לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2008, 08:50
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
ושוב, המרד התורן ... והפעם בגבעתי

שוב "מרד" במוצב באזור עזה, והפעם מדובר בגבעתי (כנראה נמאס שכותבים רק על גולני) :

ציטוט:
לוחמים נטשו את הבסיס, בגלל ויכוח על ספות

החיילים מגדוד "שקד" החליטו למחות על יחס המ"מ החדש, השאירו את כלי נשקם ועזבו. צה"ל הודיעו שהיום הם יישפטו
אפרת וייס

נטשו את הבסיס כמחאה על יחס המ"מ. חמישה לוחמים מגדוד "שקד" של חטיבת גבעתי שברחו אתמול (יום ד') מבסיסם בעקבות מחלוקת עם מפקדם, יועמדו בשעות הקרובות לדין משמעתי וצפויים לעונש חמור. בצה"ל מבהירים כי באירוע לקחו חלק מספר מצומצם של חיילים והמעשה אינו מעיד על הנעשה בגדוד. "אין ספק שהמעשה חמור, אבל לא מדובר במרד", הבהיר גורם צבאי. מנגד, מפקדים בחטיבה ציינו כי יש לשקול להדיח את החמישה מלחימה.

בעקבות מחלוקת עם מפקד המחלקה על רקע הכנסת ריהוט למוצב החליטו החיילים לנטוש את הבסיס. לטענתם, הם זכאים ליחס הולם לנוכח פועלם בצבא, ולא ייתכן שבקשותיהם להכנסת ריהוט, ייענו בשלילה משום שמדובר בסך הכל בשיפור תנאי מגורים לאחר חזרה מפעילות מבצעית.

החמישה עזבו לפנות בוקר את המוצב באזור סופה בדרום הרצועה ושבו רק בערב לאחר שמפקדים יצרו עימם קשר. הם יעמדו לדין משמעתי אצל סגן מפקד החטיבה או המח"ט עצמו ועשויים לקבל עד 35 ימי מחבוש. במקביל להליך המשמעתי, תיבחן שאלת השארתם כלוחמים בחטיבה וכן יבדקו טענותיהם על יחס לא ראוי מצד מפקדים.

מדובר צה"ל נמסר כי "חמישה חיילים עזבו את הבסיס על דעת עצמם ושבו אליו עוד באותו היום, משום שהתרעמו על-כך שמפקדיהם אכפו פקודה מטכ"לית האוסרת על הכנסת ריהוט שאינו צבאי לאוהלים, ובכלל זה ספות. החיילים סירבו למלא את הפקודות אשר התוו על-ידי הנחיות מטכ"ליות".

עוד נמסר: "צה"ל רואה בחומרה את המעשה, החיילים יטופלו משמעתית על-פי הפקודות. יחד עם זאת וללא שום קשר, טענות החיילים בנוגע ליחס המ"מ ייבדקו לעומק על-ידי מפקד הגדוד ומפקד החטיבה ובמידה ויימצא בהן ממש, הן יטופלו בהתאם".

מקור

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2008, 13:34
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "התבלבלת."

למעשה, זה נפוץ מאוד - אני לא זוכר קו אחד, בסדיר או במילואים, בו לא היה מקרה של נהג שסירב לנהוג בטענה שהוא לא ישן מספיק (מספיק= שבע שעות לפי הוראות הצבא).

במקרה אחד, אני עצמי סירבתי לנהוג על הסופה של החפ"ק עד שאני לא אשן כמה שעות לפני זה. למה עשיתי את זה? מאותה סיבה שאני מעדיף להגיע ולחזור ממילואים באוטובוס ולא ברכב - עייפות על ההגה היא מתכון לתאונות.

בהתחשב בעובדה שיש יותר נפגעים מתאונות מאשר בפעילות מבצעית, אני בעד שמי שלא ישן מספיק לא ינהג, לא משנה למה הוא לא ישן מספיק - אני בטוח שחיילי הנ"מ שהחלפנו בקו לא חשבו שנפילה מגובה 7 מטר עם האמר היא עונש מתאים לנהג שלהם שלא ישן כשחזר מהבית.

כמובן, אם מישהו באופן שיטתי מתחמק מנהיגה בתואנה שהוא לא ישן, הוא כנראה צריך להשאר כמה שבתות כדי להשלים שעות שנה, ואולי רצוי לא לתת לו לנהוג יותר.
ישן 21-02-2008, 18:57
צלמית המשתמש של Pootsa1
  Pootsa1 Pootsa1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
אמרתי, שייכתבו למח"ט, שייפנו לקצינת תלונות החיילים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "חביבי, יש עוד דרגים מעל..."

אמרתי, שייכתבו למח"ט, שייפנו לקצינת תלונות החיילים כמו שאני עשיתי בגלל המקרה שלי (וניצחתי את כל הפלאפלים של גבעתי).

ויש עוד טעות בידך, זה ממש לא 7 שעות שינה ושעת ת"ש. אתה חי בסרט.
הם בוותיקה, זה אומר בקושי שעות שינה (4 בממוצע), כשיש שמירה באמצע, שעת ת"ש יש אמנם אבל גם זה הרבה פעמים חצי שעה, ומדובר בכלל על תקופת אימון מפרך בגולן. בזמן קו אין לא שעות שינה ולא בטיח. הכל משמרות סיורים חמ"ל פילבוקס וכדומה, כאשר יש זמן "מנוחה", עובדים עם הסרס"פ. תודה לך.

לא יודע איזה דרגה אתה או איזה גדוד אתה (בשו"שזה אולי שונה), אבל בוותיקה בשקד, ואני אדבר רק על הפלחו"ד בפרט מכיוון שרק פה אני מדבר מניסיון אישי למרות שלדעתי גם בשאר הפלוגות זה כך, החיים הם ממש לא לפי חוקי מטכ"ל של טירונות. שוב תודה לך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר