לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2007, 07:24
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "חג שמח..."

מצטרף לתקווה.
אם כבר עלה הנושא רציתי להעלות נקודה למחשבה בענין החטופים.
יש בנושא פראדוקס מובנה: ככל שאנחנו רגישים יותר (לפחות עושים קולות כאלה) לגורל חיילנו -הם הופכים ליקרים יותר מבחינת המחיר שהחוטפים דורשים .
אני זוכר טייסים שנפלו בשבי במלחמת ההתשה בעיקר במצרים אבל גם בסוריה. היתה רגישות אבל לא מוחצנת -והם ישבו תקופות לא קצרות אבל בסופו של ענין הוחזרו בעיסקות חילופי שבויים. לא היו לוביסטים ,ולא עשו רעש בתקשורת -לא מצד בני המשפחות ולא מצד המדינה -והענין בסופו של דבר נסגר בתיווך בינלאומי.
כיום, ככל שעושים רעש יותר גדול בתקשורת העולמית - כך ארגוני הטרור יודעים שיש בידם נכס עתיר אפשרויות -ולא בוחלים בשום אמצעי לסחיטה.
לדעתי צריך להוריד פרופיל ולנהל את המערכה הזאת בשקט ככל שניתן.
אני מודע לנושא רון ארד ונעדרי סולטן יעקוב ובכל זאת צריך לחשוק שפתיים ולדעת להבליג .ההחצנה אינה תורמת מאומה לפתרון הבעיה ,להיפך -רק מפריעה.
אותו דבר אני חושב על ענין הבכי הפומבי בלוויות חללי צה"ל ופיגעים.(הנושא קשור מאד) קצת יותר איפוק .
בימי לא היו פחות הרוגים ולא היינו רגישים פחות לחיי בני המשפחה והחברים - אבל אף אחד לא עמד ובכה בפומבי עד כדי התפרקות בצורה שזה נעשה כיום. התקשורת מחפשת כותרות צהובות ודוחפת לכוון ההחצנה ,האלימות והסנסציה. העם צריך לומר את דברו בצורת איפוק ודחיית הכוון שהתקשורת מקדמת לטובת עצמה .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2007, 08:05
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
היחס שלי לנושא הוא חד משמעי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "מצטרף לתקווה. אם כבר עלה..."

על המדינה לעשות הכל בכדי להחזיר חייל שבוי, בריא ושלם, לביתו.
נתחיל מסעיף ה"בריא ושלם"-
אסור לתת תמורה גבוהה עבור גופות. לא שאני מזלזל חלילה במשפחות שרוצות להביא את יקיריהן לקבר ישראל,
אבל אם האוייב ידע ש"מחיר גופה" שווה ל"מחיר חייל חי", הם יהפכו עולמות בכדי לשמור על שלומם.
(ואני לא יכול שלא להזכר באימו של רון ארד, בתיה ז"ל, שאמרה בפירוש שהיא לא רוצה שישלמו מחיר עבור גופת בנה. אני מעריך שמהטעם הזה).

אך מצד שני, עם כל הכאב, נניח לקרובי משפחת ארן (שנטבחו בנהריה בשנות ה-70),
חיי החטופים חשובים מאשר ערך הענישה לחיית האדם שרצחה אותם.

והמשפחות אשר נלחמות לשחרור יקיריהן?-
הן עושות בדיוק את מה שהייתי מצפה ממשפחתי, אילו חלילה הייתי נופל בשבי- להיות נציגי בחופש ולעשות הכל בכדי להביא לשחרורי...

ואל תשווה, פשוט, בין מה שהיה בשנות ה-60 וה-70, לקורה היום.
הסיטואציה שונה לחלוטין.
זו כבר לא לוחמה קונבנציונאלית בין כוחות צבאיים, אשר נלחמו (פחות או יותר) ע"פ קודים צבאיים.
מדובר בלוחמת טרור וגרילה עם חוקים שהם שונים לחלוטין...

לומר לך שאני מקנא בראש הממשלה ואלה שאמורים לקבל החלטות בנושא הנעדרים?- לא.
אבל תמיד צריכה לעמוד מולם תמונות נעדרי סולטן יעקב (שאני שרתתי, אחרי שחרורי, בגדוד המילואים שבו הם נלחמו) ואת רון ארד, שלגבי האחרון ברור לחלוטין שהיה ניתן להחזירו חי-
והותרנו אותם שם.

ישן 07-12-2007, 09:08
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "היחס שלי לנושא הוא חד משמעי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
על המדינה לעשות הכל בכדי להחזיר חייל שבוי, בריא ושלם, לביתו.
נתחיל מסעיף ה"בריא ושלם"-
אסור לתת תמורה גבוהה עבור גופות. לא שאני מזלזל חלילה במשפחות שרוצות להביא את יקיריהן לקבר ישראל,
אבל אם האוייב ידע ש"מחיר גופה" שווה ל"מחיר חייל חי", הם יהפכו עולמות בכדי לשמור על שלומם.
(ואני לא יכול שלא להזכר באימו של רון ארד, בתיה ז"ל, שאמרה בפירוש שהיא לא רוצה שישלמו מחיר עבור גופת בנה. אני מעריך שמהטעם הזה).

אך מצד שני, עם כל הכאב, נניח לקרובי משפחת ארן (שנטבחו בנהריה בשנות ה-70),
חיי החטופים חשובים מאשר ערך הענישה לחיית האדם שרצחה אותם..

מסכים עם כל מילה. השאלה איך עושים ומה מתכון להצלחה.

ציטוט:
והמשפחות אשר נלחמות לשחרור יקיריהן?-
הן עושות בדיוק את מה שהייתי מצפה ממשפחתי, אילו חלילה הייתי נופל בשבי- להיות נציגי בחופש ולעשות הכל בכדי להביא לשחרורי...

יש לי כאן נקודת מחלוקת. המשפחות עושות את מה שנראה להן שעוזר ,אבל זה לא תמיד נכון ולעתים מחבל יותר מאשר עוזר ואסביר בסוף. (מי שנמצא בשבי ממילא אינו יכול לדעת מה קורה בחוץ אלא במה ששוביו מעונינים שידע. כך שממילא אין חשיבות מבחינת השבוי מה עושים עבורו ואיך)
ציטוט:
ואל תשווה, פשוט, בין מה שהיה בשנות ה-60 וה-70, לקורה היום.
הסיטואציה שונה לחלוטין.
זו כבר לא לוחמה קונבנציונאלית בין כוחות צבאיים, אשר נלחמו (פחות או יותר) ע"פ קודים צבאיים.
מדובר בלוחמת טרור וגרילה עם חוקים שהם שונים לחלוטין...

בדיוק זאת הנקודה ודווקא כן יש להשוות וללמוד.
מהותה של הגרילה/ טרור הוא מלחמה תודעתית. מנסים להפחיד וליצור תחושת התפרקות אצל האויב במינימום "הוצאות" . כאשר התקשורת "חוגגת" בצהוב - הצד השני מנצל זאת היטב לטובתו.
רק לדוגמא, מלחמת לבנון ה2 היתה פיאסקו לא קטן מבחינת צה"ל. אבל אם נשווה נזקים בינינו לביןם החיזבאללה -אצלנו נהרגו סה"כ חילים ואזרחים 160 בערך. בצד השני היו יותר מ1000 הרוגים -חיילים ואזרחים.
מבחינת נזקים לתשתיות -אכן היו נזקים אצלנו -בצד השני היו נזקים עצומים הנאמדים ביותר מ7 מיליארד $.
מבחן התוצאה באריתמטיקה פשוטה- הם קיבלו מכה רצינית הרבה יותר מאיתנו .
אז למה יש תחושה שהם ניצחו ואנחנו הפסדנו?
תודעה. במבחן התודעה הם ניצחו.למה? כי במבחן התוצאה התודעתית של אמצעי התקשורת הם טובים יותר ומודעים יותר וידעים איך לעשות מניפולציות תקשורתיות טוב יותר. עובדה.
כאשר אצלנו חייל בוכה ומתפרק בשידור חי - הם יודעים למנף את זה לנצחון תודעתי.
אצלנו נפגעו בתים וגם אצלם. אצלנו אנשים עשו מזה מלחמה תקשורתית כנגד הממשלה -ואצלם נהרסו שכונות שלמות -והם מינפו זאת לנצחון תודעתי (עמדו ברחובות וחילקו כסף).
וכך הלאה.
אפילו לפני יומים איזה מאמן כדורגל הראה לשחקניו את החיזבללה כגוף מנצח. הם לא מינפו זאת ??? עשו מזה סלט שלם להוכיח עד כמה הם מנצחים למרות שהם הפסידו ואצלנו עדין חושבים שאנחנו הפסדנו ומאמינים לזבל החיזבלוני יותר מאשר לראשי המדינה.

.
ציטוט:
לומר לך שאני מקנא בראש הממשלה ואלה שאמורים לקבל החלטות בנושא הנעדרים?- לא.
אבל תמיד צריכה לעמוד מולם תמונות נעדרי סולטן יעקב (שאני שרתתי, אחרי שחרורי, בגדוד המילואים שבו הם נלחמו) ואת רון ארד, שלגבי האחרון ברור לחלוטין שהיה ניתן להחזירו חי-
והותרנו אותם שם.

תראה,
במלחמת לבנון הראשונה היו 6 שבויי הנח"ל. זוכר?
רבין היה שר בטחון ב85 ועשה את עיסקת ג'יבריל. עיסקה רעה לכל הדעות. למה היא נעשתה? תשאל את אימו של פיני גרוף מהנח"ל שהפכה שמים וארץ והכניעה את לבו של רבין.
אח"כ כשהיה המקרה של רון ארד -רבין הבין ברטרוספקטיבה שהוא טעה בעיסקה הקודמת ולא נתן לערוך את החילופין במימדים כפי שארגון אמל רצה והסוף עודנו לוט בערפל.
אכן איני מקנא בראשי הממשלה אבל הם רצו למלא את התפקיד ואסור לתת למשפחות לקבוע איך ומה יהיה.
בזמן עיסקת ג'יבריל גאולה כהן הפגינה נגד העיסקה. עיתונאי אחד רצה לרדת עליה ואמר לה שאם בנה היה שבוי -היא לא היתה מתנגדת . היא ענתה לו תשובה מעולה וכדאי למשפחות השבוים להפנים אותה:
היא אמרה-אם בני היה שבוי היתי מנסה להפוך את העולם כדי שיצא .אבל בלבי היתי מקווה שהממשלה לא תשמע לדרישותי ותנהג עפ"י אמות מידה רציניות וראויות.
וזאת התשובה הנכונה שצריכה להנתן.

ישן 07-12-2007, 14:14
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי haimhadashim שמתחילה ב "לא, אין מחיר שהוא גבוה מדי לחטופים שלנו"

אמא יקרה,
חוסר אמון הוא דבר שנולד משטיפת מוח תקשרותית מגמתית ומתוזמנת היטב.
אתן לך קצת נקודות למחשבה והשוואה בין מה שהיה פעם לבין מה שקורה היום.
את יודעת שב1950 לא היה מה לאכול בארץ? בתור ילד בן 5-6 נאלצתי לעמוד בתורים עם תלושי אוכל כדי לקבל מזון למשפחתי. האם גם בנך עמד מעודו עם תלושי אוכל ביד? לא מחאל לך ולו את ה"חוויה" המעצבת הזאת. את לא חולמת על מצב כזה , נכון? וטוב שכך.
האם ידעת שבשנות ה60 של המאה ה20 כשאני התגייסתי יחס הכוחות בין צה"ל לבין כוחו המצרפי של האויב היה פי כמה וכמה יותר גרוע מאשר היום?
האם ידעת שנלחמנו עם עוזים עלובים במלחמת ששת הימים?
היו לנו רובי פ.נ בלגי שעל כל יריה שהיתה יוצאת מקדח הקנה -היו 3 מעצורים. (ביום יש כלי נשק מעולים)
היו לנו זחלמ"ים שהיו יותר עומדים מאשר נוסעים? (כיום יש כלי רכב ממוגנים ומעולים)
לא היו בכלל שכפ"צים. כיום יש לכל חיל לוחם שכפ"ץ ,אמצעי ראיית לילה ושאר אמצעים טכנולוגיים .
הידעת שאז היו עושים מבחני כושר ללא שום סרגל מאמצים לעומת ימינו שיש אמצעים מעולים וידע של א"ג מתקדם ביותר.
ועכשיו להשוואה הכי גדולה -חיי אדם.
במלחמת ששת הימים בתוך שבוע נפלו מעל 700 לוחמים.
במלחמת יוה"כ נפלו בתוך 3 שבועות 2560 לוחמים.
במלחמת לבנון ה2 בתוך חודש ושבוע נפלו סה"כ 160 איש מהם 114 חיילים ולעוד כ50 אזרחים.

למה אני מביא את הנתונים הללו?
1.האמצעים של פעם היו דלים פי כמה.
2.המקצוענות של פעם היתה דלה לעומת ימינו.
3.התוצאות המעשיות היו קשות לא פחות.
לעומת זאת ,ביום הגיוס שלי אף אחד לא בא ללוות אותי ללשכת הגיוס. עליתי על אוטובוס כשבידי שקית עם 2 זוגות גרבים ולבנים תפוח עץ וקלמנטינה וזה הכל. שירתתי הרבה שנים במקומות הכי מסוכנים. איש לא פנה למפקדים שלי והתבכיין שקשה לי (האמת לא היה מי ) הורי לא אהבו אותי ואת אחי יותר ממה שאת אוהבת את ילדך ) .איש לא חשב שהוא עדיף על זולתו ואיש לא חשב שהוא יודע יותר טוב מראש הממשלה ומהרמטכ"ל מה נכון לעשות ואיך.
וראשי הממשלה והרמטכ"לים של אז היו פחות טובים ומיומנים לתפקידם מאלה של היום וזה בדוק.
הכל עכשיו בנוי על אגואיזם ומטריאליזם . כל אחד רוצה רק לעצמו ורק הוא קיים ואין בלתו.
ההבדל המהותי האמיתי בין אז להיום - התודעה האגואיסטית המטריאליסטית שמובלת באופן מתוזמן היטב ע"י מובילי הדעה בארץ.

אני מבין את אהבתך לבנך ,אני אוהב את ילדי לא פחות ממך. יש לי 2 בנים בוגרים שכבר סיימו מזמן שירות סדיר וקבע ביחידות עילית ,היות שהיתי בעל מעמד בצבא יכולתי לפנות כדי להשיג עבורם הטבות -בחיים לא חלמתי להרים טלפון לאיש ולבקש עבורם משהו.
איפוק ודחית סיפוקים , הוא שם המשחק .

מאחל לך ולילדך שישרת את עמו וארצו בהצלחה מלאה. שחררי לו את חבל הטבור הדמיוני שיוכל להתפתח לתפארת.

ישן 07-12-2007, 13:52
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "השאלה היא -"

אין מחיר גבוה מדי?
בעיסקת ג'יבריל קבלנו חזרה את חיילי הנח"ל שנפלו בשבי +חזי שי (קרב סולטן יעקב)
בתמורה שוחררו כ1150 מחבלים פלשתינים.
1150 אלה הפכו במהירות רבה מאד למנהיגי השטח של האינתיפדה הראשונה שלמדינת ישראל לקח בערך 3שנים להתגבר עליה.
מתוך אותם 1150 איש היו לפחות 300 בכירי טרור שהובילו גם את האינתיפדה ה2 שגבתה חיים של קרוב ל1000 ישראלים(חיילים ואזרחים).האם המאזן הזה סביר בעיניך?
אז קבלנו בחזרה 7 איש בחיים ושילמנו מחיר מדיני ,כלכלי כבד באינתיפדה הראשונה ומחיר חיי אדם כבד מאד בשניה.
ראיה של מנהיג אמיתי היא ראיה לטווח ארוך ולא מבט לטווח קרוב ונוחיות או סיפוק מיידי.
בודאי שעדיף היה שרון ארד וכל החטופים והנעדרם יהיו בבית. אבל המאזן שאתה מציג הוא אוטופי ,ובהחלט יש מחיר גבוה מדי עבור החטופים.שהוא חיי אדם עתידיים ,קצת אמורפי אבל כואב וכבד מאד.

ישן 07-12-2007, 17:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה מערבב שתי עיסקאות. ששה חיילי הנח"ל שוחררו בסוף 83 בעסקת אנצאר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אין מחיר גבוה מדי? בעיסקת..."

בעיסקת אנצאר שחררה ישראל 4700 מחבלי אש"ף שנפלו בשבי במלחמה בלבנון, והוחזקו במחנה
שבויים בלבנון בתמורה ל6 מתוך 8 חיילי נח"ל בנפלו בשבי בדרום ביירות בספטמבר 1982, בנסיבות
מביכות למדי.
שני הנח"אים האחרים, יוסף גרוף ונסים סאלם, הועברו לידי ארגונו של ג'יבריל, ואליהם צורף חזי שי,
שישב בתחילה בשבי הסורי.
שלושה חיילים אלה הם ששוחררו בעיסקת ג'יבריל, שהייתה חמורה לאין שיעור מעיסקת אנצאר, למרות ששוחררו בה פחות אנשים. הסיבות לכך שהיא הייתה חמורה, הן שתיים:
1. אופי המחבלים ששוחררו - בעיסקה שוחררו הנתעבים שבנתעבים .
2. העובדה ששוחררו מחבלים מורשעים, ולא שבויי מלחמה שנפלו שבידינו במהלך קרב.

העיסקה הייתה גרועה מאוד, אבל ליד עיסקת טננבאום היא מציאה מארץ המציאות. בעיסקת טננבאום
גם ויתרנו על קלפי המיקוח לרון ארד, וגם שחררנו "מחבלים פלסטיניים בלי דם על הידיים", שאחד
מהם, לואיי סעדי, שיקם במו ידיו את שתית הג'א"פ בשומרון והביא למותם של עשרה ישראלים, עד
שחוסל.

שחרור מחבלים חייב להיות בהתאם לקו מנחה אחד: שלא ייגרם יותר נזק כתוצאה מהשחרור.
מחבל משוחרר שהרג בעקבות שחרורו, הופך את העסקה לגרועה. יש לשחרר מחבלים תמורת
חיילים שבויים, אבל אין להסכים לשחרורם באזור - יש לשגר אותם הרחק הרחק מכאן, ולהציב
זאת כתנאי לעיסקה. שחרור מחבלים במחסום ביתוניה, הוא דבר פסול.
ישן 07-12-2007, 21:49
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
יש פה סוג של שפיטה כלפי ההורים האומללים האלו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "[QUOTE=juda]על המדינה לעשות..."

והיא לא הוגנת.
אתה יכול להאשים את התקשורת שבונה חוסר אמון, אבל אי אפשר להתעלם מדברים שגולשים החוצה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש עדיין שבויים ונעדרים וגורל כולם אינו ידוע, כולל השבוים בלבנון. להאשים את התקשורת שלציבור יש תחושת של חוסר אמון מהמנהיגות הצבאית והמדינית זה להתעלם מהמצב בשטח.לא חסרות לנו דוגמאות לבניית חוסר האמון הקיים. יש חוסר אמון והוא מוצדק. אי אפשר בכח להיצמד לגלוריפיקציה שאנחנו אוהבים לעשות לצה"ל ולערך הנעלה שלא מפקירים שבוי בשטח, לא פצוע או גופה. כולם צריכים לחזור הביתה. יש פשלות והן קשות מאד גם מההיבט המדיני.
המשפחות מקבלות עידכונים, לבטח יותר מאשר אנו, קוראי העיתונות. אני מאמין שהם גם מקבלים הנחיות ואולי גם בקשות לא לפעול בצורה מסויימת, ואם לא - זה חמור מאד, אבל הם גם יושבים בתוך עמם.
ואיזה אמון אתה רוצה בדיוק מהמשפחות? התקשורת ממציאה את שיחרורי אסירים מול הרשות הפלסטינאית ללא תמורה, למעט הבטחות ערטילאיות עתידיות וגלעד שליט עדיין בידי החמס?
התקשורת המציאה את המילים של אולמרט במלחמה האחרונה לגבי החיילים השבויים והיא זו ששינתה את המילים או את המטרות?
אתה בטוח במאת האחוזים שהשבויים נמצאים בראש סדר יומה של הממשלה, שאמורה לדאוג לשחוררם המהיר הביתה? לצערי, אני בספק, מקווה שאני טועה, אבל אני בספק ולא ספק קטן. פעם האמנתי שכן.
ואם המשפחות בספק, זו חובתם להניע את הגלגלים ולשמר את התודעה. אם לא הם, אז מי?
גם אני היתי מעדיף יותר איפוק ופחות פומביות, כי העיסקאות האלו מתבצעות כמו עיסקאות בשוק המסחר, אבל אם אני מנסה לעמוד במקומן, אני בספק אם הייתי נוהג אחרת. וזה לא קשור להסתכלות על ה"אני" בלבד.

שבוי שיושב בשבי, אכן לא יודע מה בדיוק עושים , אבל כשהוא יושב שם, אותו חייל שהמדינה שלחה אותו אל תוך הסכנה, חייב להאמין ולדעת שהמדינה עושה הכל בשביל להחזירו.
עיניין "המחיר" הוא בעייתי מאד, כי הויכוח הציבורי על המחיר שולח גם מסר לחיילים הנוכחים והעתידים להיות חיילים, שהכל עיניין של מחיר ואם המדינה מוכנה לשלם את המחיר. חייל שיוצא להלחם על הגנת המדינה שלו לא רוצה להיחשב כסחורה, חייל שיוצא לקרב חייב לדעת ולהבין שיש סיכוי שלא ישוב בחיים וסיכוי שיפול בשבי, אבל גם לדעת בוודאות, שאם יפול בשבי, בכל מצב יעשה הכל ומהר להחזירו הביתה.

אני אדם מאד פשוט, נכון, פעם היו תקופות יותר קשות ופעם הינו פחות מקצועיים ופעם ופעם. זה היה פעם, אנחנו צריכים לשאוף למעלה ולשפר.
אתה חושב שהמוחצנות שקיימת היום פוגעת, אני כבר לא בטוח שהיא פוגעת כל כך, למרות שבעבר חשבתי דיי דומה לכיוון מחשבותיך.
אז חיזבאללה מנצל את ההיבט הפסיכולוגי, סו וואט?
במקום שניילל שאנחנו נותנים לו נשק פסיכולוגי ליד הגיע הזמן שננהל איתם את המלחמה באותה שיטה, אולי והלוואי וזה יעזור.
החיזבאללה מאשים אותנו תמיד באי ביצוע או בעיכוב ביצוע עיסקאות לשיחרור השבויים, מעלה את הרף בהסתמך, כך טוענים, על המשפחות הסובלות ועל הערך שאנו מעניקים לחיי אנשינו. חיזבאללה הוא אירגון חלש, לטעמי, בימים אלו והוא זקוק לשבויים הללו אצלו, הם ממנפים אותו עוזרים לו לשמור על הסכסוך, שהוא הבסיס לקיומו. אז נשפיל אותו השכם וערב, מכל בימה נציין את האמת המבישה, שמדובר באירגון חלש שלא מעוניין לבצע עיסקה כדי לשמר את כוחו שלו ולהעלים את חוסר ההישגיות מהעולם הערבי ותומכיו ע"י החזקת שבויים.
חוץ מזה, החיילים נמצאים על אדמת לבנון ולאדמת לבנון יש ממשלה ולא ממשלה חלשה כמו קודמותיה. צריך למצוא דרך להבהיר לסניורה שישתלם לו להיות חלק בהגעה לעיסקה למען השבויים שלנו. הרי סניורה זקוק לעזרה כלכלית והמערב חפץ בהישארותו בראשות לבנון, אז למצוא דרך להתחיל להתנות סיוע גבוה יותר עם ביצוע עיסקה שתראה את כולם כמנצחים,גם החיזבאללה עצמו זקוק להישגים בתוך לבנון מול ממשלת לבנון וממשלת לבנון כן מנהלת איתו מגעים ומבצעת עיסקאות וממשלת לבנון כן זקוקה לסיוע חיצוני.
ובמקביל, כמובן שהממשלה שלנו תמשיך בכל המגעים והמהלכים הסודים היא עושה למען שיחרורם.

סיפור סבוך.

הא וחג שמח

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 07-12-2007 בשעה 21:53.
ישן 08-12-2007, 16:13
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "יש פה סוג של שפיטה כלפי ההורים האומללים האלו"

1.אתה טוען שאני שיפוטי כלפי הורי הנעדרים והשבויים. אכן יש לי בקרות על חלקם (לא כולם) ועל חלק מהמהלכים שהם עושים. לדעתי הבחישה שלהם יותר מדי בולטת תקשורתית ועוזרת לחיזבאללה ולשאר ארגוני הטרור שזאת דרכם להחליש אותנו.
2.התקשורת היא חלק מהמשחק הזה וגם היא בוחשת בביצה בצורה לא הוגנת ולא נכונה.
3.מה זאת אומרת שהשבויים נצאים בראש סדר העדיפות בעיניך? אתה חושב שרוה"מ או שהב"ט צריך ללכת מדי ערב לישון כשהוא עטוף שק?? ובכל בוקר לבוא ולדפוק על השולחן עם הנעל ולשאול מה עשיתם עם השבויים? זה לא עובד כך. לעומת זאת כאשר מקימים צוותי עבודה ומנהלים מגעים באמצעות מדינות שלישיות - בכל פעם שנולדת אפשרות כזאת -זה נקרא בראש סדר העדיפויות.
4.החיבזללה -צבאית זה ארגון קטן ממודר ומתוחכם שלמד את יסודות ההתארגנות הנכונה והשימוש המושכל בכלים העומדים לרשותו ,החל מהכלים הצבאים ,המודיעיניים והתפישתיים / תקשורתיים (ל"פ). כוחו העיקריי בגיבוי האזרחי שנותנים לו האזרחים שבקרבם הוא חי ומהם צמח.
5.מטרת ההשוואה שעשיתי בין ימים עברו לבין ימינו אלה היא רק כדי להסביר ל"חיים חדשים" שחוסר האימוו שלה בהנהגה הצבאית והמדינית של מדינת ישראל אינו במקומו.
אני מבין את חששה של כל אם כשבנה עומד להתגייס וציינתי שיש לנהוג באיפוק .זאת הדרך הנכונה -לדעתי כמובן.
סתם אנקדוטה -בענין הנאום של אולמרט בסדר, לא מוצלח, אתה זוכר את הנאום של אשכול המגמגם בתקופת ההמתנה של מלחמת ששת הימים? ם הוא לא היה מוצלח. היו גנרלים שקפצו ורצו להדיחו ובאמת הביאו את משה דיין. ומשה דיין היה אדם ישר והגון? אם הוא היה חי היום הוא היה עומד לדין על הרבה מאד עבירות של פגיעה מינית מתמדת בנשים נשואות ובחיילות ,שחיתות כלכלית וגניבת עתיקות. אבל הוא היה גיבור בעיני אנשים. למה? השד יודע . כנראה התקשורת היתה מגויסת וטייחה הכל. (בדיעבד הוא גם לא היה מצביא כ"כ גדול וראינו איך ארגן את הצבא לקראת מלחמת יו"כ כשר בטחון לעומת אשכול הנואם הבינוני אבל החכם שהכין את הצבא למלחמת ששת הימים)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:47

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר