמן ובקושי לעשות פעילות בזמן שהגדודים מורידים מלוכלכים על ימין ועל שמאל - הוא עכשיו מ"כ בגדודים...

בלי שום קשר, באיזה יחידה אתה? אגוז?
ישן 29-11-2007, 17:02
  עידותומר עידותומר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.07
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "מי שואל?"

ציטוט:
הוא שואל. מתוך סקרנות. זה מאוד רלונטי.

זה נשמע כאילו אתה מנסה לשווק את חיל השריון, משהו שמאוד יפה וטוב (באמת.) אבל תזכור למי אתה משווק את זה קודם כל. רובם מלש"בים שבמידה כזו או אחרת מעריצים לוחמים ביחידות מובחרות, אז בין אם זה מוצדק או לא, אם לוחם אגוז אומר ששריון זה אחלה, יתנו למילים שלו יותר משקל מאשר אם הם יצאו מפיו של, נגיד, לוחם ממוד"ש.

הגיוני, לא?

הגיוני - אולי, אבל זאת לא הסיבה ששאלתי...
אני בדעה כמו שלו, אומנם לא ספציפית "רק" לגביי שיריון אלה לכל הקרביים היותר או פחות נחשקים, אבל עדיין אני חושב כמוהו..

וסתם שאלתי באיזה יחידה הוא כי זה מענייין אותי
ישן 29-11-2007, 20:46
  TR-RN TR-RN אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "מי שואל?"

הממ, יכול להיות הגיוני, אבל הם חיים בסרט, וזה בסדר...גם אני הייתי חי בסרט בזמנו עד שקבלתי את הכאפה הראשונה שלי שהתחלנו עם 1על1 והרגשתי את הדיסק שלי בגב מתחיל לבלוט...
ווואלה...מוד"ש ממש מתקרבים ליחידות מסוימות מבחינת סחיבת משקלים - ריספקט!

בכל אופן, זה לא רלוונטי איפה אני משרת.
לפי דעתי, צריך להסתכל למה הנוער רוצה להגיע ליחידה מובחרת, היום כולם רוצים "למצות את עצמם" "להגיע להכי טוב שאני יכול" ותאמין לי ברור שטוב לשאוף להכי גבוהה, אבל זאת הבעיה שרוב האנשים בימינו שואפים בשבילהם ואיפה טוב להם ולא איפה שבאמת צריך אותם כאנשים איכותיים, בעיקרון חברי מהמכינה שבה למדתי הלכו רובם לגדוד מסויים ביחד בשביל להיות מפקדים ולנסות לשנות איפה שבאמת צריך, אני אישית מאוד התלבטתי...אבל זרמתי עם מה שיש ובסוף אני איפה שאני נמצא, להגיד לך שאני עושה שירות יותר מגניב ומשמעותי מהם? אני לא יכול להגיד שכן, אבל אני לא יכול להגיד שלא, אבל אני עדיין מרגיש פספוס אדיר שאני לא אוכל כמוהם להיות מפקד על אנשים שבאמת צריכים יד מכוונת, אין לי את ההשפעה הישירה כמו שיש לחברים שלי שהם מפקדים (אם זה מ"מ או מ"כ). ונכון הם לא משנים המון, נורא קשה לשנות משהו במערכת כל כך אטומה בעוד שאתה מפקד/קצין זוטר...אבל יש לך השפעה לא מועטה גם אם זה 20-30 חברה הם יזכרו אותך להמון המון זמן ואפילו תוכל להפוך אותם לחיילים יותר טובים והכי חשוב - אנשים יותר טובים...

זה למה אמרתי מקודם שאני חושב ברצינות לנסות להגיע מתישהו (למרות שזה מאוד קשה עד בלתי אפשרי) להיות מפקד במקום שהוא לא נוצץ אבל לדעתי מהווה מקום חשוב ומרכזי בצבא...

ומבחינת אקשן - הכל אותו חרא ותראו אותו אקשן בכל מקום, המקום היחיד שנראה לי הוא סרט הוליוודי זה ביחידה כמו שלדג...אבל אני סתם גרופי שלהם
ישן 28-11-2007, 19:55
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

המון זמן אני רואה דיונים פה, אבל לא נרשמתי בשביל להתערב.
הדיון הזה פשוט כל כך מדבר אליי שאני מרגיש שאני חייב להגיד כמה משפטים, לא יודע למה אבל אני מקווה שחלק יפנימו ואולי גם אני אפנים ואני אשנה את הגישה שלי.

אני אתחיל מזה שאבא שלי נכה צה"ל קשה, ממלחמת שלום הגליל.
הוא היה בן יחיד ואמא שלו הייתה אלמנה, והוא התנדב ללכת להילחם בחזית.
זרקו עליו M-16 וגליל העלו אותו על משאית ולקחו אותו עמוק לחזית, שם הוא חטף כדור או פגז אין לי מושג אבל נכון יש תפיקה בברך? אצלו היא התנפצה והכל שם רסיסים ופיקה שבורה.

אבא שלי עבר מלפני כמה ימים ניתוח ברגל וההרדמה לא השפיעה כל כך, והוא אמר לי שהוא הרגיש תניתוח אבל הוא כבר רגיל לכאב אז זה לא ממש הזיז לו.

אני מגיל 0 הלכתי לבית הלוחם שזה ארגון של נכי צה"ל, יש שם הכל חדר כושר בריכות ג'קוזי וסאונה
מגיל 0 ראיתי מראות כאלה קשים, פציעות הכי קשות שאני יכול לדמיין, אנשים שנפגעו ממוקשים ומשריפות ומכדורים.
ראיתי את כל סוגי הלוחמים החל מלוחמי שייטת 13 (אני הכי משתגע עליהם למה הם מרימים את כל המכונה בחדר כושר והם הולכים עם מקל הליכה) ועד ללוחמים הכי "פשוטים בצה"ל.

כל לוחם בבית הלוחם אמר לי דבר אחד: שהוא לא מצטער ואם הייתה לו אפשרות לעשות שוב תשירות הוא היה עושה זאת בכיף.

לי היו את כל הסיבות לא ללכת לקרבי, ראיתי מה זה באמת תוצאות של מלחמה ותאמינו לי אני לא מאחל לאף אחד ילדות כמו שלי הייתה (אני כרגע בכיתה י'ב וכמעט כל הראש שלי שיערות לבנות וזה לא מגנטיקה).

אבא שלי אמר לי לך לחיל אויר זאת ליגה אחרת, אז הלכתי לפנימייה צבאית של חיל אויר.
אבא שלי לא ידע מה הוא מדבר...אני רק סובל שם, כל המדריכים שם חרא ופשוט הזבל של הזבל...
מגיל קטן חונכתי על מספר עקרונות: זה לא בריא לשמור דברים בבטן, ואם יש משהו שאני צודק אני אלחם עליו בכל נשמתי עד הסוף, לא משנה מי נכנס איתי ראש בראש.

עקרונות אלה הפכו אותי למי שאני היום (בשבילכם זה כנראה כלום, אבל בשבילי אני שמח שאני עומד על שלי).

המדריכים בבית ספר הצבאי אלה ג'ובניקים שהיו גם תלמידים בבית ספר צבאי והרביצו להם מכות רצח שם, אז הם מוציאים הכל עלינו...נכון אלה אנשים עם תסביכים.
התיק אישי שלי מפוצץ בהערות משמעת והם אפילו רוצה שאני אלך לראות פסיכולוג בגלל שאני כל הזמן מתווכח איתם (במקרים שאני טועה אני לא מתווכח, אבל זה קורה מעט ).

אישית סוף שנה הם הולכים לקבל מכות של החיים שלהם
אבל כרגע אני אוכל חרא מהסיבה הפשוטה שאני עומד על שלי...
ככה זה ג'ובניקים, אנשים מתוסבכים.
אבל אני יודע בלב שלי שכולם ואם לא כולם אז הרוב, שהם יעדיפו לשרת בתפקיד קרבי לצד מפקד שהוא מנהיג. לצד מנהיג שעומד על שלו, ולא אחד שנותן שידרכו עליו.
אני יודע שיבוא היום ואני אהיה מפקד, ואני אלחם על החיילים שלי כמו שנלחמתי על הדיעות שלי.

כרגע השאיפה שלי היא קרבי והשאיפה שלי היא הכי גבוה שאפשר.

אני בטוח שחלק לא יסכימו עם מה שאני אומר בקשר שאפילו שאני עומד על שלי זה הרמטכ"ל, אבל כמו שאמרתי אם אני צודק אני אעמוד על שלי כי נכון יש תמשפט "עדיף להיות חכם מאשר להיות צודק"?
לדעתי אי אפשר להקים מערכת צבא ולדעתי כל מערכת אפילו חינוך, בו משאירים את הצדק בחוץ...
ועוד כשהעולם מלא בחוסר צדק, אסור ואני מדגיש אסור לוותר על הצדק.

יש לי עוד דברים להגיד אבל אז בכלל חלק לא יסכימו איתי
ישן 28-11-2007, 20:16

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "כל הכבוד יש בעם ישראל עוד..."

חחח תאמת קראתי תדבר הזה עם "עד מתי..." והלכתי עם חברים לחפש צנחנים וותיקים בבסיס בשביל לצעוק להם את זה D:

נראה אם יש להם אומץ לגעת בנו ^^

ושמע זה לא קטע של צדיקים או לא.
אני כמובן שואף להגיע ליחידה עילית אבל אם חס וחלילה אני לא אגיע לשם (משהו שלא יקרה כמובן זה רק תיאורטי) אני אעשה מה שיתנו לי.
אבל בגלל שאני בבית ספר צבאי אני חתום בחיל אויר, ואז אני אעשה כל מה שאני יכול בשביל לא לשרת שם ולהגיע לקרבי.

אני יכול לספר לך סיפורים מנכי צה"ל עד מחר, ואתה לא תאמין איך פעם התנהגו אבל אני יודע שאנשים עמדו על שלהם, הם היו אנשים טובים שלא התכוונו רע, והם רצו או חשבו שהם ימצו את עצמם יותר טוב במקום אחר.
ישן 28-11-2007, 21:03

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אין בעיה לעמוד על שלך ולהילחם על העקרונות שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
אבל לבוא לרמטכ"ל בפוזה וללא שום יראת כבוד מינימלית בתור חייל שרק התגייס ולדרוש ממנו דברים שבכלל לא מעניינו ולא בתחום אחריותו הישירה זה מגוחך ורק מוריד מהרצינות של הבקשה של אותו חייל.

וסלשי, לך תקנה איזו חזיה שתוכל לשרוף, התגובות שלך כבר מזמן עברו ממשהו שעוד היה נראה בהתחלה כענייני לנסיונות אומללים לחרחר ריב.

שמע אנחנו לא היינו שם, לא אני ולא אתה.
אנחנו לא מכירים את החייל, אילו בעיות יש לו בבית או אם בכלל יש לו.

אבל אם אני מנסה לחשוב על המצב שלו, הוא קיבל משהו שהוא לא רצה והרמטכל היה שם...
אני הייתי מראה לרמטכל כמה אני לא רוצה ואפילו מדבר ביראת זלזול ופה הוא לקח סיכון כי מצד אחד הרטמכל יכול להגיד "וואללה אם הוא מדבר אליי ככה סימן שהוא באמת לא רוצה שריון אז אני אעביר אותו או אעזור לו" ומצד שני הרמטכל היה יכול להגיד "וואללה איך הוא מדבר בזמני לא היו כאלה דברים, אני אכניס אותו לכלא כל ה-3 שנים".

האפשרות השניה הייתה גורמת להפסדים ל-2 הצדדים...

תראה מה אני אגיד לך דברים כאלה אתה צריך לשים את עצמך במקומם ולנסות להבין את הראש שלהם, משהו שאתה במילא לא יכול לעשות כי אתה זה לא הוא.

האחד יגיד הוא עמד על שלו והשני יגיד הוא התחצף והלוואי יטחנו אותו.
מבחינתי הלוואי הייתה לי אפשרות לדבר עם הרמטכל, הייתי מדבר איתו בצורה מאוד לא יפה על היחס המשפיל והעלוב של מדריכים בחיל אויר :<
ישן 29-11-2007, 04:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

כל השטויות האלה של סירוב פינוי יפסקו ברגע שהדבר היחיד שיצא לאותו אדם מזה - זה 3 שנים עבודת פרך ותיק פלילי.

הגיע הזמן להפסיק עם הפינוק והאגואיזם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-11-2007, 14:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "למה לא , פשוט תקח את הבן אדם..."

לא צריך.
מה שצריך, שכל מיני מדקלמי "חופש לכל" יבינו דבר אחד. בשביל החופש צריך להקריב. אחת הסיבות שהפרצוף של המדינה שלנו נראה ככה הוא בגלל כל מיני פרימדונות שלא מוכנים להזיז זרת בשביל הזולת. לפני שאתה מדקלם ססמאות חופש בגרוש, תזכור דבר אחד: אתה חי בחברה עם חוקים ברורים. לא רוצה לעמוד בהם? אל תחיה בחברה, נקודה.

ואגב, לא הייתי מתפאר כל כך בנוער של מדינות המערב. הוא אגואיסטי וחסר כל מוסר חברתי בדיוק כמו אצלנו. וזו גם הסיבה שגם אירופה וגם ארה"ב נמצאות כרגע בדעיכה, בגלל אנשים (כמוך) שלא מוכנים להקריב למען החופש שלהם.
רוצה חופש מוחלט? אני יכול להמליץ לך על כמה מאות איים באוקיינוס השקט, שם לא תצטרך לתת דין וחשבון לאף אחד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-11-2007, 17:35

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא צריך. מה שצריך, שכל מיני..."

כל-כך במהירות אתה מאשים את הנוער, כאילו הוא במרכז הבעיה וכל פתרון שיופנם רק כלפיו.

אנחנו ישראלים, ואנחנו לא אוהבים לצאת פריארים, כנראה יותר מעמים אחרים. אין מה לעשות, וזה גם לא דבר שלגמרי רע.

אבל כשנוער רואה שלא מתגמלים חיילים כראוי (בלשון המעטה,) כשמעמד בעצם פוטר אותך מההתחייבויות שלך כלפי המדינה וחוקיה (ואני לא רק מדבר על השתמטות ילדיהם של עובדי מדינה, אלא גם אי-שוויון בעונש שיקבל עובד מדינה בכיר מול אזרח פשוט, על אותו פשע,) כשהחוק לא נעקף וכאילו לא נחקק, אז למה בדיוק אתה מצפה?

פטריוטיזם מצד הנוער כשהמנהיג עסוק בכסף שלו כשפורצת מלחמה? החוקים ברורים לכולם, אבל כולם מצפצפים עליהם כאילו לא קיימים. אין לי מספיק אצבעות לספור את מספר החברים וידידים שלי שלא עשו יום שירות, פשוט בגלל "שזה לא הקטע שלי" או משהו דומה. אני שומע על הורים שבונים לילדים שלהם תיקים רפואים כבר מגיל 5 כדי שיקבל פטור מצה"ל בקלות, כשיגיע הזמן, ואני חושב לעצמי, למה לעבוד כל-כך קשה? שיכנס לבקו"ם יגיד שלא מתאים לו והוא הולך הביתה.

אנאלוגיה דומה. אתמול הייתי בתל אביב, ישבתי בפאב, ועישנו שם כאילו אין חוק. קראתי בעיתון את הקומבינה שעושים הבעלים, איפה שהם מתקשרים למשטרה כל 2 שניות שיש כאן מישהו מעשן, ומיד שהניידת מגיעה, אומרים לכולם לכבות סיגריות והברמן אומר לשוטר שהמעשן ברח לו לרחוב.

אז מה לעשות? לשים שוטר סמוי בבר לתפוס את הבעלים "על חם." זה לא קשה, זה לא עולה למשטרה בהרבה משאבים, ואם בעל עסק יבין שהוא חוטף קנס של 200,000 שקל על דבר כזה, הוא מהר מאוד יכבד את החוק. לכל הבעיות שאתה מתלוננן עליהם, יש פתרון, וגם לא צריך להיות יצירתיים כי למצוא אותם.

כמישהו יחסית "צעיר," יש לי הרבה הערכה לדרג הצבאי כשאנשי מקצוע, אבל הכבוד מתאפס אם מסתכלים עליהם כאל מנהיגים חברתיים ואנשי ציבור (שזה מה שהם.) עם כל הכבוד לאלוף שטרן, שיסתום את הפה שלו ויתחיל לעבוד כמו שצריך במקום לדאוג שהוא מופיע כל שבוע בידיעות אחרונות. נמאס לי לראות אותו בכותרות, עם הסלוגנים המטופשים שלו. שמיניסטים לא צריכים חולצות של "אני לא משתמט" (שזאת לדעתי לא יותר מאשר פורפגנדה זולה ומכוערת.) הם צריכים לדעת שהמנהיגים שלהם (ועוד פעם אני שם את האחראיות לא על הנוער אלא על הדרג המדיני-צבאי) עושים הכל כדי שיהיה שיווין לכולם ושלא יוותרו לעצלנים ולאלה שאין להם זין לשרת.

בקיצור, עם מנהיגות כמו של היום, מאיפה לנוער למצוא כיוון? וחוק לא אוכפים, לא בגלל שלא יכולים, אלא בגלל שלא רוצים.

ישן 29-11-2007, 23:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "כל-כך במהירות אתה מאשים את..."

יפה מאוד. "זה הוא אשם", זה תמצית הטענה שלך?
אין שום בעיה. בא לא נעשה צבא, ולא נעשה מילואים ולא נשלם מיסים. רק פתאום נתפלא, איך תעודת הזהות שלנו נכתבת בערבית ולא עברית. זו תמצית הטענה שלי.
לא צריך מלחמה בשביל להרוס את ישראל. כל מה שצריך זה התנערות מאחריות אישית כלפי החברה. אתה בדרך הנכונה.

ישן 30-11-2007, 03:01

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יפה מאוד. "זה הוא אשם", זה..."

אני מבין טוב מאוד את המצב של המדינה ומה הפרט חייב להקריב כדי שתתקיים, וזה מחיר שאני אישית ועוד הרבה מוכנים לשלם. אבל זה לא נותן לך או לכל בן אדם אחר את הזכות לדרוש ממני לרשום "צ'ק ריק" לצה"ל ולתת לו לעשות איתי כרצונו.

הטענה שלי היא שאף שהנוער אשם, המנהיגות אשמה לא פחות, ושבעיית האחראיות היא ממש, אבל ממש לא אזוטרית בנוגע לנוער, אלא בעיה של כולם.

הרי אנחנו מדברים על אוכלוסייה שלמה, או לפחות על קבוצה משמעותית מתוכה. אם המנהיגים לא לוקחים אחראיות, לא אישית ובטח שלא קולקטיבית, אז למה לצפות למשהו שונה מהנוער? זה לא תירוץ, אלא המציאות. בפינלנד, כשהעיתונות הוציאה מאמר על שרה ששילמה איזה 40% פחות על שירות הכבלים שלה (בגלל מעמדה כשרת תקשורת,) היא ישר התפטרה, כי ככה זה שם. שחיטות לא מקובלת. כאן שרים, אלופים, ח"כים וכו' לא מתביישים בגרוש ולא חושבים על להתפטר, על דברים הרבה הרבה יותר גרועים.

שתבין אותי, אני לא אומר שבגלל שלהוא מותר, אז גם לי. פשוט שאם נגיע לתכלס של העניין, הקטע שלך של ה"אחראיות אישית," אצילה ככל שתהיה, אינה אפקטיבית ואם נסתמך רק עליה, באמת השם הכי נפוץ עוד 20 שנה יהיה מוחמד ולא רון.

דרוש שינוי דרסטי, ואני אומר שבמקום לשים פוקוס רק על הנוער, כאילו רק הוא אשם ורק הוא מכריע (כולם מדברים על העתיד, אבל מה עם ההווה? ואפילו אם הדור טהור, המערכת רכובה, וכל מי שנכנס אליה נרכב איתה בסופו של דבר), אולי נעשה תיקונים מלמעלה למטה?

ישן 30-11-2007, 03:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אני מבין טוב מאוד את המצב של..."

שוב פעם, אתה יורה בכיוון הלא נכון.
לתלות את התירוץ בחוסר הרצון שלך או של אחרים לשרת היכן שמשבצים אותך, בשחיתות בצמרת היא מעט ילדותית. יש כמה מאות חובות אזרחיות שניתן להתחמק מהן באותו תירוץ, אז מה? נחכה עד שנהיה באוטופיה?
בינתיים, תבין דבר אחד כמו שצריך: לצבא יש את כל הסמכות לומר לך מה לעשות. אף אחד לא דורש ממך לרשום צ'ק ריק, כי הצ'יק הוא לא שלך מלכתחילה! הטעות האופטית הזו, כאילו אתה מחליט מה תעשה והצבא יתקפל, היא תוצאה של רפיסות של המערכת בגלל מחזורי גיוס גדולים. מנסיון - כאשר המצב של הגיוס הוא רע, הצבא יחזור להיות קשוח ובלתי מתפשר. כמו שהוא צריך להיות מראש.
תנתק את המחשבה שהצבא חייב לך משהו, כלשהו. ואת תיקון המערכת השילטונית אתה מוזמן לבצע מיד עם שחרורך.

ישן 30-11-2007, 12:25
  d33ply d33ply אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07

חבר'ה חבר'ה חבר'ה כמו תמיד אתם גוררים את זה לדיון ענקי בנושאים לא כל כך רלוונטים אז תנו לי להגיד לכם את דעתי:
1.לאפחד אין זכות לדבר אל הרמטכ"ל כמו אל חבר דבר שפשוט לא מתקבל על הדעת.
2.(שלא תבינו אותי לא נכון אבל במהלך השבוע-שבועיים האחרונים למדתי כמה הערכה מגיעה ללוחמי השריון..אני לא ארחיב יותר מזה כי זה לא עקרוני) אבל יש אנשים שפשוט נעולים על חי"ר שמתים לרוץ לזחול בבוץ..סתם בהגזמה, ואנשם כאלה שמגיעים לשריון לא מרוצים..אין מה לעשות הצבא היא לא תכנית כבקשתך..
3.הוא התפנה -עשה גיבוש פלס"ר ועבר אז לא הייתי אומר שהוא טיפש..ונקודת מבט אישית שלי הוא באמת אחלה בן אדם.
4.חוץ מזה שיהיה לכם ברור כמו שהמפקד אמר לי "יש לוחמי חי"ר, יש לוחמים בשריון ויש ג'ובניקים שהתנדבו לצה"ל - כל אלה לוחמים ומגיע להם הערכה " (משהו כזה) כלומר אין דבר כזה חייל פחות טוב..גבירותי ורבותי לוחם זה לוחם!

נערך לאחרונה ע"י d33ply בתאריך 30-11-2007 בשעה 12:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר