לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2008, 22:34
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מצע "עלה ירוק" ייושם בת"א?

תוכנית: עיריית תל אביב תחלק הרואין לנרקומנים

במקום להעניק תחליפי סם לנרקומנים, בעיריית תל אביב החליטו לבחון חלוקת הרואין למכורים שלא הצליחו להיגמל. המקומון "ידיעות תל אביב" מדווח שבעירייה מאמינים כי בדרך זו ניתן יהיה למנוע את הנזק שגורמים הנרקומנים לחברה כשהם מנסים להשיג את הסם על ידי עבירות רכוש

סמים באדיבות העירייה: המינהל לשירותים חברתיים בעיריית תל אביב גיבש תוכנית מיוחדת לחלוקת הרואין בצורה יזומה לנרקומנים מבוגרים שלא הצליחו להיגמל מהסם. המקומון "ידיעות תל אביב" מפרסם כי בעירייה כבר הכינו נייר עמדה בנושא, שכולל את היתרונות והחסרונות של התוכנית.

על פי התוכנית שגובשה, חלוקת הסם תיערך בפיקוח של מרפאה מסודרת, תוך טיפול אינטנסיבי בנרקומן עצמו - הן מבחינה רפואית והן מהפן הפסיכולוגי. בתקופה הקרובה תוצג התוכנית בפני אנשי משרד הבריאות כדי לקבל אישור לערוך תקופת ניסיון ראשונה (פיילוט). בעירייה מאמינים כי באמצעות החלוקה ניתן יהיה למנוע את הנזק שגורמים הנרקומנים לחברה כשהם מנסים להשיג את הסם על ידי עבירות רכוש.

מנתונים שאספה העירייה מהמשטרה עולה כי 75 אחוז מעבירות הרכוש מבוצעות על ידי נרקומנים, וכך גם מרבית תקיפות הקשישים - זאת לאחר שהנרקומנים נתקפים זעם בלתי נשלט במטרה להשיג כסף ולצרוך את הסם. בנוסף התברר כי רק 20 אחוז מהנרקומנים שניגשים לטיפול גמילה מצליחים בו, ואילו השאר חוזרים להשתמש בסמים.

כיום מפעילה עיריית תל אביב חמישה מרכזים ברחבי העיר שמחלקים "מתדון" ו"סובוטקס", שאמורים למנוע את ה"קריז" של הנרקומן. מנהל הרשות העירונית להתמכרויות ודרי רחוב, ד"ר בני אברהמי, ביקש לבחון שיטות אחרות לטיפול בנרקומנים והכין את נייר העמדה בנוגע לתוכנית החדשה.

ד"ר אברהמי מציין כי יתרונות התוכנית כוללים הפקת הרואין רק במעבדות מורשות, טיפול סוציאלי למכורים ובני משפחתם, טיפול רפואי צמוד, הפחתת הנזק הכלכלי לאוכלוסייה, החזרת צלם אנוש לנרקומן והקטנת תופעת הסחר. בחסרונות מוזכרים: תחושה בציבור לפיה המדינה הופכת לספקית סמים, ירידה במוטיבציה לטיפול בקרב חלק מהמכורים והתנגדויות להקמת מרפאות בלב אוכלוסייה רגילה.

תוכנית דומה לזו שמציעה העירייה פועלת כבר שמונה שנים בשוויץ, ובשנים האחרונות נכנסה גם להולנד ולגרמניה. במדינות אלה דווח על שיפור משמעותי בבריאות הנרקומנים, ובירידה במספר עבירות הרכוש שבהן היו מעורבים. מעבר למנת ההרואין, המרכזים הרפואיים המשתתפים בתוכנית מלווים את הנרקומנים מבחינה פסיכולוגית, פסיכיאטרית ופסיכו-סוציאלית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3504122,00.html

מעניין היכן ניתן למצוא עוד נתונים על תוצאות התוכנית בשוויץ.
האם יש שינוי מאז הפעלת התוכנית במספר המשתמשים בהירואין או שהשינוי הוא רק במצבם הבריאותי ובהפחתת עבירות הרכוש והאלימות על ידם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2008, 22:46
צלמית המשתמש של CataliZe
  CataliZe CataliZe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מצע "עלה ירוק" ייושם בת"א?"

אני לא תומך של השיטה והרעיון אבל יש לציין שאכן ישנם כמה יתרונות הן לטובת החברה
והן לטובת הנרקומנים.

לגבי היתרונות לנרקומנים זה בזבוז מוחלט מבחינת השיקום שלהם, (אני מדבר על נרקומנים כבדים עד מאוד), שכן אלו כבר לא נוכל לשקם ולהחזיר לחברה בריאים ונורמטיביים לא משנה באיזה אמצעי ננקוט.

מה לגבי החברה החברה בעצם מרוויחה מזה ירידת הפשיעה אבל שוב בהיקף דל למדי ובצורה לא מורגשת כמעט.
אני צופה שהמעגלים של האיזורים הנגועים בסמים יגדלו ואף יכנסו לתוך אוכלוסייה "בריאה" למעשה, מה שעשינו כאן זה בעצם קירבנו את הנרקומנים לאנשים נורמטיביים ולאיזורים בלתי נגועים.

אני אומר, החלת התוכנית במקביל להעצמת זרוע החוק וחירוף חוק העונשין על כל פניו, הגברת הענישה ושיטור קהילתי ואיזורי מוגבר, רק כך נוכל לטפל בשורש הבעיה באופן מוצלח.

בברכה, יאן.

ישן 07-02-2008, 23:28
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני אשמח לשמוע את דעתך המלומדת על דרכי טיפול באנשים המכורים להרואין."

שיקום מוצלח מהירואין תלוי בעבודה עם מומחים שעברו הכשרה לדבר; היום יותר מרכזי גמילה מספקים בדיוק את זה. עד לא מזמן רוב מאמצים שכאלה נערכו ע"י מכורים לשעבר שנגמלו ע"י אחת מגישות 12 השלבים המסורתיות. היום שמים יותר דגש על פסיכותרפיה אמיתית עם אנשים שמבינים בעניינים האלה הכי טוב.

תוכניות גמילה טובות יותר יהיו של אחד על אחד במקום גמילה בקבוצה. למרות שגמילה בקבוצה יכולה לספק תמיכה ועידוד נחוצים, עובדה היא שהרבה התמכרויות מקבלות את כוחן מרגשות שקשה להגיע אליהם. תוסיף את האשמה והמבוכה של פריקת המשא של עצמך בפומבי - טיפול פרטני נראה עכשיו יותר הגיוני.

ישן 07-02-2008, 23:42

לא
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עכשיו, ידוע לך מה מספר המקומות במכוני גמילה בארץ לעומת מספר המכורים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
מהו התקציב שעל המדינה להשקיע על מנת לגמול מכורים?
כיצד תטפל במכורים שלא נמצא להם מקום במכון גמילה או שאינם מביעים את הרצון להגמל (חלק גדול בהצלחת הגמילה תלוי ברצון הנרקומן להגמל)?
ואני לא יודע מה תקציב המדינה לטיפול בהם. אפשר להוציא מכרז לפתיחת מרכזי גמילה ובכך לפתור את בעיית המקומות וגם להוסיף עוד כמה חברים בעלי הון לאנשים שבשלטון. ולגבי אלו שאינם מביעים רצון להיגמל - שיחתמו שהם לא יפריעו לבטחון הפנים וישוחררו ממעצר.

[לאורי: בציניות חלקית]

ישן 08-02-2008, 07:57

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "[ציני] ציניקנים הם אויבי המדינה! [/ציני]"

בציניות יש שמץ או יותר של הומור. מה מצחיק ב [ציני] ציניקנים הם אויבי המדינה! [/ציני] ?

אם כן, צריך להוריד את מחירי הסמים. איך עושים את זה? רישוי עסקים ופיקוח ממשלתי על המחירים.
ועם זה, הגברת האכיפה על עסקים בלתי מורשים ועסקים שמפרים את תנאי הרשיון שלהם.

יש מספיק עסקים לא חוקיים שאפשר להרוויח בהם רווחים עצומים, ראה מיחזור לדוגמא.

גם רשויות החוק ככה לא יורדות לסוחרים מהגב, ככה שאחרי רישוי עסקים הם אולי ירוויחו פחות פר עסקה, אבל הרווח הגדול אולי יגיע מהעלמת מס. אלא אם כן סמים יהיו פטורים ממס (גם ככה רוב הנרקומנים תפרנים, והמדינה לא צריכה להרוויח מזה לדעתי).

[לאורי: ציניות מעורבת]

ישן 08-02-2008, 22:20

המממ... תראה.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יותר פשוט לכתוב באופן שאחרים יבינו אם היית ציני או לא, לא כן?..."

חלק מהדברים שאני כותב בפורום זה, נכתבים מתוך נסיון לאמץ נקודת השקפה המנוגדת לנקודת ההשקפה שלי. אותו הטקסט בדיוק, יכול להיות רציני אם יכתב ע"י מישהו אחד, וציני אם יכתב ע"י מישהו אחר.

"מי שכשל הוא שיתקן את הכשלים" - זו אמירה רצינית או צינית?

לי ברורה נקודת השקפתי הפוליטית / מדינית / חברתית / ..., ואני מרגיש חופשי לנסות את נקודת השקפה ההפוכה.

יש אשכולות בפורום שאני לא מרגיש חופשי לנסות שם נקודת השקפה אחרת (לציניות יש גבול), אבל ברירת המחדל היא נקודת ההשקפה שלי. אם לחזור למה שכתבתי בתגובה זו, אותו הטקסט בדיוק יכול להיתפס כרציני או כציני - תלוי בנקודת ההשקפה. אני בטוח שבחלק מהמקומות שבהם אימצתי נקודת השקפה שמאלנית בכתיבת ההודעה, חשבו חלק מהקוראים השמאלנים שאני רציני (אולי כי הם הזדהו עם הטקסט), בעוד רוב הקוראים פשוט זיהו את הסגנון - שאינו שלי - ופשוט לא התייחסו.

אפרופו התייחסות, אין המטרה בכתיבתי שלא יתייחסו אל הכתוב, אלא לקרוא תיגר על נקודת ההשקפה הרגילה שלי וכתיבה מתוך נקודת השקפה מנוגדת, ומתוך התגובות לקבל חיזוק בעד או נגד נקודת ההשקפה. מן הסתם, בחלק מהפעמים זה יכול להגיע לידי גיחוך - כמו למשל הצעה לממן ולחלק סמים לנרקומנים כדי שלא יבצעו פשעי רכוש. אבל זו כבר הצעה רצינית של מישהו אחר.

דוגמא לגבולות הציניות שלי: באשכול תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה נכדו של גנדי: היהודים מפיצים אלימות בעולם.
זה משהו שלא הייתי שואל: מצפון ומה אם יש משהו בדבריו ?? (ל"ת)

אם לנסות ולסכם, לפעמים אני מתנסה בכתיבה ומחשבה דרך נקודת השקפה המנוגדת לי. השאלה היא, האם בזמן שאני כותב אותה ומתנסה בראיית המצב דרכה - נקודת ההשקפה שייכת לי או שאינה שייכת לי?

ושאלה קטנה אליך, האם התגובה של g.l.s.h הוא לא אמר שיש, רק העלה את... נכתבה ברצינות או בציניות?

ישן 09-02-2008, 00:08

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "התשובה פשוטה: glsh היה ציני. קל לדעת זאת, שכן אצלו אין סימני שאלה לגבי עמדתו האישית.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אתה, למשל, נוקט תמיד עמדה עקבית בעניין דת (לא בהקשר של תמיכה בדתיים, אלא בדת עצמה),

ובכ"ז אתה כאן מדי שבת...
ציניות היא קלה לזיהוי, כאשר עמדתך האישית ידועה וברורה. אני עדיין לא פענחתי את עמדתך, וזה
לא שאתה גולש חדש כאן, וזה לא שלא קראתי ה-ר-ב-ה הודעות שלך. אני משער שאתה ימני במישור
המדיני-פוליטי, ומעבר לזה אני באפלה, כך שכל דבר שאתה כותב (למשל, קמפיין האזרחות
האירופית שלך...) הוא מבחינתי תעלומה - רציני או ציני?...

העמדה העקבית בנושאי דת - פשוט כי אני לא מנסה השקפות אחרות בנושא. הסקת יחסי לדת מעובדת היותי כותב בפורום בשבת הינה מוגבלת יותר מכפי שאתה יכול לתאר לעצמך באופן טבעי, וזה כבר נושא מעניין לפורום יהדות והלכה. על קצה המזלג: אני לא נוסע בשבת ולא מדליק אש.

האפלה שאתה מדבר עליה: לא הבנתי מה התחום שלה. אם הבנת (וזה לא סוד) שאני ימני במישור המדיני-פוליטי, מה לא הבנת?

לגבי מה שאני מניח שאתה מתייחס אליו כקמפיין האזרחות האירופאית (שאני לא זוכר מתי סיימתי איתו, אבל זה היה לפני למעלה מחצי שנה להערכתי) - בדקתי ברמות שונות (אבל לא הגעתי לשגרירות זו או אחרת) אפשרות לקבלת אזרחות אירופאית. בעבר הייתי שמח יותר שתהיה לי אזרחות אירופאית, אבל עם עליית איומי הטרור באירופה - האזרחות נראית פחות אטרקטיבית. ולא שכאן יש פחות איומי טרור, אבל היחס בין היאוש פה לבין היאוש שם נעשה יותר נוח. פעם היאוש שם היה נראה יותר נוח.

עוד שאלות / תהיות ?

ישן 09-02-2008, 00:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לו הסתכם הקמפיין שלך לאזרחות אירופית, בפנייה מצידך לשגרירות - לא הייתי שומע עליו...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "[QUOTE=ori][right]אתה, למשל,..."

העובדה שדגל האיחוד היה האייקון שלך במשך תקופה מ-א-ו-ד ארוכה, והעובדה שהתמדת לכתוב
כמה טוב בבריטניה (כעת אתה מביא לינקים לכמה רע שם...), הן דבר שהתקשיתי להבין כמה ממנו
הוא רציני (היו לך הודעות שעסקו בכמה טוב שם - עם לינקים לדברים משובבי נפש שם...).

לא קיבלתי תשובה לגבי עמדתך הדתית, ואני מניח ששם אצטרך להמשיך לתהות מתי אתה רציני
ומתי לא...

לגבי התחום הפוליטי-מדיני: שם זה המקום היחיד שבו הייתה עמדתך ברורה ואייקוני ציני/לא ציני,
לא נדרשו...

אין לי מושג על עמדותיך בתחום חברתי-כלכלי (שוב אחרי נוכחות רצינית שלך פה), ולכן גם שם אני
באפלה לגבי משמעות תגובותיך שם - מה רציני ומה לא רציני...

זה בדיוק המוקש - כשעמדותיו של אדם אינן ברורות לאחרים, אלא רק לעצמו - הציניות שלו
תתקשה לעבור דרך מסך המחשב (או להיפך - הרצינות שלו תתקשה).

די מוזר שאחרי אלפי הודעות, יש כזה סימן שאלה לגבי הודעות שלך, זה הכל...
ישן 08-02-2008, 20:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

המחיר האמיתי ליצרן הוא אפסי. אני לא חושב שמישהו מציע שהעירייה תקין מעבדת הרואין...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "המחיר האמיתי של הסם הוא אפסי."

ותזרע שדות פרג...

לרכוש הרואין מאותו יצרן זה כבר כמה אלפי אחוזים יקר יותר (הוא לא ימכור לעיריית ת"א רק בגלל
שהיא חוקית, והלקוח הקבוע שלו, משפחת המאפיה איקס, היא לא חוקית - מי שמייצר הרואין
בדר"כ כבר התגבר על הענייו החוקי/מוסרי...).

מי שמכור להרואין ומבצע פשעים בגלל התמכרותו, לא צריך לקבל שום הנחה. ההפרדה שצריכה
להיות בין סמים קשים לקלים (קלים צריכים להיות חוקיים, בדיוק כמו אלכוהול וסיגריות, למרות שהם
מזיקים פחות מאלכוהול וסיגריות), צריכה להיות עשייה מברזל. חלוקת הרואין לא תפתור כלום, ורק
תעביר את נטל מימון ההתמכרות מהנרקומן לציבור.
נרקומן שביצע פשע כדי לממן את ההתמכרות שלו, לא ראוי ליחס טוב יותר מאשר פושע שסתם רצה
"לדפוק קופה".
התמכרות היא לא "נפילה" כפי שמנסים לשכנע אותנו כל מיני כוכבי פוליטיקלי קורקט - מעט מאוד
אנשים הגיעו לסמים בכפייה...
ישן 08-02-2008, 21:14
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

מתוך הכתבה:
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המחיר האמיתי ליצרן הוא אפסי. אני לא חושב שמישהו מציע שהעירייה תקין מעבדת הרואין..."

ציטוט:
ד"ר אברהמי מציין כי יתרונות התוכנית כוללים הפקת הרואין רק במעבדות מורשות

אני לא יודע מהיכן הם ישיגו את חומר הגלם. [הומור] אולי ייבאו אותו מאפגניסטן [/הומור]

מה שתורם את רוב גובהו של מחיר הסם לצרכן זו העובדה שהוא אינו חוקי, אני בטוח שהמדינה תצליח למצוא דרך להפיק הרואין במחיר נמוך בהרבה ובכך לפגוע בכיס של סוחרי הסמים.

מכור לסמים לא צריך לקבל הנחה על מעשיו במידה וביצע פשע, אולם אם ניתן למנוע ממנו את ביצוע הפשע, הרי שיש בכך תועלת לציבור.

כבר היום הציבור מממן תחליפי סם לנרקומנים. את אותם תחליפי סם הנרקומנים מוכרים לסוחרי הסמים בכדי לקבל הרואין, ואת תחליפי הסם סוחרי הסמים מוכרים לבני נוער דפוקים.

ישן 08-02-2008, 22:53
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

יש מספיק חומר תאורטי, הן חומר מדעי והן עדויות של נרקומנים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "לא התימרתי לטעון שאני מבין את השפעת הסם על המסוממים"

על מנת שכל אדם מהישוב יוכל לדעת כל מה שרצה על השפעות של כל סם וסם על גוף האדם.

אתה יכול להגיד על סטלן (אדם המשתמש במוצרי קנביס) שהוא "מכור" לחומר מפני ש"כיף לו להשתמש בו" ולכן הוא יבחר להיות רוב הזמן במצב המסב לו הנאה. ההתמכרות הזאת מזכירה התמכרות לפעולות מהנות אחרות, בינהן אכילת ממתקים (ושוקלד בפרט), גלישה במרשתת או צפיה בתוכניות טלויזיה רדודות.

לעומת זאת, כאשר מדובר בסמים קשים כגון הרואין המצב שונה.
הסם גורם לשינויי במערכת העצבים כך שללא הסם היא לא עובדת כמו שצריך מה שמוביל ל"קריז".
המכור לא משתמש בסם כדי להיות ב"היי" או כדי שיהיה לו "כיף". הוא משתמש בסם כדי לא לסבול מיסורי גיהנום. אם תוסיף לכך את העובדה שגמילה פתאומית יכולה להוביל לשוק של הגוף ואף למוות, הרי שנכנס לתמונה יצר ההשרדות, מה שמוביל למקרי אלימות קשים על מנת להשיג את המנה הבאה.

עבריין רכוש, אם תתן לו 100K ש"ח בשנה, הוא יגיד יפה תודה וימשיך לפשוע על מנת להגדיל את ממונו. נרקומן שתתן לו סמים, אני בספק אם הוא יגיד משהו, הוא יהיה מכונס בתוך עצמו, מרחף לו בעולם האפור בין חיים למוות עד אשר השפעת הסם תעבור והוא יאלץ להשיג מנה חדשה. אם האספקה תהיה רציפה לא תהיה לו שום סיבה לפשוע.

ישן 08-02-2008, 23:07

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "יש מספיק חומר תאורטי, הן חומר מדעי והן עדויות של נרקומנים"

זה נשמע רעיון אנוכי מאוד.

לספק לנרקומנים הרואין כדי שיחיו/ימותו בשקט מבלי להפריע למנוחת השכנים זה לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח. זה לא יפתור להם את בעיית ההתמכרות, מקסימום יפתור לבלתי מכורים את בעיית עבירות הרכוש. אין כאן מחשבה איך לעזור לנרקומנים. בעיית ההתמכרות שלהם לא תיפתר בצורה הזו. זה נשמע כמעט כמו פתרון של מיגון נגד בעיית הקסאמים.

את בעיית הסמים צריך לפתור ע"י מכוני גמילה - עם המשך טיפול במסגרת מרפאות בריאות הנפש (בהנחה שזה מה שיעזור לגמול לא לחזור לסמים), ואת בעיית הקסאמים צריך לפתור במסגרת צבאית + מדינית.

ישן 08-02-2008, 23:21
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

גם במכוני גמילה מספקים סמים ותחליפיהם.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "זה נשמע רעיון אנוכי מאוד. ..."

הגמילה צריכה להעשות בצרוה הדרגתית על מנת להמנע מקריז.

לגבי ההערה הצינית (לטעמי) בנוגע ל"עבירות רכוש", אל תשכח שלרוב מדובר בעבירות רכוש הכוללות בתוכן אלימות קשה. האם באמת לא איכפת לך שאזרחית ותיקה בת 80 תחטוף מכות רצח מנרקומן בקריז שלא יסס להרוג אפילו את אמא שלו בשביל 50 ש"ח למנה הבאה?

חלק מהמטרה של התוכנית היא מפגש שותף עם אוכלוסית המכורים. בצורה כזו יוכלו לנסות ולשכנע אותם להכנס לגמילה, יהיה מעקב רפואי אחר הנרקומנים, יסופקו מזרקים (מה שימנע מעבר של מחלות כגון איידס, צהבת ועוד) ויוכלו לבדוק כיצד לעזור להם מבחינה סוציאלית.

אין פתרון "יפה" לבעית המכורים לסמים הקשים. צהליך הגמילה הוא קשה ולא כל נרקומן מסכים לעבור אותו. אחד הדברים ההכרחים על מנת שתהליך גמילה יעבוד הוא רצון המכור להגמל. כאשר שולחים נרקומן למכון גמילה כתחליף למאסר במקרים רבים הדבר לא מוכיח את עצמו.

כמו כן התוכנית יכולה לגרום לפשיטת רגל של סוחרי הסמים אשר כל נציג מכירות ואנשי השיווק צריך ללמוד מהם תרגיל או שניים בהכנסת אנשים למעגל הלקוחות.

אם כל הנרקומנים יקבלו את החומר שלהם ממקור אחר, לא יהיו סוחרי סמים. לא יהיו סוחרי סמים? פחות אנשים יכנסו למעגל.

ישן 08-02-2008, 23:35

נרא שאתה מבין יותר מדבר או שתיים בתחום הסמים...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "גם במכוני גמילה מספקים סמים ותחליפיהם."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
האם באמת לא איכפת לך שאזרחית ותיקה בת 80 תחטוף מכות רצח מנרקומן בקריז שלא יסס להרוג אפילו את אמא שלו בשביל 50 ש"ח למנה הבאה?
המשפט הזה הוא דמגוגיה זולה.

יש משהו במה שאתה כותב, מזרקים חינם יפעלו לטובת בריאות הנרקומנים וישפיעו רק לטובה על מצבם (להבדיל מסמים חינם). עם מי שרוצה להיגמל, אני מבין שאין בעיה. הוא יכנס למכון ויצא נקי. מי שלא רוצה להיגמל צריך להיכנס למסגרת שבה לא יכול לפגוע בחברה.

הרעיון של לפגוע ישירות בסוחרי הסמים - רעיון מעניין. כל מכור מוכר לרשויות יקבל את הסמים במרפאות וסוחרי הסמים יאברו את רוב לקוחותיהם. המשטרה מן הסתם תצטרך לשמור טוב טוב עם המרפאות - כדי שהסוחרים לא יהרסו את המתחרים שלהם, אבל זה עניין שולי.

ומה עם מי שאינו מוכר לרשויות? מהיכן הוא יקבל את הסמים שלו? מתי הוא ישים לב שהוא מכור - אחרי כמה מנות שיצטרך לקנות מסוחרי סמים?

ישן 09-02-2008, 01:20
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

נרקומנים בקריז מבצעים עבירות למען השגת ריכוש, אך אין הם יבחלו בשימוש באלימות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "נרא שאתה מבין יותר מדבר או שתיים בתחום הסמים..."

באופן לא פרופורציונלי על מנת להניח את ידם על אותו רכוש.
לכן טענתך כאילו הדבר יפתור רק בעית רכוש הינה שגויה, מדובר בעבירות הכוללות בתוכן לא מעט אלימות, ובמיוחד נגד מי שנתפס ע"י הנרקומנים כחלש מהם (ילדים , נשים וקשישים).

הרווח של סוחרי הסמים הקשים על צרכני סמים מתחילים הוא לרוב קטן. כל המטרה היא לספק להם סמים במחיר זעום (או אפילו בחינם) על מנת לגרוש להם להתמכר. צרכן סמים ותיק, בו יש שילוב בין סבילות (משמע מספר גדול של מנות ליום) ותלות (חייב את הסם, כל יום), מהווה מקור כלכלי משתלם מאוד עבור סוחר הסמים.
אני בספק אם סוחרי סמים יתאמצו להכניס אנשים למעגל הסמים אם הם ידעו שלאחר תקופה קצרה יחסית מהרגע שהם הפכו להית מכורים הם יקבלו את הסם חינם.

ישן 09-02-2008, 00:43
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "יש מספיק חומר תאורטי, הן חומר מדעי והן עדויות של נרקומנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
לעומת זאת, כאשר מדובר בסמים קשים כגון הרואין המצב שונה.
הסם גורם לשינויי במערכת העצבים כך שללא הסם היא לא עובדת כמו שצריך מה שמוביל ל"קריז".
המכור לא משתמש בסם כדי להיות ב"היי" או כדי שיהיה לו "כיף". הוא משתמש בסם כדי לא לסבול מיסורי גיהנום. אם תוסיף לכך את העובדה שגמילה פתאומית יכולה להוביל לשוק של הגוף ואף למוות, הרי שנכנס לתמונה יצר ההשרדות, מה שמוביל למקרי אלימות קשים על מנת להשיג את המנה הבאה.
.

אני חשבתי שהאדולן בשביל זה - יסורי הקריז.
והמכורים כן מנסים להגיע ל"היי" - רק שצריכים להגדיל את המינון כל הזמן.
אם יתנו את הסמים בחינם - בטח יהיו הרבה מקרים של מנת יתר -
אולי זה הפתרון שלהם...
ובכלל - חלוקת חינם של סמים זה כמעט השלמה עם המצב -
צריך למצוא דרך יעילה יותר לפתור את הבעיה.
חבל שמערכת הענישה לא עובדת -
בכלא אפשר לנסות לעזור להם להשתקם.
ישן 09-02-2008, 01:12
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

מומלת שתעיין ב-*DSM על התמכרות לפני שתכתוב דברים שגויים בפורום.
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "[QUOTE=stoned] לעומת זאת,..."

DSM = Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders*
(או בשמו הלא רשמי: התנ"ך של הפסיכולוגיה)

הגברת המינון היא תוצאה של מה שמכונה ב-DSM סבילות (tolerance),כלומר, הגדלת המינון על מנת להשיג את אותה השפעה.
בהתמכרות להרואין יש תכונה נוספת הנקראת תלות (
dependence). האדם שהתמכר להרואין תלוי באספקת הסם על מנת לתפקד. לא מדובר ברצון להרגיש "היי", מדובר בהמנעות מסבל איום ואף ממות.

חלקות הסמים היא לא השלמה אלא מלחמה, מלחמה בטקטיקה שלא נוסתה עד עכשיו.
הסיבות העיקריות לכך שקיימים סוחרי סמים הן:
א) יש הבדל עצום בין מחיר הפקת הסם ובין מחירו הסופי, כאשר בכל שלב ושלב בסחר בו יש קפיצות גדולות במחיר. הסיבה לכך היא, מן הסתם, שמדובר בחומר לא חוקי. כל סוחר מסתכן במאסר ארוך או אף בעונש מוות ולכן הוא מרגיש במותר לו לקבל שכר נאה עבור הסיכון.
ב) קהל לקוחות נאמן. מכור לסם שפיתח תלות בסם, אין לו ברירה אלא להמשיך לצרוך אותו. לכן שוה לסוחרי סמים לספק את המנות הראשונות בחינם ולהמשיך לחגוג על אותו אומלל במשך שנים.

אם תספק סמים חינם לנרקומנים הסיכון על סוחרי הסמים ישמיך להיות אותו הדבר אך הרווח שלהם ילך ויקטן. משמע, פחות סוחרי סמים.

ישן 09-02-2008, 02:07
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מומלת שתעיין ב-*DSM על התמכרות לפני שתכתוב דברים שגויים בפורום."

כתבתי שזה מה שאני חושבת = עניות אניות דעתי.
אני מצטערת - אבל לא אקרא עכשו על DSM ,
אבל זה מה שאני יודעת -
וזה מה שסיפר לי פעם בחור צעיר שעבד איתי.
היה לו בקבוק עם נוזל וורוד -
והוא אמר שהוא מנסה להגמל.
זה כרוך בכאב פיזי שהוא היה רוצה לעבור את הגמילה בהרדמה.
נדמה לי שזו טכניקה שפותחה בארץ - וגם יש בספרד.
אז עד שיחסוך מספיק כסף לטיפול גמילה היקר -
הוא השתמש באדולן כדי לתפקד.

אז למה בעצם משמש האדולן?

אני אישית סומכת על היצירתיות של סוחרי הסמים -
שההכנסה שלהם לא תפגע -
לא חושבת שצריך לדאוג להם.
*ועכשו שאני חושבת על זה :
לדעתי סוחרי סמים ועבריינים בקריז / עצבנים -
יותר מסוכנים מנרקומן בקריז...
peace
ישן 08-02-2008, 23:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הנתונים רק מלמדים שאנחנו משקיעים יותר מדי בכליאה...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עלות החזקת אסיר בשנה היא 94,250 ש"ח."

בתי כלא של עבריינים של פשיעה אלימה צריכים להיות מבצר בטון, ולא שום דבר מעבר. חלאס עם
רעיונות השיקום, פרוייקטי הלימוד, מועדונים לחבר וכן הלאה. זה נכון ביחס למחבלים כלואים, וזה
נכון ביחס לאסירים שאינם מחבלים, שכלואים בעקבות פשע אלים שביצעו.

עבריינות שמקורה בסמים היא דבר שאולי יצטמצם עם חלוקת הרואין למכורים, אבל מצד שני, יהיה
בשוק ה-ר-ב-ה יותר הרואין, שזה דבר רע. מדובר בסם בעל השלכות קשות, ואדם בקריז, הוא סכנה,
גם אם אינו זקוק לכסף באותו רגע...

תופעת הסמים היא בעייה של המדינה רק ברגע שהאדם הפך לעבריין. כשהפך לעבריין, עליו להענש.
שימוש בסמים כימיים למיניהם הוא בחירה של אדם. מי שעשה בחירה זו צריך לדעת שכדאי שיהיה לו
איך לממן את התחביב החדש. אם אין לו דרכים חוקיות לממן את התחביב, שיידע שיילך לכלא להרבה
זמן. לא מקבל תירוץ כמו "נפלתי לסמים". לכולנו היו אכזבות קשות בחיינו, ואיכשהו מצאנו דרכים
להתגבר עליהן, שלא החריבו לנו ולסביבתנו את החיים...
ישן 09-02-2008, 01:28
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אלא אם כן תהיה שחיתות קשה התחנות החלוקה, הדבר לא יגביר את זמינות ההרואין ברחוב
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הנתונים רק מלמדים שאנחנו משקיעים יותר מדי בכליאה..."

כל עוד ישמרו על מתן כמות נכונה של הרואין לכל מכור, אין סיכוי שהחורמ ידלוף הלאה.

מבחינת המכור לסמים המנה שהוא קיבל חשובה יותר מכל הכסף שבעולם ולכן הוא לא יוותר עליה, משמע, אין לו שום אינטרס לסחור בחומר.

אגב, ההרואין הוא לא "סם כימי", מדובר בזיקוק של חומר ביולוגי.
דווקא "סמים כימיים" כמו LSD ואקסטזי אינם מכילים את סכנת ההתמכרות הפיזית כמו שיש להרואין (אבל יש להם סכנות אחרות כגון פסיכוזה, פגיעה עצמית או באחרים בזמן ההזיה ואף פגיעה בריאותית מהשימוש בסם ומוות, אפילו בשימוש ראשוני).

לגבי בתי הכלא, אני חושב שיש לערוך דירוג משמעותי יותר בין בצי הכלא לפי חומרת העבירה.
לעבירות אלימות קשות הייתי מציע בתי כלא כמו "סונה" בנמלטים (כלומר, בית כלא המנוהל על ידי האסירים, התערבות מינימלית, אספקה מינימלית של מוצרי צריכה, מוקף במגדלי שמירה עם צלפים שקודם יורים ואח"כ שואלים שאלות).

ישן 09-02-2008, 02:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין אפשרות ש-ל-א תהיה שחיתות בתחנות חלוקה שכאלה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אלא אם כן תהיה שחיתות קשה התחנות החלוקה, הדבר לא יגביר את זמינות ההרואין ברחוב"

פערי המחיר העצומים בין הרואין שייוצר ע"י הממשלה לבין מחיר ההרואין ברחוב, יהפוך בעקיפין את
הממשלה לספק ההרואין הראשי לכספומטים: יותר זול לשחד איקס פקידים ולקבל בוכטת הרואין
שיוצר פה, מאשר לשלם הון עתק ליצרני ומבריחי ההרואין מלבנון...
בעקרון, המחירים העצומים של סמים, הופכים את המאבק בהם מראש לכזה, שרק אנשים מיוחדים
במינם, יכולים להיות ממונים עליו: לסוחרי הסמים הגדולים ת-מ-י-ד ישתלם לשחד את העומדים מולם,
בתמורה לשקט במהלך המסחר. לפני שנה נתפסו בפורטוגל חמישה טון קוקאין. מחיר הסם ברחוב
עמד על 350 מליון אירו. כאשר מדובר על אנשים שמגלגלים סכומים כאלה, קניית המערכת שעומדת
מולך, היא צעד מאוד-מאוד אפשרי (שכן האנשים שמולך מרוויחים משכורות של 70,000 אירו בשנה,
במקרה הטוב-והנדיר-מאוד...).
כאשר מדובר על כמויות גדולות של סם - תמיד תהיה שחיתות. הפיתוי בכסף הוא כזה שרק ירון
זליכות שכאלה, יצליחו לעמוד בו. רוב העולם לא מורכב מזליכות...

כאשר כתבתי שההרואין הוא "סם כימי", לא התכוונתי להגדרה שלו כמקביל לLSD. התכוונתי
לכך שהוא עובר תהליך במעבדות, ויש לו השפעות פיזיולוגיות של התמכרות-פיזית (שכוללת
תופעות גמילה). התייחסתי למקור הביולוגי של הסם, כמה הודעות למעלה, כשציינתי שלא נראה
לי שמצופה מעיריית ת"א לשתול שדות פרג...

לא צריך להתנהג ברכות יתרה לאנשים, רק בגלל שהחליטו להשתמש בסמים, והפכו עצמם לשבר
כלי. אדם עושה את בחירותיו בעצמו, ועליו לחיות עימן. אם מכורים לסמים מתקשים למצוא דרך
לממן תחביבם מבלי לבצע פשעים - שיתכבדו ויישבו בכלא. אני לא רואה שום סיבה בעולם לממן
להם את התחביב, ובכך, באופן הכרחי, להגדיל את כמות ההרואין ברחובות, שכן, כאמור, אין דרך
למנוע גלישת הרואין "חוקי" לרחובות.
ישן 10-02-2008, 03:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
המחיר למדינה גם הוא נמוך מאוד
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המחיר האמיתי ליצרן הוא אפסי. אני לא חושב שמישהו מציע שהעירייה תקין מעבדת הרואין..."

נושא ההתמכרות לסמים קשור מאוד לתחום המחקר שלי. אני חייב לומר שהרואין אנחנו קונים או מקבלים בעלות אפסית שכן זהו סם שייצורו מאוד זול (בניגוד לסמים מסוימים אחרים שעולים לנו מאות דולרים לגרם).
אני באופן אישי מאוד בעד תוכניות כאלו כם מההיבט הכלכלי. מכור להרואין או קוקאין יכול לנהל חיים נורמאליים לחלוטין אם תתאפשר לו אספקת סם קבועה. הרואין בפני עצמו לא גורם לאלימות או לכל התנהלות שלילית אחרת ואפילו מבחינה בריאותית הנזק שהוא גורם הוא בסופו של דבר מינורי. כל עוד הסם איננו חוקי ואספקתו נשלטת על ידי השוק השחור ולפיכך יקרה מאוד אנחנו סובלים מכך שהמכורים הינם עבריינים בהגדרה, מתים ממנות יתר, מהווים מוקד להפצת מחלות זיהומיות מסוכנות עקב שיתוף במחטים משומשות, לא מסוגלים להחזיק בעבודה מסודרת כי השגת הסם דורשת מאמצים קשים ולעיתים קרובות מאלצת את המשתמש לפנות לזנות או לפשע. חמור מזה-שוק הסמים הינו בועה שנשמרת בזכות האיסור החוקי. הכסף הרב שמכניס הסחר הוא גורם מוביל לעבריינות קשה ולפשע מאורגן.
לכל הנ"ל יש עלויות חברתיות וגם כלכליות קשות. ביטול האיסור לשימוש ומתן הסם למשתמשים יחסוך משאבים רבים לחברה. הסיבות העיקריות להמשך האיסור הינן להערכתי קיבעון, מוסרנות (שעליה ניתן ורצוי להתווכח-זה לא עניין פשוט) ואינטרסים של בעלי עניין שמגלגלים הרבה מאוד כסף בזכות המשך המצב הקיים.
אפשר לומר למכורים שהם אשמים במצבם ושישבו בכלא. הבעיה היא שזה לא יבטל את הבעייתיות שבנגע הסמים ושהוכח שהשליחה לכלא לא פותרת את הבעיה-כולל במדינות שבהן יש גם עונשי מוות על הסחר בסם ו/או תנאי כליאה שלעומתם אבו כביר המזוויע (מעדות אישית) הוא הסוויטה המלכותית של הילטון (לא מעדות אישית לצערי).
ומשהו לסיכום לגבי התמכרות: הרואין משנה את מערכת העצבים וקשה עד מאוד לגמול מישהו בהצלחה ולטווח ארוך.
ישן 10-02-2008, 05:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תראה, אתה איש מקצוע בתחום, ואני מודה שאין לי מושג ירוק בנוגע לפן המחקרי שלו
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המחיר למדינה גם הוא נמוך מאוד"

אני חושב שבאיזשהו מקום חייב להימתח קו של עד כמה צריכה המערכת לקחת אחריות על אנשים
שלא לקחו אחריות על עצמם.
אני חלש מאוד בפוליטיקלי קורקט ונוטה לא להתלהב מקביעות בנוסח "החברה דחפה אותו לזה"
וכד', כיוון שכולנו יודעים שהרוב הגדול מצליח ל-א להדחף לזה, גם בשכונות מצוקה.

לדעתי, בעיית הסמים לא תיפתר באמצעות הקלות חוקיות לנרקומנים, או מימון ההתמכרות. מה
שיקרה, זה שבסה"כ יהיה גידול בנתח השוק של ההרואין/קוקאין או כל סם אחר שהמערכת תחליט
להכנס לעניין הייצור שלו...
אני חושב שיהיה נורא חבל שיעשו צעד כזה, רק כדי שאחרי שנתיים תתפוצץ ברעש גדול כתבה
תחקירית שתספר איך קורה ש80 אחוז מתוצרת המעבדות החוקיות, מוצאת דרכה לרחוב...
ישן 09-02-2008, 18:30
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "עדיין נראה לי מוזר"

את משלמת על טיפולים רפואים לאנשים שלא הקשיבו לעצת רופאם וחיו בצורה לא בריאה (חוסר בפעילות גופנית, אכילת יתר וכו'),בעוד את חיה בצורה בריאה ורואה רופא אולי פעם בכמה שנים, את משלמת על חילוץ של אנשים שלא הקשיבו לאזהרות וטיילו במקומות מסוכנים, את משלמת לבנק ריבית על הלוואות (או משיכת יתר) אשר נועדה בין היתר לכסות הפסדים של הבנק מחובות מסופקים.

ובכל מקרה, את משלמת עבור תחליפי סם לנרקומנים, תחליפים שלא עושים את העבודה כמו שצריך.

נכון, ב-99% מהמקרים אנשים נכנסים לתחום הסמים הקשים במודע (יש אחוז קטן של אנשים שהזריקו להם בכפיה, הוספיו להם סם שלא בידיעתם למזון או למשקה, ילדים ש
הוריהם נתנו להם סמים כדי שישתקו, תינוקות שנולדו מכורים לאם נרקומנית ועוד), ולכן זו אשמתם הבלעדית לכך שהם הגיעו למצבם ואין שום סיבה שאנחנו, האזרחים הנורמטיבים, שעובדים קשה על מנת להרויח את לחמנו נשלם מכיסנו בכדי לדאוג לרווחתם.

אולם, לא כל מה שצודק הוא בהכרח חכם. אדם שנמצא בקריז של הרואין מאבד לחלוטין את יכולת שיקול הדעת. הוא עובד בתור אוטומט, אוטומט המתוכנת למשימה אחת בלבד, להשיג עוד סם.
שום שיקול אחר אינו עומד על הפרק, לא שיקול כספי, לא מציאת מזון, לא הגיינה אישית, על יצר מיני אין בכלל על מה לדבר (ותחשבי עד כמה היצר הבסיסי הזה תבוע עמוק בבני האדם) ואפילו מושגים כמו משפחה מאבדים חשיבות (אדם נרקומן ימכור את הצעצועים של הילדים שלו ואת ההליכון של אמא שלו על מנת להשיג את המנה הבאה).

לעבריין הממוצע (כולל הגנב שהזכרת בהודעתך וכולל אותך, במידה ותממשי את האיום בהפרות סדר על מנת לקבל וילה ומרצדס) יש שיקול דעת. הוא יודע מהם הרווחים שהוא יכול להרויח ע"י בייצוע פעולות המנוגדות לחוק והוא יודע מה ה"סיכונים המקצועיים" בתחום (בין אם מדובר בעונשים שיוטלו עליו ע"י המדינה ובין אם מדובר בחיסולי חשבונות בין עבריינים).

אז נכון, יש משהו מעצבן במחשבה "יופי, אני עובדת, והוא מקבל סמים כדי לדפוק ת'ראש", אולם במקרים של נרקומנים שפיתחו תלות פיזית בסם, צריך לחשוב על כך יותר כאל אספקת תרופה מאשר אספקת סמים.

ישן 09-02-2008, 19:37
  poli1 poli1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.02
אני משלמת על טיפולים שהם בסל הבריאות
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "את משלמת על טיפולים רפואים..."

שקבעה המדינה ואת אותם טיפולים יקבל כל ימי שיזדקק להם.

אני מעדיפה לשלם תרופה יקרה לחולה קשה שהתרופה אינה בסל הבריאות מאשר לממן סמים לעברינים.

כל הדוגמאות שהבאת,חלקן אולי נכון אבל האם זה מצדיק להטיל עוד נטל על הציבור?

גם מטייל שניקלע לצרה וצריך חילוץ,יש לבדוק לאחר מכן האם נהג בניגוד להנחיות בשטח ואם כן,להטיל עליו את הוצאות חילוצו.

נרקומן שמסרב לקבל טיפול גמילה,זו חוצפה להטיל על הציבור את הוצאות צריכת הסמים שלו,צר לי זה פשוט בזיון בעיקר בימים בהם אנשים מתים כי אין כסף לתרופות וקשישים רעבים ללחם.
ו...לי אין וילה בהרסוף.

ישן 09-02-2008, 23:32
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כלומר, אם משרד הבריאות יוסיף את סם ההרואין לסל הבריאות לא תהיה לך בעיה בנושא זה?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אני משלמת על טיפולים שהם בסל הבריאות"

הנטל על הציבור קיים במספר מישורים:
א) כיום מסופקים תחליפי סם לנרקומנים. גם הם עולים כסף שמגיע ממך (ונרקומנים רבים מחליפים אותם בהרואין אצל סוחרי הסמים אשר מוכרים אותם לבני נוער).

ב) כאשר נרקומן מבצע מעשי שוד ואלימות התוצאות גם גורמות לך להוצאות. בין אם את (חו"ח) הקורבן למעשים אלו ובין אם המדינה תטפל באדם שנפצע כתוצאה מאותו שוד.

ג) אותם נרקומנים אשר גונבים בשביל כסף לסמים נכנסים תדיר לבתי סוהר. עלות אחזקה של אסיר הינה כ-100,000 ש"ח בשנה. מאיפה את חושבת שהכסף הזה בא?

תהליך גמילה הינו אפקטיבי אך ורק אם הנגמל באמת ובתמים מגייס את כל כוחותיו לשם כך. ניתן להכריח אדם להשתתף בתהליך גמילה, אבל כל עוד הוא לא באמת ירצה להגמל הדבר לא יניב תוצאות.

כמו כן ישנם נרקומנים שניסו מספר פעמים להגמל ולא הצליחו. מה הפתרון במקרה זה?

ישן 10-02-2008, 06:56
  poli1 poli1 אינו מחובר  

בטח שתהיה לי בעיה עם זה
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, אם משרד הבריאות יוסיף את סם ההרואין לסל הבריאות לא תהיה לך בעיה בנושא זה?"

ואני מנחה שלרוב הציבור תהיה ואני מקוה שהוא יצא להלחם על תרופות לחולים לפני הרואים למסוממים.
אבל אם המהלך הזדוני יצליח הוא לפחות יהיה מגובה ושיהיה מי שיסתכל לציבור בעיניים ויגיד שיותר חשוב לתת סמים לעברינים מאשר תרופות לילדים חולים.

למעשה מה שאתה אומר זה,כמו שצריך לממן לנרקומנים סמים עלמנת שלא יגנבו אולי אם נמשיך את אותו קו יש לפנות את המדינה עלמנת שלא נופצץ?
אולי צריך לתת כסף לגנבים עלמנת שלא יפגעו בזקנים.

הנרקומנים מראש הם עברינים שעוברים על החוק כאשר הם משתמשים בסמים,יש לעצור אותם ולא לספק להם הירואין.
איפה הגבול?
הירואין הוא מחוץ לחוק ואתה רוצה לספק אותו בצורה חוקית?
נער שירצה להתחיל להשתמש בסמים כל מה שיצטרך זה לממן לעצמו כמה חודשים סמים, להתמכר ואז המדינה תמשיך מהנקודה שיגמר לו הכסף אחרת הוא יתחיל לפרוץ?
מצטערת,אני אישית חושבת שיש מטרות יותר נעלות להשתמש בהן מכספי הציבור חוץ מאשר לעבור על החוק במימון סמים קשים לעברינים שניגמר להם הכסף.
צריך לשים גבול.
הם צריכים לשבת בכלא ולא לקבל סמים חינם על חשבוני.
ואני מסכימה עם אורי,]יש גבול למה שהחברה צריכה לקחת עליו אחריות.
ויש מערכת ענישה במדינה הזו,שיתחילו להשתמש בה ולא לחלק סמים.

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 10-02-2008 בשעה 06:58.
ישן 10-02-2008, 07:57
  poli1 poli1 אינו מחובר  

אתה יודע מה? במחשבה שניה הגזמת לגמרי.....
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "את משלמת על טיפולים רפואים..."

אתה משווה אנשים חולים,שנכון אולי לא שמרו על עצמם אבל עדיין אינם עברינים שכן לא עברו על אף חוק
לעברינים שמלכתחילה עוברים על החוק כי הם משץמשים בסמים ולאחר מכן עוברים על החוק שנית כאשר הם מתפרצים,פוצעים וגונבים......
כאילו? מה הקשר בכלל בין החולים,האנשים הנורמטבים שחלו ולא משנה מאיזה סיבה שכן כלח סיבה שלא תהיה לא עברו על אף חוק,ומקבלים תרופות שמגיעות להם עלפי סל התרופות מעצם היותם משלמי ביטוח בריאות וביטוח לאומי ומס בריאות ולא יודעת איזה מס עוד לעברינים שעוברים על החוק ואתה רוצה לתת להם סמים על חשבון ציבור משלמי המיסים שיכול להיות מאוד שלא יקבלו מהמדינה תרופה ש/אינה בסל הבריאות אבל יממנו סמים קשים לאחרים?

נו,שיהיה.......

ישן 10-02-2008, 22:39
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כמו שאמרתי כבר, את כבר מממנת להם תחליפי סם.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אתה יודע מה? במחשבה שניה הגזמת לגמרי....."

אם מתן הרואין במקום תחליף סם יהיה אפקטיבי יותר וימנע מהם לפשוע, ובהנחה שמחיר הרואין למדינה לא יהיה גבוה יותר ממחיר תחליף הסם, האם גם אז את תתנגדי לתוכנית?

התגובה שלך מאוד אמוציונלית. נראה שאת חושבת יותר מדי על נושא ה"צדק", הנרקומנים עברו על החוק ולכן לא מגיעה להם עזרה, כאשר בסופו של דבר את משלמת את המחיר.

ori, לדוגמא, הביא הסתייגויות לתוכנית מבחינת השלכותיה על כמות ההרואין שתסתובב ברחובות וזהו דבר שאכן צריכים לקחת בחשבון כאשר שוקלים האם ליישם תוכנית מעין זו או לא, יחד עם השלכות רבות אחרות לטוב ולרע.

כמו כן את חוזרת כל הזמן על נושא החוק בכל מה שקשור לשימוש בסמים. נכון, חוק זה דבר חשוב וחובה עלינו בתור אזרחים לכבד את החוק ולציית לו. אולם, אין הדבר פוסל דיון האם חוק זה או אחר הינו חוק טוב.
נניח שחוק מסוים נחקק בגלל דיעה שהיתה רווחת באותה תקופה בה נחקק החוק וכיום מגלים כי אותה דיעה היתה שגויה. האם תפסלי על הסף את שינוי החוק?

ישן 11-02-2008, 06:59
  poli1 poli1 אינו מחובר  

אני מממנת דברים חוקיים רבים אחרים בעל כורחי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כמו שאמרתי כבר, את כבר מממנת להם תחליפי סם."

ונגד רצוני.
מדוע אני צריכה להתחיל לממן גם דברים שאינם חוקיים?

ההצעה בעצם מעודדת שימוש בסמים,שהרי המדינה מחלקת אותם חופשי.
את מבין כמה אנשים יכולים להגרר לזה כשהם יודעים שזה פשוט מחולק חופשי?
יהיה גם סלוגן:
הרואין....כי עכשיו זה זמין

אין דיור לזוגות צעירים,אבל יש סמים לזוגות מכורים

תל אביב,העיר שלא נירדמת.........כי היא בהייי

צר לי אמוציומלי או לא,לא בא לי לממן עברינים,כל מי שהמדינה יודעת שהוא משתמש המדינה צריכה לעצור ולשים בבית סוהר,יודעים שהוא משתמש? יש לכם כסף לממן לו סמים? אז במקום זה תציעו לו גמילה? לא רוצה לבית משפט ולכלא,שימוש בסמים הוא מחוץ לחוק,לא מצליחה להבין את ההגיון שבמקום לעצור ולהביא לדין או לחלופין להציע גמילה,מציעים להם את הסמים על חשבון החולה שלמדינה אין כסף להכניס את התרופה שהוא צריך לסל התרופות או לממן לו את הניתוח שעבורו משפחתו צריכה לצאת למסעות התרמה.
ומה התירוץ? כדי שלא יתקפו ולא יגנבו,סליחה איך אומרים כניעה לטרור?

אה,כניעה לטרור,רק שהפעם זה טרור אזרחי...מה יהיה הצעד הבא?

ותגיד,מה שהכי חשוב,ממי תקנה העיריה את הסמים?
יהיה מכרז?

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 11-02-2008 בשעה 07:10.
ישן 12-02-2008, 06:42
  poli1 poli1 אינו מחובר  

כי את כל הפרויקט המדהים של העיריה
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם היית קוראת את הכתבה היית בוודאי קוראת גם את השורה הבאה:"

שיעלה מליוני שקלים אפשר להמיר לפרויקט גמילה שאינו כולל חלוקת סמים קשים.
ובסופו האדם נקי במקום מסומם כל ימי חייו על חשבון אזרחי תל אביב.
חלוקת סמים במקום גמילה לא תגמר לעולם עבור אותו אדם ולעד יחיה על חשבון האזרחים,גמילה ניגמרת בהצלחה והאדם מפסיק לחיות על חשבון הציבור.
אגב,
לא הבנתי את ההבדל בין נרקומן מבוגר לנרקומן צעיר בהקשר של אלימות נגד הציבור?
יש מחקרים שמוכחים שנרקומנים מבוגרים תוקפים קשישים ונרקומנים צעירים לא?
מדוע ההבדל הזה? פגיעתו של הצעיר קשה פחות?

דווקא נראה לי שמבוגרים,אחרי שנים של שימוש,באופן ברור פחות אלימים כי יש להם פחות כוח.

בכל מקרה,היות שבמקום שאני חיה אין בעיה כזו,שאזרחי תל אביב יהנו להם מהפרבלגיה.

ישן 13-02-2008, 07:02
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

השורה התחתונה שלי היא:
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "טוב נו,אתה נורא ריגשי בנושא הזה"

לעשות את המיטב על מנת להטיב הן עם המכורים והן עם שאר אזרחי המדינה (וזה כולל גם גמילה וגם אפשרות בה נותנים למכורים הרואין במקום תחליף סם מפאת העובדה שהדבר משפיע עליהם טוב יותר וכחלק מהמלחמה בסוחרי הסמים).

לא, למזלי הטוב אין לי שום פאן אישי עם אנשים שהתדרדרו לסמים, אבל כן יצא לי להכיר אנשים שהתדרדרו לאלכוהוליזם (הידעת כי התמכרות לאלכוהול דומה יותר להתמכרות להרואין מאשר ל"התמכרות" למריחואנה?) ומכאן יש לי תובנה או שתיים על מנגנון ההתמכרות (אפילו יצא לי להכין במהלך לימודי התואר שלי עבודה על הקשר בין גנטיקה להתמכרות לאלכוהול).

ישן 10-02-2008, 02:38
  יענקלה שז"ק יענקלה שז"ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.08
שאלה שפני נסיון, או פעולת פשע נבזי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מצע "עלה ירוק" ייושם בת"א?"

בכל העולם הסמים מחוץ לחוק וגם ישראל לא יוצאת מהכלל. לא רק אחזקה וסחר בסמים, אלא גם השימוש – מחוץ לחוק. השלטון חסר אונים מול הברחתם לארץ סמים שהורגים את ילדנו. כיום דרכי הטיפול בנגע הסמים בארץ אינם אפקטיביים, אך בכל זאת קיימת תקווה להציל את ילדנו. מה שמציע מר בני אברהמי בכתבה – זה פשוט לא הוגן ביחס אלינו כחברה וביחס למכורים עצמם. אנו מוכנים לקבל כפתרון טיפול בכפיה כאלטרנטיבה למאסר בבתי סוהר, אך לא נסכים בשום פנים ואופן שילדינו יהפכו לשפני ניסיון עקב אוזלת ידו של השלטון! אילו היה לך, מר אברהמי בת או בן נרקומן, בטוחים אנו שלא היית מסכים לתת לו הרואין לנסיון!

אנחנו לא לבד ואתנו עוד הרבהשחושבים כמונו.

אירינה לויט – יו"ר עמותת אלי"ס (אמהות למען ילדים סובלים), 0544250062 0526554270, אזור ת"א;

יענקלה – דובר העמותה 0526478487 , ירושלים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:46

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר