לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2007, 13:45
  משתמש זכר UAL UAL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אתה מוזמן להציע פה פתרון..."

אולי לא ניתן להוכיח שמלש"ב שניתן לו פטור מסיבות נפשיות לא יתאבד בצבא, אך ניתן לעשות כמה דברים:

1. לא לתת לו נשק.

2. אם לאותו מלש"ב יש בעיות נפשיות כה קשות, הרי ברור מאליו שהוא אינו יכול להיות רופא או כל פרסונה ציבורית בעלת אחריות מכרעת. בנוסף לכך, כמובן שעם בעיות נפשיות כה קשות, אסור להעלות בן אדם כזה על הכביש ולתת לו רשיון נהיגה. וכמובן שסעיף הפטור הנפשי צריך להיות כתוב בתעודת הזהות שלו, שהרי בן אדם זה מסוכן לעצמו.

הסנקציות הברורות מאליהם המתוארות בסעיף (2) ירתיעו את המשתמטים, ויִברֶרוּ בין אלו שבאמת מגיע להם פטור לאלו המתחזים.

כמובן שבלי קשר, הכנסת חייבת לבטל את החוקים המגוחכים להפליא של אי גיוס בנות דתיות ואי גיוס מטעמי תורתו אמונתו.

תחשבו על זה.
UAL

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2007, 16:19
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "אולי לא ניתן להוכיח שמלש"ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי UAL
אולי לא ניתן להוכיח שמלש"ב שניתן לו פטור מסיבות נפשיות לא יתאבד בצבא, אך ניתן לעשות כמה דברים:

1. לא לתת לו נשק. לא צריך נשק בשביל להתאבד,יש מספיק שיטות יצירתיות.

2. אם לאותו מלש"ב יש בעיות נפשיות כה קשות, הרי ברור מאליו שהוא אינו יכול להיות רופא או כל פרסונה ציבורית בעלת אחריות מכרעת. בנוסף לכך, כמובן שעם בעיות נפשיות כה קשות, אסור להעלות בן אדם כזה על הכביש ולתת לו רשיון נהיגה. וכמובן שסעיף הפטור הנפשי צריך להיות כתוב בתעודת הזהות שלו, שהרי בן אדם זה מסוכן לעצמו. למי שמשוחרר על סעיף נפשי,יש בעיה להוציא רישיון נהיגה,להתקבל לכוחות הביטחון האחרים,או לרפואה\משפטים,ככה שמהבחינה הזו,אנחנו כבר מכוסים. מבחינת לכתוב את זה על התעודת זהות-מדובר במידע רפואי חסוי. וזה חוץ מהעובדה שחלק גדול מהמשתמטים יוצאים על סיבה של "אי התאמה" ולא של פרופיל נפשי.

הסנקציות הברורות מאליהם המתוארות בסעיף (2) ירתיעו את המשתמטים, ויִברֶרוּ בין אלו שבאמת מגיע להם פטור לאלו המתחזים. ואיך תברור בדיוק? הרי ברגע שפסיכיאטר החליט שאותו אדם חולה,אין דרך להבדיל בין המשתמט,לבין אדם שאכן חולה במחלת נפש.

כמובן שבלי קשר, הכנסת חייבת לבטל את החוקים המגוחכים להפליא של אי גיוס בנות דתיות ואי גיוס מטעמי תורתו אמונתו. שני החוקים האלו לא יבוטלו,וגם לא צריכים להתבטל. החוק על אי גיוס בנות דתיות הוא הגיוני לחלוטין,מכיוון שרוב הבנות דתיות לא יסתדרו במסגרת הצבאית.אפשר להיכנס כאן לנושא הבועה של הדתיים וכו',אבל זה בהחלט לא הציבור היחיד במדינה שחי בבועה. מלבד זה,רוב מוחלט של הבנות הדתיות עושות שנה או שנתיים של שירות לאומי,מרצונן החופשי.

לגבי חוק תורתו אומנותו,החוק קובע כי מי שמפסיק ללמוד בישיבה,חייב להתגייס. אתה יכול להתווכח על ערכו של לימוד תורה,אבל בסופו של דבר,מדובר במדינה יהודית,שמכירה ביהדות,ובתוכה גם בלימוד התורה,כערך. לגבי אותם החרדים שלא לומדים,ובכל זאת לא משרתים,בשבילם נוצר הנח"ל החרדי.

חוץ מכל הסיבות ההגיוניות,לא ניתן לבטל את החוק בשל הכוח של החרדים בכנסת.

תחשבו על זה.
UAL

ישן 23-12-2007, 20:27
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "[QUOTE=UAL]אולי לא ניתן..."

"למי שמשוחרר על סעיף נפשי,יש בעיה להוציא רישיון נהיגה,להתקבל לכוחות הביטחון האחרים,או לרפואה\משפטים,ככה שמהבחינה הזו,אנחנו כבר מכוסים. מבחינת לכתוב את זה על התעודת זהות-מדובר במידע רפואי חסוי. וזה חוץ מהעובדה שחלק גדול מהמשתמטים יוצאים על סיבה של "אי התאמה" ולא של פרופיל נפשי."

כמה שטויות באמת...

יש לי ידיד שיצא על 21, אני לא מצדיק אותו אבל גם לא אנתק את היחסים איתו בשל כך, יש לו רשיון נהיגה וקיבל רשיון נהיגה חדש אחרי שהשתחרר כמו שכולם מקבלים אחרי שנתיים מהרגע שקיבלו את הרשיון הראשון, והקטע שגם התקבל ללימודי משפטים..
משום בחינה אתה לא מכוסה, וגם תזכור שזו מדינה דמוקרטית ולא איראן, אתה לא יכול לבטל לאנשים רשיון על סמך זה שלא רוצים לעשות צבא, למרות שאני בעד במקרים המוצדקים בלבד.
בקשר לבעיות נפשיות, יש בעיות נפשיות כמו דיכאון חמור או דיכאון קליני שמוביל להתאבדות, שלא קשור ולא משפיע בכלל על רמת הנהיגה שלך, זה מצב נפשי מסוים אבל לא קשור לנהיגה,.
המשפט האחרון שלך מלמד שאתה לא מעודכן בעניין הנזכר למטה, וזה כתוב בכל עיתון וכל ידיעה חדשותית העוסקת בהשתמטות, רוב היוצאים מהצבא יוצאים על נפשי ולא אי התאמה.
יותר קל לשחק אותה משוגע מאשר אי התאמה כשחצי מהחיילים לא יודעים איך משיגים יציאה על אי התאמה.
ישן 23-12-2007, 23:17
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
מה?!?!?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "זה כמו שתגיד שאם אין אכיפה על..."

מה אתה משווה רצח לשחרור מהצבא? איזו אכיפה אתה מדבר? מה קשור בכלל?
ברגע שהצבא שחרר אותך מרצונו ו-ה-ו-א ב-ע-צ-מ-ו חתם בחותמת שלו בכך שנותן לך ללכת לבקום להשתחרר, אין בזה שום! עבירה על החוק, החוק אומר שמלש"ב לפני גיוס צריך להתגייס ל36 חודשי שירות ברגע שנותנים לך את הצו אתה רואה זאת, אין שום חוק שלא מרשה לצבא לשחרר חיילים מתוכו.
לפכיך אין שום עבירה על החוק, אין חוק שאומר כי אם יש לך בעיות רפואיות נפשיות והצבא מסכים לפלוט אותך מהמערכת דרך קבן או אישור מרופא אז זו עבירה על החוק, אם היה כזה חוק אז כל ראשי הצבא היו יושבים עכשיו בכלא או נהנים מעונש אחר.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 23-12-2007 בשעה 23:21.
ישן 24-12-2007, 11:50
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "מה?!?!?"

זאת הייתה דוגמה קיצונית, כדאי להתחיל לראות את כל התגובה ולא אות אות, ועל הדרך ללמוד הבנת הנקרא. מתי השוותי אי גיוס לרצח? אני אשמח לציטוט.
אני אתן לך דוגמה אחרת, אולי אותה כן תבין.
אתה הולך ברחוב (אחרי שחזרת משיעור הבנת הנקרא) ויש דלת פתוחה ומזוודה פתוחה עם שטרות של דולרים באחד הבתים ברחוב, האם תיקח אותה? הרי הדלת פתוחה והמזוודה ממש מולך.
זה כמו שתגיד ש"עקיצת" גימלים זה לא עבירה על החוק.
זה ניצול לרעה של המערכת, אין מה לעשות נגד זה, ואם אתה לא מבין את זה - אז חבל מאוד.

זה פוגע באנשים שמשתחררים לגיטימית עם פרופיל 21.

נערך לאחרונה ע"י Arziv בתאריך 24-12-2007 בשעה 11:53.
ישן 24-12-2007, 10:04
  Big_White Big_White אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Big_White
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב ""ישראלי אמיתי לא משתמט""

יש לי מוטיבציה לשרת בצבא! אני עכשיו נמצא בתפקיד דרג א' F16.

אבל יש לי בעיות כלכליות בבית ומתחילת הגיוס טירטרו אותי איתם ולא עשו עם זה כלום למרות כל הנסיונות והכמויות מסחריות של ניירת שהבאתי להם ועד עכשיו אני ממשיך לנסות...
המשפחה שלי כבר לוחצת עלי...
לא נותנים לי לא מת''ש לא דחיית שירות רק חופשה מיוחדת של 3 שבועות בשביל לעבוד
והתשלומים של החוב הם במשך שנתיים!
אז זה לא שאין מוטיבציה פשוט המערכת מורידה את המוטיבציה!
אני לא רוצה ללכת לקבן ולעשות את מה שכולם עושים בשביל לצאת ולהתחיל לחתוך ורידים ובלה בלה בלה ולאיים שאני יחתוך וכל מיני כאלה
אבל המציאות היא אחרת ואין מה לעשות אלה החיים!...
אז בואו תגידו לי מה אני צריך לעשות...
בדרך הכי מהירה... לחכות כמה חודשים לכל מיני דברים אין לי זמן מה שיש לי זה חודש בדיוק...
לשתומת לב החוב הוא שלי לא של ההורים...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:06

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר