לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2008, 23:29
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
"אלוהים לא מרשה"

מישהו כאן קרא את הספר של חנוך דאום?
קראתי אותו לפני כחודשיים בערך ומאז אני מהרהר על בסיס יומי בכל התואנות שהוא מעלה בספר. דברים נכונים בבסיסם. הייתי שמח לנהל פה דיון על הספר ולשמוע מה אחרים שקראו חושבים על הדרך שבה חנוך דאום בחר (אני נוטה לשלול את הדרך..אבל גם לאמץ כמה דברים ממה שהוא זורק שם לאוויר..)
בכל מקרה, ספר מומלץ ונוקב ביותר.
ספר קשה שידרוש מהבנאדם שקורא אותו - אם הוא באמת חושב על הסוגיות שמועלות שם, לחשוב פעמיים לפני שהוא מתייג את עצמו בחברה הדתית-לאומית, שכן הספר יאלץ כל אחד להתמודד עם מה שכתוב שם. אז רק תהיו כנים עם עצמכם ותזכו לספר עוצמתי מאוד.

חזרה לפורום
ישן 29-02-2008, 00:04
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב ""אלוהים לא מרשה""

לא קראתי את הספר, אבל בעקבות הדיון שעשוי להתפתח אני אשתדל להשיג אותו ולקרוא.
אציין רק כי הערכתי מאוד את חנוך ככותב ב"מקור ראשון", ואח"כ ב"מעריב" בתחילת דרכו, אבל מהר מאוד המעבר לסביבת עבודה חילונית (ואולי סתם תמורות שחלו בכותב בלי קשר) שינה אותו מאוד. בעבר הרגשתי שהוא מעביר ביקורת כנה ומשעשעת על הציבור שלנו. בשלב כלשהו זה הפך מביקורת משעשעת על הציבור להטחת האשמות שוא מטופשות בטון סרקסטי.
מעבר לזה, גם אופי הכתיבה שלו השתנה (בלי קשר ליחס לחברה ממנה הוא צמח). מטורים משעשעים אך בעלי עומק הוא עבר לטורי-עשה-ואל-תעשה משמימים, טורי מכתבים-לכל-העולם-ואשתו עוד יותר משעממים (שהכילו מעט מנטייתו של דאום לחשוף בפני הציבור גם את הכביסה המלוכלכת שהציבור עצמו לא רוצה לראות. הבנתי שזו מגמה שהפתחה יותר בתוך הספר שלו), טורים שהוויתם היא פיאור שמו של חנוך והצגתו (באופן מתחסד, כאילו מבלי משים) כמושא הערצה של כל בחורה (כולל החלק של "הייתי ילד מופרע לאללה"; "יום אחד המורה אמר 'יוסי בחור כארז' ועניתי לו 'משתין כמו ברז'", כמה מקסים).

שילוב שתי התמורות שחלו בו (הפיכת יחסו לציבור הדתי ולציבור הימני <שניהם ביחד וכל אחד לחוד> ליחס מתנשא, סגנון יוסף "אני מעביר ביקורת מבפנים, לטובתכם" סִידֶר; וכן הפיכת סגנון הכתיבה שלו ממשעשע למשעמם וטרחני) גרם לי להפסיק לחלוטין את קריאת טוריו.
חזרה לפורום
ישן 29-02-2008, 12:58
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי m-hanan שמתחילה ב "קראתי עד האמצע"

הספר יכול בקלות להיות מתוייג כספר כפירה. מאוד בקלות.
"המכתב לאלוהים" היה חזק, אינטנסיבי ונתן לי הרגשת הזהות עמוקה..
וזו לא מפסיקים לקרוא בגלל מה שעבר עליו בישיבה..זה חלק מהחיים שלו, אין מה לעשות..זה בנה אותו.
והתסמונת עצמה (שהוא מספר עליה לקראת סוף הספר) בהחלט דפקה אותו, לפי איך שזה נראה בספר..
משהו שקשה לחיות איתו.
נתתי את הספר לחבר שלי שסיים לקרוא אותו ואני מחכה שהוא יחזור מהצבא ונראה מה אנחנו עושים עם הזעזוע שחנוך מביע (בצדק יש לומר) בספר שלו.
אני חוזר ואומר, אני מסכים עם הבעיות שהוא מעלה ומציג..אבל לא מסכים לגמרי עם הדרך שבה הוא בחר להתמודד עם הבעיות הללו.
אבל הספר שינה אולי גם אותי..אחרי חשיבה עמוקה על מה שמכיל הספר.

חזרה לפורום
ישן 29-02-2008, 00:25
צלמית המשתמש של נחש מורעל
  משתמש זכר נחש מורעל נחש מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נחש מורעל שלח הודעה דרך MSN אל נחש מורעל Facebook profile
חיפשתי וחיפשתי וחיפשתי עד שהפסקתי לחפש...

חיפשתי את הספר בהרבה מקומות (חוץ מקנייה) ולא מצאתי. לא רציתי לקנות את הספר בגלל שאני אחד שקורא כמעט הכל על הכל (גם אם אני לא מסכים או מזדהה עם הכתוב בו) ולכן לא רציתי לקנות את הספר הזה כי זה לא נראה לי ספר מספיק שווה את זה כדי לקנות... בשלב מסויים הפסקתי לחפש כי די נמאס לחפש אחר ספר שאתה לא יודע אם תזדהה איתו עד הסוף (כמו וספרי קריאה שהם די ניטראליים).

כאמור אני לא יודע בדיוק מה הוא כתב שם, יכול להיות שאסכים עם הרבה ממה שהוא כתב כי בכל זאת אני דתל"ש כמוהו. אבל יכול מאוד להיות שאני לא אסכים עם הכתוב.

בכל מקרה, זאת הזדמנות לנסות להשיג אותו, אז יש לי כמה ספרי קריאה די חדשים וטובים שאני מעוניין להפטר מהם, ואם מישהו רוצה להחליף איתי ספר תמורת ספר שיפנה אליי בפרטי...
חזרה לפורום
ישן 06-03-2008, 09:34
צלמית המשתמש של אפרתי
  משתמש זכר אפרתי אפרתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.04
Facebook profile
יצא לי לקרוא את הספר לפני כמה חודשים

הנה תקציר של הספר מוויקיפדיה

וכמו שאמרו קודמי, נהנתי ולא נהנתי.

הציבור הדתי לאומי, שעמו אני נמנה, באמת דורש ביקורת, כמו כל חברה אחרת.

מצד שני, אני אישית כאדם יחסית בוגר שבדק כמה זרמים ביהדות הישראלית (דת"ל, חרד"ל, חרדים, מסורתיים, חילונים), חושב לעניות דעתי שהחברה הדת"ל דורשת הרבה פחות ביקורת מזרמים אחרים.

חנוך דאום, לפי לא מעט אנשים בישראל (הכוונה היא לאנשים חילוניים בעיקר), מייצג את / דובר של כל הציבור הדת"ל בישראל (על אותו משקל שקובי אריאלי מייצג את/ דובר של הציבור החרדי).

את הספר קראתי בצבא. אחד החבר'ה שבאמת מתעניין קנה את הספר לקריאה והשאיל אותו לכל שאר החבר'ה. מתוך הספר אנשים הסיקו מסקנות שכאנשים שמחוץ לחברה הדת"ל קשה מאוד להם לתפוס ולהבין, כיוון שהם חיים בעולם של הכללות שחור-לבן (דת"ל=נוער גבעות, מסורתי=נתיבות וכו') ומעולם לא חיו בסביבה דת"ל.

לדעתי הספר אמור להיות מיועד אך ורק לחברה הדת"ל ולא לכלל הקוראים בארץ. ספר ביקורתי אמור להתפרסם לחברה אותו הוא מבקר ולא לחברה אחרת שאין לה שמץ של מושג מהחברה.

אני אישית הסקתי מסקנות מהספר, על אף שאני מתנגד להרבה ממה שכתוב (יעני בערבון מוגבל).

לדעתי חנוך דאום פרסם את הספר לחברה החילונית כיוון שרצה להתפרסם ולהתנגח על חשבון החברה שגדל בה, וזה מה שהכי מעצבן אותי.

מי שרוצה להתפרסם, שלא יעשה את זה על חשבוני.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר