לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2008, 19:57
  איתי5690 איתי5690 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.07
יום סיירות 6/1- מאמר

טוב חזרתי לפני איזה רבע שעה,מותש ועייף מת אז אני אספר לכם מה היה:

חלק ראשון- מיוני קליטה ובר אור

הגענו בערך ב-6:30 לווינגייט כדי להיות ראשונים. הולכים לביתן של "מיטב" ומקבלים מספר שאותו רושמים על החולצה (אני הייתי 13 ד"א) ושמים את התיקים והציוד האישי באוהל גדול. אח"כ עוברים לרופא שמודד דופק וחום, שואל אתכם כמה ישנתם (החלק עם הרופא עובר צ'יק צ'ק) ואחרי זה הולכים לעשות חימום שלא עורך יותר מ-10-15 דקות.
לאחר מכן מתחלקים לזוגות ומתחילים בר אור. קודם כל כפיפות מרפקים (עשיתי 41 - הרוב עשו בין 40 ל-55) ואחר כך כפיפות בטן (עשיתי 70- הרוב עשו בין 40-60).
אחרי שמסיימים עם המרפקים והבטן הולכים לכייון מסלול ה-2000 (אני חייב לציין שהמסלול שאנחנו עשינו היה ישר- הלוך חזור- ופחות או יותר 2000 מ', בשונה מהמסלול סביב השדה שהוא בסבות 2300-2400 מ'- בריצה לא הלך לי כל כך טוב כי היו לי בחילות אז סיימתי במקום 44 ).
לאחר שסיימנו את הבר אור מחכים לשאר הקבוצות שייסיימו.בזמן הזה ממלאים שאלון עדיפויות. (סימנתי 1. מטכל 2.שייטת 3.חובלים)- חיכינו בערך 2 ומשהו (!!) שבהם חילקנו ציוד ועשינו קצת עבודות רס"ר, ובנוסף זכינו לקצת מנוחה לפני היום עצמו.

חלק שני- חלוקה לקבוצות

בערך ב-9:20 באו המדריכים וחילקו אותנו לקבוצות (קבוצה 7 תותחים !!)- בערך 20 בכל קבוצה. כולם מעמיסים ציוד ויוצאים לכיוון הדיונות- בשלב הזה רואים את הדיונות מקרוב ומדמיינים כמה קשה זה הולך להיות.

חלק שלישי- היום הפיזי

עומדים ליד הדיונה בשלשות. אחד הילדים שם את במעלה הדיונה לפי בקשת המפקד.
אחד המפקדים אומר להקיף את האת ולחזור בשלשות ואחרי שתי שניות הוא אומר"צא !!" חוזרים ואח"כ עוד פעם "צא", ככה בערך 10-15 פעם (החלק הזה הוא חלק מאוד מאוד קשה שבמהלכו פרשו 5 אנשים מצוות- הכי חשוב לחשוב שמתישהו זה נגמר ואסור להשבר ). אחרי זה הוא אומר שהוא מתחיל לרשום את הראשונים שבאים :

סדררי הגעה - יוצאים לספירנט בדיוק לפי הנוהל הקודם ומסתדרים מימין לשמאל לפי ההסדר שבו הגעתם (בד"כ נרשמו 6 ראשונים). בחלק הזה לא הייתי יותר מדי טוב והגעתי רק 2-3 פעמים בין ה-4 ראשונים ובשאר הפעמים הייתי אחרון. את הסדרי הגעה עשינו בערך 10 פעם (זה בעצם המשך של החלק הקודם -בלי מנוחה).

אחרי החלק הזה עוצרים למנוחה של כמה דקות ושותים כמה כוסות מים. בזמן הזה המפקד אומר למלא 4 שקים ולשים אותם על האלונקה ולידה שני ג'ריקנים. ומתכוננים לחלק הבא:

אלונקה סוציומטרית- יוצאים לספרינט קצת יותר ארוך (מקיפים את הדיונה ורצים עוד קצת על המישור)- 4 ראשונים לוקחים את האלונקה וה-2 אחריהם לוקחים ג'ריקנים. יוצאים לעוד סיבוב עם האלונקה והג'ריקנים והשאר עושים סיבוב בלי כלום. ככה עשינו בסביבות 10-15 פעמים (גם החלק הזה קשה מאוד- כי אחרי שמגיעים לאלונקה צריכים לצאת לעוד סיבוב,בהליכה מהירה כזאת, והאלונקה ממש כבדה )- בחלק הזה הייתי בינוני - הגעתי 3 פעמים לאלונקה ועוד פעם לג'ריקן (לפי מה שרואים בסוף, אלה שמגיעים הכי הרבה פעמים לאלונקה מקבלים בסוף את מה שסימנו בשאלון לכן תנסו להגיע לאלונקה כמה שיותר פעמים למרות שזה קשה אתם תרגישו ממש טוב אח"כ).

מסיימים את החלק הזה ומקבלים זמן לשתייה. לוקחים אתים ומתכוננים לחלק הבא:

חפירת בורות- המדריכים אומרים לחפור בור בסדר גודל של 1מ'X1מ'X1מ'- לא משהו מסובך מדי. מתחילים לחפור באטרף בערך וכעבור 20-25 דקות של חפירה אינטנסיבית, המדריכים מפסיקים את כולם ומבקשים להיכנס לתוך הבורות. מחכים כמה דקות בתוכו ואז המדריכים מוציאים אותך ושואלים אותך לגבי הבור שלך (מה חסר? ומה לא טוב?) -תהיו אמינים ואל תהססו לתת ביקורת על הבור שלכם.

לאחר החלק הזה נחים עוד כמה דקות ושותים עוד פעם,מגיע החלק האחרון !!:

שקים- ממלאים 3/4 שק בחול וקושרים אותו. המטרה לעשות כמה שיותר סיבובים (המפקדים אומרים שמי שרוצה יכול לעצור ולשתות- עצה שלי, אל תעצרו למרות שכואב הגב והכל, תדעו שאתם כבר לקראת הסוף ואין עוד הרבה, גם רואים את הקבוצות האחרות כבר מסיימות)- אני עשיתי 7 כשהכי טוב בקבוצה עשה 9.

אחרי זה נחים, שותים ומארגנים את הציוד-יודעים שהיום הפיסי נגמר. מתיישבים בח' וכל אחד מספר על עצמו (שם,בית ספר, מורחבים, איך הוא התכונן ליום הזה ולאן הוא שואף להגיע).
הולכים לכיוון האוהלים ומתיישבים שם לפי הקבוצות לקבל שאלון סוציומטרי (תדרגו לפי מי שלדעתכם הכי השקיע ונתן מעצמו 100%). לאחר מכן הולכים לכיוון הדשא שם מחכים שעה ומשהו לקבלת תוצאות.
- לבסוף מגיע המפקד ולאחר כמה דברי פתיחה, מתחיל להקריא תוצאות:
בהתחלה מי שעבר ליחידה (בקטע הזה היו לי המון חששות בגלל שלא הלך לי הכי טוב בסדרי הגעה ובאלונקה)- לא עברתי (לצערי!!!)
אח"כ מי שעבר לשייטת- לא עברתי (גם ככה יש לי סעיף ראייה )
לבסוף את מי שעבר לחובלים - עברתי

הולכים לאוהל הלבן ומסבירים קצת על חובלים- מקבלים טופס למיון ושובר נסיעה ובסוף, לאחר יום מפרך, הולכים הביתה.

קצת סטטיסטיקות-
כ-450 התחילו את היום
כ-1/3 פרשו
50-60 קיבלו מטכ"ל
40-50 קיבלו שייטת
100 בערך קיבלו חובלים
והשאר כלום.

טיפים
1) תתכוננו ליום קשה במיוחד.כדאי להתכונן אליו פיסית לפני אך גם כדאי לבוא מוכן מנטלית.כמה שזה נשמע נורא ושזה יום ממש קשה בהחלט אפשר לעבור אותו ולקבל משהו טוב- חשוב להשקיע את המקסימום מעצמך ולא לפרוש- תדעו תמיד שמתישהו זה נגמר.
2)בספרינטים ובסדרי הגעה לא לוותר- לא לחשוב כמה עוד נשאר, תעשו את התרגיל הספציפי הכי טוב שאתם יכולים.רוב הסיכויים שאם תעברו את זה, לא תפרשו.
3)לפי מה שאנשים ראו שם זה שהבר אור נועד לחלק את הקבוצות ולא ממש משפיע על התוצאות (חבר שלי היה בינוני בבר אור והפציץ ביום עצמו- הוא קיבל מטכ"ל).
4)תישנו טוב יום לפני ותבואו עם מצב רוח טוב!!!

- קצת על עצמי: אני התחלתי להתאמן חצי שנה לפני היום סיירות- 3 חודשים ראשונים לבד ואח"כ שילבתי את האימונים עם קבוצת הכנה לצה"ל (שאני חושב שדי עזרה לי). היה לי יחסית קשה ביום הזה אך בסוף סיימתי שזה גם הישג בפני עצמו כי זה לא מובן מאליו לסיים יום כזה קשה.

לסיכום אני מצטער אם שכחתי משהו....בכל מקרה מקווה שעזרתי ובהצלחה לכל מי שהולך לימי הסיירות הקרובים

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 07-01-2008 בשעה 01:08. סיבה: קצת הגהה ותיקון שגיאות כתיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר