לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2008, 19:02
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ביצועים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
הקישור לעיל לא נותן שום מידע פרט לכך שזו צוללת חדשה בצי הרוסי. האם למישהו יש מידע על הצוללת הזו? מפרט, ביצועים, חימוש, תכנית הצטיידות?

מדובר בדגם חדש (המכונה "פרויקט 955" או "בוראי" - כלומר "רוח צפון" ), כך שאין הרבה פרטים. הפרטים שהתפרסמו:
אורך - 170 מ';
רוחב - 13.5 מ';
עומק צלילה - 450 מ' (לפי דעתי הרבה יותר);
צוות - 107 איש.

מדובר בדגם "מעבר", כאשר הדגם העיקרי יהיה "פרויקט 955A". "יורי דולגורוקי" היא הצוללת הראשונה, מדגם "פרויקט 955", אשר נבנתה תוך שימוש רחב בחומרים וחלקים שנשארו עוד מימי ברה"ם, ולכן היא תהיה שונה מ-"פרויקט 955A" אשר נבנה מאסף. "פרויקט 955" אמור לשאת 16 טילים בליסטיים ביניבשתיים מדגם "בולאבה" (כינוי נאט"ו SS-NX-30), אשר עדיין עוברים ניסוים ולא ברור מתי הם יכנסו לשרות מבצעי. יש שמועות על כך שב-"פרויקט 955A" יהיו 20 טילי "בולאבה". כרגה שלוש צוללות מדגמים "פרויקט 955" ו-"פרויקט 955A" נמצאות בשלבי בניה שונים. שתי הצוללות הנוספות (פרט ל-"יורי דולגורוקי") הן "ולאדימיר מונומאח" (מדגם "פרויקט 955A") ו-"אלכסנדר נבסקי" (כנרא מדגם "פרויקט 955").

צוללות אלה עתידות להחליף את צוללות גרעיניות הנושאות טילים בליסטיים ביניבשתיים (SSBN) הנמצאות היום בשימוש של חיל הים הרוסי. לפי שמועות, מדובר בצוללות בהחלט מתקדמות ומאוד שקטות (שזה אחד הפרמטרים החשובים לצוללות בכלל ולצוללות מסוג זה בפרט), ובמיוחד בהתחשב בכך שהצוללות האחרות (מגדם "פרויקט 667BDR" ו-"פרויקט 667BDRM" בעיקר, שידועות במערב תחת כינוי Delta-III ו-Delta-IV) הין מיושנות מבחינה מוראלית. אבל קיימת בעייה שמתבטאת באי-וודאות לגבי העתיד של טילי "בולאבה" החדשים (אני אישית מניח שבעיות אלו יפתרו בסופו של דבר).

לפרטים נוספים ראה ערכים בויקיפדיה (באנגלית):
צוללת - http://en.wikipedia.org/wiki/Borei_class_submarine
טיל - http://en.wikipedia.org/wiki/SS-NX-30

מראה אפשרי (תמונה מויקיפדיה):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2008, 20:20

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "מה זה "מיושנות מבחינה..."

חשבתי שיש מונח כזה בעברית...

הכוונה לאמל"ח (או כל דבר אחר) אשר נמצא במצב תקין ואשפר להמשיך ולהפעיל אותו, אבל הטכנולוגיות שבהם הוא בנוי הן מיושנות, וקיימות טכנולוגיות חדשות זמינות. אם לתת דוגמא: מטוסי קרב מהדור הרביעי כמו F-15 ו-F-16 (במערב) הם כרגע (או יהיו תוך כמה שנים) מיושנים מבחינה מוראלית, כיוון שהחל כבר ייצור של מטוסים מהדור החמישי F-22 (ובעתיד הקרוב גם F-35), למרות שהם עדיין תקינים ומסוגלים לעשות את מה שהם נועדו לעשות.

ובחזרה לעניינינו: "פרויקט 955" (Borei class) שייך לדור הרביעי של צוללות, וה-"פרויקט 667" (Delta class) למיניהן לדור השלישי.

ישן 14-02-2008, 21:34
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב ":) אני אודע אם מישהו יגיד לי..."

אני מנסה ניחוש מחושב- לשם התרגיל המחשבתי-

לא מוכר לי ביטוי עברי המכיל את כל המשמעויות של "מיושן מבחינה מוראלית" בצורה שהסברת אותו. כן קיימות מספר צורות שנותנות משמעות דומה חלקית:
א. "טכנולוגיה של שנות ה...(70) (80)" כך שניתן זמן התיחסות והקורא צריך בעצמו להשלים את היחס. דוגמה לשימוש-
מטוסי קרב מהדור הרביעי כמו F-15 ו-F-16 (במערב) הבנויים על טכנולוגיה של שנות השבעים.

ב."טכנולוגיה מדור אחד (או שניים) אחורה"- משפט שמשקף את העובדה שכבר יש טכנולוגיה מתקדמת יותר, אך בלי התייחסות שמגדירה אם מדובר בטכנולוגיה שכבר יצאה משימוש או שהיא כה מיושנת עד שאין בה כלל תועלת.
זה לעומת הביטוי "מיושן" שלרוב משקף משהו שהוא כבר ממש לא מתאים לתקופה.

ג."שמיש אך מיושן"- ניסוח מתחכם מעט שאומר בדיוק שהכלי עוד עובד אך כבר יש חדשים ממנו שדוחקים אותו אחורה.

ד."מזדקן"- ביטוי מושאל שמשמעותו הכי קרובה ל"מיושן מבחינה מוראלית"- עוד יכול לרוץ, אבל בטוח שלא רץ הכי טוב או הכי מהר...

שלושת הראשונים אינם ביטויים שגורים בעברית, אלא צורות ניסוח שאולי יהיו מקובלות כדי לגשר על הפער בין השפות.
האחרון הוא ביטוי מושאל מהתחום האנושי אך מכיל את המשמעות הנדרשת, לדעתי.

הערות יתקבלו בברכה.

ג.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 14-02-2008, 22:55

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שכח מזה, אין תרגום. איך אמרו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
כל פעם מחדש החבר'ה מזלזלים בכמה שהעברית שפה "דלה", אבל אני חושב שהרוסית פשוט יצירתית מדי.

לעברית מודרנית יש סטטוס מאוד מיוחד בין שאר השפות - זאת השפה היחידה שמתה (לפי ההגדרה הפורמלית של שפה מתה) וקמה לתחייה לאחר אלפי שנים. בנוסף לזה, בגלל הקשרים ההדוקים של מדינת ישראל לתרבות, מדע, וכד' של מערב וגם של מזרח, היא נשארת פשוטה ואפילו פרימיטיבית בצורתה המדוברת כיום, בגלל שגם לא היה לה מספיק זמן להתפתח, וגם בגלל שיש תמיד מונח לועזי בהישג יד. בניגוד לזה, שפות אחרות נהנות מהיסטוריה ארוכה של התפתחות ושינוי מתמיד, שמתאים אותה לדרישות התקופה. לכן, מבחינת המושגים המודרניים היא אולי באמת "מפגרת" אחר שפות אחרות, אבל כשפה שהשורשים שלה הם בתקופה המקראית, היא מאוד עשירה ומיוחדת. פשוט לא רואים את שה הרבה בחיי היום-יום. לכן באמת שאין שום מקום בזלזול. אתה יכול לשאול את החבר'ה איך הם מבדילים ברוסית בין כפיר, לביא ואריה, או בין פר ושור - אני מבטיח לך שלא יהיה להם מה לענות

ובמה שנוגע לתרגום - קשה לתרגם מכל שפה לכל שפה אחרת, במיוחד אם מדובר בשפות ממשפחות שונות, כמו הרוסית שהיא ממשפחת השפות ההודו-ארופאיות והעברית שהיא שפה שמית. ההבדל נובע, לפי הבנתי, מכלים לשוניים שונים לגמרי שיש לשפות שמיות ולשפות הודו-ארופאיות (פונטיקה, מורפולוגיה, סינטקסיס וכו').

בקיצור, פגעת בנקודה החלשה שלי - בלשנות (לינגוויסטיקה)

ישן 14-02-2008, 20:57
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
או הו. התווך הימי אינו זהה לתווך האווירי. כל הפרמטרים הפיזיקליים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]עומק צלילה -..."

שמקובל לפיהם לבנות תמונת מצב וקרב - משתנים.

אחרי הכל , מדובר בתמרון במרחב תלת ממדי סמיך, עם מכשולים, שכבות בעלות תכונות שונות של של החזרת הד. כפי שלימדנו פה אחד הכותבים הנכבדים בהקשר אחר, צוללת היא בבסיסה כלי עיוור: לא רואה כלום. אין חלונות - היא רק שומעת מה קורה במים - בצורה פאסיבית. או שיכולה לשלוח "פינגים " בכדי לאתר מטרות, מכשולים וכו'.
מחד ברור כי יכולת ההסתתרות והחמיקה שלה תלויה ישירות בעומקים אליהים היא מוסגלת להגיע.
מאידך ברור גם כי יכולת הגילוי של צוללת מודרנית יורדת פלאים ככל שהצוללת נמצאת עמוק יותר, והופכת ל"חור במים" כפי שמקובל לומר בזרגון המקצועי - היינו - לא מחזירה הדים מסגיירם של סונאר. אבל שומעת ווידעת לאכן את מי שמחפש אותה.

אבל פה באמת דרושה תשובה של מומחה: מה הייחוד של צוללת זאת וצוללות מודרנוית בכלל.
ישן 15-02-2008, 20:06
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "זה עדיין לא קרה - פשוט הוציאו..."

דיברתי רק על ההשקה. ברור שבין השקה לכניסה לשירות מבצעי יש עוד דרך ארוכה וחוששני שצוללת זו תבלה עוד זמן רב במעגן.
941 נחשבה מבחינות רבות תכנון פורץ דרך בזמנו - ולא רק בגלל גודלה יוצא הדופן. כל התצורה שלה (שני גופי לחץ מקבילים, מיקום הטילים לפני מגדל הפיקוד, עתודת ציפה גדולה מאוד, מתקני נוחות רבים לצוות ועוד) היתה חדשנית ומודרנית. בולטת במיוחד התאמתה לפעולה במעמקי ימים קפואים.
אחד הדברים שהפתיעו אותי היה שהרוסים גרטו בשנות ה-90 שלוש מתוך שישה הטייפונים שנבנו, למרות שנותרו להן עוד שנים רבות.
ה-955 נראית לפחות על פניו כמו פיתוח של ה-667. מה שכן, זוהי צוללת הטילים הרוסית/סובייטית הראשונה עם ציר מדחף יחיד, מה שרומז על השקטה רבה יותר לעומת הדור הקודם.

לגבי תגובתך למטה:
1) הגיוני, אם כי אינני בטוח עד כמה השינוי דרמטי.
2) כנ"ל.
3) כנראה.
4) תא הצלה ניתק הותקן לראשונה ב-705. ב-941 היו שני תאי הצלה. כזכור, בפעם היחידה שהשתמשו בתא כזה הוא לא עשה גדולות ונצורות.
ישן 16-02-2008, 11:50

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "[font=Verdana]דיברתי רק על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fox450
דיברתי רק על ההשקה. ברור שבין השקה לכניסה לשירות מבצעי יש עוד דרך ארוכה וחוששני שצוללת זו תבלה עוד זמן רב במעגן.
941 נחשבה מבחינות רבות תכנון פורץ דרך בזמנו - ולא רק בגלל גודלה יוצא הדופן. כל התצורה שלה (שני גופי לחץ מקבילים, מיקום הטילים לפני מגדל הפיקוד, עתודת ציפה גדולה מאוד, מתקני נוחות רבים לצוות ועוד) היתה חדשנית ומודרנית. בולטת במיוחד התאמתה לפעולה במעמקי ימים קפואים.
אחד הדברים שהפתיעו אותי היה שהרוסים גרטו בשנות ה-90 שלוש מתוך שישה הטייפונים שנבנו, למרות שנותרו להן עוד שנים רבות.

השקה כבר הייתה כחצי שני לפני זה. יש

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. ביוטיוב.

לפי מה שאני יודע, הגודל המפלצתי של 941 נובע מכך שהיה צריך להכניס בפנים טילים גדולים. שני גופי לחץ הם תוצאה מכך שהיה צריך להוריד את גובה הצוללת כדי שתכנס לנמלים הקיימים. מתקני נוחות אפשר להניח שיהיו גם ב-995. אבל 941 לא הייתה מספיק שקטה, לא הייתה נוחה לטיפול ותחזוקה. מרשימה - בהחלט, מוצלחת - כנראה שלא. דווקה 667 נחשבות לצוללות מוצלחות.

ציטוט:

ה-955 נראית לפחות על פניו כמו פיתוח של ה-667. מה שכן, זוהי צוללת הטילים הרוסית/סובייטית הראשונה עם ציר מדחף יחיד, מה שרומז על השקטה רבה יותר לעומת הדור הקודם.

היו שמועות שב-955 מותקן pump-jet ולא מדחף קלאסי.

ציטוט:

4) תא הצלה ניתק הותקן לראשונה ב-705. ב-941 היו שני תאי הצלה. כזכור, בפעם היחידה שהשתמשו בתא כזה הוא לא עשה גדולות ונצורות.

לא ידעתי.

ישן 15-02-2008, 15:25
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
במה שונה הכנולוגיה של הדגם הנוכחי והעתידי מהצוללות הקיימות כיום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "רוסיה משיקה צוללת אטומית חדשה"

במה שונה פרוייקט 955 והפרוייקט העתידי 955A מהדור הנוכחי של הצוללות (דגמי דלתא)?
מבחינת הטכנולוגיה שהצוללת עושה בה שימוש?

האם השוני בדור החדש של הצוללות הרוסיות מקביל לשוני של הדור החדש של הצולות האמריקאיןת מדגם "וורג'יניה"?
על פי פרסומים בצוללות מדגם וורג'יניה הוכנסו השינויים הבאים אשר מבדילים אותה מקודמותיה ומייחדים אותה:
ֲ1) שימוש בסוג חדש של פלדה עמיד יותר ללחצים.
2) בניית הצוללת במקטעים במקום בניית גוף אחד שלם.
3)שינויים בחומרים מהם מורכבים הצינורות שבצוללת שימוש במחברים עמידים יותר ללחצים.
4) איחוד תא טכנאי הסונאר עם גשר הפיקוד.
5) תא ייעודי ללוחמי קומנדו ותאים חיצוניים לציודם
6) 18 צינורות שיגור אנכיים לטילי טומהוק בקדמת הצוללת.
7) שימוש בניהוג בעזרת מחשב (דומה ל FLY BY WIRE במטוס)*ועליית מדרגה בכל הקשור למיחשוב הצוללת.
8) ביטול הפריסקופ המסורתי לטובת עמוד תצפית אלקטרוני המציג את התמונה ע"ג מסכים בגשר.

כפי הנראה ברוסיה מתמקדים בצוללות נושאות טילי בליסטיים בעוד האמריקאים שמים דגש כיום על צוללות נושאות טילי שיוט עם יכולת לפעילות בקרבה לחוף ועם צוותי קומנדו ולאוו דווקא ככלי לפעילות אסטרטגית במובן הרחב של המילה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:17

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר