לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2008, 12:37
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "הנדסה קרבית מרץ 08 לכאן(אשכול מסודר- תמונות,שאלות הכל)"

הנדסה קרבית ראשונים תמיד!!

לכו בעקבות הכסופים!!
קודם כל כל הכבוד למוהנדסים לעתיד (יפעורים חחח) אני שמח לראות קצת רעל על החייל..
אני מסיים עכשיו טירונות רביעי הזה יש לנו מכין כומתה ואז כבר עוברים לאימון..
באו אני אספר לכם קצת על החייל את כל האמת בלי מעבר ובלי פחות..
קודם כל הנדסה קרבית הוא חייל יעודי כאשר היעוד העיקרי שלו זה לנצח!! ועכשיו ברצינות זה צליחה ופריצה של מכשולים, כאשר האמצעים שעומדים לרשותו הם בעיקר חבלה וכלי צמ"ה.. יש גם יהל"ם אבל זה לא לעכשיו.
החיל מורכב בעיקרו משלושה גדודים לוחמים שהם 601 (כבוד!!) 603 (יש הקצאות) 605 (חפשנות).. אלה לפחות השמועות שרצות בבט"ר (אין לקחת את זה ביתר רצינות ובכובד ראש) בכל מקרה לכל גדוד יש כמובן את הנספ"ח צמ"ה שלו.
במהלך הטירונות + אימון שלכם אתם תעברו הכשרה שבסופו תיהיו מוכשרים להיות פלס 06 ורובאי 07.. חיר לכל דבר + הבונוס של החיל, הפלסות.
כך שלמעשה הטירונות והאימון הם ללא ספק מרמתו של לוחם ומעלה ולא כמו שרבים חושבים שהנדסה זה לא ממש קרבי.
למי שיש שאלות על החיל על השירות היחס יותר על הטירונות פחות על האימון או כל דבר אחר אני אשמח לענות ולעזור..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 17:25
  WarMaster WarMaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי tal2464 שמתחילה ב "אי אפשר, בדקתי את זה אלפי..."

תראה, אני ישתדל להציג את העניין בצורה עניינית, כך שתוכל להחליט.
ציטוט:
בעיה היא שלמשל במלחמה חיל ההנדסה פותח את הדרך לשיריון ולחי"ר והם נכנסים ועושים את העבודה

המצב שתיארת הוא היעוד של החיל במצב מלחמה.
במלחמה, חוץ מפתיחת הצירים לשאר הכוחות (שהתבצעה תחת אש), החייל ביצוע פיצוץ בונקרים, וירי של צפ"ש וריצוף על מטרות..
עוד מידע על האמצעים תוכל לקרא בפורום "צבא וביטחון"
אני אישית הייתי מרוצה שבמלחמה הייתי מוגן בתוך הפומה, ולא חשוף כמו החי"ר.
מס' פעמים חטפנו טילים לתוך הכלי, אבל פלטות המיגון התגלו כיעילות במיוחד.

ציטוט:
אם תופסים קו חי"ר אז זה במקומות "עייפים", אני לא מוצא מה כל כך מושך בזה לעומת חטיבות חי"ר

בבט"ש אתה תופס בדיוק את אותם קווים שחי"ר רגיל תופס. לכל חיל יש את הקו שטחים שלו קו צפון שוחק משלו. כמובן שיותר טוב להיות בשטחים - שהם קווים הרבה יותר מעניינים, ולכן יש תחלופה בקווים. (כל תקופה מסויימת 4-6 חודשים, הגדודים מתחלפים בקווים). השאיפה כרגע היא שגדוד אחד יהיה ברמאללה, השני בצפון, והשלישי באימון. (וכל תקופה יתחלפו בינהם)
ישן 22-02-2008, 19:10

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי tal2464 שמתחילה ב "אי אפשר, בדקתי את זה אלפי..."

שטויות במיץ..
לא סתם אנחנו מוכשרים מהמחזור הנוכחי להיות רובאי 07.. בשביל שלא רק תפרוץ את הדרך..
להיות ראשון זה הרבה יותר מלעשות את העבודה המלוכלת לאחרים..
להיות ראשון זאת גאווה זה לדעת שרב האחריות נופלת עליך זה לספוג כמויות לחץ אדירות אבל עדיין לתפעל כל אירוע על הצד הטוב ביותר. אם אתה חושב שלהיות בחזית זה לא משהו רציני זאת זכותך..
במלחמה האחרונה קיבלו מספר החלטות שנבעו ממסקנות שונות ובניהם שהנדסה מהמחזור הנוכחי תוכשר כ-07.. מהרגע שאתה מוכשר 07 אתה לא רק פורץ דרכים אתה גם לוחם בהן.. ודע לך ידידי היקר שהנדסה קרבית גם ככה עשתה עד היום תרגיל פלוגתי רק קצת שונה הרובאי החדש מקשה מאוד על התרגיל הפלוגתי ונוצר מצב בו אנחנו מצבעים תרגיל פלוגתי יותר קשה מכל חיל אחר שכולל צליחה ופריצה של מכשול הסתערות רכובה של רק"ם הסתערות רגלית כיבוש כיפה יזימה של מטענים ודברים רבים אחרים שרק החיל הזה מאומן לבצע.. כך שאל תזלזל.. אתה לא עושה את העבודה בשביל אף אחד.
לגבי הגזרות קשה לי להאמין שאתה חושב שלתפוס קו בעזה זה נקרא להיות גזרה שקטה.. שלהיות באביבים בצפון, כשכל רגע עלולה לפרוץ התלקחות בגבול זאת גזרה שקטה.. להיות באיו"ש ולמנוע חדירות על בסיס יומי, לתפעל אירועי ירי ולשמור על ישובי השומרון ויהודה זאת גזרה שקטה..

שמע זה שאנחנו לא חייל פופלרי וזה שלא רושמים כל שני וחמישי בעיתון הנדסה קרבית זה לא אומר שאנחנו לא שם באמת שאנחנו לא באמת פועלים ועוד יותר שאנחנו לא באמת לוחמים..

מה נסגר איתכם אנשים??
כמו שאני לא מזלזל בשיריון בתותחנים בגולני נחל גבעתי מוד"ש צנחנים ועוד.. לא הייתי רוצה שיזלזלו בי..
זאת ממש בושה הריי אנשים נלחמים למען המולדת ומה זה חשוב בכלל הדרך בה הם עושים זאת.. הכוונה משותפת ולכן צריך להיות ברור לכולנו שלכולם תפקיד חשוב מכריע וקרבי ללא ספק.. דיי לזילזול השופע.. נמאס!!

ישן 23-02-2008, 19:01
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי pyro__man שמתחילה ב "שטויות במיץ.. לא סתם אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pyro__man
שטויות במיץ..
לא סתם אנחנו מוכשרים מהמחזור הנוכחי להיות רובאי 07.. בשביל שלא רק תפרוץ את הדרך..
להיות ראשון זה הרבה יותר מלעשות את העבודה המלוכלת לאחרים..
להיות ראשון זאת גאווה זה לדעת שרב האחריות נופלת עליך זה לספוג כמויות לחץ אדירות אבל עדיין לתפעל כל אירוע על הצד הטוב ביותר. אם אתה חושב שלהיות בחזית זה לא משהו רציני זאת זכותך..
במלחמה האחרונה קיבלו מספר החלטות שנבעו ממסקנות שונות ובניהם שהנדסה מהמחזור הנוכחי תוכשר כ-07.. מהרגע שאתה מוכשר 07 אתה לא רק פורץ דרכים אתה גם לוחם בהן.. ודע לך ידידי היקר שהנדסה קרבית גם ככה עשתה עד היום תרגיל פלוגתי רק קצת שונה הרובאי החדש מקשה מאוד על התרגיל הפלוגתי ונוצר מצב בו אנחנו מצבעים תרגיל פלוגתי יותר קשה מכל חיל אחר שכולל צליחה ופריצה של מכשול הסתערות רכובה של רק"ם הסתערות רגלית כיבוש כיפה יזימה של מטענים ודברים רבים אחרים שרק החיל הזה מאומן לבצע.. כך שאל תזלזל.. אתה לא עושה את העבודה בשביל אף אחד.
לגבי הגזרות קשה לי להאמין שאתה חושב שלתפוס קו בעזה זה נקרא להיות גזרה שקטה.. שלהיות באביבים בצפון, כשכל רגע עלולה לפרוץ התלקחות בגבול זאת גזרה שקטה.. להיות באיו"ש ולמנוע חדירות על בסיס יומי, לתפעל אירועי ירי ולשמור על ישובי השומרון ויהודה זאת גזרה שקטה..

שמע זה שאנחנו לא חייל פופלרי וזה שלא רושמים כל שני וחמישי בעיתון הנדסה קרבית זה לא אומר שאנחנו לא שם באמת שאנחנו לא באמת פועלים ועוד יותר שאנחנו לא באמת לוחמים..

מה נסגר איתכם אנשים??
כמו שאני לא מזלזל בשיריון בתותחנים בגולני נחל גבעתי מוד"ש צנחנים ועוד.. לא הייתי רוצה שיזלזלו בי..
זאת ממש בושה הריי אנשים נלחמים למען המולדת ומה זה חשוב בכלל הדרך בה הם עושים זאת.. הכוונה משותפת ולכן צריך להיות ברור לכולנו שלכולם תפקיד חשוב מכריע וקרבי ללא ספק.. דיי לזילזול השופע.. נמאס!!

כל הכבוד

כמלש"ב שמתגייס להנדסה , העלת לי את המוטיבציה

ישן 22-02-2008, 22:19
  galsadeh605 galsadeh605 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.08
פתוח לשאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "הנדסה קרבית מרץ 08 לכאן(אשכול מסודר- תמונות,שאלות הכל)"

שלום שמי גל ואני מ"מ צמ"ה בחיל אני כאן עד ראשון בבוקר ואני פתוח לכל השאלות שלכם...לא קראתי את כל ההנפצות שכתבו קודם אז במסודר כל שאלה בקשר לגדודים בקשר ליה"לם ובקשר לצמ"ה...ד"א החיל עושה פעילות מבצעית ברמות הגבוהות ביותר אם זה קו רמאללה שגדודי ההנדסה יושבים בו בקביעות ואם זה קו אביבים שנחשב קו עם מתיחות גבוהה בצפון...וחוץ מזה ההכשרה מאוד מעניינת ומאתגרת אם אתה באמת בה ללמוד אתה לא סתם מסתער על כיפות אתה לומד עוד דברים...אז תבואו עם ראש פתוח ומוטיבציה גם יש לכם מ"מים אדירים במחזור הזה בבט"ר לדעתי באמת שלחו לשם במחזור שלנו את החבר'ה כמעט הכי טובים כדי לקרוע לכם תתחת....קיצר אני פה לכל שאלה ממחר בבוקר-צהריים..
ישן 23-02-2008, 08:54

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "כמה שאלות על יציאות עם נשק..."

1. לבנתיים זה לא השתנה ולא יוצאים עם הנשק כל עוד אתה נמצא בבהל"צ אלה חוקי הבסיס.. החשש מפני גנבות ע"י בדואים וערבי הסביבה, תאמת לא נשמע לי מי יודע מה.. אבל זה מה שאמרו לנו..
בכל מקרה כל עוד אתה כפוף לחוקי בהל"צ כמעט ואין נשק הביתה זה אומר עד סוף האימון..
למרות שהשבוע יצאתי עם נשק לבית כיוון שעשינו אבט"שים.. אני יודע שגם מי שעשה סד"ח יצא עם נשק..

2.כמו שהבנת אין שום קשר להנדסה אלא לחוקי בהל"צ הנוקשים.. וטוב שכך, נשק זה דרק חח.. אתה לא תרצה אותו בבית תאמין לי סתם כאב ראש.. כן גאווה בלה בלה בלה.. תראה שאחרי איזה שש פעמים אתה תתחרפן עליו..

3.הנדסה כל הנשקים מקוצרים, או מנוסרים... לא תקבל נשק ארוך הוא פשוט מאוד כמו של כל חי"ר רגיל אין שום הבדל, מלבד החי"ר שמקבלים טבור. הנשק מגיע בצורתו הפשוטה מאוד.
לעומת זאת בקו לפחות שלי לגדוד שבו אני משרת יש הקצאות רבות לכן כולם מקבלים פלטופ+מאפרולייט / רק מאפרולייט, יש איזה שבעה חברה שיקבלו את המאפרו עוד באימון אין שום קשר לפק"ל או משהו פשוט הם יהיו מצטיינים מחלקתיים אז זה בונוס.

ישן 23-02-2008, 18:50

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "שלב א' הטירונות והמיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
שלב א' הטירונות והמיון הראשוני מתבצע בבהל"ץ. שלב ב' טירונות יחידה משתנה ממקום למקום. בשלב ב', אתה לא תצא עם נשק, לרוב. אלה כאשר צריך.
בשלב ב' בזמן הכשרה מגיעים כל יום ראשון לסירקין ומשם יוצאים להכשרה ברחבי הארץ עם רכבי /הסעה של היחידה. וביום חמישי יוצאים הביתה.

לוחמי יהל"ם לא יוצאים עם נשק איתם. רק כאשר צריך. לרוב מסתובבים עם אקדחים.

מי שנמצא בגדודים: יוצא עם נשק רק לאחר 8 חודשים כשהוא עובר לשלב של תעסוקה מבצעית....

מי שנמצא ביהל"ם: 4 חודשים גיבוש+טירונות בבהל"צ {ששם אף אחד לא יוצא עם נשק}, 4 חודשים טירונות יחידה , ושנה של לימודי הכשרה למגמות השונות {שגם שם אף אחד לא יוצא עם נשק- מלבד אקדחים}........

עד כאן הבנתי נכון? תקן אותי בבקשה אם טעיתי.....

בנוסף: ב4 חודשים טירונות יחידה, יוצאים עם נשק או שגם שם יש את אותה מדיניות כמו בבהל"צ?

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 23-02-2008 בשעה 19:37.
ישן 23-02-2008, 21:17
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[QUOTE=Black Mammmba]שלב א'..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie
מי שנמצא בגדודים: יוצא עם נשק רק לאחר 8 חודשים כשהוא עובר לשלב של תעסוקה מבצעית....

מי שנמצא ביהל"ם: 4 חודשים גיבוש+טירונות בבהל"צ {ששם אף אחד לא יוצא עם נשק}נכון, 4 חודשים טירונות יחידה לא 4, אלה חודשיים זה חלק משלב ב' , ושנה של לימודי הכשרה למגמות השונות {שגם שם אף אחד לא יוצא עם נשק- מלבד אקדחים}........ שלב ב' שנמשך כ 8 חודשיים, אחר כך שלב ג' ואחרי שנה ו4 או חצי שנה אתה מוכשר לוחם יהל"ם, היציאה במשך המסלול היא לרוב ללא נשק. וגם ללא אקדחים. כל הלוחמים עוברים לוט"ר. בסוף המסלול, תלוי ביחידה שם תקבל אקדח ( דווקא הסגל מקבל אקדח.- מפק"ץ או סמל צוות)

עד כאן הבנתי נכון? תקן אותי בבקשה אם טעיתי.....

בנוסף: ב4 חודשים טירונות יחידה, יוצאים עם נשק או שגם שם יש את אותה מדיניות כמו בבהל"צ?

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 23-02-2008, 19:57
  Alejandro Alejandro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
על הרבה דברים לא שמעת
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי tal2464 שמתחילה ב "איך זה שבחיים לא שמעתי..."

יש כל כך הרבה דברים שלא שמעת...

שמעת פעם משפט כמו כוח של גולני חשף 7 מנהרות?, או אולי כוחות של פלס"ר צנחנים עצרו מחבל מבוקש? או כל מיני משפטים ואמרת וואלה איזה פעילות יש להם...
ידעת שהרבה פעמים יש מוהנדסים מאחורי הכותרות...
כמו שסמו"ר חשפו את ה-7 מנהרות וגולני בכלל היו המעטפת...
כמו שכוח מיהל" התלווה לפלס"ר צנחנים אבל הוציא בעצמו את המחבל מהמחבוא שלו אבל הקרדיט הולך לפלס"ר...
שמעת פעם שהמחס"ר של 603 חיסלו הכי הרבה מחבלים יותר מכל פלוגה בעזה... מחלקת סיור אחת חיסלה יותר מאשר כל פלס"ר שישב שם...

קיצר מה שאני בא להגיד לך זה שלא הנדסה הכי טובים כולם אותו הדבר בסוף אבל הרבה פעמים אתה שומע מהחדשות דברים ואתה לא באמת יודע מי ביצע אותם...
ישן 27-02-2008, 09:54
  TaNTan TaNTan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.08

לא בדיוק שאלה יותר משהו שדורש תגובה....
אני גם מתגייס ב-24 למרץ להנדסה והאמת היא שאני מאוד מאוד מאושר כי זה היה טופ אחד במנילה שלי ואני באמת מרגיש שאני הולך למקום טוב ומעניין.
אבל זאת לא הנקודה העניין הוא שקראתי את כל מה שרשמתם ואני לא הבנתי בערך חצי מהדברים שדברתם עליהם (שלבי א'-ג', משך זמן הטירונויות ואז האימון, הרבה יותר מדיי קיצורים וכ'ו) עכשיו אני לא מבקש שתסבירו לי כי אני בטוח אבין הכל אחרי שבועיים בטירונות הנקודה היא שאני מרגיש לבד בקטע הזה כולם פה נראה שמבינים הכל וכאילו זה מזה הרגשה דפוקה כי אני לא רוצה שחוסר הידע הזה ימנע ממני להתקדם או ישלח אותי למקומות פחות טובים.
אין לי יום מדיי עם מי לדבר על זה באזרחי, כל החברים טפו עלייהם (סתם חחח) גו'בניקים והדבר היחיד שהם יודעים זה חמש תשע יומיות חחח.

השאלה שלי עכשיו היא זה שכולם מגיעים פעורים וכסילים או שזה רק אני...? (אשמח לקבל קישורים למידע נוסף)
ישן 01-03-2008, 14:27
  NoxoN NoxoN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.08

אז ככה.. כולכם פה מרץ 08.. משמע, שעוד לא התגייסתם.
חבל לי על הזלזול בגדוד האב"כ.
אני התגייסתי באוג 05 הגעתי מרצון ומבחירה לגדוד הזה.
אז בואו אני יספר לכם מה קורה בגדוד בקצרה..

הגדוד היה שותף למבצעים משותפים עם ס"פ (סילוק פצצות של יהל"מ), פלס"ר גבעתי, אגוז, ועוד כל מיני יחידות. כולל מבצעים מוסקים על יסעורים, מעצרים, אלמנות קש, וכו'..
אז בקשר לפעילות מבצעית - אין מה לדאוג, יש מג"ד שפיץ לגדוד הזה והוא דוחף אותו קדימה.
בחירום -> הגדוד מופעל כגדוד אב"כ לזיהוי וטיהור אמצעי לחימה כימיים [פעילות על האמרים], טרור בלתי קונבנציונאלי וכו'.
לגדוד מגיעים בעיקר אנשים איכותיים, בעלי קב"א גבוהה [מעל 52].

וקצת תמונות מהגדוד:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/mazi/files/8/50718.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וסרטון קצר מטירונות של אוגוסט 07:
http://uk.youtube.com/watch?v=lpCmjtV3dLk

קצת מידע מויקיפדיה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97....95.D7.93_76.29

ולמי שחושש משירות עם בנות; מרץ 08 הוא מחזור של בנים בלבד, כלומר, שלא מתגייסות בנות ליחידה. כמו כן, אין מה לחשוש משירות עם בנות זה ממש לא איך שזה נשמע.
ואני מכיר חלק מהסגל שהולכים להיות המפקדים של מרץ 08 בטירונות, ויש לכם אחלה סגל.
למי שיש שאלות מוזמן לשאול.. בהצלחה לכולם!

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 01-03-2008 בשעה 14:38.
ישן 01-03-2008, 17:15
צלמית המשתמש של tomcarr
  משתמש זכר tomcarr tomcarr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

אגב תודה רבה לכל מי שהוסיף תמונות ומידע.

ועכשיו קצת חדשות מהיום:

כוחות קרקעיים של צה"ל פועלים מאז שעות הלילה במרחבי שיגור רקטות בצפון רצועה עזה באזור ג'בליה וסג'עיה. מקורות רפואיים פלסטינים מדווחים על 45 הרוגים בפעולה, בהם לפחות 11 אזרחים, ועל למעלה מ-120 פצועים. בין ההרוגים ארבעה ילדים ושלוש נשים. בתי החולים ברצועה מוסרים כי הם סובלים ממחסור בדלק ובציוד רפואי.

כוחות משולבים של גבעתי, שריון והנדסה עורכים סריקות מבית לבית, ומנהלים חילופי אש כבדים עם חמושים. חייל צה"ל נפצע באורח בינוני ועוד ארבעה נפצעו קל. הפצועים פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

ישן 02-03-2008, 14:41
  Mage Mage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי sinos שמתחילה ב "אז למה נניח הנדסה לא לוקחים..."

ומי קובע מי אנשים יותר טובים? ועל-פי מה?
אני יכול לספר לך שאני ועוד 3 חברים מהשכבה שלי עשינו ראיון/גיבוש צנחנים (מקום שנחשב "איכותי" בגלל כמות האנשים שרוצים לשרת שם (מרץ הקרוב היו 25 איש על מקום פנוי) ורמת הסינון של גבוה (גיבוש) ולא עברנו לחטיבה, אני סיימתי גיבוש טייס והאחרים הם חבר'ה מגיבושי מטכ"ל ושייטת, ז"א שמבחינת הצבא אנחנו חבר'ה איכותיים וטובים (מבחינת הצבא - אנשים בעלי קב"א 54 ומעלה, דפ"ר גבוה ועשינו גיבושים למקומות הכי איכותיים בצה"ל), אז איך זה שלא עברנו?

כל העניין הזה באמת חרטא, בסופו של דבר יש אותו איזון בין כל החי"ר (עניין שנקרא השבחת גדודים).
איך אחד החבר'ה פה רשם למעלה, מיים שקטים חודשים עמוק. לא צריך את כל הזוהר בשביל לדעת שהנדסה מקום טוב!

וסתם הערה, ארבעתינו מתגייסים להנדסה.
ישן 04-03-2008, 16:36

בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי sinos שמתחילה ב "אבל אתה מבין ש60 אחוז מהציבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sinos
אבל אתה מבין ש60 אחוז מהציבור חי בסרט הזה, שגולני זה מרקואים עבריניים, צנחנים זה צהובים, נחל זאת רק להקה, גבעתי זה עולים חדשים, מג"ב זה ערבים יהודים, שריון זה נפילים מכל מני מקומות, הנדסה זה בלאי של חי"ר.

אז שיחיו בסרט..מה אכפת לך? אתה יודע שאת חלקך אתה עושה, שאתה תורם מאוד למערכת הצבאית ולמדינה, ושאתה חש סיפוק מתפקידך ומשרותך. זה לא צריך לעניין אותך מה כל מיני אנשים שאין להם מושג בצבא חושבים על השירות שלך. והמצב בציבור לא כזה גרוע כמו שאתה מתאר, יש הרבה מאוד אנשים שיש להם ידע בסיסי {ומעלה} בצבא, וכל בנאדם כזה יודע שכל הסטיגמות האלה לא נכונות, אם כבר צריך להיות אכפת לך מה אנשים כאלה חושבים, ולא מה חושבים אנשים שאין להם מושג בצבא.......

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sinos
אם בן אדם בא וחושב שאפשר להשוות בין גדס"ר לבין יהל"ם, שהיא יחידת עילית לכל דבר, בדיוק כמו סיירת מטכל, ושייטת13, לעומת הגדס"ר שהוא סך הכל גדוד הסיור של חטיבה מסוימת, אז המצב שלנו בקנטים.

אי אפשר להשוות בין שני הדברים האלה...שני דברים שונים לגמרי......והבן-אדם שמשווה בין שני המקומות הנ"ל המצב שלו בקנטים, ולא שלנו......

ישן 05-03-2008, 17:27
  lior0047 lior0047 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
ביקור בית

היום קמתי בבוקר לצלילי הפלאפון....ענה לי חייל שהציג עצמו מחיל הנדסה ורצה לקבוע איתי פגישה.לשבת להסביר לי ולענות לי על שאלות מסויימות.

אני כרובכם,לא סימנתי את חיל ההנדסה בשום עדיפות במנילה....דירגתי נחל גולני גבעתי.

הייתי במיוני טייס(נפלתי בפסיכולוג)מיוני יום שדה(קיבלתי חובלים)משם גיבוש צוללות שאותו סיימתי ולא עברתי.
שלחו לי באופן מפתיע ראיון לאגוז התייצבתי ולא עברתי(לא יודע למה שלחו לי ).
שלחו לי במקביל לאחר כמה זמן שני זימונים לאותו מקום ולאותה שעה אחד לגיבוש צנחנים והשני לראיון צנחנים.
הגעתי למיון עם שני זימונים ועם תיק לגיבוש..נאמר לי לעשות ראיון עשיתי חזרתי הביתה שמח .
עבר חודש ושום תשובה...אני מתקשר למדור סיירות ה"נחמדים" ונאמר לי "לא התייצבת למיון".
לאחר שבוע של מריבות וחוסר מענה לגבי התשובה שלי החלטתי לשלוח פקס לנציב קבילות החיילים.
אחרי חודש כלום לא עזר .קיבלתי ת.גיוס ל24 למרץ.

אני יודע שחפרתי ואני בטוח שרובכם עשו מיונים כפולים ממני.
בפיגשה היום הבנתי עד כמה חיל ההנדסה זקוק לאנשים.הם (חיילי מחס"ר גדוד 601) - ישבו ודיברו איתי
על השירות על המסלול,באמת נראים אנשים שנהנים מהשירות נראים לוחמים מהשורה הראשונה ,נועלים נעלי הרים ועם כל תוספת אפשרית על הנשק אך בסוף השיחה אחד מהם שלף נייר שבו נכתב:
הנני מדרג את חיל ההנדסה במקום הראשון ת.ז וחתימה למטה ובראש העמוד (טופס שינוי משהו).
הם עושים זאת כדי שלא נוכל להתחרט.היססתי האם לחתום אבל חתמתי כי ידעתי כי אין מקום אחר בינתיים וגם אם לא ארצה להתפנות חטיבות החיר השונות לא שונות כל כך כעת.
גם אתם חוויתם ביקור כזה?....מה המסלול שעשיתם?...מי מכם אמור להתגייס?....מי רוצה? מי לא?....
ישן 05-03-2008, 20:52
  magal22 magal22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.08
בתגובה להודעה מספר 204 שנכתבה על ידי lior0047 שמתחילה ב "ביקור בית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior0047
היום קמתי בבוקר לצלילי הפלאפון....ענה לי חייל שהציג עצמו מחיל הנדסה ורצה לקבוע איתי פגישה.לשבת להסביר לי ולענות לי על שאלות מסויימות.

אני כרובכם,לא סימנתי את חיל ההנדסה בשום עדיפות במנילה....דירגתי נחל גולני גבעתי.

הייתי במיוני טייס(נפלתי בפסיכולוג)מיוני יום שדה(קיבלתי חובלים)משם גיבוש צוללות שאותו סיימתי ולא עברתי.
שלחו לי באופן מפתיע ראיון לאגוז התייצבתי ולא עברתי(לא יודע למה שלחו לי ).
שלחו לי במקביל לאחר כמה זמן שני זימונים לאותו מקום ולאותה שעה אחד לגיבוש צנחנים והשני לראיון צנחנים.
הגעתי למיון עם שני זימונים ועם תיק לגיבוש..נאמר לי לעשות ראיון עשיתי חזרתי הביתה שמח .
עבר חודש ושום תשובה...אני מתקשר למדור סיירות ה"נחמדים" ונאמר לי "לא התייצבת למיון".
לאחר שבוע של מריבות וחוסר מענה לגבי התשובה שלי החלטתי לשלוח פקס לנציב קבילות החיילים.
אחרי חודש כלום לא עזר .קיבלתי ת.גיוס ל24 למרץ.

אני יודע שחפרתי ואני בטוח שרובכם עשו מיונים כפולים ממני.
בפיגשה היום הבנתי עד כמה חיל ההנדסה זקוק לאנשים.הם (חיילי מחס"ר גדוד 601) - ישבו ודיברו איתי
על השירות על המסלול,באמת נראים אנשים שנהנים מהשירות נראים לוחמים מהשורה הראשונה ,נועלים נעלי הרים ועם כל תוספת אפשרית על הנשק אך בסוף השיחה אחד מהם שלף נייר שבו נכתב:
הנני מדרג את חיל ההנדסה במקום הראשון ת.ז וחתימה למטה ובראש העמוד (טופס שינוי משהו).
הם עושים זאת כדי שלא נוכל להתחרט.היססתי האם לחתום אבל חתמתי כי ידעתי כי אין מקום אחר בינתיים וגם אם לא ארצה להתפנות חטיבות החיר השונות לא שונות כל כך כעת.
גם אתם חוויתם ביקור כזה?....מה המסלול שעשיתם?...מי מכם אמור להתגייס?....מי רוצה? מי לא?....

"באמת נראים אנשים שנהנים מהשירות נראים לוחמים מהשורה הראשונה ,נועלים נעלי הרים ועם כל תוספת אפשרית על הנשק אך"

מדובר על הגדודים?
ישן 15-03-2008, 20:20
  dalik dalik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.07
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי sinos שמתחילה ב "לפי מה שהחברה הסבירו לי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sinos
לפי מה שהחברה הסבירו לי, המחס"ר הוא לא מחלקה שלמה, אלה צוות קטן יחסית, והם העדיפו להגיד "יחס"ר"

בכללי לפי מה שהם אמרו ההכשרה של יחידת הסיור של כל גדוד בהנדסה, היא ברמה של הפלוגות הסיור בחטיבות החי"ר.

אפילו ציינו את זה שהם עושים אימוני הסוואה עם אגוז.

אני מגיע להנדסה דרך גיבוש צנחנים, לא סימנתי אותם בכלל במנילה, לא דירגתי אותם, אבל עדיין נשמע לי מקום נחמד, ועם כמה שאני יותר לומד עליו, אני מבין שהוא אחלה מקום לשרת בו.

המחס"ר מאותרים אחרי האימון מתקדם/מסלול. בד"כ יש ממש מעט הקצאות לשם כי זה צוות קטן והם מביאים חדשים רק כשמישהו משתחרר.
זו כן מחלקה שלמה, של כבערך 17 איש(סד"כ נורמלי למחלקת הנדסה). יש שם מ"מ, סמל, מכ"ים, הכל. זה לא צוות עם מפק"צ... אבל הם רואים את עצמם כסיירת...
ההכשרה שלהם היא הכשרת פלס רגילה של הגדודים ואחרכך השלמה של 4 חודשים משלהם שכוללת לש"ב, לוט"ר ועוד כמה דברים שהשתיקה יפה להם
הם אלה שמקבלים את רוב ההקצאות, רוב הפעילויות, רוב הקרדיט וכו'.
בתכלס? מבחינת רצינות ומקצועיות הם לא רואים אף אחד, אבל אם היית מציע לי ללכת לשם הייתי מוותר... למה? חרא של אנשים. מתנשאים ופלצניים ברמות... יש כמה אנשים ממש ממש טובים אבל הרוב פשוט לא, והאנשים עושים לך את השירות.

ולא, זה מחס"ר, לא יחס"ר...

ישן 08-03-2008, 08:58
  Somri76 Somri76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Somri76 שלח הודעה דרך MSN אל Somri76

אז ככה היה מאוד מהנה לקרוא את כל התגובות האוהדות לחיל ודבר אחד יש לי לומר וזה שבצדק!

אני התגייסתי במחזור האחרון ואני הגעתי מרצון לחיל ושמתי אותו בחירה ראשונה במנילה.
אני בהחלט מרוצה מהגעתי לחיל האנשים איכותיים,שואפים למקצועיות גבוהה וכך גם הסגל..הסגל שלי למשל מאוד מקצועי ועל אף שמצאו אותי מתאים לקורס חובשים קרביים בבה"ד 10 אני מתלבט אם ללכת אך ורק בגלל האנשים והסגל כי זה כואב להפסיד חברים טובים.

בנושא העיסוק של החיל ועוד לא יצא לי להציג מאיזה גדוד אני אז שתדעו אני מגדוד 603 וזה גדוד מעולה,ובלי להשתחצן אבל הגדוד כרגע נבחר לגדוד הטוב בבט"ר ובנוסף וזה לא הכי משנה על אף שאני מהגדוד הזה כל הגדודים בהנדסה מעולים איכותיים ומקצועיים.
605 יש להם ייחוד וזה הגזרה הצפונית שלכל המוהנדסים ידוע איזה איום קיים שם ואיזו עבודת פרך הגדוד עושה בעת מלחמה מחזית מסויימת

601-גם כן שומר ומבצע מעצרים מארבים וגם חיסולים כשצריך.
603-על הגדוד הזה שמעו בעיקר בעקבות המחס"ר המוצלח שלו וגם ביצועי הגדוד מעולים,עושה את מה שגדוד 601 עושה ויושב לא מעט באזח"ע.

בכל מקרה תקשיבו לי,זה חיל מעולה וכוחני ביותר ברגע שתבינו את המיקום שלכם בו תבינו על מה אני מדבר ובנוסף לכל מי שחשב שהחיל רק פורץ וצולח ונשאר מחוץ לעניינים אז טעות נפלה בחלקו,הגדוד גם כבש כפרים במלחמה ומצא עצמו אל מול מציאות אחרת בעומק לבנון.

בהצלחה למוהנדסים לעתיד של מרץ 08' מחכים לקליטתכם בבסיס
ישן 09-03-2008, 00:11
  mrwiseass mrwiseass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.07

אולי מישהו יוכל להבהיר לי,
יהל"מ יחידת עילית לכל דבר, אופי מאוד חזק נדרש מהחייל,
לא עוברים אליה בניגוד לכל יחידות העילית האחרות שום מיון קדם צהלי ועושים רק גיבוש,
גיבוש כמובן מאוד קשה ואני לא מזלזל בו אבל לשם לא צריך פסיכולוג? שאלוני 300 ומשפטים ? סיווג ביטחוני?
הרי כל אחד שמתגייס להנדסה קרבית עם כל קב"א יכול ללכת לגיבוש יהל"מ לא? יש בדיקות רפואיות?

עריכה: טוב קראתי מאמר שהייתי צריך לקרוא לפני, אוקי אז יש כמעט הכל אבל בכל זאת לדעתי ליחידה כזאת צריך לאתר לפני הגיוס בדיוק כמו כל יחידה אחרת.

נערך לאחרונה ע"י mrwiseass בתאריך 09-03-2008 בשעה 00:17.
ישן 10-03-2008, 00:55
  מוהנדס47 מוהנדס47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.08
כמה שאלות [נורא חשוב לי! בבקשה תענו..]

אני מתגייס ב24.03
ויש לי כמה שאלות...

1. מה היציאות של החיל בזמן הטירונות, האימון מתקדם ואחריו? (יותר חשוב של הגדודים אבל מי שיודע גם על יהלם אז שיכתוב.) זה נורא חשוב לי...

2. שמעתי שהחיל הזה נחשב ל'חיל עני' בלי הקצאות ובלי כלום, חרא אוכל, חרא בסיס (בהל"צ), זה נכון או סתם שטויות?

3. עוד שמועה שעברה לידי אמרה שבחיל ההנדסה סוגרים שבת ראשונה כמעין 'מסורת'. אמת, שטויות או לפעמים?

4. אני יודע שזה נשמע דיי שיטחי... אבל זה באמת חשוב לי.. יש הרבה רוסים בהנדסה?
עם כל הכבוד ובלי גזענות או משהו כזה... אני פשוט לא מסתדר איתם ורציתי לדעת אם יש שם הרבה כאלו. אז מי שהיה..... בבקשה תענו לי.

5. אני יודע שכבר שאלו, אבל שוב.. לגביי הגדודים.
יש גדוד שסוגר יותר מהשאר? יש גדוד יותר מיומן? יש גדוד שתופס קו יותר מסוכן?
והמלצות בכלליות על הגדודים... (אבל רק מי שיודע, בבקשה.)

6. האם אני יכול להיות בנוסף להכל גם חובש/צלף בגדודים או שזה כבר לא שייך?
אם כן, איך? לבקש? שואלים אותי? להצטיין?

מצטער שזה כ"כ ארוך.. אבל זה נורא חשוב לי, כתבתי את זה במשך 20 דק' XD
תודה לכל מי שיענה!

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס47 בתאריך 10-03-2008 בשעה 01:01.
ישן 10-03-2008, 07:26
  מוהנדס47 מוהנדס47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.08
תודה למי שענה
בתגובה להודעה מספר 251 שנכתבה על ידי מוהנדס47 שמתחילה ב "כמה שאלות [נורא חשוב לי! בבקשה תענו..]"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מוהנדס47
אני מתגייס ב24.03
ויש לי כמה שאלות...

1. מה היציאות של החיל בזמן הטירונות, האימון מתקדם ואחריו? (יותר חשוב של הגדודים אבל מי שיודע גם על יהלם אז שיכתוב.) זה נורא חשוב לי...

2. שמעתי שהחיל הזה נחשב ל'חיל עני' בלי הקצאות ובלי כלום, חרא אוכל, חרא בסיס (בהל"צ), זה נכון או סתם שטויות?

3. עוד שמועה שעברה לידי אמרה שבחיל ההנדסה סוגרים שבת ראשונה כמעין 'מסורת'. אמת, שטויות או לפעמים?

עם כל הכבוד ובלי גזענות או משהו כזה... אני פשוט לא מסתדר איתם ורציתי לדעת אם יש שם הרבה כאלו. אז מי שהיה..... בבקשה תענו לי.

תודה לכל מי שיענה!

תודה למי שענה על חלק מהשאלות אבל מי שיכול לענות לי על כולם בצורה מסודרת בבקשה...
ישן 14-03-2008, 11:15
  muhandes7 muhandes7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.08
בתגובה להודעה מספר 257 שנכתבה על ידי מוהנדס47 שמתחילה ב "תודה למי שענה"

1. את רוב השבתות בטירונות אתה תצא(במידה ולא תעשה בעיות ותקבל שבת כעונש) באימון מתקדם אני לא יודע , זה אמור להיות בערך כמו הטירונות, בקו זה תלוי במשימות של הפלוגה ובכמות החיילים

2. כן החיל יחסית עני, אבל זה לא ממש ישפיע עליך. בהל"ץ הוא בסיס ברמה גבוהה, הבעיה באוכל זה לא הכסף, מקבלים את אותו אוכל כמו בסיסים אחרים, הבעיה באוכל זה הטבחים

3. יוצאים שבת ראשונה. מסורת חדשה..

4. יש רוסים כמו בכל מקום אחר בצבא, רובם אחלה אנשים, ואתה כבר תסדר אתם

5. אני יודע שכבר אמרו את זה הרבה, גם אני כתבתי את זה פה, אבל בשבילך אני אכתוב את זה שוב: אין הבדל בין הגדודים- לא בהכשרה, לא ביציאות, לא בקווים.

6. לקורס חובשים אתה יכול לצאת כבר בסוף הטירונות. לקורס צלפים אתה יכול לצאת כשתגיע לגדוד אחרי שנה מסלול. אתה צריך לבקש את זה מהמפקדים ואם הם יחליטו שאתה מתאים, אתה תצא. בלי שום קשר, תצטיין, זה רק יעזור לך לקבל מה שאתה רוצה.
ישן 15-03-2008, 20:04
  dalik dalik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.07
בתגובה להודעה מספר 251 שנכתבה על ידי מוהנדס47 שמתחילה ב "כמה שאלות [נורא חשוב לי! בבקשה תענו..]"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מוהנדס47
אני מתגייס ב24.03
ויש לי כמה שאלות...

תודה לכל מי שיענה!

1. אתה לוחם. אתה תסגור כמו מניאק. אבל עכשיו שיפרו את זה במסלול... בטירונות שלי סגרתי 11 שבתות, החל מהמחזור שלכם השמועה אומרת שהולכים לסגור כולה 4 שבתות... שזה כלום!

2. במסלול אין פלאטופים, אתה עם M16 עד שיש לך פז"ם מסויים בוותיקה(תלוי איזו) ואין מארסים וכאלה כי ההקצאות הולכות על אמצעי חבלה וצמ"ה ולוא דווקא על כוונות.
בקשר לבהל"צ, שמע... זה לא בא"ח גולני או שפיפון אבל הוא בהרבה הרבה הרבה יותר טוב משבטה וכאלה. ככה או ככה, אתה לא תוכל להנות ממנו כי אתה טירון. בקורס מכ"ים התמונה אחרת...
האוכל זוועה, כן. ולא, לא תוכל להביא ממתקים כי אתה טירון. ודוד הבנזונה יקררררןןןןןןןןן חחח

3. אמממ לא...

4. במטבח יש הרבה

5. 603

6. או צלף או חובש... אי אפשר שניהם...
בשביל להיות צלף אתה צריך להיות מן הסתם קלע טוב, ורוסי. ואם אתה לא מסתדר עם רוסים, וותר על הרעיון כבר מעכשיו. ככה או ככה, יש צלפים רק בוותיקות...
בשביל להיות חובש אתה צריך קב"א גבוהה ולבקש לצאת לקורס...

ישן 13-03-2008, 23:24
  guitarman guitarman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
חחח

כן גם לנו אמרו בטירונות שגיבוש יהלם הוא הכי קשה בצה"ל, עכשיו בשיא הרצינות שהיום סיירות שלי היה הרבה יותר אינטנסיבי אבל נראה לי שזה בגלל החבר'ה שמתו בגיבושים בשנה האחרונה מי שזוכר, בכל מקרה הגיבוש הוא בית זונות בהשוואה למטכ"ל\שייטת אבל עדיין גיבוש ויהל"ם זאת יחידה איכותית.
סיימתי מסלול היום, מרץ 07. ואני ממליץ לכולם לא ללכת להנדסה, לכו לחי"ר תעשו לעצמכם טובה, אתם בטוח לא תתחרטו שהלכתם לחי"ר אבל אתם כן תתחרטו שהלכתם להנדסה, ואתם יכולים לשאול כל אחד אצלנו שהוא חושב ככה. הנדסה זה חיר-בלאי, כן זה 07 וזה החיל היחיד עם אותם פקלים כמו חיר : נגביסטים וקלעים וכו'ו... ובעצם אתה מתפקד כמחלקת חיר לכל דבר אם צריך אבל באימון המתקדם אתה מתרכז יותר בחרטא של הנדסה בזמן שחיר עושים את הנישא שלהם, אגב אימוני הלש"ב במסלול הנדסה הם בדיחה ואפשר לסכם אותם בשעתיים של לש"ב חובבני, ככה זה היה במרץ 07 וגם באוגוסט 07 חברים שלי העידו, באותו הזמן חבר שלי בנחל עשה שבועיים לש"ב עם אש חיה, מערכות לייזר (מיילס) , פיינטבול וחכי"ם בלש"ביה גדולה ואיכותית. בגדול כשמגיעים לגדוד אז עושים אימונים מפעם לפעם ובאמת שעושים את מה שחיר עושים וגם יש צלפים והכל ברובאיות(הרבה פחות) אבל זה פשוט חיל ספייר שנאבק באפליה ויחסי ציבור נוראיים, ההכשרה המקצועית של ההנדסה היא מעפנה ומשעממת ומועברת בדרך חובבנית ומהירה, לי היתה תחושה שהמפקדים ניסו לגרום לנו להרגיש כמו שיותר חירניקים וככנה נהינו לא הנדסה ולא חיר אלא חיר בלאי חח, הקצאות על הפנים ביחס לחי"ר כמובן, אין מארסים בהנדסה וגם פלטופים חסר, המחס"ר זה מקום טוב, לוקחים חיילים רציניים שכן רוצים להתמקצע ולהשקיע ומקבצים אותם למחלקה אחת אבל זה לא שהם גדס"ר שהם עושים משימות מטורפות, הם מבצעים את הפעילויות שבמסגרת הגדוד פשוט הם מבצעים אותן טוב מאוד כי הם חבר'ה מקצועיים מכל הבחינות והעובדה הזאת לבד יכולה לשנות את השירות שלך מאוד אפילו שאתה עושה כביכול אותו דבר שהרובאיות עושות, מחס"ר 603 למשל הוריד איזה 70 מחבלים בעזה, זרקתי מספר אבל זה היה שיא של הורדת מחבלים עלידי יחידה אחת באותה השנה וזה מעיד על הדבקות והרצינות של החבר'ה האלה שבלי הכשרה סדורה ויקרה או ציוד-על לקחו על עצמם התחייבות להיות הכי מקצועיים שיש ואת זה אני מעריך מאוד, אם אתם רוצים להגיע למחס"ר תהיו חיילים טובים, תשקיעו , תראו רבאק ורעל ותוצאות טובות ותקבלו ראיון בשלב כלשהו במסלול - הם מקבלים עדיפות מבחינת הציוד וההקצאות לקרוסים שהם מקבלים מהגדוד . חיל הנדסה כרגע עושה קווים כאלה : אביבים(צפון)>אימון גדודי(רמת הגולן)>רמאללה כאשר כל גדוד נמצא במקום אחר, ככה שכולם עושים אותם קווים , לצערי לא יותר מדי גיוון. יציאה לקצונה, אם הגעת להנדסה כנראה שגם בחיים לא תצא משם, בתור קצין תוכל להתקדם רק בתוך החיל ככה שמהבחינה הזאת הרבה יותר טוב לצאת לקצונה בחי"ר שם אתה יכול להתפתח למקומות ויחידות שונות בכל צה"ל. אם היו נותנים לי הבחירה שוב היתי בוחר ללכת לחי"ר, באמת שהחבלה וההנדסה שהגדודים עושים זה שום דבר מתוחכם, מרתק, מגניב או מפוצץ כמו שנהוג לחשוב, זה די מסריח ומשעמם ועדיף לתת רבאק באיזה מסע אלונקות או הסתערות על גבעה עם מאג אם אתה שואל אותי חחח. אגב כוחות הנדסה שאתה שומע עליהם בעזה אלה פלוגות צמ"ה שלרוב מנותקות מהגדוד ונמצאות בגזרות שונות, ולא הרובאיות.. אתה יכול להגיד שצריך אנשים בהנדסה ושאתה הולך כי צריך אבל אתה תצטרך להתמודד עם 3 שנים בחיל הנדסה... תחשוב טוב

נערך לאחרונה ע"י guitarman בתאריך 13-03-2008 בשעה 23:32.
ישן 14-03-2008, 11:05
  שחריקוס שחריקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
בתגובה להודעה מספר 278 שנכתבה על ידי guitarman שמתחילה ב "חחח"

שלום צעיר יקר,
אני מעריך שאתה הנפצתה פה הרבה דברים שאתה בחיים לא תוכל לבקר. אתה לא יכול לגבש דעה על סמך ספיקולציות של צעירים. מה שלא עברתה בחיים לא תדע!
אז תקשיב, אני מניח שאם סיימת מסלול אתה כנראה גם לא עברתה את אותו גיבוש בית זונות..
איזה מזל שנתתה מילה טובה על היחידה. יחסיי ציבור טובים.

הגיבוש של יהל"מ ניהיה הרבה יותר קל מבעבר עקב כל המקרים של מכות חום שהיו בגיבוש של שייטת טיס ויהל"מ ובכלל זה הגיע לרמה כלל צהלית. כולל יום הסיירות.
קושי זה יחסי. לא הורידו את האיכות של הגיבוש הממיין. המיון אותו דבר. יש פחות פשפוש ברמת הסף, הגיבוש יותר קשה מנטלית מבעבר הורידו את רמת הקושי הפיזי (למרות שאף פעם זה לא היה הפקטור).

הנדסה זה לא חי"ר, הייתה צריך להבין את זה בתור חייל שסיים הכשרהת פלס בחייל.
גדודי ההנדסה לא בנויים כמו גדודי חי"ר רגילים. (אין מח"טים בהנדסה). אתה מתפקד כמו כיתת חי"ר מהסיבה שזה הפיילוט של צבא מאורגן. אבל זה לא פוגע בכלום. רמה בסיסית ואתה עוסק בייעוד שלך.
באימון מתקדם אתה עוסק ביעוד שלך ולא בחרטא של הנדסה. אתה פלס אתה בצ"מה זה לא משנה את זה שזה היעוד שלך. חי"ר מתעסקים בחי,ר כי זה כל מה שיש להם.
אתה מתעסק גם בחבלה וגם בחי"ר ויש לך יותר גיוון בעיניין הזה.
קח לצומת ליבך את התגובה הזאת גם לגביי הלשבי"ה וכל המשתלשלים שלך..

הנדסה פועלת בבט"ש בדיוק כמו חי"ר. הגדודים מפוזרים בגזרות רובאיות - תואם חי"ר.
בזמן חירום/ מלחמה/ כוננות הנדסה של הגדודים עולה לרמה ממונה ואתה פועל בחוד. ואלה לא רק צמ"ה ( אל תפרסם דברים חסריי בסיס ואל תטעה פה אנשים ) אם זה סדיר/ מילואים תמיד תיהיה בחוד ותפלס ותמיד יהיה לך את העיינין.
זה שקר כל מה שכתבתה בנושא הזה.

בקצונה אתה מפתח את החיל שלך. כן, החיל שלך לא זוכה יותר מדיי להערכה ולא יותר מדיי ליחסיי ציבור ולכן לא יכול לשלוח את הקצינים המוצלחים שלו לנספחים לפיקודים שונים ולקציניי חוץ מהחיל.
אבל אני לא רואה בזה חיסרון בכלל. גיוון יש לך גם מהכיוון הזה .
מישהו הגיב בנושא אז רק שתדע, מקהנ''ר אפשר להתקדם יותר.

מהבחינה הזאת כל אחד רוצה להגיע למקום שבו הוא ימוצה, בין אם זה חי"ר פלס"רים למינהם או גדודים שעושים את העבודה השחורה. רובו המוחלט של החיילים לא שלם עם החלטת הצבא. נכון, זאת המערכת. הצבא בנוי כמערכת גדולה אחת שלא יכולה להגמיש אותה כלפי הפרט (שלא יהיה אפס - הצבא כן יודע לדאוג לפרט, המערכת מסתכלת מגבוה למעלה ולא יכולה לזהות פרטים) אבל זה גם מצירות עין שקיימת. אתה חייב להבין יש אחוז דומה בדיוק של חיילים ששבוזים בגולני, גבעתי, נחל וכ'ו.. אתה לא יכול לבקר עבודה של אחרים.
העבודה היא שונה נכון.. היא לא דומה לחיר אבל אתה גם משחק במשחק וגם אותך רואים.. זה לא שאתה לא פועל ולא מסתכן..
הנקודה היא שונה אתה צריך להבין יותר ולעבור יותר כדיי לדעת..
אז אתה תזרום ולא תעצור את עצמך, תנסה להגיע הכי רחוק ותעשה את המקסימום איפה שאתה נמצא. רק ככה אתה תהנה ותצליח לתרום ( וזאת מטרת הגיוס שלך בעצם לא? ) אתה יכול לנסום ואתה חייב לנסות להגיע למקום שאתה תרגיש בו הכי טוב אבל אתה צריך להבין שהמניעים הם לאוו דווקא אישיים ואתה צריך לשלב בין השניים.

כמו שמצאתה את הטוב שב "רע" . תמיד תדע לעשות את זה כמו כל דבר בחיים.
אני לא מאמין שאני לא אובייקטיבי. אני אוגוסט 05 פיקוד ביהל"מ. יש דברים שאתה יכול לסמן בתור גאווה אבל אני מדבר מתוך אמון שמה שעברתי מספיק כדיי להעביר לשאר ולא סתם!
ישן 13-03-2008, 23:53
  guitarman guitarman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 285 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "אני יודע על הרבה קצינים..."

עם זה שהם מרוצים אני לא יכול להתווכך, אז אני מציג פה חוויות והבחנות משלי.
קצינים ? למשל ? מגולני אפשר להגיע גם לשלדג וגם לגבעתי ולגדס"ר ולמגלן ולמלא מקומות, אם מסתכלים על הטווח הרחוק כן ? ברור שלא תפקיד ראשון אבל בהנדסה הרוב המכריע של התפקידים הם תפקידי פיקוד ביחידות החיל עצמו , הגדודים ויהלום או קצין הנדסה ביחידות השונות, רק בדרגות הגבוהות ממש מוהנדסים מגיעים לתפקידים שהם מחוץ להגדרה של הנדסה כמו מפקד בהלצ לשעבר שעכשיו הוא קצין אגם או משהו בפיקוד דרום נראה לי, וגם זה מאוד נדיר לראות בדרכלל הם נשארים בחיל ובסופו של דבר פורשים בתפקיד קהנ"ר אם מגיעים אליו, מתפקיד קהנ"ר אין לאן לעלות. כן זה נשמע מצחיק שאני חושב על זה ככה אבל בראיה מרחבית לקצין חיר יש הרבה יותר אפשרויות וגיוון בקריירה הצבאית שלו מאשר לקצין הנדסה...
ישן 19-03-2008, 14:00
  TaNTan TaNTan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.08
בתגובה להודעה מספר 295 שנכתבה על ידי tomcarr שמתחילה ב "ייאלה הנדסה עוד 5 ימים את מי..."

5 ימים ואנחנו במדים הירוקים!!!!
וגם אני מגיע לתל השומר (חולוני)...

שאלות רקע כללי:
1. מישהו באמת מתכוון להגיע לשם ב7 וחצי או שדופקים איחור ל-9? (כי אני מבין שזה גיוס רק של הנדסה אז זה לא הרבה אנשים/אוטובוסים)
2. רשום בטופס גיוס שבעלי רישיון יגיעו איתו, כדאי להגיד שיש לי רישיון (ב)...? כי אני לא רוצה בעיקרון להתקע כנהג!?!?! (ובכללי בשביל מה מבקשים להציג רישיונות?)
3. אני חרטבונה באוטובוסים אחו שקשוקה, יסבירו לנו מינוס פלוס אך חוזרים לבתים?
4. יש לי ידידה ממשרתת בעובדה (בסיס חיל האוויר), הם בסיס יחסית שכן לצוקי עובדה (בסיס הנדסה), קיצר האוטובוס יהיה משותף עד ב"ש?
5. מה המצב? חחחח שיהיה לכולכם גיוס קל ופנאן פנאן.. היום אתם זרים ושבוע הבא חברים
ישן 19-03-2008, 14:04
צלמית המשתמש של tomcarr
  משתמש זכר tomcarr tomcarr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 296 שנכתבה על ידי TaNTan שמתחילה ב "5 ימים ואנחנו במדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TaNTan
5 ימים ואנחנו במדים הירוקים!!!!
וגם אני מגיע לתל השומר (חולוני)...

שאלות רקע כללי:
1. מישהו באמת מתכוון להגיע לשם ב7 וחצי או שדופקים איחור ל-9? (כי אני מבין שזה גיוס רק של הנדסה אז זה לא הרבה אנשים/אוטובוסים)
תגיע נראה לי בזמן למה מקריאים שמות ועולים, מין הסתם שזה יהיה טיפה באיחור.
אבל תמיד יש תקטע הזה בצבא שאתה מחכה למשו שעתיים ואזס למחורת אתה אומר שתאחר בשעתיים ומסתבר לך שזה התחיל בזמן.
2. רשום בטופס גיוס שבעלי רישיון יגיעו איתו, כדאי להגיד שיש לי רישיון (ב)...? כי אני לא רוצה בעיקרון להתקע כנהג!?!?! (ובכללי בשביל מה מבקשים להציג רישיונות?)
אתה לא יכול להיתקע כנהג כי לא עשית קדץ נהיגה.
3. אני חרטבונה באוטובוסים אחו שקשוקה, יסבירו לנו מינוס פלוס אך חוזרים לבתים?
אני מניח שיהיו איתך חברים שידעו.
4. יש לי ידידה ממשרתת בעובדה (בסיס חיל האוויר), הם בסיס יחסית שכן לצוקי עובדה (בסיס הנדסה), קיצר האוטובוס יהיה משותף עד ב"ש?
אני גם מקווה שזה משותף אבל יש שמועה שעובדה חוזרים בטיסה.
5. מה המצב? חחחח שיהיה לכולכם גיוס קל ופנאן פנאן.. היום אתם זרים ושבוע הבא חברים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.50 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר