לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #14  
ישן 09-12-2007, 09:08
צלמית המשתמש של ZVI O
  משתמש זכר ZVI O ZVI O אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.10.04
הודעות: 114
מתוך האתר של עריית חיפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "נושאות מטוסים בנמל חיפה"

http://www.haifa.muni.il/Cultures/h...s/tsiShoshi.htm

הצי השישי חוזר לחיפה

אונייה ראשונה מבין סדרת אוניות של הצי השישי תעגון היום בנמל חיפה ועליה 250 קצינים וימאים שישהו בעיר 3 ימים


מאת: רוני גרוסמן
תאריך: 26 נובמבר 2007אונייה ראשונה מבין סדרת אוניות של הצי השישי תעגון היום (יום שני 26 נובמבר 2007) בנמל חיפה ותשהה בחיפה שלושה ימים.

בישיבת הכנה לקראת הביקור אותה קיים מנכ"ל העירייה שמואל גנץ מסר קונסול הכבוד של דנמרק בישראל גדי ססובר כי במהלך החודשים הקרובים יגיעו לחיפה אוניות נוספות של הצי השישי כאשר האונייה השנייה ועליה 500 אנשי צוות מתוכננת לעגון בנמל במהלך חודש דצמבר ולאחריה תעגון בנמל אונייה נוספת בחודש ינואר.

נציגי הצי השישי הודיעו כי בכוונת חיילי הצי לקיים פעילות התנדבותית בעיר ובמסגרת זו יצבעו חיילי הצי כבר השבוע מועדון קשישים ומועדונית לילדים בסיכון.

חזרת אוניות הצי השישי לחיפה מהווה המשך למאמצים אותם משקיע ראש העיר יונה יהב, בנושא מאז נבחר לתפקידו. לפני כשלוש שנים הוזמן יהב, לפתוח את "ועידת אייפק" של השדולה היהודית בארצות הברית. במהלך הוועידה נפגש עם מנהיג הרוב הרפובליקני בסנט ועם סנטורים נוספים וביקש מהם כי יסייעו קבלת הסכמת פיקוד הצי האמריקאי לעגינת אוניות הצי לעגון בנמל חיפה בהיקפים שעשו זאת לפני פרוץ האינתיפאדה וכי צוותי האוניות ירדו לחופשת חוף בחיפה.

ראש העיר חזר על בקשתו בפני שגריר ארה"ב ומפקדי הכוחות האמריקאים בהם מפקד הצי השישי וסגן מפקד הצי האמריקאי בעת ביקורם בחיפה.

מאז פרוץ האינתיפאדה בשנת 2000 הפסיק הצי האמריקאי לחלוטין את עגינת האוניות בנמלי ישראל מחשש לפיגועים וזאת על פי הנחיות פיקוד הצי מאז נפגעה המשחתת האמריקאית קול בנמל עדן בסעודיה, בתאריך 12.10.2000, פגיעה שגרמה למותם ופציעתם של אנשי צוות האוניה.

לעגינת הצי השישי בחיפה משמעות רבה לכלכלת העיר. על פי תחשיב שנערך בעבר נושאת מטוסים כשעל סיפונה צוות של כ - 5500 אנשי צוות "שווה" לעיר כמיליון דולר בהצטיידות ובהוצאות אישיות לחופשה. בעבר ספרו מפקדי הצי כי חיפה היא יעד החופשה הפופלרי ביותר בים התיכון.

ראש העיר יונה יהב יקבל היום (יום שני 26 נובמבר 2007) בשעה 17:00 את מפקדי האונייה בראשותו של קומנדור RIC F WEILENMAN בלשכתו.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה ל POM על החתימה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 09-12-2007, 09:35
  strong11 strong11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.04
הודעות: 2,109
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "נושאות מטוסים בנמל חיפה"

אני ביקרתי על הנימיץ בעת שעגנה בנמל חיפה באפריל 1978. הגעתה של ספינת הדגל החדשה לגמרי של הצי האמריקני, לא שכן ספינת הקרב הגדולה ביותר שנבנתה אי פעם, עוררה כמובן התרגשות רבה בארץ בימים ההם. לדעתי זו הייתה פעם ראשונה שנושאת מטוסים אמריקנית עגנה בנמל חיפה, והתזמון היה קשור ישירות בביקור סאדאת בישראל ותחילת המו"מ על הסכם השלום עם המצרים (כנראה עד אז חששו האמריקנים להכעיס את הערבים). את הנימיץ ליוותה ארמדה שלמה של תריסר סיירות, משחתות, אוניות אספקה ושירות. בין המבקרים הרשמיים הרבים על סיפון הנימיץ היו כל חברי הנהגת המדינה וצה"ל דאז, ובכלל זה הרמטכ"ל היוצא והנכנס (החילופים בינהם נערכו באותם הימים ממש). וכן גורמים רבים בח"י ובחיל האוויר, שרצו לחזות מקרוב בפלאי הטכנולוגיה האמריקנית ובכלל זה מטוסי הטומקט המרשימים (זו ה DEPLOYMENT הראשונה שלהם על סיפון הנימיץ, שעד אז הפעילה מטוסי פנטום מיושנים). הביקור הזכור ביותר מבין ביקורי נושאות המטוסים של הצי השישי היה דווקא זה של הסרטוגה חודש לפני מלחמת המפרץ הראשונה, אז טבעו 21 ממלחיה בתאונת מעבורת מיותרת ב 22 לדצמבר 1990, ערב הפלגתה אל הים האדום.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 09-12-2007 בשעה 09:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 09-12-2007, 13:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,840
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "נושאות מטוסים בנמל חיפה"

פונץ´ - עדינה

עדינה מסתכלת
מתנשקים מתנשקים אלפים מתנשקים על החול החם
ועדינה הולכת הביתה
ועליזה מתגלגלת מן הקיר אל הקיר הספרים ההורים והערב גם
ועדינה הולכת הביתה
חייל אמריקאי במיטה
חייל אמריקאי במיטה
חייל אמריקאי במיטה היי
חייל אמריקאי במיטה

עדינה מסתכלת
מתחילה להכיר והלילה צעיר כבר מאוחר
ועדינה ניגשת לדרך
ועדינה מתקרבת
מתבשמים מתקשטים היא אינה יכולה לאמוד מתי
עדינה עוברת דרך שער הזהב

חייל אמריקאי במיטה
חייל אמריקאי במיטה
חייל אמריקאי במיטה, היי
חייל אמריקאי במיטה

פה פה פה פה דה דה דה דיי....

ובבוקר אלף שירים ספרדים לא יספרו את הכל
איך שהמורה התעצבן ועדינה בדיאטה בשורטס כחול
מעיטה על עצמה בכי נורא
כשהמורה התעצבן וסיפר למנהלת שהעיפה את עדינה

עדינה מסתכלת
מתנשקים מתנשקים אלפים מתנשקים על החול החם
ועדינה הולכת הביתה
עדינה מסתכלת מתנשקים מתנשקים מתנשקים מתנשקים על החול החם
ועדינה הולכת הביתה
עדינה הולכת הביתה
עדינה הולכת הביתה

פה פה פה דה דה דיי...
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #25  
ישן 09-12-2007, 13:36
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,813
סרטוגה - הפספוס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "נושאות מטוסים בנמל חיפה"

הקיבוץ שלי קיים מסורת ארוכה של אירוח מלחים מאניות הצי השישי בין אמצע שנות ה-80 לתחלית ה-90, בתיאום עם משרד USO המקומי. המלחים היו מגיעים לקיבוץ בהסעה ומתפזרים למשפחות, בד"כ ביום שישי בערב - לאחר שעתיים-שלוש עם המשפחה היו כולם נפגשים ברוחת הערב החגיגית של שישי בערב.
בתמורה חברי הקיבוץ היו זוכים לביקור על הספינה בהדרכת אחד המלחים. אישת יצא לי לבקר על נושאת המוסקים אינצ'ון, ספינת האספקה סיימון לייק, והפריגטה רוברט בראדלי (טיפוס הזארד) - ביקור זה זכיתי לשמש כמתורגמן לעת-מצוא. באפריל 86 ביקרה בחיפה נומ"ט סרטוגה, ולאור הביקוש הרב בקיבוץ הביקור פוצל לשניים - המבוגרים ביקרו בספינה ביום אחד, וילדים ונוער היו אמורים לבקר יומיים אחרי. ההורים שלי ביקרו ואף זכו לצפות בנחיתה של מסוק סופר-סטליון (היסעור האמריקאי) על הסיפון. אבל לנו הילדים לא היה מזל - ב-5 באפריל התפוצצה פצצה בדיסקוטק במרכז ברלין שהתפרסם כמקום מפגש לחיילים אמריקאים. העקבות הובילו אל לוב ויום לפני הביקור הספינה עזבה את הנמל, כדי להשתתף במבצע "קניון אל-דוראדו" בו הופגזו יעדים תומכי-טרור בכל רחבי המדינה. אנחנו נאלצנו להסתפק בתמונות שהורינו צילמו.
שנה מאוחר יותר נעשה נסיון לפצות אותנו על הפספוס בביקור על סיפון צוללת מטיפוס לוס אנג'לס שביקרה בנמל, אך הביקור בוטל מסיבות בטחון-מידע.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #44  
ישן 11-12-2007, 22:54
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 03.01.05
הודעות: 4,584
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "סתם שאלה, האם יש סיכוי..."

כתבה משנת 2003 :

ציטוט:
חיפה: פעילות להחזרת מלחי הצי השישי

בין השנים 1980-2000 שהו בחיפה יותר ממיליון ימאים אמריקנים; ההוצאה השנתית של צוותי חיל הים האמריקניים בחיפה נאמדה ב-30 מיליון דולר; משך השהות הממוצע של אנשי הצי השישי בעיר היה בין 5 ל-10 ימים
משה גוטר

שגריר ארה"ב בישראל, דן קרצר, וראש העיר, יונה יהב, יפעלו במשותף כדי להחזיר את אוניות הצי השישי לנמל חיפה. כך סוכם בפגישה אותה קיים השגריר האמריקני עם ראש העיר במהלך ביקור רשמי שערך בחיפה. השגריר ציין כי קיימות סיבותרבות להפסקת ביקורי הצי השישי בעיר ואולם בכוונתו לפעול בכל הדרכים האפשריות להחזרת המצב לקדמותו.

עוד סוכם בפגישה כי לאחר כניסתו של מפקד הצי השישי החדש לתפקידו הוא יוזמן לביקור רשמי בחיפה כאורח של העירייה וחיל הים. ביקורי הצי השישי בנמל חיפה החלו בשנת 1979. תחילה ביקרו בנמל 10-5 אוניות מדי שנה, ולאחר פתיחת משרדי הקישור של הצי השישי בחיפה, בשנת 1980 עלה מספר הביקורים והגיע ל-40 עד 50 אוניות בשנה.

בכל ביקור של נושאת מטוסים ואוניות הליווי שלה הגיעו לחיפה כ-5,000 מלחים, טייסים, חיילים וקצינים אשר שהו בעיר בין 5 ל-10 ימים. בין השנים 1980-2000 שהו בחיפה מאות אלפי חיילים וקצינים, ובסך הכל יותר ממיליון ימאים. התרומה הכלכלית המצטברת של ביקורים אלה מוערכת בכ-350 עד 400 מיליון דולר.

ראש העיר, יונה יהב, עמד על החשיבות הכלכלית העצומה שיש לביקורי הצי השישי לחיפה, לעסקים הפועלים בה ובכלל זה בתי מלון, מסעדות, פאבים, מוניות, חנויות למזכרות, ספקים של מזון דלק וציוד לאוניות. ההוצאה הממוצעת של איש צוות חיל הים האמריקני בחופשת חוף נאמדת ב-100-150 דולר ליום וכוללת טיולים, בילוי, בידור, ספורט, אירוח ורכישת מזכרות. ההיקף השנתי נאמד ב-15-30 מיליון דולר. ראש העיר אמר כי לביקורי הצי השישי חשיבות לאומית החורגת מהשיקולים הכלכליים, על כן עיריית חיפה תעשה ככל הנדרש להחזרת אוניות הצי השישי לעיר.

מקור : http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...2814754,00.html


כתבה משנת 2006 :

ציטוט:
יוחזרו אוניות הצי השישי?
כתב קריות באינטרנט | 23 ינואר 2006 01:02
שגריר ארה"ב בישראל ריצ'רד ג'ונס וראש העיר חיפה יונה יהב, יפעלו במשותף להחזרת אוניות הצי השישי לנמל חיפה. כך סוכם בפגישה אותה קיים השגריר האמריקאי עם ראש העיר במהלך ביקור רשמי אותה ערך בחיפה.

השגריר ציין כי קיימות סיבות רבות להפסקת ביקורי הצי השישי בחיפה ובראשן הסיבה הביטחונית ואולם השגריר הביע הבנה לחשיבות הכלכלית והסמלית שיש לביקורי הצי ה – 6 בנמל חיפה ועל כן הביע נכונות לסייע בקידומו של הנושא.

ביקורי הצי ה – 6 החלו בחיפה בשנת 1979. תחילה ביקרו בנמל 5 – 10 אוניות מדי שנה ועם פתיחתם של משרדי הקישור של הצי השישי בחיפה בשנת 1980 עלה מספר הביקורים והגיע ל - 40 עד 50 אוניות בשנה.

בכל ביקור של נושאת מטוסים הגיעו לחיפה כ- 6000 אלפים חיילים, מלחים טייסים וקצינים שהו בחיפה בין 5 ל- 10 ימים. בין השנים 1980 – 2000 שהו בחיפה מאות אלפי חיילים וקצינים אשר ששהו בחיפה במשותף יותר ממיליון ימים התרומה הכלכלית המצטברת של ביקורים אלה מוערכת עד היום בכ - 350 עד 400 מיליון דולר".

ההוצאה המינימלית של איש צוות חייל הים האמריקני בחופשת חוף [טיולים, בילוי, בידור, ספורט ואירוח] היא כ 100 דולר – 150 דולר ליום.

המשמעות הכוללת היא רכישת שירותים בהיקף של 15 - 30 מיליון דולר לשנה. בנוסף "משאירה" כל נושאת מטוסים בביקור ממוצע [כשבוע ימים] כחמישה מיליון דולר.

ראש העיר יונה יהב עמד על החשיבות הכלכלית העצומה שיש לביקורי הצי השישי לחיפה לעסקים הפועלים בה ובכלל זה מסעדות, פאבים וספקים שונים של האוניות.

"לביקורים אלו חשיבות לאומית החורגת מהשיקולים הכלכלים שיש לקשר בין ישראל לצי האמריקני ועל כן עיריית חיפה תעשה הכל להחזרת הצי השישי לחיפה".

מקור : http://www.krayot.com/articles/8647.htmlואיזושהי תזוזה ב- 2007 :

ציטוט:

הצי ה–6 חזר לחיפה
כתב קריות באינטרנט | 27 נובמבר 2007 12:24250 קציני וימאי משחתת הצי השישי של ארצות הברית "oscar austin's" עגנו בנמל חיפה במסגרת סיור שגרתי אותו מקיימת המשחתת בנמלי הים התיכון.

בקבלת פנים אותה קיים הערב ראש העיר חיפה יונה יהב למפקד האונייה קומנדר ERIC WEILENMAN ואנשי צוותו סיפר המפקד כי במהלך 3 ימי שהיית האונייה בחיפה יקיימו הימאים פעילות התנדבותית במועדון נוער ובמועדון קשישים. את זמנם הפנוי מתכננים הימאים לבלות בסיורים בחיפה, ירושלים ונצרת.

עוד אמר המפקד כי מדובר באונייה ראשונה של הצי ה–6 מבין שורה של אוניות אשר מתוכננות לפקוד את חיפה במהלך השבועות והחודשים הקרובים.

חזרת אוניות הצי השישי לחיפה מהווה המשך למאמצים אותם השקיע ראש העיר יונה יהב, להשבת הצי האמריקאי לחיפה [ אשר הפסיק את עגינת האוניות בנמלי ישראל עם פרוץ האינתיפדה בשנת 2000.

מקור : http://www.hnews.co.il/articles/13820.html
ככה שעוד הכל פתוח ....
_____________________________________
! This is Sparta

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #60  
ישן 03-01-2018, 19:12
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,469
תיעוד ביקורי נומ"טים בישראל, 1978-1991
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "נושאות מטוסים בנמל חיפה"

ביקור הרוזוולט ומשחתת הליווי שלה הג'ון רוג'רס בסוף מאי 1991, במקביל למבצע שלמה. הרוזוולט הייתה בדרכה חזרה הביתה ממלחמת המפרץ הראשונה. זה היה ביקורה השני של הרוזוולט, אחרי שכבר ביקרה פה ב 1989. היא תשוב לבקר פעם אחרונה ב 1995.

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAolvwork438330

ביקור השני של הנימיץ בישראל בנובמבר 1981 בסמוך ליום הקרב במפרץ סירטה, שם הפילו טומקטים שלה צמד סוחוי-22 לוביים ורצח סאדאת. אל הנומ"ט התלוו שתי סיירות הליווי הגרעיניות - הטקסס והמיסיסיפי.

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN16782

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN16788

הביקור השלישי והאחרון של הנימיץ ב 1985

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN22673

הביקור הראשון של הסרטוגה בקיץ 1987. הביקור הבא, בדצמבר 1990, יסתיים כזכור בצורה טראגית, וזאת ערב פרוץ למלחמת המפרץ הראשונה.

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN24149

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN28820

הביקור הראשון של האייזנהאור בישראל במאי 1979, שנה בדיוק אחרי ביקור אחותה הנימיץ. הנומ"ט תשוב ותפקוד את ישראל לא פחות משש פעמים נוספות - 1982, 1984, 1988, 1990 (אאל"ט ביקור כפול ביחד עם הפורסטל), 1995 ואפריל 2000, הביקור האחרון של נומ"ט אמריקנית כלשהי בישראל עד להגעת הג'ורג ה.ו. בוש בקיץ שנה שעברה . "שיאנית הביקורים", כבוד!

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAolvwork428593

ביקור משחתת הטילים הניקולסון במרץ 1982. המשחתת התלוותה אל הנומ"ט אייזנהאואר בביקורה השני בישראל.

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN16032


ביקור אגד אמפיבי ובכלל זאת נומ"ס הגוואדלקנל בישראל במרץ 1989 בתום תרגיל "ג'וניפר הוק" (למי שחשב שסדרת תרגילי השת"פ ישראל-ארה"ב הקרויות "ג'וניפר-משהו" ו "נובל-משהו" נולדה בעשור האחרון...)

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN30309

ביקור הסיירת הטילים הבלנאפ באוקטובר 1986. הסיירת התלוותה אל הנומ"ט ג'ון פ. קנדי. זו היה ביקורה הראשון מבין השניים של הקנדי בישראל, הבא יתרחש בינואר 1989 (לפני התרגיל המוזכר לעיל).

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN29619

ביקור פריגטת הטילים הג'ק ויליאמס בישראל בסתיו 1983, עת פעלה במסגרת השייטת האמריקנית לחופי לבנון (שכללה בין היתר את ספינת הקרב הניו-ג'רזי). לאורך השנים פקדו לא מעט פריגטות אמריקניות את חיפה, הן אחיותיה של הויליאמס למשפחת OHP והן ממשפחת הנוקס המוקדמת יותר. ב 20 השנים האחרונות הויליאמס משמשת כספינת הדגל של הצי הבחרייני.

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN18564

ביקורים נוספים לא מתועדים בארכיון זה הם הראשון של הנימיץ (הגם שתמונות ממנו התפרסמו באשכול זה), של האייזהאואר כמפורט לעיל, הפורסטל באפריל 1990 (הגם שתמונות ממנו התפרסמו באשכול זה), האנטרפרייז במאי 1996, הג'ורג' וושינגטון ב 1994 ושוב ב 1998 וכן הרוזוולט כמוזכר לעיל. כמובן שהיו ביקורים נוספים של ספינות לוגיסטיות, ספינות אמפיביות, נומ"סים (שכמה מהן פקדו גם את נמל אילת בשנים האחרונות) ועוד.

הנה רוה"מ רבין ז"ל בקדנציה הראשונה שלו מבקר על משחתת הטילים המאהן בחיפה ב 1976. זו הייתה הספינה האמריקנית הראשונה לפקוד את ישראל מאז 1963!

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN48639

ובטח חשבתם שהמפלצות האמריקניות היו הראשונות לפקוד את חיפה... אז זהו שלא... לפני 80 שנים, בקיץ 1938, פקדה את מחוזותינו אוניית המערכה הריפולס של צי הוד מלכותו (דאז), זאת במסגרת אירועי המרד הערבי הגדול שהתחולל במנדט הבריטי בארץ הקודש. אותה הריפולס, שעוד נטלה חלק בקרב הימי בהליגולנד לפני 100 שנים בדיוק, טובעה על ידי מפציצים יפניים לא הרחק ממלאיה בדצמבר 1941.

https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Repulse_(1916)#/media/File:HMS_Repulse_LOC_04034u.jpg


https://images.hollis.harvard.edu/p...IAolvwork472835
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #61  
ישן 04-01-2018, 08:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,813
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "תיעוד ביקורי נומ"טים בישראל, 1978-1991"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
ביקור אגד אמפיבי ובכלל זאת נומ"ס הגוואדלקנל בישראל במרץ 1989 בתום תרגיל "ג'וניפר הוק" (למי שחשב שסדרת תרגילי השת"פ ישראל-ארה"ב הקרויות "ג'וניפר-משהו" ו "נובל-משהו" נולדה בעשור האחרון...)

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN30309

כמות גיחות האימונים של מסוקי האגד מעל מישור החוף היתה עצומה, כל יום ראינו עשרות גיחות כאלה. במקרים רבים הגיחות שילבו מספר דגמים של מסוקי תובלה, למשל שילוב של צ'ינוקים עם CH-46 או CH-53. בהתחלה, כשהם היו עוברים מעל הקיבוץ היינו מתרגשים ומסתכלים - אחרי כמה ימים זה כבר נהיה הרגל והתעלמנו. אני לא יודע כמה זמן נמשך התרגיל, בראיה לאחור הוא לפחות הרגיש ממש ארוך - אולי אפילו חודש.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #73  
ישן 25-07-2018, 23:37
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,469
מאות חיילים בספינת הענק: נושאת מסוקים צרפתית עגנה בנמל חיפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "נושאות מטוסים בנמל חיפה"

https://news.walla.co.il/item/3172117

"דיקסמיד" הצרפתית עגנה בנמל והחיילים שעל סיפונה זכו למעט נופש על החוף. מחר תיערך על סיפונה הקרנה של משחק הכדורגל של חצי גמר המונדיאל צרפת-בלגיה. עד יום הבסטיליה צפויים נוסעיה כבר לשוב ללב ים. צפו בתיעוד הרחפן

"ברור לי שיש יהודי אחד על הספינה, וזה אני"
היא משמשת שנושאת מסוקים, בית חולים שט, ובין אלף הלוחמים שעל סיפונה מצאנו גם את הרב של חיל הים הצרפתי. שיחה עם קפיטן הרב בצלאל אבא לוי בגשר הפיקוד של ספינת המלחמה דיקסמיד, שעגנה השבוע בנמל חיפה במסגרת תרגיל משותף עם חיל הים הישראלי

https://www.makorrishon.co.il/news/64869/
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #78  
ישן 17-09-2019, 19:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,986
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "כל הדרך מדרום אמריקה: אניית צי ברזילאית עגנה לראשונה בחיפה"

_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.79 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר