לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2008, 17:30
  אבירם ברקאי אבירם ברקאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.08
עזרה בחיפוש אחרי לוחמי חטיבה 188 במלחמת יום הכיפורים

שלום לכולם,
אני חבר חדש בפורום צבא ובטחון.
במהלך חמשת החודשים האחרונים אני עסוק במחקר שבסיומו, בעוד כחודש, אתחיל לרקוח את כל התבלינים למעשה מרכבה ספרותי שיביא במהרה בימינו את סיפור קורותיה של חטיבה 188 במלחמת יום הכיפורים.
במהלך התחקירים נתקלתי במספר משוכות בלתי עבירות. האם תוכלו לעזור לי?
ניתן גם להתקשר אלי ישירות - 09-7495044
תודה רבה.
אבירם ברקאי

גזרה צפונית ת"פ יאיר נפשי

גזרת107
  • מי היה הצוות של יעקב ויידנפלד (ויידי) ז"ל, במקור מט"ק טיפולים של יאיר נפשי, במהלך המלחמה? מהיכן הוא משך את הטנק שעליו נלחם?
  • במחלקתו של חיים דמיר (במקור מ"מ 1 פל' א' גד' 53) שנלחם בתחילת המלחמה בגזרת 107 היו שלושה טנקים. חסר לנו צוות שלם שהמט"ק שלו היה ככל הנראה מישהו בשם אבישי (שני הצוותים שיש לי הם טנק מ"מ חיים דמיר, תותחן שמעון שטיצקי, טען עמי (עמרן) משה, נהג מוטי אוודיש; טנק הסמל משה פרקש,תותחן אלי מזרחי, טען שמואל סולומון, נהג שמעון בן ציון).
  • מי יכול לאתר לי את נהג הטנק, יעקב חזן, הנהג שהיה עם מולי דגני בטנק השני שלו בגזרת 107 ושרד את המארב שבו כל אנשי הצוות , מלבדו, נהרגו.
גזרת 109
  • מי היה הטען קשר בטנק של המ"מ נמרוד כוכבי ז"ל. שני אנשי הצוות האחרים הם דב זולדן תותחן, גידי הרץ נהג. כל קשר עם גידי הרץ גם כן יתקבל בברכה.
  • מי היה צוות טנק הקש"א שנע עם פלוגה א' גד' 53 בגזרת 109. עד כה אנחנו יודעים שהנהג היה עציון אשכנזי והקש"א אשר דיאמנט. שניהם רואיינו ולא זוכרים.
טנק יאיר נפשי בעמק הבכא
  • מי יכול להשלים עבורי את השם המלא של ליאור, התותחן של נפשי, שהיה ככל הנראה מט"ק בעברו בגד' 53 ואולי גם סמב"ץ או מש"ק רכב. הנהג מוטי אוודיש לא זוכר את השם. את יוסי מרדר (הטען שיכול גם הוא לעזור) לא איתרתי.
  • היה מילואימניק שהצטרף לכוח בן חנן במחנה ירדן. השם שיש לי הוא יוני ורנר. מי מכיר מי יודע?

גזרה דרומית ת"פ עודד ארז

מוצב 111
  • מה שמו הפרטי של מזרחי שהיה נהג הטנק של יאיר דויטש (מט"ק 1א' בפלוגה ז' גד' 74).כל אנשי הצוות רואיינו ולא זוכרים.
  • מה שמו הפרטי של בניזרי שהיה הנהג של המ"מ חיים אלדאג (פלוגה ג' גד' 53) ת"פ המ"מ זאב הוכשטיין. כל אנשי הצוות רואיינו ולא זוכרים.
גזרת 115/ רמפת המג"ד
  • מה שם אנשי הצוות של המט"ק אבי לביא אני יודע על רמי סולימנוב התותחן. אודה גם על יצירת קשר עם המט"ק ו/או התותחן.
  • מי היו אנשי הצוות של המט"ק יורם מירומי. אודה גם על יצירת קשר עם יורם מירומי.
גזרת 116
  • מה היה שם המשפחה של הנהג בטנק של יואב יקיר ז"ל מ"מ 3 פלוגה ו' גד' 74. ככל הנראה שמו הפרטי היה שרגא. אנשי הצוות רואיינו ואינם זוכרים.

כוח מפח"ט

1. מי היו אנשי הצוות המקוריים של טנק סמח"ט ישראלי ומה עלה בגורלם (אני לא מתכוון לאלו שנלחמו אתו בציר הנפט שלא היו אנשי צוותו המקורי אלא מילואימניקים).

https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...21/88313029.doc
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר