לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2008, 14:13
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nikki28 שמתחילה ב "שאלה בקשר לעדשה"

כל עדשה שעובדת - תתאים.
המשפט הזה נכון בכל מקרה. השאלה היא, איך את עובדת עם העדשות השונות ומה את בדיוק מנסה להשיג?

בד"כ מקובל להמליץ על עדשות מהירות (מפתח צמצם גדול מאוד [מספרים קטנים כמו 2.8, 1.8 וכו']).
עדשת 50 מ"מ 1.8 לדעתי, תהיה מאוד פרקטית.
אם יש לך עדשת זום כמו 17-70 עם צמצם 2.8, היא תהיה לך פרקטית ביותר כשתרצי לצלם קבוצת אנשים ביחד וגם פורטרטים של בודדים.
האמת, שגם עדשת 70-200 2.8 תוכל לעזור לך כשתרצי לצלוף פורטרטים על אנשים מבלי שהם מודעים לכך שהם מצולמים. זה טוב בשביל אווירה אמיתית ולא פוזות למצלמה.

הפלאש מצויין והוא בהחלט יספק אותך בצילום האירוע.
אם כי, חשוב לדעת לעבוד עם התאורה במקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2008, 21:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nikki28 שמתחילה ב "שאלה בקשר לעדשה"

תגובה לכולם (איזה כיף! מזמן לא היה לי):
ניקי, תראי, ללמד אותך לצלם בהתכתבות תוך הודעה או שתיים - זה בלתי אפשרי.
בפורום הזה את תמצעי תשובות מקצועיות וספציפיות לנושאים מאוד ספציפיים, או תשובות פילוסופיות וכלליות לשאלות מאוד כלליות.

"איך לצלם?" זו השאלה הכללית ביותר שנשאלתי לאחרונה, והתשובה הכללית ביותר שאני יכול לחשוב עליה היא "בעזרת מצלמה".
אני יכול לכוון אותך ולתת לך טיפים, אבל לא לפני שאני אדע שאת מבינה על מה אני מדבר...

איך להשתמש בתאורה של המקום? תלוי מאוד איך התאורה נראית
המלצה שלי, צברי קצת נסיון... צלמי באוטומט בחתונה של חברה שלך. אולי התמונות לא יצאו מדהימות, אבל זה ילמד אותך איך לצלם יותר טוב בפעם הבאה... ובפעם הבאה אחריה, ובפעם הבאה שאחריה - וכן הלאה... עד שתגיעי לרמה שתספק אותך (או את החברות שלך שכבר מתחתנות בשרשרת ).

פלאש - בד"כ רצוי, אלא אם התאורה מאוד מרוככת ונקיה באולם (מה שכמעט אף פעם לא קורה).

אייל ומשה. אני יודע שזה קצת נונקונפורמיסטי להמליץ על השימוש ב 50 מ"מ באירועים, אבל היא עובדת מעולה. אם אתם מנסים לייצר פורטרטים של אנשים, היא טובה לאירוע לא פחות משהיא טובה לפורטרטים של קוקו בעיר העתיקה, או של איתמר ברחובות יפו.
היא לא נוחה לצילום בזוית רחבה, ולכן ציינתי את העדשות הרחבות, אבל בשביל פורטרט בודד או אפילו זוג - היא פנטסטית, ואני ממליץ עליה מנסיון אישי שלי בצילום אירועים (ואפילו ספציפי יותר - חתונה).

https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/71805798.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/11378374.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/21104369.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/82921071.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/14156460.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/46027231.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/82809365.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/80807764.jpg

ויש עוד הרבה מהחתונה של קרין, רק תגידו - אני יכול למלא גלריה שלמה
כל התמונות הנ"ל צולמו ב 50 מ"מ 1.8 באמצעות גוף מיושן של ניקון (שלא נפרט את הדגם אבל הוא מופיע ב EXIF).
ומה אני אומר בזה? אם אתם לא יודעים להשתמש בעדשה מסויימת - זו כבר בעיה שלכם, אבל לא בעיה של התמונות שמבחינתי (וגם מבחינת קרין בסופו של דבר) הן מוצלחות מאוד (בהתחשב בתנאים כמובן ).

בנוגע לדבריו של ארז, אני מאוד מסכים שלא כדאי להיות "הצלמת באירוע" במקום צלם מקצועי, אבל ארז, אני מבין מדבריה שהיא תצלם בנוסף לצלם המקצועי, כיוון שהכלה רוצה לראות תמונות מהר מבלי לחכות לצלם המקצועי. כמובן שזה לא במקום, והיא תקבל את האלבום המקצועי מהצלם בלי קשר...
אני חושב שבמקרה כזה, היא בהחלט יכולה להסתובב עם DSLR קטנה ו 50 מ"מ 1.8 ולהוציא יופי של פריימים. בטח כשיש לה גוף של ניקון ופלאש SB600

ולכל הקנוניסטים שצריכים עדשות L ולא יכולים לעבוד בלי מנוע פיקוס אולטרה-סוניק - ששש....(תיים סוכר)

ישן 08-01-2008, 21:32
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תגובה לכולם (איזה כיף! מזמן..."

יופי חוכמולוג. תראה לי צלם חתונות אחד שמצלם בה.

ואם תמצא אחד אני יודע שתחגוג על זה אבל למעשה צלמי חתונות לריכים עדשות "גמישות" בטווח זום וזה יותר חשוב מצמצם שעל חסרונו ניתן להיתגבר ע"י שימוש בתאורה משלימה.
התמונות שהעלתה אינן מאירוע שבו יש לחץ זמן ולא את המרחק שהייתה תמיד רוצה מהאובייקט, בין אם זה קרוב מידי או רחוק. אישית אני רואה ב 50מ"מ עדשה כיפית אבל לא לעבודה מסוג זה.

מה שכן - וזה סייג שהייתי רוצה להגיע ליום שבוא אני אממש אותו
זה היה נחמד אם הייתי יכול לסמוך עד אדם מסויים שיתעד את הרגעיים בחתנוה בצורה טובה, כל הרגעים החשובים ואז אני הייתי יושב לי עם העדשה שלי ומנסה לתפוס תמונות אומנותיות "אקסטרה".
אולי, לפותח האשכול, כדי להציע לה לקחת צלם מיקצועי לחתונה ושהוא עצמו יעשה את ה"אקסטרה" הזה בשביל הכיף. כשאיו לך את האחריות לתפוס את הרגעים הקריטיים אתה יכול ללכת לפן האומנותי ולשבת עליו חזק.

ישן 08-01-2008, 21:41
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]יופי חוכמולוג. תראה לי צלם..."

פותחת האשכול בסך הכל רצתה לתעד את החתונה של חברה שלה, וממה שאני הבנתי - בנוסף לצלם מקצועי.
מה שאומר, שאפשר לזרום עם הסבבה של הצילום הפשוט, לצלם באוטומט, ברגישות 1600 בצמצם 1.8

כמובן שאין בהמלצה שלי עבור צלם מקצועי, שכן עצם השאלה באיזו עדשה להשתמש לא היתה מגיעה מצלם מקצועי (ואם כן, לא הייתי אני זה ששוכר את שירותיו כמי שיתעד את אירוע השמחה שלי).

ההמלצה שלי להשתמש ב 50 1.8 נובעת מכמה שיקולים.
1. יש אותה לניקי - לא צריך לקנות.
2. צמצם מאוד פתוח, וצילום בתאורה מאוד קשה. יעזור לבצע AF בקלות (מה שהיא תתקשה לעשות נגיד עם הקיט שמתחילה ב 3.5 ב 18מ"מ) וגם להרוויח מהירות סגר כדי להקפיא תנועה ולהמנע ממריחות.
3. עדשה קלה שלא תדרוש ממנה יציבות של פסל מברונזה.
4. הידיעה כי התמונות הן תמונות חובביות אשר אינן מחוייבות באיכות והטכניקה שצלמים מקצועיים נדרשים בהן (אם כי, אפשר להגיד כי התמונות שאני עצמי העליתי גם מוכיחות את הטענה הזו כלא נכונה).

ובנוגע לצלם שמצלם ב 50 מ"מ - אני בטוח שאני יכול למצוא אחד כזה לפחות אם באמת אחפש, אבל בשביל מה? בשביל שתכין לי עוד קפה?

ישן 08-01-2008, 21:49
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]אם זה בצלם מהצד, למה לא...."

מסכים איתך, אם כי שים לב ל:
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/46027231.jpg
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/82809365.jpg

אלו הם אחלה קלוז-אפים, לא?
ללא קרופ (נשבע) - ככה יצא החיתוך כשצולם ב 50 מ"מ.
זה תלוי בסגנון שלך. גם ציינתי שבעזרת 70-200 קל יותר לתפוס פורטרטים מבלי שהמצולם יודע שהוא מצולם ולכן הוא טבעי יותר, ופחות פוזות למצלמה. אם כי, גם עם 50 מ"מ, אפשר להיות חצוף ולדפוק פורטרטים מטווח-אפס מבלי שישימו לב אליך. דווקא עם עדשת 50 מ"מ, בגלל שהיא קטנה כל כך - אפשר להתגנב ממש אל מתחת לאף של המצולם מבלי שישים לב (מה שקשה מאוד לעשות עם גוף 1D Mark3 ועדשת 70-200 IS 2.8 )

ישן 08-01-2008, 23:33
  eyalpa eyalpa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל eyalpa שלח הודעה דרך MSN אל eyalpa
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]או.קי. RELAX :) אלו 2 מצוך..."

משה אני צילמתי חינה אחת בחיים שלי , עם 2 גופים עלי !
ואפילו לא חשבתי לרגע לשים את ה50MM על גוף! זה פשוט לא הגיוני מכמה סיבות ,
בריקודים - אתה עומד בחוץ
בחופה ?- אם אתה תצליח לצלם משהו עם 50 !? חחחחחחחח פחחחחחחחחחחח
אולי המקום היחיד שהייתי משתמש ב50 MM זה בכניסה , אבל גם לא... כי תיק תק מגיעים לך קבוצות של משפחות ואתה ?! מה אתה עושה? צריך לברוח לירח בשביל לצלם קבוצה של 5 אנשים !

טוב שלא אמרת 85! , אין מתן , זה בכלל לא אפשרי להוציא גלריית תמונות טובות בחתונה ב50 MM.
אפילו על FF , זה עדיין מרחק של מטר - שנייים מהאדם בשביל לתפוס אותו כמו שצריך !
אני רוצה לראות אותך בחתונה אומר לחתן ולכלה מתחת לחופה ... תתרחקו קצת , אתם לא נכנסים לי בפריים.

ישן 09-01-2008, 11:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eyalpa שמתחילה ב "אני יוסיף ויאמר שמתן הוא..."

בחיי אייל, אתה כל כך צעיר...
תגיד לי משהו, מה אתה רואה פה?
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...08/11378374.jpg
עכשיו שאלתי פה חבר ללימודים שיושב לידי (אני באמצע השיעור תיכנות C ואני על הלפטופ שלי עם סיגנל טוב לראוטר האחלוטי) והוא אמר לי שרואים בתמונה זוג שמתחתן... חתן וכלה. לפי התמונה הוא גם הצליח להסיק שהם מתחת לחופה.

מכאן אני יכול להניח כי:
1. שללתי את הטענה שלך שאי אפשר לצלם בחופה עם 50 מ"מ 1.8 - עובדה, הנה תמונה (ויש לי עוד לפחות 30 פריימים מהחופה עם ה 50 מ"מ, רק שאני על הלפטופ ולא בבית... כשאגיע הביתה, אם תרצה, אני אעלה לכאן כמה שרק תגיד).
2. אתה צלם לא מספיק טוב. מה לעשות, אם אתה לא מצליח לצלם עם 50 מ"מ, זה לא עושה אותך לצלם יותר טוב, אלא לצלם פחות טוב. צלם שלא מצליח להסתדר עם עדשות קצרות, או עדשות פריים. מה שעושה את הראייה הצילומים שלך בעייתי מהבחינה הזו כי דווקא אנשים שמשתמשים בעדשות זום, הם אנשים שמתקבעים להם במקום ומשתמשים בזום של העדשה כדי לסגור או לפתוח את הפריים. הצלמים שמשתמשים ברגליים כדי לסגורו לפתוח את הפריים, גם זזים במישורים השונים כדי להשיג את הקומפוזיציה המתאימה ביותר לפריים - דבר שקל יותר לעשות עם עדשת פריים ופחות עם עדשת זום (בעיקר באורכי מוקד גדולים). זה אמנם אומר שאתה צריך להיות חוצפן ולהשתמש במרפקים (לפעמים) כדי לפלס מקום דרך הקהל כדי להשיג את הפריים הטוב ביותר - אבל זה אתה תשיג רק ככה ובטח שלא עם עדשת זום.

3. לניקון יש FF רק בפילם?
בחיי, לא רק שאתה צריך להכין לי כבר שלוש כוסות קפה (שתיים סוכר ותוספת של אייריש קרים), עוגת שוקולד עם ריבת חלב, אתה בהחלט צריך לממש את מה שמשה הציע לי לעשות - וליפול 20.

אייל, אני כבר חושש שהתגובות שלך בפורום, חוסר המקצועיות שבהן נובע מחוסר ידע, ולא מנסיון שונה ממה שאני מכיר. ברצינות...
בעבר חסמתי אותך לשבוע 'התקררות' כדי להסביר לך שאת התגובות שאנחנו נותנים בפורום, אנחנו נותנים בצורה המקצועית ביותר שיש, ואם לא יודעים אז לא עונים... אבל בכל פעם שאתה מגיב (לפחות באשכול הזה), אני מוכיח אותך על טעויותיך.
מילא זה היה בטכניקת עבודה, אפשר להתווכח על זה (אם כי ההוכחה כי אפשר לצלם בתוך החופה עם 50 זו כבר הוכחה מדעית שאין לערער עליה), להתעלם מקיומה של ספינת הדגל Nikon D3 זו כבר הזנחה פושעת.

בבקשה אייל - זו הפעם האחרונה שאני מבקש ממך - אם אתה לא יודע - אל תענה.
תענה רק על דברים שאתה יודע. גם אני לא תמיד עונה על שאלות פה, אבל אם שאלו אותי שאלה, ואני יודע כי אפשר להשתמש בעדשת 50 מ"מ בחתונה, כנראה שניסיתי להשתמש בה וגיליתי שהיא עובדת מעולה. ואני לא אתפלא אם אמצא עוד מקצועיים שבדומה לי - מצליחים לצלם עם העדשה הזו.
(נונקונפורמיסטי ככל שזה יהיה).

תודה.

ישן 09-01-2008, 15:28
  eyalpa eyalpa אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בחיי אייל, אתה כל כך..."

מזה אני לא יודע , אם אתה מגדיר את התמונה הזאת כ-תמונה טובה לחתונה של הזוג \ היית שם את זה באלבום?
אני באמת לא יודע מה להגיד לך.
רק מלצפות בצלמי חתונות והייתי השנה בהמון אירועים, עזוב שגם עבדתי בתור תאורן וראיתי מספיק צלמי אירועים. תמיד התעמקתי בציוד שלהם המסקנות שלי היו כאלה :
מבחינת ציוד - הרוב העדיפו ניקון בגלל המחיר ה"זול" יחסית .
מבחינת עדשות - ראיתי 18-200 , 24-70 , 17-70 . אבל אף פעם לא ראיתי עדשה קבועה .
אפילו בבר מצווה שלי לפני 7 שנים באו עם פילם ועדשה וסראלית.
זה שמצאת צלם אחד שצילם פעם אחת ב 50 MM לחתונה זה לא אומר שיש כאלה.
אני גם מעריך שהתמונות שלו יהיו חד פעמיות כי באירוע הבא אני לא הייתי מזמין אותו .
עכשיו יש לנו עוד שמחה במשפחה , אחותי מתחתנת, אם אחד הצלמים יבוא לי עם עדשה קבועה אני סוגר לו תמצלמה ואומר לו ללכת הביתה. הוא צריך לדפוק תמונות טובות , הרבה הרבה תמונות. עם עדשת זום אתה יכול לנוע כמו שצריך בשביל לתפוס תרגע ההוא שהסבתא נישקה את החתן בעדשה כמו 50 אתה תתפוס את זה רק בפוקס.

ובנושא התמונה שלך : היא שרופה , בצבעים על הפנים , וגם לא בנויה כמו שצריך.
ככה שלא הייתי נותן אותה כדוגמא בכלל.

נערך לאחרונה ע"י eyalpa בתאריך 09-01-2008 בשעה 15:31.
ישן 09-01-2008, 15:58
צלמית המשתמש של צל99
  צל99 צל99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eyalpa שמתחילה ב "מזה אני לא יודע , אם אתה..."

כנראה שלא ראית מספיק.
צלם שעובד עם 2 גופים הגיוני מאוד לשים על אחד מהם עדשה מהירה יותר מ2.8. גם במחיר חוסר גמישות בטוח.
ואני מכיר צלם אחד שהעיד על עצמו שאת רוב הארוע הוא עושה עם 24-70 על גוף אחד ו85 פריים על השנ. מה רע בזה?

ודרך אגב דוקא נחמד אם יבוא אלי מישהו בתחילת ארוע ויגיד לי ללכת הביתה בגלל עדשה קבועה.
גם להגיע הביתה מוקדם וגם לעשות את הכסף. מה רע?

ולפותחת האשכול- לא הבנתי אם את מתעתדת לרכוש עדשה לטובת הארוע או שואלת מתוך עדשות קיימות.
אם כן- היתי ממליץ על הטמרון 17-50.

למכירה 24-105L במצב מצוין.

ישן 09-01-2008, 16:41
  eyalpa eyalpa אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צל99 שמתחילה ב "כנראה שלא ראית מספיק. צלם..."

ענית לעצמך.
לגוף השני אולי הייתי חושב על זה , למרות שאני מקובע על עדשה כמו 24-70+ 70-200
אני גם מוכן להזמין אותך + את מתן לטוסט אם הוא עושה יותר מ 100 תמונות נבחרות עם עדשה קבועה , 85\50.
כמובן שאתה יכול לצלם באירוע ב 50MM , כמו שאני יגיד לך שאתה יכול לצלם עם לנסבייבי , השאלה כמה ומה יהיה בתגובות בסוף .
אני לא מתווכח בנושא איכות העדשה , לא מתווכח על המחיר , אבל אני לא מוכן לקבל את זה שהעדשה תצליח להוציא תוצאות באירועים.

תנסה לצלם איתה 2 אנשים עומדים , במעגל ריקודים תנסה להיכנס למעגל , ולתוך הקהל לסנאפשוטים בחיים לא תיכנס .
מבחינה אפשרית , הכל אפשרי גם עם 300MM אפשר לצלם חתונה , השאלה מה בסוף התוצאה.
אני באירוע שצילמתי הייתי מוגבל עם 28 ! אז עם 50 אתה תהיה ממש מוגבל!

אפילו בגלריה שלך , בסקשן של החתונות , אולי 10 מתוך 70 צולמו ב 50MM

נערך לאחרונה ע"י eyalpa בתאריך 09-01-2008 בשעה 16:46.
ישן 10-01-2008, 21:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי eyalpa שמתחילה ב "ענית לעצמך. לגוף השני אולי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eyalpa
תנסה לצלם איתה 2 אנשים עומדים , במעגל ריקודים תנסה להיכנס למעגל , ולתוך הקהל לסנאפשוטים בחיים לא תיכנס .

אם אני מעלה צילומים שצילמתי עם 50 מ"מ מתוך מעגל הריקודים, כשהתמונה חדה, בעלת צבעים טובים, חיתוכים טובים ואיכות טובה, אתה מוכן להודות שאתה טועה וכי כן אפשרי לצלם בצורה הזו?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי eyalpa
מבחינה אפשרית , הכל אפשרי גם עם 300MM אפשר לצלם חתונה , השאלה מה בסוף התוצאה.
אני באירוע שצילמתי הייתי מוגבל עם 28 ! אז עם 50 אתה תהיה ממש מוגבל!

אני מסכים מאוד, זו היתה הנקודה שלי כל הזמן. הכל אפשרי, ולכן כשאמרת בהתחלה שזה בלתי אפשרי, נכנסתי לאשכול להוכיח לך שזה כן אפשרי. לא אמרתי שזה יותר קל ופשוט מלהשתמש בעדשות זום, ברור שעם זום זה קל יותר, אבל בגלל שאמרת שזה "בלתי אפשרי" - רק באתי להוכיח לך שאתה טועה וכי זה כן אפשרי (מה שכן, דורש ממך כצלם להיות דינאמי יותר, וצלם טוב יותר).

ישן 09-01-2008, 17:11
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צל99 שמתחילה ב "כנראה שלא ראית מספיק. צלם..."

טוב די
אני מצטער אבל אתה מדבר שטויות ואני מסכים הפעם ב 150% עם אייל

לא אוהב לומר "אני ככה ואני ככה" אבל באמת הויכוח פה שואף לאותם מימדים של כל ויכוח. ויכוחים על דברים מיקצועיים שמתנהלים 90% ע"י אנשים שאין להם מושג במקצוע ולעומת זאת חושבים שיש להם.

הנקודה היא לא להוכיח שניתן לצלם תמונה טובה של חתונה עם 50מ"מ כי לצערי, מתן, לא הוכחת גם את זה. התמונה באמת חלשה ולא הייתי מעז לתת אותה לזוג כצלם המיקצועי של הערב שלהם.
אייל הסבר מה לקוי בה וזה מספיק.
מעל הכל אומר גם שעל טעם ועל ריח אין להיתוכח - המשפט הישן הזה תופס פה חזק כי לטעמך היא טובה וזהו.

ישן 09-01-2008, 19:28
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי צל99 שמתחילה ב "איל- אין לי עדשת 50 (גם לטעמי..."

אני לא מוציא קיטור אז בטח שאין מה להעלב.
קשה מאוד להדביר על במה זו את דברי וזה קצת מתיש, אתה יודע. אתה מסביר שעות ובסוף אנשים אומרים לך "אתה תופס מעצנך". ישנם כמה רמות של צילום, 50מ"מ זו אחת מהן, לדעתי. אישית, את התמונות שהוצגו פה של חתונות לא הייתי מעז להראות לזוג. אם הזוג היה מעדיף את אלו על כלום? ברור. על מה שאני ועוד הרבה אחרים פה מציגים ללקוחות? לדעתי לא.
אודי אבן חיים שמצלם חתונות רק כל 4 דקות יספר לך על סטנדרטים של היום.

ישן 10-01-2008, 12:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי צל99 שמתחילה ב "אין לך מה להסביר, פשט כתבת..."

מסכים.
הבעיה באשכול הזה היא בעיקר הבנת הנקרא.
כאשר מישהו טוען שאין דבר כזה לצלם עם 50 מ"מ, או שזה בלתי-אפשרי להכנס לכופה עם 50 מ"מ, זו שטות והוכחתי למה.
אם בסופו של דבר לא היית מרוצה מהתוצאות - זה סיפור אחר לגמרי. הצבעים לא טובים, התאורה חרא, החשיפה לא טובה, ה D70 מייצרת יותר מדי רעש ב ISO גבוה - הכל נכון - אבל הדוגמאות שלי באו אך ורק לסתור טענות מגוכחות שעלו באשכול.

לצורך העניין, גם אם הייתי עובד עם 70-200 2.8 VR של ניקון (שללא עוררין נחשבת לעדשה איכותית ביותר), התוצאות היו דומות. למה? כי זה אותו הגוף וזו אותה התאורה. מבחינת צבעים וחדות, ה 50 מ"מ הוכיחה את עצמה אין ספור פעמים כעדשה באיכות עליונה (גם ללא USM, וללא פס L אדום).

אפשר להגיד הרבה דברים רעים על ה 50 מ"מ, אבל שום דבר ממה שציינו באשכול, לא היה אחד מהם

ישן 08-01-2008, 22:05
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי nikki28 שמתחילה ב "קטעים איתכם אנשים. אני שמחה..."

בבקשה

שוב, ניקי - רשמתי למעלה, כל עדשה היא טובה. יש טובות יותר ויש טובות פחות.
העדשה איכותית מספיק בתנאי שיש לך מספיק אור. היא לא איכותית כמו עדשות של 5,000 שקל אבל היא מספיק איכותית בשביל להתנסות בצילום (בעיקר כאלה שאת לא מקבלת עבורם תשלום).

עבודה עם מפזר לא אפקטיבית בכלל במידה ואת לא מקפיצה את הפלאש משום מקום. בד"כ אין מאיפה להקפיץ כשאת באמצע גן אירועים או אולם. להיפך - היא מחלישה את הפלאש, מאמצת אותו יותר וגומרת את הסוללות.
את הקלף הלבן אי אפשר לקנות עד כמה שידוע לי, אבל חתיכת בריסטול לבן וגומיה יסדרו לך קלף עוד יותר טוב ממה שמגיע מובנה על ה SB800.

ישן 08-01-2008, 22:39
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי nikki28 שמתחילה ב "היי משה, תודה רבה על התמונה...."

בבקשה
הרעיון הוא להבין את המקור האור ואיך הוא "נופל" על האובייקט.
הרעיון הוא לחזק את הפלאש כלפי "קדימה" ולא רק מעלה כפלאש מוקפץ. הכרטיס הלבן "מקפיץ" את האור קדימה.
מתי להישתמש ? כשהתיקרה גבוהה מידי והקפצה פשוט לא יעילה וכשאת רוצה להאיר את האובייקט מולך בצורה יותר מרוככת ומפוזרת ממה שפלאש ישיר ייתן לך.
אני מציע שתעשי כמה ניסיונות מול אדם ותראי את ההבדלים.
כדאי לך גם לקרוא את המדריך הזה שכתבתי.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=191481

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:57

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר