לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2008, 12:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "למה לא,..."

אני לא יודע לאיזה תקופה האשכול מתייחס, אבל, אני יכול להגיד בודאות שבתקופה שבה אני הייתי בעזה (שזה ממש לא מזמן), לא קפץ אף אחד מזיקים לגדר, לא תגבר, לא "עיבה מערך" ולא חרטא ובכלל הטענה הזאת נשמעת די מונפצת גם ככה.

להגיד שהם "תופסים כוננות" אולי מצלצל למישהו כ"אקשן" אבל להזכירכם בכל בסיס צה"ל יש כיתת כוננות.

הציטוט הבא: "שאולי הבטתם לרגע בעיתון או זיפזפתם בין מהדורות החדשות של ערוץ 2 ו 10- לי כמ"פ, לנו מפקדים ומפקדות, ממ"מים, סמלים, רס"פים מ"כים ומ"כיות כאחד, זה היה לילה ששוועת הטירונים שהפציחה את דממת האלחוט לאחר יללת ה"צבע אדום" הוא זיכרון כואב שיצרב לעד..."
הוא מאוד תיאטרלי ומצמרר, אבל הוא דמגוגי להגעיל וגם לא מוכיח כלום.
לפי הטיעון הזה גם חיילים שמשרתים ב"גיבור" צריכים רמה א', בגלל הקטיושות ובוא לא נשכח את החבר'ה של הקריה וצרפין ואת הפיגועים שפוקדים את איזורם.

בנוגע לאפסנאי של יפתח- אני מסכים מאה אחוז. גם הוא לא צריך רמה א'.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2008, 13:11
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא יודע לאיזה תקופה..."

הכוונה שלו ב-"תופסים כוננות" לא הייתה בזה שהם מיוחדים, אלא שהם תופסים כוננות בבסיס ששוכן כ-500 מטר מגבול ישראל רצועת עזה.. ומה לעשות שלתפוס כוננות שם הרבה יותר מסוכן מלתפוס כוננות בצריפין למשל, עם זה אתה חייב להסכים.

בקשר לתיאטרליות מצמררת, צודק, אני גם לא אוהב את כל ההתפלפלויות האלה, אבל מי כמונו יודעים שזה הרבה פעמים קורה גם מהצד השני (שנחזור לאשכול ההוא עם כל התיאורים היפים של הגנת המולדת ואוטוטו אנחנו נכחדים? ), אז ניחא, נרשה לו..

כמו שזה נראה בעיניי צריך פשוט לעשות את ההבחנה, יש מקומות שבאופן טבעי הם יותר מסוכנים לשוהים בהם, ובדר"כ אלו מקומות שנמצאים קרוב לאיזורי המתיחות, בייחוד אם הם חמים, כמו רצועת עזה.
לא יודע מה ההגדרה המדויקת של רמת פעילות א', (ובנסיון לחפש נתקלתי בקישור הזה, משעשע אבל מסתבר שמתנחלים יותר מסוכנים מקסאם תועה בדרכו לזיקים), אבל בהתחשב שכבר נחתו שם קסאמים בעבר, ונוחתים בכל האזור על בסיס יומיומי, אני חושב שכן מגיע להם.
ישן 18-01-2008, 13:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "הכוונה שלו ב-"תופסים כוננות"..."

לא, אני לא מסכים עם זה.
זה לא משנה אם הם 500 מטר מהגדר או 500 ק"מ, הכוננות שהם תופסים היא זהה.

שוב, לא.
יש מקומות שבהם זה נדרש, זה מתאים וזה נכון.
התיאור שלו לא ענה על אף אחד משלושת הסעיפים האחרונים.

ושוב-אם כרגע איזור עזה מוגדר "חם" אז הרי צריך ברטרואקטיביות להעלות את רמת הסיכון של כל מי ששירת בבסיסים בטווח הרקטות באוגוסט 2006 ובמהלך שנות ה-90 וכמובן את של כל מי ששירת באיזור המרכז בתחילת שנות ה2000.

יותר מכך-
ברור לכולם שהבנאדם הזה הוא ילד ושהוא נטפל לזוטות, הוא טוען שהוא מה"מערך הלוחם", אני מתקשה להאמין, אלא אם הוא נפלט 02 כלשהו.
אותי ואת חבריי, כלוחמים, ממש לא מעניין אם אנחנו מוגדרים א'+, א' או ב' (אולי כי אנחנו יודעים שתמיד בסוף נקבל את האות השביעית...) יתרה מזאת ממש לא מעניין אותנו מתי נקבל את הרב"ט או הסמל (ראיתי איפשהו שגם על זה הוא בכה) ובקיצור, אם הוא רוצה הכרה, סבבה, הוא קיבל:
כל הבאסה לשרת בזיקים
אם הוא מחפש יותר מזה-חבל על הזמן שלו, עדיף שישקיע יותר זמן בטירונים שלו, אותם "ערסים מהעולם התחתון" (ציטוט מדויק שלו) ואולי יצליח להפוך אותם לחיילים ממושמעים ואזרחים מועילים בחברה הישראלית.
או שאולי בעצם יותר חשוב לו שיהיה לו אלביט על המקוצר שלו ונעליים אדומות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-01-2008, 13:40
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא, אני לא מסכים עם זה. זה לא..."

ההתנשאות שלך כל כך מעייפת..

מעניין שדיון אחר דיון אתה מתחיל בהקנטות אישיות חסרות טעם.. אתה יודע מי הוא? אתה יודע מה הוא עשה? פעם קודמת נטפלת אליי, עכשיו ברור לך שהוא ילד שנטפל לזוטות ושלדעתך (הכל כך מכובדת!!) הוא אפילו לא מהמערך הלוחם.
אותי לא מעניין מה הוא עושה ואיך הוא הגיע לתפקיד שלו, לא מעניין אותי מה "אתה וחבריך הלוחמים" חושבים על דרגת הפעילות, ואם זאת באסה או לא לשרת בזיקים.
ולמה?
כי זה בכלל לא קשור לעצם הדיון!!
אם אין לך תגובות רציניות להגיב אז באמת אין טעם שתתחיל בהקנטות אישיות, זה לא תורם בשום אופן לדיון.
לי, באופן כללי, גם אתה וגם הוא יכולים לקפוץ. המטרה פה היא לא לבדוק למי יש יותר גדול, אלא פשוט לדבר על נושאים שהם ברמת המערכת. אם הייתי רוצה לדבר ברמת הפרט, הייתי חוקר עליך וחוקר עליו. אבל לא. למה לי לעשות את זה? זה לא משנה לי כהוא זה..

הם תופסים כוננות כ-500 מטרים ממחבלים, והם נמצאים כ-500 מטרים ממחבלים על בסיס יומיומי. בין אם הם תופסים כוננות או מדריכים טירונים, הם עדיין נמצאים כ-500 מטרים ממחבלים, בניגוד לתפיסת כוננות בצריפין.

תיאטרליות מתאימה להצגות, ספרות, אומנות וכו', אבל לא לדיונים..
ישן 18-01-2008, 14:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אז בוא תסביר לי למה ממגנים את..."

לא, פשוט כי מיגון לא כ"כ עובד נגד פיגועים.

אני יודע שאני חוזר על הטענה הזאת כבר פעם שלישית אבל עוד לא קיבלתי תשובה, גם בקרית שמונה יש מקלטים, מה עם החיילים הגיבורים שמסכנים את חייהם במחנה גיבור?!

יש הרבה, אבל הרבה יותר חיילים בקריה ובצריפין מאשר ב"איזורי הסיכון".
(בהתאמה כמובן, לא רק בקריה מול כל "איזורי הסיכון")

נמחק

אה כן, כמעט שכחתי. דין חיילים הוא לא כדין אזרחים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 19-01-2008 בשעה 18:08.
ישן 21-02-2008, 15:33
  קצין במגל קצין במגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא, אני לא מסכים עם זה. זה לא..."

כלוחמים, ממש לא מעניין אם אנחנו מוגדרים א'+, א' או ב' (אולי כי אנחנו יודעים שתמיד בסוף נקבל את האות השביעית...)

יתרה מזאת ממש לא מעניין אותנו מתי נקבל את הרב"ט או הסמל (ראיתי איפשהו שגם על זה הוא בכה)

תזכיר לי מתי הלכת עם רב"ט לאחרונה או אחד מחבריך הלוחמים האמיצים. מה זה משנה רב"ט או סמל???

ובקיצור, אם הוא רוצה הכרה, סבבה, הוא קיבל:
כל הבאסה לשרת בזיקים
אם הוא מחפש יותר מזה-חבל על הזמן שלו, עדיף שישקיע יותר זמן בטירונים שלו, אותם "ערסים מהעולם התחתון" (ציטוט מדויק שלו) ואולי יצליח להפוך אותם לחיילים ממושמעים ואזרחים מועילים בחברה הישראלית.
או שאולי בעצם יותר חשוב לו שיהיה לו אלביט על המקוצר שלו ונעליים אדומות.[/QUOTE]
וואסח זה הדבר האחרון שאני מחפש האמן לי. אבל מי שגדל וחי ביחידה לוחמת יודע שוואסח זה הדבר שלא קיצצו בתקציב הבטחון ביחידות הלוחמות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

ישן 18-01-2008, 13:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "אני אישית חושב שמגיע לבט"ר..."

איך זה:

"פינוי של מאות טירונים מבוהלים מאיזור המטווחים"

מצדיק רמת פעילות א'?

זה שפקידים עושים פחות מזה לא אומר שכל ג'ובניק שעושה יותר צריך להיות מוכר כעוסק בפעילות לחימה.

וזה:
"זכור לי לא פעם ולא פעמיים הקפצה של כוחות לכיוון המטווחים בזיקים"
שוב, נשמע לי לא אמין כ"כ במיוחד בהתחשב בזה שחבורת טירוני 02 יכולים רק לגרום נזק ולא תועלת, מה גם ששוב, לא זכור לי שבתקופתי הקפיצו אותם לגדר.
אבל אם אתה טוען שבאמת עשית את זה, זה מחדל. או שתיקנו את זה ובגלל זה אני לא מכיר את הנוהל, או שיש קמב"ץ שצריך להדיח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2008, 18:18
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "איך זה: "פינוי של מאות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
איך זה:

"פינוי של מאות טירונים מבוהלים מאיזור המטווחים"

מצדיק רמת פעילות א'?

זה שפקידים עושים פחות מזה לא אומר שכל ג'ובניק שעושה יותר צריך להיות מוכר כעוסק בפעילות לחימה.

וזה:
"זכור לי לא פעם ולא פעמיים הקפצה של כוחות לכיוון המטווחים בזיקים"
שוב, נשמע לי לא אמין כ"כ במיוחד בהתחשב בזה שחבורת טירוני 02 יכולים רק לגרום נזק ולא תועלת, מה גם ששוב, לא זכור לי שבתקופתי הקפיצו אותם לגדר.
אבל אם אתה טוען שבאמת עשית את זה, זה מחדל. או שתיקנו את זה ובגלל זה אני לא מכיר את הנוהל, או שיש קמב"ץ שצריך להדיח.

א.העניין הוא לא עצם פינוי הטירונים,אלא הסיבה שבגללה היא נעשית (קסאמים,חדירות מחבלים)

ב.לא אדון איתך בפורום בדיוק עד איפה קופצים איזה כוחות. פשוט כי אחמד נורא יהנה לקרוא על זה.

ג.מי שקופץ הם לא חבורת הטירוני 02,אלא המ"כים שלהם,שהם 03.

ד.כל יחס מזלזל לגולש "קצין במגל" או רמיזות לגביו לא מקובלים. אני אומר פה,מהיכרות אישית וקרובה איתו,שהוא אכן התחיל את מסלולו הצבאי ביחידה קרבית מובחרת עד שלב די מתקדם,ולאחר מכן עבר משם,מסיבות שאינם תלויות בו. בנוסף לכך,מדובר במ"פ בצה"ל,ועם כל הכבוד ללוחם דגול שכמוך,תן לו את הכבוד שמגיע לו.

ישן 19-01-2008, 20:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]איך זה: ..."

א. אני אמשיך לתת את הדוגמא הכבר טחונה למדי של מחנה גיבור.

ב. שוב, זה לא באמת משנה, עובדה שאני וdggs שנינו היינו בגזרה, כנראה ברציפות אחד אחרי השני, תקופה משותפת של יותר משנה ואף אחד מאתנו לא מכיר את הנושא המדובר.

ג. זה לא באמת כזה יותר מעודד.
מה גם שקשה לי להאמין שיש 24 שעות כיתת כוננות שמורכבת רק ממ"כים (ומ"כיות יש לציין)
ופה עולות שאלות נוספות על אורגניות ורמת מוכנות, אבל נעזוב את זה.

ד. מבחינתי הגולש שנושא בשם "קצין במגל" הוא גולש ותו לא, אין לי כל יכולת לדעת מי הוא ומה הוא, אם אפגוש אותו במציאות והוא אכן מ"פ בצה"ל הוא יקבל את הכבוד שמגיע לו, דעתי בנושאים שהעלתי כנראה לא ישתנו בעקבות כך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2008, 21:14

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א. אני אמשיך לתת את הדוגמא..."

א. אני לא מעודכן בכל הפרמטרים שלפיהם ניתנת רמת פעילות א'. במידה וגיבור עומדים בתקנים האלו,אכן זכותם לקבל את זה. (לפי מה שאני שמעתי,גם ניתן להם בעבר,בתקופת לבנון)

ב.אי היכרות עם מציאות מסוימת,לא מוכיחה שהיא אינה קיימת.גם אני הייתי בגזרה זמן ממושך,ולמרות שרמת הסיכון של החבר'ה בזיקים פחותה בהרבה מזו של הלוחמים על הגדר,היא קיימת.

ג.אני בטוח שלוחמי השריון והתותחנים יחלקו על דעתך בעניין העידוד שאתה אמור לשאוב מהעניין. וכמו שאמרת,לא אציין פה את רמות הכוננות וכו',אבל רמת המוכנות בהחלט גבוהה.

ד.אני מציע לך,שבנקודה הזו,תסתמך על הניסיון האישי שלי איתו במציאות.

ציטוט:
אישית, יש לי את כל ההערכה שבעולם לאנשים שנלחמו כדי לשרת, להם מגיע מעל ומעבר, הבעיה שלי היא עם אנשים שנלחמו בשביל לשרת כמה שפחות, אם אתה לא רואה בזה בעייתיות, קטונתי.

-המספרים שאתה מציין יפים ומאוד מעניינים, אבל איך אומרים, לא הכמות אלא האיכות?

כל גוף בצבא יכול להעביר לטירונים טירונות 00-01-02, תלוי איך עושים את זה, כמה משקיעים בחייל וכמה אמונה עומדת מאחורי זה.
(שלא יובן לא נכון, חלילה אני לא אומר שבמגל אין את זה-פשוט כי אני לא מכיר מספיק את המערך, זה היה נטו כדי להסביר שלמספרים אין פה חשיבות)

-לא זכור לי מחבל שהגיע 250 מטר מהגדר של זיקים, בכלל אם זה באמת קרה זה די תמוה מכמה סיבות.
אפילו אם זה קרה זה היה אירוע בודד וזה לא מוכיח כלום, לא חסר מחבלים שנדדו לבסיסים עורפיים בהרבה.
מה גם שבמקרה של חדירת מחבלים הרבה יותר בטוח להיות קרוב לקו המגע ולא בעורף.

-אני אשמח מאוד שתכשירו טבחים וחימושניקים שידאגו לי להכל, כי ביינתים נתקלתי במעטים כאלה.

1.אני בטוח,ויודע,שהוא רואה באנשים שנלחמים כדי לשרת פחות,בעייתיות משמעותית.

2. עם כל הכבוד,התמודדות עם יותר מ150 טירונים בפלוגה,שלא שמים עליך *** מפני שהפנקס למפקד של מז"י מגביל אותך בענישה,ובאופן כללי,הרבה פעמים מדובר בחבורת ערסים שאף אחד מעולם לא אמר להם "לא",ההתמודדות הזו קשה מנטלית ופיזית,וממש לא כל מערך בצה"ל היה מסוגל לעמוד בה. ואל תביא לי כדוגמא את הטירונות הקרבית,זה ממש לא אותו דבר.

3.לי זכור אירוע כזה.

4.אנשים משתדלים לא שהטבח והחימושניק שלך ידאגו לך להכל,אלא לעצם העובדה שיהיו לך טבח וחימושניק בכלל,שיודעים להחזיק נשק באופן בסיסי,להתנהג כמו חיילים,ובכלל לשרת שירות מלא בצה"ל.

ישן 19-01-2008, 21:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "א. אני לא מעודכן בכל הפרמטרים..."

כ"כ הרבה סעיפים שאני כבר לא יודע איך לענות....

טוב, אז ככה:
א. גם אני לא, אבל אין סוף לבסיסים שאפשר להחליט עליהן בעקיפין שמגיע להם רמה א'.
בבה"ד 1 הקפיצו לפני כמה שבועות כיתת כוננות לעשות מחסום לטובת מרדף אחרי מבריחים (וממה שהבנתי זה לא כזה נדיר בבסיס), אז עכשיו בבה"ד 1 צריכים לקבל א+? (אגב, מקבלים שם ב')

ב. אני מאמין שהייתי מכיר אירועים כאלה אם אכן היו קורים, אני גם רוצה להאמין שהיו מתדרכים אותנו בהתאם, דו"צ זה לא כיף.

ג. תעשה את ההבדל, תותחנים ושריונרים אמנם מוכשרים רובאי 03 אבל ההכשרה המקצועית שלהם גבוהה בהתאם.
ובגלל זה שריונר כנראה לא יקפוץ בתור חי"רניק אלא בטנק.

ד. נגיד, זה עדיין לא משנה את התשובה שלי.

1. אני מאוד מקווה.

2. אין ספק שזה קשה מאוד.
הייתי מביע את דעתי על "פנקס המענה הפקודי" אבל אני חושש שאני מנוע מכך, אני אסתפק בלהגיד שיש בו מספיק פרצות שאפשר לנצל.
מעבר לכך, במקרים הספציפיים האלה, דווקא אתה הפתרונות האמיתיים לא מסרסים-כי אין סיבה, אני לא חושב שלקדר מישהו יועיל במצב הזה.

3. אשמח אם תשתף אותי.

4. פה אנחנו כבר נגלוש לדברים אחריים שקשורים לאנמיות בכל הנגוע לשירות בצה"ל והשתמטות וכו'.
אני רק אגיד שהמשפט שרשמת הוא תבוסתני, אם זה באמת הקו המנחה של מי שמעביר טירונות 02 אז אין פלא שהיא נראית ככה ואין פלא שהתוצרים שלה מתנהגים כפי שהם מתנהגים.

אם אני בתור מפקד בקרבי מציב לעצמי מטרה לייצר לוחמים טובים ובעלי ערכים גבוהים ככל האפשר ולא אנשים שיאיישו עמדות, גם מפקד טירונים של ג'ובניקים יכול לדרוש ליצור חיילים טובים ובעלי ערכים גבוהים ככל האפשר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2008, 21:45

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כ"כ הרבה סעיפים שאני כבר לא..."

ציטוט:
ב. אני מאמין שהייתי מכיר אירועים כאלה אם אכן היו קורים, אני גם רוצה להאמין שהיו מתדרכים אותנו בהתאם, דו"צ זה לא כיף

"רוצה להאמין" זו מילת מפתח......

ציטוט:
ג. תעשה את ההבדל, תותחנים ושריונרים אמנם מוכשרים רובאי 03 אבל ההכשרה המקצועית שלהם גבוהה בהתאם.
ובגלל זה שריונר כנראה לא יקפוץ בתור חי"רניק אלא בטנק.

רוב מוחלט של הקווים שמבצעים גדודי השריון והתותחנים,הם קווי חי"ר.

ציטוט:
ד. נגיד, זה עדיין לא משנה את התשובה שלי.

חבל.

ציטוט:
3. אשמח אם תשתף אותי.

לא זוכר את הפרטים המדוייקים,רק שמדובר במחבל שנהרג באיזור מטווח 2 של זיקים.

ציטוט:
4. פה אנחנו כבר נגלוש לדברים אחריים שקשורים לאנמיות בכל הנגוע לשירות בצה"ל והשתמטות וכו'.
אני רק אגיד שהמשפט שרשמת הוא תבוסתני, אם זה באמת הקו המנחה של מי שמעביר טירונות 02 אז אין פלא שהיא נראית ככה ואין פלא שהתוצרים שלה מתנהגים כפי שהם מתנהגים.

אם אני בתור מפקד בקרבי מציב לעצמי מטרה לייצר לוחמים טובים ובעלי ערכים גבוהים ככל האפשר ולא אנשים שיאיישו עמדות, גם מפקד טירונים של ג'ובניקים יכול לדרוש ליצור חיילים טובים ובעלי ערכים גבוהים ככל האפשר.

הקו המנחה של טירונות 02 הוא כמובן ליצור חיילים טובים,בעלי מוטיבציה,ערכים,והכשרה מקצועית ומבצעית טובה ככל האפשר. עקב האילוצים שנובעים מאופי הטירונות (קצרה ומרובת תכנים) ומאופי האנשים (קב"אות ופרופילים נמוכים בד"כ) ומרמת המוטיבציה שהם מגיעים איתה,המשפט שכתבתי הוא איזה שהוא צמצום של אותם שאיפות,לכדי מגמה ריאלית,שניתן להנחיל אותה לכלל החיילים העוברים טירונות במערך מגל. במידה ויש פלוגה\מחלקה,חייל בודד שנתוני הפתיחה שלהם טובים יותר,בוודאי שהם יצאו עם הכשרה טובה יותר.

ישן 19-01-2008, 21:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "[QUOTE] ב. אני מאמין שהייתי..."

-בגלל זה השתמשתי באותו משפט.

-שריונרים ותותחנים אכן עושים הרבה קווי חי"ר, אבל קווי חי"ר אחוריים שהדמיון ביניהם לבין קו עזה הוא הבדל של שמים וארץ.

-לא זכור לי מקרה כזה, כנראה לא מתקופתי, אם תמצא פרטים מדויקים יותר אשמח לעבור עליהם.

-טוב, פה אנחנו כבר נכנסים עמוק יותר ויותר לבוץ. הפתרון בסופו של דבר נמצא במערך מגל עצמו, שוב, אני לא כזה מכיר את טירונות 02 ואת התכנים שמועברים שם, אבל אני בטוח שיש המון תחומים שאפשר לצמצם או פשוט לנדף.
בנוסף, לא סתם כל בוגר טירונות 02 שיתבקש לתאר אותה ייבחר כנראה בהגדרה בית זונות.
אני גם בטוח שאם יש צורך ויהיה רצון, יהיה אפשר להאריך את טירונות ה02.
ובסופו של דבר צריך לזכור, כולנו רוצים את הטובה של הפקודים שלנו, כולנו רוצים שיהיה להם כמה שיותר טוב ונוח ושמח בצבא (תלוי כמובן) אבל בסופו של דבר, הם לא עושים טובה לאף אחד בזה שהם התגייסו, אז צריך להפסיק לחשוב ככה ולהפסיק להתנהג אליהם ככה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2008, 23:37

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "-בגלל זה השתמשתי באותו משפט. ..."

ציטוט:
-טוב, פה אנחנו כבר נכנסים עמוק יותר ויותר לבוץ. הפתרון בסופו של דבר נמצא במערך מגל עצמו, שוב, אני לא כזה מכיר את טירונות 02 ואת התכנים שמועברים שם, אבל אני בטוח שיש המון תחומים שאפשר לצמצם או פשוט לנדף.
בנוסף, לא סתם כל בוגר טירונות 02 שיתבקש לתאר אותה ייבחר כנראה בהגדרה בית זונות.
אני גם בטוח שאם יש צורך ויהיה רצון, יהיה אפשר להאריך את טירונות ה02.
ובסופו של דבר צריך לזכור, כולנו רוצים את הטובה של הפקודים שלנו, כולנו רוצים שיהיה להם כמה שיותר טוב ונוח ושמח בצבא (תלוי כמובן) אבל בסופו של דבר, הם לא עושים טובה לאף אחד בזה שהם התגייסו, אז צריך להפסיק לחשוב ככה ולהפסיק להתנהג אליהם ככה.

לצערי,ולמיטב הכרתי את הטירונות 02,לא ניתן כמעט לצמצם שם תחומים. גם ככה מועבר רק הבסיס.
לגבי ה"בית זונות" שנעשה מטירונות 02,ידוע,מצער,ועד שלא יעיפו את "פנקס המענה הפיקודי" לכל הרוחות,ויאריכו את הטירונות הזו ל3 חודשים,זה ישאר המצב.

לגבי הסעיף האחרון,אותם טירוני 02,ברובם,יכלו בקלות להצטרף לסטטיסטיקת המשתמטים או לחילופין,המשתחררים על "אי התאמה" באמצע השירות. במערך מגל חלק ממגמת ההכשרה,היא לתת לאותם טירונים פתיחה טובה (לאו דווקא נוחה או נעימה) לצבא,כך שהם לא ינשרו ממנו בשלב כלשהו. ואם תסתכל על אחוזי הנשירה,תבין שזו מטרה חשובה מאד כשלעצמה......

ישן 20-01-2008, 00:18
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "[QUOTE] -טוב, פה אנחנו כבר..."

פתיחה טובה?! איזה חלק במריחת זמן 02 אמור לגרום לאזרח לרצות להשאר במערכת הצבאית?!
כשאני עברתי (בדגש על עברתי, לא הוכשרתי) טירונות 02 כל יום חשבנו שאולי מחר נעשה משהו רציני חוץ מלמרוח זמן, ואז הגיע סוף הטירונות ונתפס עד כמה הכל היה מריחת זמן ללא שום מטרה נראית לעין.
אין לפרק הזמן הזה שום משמעות, כדאי לקצר את השטות הזאת לפחות משבוע, להתמקד באימון נשק, ציונות, והסבר על מבנה צה"ל. סה טו.

אני עברתי טירונות עם אנשים לא בעייתיים, כולם היו אנשים רגילים לגמרי שרוצים ללמוד ולעשות משהו עם עצמם, אלא שלא ניתנו לנו שום הזדמנויות לעשות משהו בטירונות הבזיונית הזאת.
מג"ל מכשיר חיילים לירות בנשק בצורה לא טובה, מעבר לזה אין למערך יעוד נראה לעין.

אני חושב שהדיון צריך להיות בכלל דיון על סגירת זיקים (וניצנים ומחנה 80).

ישן 18-01-2008, 16:58
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ShNu שמתחילה ב "בט"ר זיקים- רמת פעילות א'"

כמה מים אפשר לטחון על הנושא הזה...
בצבא יש הגדות ונהלים. אני לא יודע מי אמור להיות א+, א, ב או ג' ות'אמת שזה ממש לא משנה.
אני לא מבין מה כל כך אכפת לך גולני 2 שהם יקבלו א'. הרי אתה בעצמך אמרת "ותי ואת חבריי, כלוחמים, ממש לא מעניין אם אנחנו מוגדרים א'+, א' או ב'". מה לעזאזל אכפת לך?!
זה יוריד מהערכה שאתה רוצה לקבל כלוחם?
זאת בדיוק הבעיה של הצבא שלנו. במקום להתעסק בתכלס מתעסקים בחרא.
מה אכפת לך, כן שיהיה להם נעליים אדומות ופלאטופ עם מארס, טריג' ורובה לייזר. מה אכפת לך?
אתה תראה פחות קרבי? פחות מגניב לידם? פתאום תהיו זהים? לא מספיקה לך הגאווה שאתה לוחם. שאתה קורע את התחת? שבזכות הלוחמים יש לנו מדינה?
כשאבא שלי היה בצבא, לא היו מיליון סיכות, לא היו מיליון כוונת, לא היו 70 סוגי נעלי הרים והם הצליחו לנצח במלחמה.
תתעסק במקצועיות, תפטר מרגשי הנחיתות שלך. תחשוב קצת יותר בוגר מ"לא מגיע להם כי הם ג'ובניקים".

ולגבי ה"קצין ממגל", אני מסכים איתך, אני גם חושב שהוא מתחזה או בכיין רציני, אבל הוא לא נושא הדיון פה.
שבת שלום.
ישן 18-01-2008, 17:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "כמה מים אפשר לטחון על הנושא..."

נשקים וכוונות איכפת לי- כי כל מה שמגיע לשם, לא מגיע לאיפה שצריך את זה באמת ובתחום הזה אנחנו באמת במצוקה.

כל השאר- זה לא באמת איכפת לי, זה עניין עקרוני-יקבלו לא יקבלו-העניין הוא שאין סיבה שיקבלו, זה הכל.

(כהערת שוליים אני אתן לך סיבה מספקת למה לא- כי זה מבזבז המון כסף לצבא ומצד שני לא באמת מוסיף משהו משמעותי למשכורת, בדיוק כמו שהתוספת של שקל לסמל היא מיותרת, לחייל זה לא באמת מוסיף משהו אבל לצבא זה מבזבז עשרות אלפי שקלים)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-01-2008, 20:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

לא מגיע מטעם פשוט - לא מדובר כאן ביחידה מבצעית. הויכוח הזה חסר טעם, כי נראה שאף אחד מהכותבים לא מבין מהם המרכיבים לקביעת הרמ"פ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-01-2008, 10:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]לא מגיע מטעם..."

לא. אני לא בטוח שמותר לציין גלוי כיצד מתבצע החישוב הזה. אני אומר רק שחלק מהשיקול הוא ברמת המבצעיות של אותה יחידה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-01-2008, 19:18

לא מענינת אותי יותר דעתכם ממש

לא ממש מענינת אותי דעתכם. אם אתם חושבים שמסוכן שם או לא, לא ממש מענינת אותי דעתכם אם ג'ובניקים בקריה דינם כמפקדים בזיקים, גם ממש לא מענינת אותי דעתכם לגבי רמ"פ א, א+ או ד'.

אני מבקש שלא תזכירו/תשתפו/תביאו ציטוטים שכתבתי פה.

ואם אפשר עוד בקשה קטנה... אל תזלזלו באנשים,חיילים, לובשי מדים, לא משנה אם הם אלו שאחראים ללחום במארון אראס או לפענח תצ"א בקרייה. במערך מגל שעושה עבודה נהדרת, והכשיר בשנה האחרונה עשרים וחמש אלף חיילים בשלושת בסיסי הטירונות שלו, יש אנשים מיוחדים שעובדים קשה (ולטעמי בזיקים גם מסכנים את נפשם גם מסכנה של נפילת קאסמים אבל לא רק גם מכך שמחבל חדר והגיע עד 250 מטר מהש.ג).

ולמרות כל מה שאנשים מסוימים כותבים כאן ולמרות הזלזול שזולג מההודעות של חלקכם- נמשיך להכשיר את הטבח, הנהג וחימושניק שידאג לכם לכל.

נ.ב מי שחושב שאני מתחזה מוזמן לפנות אלי אישית ואני מוכן לשלוח לו נגררת הצבות מהשח"ר שלי ...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

ישן 19-01-2008, 20:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "לא מענינת אותי יותר דעתכם ממש"

הצעה- אם אתה לא רוצה שיצטטו אותך, אל תכתוב.

-אישית, יש לי את כל ההערכה שבעולם לאנשים שנלחמו כדי לשרת, להם מגיע מעל ומעבר, הבעיה שלי היא עם אנשים שנלחמו בשביל לשרת כמה שפחות, אם אתה לא רואה בזה בעייתיות, קטונתי.

-המספרים שאתה מציין יפים ומאוד מעניינים, אבל איך אומרים, לא הכמות אלא האיכות?
כל גוף בצבא יכול להעביר לטירונים טירונות 00-01-02, תלוי איך עושים את זה, כמה משקיעים בחייל וכמה אמונה עומדת מאחורי זה.
(שלא יובן לא נכון, חלילה אני לא אומר שבמגל אין את זה-פשוט כי אני לא מכיר מספיק את המערך, זה היה נטו כדי להסביר שלמספרים אין פה חשיבות)

-לא זכור לי מחבל שהגיע 250 מטר מהגדר של זיקים, בכלל אם זה באמת קרה זה די תמוה מכמה סיבות.
אפילו אם זה קרה זה היה אירוע בודד וזה לא מוכיח כלום, לא חסר מחבלים שנדדו לבסיסים עורפיים בהרבה.
מה גם שבמקרה של חדירת מחבלים הרבה יותר בטוח להיות קרוב לקו המגע ולא בעורף.

-אני אשמח מאוד שתכשירו טבחים וחימושניקים שידאגו לי להכל, כי ביינתים נתקלתי במעטים כאלה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2008, 15:45
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "טוב נו, זה לא כמו בסרטים שיש..."

נכון,היו המון מקרים יחסית למחזור הודם שהיה בזיקים.לא יודע אם מותר לפרסם בדיוק כמה "צבע אדום" היו לנו ב3 השבועות האחרונות אבל תדע שזה הרבה מאוד.בלי לדבר על כך שגם מרגמות היו פה ושם.

מה הנקודה? שזה תופס אותך בשוק בדיוק בשלוש פעמים הראשונות(במיוחד ששתי ההנפילות הראשונות היו באמצע הלילה),ואח"כ זאת שיגרה כמעט אבסורדית של המתנה-20:00 שעת ט"ש--->21:00 נכנסים למיטה--->23:00 צבע אדום ראשון ללילה וכו'...זה עצוב כמה שזה נהיה שיגרתי ומאוד לא נראה מאיים.זה כמו שאתה מגיש יומיום טופס בלוטו..המבין יבין.

ישן 21-02-2008, 15:42

הצדק נעשה

סוף סוף נעשה צדק.
למרות כל הטענות כאן, באמ"ש הבינו שבט"ר זיקים הוא איזור מסוכן! סגל המפקדים צריך לתת מענה לאבטחה הן ברמת הירי תמ"ס והן ברמת ההגנת המחנה- בגלל הקרבה לגדר המערכת. רמת הפעילות נמדדת לא רק לפי רמת הרובאות שלך או סוג ההכשרה שקיבלת אלא גם עם איזה משימות אתה מתמודד באופן השוטף בשגרה.

אני גאה להיות שותך למאבק הזה שהצליח בסופו של יום. יזמנו מהלך להביא את כל הקצינים הבכירים שמקבלים החלטות (ראש אמ"ש, מז"י, רחכ"א וקשל"ר, רמ"ח פרט וכד'..) לסיבוב קצר בבט"ר לחוש את האווירה, לראות את הקרבה לגבול וגם לשמוע את הצבע אדום.

אני שמח שהם בניגוד לרבים אחרים שטענו פה- קיבלו דעה אחרת.
יום טוב לכולם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:13

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר