לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2007, 23:29
  עדי-אילת עדי-אילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.06
זה שיצרני תוכנות צד ג' לא יצרו תוכנת פאקס תואמת Vista
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מה עניין מחט לתחת? לא באתי..."

או רוים עבור התוכנות שלהם תשלום, או היות ובישראל לא משווקים אותן תוכנות הופך את Vista לנכה ?
אל תנסה להיות מצחיק, כי עניין די עצוב ומראה עד כמה בישראל מתעסקים בשטויות במקום בפתרונות יותר רציניים והכל מתורגם רק לכסף ולמה כדאי ומה לא כדאי.
לא כתבתי, כי אין בעולם תוכנות פאקס תואמות Vista אלא רק כתבתי, כי אני מחפש כזו כאן בארץ ( במיוחד באילת) או חינמית או זולה, לא ביקשתי ניתוחי אופי למערכת ההפעלה, ממישהו שעדיין לא מומחא בתחום זה, לא התנסה בה ממש לעומק אלא רק משמש כמנהל את אחד ממאות הפורומים העוסקים בתמיכה טכנית ומנצל את מעמדו לציון לשבט או לחסד מעכת הפעלה שרק נולדה וכבר בשימוש של מיליונים כ עולם, אולי לא דווקא בין משתתפי Fresh.
זה שכל מה שמסתובב סביב LINUX חינמי ידוע ולא חדש ולא גילית לי בזאת את אמריקה אלא מדובר ב"סביב" ולא "בתוך" LINUX וכאן ההבדל הקטן ממנו אין אף פעם להתעלם. LINUX זו רק מערכת הפעלה, VISTA, XP ודומיה הן "חבילות" המכילות כמעט כל מה שמשתמש מחשב צריך. אז חסר באחת מגירסאות Vista קטע (מה שגם לא קיים ב-LINUX ), אז מה ? ביקשתי פתרון, לא פניתי בשאלה כדי לעשות צחוק ממני ומעובדה זו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2007, 21:29

לא כתבת "לא בשלה", כתבת "מערכת נכה"
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "דומני שכולם מסכימים שויסטה לא..."

אינני יודע מדוע היא נראית לך "לא בשלה", כמובן מי שלא מכיר אותה קצת חוש מנה ונרתע תקינ, במיוחד כשלעבור מ-XP אליה עולה כסף. ידוע, כי את XP הצליחו לפרוץ כלומר להפיץ בדרך לא חוקית גירסות מיועדות לאירגונים ולהתקין אותן באלפי מחשבים ללא תשלום, בה בשעה, את ויסטה יהיה הרבה יותר קשה לזייף, וזאת אחת הסיבות העיקריות של רוב "מתנגדי ויסטה" הצצים פה ושם. אני לא נולדתי ממש אתמול אלא שילשום וערתי את רוב מערכות ההפעלה הגראפיות החל ב-Win3,0 עד XP לכן אני גם יודע, לפחות כמוך, מה מגרעותי כל אחת מהן וגם מה רוב יתרונותיהן. כמובן ל מערכת כזו יש ללמוד מחדש, אך עד כה לא מצאתי בה שום חסרון או "נכות" רצינית, מלבד אי-תאימות אחורה בהתקנים ישנים או כמו במקרה דנן - חוסר יישום פאקס מובנה.
לא בא לי להיכנס כעת אל ויכוחים או בירור מי אלה "אלפי" המתנגדים ומה שיקוליהם ונימוקיהם, אך את אלה שאני מכיר, הרוב מסתובב סביב שיקולים כספיים, שיקולי נוחיות או הרגל או לחילופין - חוסר רצון או קושי אישי להתנסות במשהו מאתגר וחדש.
אגב - אל המערכת מגיעים ללא הפסק תוספים ותיקונים באופן אוטומטי, לכן סביר להניח אם יש אפילו נקודות הזקוקות לתיקון, הן ישודרגו בהתאם ובמהירות כדי לייצב מה שעדיין דורש שיפור, אם בכלל.
לעצם הנושא - אני ממתין עדיין לפתרון, כי עד כמה שביררתי, לא קיימת לרכישה בישראל תוכנת פאקס משביעת רצון העובדת גם על ויסטה, אפילו לא חינמית ולא במחיר סביר אולי כי לאחרונה נמצאות במכירה מסיבית מדפסות זולות ביבוא מסין, משולבות סורק ופאקס פנימי, המבטלות במידה מסויימת ( אך לא לחלוטין ) את הצורך בתוכנת פאקס עצמאית.

ישן 27-12-2007, 23:59
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עדי-אילת שמתחילה ב "לא כתבת "לא בשלה", כתבת "מערכת נכה""

כן, מערכת לא בשלה היא מערכת נכה. מערכת שלא מסוגלת לעשות את מה שדורשים ממנה, ואף פועלת פחות טוב מהגרסה הקודמת, היא מערכת נכה. ולא, לי היא לא נראית ככה בכלל, כי בכלל לא ניסיתי אותה. אני מסתמך על דבריהם של מומחים בתחום.
את ויסטה קל לפרוץ בדיוק כמו את XP, וכבר כיום יש אלפי מערכות ויסטה לא חוקיות שפועלות מצויין. ואגב, אין שום סיבה שלא; הפצה בלתי חוקית של מערכת הפעלה היא אינטרס של מיקרוסופט http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=291797 זה מה שעשה אותה מונופול, וזה מה שימשיך להחזיק אותה כך.
זו אגב, אותה סיבה לחוסר תאימות לאחור. MS מוציאים מידי מספר שנים אופיס ומערכת הפעלה, שלא תומכים בשיט בקבצים ותוכניות ישנות. למרות כל ההצהרות וההתקנים, כמעט תמיד יש בעיות במעבר ממערכת אחת לשניה. זה מה שמכריח את רוב הציבור לשדרג, כי בשלב מסויים הם מגלים שהם לא מסוגלים לפתוח קבצים ולהריץ תוכנות, וכך המונופול סוחט עוד כספים.

"אלפי המתנגדים" הם כל אלו שניסו להתקין את המערכת על מחשב די חדיש, וגילו שלא זו בלבד שהם לא יכולים להשתמש בכל תכונותיה (בגלל חוסר בחומרה, כרטיס מסך חזק) היא גם איטית יותר, ולא תואמת להרבה מהתוכנות שהם משתמשים בהם. לא סתם יצרניות מחשבים גדולות (DELL,HP) נתנו ללקוחות שרכשו מחשבים עם ויסטה, אפשרות לשנמך חינם ל XP. עשה חיפוש בגוגל על הצירוף "ויסטה כישלון" או את המקבילה באנגלית, ותגלה את כל המקורות עליהן אני מדבר.

אין לי ספק שהמערכת תתוקן ותשופר, היא ממש זקוקה לזה. אין פלא שכבר עכשיו יצא SP1. מעולם לא קרה שיצאה חבילת שירות זמן קצר כל כך לאחר יציאת מוצר חדש שאמור לפעול כראוי.
לעניין המדפסות מסין, לא רלוונטי. פתרון חומרה אינו תחליף לתוכנה, ובזבוז של דפים ודיו (שיעלה לך הרבה יותר מהפקס) יוכיח לך שאין תחליף לפקס במחשב.

ישן 28-12-2007, 00:15
  yman36 yman36 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כן, מערכת לא בשלה היא מערכת..."

מעולם לא קרה שיצאה חבילת שירות זמן קצר כל כך לאחר יציאת מוצר חדש שאמור לפעול כראוי?
SP1 של XP יצא 11 חודשים אחרי XP. ואנחנו עכשיו 11 חודשים אחרי יציאת ויסטה ו-SP1 מתוכנן
לעוד כמה חודשים...

אני אישית משתמש בויסטה בבית קצת יותר מחצי שנה, ואין לי בעיות איתה.
נכון שהיא משתמשת ביותר זכרון - אבל אם 2 ג'יגה RAM איכותיים עולים היום 250 ש"ח
(והמחיר יורד On a daily basis) - כבר קשה לראות בזה חסרון. גם כרטיס המסך המובנה
הפשוט ביותר שנמכר היום, ובעצם כל כרטיס מסך שנמכר בשנה שנתיים האחרונות, גם
הזולים ביותר מביניהם, מריצים Aero חלק.

לא שהיו לי בעיות מיוחדות עם XP - אבל לטעמי ויסטה יותר יציבה (אין תקיעות לפעמים של
explorer.exe לדוגמא).

בכל מערכת הפעלה חדשה יש בעיות תאימות אחורה - זה קרה ב-XP וב-2000 וגם לפני זה,
ואני חושב שהפעם זה פחות בעייתי מהפעמים הקודמות.
בסה"כ הביקורות הרעות שנשמעו בתחילה ועדיין נשמעות (אבל פחות) די מוגזמות לטעמי,
וגם לא מגיעות לרוב ממומחים אמיתיים, אלא כתבים סטייל Ynet - רק מחו"ל.
אתה יכול אפילו להתחיל לחשוב על Migration אצלך אם אתה שואל לדעתי..
ישן 28-12-2007, 00:42
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "מעולם לא קרה שיצאה חבילת..."

גם XP לא פעלה היטב בתחילה, וגם היא הייתה זקוקה לזה, בדיוק כמו שהיא זקוקה בדחיפות לSP3. אם תקרא היטב את המשפט "לאחר יציאת מוצר חדש שאמור לפעול כראוי" תבין את כוונתי.
לגבי מעבר, הכל טוב ויפה. אבל מה אעשה ברגע שאצטרך תוכנת פקס? או פוטושופ, או כל ערימת התוכנות שלא ממש פועלות בויסטה? נכון, RAM הוא לא עסק יקר, אבל האטה כללית בביצועים היא דבר טוב? אולי אני צריך גם להחליף מעבד?

לך אולי אין בעיות, כי אתה עושה שימוש מסויים במחשב שלא דורש הרבה שינויים. לגלישה באינטרנט נניח, אין הבדל אם אתה בוינדוס מילניום, ויסטה, או דפדפן בסלולארי של נוקיה. אבל נניח מחשב שפועל אצלי (מנהל פורום תוכנה להזכירך ) ואני מנסה עליו מדי יום עשרות תוכנות חדשות וישנות, מתקין, מסיר, בודק, מתקן משחזר וכו' והמחשב צריך לפעול כמחשב רגיל, לצורך כל השימושים הרגילים במחשב. נראה לך שהייתי יכול להתקין ויסטה? נראה לך שהיא הייתה שורדת יותר מיום? ואם כן, האם אני הייתי שורד?

ישן 28-12-2007, 15:24

אם תרשו גם לי להוסיף הערה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "אולי לא עקבתי, אבל לא זכור לי..."

רוב האי-תאימויות של תוכנות עם מערכות הפעלה ובעות מחוסר הרצון ( או חוסר היכולת או חוסר הכדאיות הספית ) לשלם למיקרוסופט את התמלוגים כדי לקבל מהם את קוד התיכנות המדוייק להתאמה אל מערכת ההפעלה המסויימת. ה נאמר לי במפורש מכמה יצרני תוכנה, אחד מהם של סורקי Primax ( סורגי דגם Colorado ) אשר הפסיקו ולא שידרגו יותר את קבצי הדרייברים שלהם להיות תואמים אפילו ל-XP בגלל חוסר כדאיות. בשעתו היה להם יותר כדאי להוציא Line סורקים חדש לשוק מאשר לשדרג דרייברים של מוצרים ישנים. כך קורא היום גם עם חלק ממוצרי Logiteck אשר לא משדגים דרייברים כדי להתאים אותם ל-Vista לאחר שהוציאו לשוק קו חדש יותר של מצלמות WebCam. אך מצד שני הנה אני מפעיל בהצלחה על Vista תוכנות DOS משנות ה-90 של המאה הקודמת ( בתוך חלון -Command Prompt ) והן עובדות שם מו שערו אצלי על Win95 או על הWinME לפני 7-10 שנים. א גם ה"אי-התאימות לאחור" היא רק דבר יחסי.
גם אני מתקין ומנסה עשרות ( אם לא מאות...) תוכנות שונות כדי לבדוק איך הן פועלות, עשיתי זאת מ בזמנו ב-XP, אני ממשיך בזה גם כעת על Vista אך פה עלי לציין,כי במקרה של בעיות הפעלה ותקיעת מחשב הקבה יותר קל לצאת ממצב זה ב-Vista מאשר היה ב-XP וכל תקלה פותרים עם כמה קליקים או דרך "מנהל המשימות" תוך 3-4 שניות.
אני לא פוסל שימוש ב-XP אואפילו מערכת קודמת עבור אלה שאין להם רצון אואפשרות, אך לבוא בהכרזות כוללניות של "המון מתנגדים מומחים" נראה לי כהגזמה פראית וחוסר ידיעה ל המציאות. לא די לקרוא ביקורות בפורומים, כל זמן לא יודעים מי בדיוק יושב מאחוריהן, אם מדובר באיש מחשבים או נער מתבגר, רברבן ומחוסר נסיון .
מה שנוג לתוכנת פאקס, כמובן את של XP עשתה עבורי המון ושום מכשיר פאקס, אפילו המשוכלל והאוטומטי ביותר לא יהיה מסוגל להחליף תוכנה כזו אם אמצא ואתקין

ישן 29-12-2007, 18:19

זה מה יש...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "טוב שהזכרת את נושא הדרייברים,..."

אם "תשדרג" את המכונית שלך מסוברו 1990 אל מרצדס 2007 לא תוכל יותר להרכיב לה אץ חישוקי הניקל היפים שקנית אז כשרכשת את המכונית הקודמת. הטכנולוגיה צועדת קדימה, אין מה לעשות. דריברים יוצרים יצרני הצחוד ולא מיקרוסופט, ואם לא כדאי להם ( תמורת תשלום, כמובן ) לשתף פעולה עם יצרן מערכת הפעלה ( מיקרוסופט ) אין מה לבוא דווקא אליה בטענות. גם הסורק שלי ( Mustek 1200 UB ) ל תואם Vista לכן רכשתי בעיסקת Trade-In מדפסת משולבת חדשה התומכת כבר ב-Vista ופתרתי את הבעיה. הנזק היה מועט אך זה התשלום עבור אלה הרוצים להתקדם ולא לדרוך כל הזמן על אותו מקום צר, מצומצם וישן. כל צעד קדימה בכל תחום עולה כסף, אף אחד לא מחוייב לשדרג מערכת הפעלה, יש עדין הרבה על Win98 למרות שמיקרוסופט הפסיקו רשמית תמיכה בה ולא מעדכנים אות יותר. תחום המחשבים דורש כל זמן הוצאות נוספות ומי שלא רוצה לשלם את המחיר זכותו להישאר עם המערכת וההתקנים הישנים כאילו נוהג ב"סובארו" הישן שלו . כך בכל תחומי החיים, בוודאי גם בתחום המחשבים.
מה שקורה בנושא תוכנות פאקס תואמות Vista - יש כמה כאלה, דווקא טובות מאוד, אך טרם הובאו למכירה בארץ.

ישן 29-12-2007, 19:13
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עדי-אילת שמתחילה ב "זה מה יש..."

כשאני משדרג מכונית מסוברו 90 למרצדס 08, אני מקבל שיפור כלשהו בתנאי הנהיגה שלי. יש עוד כוחות סוס, יש נוחות נסיעה, ויש פחות תקלות. זה לא המצב במעבר מXP לויסטה.
לי אין כסף לשדרג את כל מערך החומרה שלי בכל פעם שלמישהו במיקרושיט מדגדג בתחת. אני מוכן לשלם כמה שקלים כדי להשתדרג ולקבל תוכנה טובה יותר, אבל לא הגיוני לשלם אלפי שקלים כדי לשדרג את החומרה, ולקבל בתמורה משהו פחות טוב במקרה הגרוע, או משהו שמקסימום משתווה למה שהיה לי קודם.
מיקרוסופט מוציאה ממך עוד ועוד כסף, מאלצת אותך לזרוק את החומרה הישנה שלך שעדיין תקינה, מאלצת אותך לבצע שידרוגים כפויים, ואתה, במקום לקטר, ממשיך להעריץ את העריץ ששולח יד למכנסיך וסוחט ממך עוד כסף בתמורה ל"קידמה". רצוי וחשוב להתקדם בחיים, אך חשוב גם לשמור על שכל והגיון. אני מבין שלך אין בעיות תקציב, ולמרות הכסף שעשו עליך בעסקות הטרייד-אין אתה עדיין חושב שהרווחת... יש גם אנשים אחרים, שבנוסף לקידמה ומותגים, יש גם הגיון כלכלי מאחוריהם.

ישן 29-12-2007, 20:14

זוב את הרגשנות, היא לא משכנעת אף אחד
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כשאני משדרג מכונית מסוברו 90..."

כעת לאחר שאנימתנסה יותר ויותר ב-Vista אני משתכנע יותר ויותר כי הרוב מה שכותבים נגדה מוגזם וקשה לי להחליט מה המניעים, אם הכל בגלל אידיואלוגיה מוטעית או הסתה מכונת מצד מתחרים. כר כתבתי אף אחד לא מחוייב לשדרג, כל אחד עושה את מצונו וכדי שלא יהיו לו הפתעות מיקרוסופט פיצה תוכנה קטנה הבודקת המצב המחשב ומציגה מה יהיה תואם וה לא לפני ההחלטה לשדרג או לא. כמובן מקבלים ב-Vista גם ביצועיים הבה יותר טובים ומהירים ולא רק בגלל התשתית המתקדמת יותר המחוייבת למחשבים עליהם רוצים להתקין את המערכת החדשה. ביוק אותן טענות דומות לשלך הפיצו בזמנו ( לפני 5-6 שנים ) בנושא השידרוג ל-XP, רובן הוכחו כשיקריות או לפחות לא מבוססות, אותה תופעה גם היום. לראיה - כמעט כולם שידרגו אל XP מלבד כמה עקשנים מלידה, או לחילופין מחוסר תקציב או יוזמה עדיין על 98 או W2K. רק לאחר שתתקין ותתנסה תהיה לך זכות לבקר ולא לצטט אחרים אשר או מחוסרי נסיון בסיסי או מניעיהם לוטים בערפל.
בוא נסגור את הפתיל/שירשור ההולך ומתארך ונדחה את הדיון לעוד שנה, כי כעת היום הכל לרוב רק ברברת תיאורטית ולא מתבסס על עובדות או נסיון אישי, לפחות לא מצידך או על ציטוטים של קריאת כתבות לא כל כך מבוססות או אינטרסנטיות.
יש די מונופולים יותר מסוכנים לשלום העולם ממיקרוסופט, אני משתמש בתוכנות שלהם כמעט 20 שנה ומפיק מהן את המיטב ולא רואה זאת חסרון..

ישן 29-12-2007, 23:08

אני כבר סגרתי את מגירת התגובות שלי, כי שמתי לב
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מוזר "כמובן מקבלים ב-Vista גם..."

כי ני כותב אל קיר אטום, ולא אל פתח פתוח לתדיינות.
איך אוכיח, כי כל רץ כעת ממש הרבה יותר מהר, אל כל נושא עוברים בקליק אחד או שניים, אין תקיעות מחשב, מכל בעיה בנסיו להפעיל תוכנות ממש ישנות ( משנות ה-80 וה-90 ) יוצאים בקלות ללא צורך ב-Restart, המערכת עצמה עולה תוך 4-5 שניות, הכל הרבה יותר נוח לחיפוש והפעלה. אחרי שתתקין תיוודע בעצמך. כעת חבל להסביר, עבורך הכל יהיה רק תיאורטי, ואם אתה כבר משוכנע כי ההפך הוא הנכון, חבל לי על הזמן להמשיך בהסברים ובויכוח.
אני בנושא "מה טוב יותר - XP או Vista " סיימתי.
אני זקוק עדיין לתוכנת הפאקס, אם יש לך משהו לחדש לי - ברוך הבא. על משהו אחר בשירשור הזה כבר לא אגיב. מצידי תוכל לנעול אותו כמו שנעלת במחי-יד עוד עשרות שירשורים, רק כי הכותב אומנם היה בבעיה אך לא קרא את הנחיות למעלה לכן לצערו לא ידע, כי עליו להרחיב ולפרט אותה כבר בכותרת. ואחרי ש"נעלת" לו את השאלה ברח אל פורום מתחרה וקיבל את כל העזרה שם. פטנט ה"נעילה" מצויין ואיני רוצה להתערב בנושא אך בינתיים הוא מגרש גולשים אל שדות של זרים, אם הוא לא מקבל במקביל גם הסבר במה בדיוק טעה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:08

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר