לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2008, 23:16
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב ""כשעלו הבילויים מלאי תקוות..." (נשמע משעמם? :)"

אין לי התייחסות ישירה לעניין אבל יש לי משהו להגיד בנושא.
וזה-חו"ל.

בחו"ל כולם יותר חפשנים, באוכל, בהתנהגות, בסדר יום(תפילות, לימוד),
וזה לדעתי לעיתים מייצג את מי שאנחנו באמת.

אני אגב, בחו"ל קורה לי תהליך הפוך, אני מתחזק, מקפיד על תפילות, לומד ועוד. (אבל לא מוותר על שוקולד משובח...טוב נו חייבים משהו במקום הצ'ולנט...)

ועכשיו לנושא האשכול.
שוב, צריך להבדיל בין כאן לחו"ל, בחו"ל יש רבים שילכו למשל ללונה פארק<דבר שבישראל הם לא יעשו עקב בעיות צניעות>
אבל בעקרון אומר, שאם אפשר, ויש אופציות ותחלופות(וברוך השם, היום יש מספיק) אז למה לא ללכת למקום שיותר מתאים לציבור הדתי.

ככלל אני מתקשה להגיב לך, אז תשתדל למקד את נושא האשכול.
חזרה לפורום
ישן 28-02-2008, 10:51
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "אין לי התייחסות ישירה לעניין..."

נו, מה יהיה? מה יותר ברור מהאייקון הקטן של ילדה בשמלה ורודה שנמצא ליד היוזר שלי? (אני בת .)

זה מין אשכול המלצות למקומות כמו בתי קפה (שהזכיר הנשר) ואתרי בילוי (לונה-פארק, באולינג <שולתתתתת!!!!1>, חוף הים וכו'). גם ביקורות וכדו', וגם אולי פירוט על למה לדעתכם זה מתאים דווקא (או: גם) לדתיים.

אגב, בנוגע לנושא המתירנות בחו"ל: קודם כל, אישית אני לא יוצאת לחו"ל בכלל (לא יודעת איך יצא שדווקא המצווה הזו הופקרה ואפילו רבנים גדולים לא מקיימים אותה, אבל היא עדיין קיימת), אבל למשל ההורים שלי (שכן נוסעים לחו"ל לעיתים רחוקות) לא מתירים לעצמם שם דברים שהם לא נוהגים לעשות בארץ. אבקת חלב נכרי אנחנו אוכלים גם בארץ, ואילו בכל הנוגע לאוכל כשר (או לחימום אוכל בשבת, וכדו') - אין שום הקלות. תמיד אפשר למצוא אזורים שופעי יהודים, שבהם יהיה סופר מלא באוכל כשר.
פעם ההורים שלי היו שבוע (כולל שבת) בסן חוזה, שזה חתיכת חור נטול יהודים (אבא שלי נשלח לשם מהעבודה, לא היתה לו ברירה), ולמרות הקשיים - הם הסתדרו. למשל היה אפשר לפתוח את הדלת של החדר רק עם כרטיס מגנטי (משהו שאסור לעשות בשבת), אז או שאחד מהם נשאר בחדר כשהשני יצא, או שהם השאירו את הדלת טיפה פתוחה. ואוכל מארגנים מראש (אני אישית עשיתי כמה שבתות אצל חילונים בארץ, ופשוט אירגנתי לעצמי אוכל יבש מוכן מראש).

אבל אם אתה אומר שזו מגמה כזו של מתירנות, יכול להיות. לא התנסיתי בזה בעצמי, ואתה מוזמן לפרט עוד.
חזרה לפורום
ישן 28-02-2008, 23:35
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "נו, מה יהיה? מה יותר ברור..."

כן..בשלוש בלילה התעוררתי בבעתה ושמתי לב לטעות שעשיתי.(באמת..) אך החזרתי ראשי לכר מתוך הבנה שאין לי את הכוח הסגולי לערוך הודעות...

כל הכבוד להורים שלך.
לגבי איסור היציאה לחו"ל..אכן רבים שוכחים אותו...אבל יש גם רבים שלא...וכל מקרה לגופו.

לגבי המתירנות.
יש מתירנות ויש מתירנות.
אני מדבר יותר על מתירנות מדברים שעושים רק בגלל שהקהילה מכריחה לעשות אותם.
זוגות זה הדוגמה הכי טובה. כאן הם מתנהגים בסגירות ובקפדנות ושם במתירנות מסויימת.(אני אגב בעד מבחינה מסויימת, כי יש זוגות שחייבים את האויר הזה לצאת קצת מהמחנק).
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:39

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר