לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 01-03-2005, 08:07
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,806
דבר המנהל: חוקי ונוהלי הפורום

דבר המנהל - חובה לקרוא לפני כתיבה בפורום

ברוכים הבאים אל
פורום צבא וביטחון של אתר פרש.
כאן תוכלו לשאול, להעמיק וגם לחלוק עם אחרים את הידע בכל הקשור לנושאי צבא וביטחון.
הפורום פתוח לכל אדם, ללא מגבלות גיל או ידע קודם.
אולם, בגלל אופיו הייחודי, והנושאים הכלולים בו, ישנם מספר כללים שאנו דורשים מגולשי הפורום לעמוד בהם.
אנא קראו בעיון אשכול זה, וחיסכו מכולנו אי-הבנות ואי-נעימויות.


בטחון מידע

בגלל שהפורום נוגע בנושאים ייחודיים, שחלקם מסווג או בעייתי - אנא הקפידו על החוקים המובאים כאן.

זיכרו: הפורום נקרא ע"י האוייב ונעשה שימוש בכל מידע שאתם מוסרים!!! כל המוסר מידע מסווג לגורמים שאינם מוסמכים לכך, עובר על חוק ביטחון המדינה ופוגע במדינה. חשיפת חומר מסווג בפורום תגרור ענישה מיידית ובלתי-מתפשרת. ההוראות הבאות תקפות בצורה גורפת ומוחלטת, ללא קשר לדעות פוליטיות או ידע קודם. אי קיום הוראה זו, או התחכמות איתה, יגררו צעדים בהתאם לחומרת המקרה - החל מחסימה בפורום ועד הפניית הנושא לטיפול הגורמים הרשמיים המוסמכים (מאוד לא נעים ולא מומלץ!).
 1. אין לציין פרטים כמו: מספר יחידה בהתאם לכינוייה, מיקום, כמויות, תפקיד, ייעוד ותורת לחימה. כמו-כן צילומים, פרטים טכניים ומפות/שירטוטים של אמל"ח מסווג, מבצעים, ציוד מבצעי וכו'.
 2. יש להקפיד ולהשתמש במינוח "עוצבה" במקום: גייס, אוגדה או חטיבה. "עוצבה" הוגדרה כביטוי כולל לכל הנ"ל ולמעשה מונעת את האפשרות לזהות בדיוק את סדר הכוחות שמכילה כל מסגרת צבאית.ביטויים כמו "עוצבת המלפפון - חט' מילואים במרחב שוק הכרמל", מסגירה למעשה את גודל המסגרת בה מדובר ומאפשרת בטווח הארוך שיוך יחידות למסגרות הממונות עליהם ולאלו הכפופות להם.
 3. בכל מקרה של ספק, נא לפנות למנהלי הפורום - תשובה מובטחת. ומצד שני אם לא קיבלתם תשובה בפורום אז כנראה שאין לנו תשובה או שאנחנו לא רוצים לענות.
 4. את מה שאסור להגיד בפורום, אסור להגיד באף מקום באינטרנט: לא בצ'אט, לא בת.ד., לא בדוא"ל, לא ב-ICQ, לא במסנג'ר ולא בשום צורה אחרת!
-------
להנהלת הפורום אין שום אחריות על המידע שמפורסם כאן: פרסום כל מידע בפורום הינו באחריותו הבלעדית של הכותב - במקרה של דין ודברים עם רשויות החוק, הפורום ומנהליו אינם נושאים בכל אחריות שהיא. אם נדרש ע"י רשויות החוק ובהילך חוקי אנו נספק להם את פרטי הגולשים הנמצאים אצלנו.
-------
הוראות כלליות לכתיבת הודעות
למען ההבהרה, מספר דברים שלא מקובלים עלינו ואנו אוכפים אותם בקפדנות:
-אין לכתוב הודעות/בקשות מידע על נושאים קיימים
-אין להקפיץ אשכולות ישנים, אלא אם כן יש לכם משהו מהותי להוסיף
-אין לריב בפורום, אין לזלזל או לפגוע בגולש אחר.
-אין לנהל שיחה פרטית בין גולשים בפומבי. בשביל זה יש ת"ד פרטי
-אין לדון בנושאים פוליטיים, גם בהקשר צבאי - בשביל זה קיים פורום פוליטיקה ואקטואליה.
-אין להשוות לנאצים ולגורמי טרור שום אדם או גוף כלשהוא, כולל בין היתר גולשים, כלי עיתונות ועיתונאים, אישי ציבור, גופים ציבוריים וממשלתיים וכמובן צה"ל ושאר זרועות הבטחון.
-אין לעשות שימוש בסמל אשכול של פיגוע תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה לכל סיבה שאינה קשורה לאירוע פח"ע.

מעבר לכך, מספר "אותיות קטנות" שכדאי ומולץ לקרוא פעם אחת ולהפנים:
 • למנהלים עומדת הזכות לנעול ואף למחוק אשכולות בהם יעלו תוכן ו/או תמונות מסווגים, או שאיו להם קשר למהות הפורום.
 • לפני כתיבת הודעה, יש להשתמש בארכיון, במערכת הישנה ובמנוע החיפוש על מנת לבדוק האם הודעה דומה כבר נכתבה או נענתה. אם קיים אשכול בנושא יש להמשיך את הדיון באותו אשכול ולא לפתוח אשכול חדש.
 • מצד שני, אין להקפיץ אשכולות ישנים שלא לצורך. לפני הכתיבה חישבו היטב: "האם המידע שאני עומד לכתוב הוא חיוני, חדש ומוסיף על הנ"ל". חישבו על כך שוב אחריי שכתבתם ולפני שאתם שולחים.
 • השתמשו במנוע חיפוש רציני כמו גוגל או יאהו - תתפלאו כמה מידע קיים ברשת מבלי שאנו מודעים אליו.
 • לא מצאתם? עכשיו הזמן לשאול כאן בפורום - יש לנסח את ההודעה בצורה מסודרת, בלי עודף סימני שאלה וקריאה. הסבירו בשורת הנושא מה השאלה/בעיה, כך שמי שיכול לעזור אכן יקרא את האשכול.
 • כדאי מאד ללמוד ולהכיר את צורת השירשור שייחודית לפורומים של פרש מדריך השירשור באדיבות מתן מפורום צילום .
 • אין לדון בנושאים פוליטיים, גם בהקשר צבאי - בשביל זה קיים פורום פוליטיקה ואקטואליה.
 • את תוכן ההודעה יש לנסח בצורה בוגרת ורצינית - לפני שליחת ההודעה נא להשתמש ב"תצוגה מקדימה", ולתקן טעויות כתיב וניסוח (אנו מניחים שכולכם יודעים קרוא וכתוב, וטעויות כתיב הן נושא מביך ומיותר - אם אינכם בטוחים, השתמשו במנגנון האיות של מעבד תמלילים כמו Word).
 • אם משתמשים בצלמית לסימון אשכול, נא לעשות זאת בהתאם לתוכן: גלגל הצלה לבקשת עזרה, צילום לאשכול תמונות, שאלה לחידות וכו'.
 • אין לזלזל או להעליב גולשים אחרים, גם אם רמת הידע שלהם נמוכה משלכם - תגובות מוגזמות או ילדותיות יימחקו, וכותבן עלול להיחסם.
 • לצעירים והנלהבים שבינינו, שלפעמים מתיימרים לדעת הכל - זיכרו: גם אם כתבתם עבודה לבי"ס על רובה, אתם עדיין אפילו לא קרובים לדעת איך הרובה הזה עובד בפועל ואם הוא פועל טוב או לא.
 • בעת פירסום תמונות או חומר ממקור חיצוני, יש להוסיף קרדיט למקור התמונה או המידע. הקרדיט יהיה בשם או בלוגו המקור וקישור אליו.
 • נושא האשכול (הכותרת) צריך להיות ענייני, רלונטי וקשור לתוכן; נא לא לכתוב נושאים כגון: "צריך עזרה!", "יש לי בעיה", "שאלה" וכו'.
 • אנא אל תשתמשו במילה דחוף. דחוף זה רק כשאפשר להציל מישהו ממוות עם התשובה.
 • אין לפרסם תמונות ומידע הכולל פורנוגרפיה או מידע אחר שעלול לפגוע ברגשות שאר הגולשים (כמו תמונות של גופות שפורסמו פה בעבר). אם המידע הזה רלוונטי לנושא הפורום חובה להזהיר מפני בשורת הכותרת של ההודעה וכן לצרף אותו בקישור בלבד ולא ישירות.
 • אין לכלול תכנים פוגעים או פוליטיים בכל צורה גם בחתימה או בצלמית משתמש. יש פורומים אחרים בפרש שמתירים זאת - אנחנו לא.
 • נא לא להעלות תמונות שרוחבן גדול מרוחב מסך סטנדרטי, תמונות כאלו מפריעות לקריאה התקינה בפורום. אם אין לכם כלים או ידע להקטין, אפשר להשתמש באפשרות להקטנת תמונות שבמערכת העלאת קבצים.
 • במקרים רבים תמונות המקושרות מהאתר המקורי נעלמות כשהלינק משתנה או נעלם. אנא מכם - העלו את התמונות שבהודעות שלכם לשרת של פרש ע"י ממשק העלאת הקבצים, ואם הקבצים גדולים מדי השתמשו בשרת אחסון תמונות אמין ויציב כמו Imageshack.
 • אשכולות ששייכים לפורום מתגייסים וסדירים (להלן מו"ס) או פורום מילואים יועברו לפורומים אלה ללא התרעה או הודעה מוקדמת. אנא הקפידו לפתוח את האשכול בפורום המתאים לנושא (ראו הסבר בהמשך).
 • בשורת הכותרת, אין להפריז בסימני קריאה (!) שאלה (?) והסימנים ,-,* ,@ וכו' לצורך גרירת תשומת לב.
 • אין לקלל. יש לכתוב בשפה נאותה ומכובדת.
 • אין "להציף" את הפורום בהודעות שחוזרות על עצמן.
 • להודעות פרטיות, יש להשתמש אך ורק בת.ד הפרטי.
 • בשום פנים ואופן אין לפרסם אתרים פרטיים לצורך פירסומם בלבד.
 • אם יש לכם בעיה טכנית, קראו את דף "שאלות נפוצות" - אם לא נפתרה הבעיה, פנו לפורום משוב. ולא לת.ד. המנהלים
 • כל האמור עד כה תקף הן לפתיחת אשכול חדש והן לתגובה באשכול קיים.
העלאת תמונות לשרת פרש
במקרים רבים תמונות המקושרות מהאתר המקורי נעלמות כשהלינק משתנה או נעלם. אנא מכם - העלו את התמונות שבהודעות שלכם לשרת של פרש ע"י ממשק העלת הקבצים, ואם הקבצים גדולים מדי השתמשו בשרת אחסון תמונות אמין ויציב כמו Imageshack.


ענישה
מאחר והפורום עוסק בנושאים שחלקם רגישים ובעייתיים, אנו מבהירים לכל הגולשים בצורה חדה וברורה: גולש שיעבור על חוקי הפורום ויפרסם מידע מסווג, ייחסם. גולש שיעשה זאת בצורה עקבית, ייחסם ופרטיו יועברו לפי הצורך לרשויות המוסמכות. בנוסף לכך, הודעות חסרות תוכן ולא רציניות יימחקו כראות עינינו. גולש שיעשה זאת בצורה עקבית ייחסם זמנית, ובמקרים חריגים גם לצמיתות. אשכול אשר ייתחכם או יעבור על אחד או יותר מן הכללים, יימחק/יינעל.

כתובת מקוצרת לכניסה לפורום: https://army.fresh.co.il

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה דרגת מומחה
ישנם מספר גולשים שידיעותיהם בתחומי העניין של הפורום עולות על הממוצע. יש בינהם חוקרים ומרצים באוניברסיטאות, קצינים בכירים בסדיר ומילואים (וגם קצינים זוטרים), סופרים, עיתונאים, היסטוריונים, אוצרי מוזיאונים וכו'.
בעבר חווינו אירועים לא נעימים בהם גולש מומחה בתחומו ספג "מהלומות אינטרנטיות" מגולש (לרוב צעיר) שהידע שלו מוגבל מאד (אם בכלל). מקרה בולט היה כשקצין בכיר בגוף פיתוח נשק. מדען מוביל ובעל תארים אקדמיים מתקדמים נאלץ להתווכח עם ילד בן 15 בתחומי חלל ולבסוף גורש בבושת פנים. או הסטוריון צבאי שמתייחסים אל דעותיו בביטול.
המקרים הללו גרמו נזק כפול ומכופל לפורום בכך שהבריחו גולשים איכותיים ובעלי ידע שהרגישו שדעתם לא נחשבת, ובמקומם עלה כוחם של ההדיוטות.
מסיבה זו אנו מעניקים לגולשים נבחרים את דרגת המומחה. הדרגה מסומלת ע"י כוכב תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה ליד שם המשתמש. הדרגה תבחין בין המומחים לבין שאר הגולשים, והגולשים מתבקשים לתת את הכבוד הראוי. הענקת הדרגה מתבצעת מפעם לפעם כראות עינינו, ולפי הצורך - נא לא לפנות אל מנהלי הפורום בבקשות בסגנון "בבקשה בחייאת אני מבין בחץ וקשת תנו לי מומחה", כי הן יזכו להתעלמות מוחלטת.
אפשר לפנות אל המומחים בשאלות

וזו רשימת המומחים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה DesertOwl - מומחה לתחומי טכנולוגיות צבאיות באופן כללי, עם דגש על בט"ש. כולל: חיישנים , מערכות תצפית ואמר"ל, מכ"מים טקטיים, ל"א, נ"ט, רובוטיקה, מטעני אויב, מיגון ועוד.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה לבני - תחום התחמושת, בדגש על תחמושת "היסטורית" וכידוני רובים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה GrimReaper - חובב טכנולוגיה והיסטוריה צבאית, ובעיקר את השילוב בינהן. תחומי ידע עיקריים: חימוש, נשק, מיגון, רכב ורק"ם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה _el - היסטוריה צבאית, בדגש על היסטוריה צבאית ישראלית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה gm4450 - מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם בכלל ולטנקים בפרט.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Spooler - תעופה ומודיעין.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מיצו - בעל ידע נרחב בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה YGH - יגיל הנקין. דוקטורנט להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל ומדריך בפו"ם. מומחה לענייני צ'צ'ניה והקווקז, תורת לחימה ובפרט של שטח מאוכלס, ולחימה עירונית. ידע רב על מלחמות שונות והרייכסוור.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה yossi_y - מומחה לתגים סמלים דרגות עיטורים ומדים בארץ ובעולם. ישב כנציג מה"ד היסטוריה בועדת הסמלים של ענף משטר ומשמעת (הוועדה המאשרת ומייעצת בנושאי סמלי צה"ל למיניהם), ובנוסף הופקד על מחקר ותיעוד כל הקשור למדים, דרגות, אותות עיטורים וכלל סימני הזיהוי בצה"ל.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Soloavia צחי בן עמי. בעל ידע נרחב בתחומי התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו. חוקר ומתעד את פעילות חיל האויר במסגרת אתר "מרחב אווירי" ועוד...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה ilanb אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה noam17c מדריך ירי, מדריך ירי מעשי מוסמך מכון וינגייט והתאחדות הקליעה, נשק מוסמך מטעם התעשייה הצבאית, מפעיל זיקוקים מוסמך משרד העבודה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Fox450 עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית. תחומי התמחות ועניין ממוקדים: הסטוריה צבאית גרמנית (בעיקר במאה ה-20), היבטים היסטוריים ועכשוויים של תעופה צבאית, תולדות ח"א, המלחמה הקרה, תקשורת ומלחמה, צבא ותרבות עממית
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Flying-Wing עמוס דור, מילאנו איטליה. נולד בת"א בשנת 1958, גדל ונשם חיל האויר מינקותו מאביו שהוא מותיקי החיל. בגיל צעיר החל לבנות דגמי מטוסים. בוגר בית הספר הטכני של ח"א, שירת כמכונאי בטייסת "עייט". בשנת 1982 השתתף בקורס ההסבה הראשון בחיל האויר לאנשי מילואים כמכונאי "נץ" ועשה בתפקיד זה מספר שנים במילואים בטייסת ה"נגב". מיוזמי ומקימי "מועדון בוני הדגמים" בישראל והעורך הראשון של "קנה מידה". הקים את אתר "מעריצי חיל האויר" באינטרנט, כותב ומוציא לאור סדרת ספרי הסטוריה על מטוסי ומורשת חיל האויר. מאמרים וציורי פרופילי מטוסי חיל האויר פרי עטו התפרסמו ומתפרסמים במגזיני תעופה שונים בעולם עורכו ומקימו של האתר "מרחב אוירי".
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה אודי עציון - כתב הרכב של ידיעות אחרונות. עיתונאי ועורך ותיק את שירותו הצבאי עשה ככתב בביטאון חיל האוויר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה טל ענבר חוקר בכיר במכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל, יועץ בתחום מדעי החלל לכל מיני מסגרות, מרצה בפו"ם אוויר, למד"ן וכיו"ב. מנהל את פורום החלל והלווינים בתפוז, מתכנן ובונה רקטות במסגרת חוג רקטות במכון וויצמן. התמחויות:
 • לוחמת חלל ושאר נושאי החלל (לא רק צבאי)
 • מטוסים צבאיים - כל התקופות
 • רקטות, יועץ לכתבי עת בארץ ובעולם
 • חיל האוויר הגרמני במלחה"ע השניה
 • דוקטרינה של חיל האוויר האמריקני
 • אומנות מערכתית
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה צל"שים
הענקת צל"ש זו הדרך של מנהל פורום להודות לגולש על פעולה טובה במיוחד. גולש שקיבל צל"ש יסומן בסימון: תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה.
הצל"ש אינו קבוע וניתן לביטול או העברה לגולש אחר. אנחנו ממעטים לתת צל"שים. בעבר נתנו למי שכתבו סקירות טובות במיוחד, שעשו עבודות מנהלה כל הזמן (לדוגמא העירו באופן קבוע על הפרה של נהלי הפורום, ערכו תמונות, סייעו בהסברים טכניים וכו') או למישהו שבכל יום פירסם אשכול ובו כל התמונות בנושאי צו"ב מאתרי החדשות השונים. אין קשר בין צל"ש לדרגת מומחה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהלים
שמות מנהלי הפורום כתובים בתחתית הדף הראשי שלו. בנוסף המנהלים מסומנים בעלה: תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ניתן לפנות אל המנהלים בהודעות פרטיות:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה לחצו על שם המנהל כדי לשלוח לו הודעה פרטית: יוסיפון, סירפד, עידו403, FiReBall, Fang.

הפרדה בין פורום צבא וביטחון לפורום מתגייסים וסדירים ולפורום מילואים
כדי לשפר את השירות לגולשים, הנושאים הבטחוניים חולקו בין שלושה פורומים שונים - אנו מקווים שבכך תוכלו למצוא את מבוקשכם במהירות וביעילות. נושאי הפרט - אלה הנוגעים לחייל הבודד - הופרדו מפורום צבא ובטחון (צו"ב) והם נידונים בפורום מתגייסים וסדירים (מו"ס) או בפורום מילואים. שימו לב: שאלות הנוגעות לתחומי מו"ס שיישאלו בפורום צו"ב יימחקו - כמו כן, אנא המנעו מלענות למי ששואל שאלות אלו. להלן חלוקת הנושאים בין הפורומים: פורום צו"ב יהיה אחראי לכל הנושאים הצבאיים והבטחוניים הכלליים:
 • אמצעי לחימה, ציוד, וטכנולוגיה (על כל נגזרותיהם השונות והמגוונות)
 • הסטוריה ומורשת קרב
 • טקטיקה, אסטרטגיה, ונושאים חדשותיים (הלחימה בארץ ובחו"ל)
 • נושאים צבאיים כלליים אחרים
 • נושאים מבצעיים ותמונות שיועלו ע"י חיילים בסדיר/מילואים
פורום מו"ס יהיה אחראי לכל הנושאים הנוגעים לתחום הפרט בתהליכים לפני הגיוס ובמהלך השירות בסדיר או בקבע:
 • כל תהליך הגיוס, החל בצו ראשון דרך קב"א/פרופיל, מיונים וגיבושים, ועד הגיוס עצמו
 • טירונות, קורסים, הכשרות, יחידות בהן ישתבץ החייל
 • בעיות אישיות בשירות הצבאי: ת"ש, בריאות, וכו'
 • שחרור מצה"ל ומסלולים חלופיים (שירות לאומי, שנת שירות, ישיבות הסדר, מכינה, עתודה וכו')
מתוך הכרה בחשיבותו העצומה של תחום המילואים ועקב מורכבותו, הוחלט להפריד את תחום המילואים בכללותו מפורום צו"ב (למעט חריגים המשיקים לשני התחומים) ולתת לו פורום עצמאי נפרד. הפורום יאפשר דיון ממוקד רציני ואיכותי ובכך יאפשר לפורום צו"ב להתמקד בתחומים הטהורים של צבא ובטחון. הנושאים שיטופלו במסגרת פורום המילואים:
 • טיפול בפרט
 • חזרה וגריעה משרות, חזרה לשירות קבע
 • מקצוע (פסילה/רכישה)
 • דרגות
 • תשלומים
 • מאבק המילואים לזכויות ועל החוק (ביטוח, חופשות, תשלומים, החזרי הוצאות, כמות הקריאות, ייעוד בתעסוקה ועוד)
 • מאבק במעסיקים
 • אשכולות "דרושים"
 • חוויות מאימונים ותעסוקות
אנא הקפידו לכתוב בפורום המתאים לנושא - כך תקבלו תשובה מהירה ורצינית ככל האפשר. אנו מאחלים לכם גלישה מהנה, ומקווים שתמצאו את מבוקשכם ותיהנו!

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 26-10-2013 בשעה 20:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 01-03-2005, 13:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
כך תוכלו לחפש במערכת הישנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דבר המנהל: חוקי ונוהלי הפורום"

מדריך לחיפוש נכון
רוב האמור מתאים גם לחיפוש בפורום החדש (הנוכחי)

א. חיפוש מתוך הפורום
1. כיתבו את מילת החיפוש בחלונית בצד שמאל למעלה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2. הקישו על לחצן חפש:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

החיפוש יתחיל לרוץ, לוקח לו הרבה זמן, בסוף התהליך יפתח מסך של תוצאות חיפוש.
לשימוש נכון בתוצאות החיפוש ראו סעיף ד'.

ב. חיפוש ממסך החיפוש
1. ראשית צריך להגיע אל מסך החיפוש, יש שלוש שיטות:
I מהפורום - לחיצה על לחצן חפש כשחלונית החיפוש ריקה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

II מהלובי
לחיצה על לחצן חיפוש
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

III אחרי שהייתם פעם אחת במסך החיפוש שימרו אותו במועדפים שלכם, כך בכל פעם שתרצו לעשות חיפוש תוכלו לבחור במסך הזה מתוך רשימת המועדפים.


ג.עבודה נכונה עם מסך החיפוש
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ מסך החיפוש

1. ביחרו מילת מפתח שתוכלו לחפש לפיה.
* אל תבחרו מילה שכוללת ראשי תיבות, מנגנון החיפוש מתייחס אליה כשתי מילים נפרדות.
* אל תבחרו מספר, מנגנון החיפוש מחפש בין כל המילים בפורום כולל מספר ההודעה.
* ביחרו במילה מרכזית שחשובה לנושא.
* שימו לב שיש מילים שכדאי לחפש גם בכתיב חסר וגם בכתיב מלא. לדוגמא את המילה "רישיון" יתכן שמישהו כתב בפורום בכתיב חסר: "רשיון" וזו דווקא התוצאה בה אתם מעוניינים.
* יש מילים שנכתבות עם ה' הידיעה, מנגנון החיפוש לא עובד על חלקי מילים אלא רק על מילים שלמות, לכן לפעמים כדי לחפש את אותה מילה פעמיים: פעם אחת עם ה' הידיעה ופעם אחת בלי.

2. שימו לב שאפשר לבחור בשתי מילים, דאגו לציין אם אתם רוצים למצוא כל אחת מהמילים הללו, סמנו את המילה "או" כך מנגנון החיפוש יתן תוצאות שכוללות לפחות אחת מהמילים הללו.
או שאתם רוצים למצוא רק תוצאות שכוללות את שתי המילים הללו גם יחד. סמנו את המילה "וגם".
לדוגמא: אם כתבתם: רישיון נשק, אם לא תסמנו כלום, הסימון יישאר על "או" והמנגנון ייתן תוצאות שכוללות או את המילה רשיון או את המילה נשק וגם את שתי המילים הללו.
אם תסמנו את המילה "וגם" המנגנון ייתן תוצאות שכוללות רק את שתי המילים רישיון נשק, סביר להניח שזה מה שחיפשתם.
3. ביחרו בפורום שבו תרצו לבצע את החיפוש, אפשר גם לבחור בקטגוריה -קבוצה של פורומים- כך יתבצע החיפוש בכל הקטגוריה.
4. ביחרו באיזה שדה תרצו לבצע את החיפוש:
* הכל - החיפוש יחזיר תוצאות על פי: שם הכותב, שורת נושא ההודעה ותוכן ההודעה.
* כותב - החיפוש יחזיר תוצאות על פי שם הכותב (לכך יש שיטת חיפוש יעילה יותר: סדרו את הפורום בו תרצו לחפש על פי שם הכותב, תוך מספר שניות הסדר של הפורום ישתנה לפי שמו של מי שפתח את האשכול, הסידור של השמות על פי סדר יורד: סימנים ותווים, מספרים, מA לZ ומא' עד ת'. שימו לב לשם המשתמש בו אתם מעוניינים עיברו לעמוד המתאים. אל תשכחו לחזור ולסדר את הפורום על פי תגובה אחרונה).
* נושא - החיפוש יחזיר תוצאות של מה שנכתב בשורת הנושא (כותרת) של ההודעה.
* הודעה - החיפוש יחזיר תוצאות של מה שנכתב בתוך ההודעה
5. ביחרו את תחום הזמן שבו תרצו לחפש:
* כל הנושאים הנוכחיים יחזיר תוצאות מכל העמודים בפורום.
* אם תצמצמו את תקופת החיפוש תקבלו תוצאות יותר מהר, כך שאם אתם רוצים לראות שוב אשכול שנכתב אתמול עדיף שתחפשו ביומיים האחרונים. ישנה תקלה זמנית שאינה מאפשרת חיפוש בכל הנושאים הנוכחיים (רק בחיפוש הראשון, אח"כ זה מסתדר), לכן עדיף להתחיל מחיפוש בשנה האחרונה ואז לשנות ולחפש שוב בכל הנושאים.
6. אם אתם רוצים למצוא גם מידע מהארכיון (בד"כ המידע הכי טוב) סמנו את התיבה "חפש גם בארכיון?"
ד. עבודה נכונה בתוצאות החיפוש שתקבלו
בדרך כלל יתקבלו הרבה תוצאות, אם אתם לא בטוחים מה מתוכן היא בדיוק האשכול שאותו חיפשתם כדאי לפתוח כל תוצאה בעמוד חדש.
אם תפתחו את תוצאת החיפוש באותו עמוד לא תוכלו לחזור אל עמוד התוצאות אלא תצטרכו לערוך חיפוש חדש מהתחלה.
פתיחה בעמוד חדש:
1. ליחצו על כפתור ימני של העכבר ובחרו פתיחה בחלון חדש.
2. לחיצה עם העכבר על הקישור תוך כדאי החזקת מקש SHIFT לחוץ.

ה. חיפוש בגוגל דרך פרש
חיפוש באמצעות אינדקס פרש במנוע החיפוש גוגל. בכדי לחפש בו פשוט רישמו את מילת החיפוש בחלונית:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שימו לב שכללי בחירת מילת החיפוש הנ"ל נשארו זהים. אם אתם מסוגלים לזכור שם של מי שרשם את ההודעה שאתם מחפשים כדאי להוסיף גם אותו.

ו. חיפוש במנועי החיפוש
מנועים שמסוגלים לחפש בעיברית ומחזירים דפי רשת ולא אינדקס אתרים, כמו: גוגל, וואלה, אלטה ויסטה ועוד.
פשוט כיתבו את המילה המרכזית שאתם מחפשים. הוסיפו בשורת החיפוש site:fresh.co.il, אם יש פורום ספציפי שבו תרצו לחפש כדאי להוסיף גם את שם הפורום.
לפעמים החיפוש הזה הוא מהיר יותר.
יתרון נוסף הוא שחיפוש כזה מחזיר לפעמים תוצאות גם מעמודים שכבר אינם נצפים בפורום ומנגנון החיפוש כבר לא יכול למצוא אותם (הפורום מציג עד 50 עמודים).
כדאי להשתמש במנגנון המטמון (Cache) של גוגל. המנגנון מציג את הדף כפי שנצפה לאחרונה, כך אם הגעתם לדף שמשום מה נעלם עדיין תוכלו לאתר את המידע. בנוסף, מנגנון המטמון מסמן את מילת החיפוש שבחרתם בתוך הדף.

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 23-03-2011 בשעה 17:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 06-06-2010, 20:33
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב
 
חבר מתאריך: 02.05.02
הודעות: 7,828
Facebook profile Follow me...
חדש בפורום - עדכונים בטוויטר!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דבר המנהל: חוקי ונוהלי הפורום"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ראשית - מה זה טוויטר:
ציטוט:
טוויטראנגלית: Twitter) היא רשת חברתית מקוונת חינמית המאפשרת לשלוח ולקרוא מסרים קצרים של עד 140 תווים (פעולה שזכתה לשם "מיקרו-בלוגינג"). הרשת נוסדה ב-2006 על ידי ג'ק דורסי, סטודנט באוניברסיטת קורנל המשמש כיום כיו"ר, אוון ויליאמס המשמש כמנכ"ל וביז סטון המשמש כמנהל העיצוב של החברה. מאז הווסדה צברה החברה תאוצה רבה ומוערכת נכון לתחילת 2009 כרשת החברתית המקוונת השלישית בגודלה לאחר פייסבוק ומייספייס, ומספר המשתמשים בה גדל בשנה האחרונה ב - 900%.

את ההודעות ברשת, המכונות tweets ("ציוצים"), ניתן לקבל דרך אתר החברה, דרך SMSים לטלפון סלולרי (פועל רק בארצות הברית, קנדה, הודו, ניו זילנד, האי מאן ואנגליה) ודרך מגוון רחב של אפליקציות העושות שימוש ב-API עשיר המאפשר שימוש מלא בכל תכונות השירות כולל קבלה ושליחה של עדכונים בצורה שוטפת, חיפוש, הוספה מחיקה וחסימת חברים, וכל זאת ללא צורך בגלישה לאתר האינטרנט של החברה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98...%D7%99%D7%AA%29


אבל תכל'ס, למה זה טוב?
בהנחה שאתה לא מפורסם כמו אשטון קוצ'ר, כנראה שלך אין הרבה סיבות לפתוח טוויטר, כי מי ירצה לשמוע את פניני החוכמה שלך ב-140 תוווים. אמת? אז זהו, שלא. טוויטר נותן לך לעקוב במקביל אחרי אינספור אתרים בתחומי עניין שונים ולדעת מה מתעדכן בהם. תחשוב על מעין דבר הדומה לדף המבזקים בפרש, רק שאתה יכול להחליט אילו אתרים יועדכנו, ובאילו נושאים - והמבחר הוא כמעט אינסופי. כמעט כל אתר רציני כיום מעדכן גם בטוויטר.
כך למשל, תוכל לקבל עדכונים שוטפים מ-CNN, YNET, אתר הטכנולוגיה החביב עליך וגם לשמוע את הגיגיה של אופרה ווינפרי ושל ברק אובמה - והכל תחת אותו דף ובזמן חיי.

אז קדימה, הרשמו!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 17-08-2012, 10:05
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 10,244
Facebook profile
נוהל פירסום כתבות/מאמרים מיוחדים בדף לוגו של הפורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דבר המנהל: חוקי ונוהלי הפורום"

לפורום יש דף לוגו (בקובץ PDF) המאופיין בלוגו הפורום בראש הדף ובהודעה על קרדיט וזכויות יוצרים בסופו או סוף מספר דפים כאלה המארחים כתבה או סקירה.

הדף הזה מיועד לכתבות, סקירות מיוחדות, סנריואים וכד', על מנת לחדד את הדברים כל טקסט עם/בלי תמונות מיוחד אשר אינו במסגרת ההודעות השוטפות באשכולות.

כפי ששמתם לב, לרוב אנו המנהלים עושים בו שימוש במסגרת הביקורים אליהם אנו מוזמנים בצה"ל ובתעשיות הביטחוניות.

אבל זה לא מיועד רק לנו אלא גם לכל גולשי הפורום.

השימנוש בדף הזה יעשה אך ורק ע"י המנהלים, כל המעוניין לפרסם בתוך הדף הזה על מנת לקבל מוצר ויזואלית איכותי יותר ולעגן יותר טוב את נושא זכויות היוצרים של הפורום ושלו, מוזמן להעביר אל אחד המנהלים בקשה בפרטי עם הכתבה שלו בקובץ וורד.
אנחנו נשקול זאת ובמידה וזה יתאים נפרסם בשמו במקום ובזמן שהוא ירצה.

דוגמה לשימוש כזה שעשה הגולש AJ-47 אשר בחר להתפרסם בכינוי שלו ולא בשמו האמיתי
https://2011-uploaded.fresh.co.il/20...07/69528477.pdf

אנחנו לא מבטיחים שזה ימנע ב 100% את תופעת הפרת זכויות יוצרים/פגיעה בקניין רוחני אולם בודאות זה ירתיע ויקשה

דוגמה לכותרת עליונה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דוגמה לכותרת תחתונה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-08-2012 בשעה 10:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 26-07-2016, 13:33
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 10,244
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דבר המנהל: חוקי ונוהלי הפורום"

מספר נקודות לחידוד:
- הצפה: ישנם גולשים שבשם התרומה לפורום עושים עבודה מאד סיזיפית, מרשימה ועקבית ומביאים באשכולות ספציפיים שפתחו או כלליים המון מידע, כל ידיעה או אירוע מייד זוכים לאיזכור והקפצה.
כך קורה מצב שהאשכולות האלה כמעט ללא הרף קופצים למעלה אבל נדיר שיש בהם דיונים.
אנחנו מציעים לרכז בהודעה אחת כמה ידיעות ולהקפיץ פעם אחת, רצוי שהידיעות יהיו גם משמעותיות ולא על כל פיפס קטן להקפיץ כי זה לרוב לא מעניין.
לעומתם יש גולשים שנכנסים לפורום פעם בכמה ימים ובבת אחת מקפיצים איזה 20 אשכולות שונים בכל מיני ידיעות, גם זה לא מקובל. אנחנו לא נאפשר להקפיץ יותר מ 4-5 אשכולות בבת אחת.
- מקורות: היום באחת התגובות ראינו תגובה של אחד הגולשים בסגנון "אתרי דבקה ברוסית זה לא נחשב למקור אמין....." וזה אומר הכל.
מי שרוצה לצטט מקור שידאג שהמקור הזה אמין ומוכר לידיעה מוצקה ולא איזה פרשנות או דיעה מאיזה אתר/פורום של מומחים מטעם עצמם.
- תרבות השיח: כשכל מה שמתואר מעלה קורה אז מהר מאד מאבדים סבלנות ועוברים להתקפות הדדיות על הגולשים ולא על מה שהם אומרים, אז נא לא לאבד את הסבלנות והנימוס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 13-08-2020, 07:10
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 10,244
Facebook profile
העתקת מידע מהפורום וזכויות יוצרים וקרדיט לפורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דבר המנהל: חוקי ונוהלי הפורום"

כפי שכולם עדים הפורום הזה יודע להביא כתבות סיקורים וידיעות ברמה מאד איכותית ובאופן אקסלוסיבי ומיידי.
זה אנחנו המנהלים עם הקשרים האישיים שלנו עם כל מיני גורמי מפתח בארץ ובעולם וגם לא מעט גולשים שפיתחו אפיקי מידע ייחודיים ומעניינים.
בעולם העיתונות והתקשורת, בעלי מקצוע נילחמים בינם לבין עצמם על מי מביא ראשון ידיעה ורצוי כמה שיותר אמינה ודרמטית.
לכן הרבה מעתיקים מאיתנו, ידענו את זה אבל לא עשינו הרבה נגד זה כי בסופו של יום אנחנו קהילה התנדבותית שמספיק לה להרגיש טוב עם עצמה וזהו.
אבל זה לא נכון, זה שאנחנו פורום ולא גוף תקשורתי מסחרי לא משנה מאומה מהעובדה שאנו זכאים לקרדיט ו/או זכויות יוצרים על מה שאנחנו בעמל רב מביאים.

לכן אנחנו מהיום דורשים את זה, כל עיתונאי או בלוגר או כל גולש/משתמש שמעתיק מאיתנו ידיעה שהבאנו אותה באופן בלעדי חייב לפרסם שהיא הגיעה מהפורום שלנו ורצוי גם עם קישור.

דוגמאות:
- כל הביקורים שעשינו ביח' צה''ל ובתעשיות הביטחוניות כמו תע''א ואלביט
- הקשר שלנו עם לוקהיד מרטין לגבי ה F-35
- הקשר שלנו עם מספנות GNYK לגבי ספינות הסער 6
- הקשר שלנו עם מפעל SES באלבמה המשביח מסוקי סיהוק לחיה"י
- הקשר שלנו עם אנשי מפתח וספוטרים בעולם ששולחים אלינו חומרים באופן אישי
- פירסומים שבאים ממומחיות של גולשים מסויימים כמו סלעי שמביא דברים מיוחדים מסין והאזרח שמביא מבט מיוחד מפולין
- ביטיס שעושה פודקאסטים מעניינים וייחודיים
- כל קומבינציה אחרת שמעניקה לנו זכויות ואפילו חלקיות

אז גולשים, עיתונאים, בלוגרים ומבקרים יקרים - מצאתם משהו שמתאים לכם לפרסם בבקשה, אבל תנו קרדיט לפי העניין אחרת זו תהיה הפרת זכויות יוצרים ותהיה לנו עילה לדרוש אכיפה ופיצוי.

תודה וגלישה נעימה

חוק זכויות יוצרים
https://www.nevo.co.il/Law_html/law01/999_853.htm


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 13-08-2020 בשעה 21:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר