לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2008, 22:02
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי TOMY-TOM שמתחילה ב "15 זה ביסל"ח ישן , אם אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TOMY-TOM
15 זה ביסל"ח ישן , אם אני לא טועה , המעין לפיד מגדל באמצע , זה המגדל שנמצא באצע הבסיס.

I had the questionable honor of wearing that tag during the 3 months of my kurs makim beginning Nov 1986. Of course everyone would take it off and replace it with their home unit tag as soon as they got to the bus station in Beer Sheva. That, and the fact that we got vacation only every three weeks, meant that the miserable kurs makim tag was hardly ever seen in public.

As for the torch on the tag suppossedly resembling a tower--I doubt it. When I was in gdud17 there were no towers, nor any buildings at all. It was just a tent city located a few km west of Yerucham

I do remember spending a few nights guarding the tractors that were preparing the site for some big new base in the valley below. 15 years later I received a 3-day opportunity to visit that base and was speachless as I entered the base's own Bonjour bakery

A bakery in kurs makim! Who could have dreamt of such a thing!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2007, 20:28
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי a_tell שמתחילה ב "חלק מהתגים האלה הופיעו כאן לא..."

1. פשוט לא יאמן כמה תגים של חטיבות שיריון במילואים יש בצה"ל... וכמה חדשים מתגלים כל חודש... לפעמים נראה שיש הרבה יותר תגים מאשר חטיבות שהתקיימו בפועל :-)
2. לעניינו, מה הם 3-10 (למעט 9)? תג מס' 6 מזכיר קצת את התג של אחת מיחידות הקשתות אאל"ט... תג 8 עם החצי לולאה מזכיר תגים אחרים של פד"מ...
2. שו הדה עוצבת "חלמיש"? האם בחיים או ז"ל? איזה טנקים? איזה אוגדה/פיקוד?
3. 22-23 תגים של נפת הר-טוב בהג"א ולאחר מכן בפיקוד העורף (מה שמסביר אולי את שינוי הצבעים?) עד לסגירתה בתחילת העשור - הבאתי תמונה מבסיס נווה אילן הנטוש (מצודת טיגרט דרך אגב)
4. תגים 17-18 של ח"א - מסקרנים ביותר, אחד מהם הופיע כבר בעבר...
5. תג 19 - רקע ירוק צהוב התגלה כאופייני למחוזות הגמ"ר ז"ל - אפשר להניח שהאריה מציין מחוז כלשהו בפיקוד מרכז
16. תגים 25-26 - שוב מסקרנים ביותר, תגים עגולים של יחידות ירוקות נדירים יחסית, על אחת כמה וכמה תג אימתני כזה עם כנפיים וחרב...
17. תגים 27-28 - לדעתי גרסא חדשה וישנה של אותו תג של מחוז כלשהו בהג"א פצ"ן/פקע"ר.
18. תגים 43-45+56 - אותו כנ"ל, נראה שמדובר בחטמ"ר/הגמ"ר אילת או אולי אחד מהם אפילו של מרחב שלמה ז"ל.
19. תגים 31-32 - אותו כנ"ל, לדעתי גרסא חדשה וישנה של מחוז ירושלים בהג"א ולאחר מכן פקע"ר.
20. 54 הוא תג ישן של מת"ש ז"ל אפשר להניח
21. 55 נראה כמו תג אב"כ, אפשר להניח ש 62 מהדורה חדשה שלו?
22. תגים 40-41 - שוב מסקרנים ביותר, בעיקר זה עם דמבו. לפי הגרפיקה הגסה שלהם אפשר להניח שמדובר בתגים ארכאיים משנות ה-50.
23. 34 שוב נראה משהו מעניין - רקע אדום שמור בד"כ ליחידות מוצנחות מצד שני פה מדובר על תג של פצ"ן עם אלמנטים של מודיעין
ישן 16-01-2008, 22:40
  unicorn20 unicorn20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.06
אסור לדבר על זה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סמל שמתחילה ב "עזרה בזיהוי תגים"

זה מסווג מדי אסור לדבר על זה
סתם סתם צוחק
הבסיס שהיה קיים בתוך האיזור תעשיה של חולון (למרות שהכניסה אליו הייתה מהכביש הראשי)
היה סדנא של חימוש (את זה אני יודע בוודאות כי הייתי עובר שם הרבה כשהוא עוד היה קיים)
יש לציין שזה היה בסיס ממש ממש קטן ביחס לסדנאות חימוש אחרות
הייתי מאוד רוצה לראות את התג של הבסיס הזה כי לא נראה לי שראיתי אותו אי פעם
בקשר לבסיס השני שדיברת עליו אני לא חושב שראיתי אי פעם בסיס בין צומת חולון לכיכר קוגל
עד כמה שאני יודע האיזור הזה נקרא מקווה ישראל והוא לא צבאי ולא היה צבאי אף פעם
אבל יש לי שאלה משלי - יש בסיס ז"ל מול המשטרה בצומת בית דגן השער שלו סגור ככה שאין כניסה לשם אבל אין שם כלום ואני לא זוכר שראיתי שם משהו אי פעם אבל ההורים שלי אמרו שפעם היה שם בסיס
מישהו יודע אולי מה זה הבסיס הזה?
ישן 17-01-2008, 09:10
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי unicorn20 שמתחילה ב "אסור לדבר על זה"

הבסיס שהיה קיים בתוך האיזור תעשיה של חולון (למרות שהכניסה אליו הייתה מהכביש הראשי) היה סדנא של חימוש (את זה אני יודע בוודאות כי הייתי עובר שם הרבה כשהוא עוד היה קיים) יש לציין שזה היה בסיס ממש ממש קטן ביחס לסדנאות חימוש אחרות. הייתי מאוד רוצה לראות את התג של הבסיס הזה כי לא נראה לי שראיתי אותו אי פעם

>> גם לדעתי זה אחד התגים היותר נדירים.

בקשר לבסיס השני שדיברת עליו אני לא חושב שראיתי אי פעם בסיס בין צומת חולון לכיכר קוגל עד כמה שאני יודע האיזור הזה נקרא מקווה ישראל והוא לא צבאי ולא היה צבאי אף פעם

>> אני מדבר על הצד השני של הכביש -> המובלעת שבין הכביש שמחבר את מחלף חולון וצומת קוגל ואיילון דרום, מול שטחי הפריסה של סוללת הפטריוט בזמן המלחמה... תסתכל בגוגל מפס תבין כבר על מה אני מדבר, אפשר לראות עדיין את ההריסות. לדעתי מדובר בבסיס או מחסנים כלשהם של הג"א / פיקוד העורף או אולי תובלה.

אבל יש לי שאלה משלי - יש בסיס ז"ל מול המשטרה בצומת בית דגן השער שלו סגור ככה שאין כניסה לשם אבל אין שם כלום ואני לא זוכר שראיתי שם משהו אי פעם אבל ההורים שלי אמרו שפעם היה שם בסיס מישהו יודע אולי מה זה הבסיס הזה?[/QUOTE]

>> למעשה מדובר בשלשה בסיסים שונים - אחד סדנא גדולה מול משטרת בית דגן ממש על הצומת, בצמוד אליו עוד איזה בסיס קטן וקצת צפונה משם בסיס משטרה צבאית במשמר השבעה, אאל"ט כולם ננטשו בסוף העשור הקודם או תחילת הנוכחי.

דרך אגב גם באזור התעשיה הישן של בת-ים לא רחוק מהבת-ימון או איך שלא קוראים לשלד הלבן הזה יש בסיס מיניאטורי של תובלה או אולי פיקוד העורף. כל "הבסיס" זה איזה סככה, מוסך ומבנה שירותים. מה הוא עדיין עושה שם אחרי כל כך הרבה שנים רק אלוהים יודע.
ישן 22-03-2008, 09:09
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "הבסיס שהיה קיים בתוך האיזור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong11
...>> אני מדבר על הצד השני של הכביש -> המובלעת שבין הכביש שמחבר את מחלף חולון וצומת קוגל ואיילון דרום, מול שטחי הפריסה של סוללת הפטריוט בזמן המלחמה... תסתכל בגוגל מפס תבין כבר על מה אני מדבר, אפשר לראות עדיין את ההריסות. לדעתי מדובר בבסיס או מחסנים כלשהם של הג"א / פיקוד העורף או אולי תובלה...

בצמוד לגדר של מקווה ישראל היה בזמנו "מרכז להכשרה מקצועית" של משרד העבודה ,
אשר כלל גם סדנאות-רכב , והוקם על תשתיתו של מחנה בריטי ישן .
מבחוץ , האתר הזה נראה בדיוק כמו בסיס צבאי...
המידע ממקור ראשון : למדתי (?) שם בשנת 71 (קורס חשמל-רכב)...

אבל יש לי שאלה משלי - יש בסיס ז"ל מול המשטרה בצומת בית דגן השער שלו סגור ככה שאין כניסה לשם אבל אין שם כלום ואני לא זוכר שראיתי שם משהו אי פעם אבל ההורים שלי אמרו שפעם היה שם בסיס מישהו יודע אולי מה זה הבסיס הזה?

ההורים שלך צודקים תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה !
זה היה בסיס של חיל החימוש בתחילת שנות ה-50 .
כשאבא שלי עבר ב-52 מהתותחנים לחימוש , הוא גר בבסיס הזה (!) עד שנישא לאימי...
כשהייתי ילד ביקרתי איתו שם (הוא היה בקבע עד 73) , והוא הראה לי את המבנה שבו גר .

דרך אגב גם באזור התעשיה הישן של בת-ים לא רחוק מהבת-ימון או איך שלא קוראים לשלד הלבן הזה יש בסיס מיניאטורי של תובלה או אולי פיקוד העורף. כל "הבסיס" זה איזה סככה, מוסך ומבנה שירותים. מה הוא עדיין עושה שם אחרי כל כך הרבה שנים רק אלוהים יודע.

למה רק אלוהים ?!
ה-"בסיס" הזה משמש/שימש את מערך מל"ח/פס"ח של בת-ים , וחלק ממתנדבי המערך
הזה היו/הם עובדי מחסני עיריית בת-ים הנמצאים בסמוך .
המקור , שוב , הוא אבי שעבד שם לאחר שיצא לגימלאות מצה"ל , ובכל שנות עבודתו
במחסני העירייה עד פרישתו הסופית מעבודה היה גם מתנדב במערך מל"ח/פס"ח...תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[/QUOTE]

ישן 19-11-2008, 10:54
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
עוד כמה להנחתה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סמל שמתחילה ב "עזרה בזיהוי תגים"

*התגים הנ"ל כבר הופיעו כאן בעבר זה כשהגולשים בפורום מסכימים שמדובר באלמ"רים אבל לא בטוחים איך קוראים ליחידות הנ"ל באופן רשמי. נראה שמצאתי את השמות של שני תגים לפחות. מי יכול לאשר או להכחיש?

עוצבת חולית
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עוצבת אשל

???

*בעקבות האזכור של חטמ"ר צמח בשרשור שעסק בחטיבה 45 הגעתי לעמוד הזה (מתוך האתר של עוצבת יהודה):
ציטוט:
כפופה לאוגדה 92 וישבה בכפר הילדים
החטיבה הועברה למחנה עמוס כפופה לאוגמ"ר 85
מי יודע ומכיר? האם היו סמלים ושמות ליחידות אלה?

*השבוע ראיתי חייל בכומתה של פיקוד העורף, שהלך עם תג מוזר. דומה לתג של חיל החימוש:
הצבעים היו דומים והיתה חרב במרכז. רק שבמקום הפצצה שמאחוריה היה משולש בצבע זהה (זית).
נשמע מוכר למישהו?

תודה

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

נערך לאחרונה ע"י a_tell בתאריך 19-11-2008 בשעה 11:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:24

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר