לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #3  
ישן 14-03-2008, 23:59
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
שלב המתודולוגיה הגיע...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אכן הזדמנות טובה"

קיימות מספר דרכים לנסות ולזהות כלי-טיס "שחורים". דרך אחת היא באמצעות תצפיות של חובבי תעופה שעוקבים באופן שוטף אחרי התנועה האווירית באזורים דוגמת אלה הקרובים לגרום לייק או לבסיס אדוארדס.

דרך שנייה, הגם שהיא מייגעת, היא לעיין בספרי התקציב של משרד ההגנה האמריקאי. בכדי שלא להעמיס על הדיון הזה יותר מדי, הרי שניתן לנסות ולזהות פרויקטים שמשבשלים ממו"פ לייצור.

אני רוצה להתייחס לדרך שלישית, שהיא זו שמביאה את העוסקים בתחום להערכה כי בשנות ה-80 וה-90 התקיימו ניסויים בבין שבעה לעשרה כלי-טיס מאויישים "שחורים". וכאן אנחנו מדברים על מעקב אחרי קורות החיים של טייסים שידוע כי הם מעורבים או היו מעורבים בפרויקטים "שחורים".

ובכן, כמה דוגמאות למתודלוגיה זו, שהמוביל ביישום שלה הוא פיטר מרלין, שנחשב לאחד ה"פריקים" הגדולים ביותר לנושא פרויקטים מסווגים, ושרוב המידע שאני אציג לקוח מפרסומים שלו בנושא.

בשנת 2004 התקיים, לפי כמה עדויות, כינוס של האגודה ההיסטורית לטייסי ניסוי של ארה"ב, המכונה "Gathering of Eagles". בין השאר נועד המפגש לכבד שישה טייסי ניסוי שהיו מעורבים בפרויקטים "שחורים" שנחשפו - ה-HAVE BLUE, ה-TACIT BLUE וה-BIRD OF PREY. למפגש הוזמנו טיסיי ניסוי, טכנאים שהיו מעורבים בפרויקט וכן שני מפקדים לשעבר של גרום לייק.

קית' בסוויק שהיה טייס ניסוי בפרויקט ה-D-21, ה-HAVE BLUE, היה אחראי מטעם "לוקהיד" על ניסויי U-2, SR-71, F-117A ו-F-22, וכן "מספר פרויקטים מסווגים אחרים". כלומר, ניתן להסיק מכך ש"לוקהיד" הייתה מעורבת בעוד יותר מפרויקט מסווג אחר.

טייס שני היה קן דייסון שעליו נאמר כי הוא היה מעורב בטיסות של מטוסים סובייטים ו-HAVE BLUE.

הטייס השלישי היה דיק תומאס שעליו נאמר כי הוא היה הטייס הראשי של ה-TACIT BLUE.

הטייס הרביעי היה דאג בנג'ימין שעליו נאמר כי הוא היה הטייס הראשי מטעם חיל-האוויר האמריקאי של ה-BOP וכי הוא הטיס ופיקד על עוד מספר פרויקטים מסווגים. לפי אחד הפרסומים הרי דלאחר שיחרורו של בנג'מין מחיל-האוויר נחשף כי הוא היה מעורב בניסויים בשלושה כלי-טיס מסווגים לבד מה-BOP. צילום של בנג'מין בקוקפיט של BOP:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


הטייס החמישי היה קודי האג שהיה הטייס הראשי של ה-BOP.

המעניין מכולם היה דניאל ונדהורסט שעליו נאמר כי הוא נהיה הטייס הראשי של "שבעה כלי-טיס מסווגים" עד אותה עת. עוד נאמר על ונדרהורסט כי הוא ביצע מספר רב של טיסות ניסוי ב"מטוסים ייחודיים" וכי ברשימת הישגיו ניתן למנות "טיסה ראשונה עם כן נסע משופר, טיסה ראשונה עם תאים פנימיים מותקנים, תיפעול ראשון באוויר של דלתות תא חימוש, ומבחני רהיטות שיחרור חימוש. כן נאמר כי הוא מחזיק בשיא הגובה של כלי-טיס זה. מה שלא נאמר זה באיזה כלי-טיס מדובר שכן הוא עדיין מסווג. כן נאמר כי מאחר ונדרהורסט היה מעורב במספר רב של טיסות ניסוי במטוסים מסווגים לא ניתן לספר רבות על הקריירה שלו. ונדהורסט לא הגיע לטקס שכן הוא היה בעיצומו של פרויקט מסווג.

לצד טייסים אלה יש טייסים נוספים שידוע כי הם היו מעורבים בפרויקטים "שחורים" בשנות ה-80 וה-90.

פרנק בירק, ערך טיסת בכורה של כלי-טיס מסווג בגרום לייק' ב-1985.על כך הוא זכה בפרס של אגודת טייסי הניסוי לשנת 1986. בירק נחשב לאחד מטייסי הניסוי החשובים ביותר של חיל-האוויר האמריקאי.הוא נפטר ב-1993, אך נכון להיום לא נחשף איזה כלי הוא הטיס ב-1985.

דניס סאגר פיקד בראשית שנות ה-90 על טייסת ניסוי מסווגת. במסגרת הטייסת הוא היה מעורב בפיתוח וערך את טיסת הבכורה של ה-YF-113G. בעבר פורסם ב"אוויאשין וויק" כי זה הסימון של המיג-23, אך לפי כמה דיווחים באינטרנט סאגר אמר כי מדובר במטוס אחר שספק אם ייחשף בעתיד הקרוב.

לחבר'ה האלה ניתן להוסיף עוד מספר טייסים שנחשף כי היו מעורבים בפרויקט ה-BOP וה-TACIT BLUE ושייתכן והיו מעורבים גם בפרויקטים מסווגים אחרים, הגם שאודותיהם לא מצאתי מידע מעניין.

בביוגרפיה הרשמית של ג'וזף לני, במהדורתה המקורית, נכתב כי הוא ערך טיסות בכורה בשני סוגים של כלי-טיס מסווגים בסוף שנות ה-90. בין המטוסים המופיעים ברשימת כלי-הטיס עליהםהוא טס מופיע הסימון YF-24. בגירסה עדכנית יותר של הביוגרפיה הוסר סימון זה.
להלן הקטע הרלוונטי משתי הגירסאות כפי שהופיעו באתר הרשמי של חיל-האוויר האמריקאי. למעלה המקורית ולמטה המתוקנת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


מה כל זה אומר? דרך אחת להסתכל על הפרסומים הללו היא לטעון כי מדובר במאמצי דיסאינפורמציה אמריקאיים. על פניו לא נראה סביר שחיל-האוויר האמריקאי יפרסם באתר האינטרנט שלו כי אחד מטייסים הטיס כלי-טיס בשם YF-24, כאשר כלי כזה מעולם לא נחשף? ייתכן.

יחד עם זאת, הדיווחים על ההוקרה לטייסי הניסוי השונים נראים אמינים למדי, וידוע כי מרביתם אכן היו מעורבים בפרויקטים מסווגים שנחשפו בינתיים, כמו ה-TACIT BLUE וה-BOP. עם מחברים את המידע שידוע עליהם, הרי שהתמונה שמתקבלת היא שבשנות ה-80 וה-90 נעשו ניסויים בחלפחות שבעה כלי-טיס מסווגים (כעולה מהביוגרפיה של ונדרהורסט) וכנראה שיותר, שכן טייסים אחרים היו אחראים על טיסות בכורה של כלי-טיס מסווגים, כך שהמספר כנראה קרוב יותר לתריסר.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 15-03-2008 בשעה 00:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 15-03-2008, 11:59
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
"כלי טיס אקזוטיים"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "כהמשך לנושא המתודולוגיה"

בנוגע לניתוחי התקציב אני אשתדל בהמשך היום לתת הסבר קצת יותר מסודר איך עושים זאת. יש מספר גופים ואנשים פרטיים שמתמחים בכך והם פיתחו מתודות לא רעות.
ביחס להערה על "פרויקטים אקזוטיים". במישור הכללי FOX450 צודק. ישנם שורה ארוכה של פרויקטים שבהם כלי-טיס קיימים עברו התאמות ושינויים שהיו בגדר של פרויקט SAP, קרי פרויקט "שחור". פרויקט CREDIBLE SPORT (היו, אגב, שניים I ו-II) הוא אכן פרויקט מסווג, אם כי אני לא בטוח שרמת הסיווג שלו הייתה כה גבוהה.
אבל, ולכך לא התייחסתי קודם לכן, ברוב המקרים שהצגתי דווח על כך שלא מדובר בהתאמות של מטוסים קיימים, כלי-טיס זרים או מטוסים רגילים ששימשו לנשיאת מערכות, חימוש או כטב"מים מסווגים. לי אישית אין דרך לאמת זאת.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 15-03-2008 בשעה 12:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 15-03-2008, 12:46
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
משחקי תקציב - המרדף אחרי תוכנית 0207248F
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב ""כלי טיס אקזוטיים""

אינני מומחה לקריאת תקציבי מו"פ ביטחוני, אם כי עברתי כמה הרצאות בנושא. אבל, אני אציג דוגמה לדרך שבה מתבצע המעקב אחרי הפרויקטים המסווגים בארה"ב דרך הצצה בספר התקציב הגלוי של הפנטגון.

אם נבחן את כרך R-1 של התקציב שכותרתו היא RDT&E לשנת תקציב FY2009 נראה כי בהקצבה 3600F העוסקת במחקר,פיתוח ובחינה, שורה מספר 128 יש תוכנית המסומנת 0207248F. כותרת התוכנית היא Special Evaluation Program. לשנת התקציב FY07 הוקצו לתוכנית 557,223,000 דולר. בשנים FY08 ו-FY09 לא מופיע סכום ההקצבה. לרוב הדבר אומר כי הפרוקט נגמר, אך נדיר מאוד שיש ירידה מסכום כה גבוה לאפס.

בשלב זה כל שאנו יכולים לדעת זה שיש תוכנית מו"פ/ניסוי שפרטיה מסווגים. אם נחפש תוכניות עם מיספור דומה נראה כי 0207 מתייחס ברובו למימון שוטף של פרויקט רץ ולא לפרויקט שנמצא בשלבי פיתוח מוקדמים. כך לדוגמה 0207138F עוסק בטייסות ה-F-22. הסכום, אגב, לשנת FY07 הוא 459,464, נמוך מזה של הפרויקט שבו אנחנו מתמקדים. אם נחפש את הפרויקטים עם המספרים הקרובים יותר, קרי קידומת 020724 נראה כי יש תוכנית המסומנת 0207247F, קרי קודמת בספרה אחת לזו שלנו (והיא אכן מופיעה בשורה 127). כותרת התוכנית הזו היא AF TENCAP. פירוש ראשי-תיבות אלה ידוע לנו והוא Tactical Exploitation of National Capabilities. חיפוש אחרי תוכנית זו מעלה כי זה ניסיון לשילוביות של מערכות מודיעין. תקציב תוכנית זו, אגב, הוא רק סביב 11,150,000 דולר, קרי הרבה פחות מהתוכנית שאחריה אנחנו עוקבים.

כלומר, אם נשלב את כל הידוע לנו הרי שינתן להעריך כי מדובר בתוכנית ניסוי מתקדם, כנראה בסוגיות הקשורות למודיעין לאומי. ייתכן, גם, כי היא קשורה לתיפעול של יחידה מבצעית.

אם ננסה לבחון את דו"ח התקציב המפורט יותר שהכין חיל-האוויר האמריקאי לתקציב FY07 נראה כי תוכנית 0207248F נמנית עם התוכניות שנכתב כי אין פירוט עליהן בשל רמת סיווגן.

השלב הבא בבדיקה או לנסות ולגלות מה קרה בעבר. אין לי כוח לנבור בכל ספרי התקציב הקודמים, אך מישהו כבר עשה בשבילנו את העבודה. מתברר כי 0207248F מופיעה בספרי התקציב מאז שנת 1994 תחת השם הנוכחי Special Evaluation Program. אך בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 תקציבה עמד על כ-100,000,000 דולר לשנה. כלומר, התקציב הנוכחי גדול פי חמש. המשמעות - התוכנית התרחבה משמעותית, אם כי לא ידוע לנו מדוע. לרוב גידול מוסבר במעבר מפיתוח לייצור סידרתי, אך אין דרך להוכיח זאת במקרה הזה.

אבל, אם נמשיך בנבירה הארכאולוגית נגלה תגלית מעניינת. בספרי התקציב שלפני 1994 מופיעה תוכנית 0207248F. אך השם שלה אינו Special Evaluation Program אלא Special Tactical Unit Detachments. אני לא הלאה בעוד פרטים, אך תיאור התוכנית הזה אופייני לתיפעול של טייסות מסווגות, דוגמת הגופים המעורבים בתיפעול כלי-טיס זרים. כמו כן, בחינה של התייחסויות לפרויקטים מסווגים שכבר נחשפו, כמו ה-SENIOR TREND מראה שגם הם תוארו בצורה דומה בתקופה שבה הם הוגדרו כ"שחורים".

ואחרי כל הנבירה הזו במספרים - מה אנחנו יודעים? לא הרבה, אבל גם לא מעט. אם אני צריך לנחש, הרי שכנראה ש-0207248F אינו פרויקט לפיתוח מטוס קרב חמקן חדש או מטוס ריגול מתקדם, אלא שורת תקציב העוסקת במימון שוטף של טייסות ניסוי מסווגות של חיל-האוויר האמריקאי. מדובר בתוכנית שמתנהלת עוד מראשית שנות ה-90 (אולי עוד קודם, אך אין לי כוח לבדוק זאת...). יחד עם זאת, מעניין יהיה לראות האם התוכנית תופיע כם בספר התקציב של שנה הבאה או העובדה שאין הקצאת תקציב ברורה לשנתיים הקרובות מעידות שהיא הסתיימה.

הסתייגות אחת חשובה במקרה זה והיא שלא פעם מאחורי שורות כאלה חבויים תקציבים שמיועדים לטובת קהילת המודיעין האמריקאית. כך מוסתרים בספרי התקציב, בין השאר, התקציבים של ה-CIA וה-NRO. אבל, במקרה הנ"ל גובה התקציב, וכותרתו הישנה, מקטינים את הסיכוי שגם במקרה זה מדובר בתקציב שוטף של אחד מגופי קהילת המודיעין האמריקאית.

ואגב, משחק כזה אפשר לעשות עם פרויקטים נוספים בספר התקציב. אך נראה לי שאסתפק בסיפורה של 0207248F בשלב זה. מי שרוצה לנסות זאת בעצמו מוזמן לבדוק את התוכניות הבאות:


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 15-03-2008 בשעה 12:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 15-03-2008, 15:05
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
שמות-קוד של פרויקטים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "משחקי תקציב - המרדף אחרי תוכנית 0207248F"

היבט נוסף של בחינת ספרי תקציב ומסמכים רשמיים הוא לצורך זיהוי שמות-קוד גלויים של פרויקטים מסווגים (יש לשים לב כי יש פרויקטים שנעדרים שם-קוד גלוי).
אם נחזור לספרי התקציב של 2007 הרי שבמקרה של חיל-האוויר האמריקאי מופיע רק אחד כזה (באלה של הצי והצבא יש כמה נוספים) תוכנית חיל-האוויר המדוברת היא 0301324F או FOREST GREEN. מדובר בפרויקט ותיק שהערכה המקובלת עליו, בשל הסימון המספרי שלו, כי מדובר בפעילות SIGINT כלשהי ולא בכלי-טיס.
מספר התקציב נעדרים שמות ותיקים אחרים, שהופיעו במשך שנים בספרי התקציב ושמככבים באתרים העוסקים בניחושים אודות פרויקטים מסווגים. מדובר ב-SENIOR CITIZEN (או 0401316F) שיש הטוענים כי מדובר במטוס תובלה חמקן למשימות מיוחדות ו-HAVE FLAG (או 0208042F) שהוא, כנראה, טיל טאקטי.
שם-קוד בולט אחר שנטען כי הוא קשור לכלי-טיס "שחור" הוא BRILLIANT BUZZARD שהוא, לכאורה, מטוס ביון. הקידומת BRILLIANT, אגב, הייתה אופיינית לפרויקטים הקשורים ל-SDI, כך שייתכן ויש זיקה בין הפרויקטים.

ואגב, בין שלל הדרכים לבחון את נושא הפרויקטים ה"שחורים" השמטתי בטעות את זו שהציג פותח האשכול והיא מעבר על בקשות לפטנטים.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 15-03-2008 בשעה 15:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 15-03-2008, 15:28
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
אתר אינטרנט מומלץ
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "שמות-קוד של פרויקטים"

יש אינספור אתרי אינטרנט העוסקים בפרויקטים "שחורים". הבעיה עם רובם שהם עוסקים במקביל גם בחייזרים ובסיפורי קונספירציה. למרבה הצער, חלק ניכר מהאתרים הרציניים יותר בנושא, דוגמת זה של מקגינס שהקדיש את זמנו הפנוי (הרב כנראה) לנבירה בספרי התקציב של ארה"ב, נסגרו.

כנקודת התחלה טובה אני ממליץ, למי שלא מכיר, על האתר http://www.secretprojects.co.uk/forum/index.php

האתר, הבנוי במתכונת של פורומים נושאיים, כולל דיונים מרתקים על פרויקטים סודיים -באוויר, בים, ביבשה ובחלל - כמו גם על כאלה שלא עזבו את לוחות השירטוטים. מניסיון אני יכול להעיד שיש שם חידושים רבים וגם סקופים ברמה בינלאומית. שווה להציץ בו לעיתים קרובות שכן בשל מתכונתו הוא מתחדש כל העת.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 19-03-2008, 14:12
  Elad E Elad E אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.02.05
הודעות: 2,074
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "משחקי תקציב - המרדף אחרי תוכנית 0207248F"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
אם נבחן את כרך R-1 של התקציב שכותרתו היא RDT&E לשנת תקציב FY2009 נראה כי בהקצבה 3600F העוסקת במחקר,פיתוח ובחינה, שורה מספר 128 יש תוכנית המסומנת 0207248F. כותרת התוכנית היא Special Evaluation Program. לשנת התקציב FY07 הוקצו לתוכנית 557,223,000 דולר. בשנים FY08 ו-FY09 לא מופיע סכום ההקצבה. לרוב הדבר אומר כי הפרוקט נגמר, אך נדיר מאוד שיש ירידה מסכום כה גבוה לאפס.

בשלב זה כל שאנו יכולים לדעת זה שיש תוכנית מו"פ/ניסוי שפרטיה מסווגים. אם נחפש תוכניות עם מיספור דומה נראה כי 0207 מתייחס ברובו למימון שוטף של פרויקט רץ ולא לפרויקט שנמצא בשלבי פיתוח מוקדמים. כך לדוגמה 0207138F עוסק בטייסות ה-F-22. הסכום, אגב, לשנת FY07 הוא 459,464, נמוך מזה של הפרויקט שבו אנחנו מתמקדים.


אני לא מבין בכלל בנושא לכן אשמח לדעת למה פרוייקטים מסווגים מופיעים בדו"חות האלו בכלל?
ברור לי שבארה"ב זכות הציבור לדעת קובעת שהעם צריך לראות לאן הכסף שלו הולך אבל באשכול המקורי בנושא נכתב שלעתים הפרוייקטים אינם גלויים אפילו לקונגרס או למשרד ההגנה, מה מונע מחיה"א האמריקאי לדרוש תקציב מסויים עבור מערך ה- F-16 (לדוגמא) ואת התקציב הזה לחלק לפרוייקטים שחורים? הרי אני מניח שהתקציב השנתי לאחזקת ותפעול המערך הענק הזה הוא עצום ותמיד אפשר לספור מטוסים שנמצאים באחסון, מי מסוגל לבדוק את זה בכלל בחיל אוויר שמפעיל כמה אלפי כלי טיס מעשרות בסיסים במדינות שונות בארה"ב ומעבר לים?


ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
אבל, אם נמשיך בנבירה הארכאולוגית נגלה תגלית מעניינת. בספרי התקציב שלפני 1994 מופיעה תוכנית 0207248F. אך השם שלה אינו Special Evaluation Program אלא Special Tactical Unit Detachments. אני לא הלאה בעוד פרטים, אך תיאור התוכנית הזה אופייני לתיפעול של טייסות מסווגות, דוגמת הגופים המעורבים בתיפעול כלי-טיס זרים.


אני מניח שאתה לא מתכוון לטייסות דימוי אוייב כי אלו לא מסווגות. אם כך, מה המטרה של הטייסות שאתה מדבר עליהן?
קצת קשה לי לדמיין מבצע "רביב" אווירי אלא אם כן מדובר בטייסת מסוקים או בטייסת שמפעילה אמצעי זע"ת שמאפשרים לה לשוטט בחופשיות במרחב האווירי של מדינות שהיא לא אמורה להיות בהן, במקרה השני אני ממש לא מבין איזו משמעות יש להטסת מטוס זר על פני מטוס מייצור מקומי שבמקרה של האמריקאים הינו עדיף ולא מצריך רכישת מיומנות טיסה על כלי שאינו חלק מהסד"כ.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 19-03-2008, 16:46
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
טייסות ביום אויב מסווגות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אין לי ספק שיש שימושים טובים..."

צריך להבחין בין שתי קטגוריות מרכזיות של טייסות/יחידות ביום אויב - כאלה המפעילות כלים מערביים שתפקידם לדמות מערכות זרות וכאלה המפעילות כלים זרים. בעוד הקטגוריה הראשונה חשופה, הרי שהשנייה היא לרוב מסווגת.
יש מספר סיבות מאחורי מסך הסודיות. ראשית, רוב הכלים הזרים מושגים בדרכים שלא רוצים להסגיר אותן - בין אם שת"פ ישיר עם מדינות; הסכמים עם אישים פרטיים; עריקות; חילוץ כלים מופלים וכדומה. שנית, אין רצון להגיד לצד השני שיש לך גישה לכלים שמשמשים אותו.
המטרה של יחידות מסווגות המפעילות כלי-טיס זרים היא היא לצרכי בחינה שיכולה לסייע בפיתוח טקטיקות ואמצעי התגוננות להם והן להכשרת צוותי אוויר שעשויים להיתקל בהם ביום מן הימים. האמריקאים ניהלו במשך שנים תוכנית בשם CONSTANT PEG שבמהלכה התאמנו צוותי אוויר נבחרים מכל זרועות הצבא מול מטוסי קרב מזרחיים.
היחידה שהייתה אחראית על תיפעול המטוסים הייתה טייסת ניסוי ובחינה 4477. היום תיפעול כלי-טיס זרים נעשה, כנראה, במסגרת טייסת ניסוי 413. עד כה אישרו האמריקאים רשמית כי הם הפעילו מטוסי מיג-17 (הופעלו תחת שם הקוד HAVE DRILL ו-HAVE FERRY) ומיג-21 (הופעלו תחת השם HAVE DOUGHNUT). כן ידוע שהטייסת הפעילה מיג-23, שכינויים לא ידוע. ידוע גם שהאמריקאים רכשו ממולדביה מטוסי מיג-29 ויש עדויות מצולמות להימצאות מה שנראה כסוחוי-27 בידי ארה"ב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


לגבי הפעלת מטוסים זרים לצרכים מבצעיים, הרי שבעבר כבר קיימנו דיון על כך שבו הוצגו, בין השאר, תמונות של מסוקי מי-8 בשירות ה-CIA באפגניסטן ועיראק. ניתן למצוא את הדיון בארכיון.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 19-03-2008 בשעה 16:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 04-06-2009, 01:48
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.08
הודעות: 4,322
סרט דוקומנטרי חדש על המיגים שלל
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "Constant Peg - הספר"

הופק ע"י ערוץ Arte TV הגרמני,ושודר לפני כשבוע.
למרות השפה,אפשר להבין על מה מדובר.

חלק א'

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חלק ב'

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חלק ג'

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חלק ד'

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חלק ה'

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חלק ו'

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
_____________________________________
"השגנו את מטרתינו בנחישות ובעוצמה שלא לאפשר לערבים המשוגעים האלה להשיג נשק גרעיני.
אנחנו לא חוששים מאותן 'נשמות טהורות',שכל התנינים בנהרות דרום-אפריקה לא יוכלו לספק להן די דמעות שיוכלו למחות את צביעותן,ובטוחני שאתה מבין אותנו היטב".

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.


נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 04-06-2009 בשעה 02:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 23-01-2012, 11:39
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.08
הודעות: 4,322
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "Constant Peg - הספר"

הקפצה לרגל יציאת מהדורה שנייה ומורחבת של הספר - שאמורה להתפרסם במהלך השבוע הקרוב.
ניתן לעקוב אחר עדכוני המחבר בדף הפייסבוק של הפרוייקט.

http://www.facebook.com/pages/Red-E...221123201295723
It contains an additional 30,000 words of new material, mostly concerned with the work of the Foreign Technology Division in supporting the squadron, but also looking at Intel operations within the squadron itself.


כמו כן,הכריז המחבר רשמית על ספר אודות ה Red Hats,שאמור לצאת לקראת סוף השנה.
_____________________________________
"השגנו את מטרתינו בנחישות ובעוצמה שלא לאפשר לערבים המשוגעים האלה להשיג נשק גרעיני.
אנחנו לא חוששים מאותן 'נשמות טהורות',שכל התנינים בנהרות דרום-אפריקה לא יוכלו לספק להן די דמעות שיוכלו למחות את צביעותן,ובטוחני שאתה מבין אותנו היטב".

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 15-03-2008, 15:59
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
סימוכין ופאטצ'ים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "קודם כל תודה על ההסברים..."

כהרגלי אני מסכים איתך. ראשית, הרעיון, כמו בכל עבודת בלשות או מודיעין זה הצלבת המידע הנאסף בשיטות השונות שהוזכרו וכן נוספות. שנית, צריך לשאול מדוע זה מעניין מישהו? התשובה היא שכל אחד מתעניין במשהו אחר. חלק מהאנשים מתעניינים בתחום בשל חיבה לדברים שמנסים להסתיר מהם; אחרים מתעניינים בשל העובדה שלרוב מדובר בטכנולוגיה חדשנית; ואחרים מתעניינים בשל התקציבים הגבוהים שמוקדשים לפרויקטים אלה והשאלה איזה פיקוח ובקרה יש עליהם.

אם נסתכל לאחור, הרי שכל מקורות המידע האלה רמזו על כלים שנחשפו מאוחר יותר. כך למשל, במשך שנים היו רסיסי מידע על פרויקט בשם SENIOR PROM. בשלב מסויים היה ברור שמדובר בטיל ולא בכלי-טיס מאוייש. בהמשך נרמז כי מדובר בטיל בעל תצורה דומה לזו של ה-HAVE BLUE. כן ניתן היה לזהות את קבועי הזמן שבה התוכנית התנהלה וכדומה. ורק שנים רבות אחר כך נחשפו תמונות של הטיל. דוגמאות נוספות הן ה-TACIT BLUE, ה-SENIOR ICE וה-SENIOR PEG. פרויקט שידועים עליו לא מעט פרטים אך טרם נחשפו תמונות שלו הוא ה-QUARTZ.

ביחס לפאטצ'ים, הרי שגם פה התמונה פחות חד-משמעית. ברשת ובעולם האמיתי מסתובבים אינספור צילומים של פאטצ'ים השייכים, לכאורה, לפרויקטים "חשאיים". ניסיון העבר עם פרויקטים שנחשפו מראה כי אכן הוכנו פאטצ'ים עבורם, שחלקם אף רמזו על אופי הפרויקט. הדוגמה הטובה ביותר לכך הם אינספור הפאטצ'ים מהתקופה החשאית של ה-SENIOR TREND. ואם הולכים אחורה בזמן אפשר למצוא כאלה גם במקרה של ה-U-2, ה-A-12, ה-D-21 ואחרים.

הבעיה הגדולה היא שלא תמיד ניתן לקבוע האם הפאטץ' הוא אותנטי. כמו כן, לעיתים קרובות הפאטצ'ים סתומים לחלוטין ורק אנשים הקשורים לפרויקט מבינים את ה"בדיחות הפנימיות" אני מניח שהדבר מוכר היטב בארץ עם כל חולצות היחידה של יחידות צבא מסווגות (אני בכוונה לא כותב מיוחדות שכן הרי בצה"ל של היום כולם "מיוחדים"...). וכפי שמכירים פה חובבי הסמלים הצה"לים, הרי שמסתובבים ברשת הרבה מאוד כאלה שהם מזוייפים.

כפי שהוזכר בדיון שהביא לפציחת אשכול זה, קיים בחור אמריקאי שפירסם לפני כחודשיים ספר ובו דוגמאות רבות לפאטצ'ים מהעולם ה"שחור" לצד ניסיון לפענח את המופיע בהם.
הזכרתי בעבר את פרטי הספר, והוא ניתן לרכישה פה (ולא, אני לא מקבל אחוזים מהמכירות):
http://www.amazon.com/gp/product/1933633328
הספר עצמו חביב ומעוצב בצורה יפה - לרבות פאטץ' מבד על הכריכה החיצונית - אך בעיני הוא לא בגדר של "ספר חובה" למתעניינים בתחום.


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 15-03-2008, 23:03
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
ההסבר בנוגע לפאטץ'
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "דוגמה לפאטץ' "סתום" לכאורה"

על פניו הפאטץ' לא אומר דבר. רואים בו דמות מצויירת, שחובבי סרטים מצויירים כמוני, יזהו כציור לא מוצלח של ווילי אי קיוטי. הדמות אוחזת ברק שמייצג לרוב בפאטצ'ים ממין זה אלמנט אלקטרוני, לרוב לוחמה אלקטרונית. ויש את המדבר ברקע. זה לפחות מה שאני מבין מהפאטץ'.

אבל, זו בדיוק ההמחשה של הקושי בזיהוי פאטצ'ים באשר הם, לרבות כאלה של פרויקטים מסווגים שהפאטץ' לא אמור להסגיר את מאפייניהם. הפאטץ' המדובר שייך היה לצוותי הקרקע של "לוקהיד" בפרויקט ה-HAVE BLUE. המדבר מתאר, מן הסתם, את אתר הניסויים של הפרויקט בגרום לייק.
מדוע הבחירה בווילי אי קיוטי? ובכן, זו בדיחה פנימית של "לוקהיד". בעבר, אחד מסמלי פרויקט ה-A-12 היה הדמות של ה-Roadrunner (שעל שמה גם נקראת האגודה של המעורבים בפרויקט), מן הסתם, בשל המהירות שלה והיותה בלתי ניתנת לתפיסה. ה-HAVE BLUE, לעומת זאת, היה כלי איטי ומסורבל. הסיפור אומר שמהנדסים של "לוקהיד", שחלקם היו מעורבים בעבר גם בפרויקט ה-OXCART, החליטו להמשיך את המסורת ודימו את מדגים טכנולוגיית החמקנות לווילי אי קיוטי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לכן, ניתן להבין את הקושי בזיהוי פרויקט "שחור" רק לפי פאטץ' שייתכן ושייך לו. יחד עם זאת, כפי שניתן לראות בספר שהזכרתי קודם לכן, דווקא היום יש נטייה לבחור בפאטצ'ים שמסגירים קצת יותר מאופי הפרויקט.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 16-03-2008, 17:29
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,996
תצפיות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "סימוכין ופאטצ'ים"

בניגוד לכל המתודולוגיות האחרות (שכבודן בהחלט במקומו מונח), תצפית ישירה היא האישור האולטימטיבי לקיומו של כלי טיס זה או אחר לפני חשיפתו הרשמית. שתי הדוגמאות האמריקאיות היחידות שעולות בדעתי הן ה-F-117 וה-U-2, שנצפה בתצורה מודיעינית ביפן לאחר נחיתת חירום בשעה שהיה עדין ידוע רשמית שהוא מטוס חקר מז"א.
תקן אותי אם אני טועה, אבל לא זכור לי שהיו תצפיות של BOP, של Have Blue ושל Tacit Blue. למרות שהיו ידיעות על קיומם, המידע קיבל אישור רק עם חשיפתם הרשמית.
לגבי "קווארץ", לא ידוע לי שהפרוייקט הגיע אי פעם לשלב מדגים טס - לא המפלצת המקורית ולא הדגם הקטן יותר שהוצע ב-1990, אם כי יש הרואים בקונדור מדגים של התוכנית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #24  
ישן 16-03-2008, 18:39
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.06.07
הודעות: 5,765
תצפיות עקיפות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "תצפיות"

זכורים לי לפחות שני סיפורים שזכו למספר כתבות בספרות התעופתית על סמך תצפיות לא ישירות. האחת מתייחסת לבום על קולי רב עצמה שנשמע במקומות רבים, ותועד במיכשור מטאורולוגי בארה"ב. מניתוח התזמון של הבומים כפונקציה של מיקום רישומם, חושב מסלולו של כלי הטייס, ומדובר במהירויות גבוהות מאד (מאך 5). ניסיון להסביר את התופעה ע"י ייחוסה לטיל לשיגור לווינים נדחה על הסף, היות וטיל כזה יוצא מן האטמוספירה די בתחילת מסלולו, ולא משמיע יותר שום קול.
סיפור שני הוא קונטריילרים במתכונת בייגלה על חוט (DONUTS ON A STRING) שנצפו וצולמו בהזדמנויות רבות. השערה שדובר בה רבות ב- AVIATION WEEK ייחסה תופעה זו לשיטת הנעה חדשה, יתכן ו- PULSE DETONATION PROPULSION. שיטה זו מתחילה רק עתה להזדחל לתחום הלא שחור, ומתחילים לראות פרסומים גלויים על פיתוחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 16-03-2008, 19:15
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
תצפיות
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "נכון, וייחסו אותן בייחוד ל"אורורה"."

אכן, הראייה הטובה ביותר לקיום כלי-טיס "שחורים" קודם לחשיפתם הרשמית היא תצפיות, בעיקר כאלה מתועדות. ולא רק ה-U-2 נחשף ככה. זכור גם המקרה של ה-COMPASS ARROW שנחת אף הוא נחיתת אונס.
ואתה צודק, לא זכור לי תצפיות של כלים אלה. יחד עם זאת השם HAVE BLUE נחשף עוד קודם לחשיפת הפרויקט, כמו גם קיומו של מדגים טכנולוגיות חמקנות. ה-TACIT BLUE היה ידוע רק כמטוס מוזר של "נורת'רופ", הגם שלא זכור לי ששם-הקוד נחשף קודם לכן. ה-BOP היה הפתעה גמורה.
נכון להיום קשה לי לחשוב על פרויקט נצפה (יותר מפעם אחת) שטרם נחשף או דיווח מתמשך על פרויקט מסווג שטרם נחשף.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 16-03-2008, 20:23
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,857
Facebook profile
ולשאלתי הקודמת
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "לזה ניסיתי להוביל את הדיון:..."

ראשית תודה על כל המידע המרתק שבאשכול הזה.
על המטוס Switchblade נכתב בוויקי כך:

In the mid-90s reports began to surface concerning a new swing-wing aircraft sighted near Cannon Air Force Base, NM and at Langley Air Force Base in Virginia. In September of 1994, that aircraft was observed circling high over Amarillo, TX for several minutes at midday. The plane was not a standard variable swing-wing aircraft as first reported, rather employing a unique forward sweeping-wing mechanism that enables the jet to become an advanced attack aircraft capable of precision weapons delivery, super maneuverability (for air combat) and Mach 3 "dash" capability. It is a bomber, fighter and high-speed aircraft all-in-one. Like the FB-111A, it too has been nicknamed the "Switchblade".

For a time it was concluded that this top-secret project by Northrop was officially named Bird of Prey on account of the squadron patch worn by pilots involved in the covert BOP project, though it is now known that the Bird of Prey was in fact another Black project stealth aircraft altogether, by Boeing


הנושא הזה מאד מעניין, אם יש לכם תשובות, אשמח:
1. האם יתכן שבעולם התעופה משנים את הצורה של המטוס (בזמן הניסויים) באופן כזה שהצורה המיועדת לא תיחשף מבלי לפגוע בביצועים (משהו דומה למה שעושים בעולם הרכב כשמרכיבים כל מיני כיסויים על האבטיפוס בזמן הניסויים)?
2. אם הפרוייקט הזה קיים/היה קיים (מה שבטוח שהוא קיים כפטנט), הקשר ל BOP אינו מקרי?


פאטץ' של BOP, השאלה (ע"פ וויקי) איזה מהם?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בכדי להמחיש את כוונתי בשאלה 1, לפניכם המיצובישי לנסר החדשה בזמן ניסויים מכוסה בכדי למנוע ריגול
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 16-03-2008 בשעה 20:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 16-03-2008, 20:50
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
תגובות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ולשאלתי הקודמת"

ה-BOP הוא אכן מדגים הטכנולוגיות של "בואינג", והפאטץ' המפורסם שייך לו. ביחס ל-SWITCHBLADE, הרי שזה עוד אחד משלל מטוסים "שחורים" שנטען כי הם קיימים. האם באמת קיים כלי-טיס כזה? אולי.

ביחס לשאלתך על הסוואת תצורה, הרי שאני לא מכיר דוגמאות מודרניות לפרויקטים "שחורים" שבהם זה נעשה. בכדי להסתיר את תצורת המטוס בפרויקטים כאלה, הרי שהם מתקיימים באזורים מבודדים והטיסות מתקיימות לא פעם בלילה. כמו כן המטוסים מוצאים מההסתר במועדים שבהם הבסיס אמור להימצא מחוץ לכיסוי של לוויני ריגול. יחד עם זאת, במקרה של ה-HAVE BLUE ואב-הטיפוס הראשון של ה-SENIOR TREND, הרי שהם נצבעו בצבעי הסוואה כאלה שאמורים היו להקשות על זיהוי צורתם מלמעלה במקרה שלווין היה מצליח לתפוס צילום שלהם בעודם על הקרקע.

אבל, אם נחזור יותר רחוק בהיסטוריה, הרי שקופצת לי לראש דוגמה אחת בולטת של הסוואות תצורה וזה במקרה של ה-P-59, חלוץ מטוסי הסילון האמריקאיים. בעת תנועה על הקרקע הותקן בחרטום המטוס מדחף דמה שנועד להסתיר את היותו של המטוס סילוני. אני מניח של-FOX450 יהיו דוגמאות נוספות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 16-03-2008, 20:35
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
הניסיון ההיסטורי מראה כי הטענה שלך נכונה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "לזה ניסיתי להוביל את הדיון:..."

צריך לזכור שהאמריקאים הגדילו את השטח הסגור מסביב לגרום לייק, כך שיש קושי רב יותר לעקוב אחרי הנעשה בבסיס ובמרחב האווירי שלו. כן יש לזכור שייתכנו ניסויים ופריסות לבסיסים אחרים.
וכאן אפשר להתייחס לרמזים נוספים לקיום פרויקטים "שחורים" פעילים, עד כדי הפעלה מבצעית של כלים.
הבסיס בטונופה, המוכר גם כ-TTR, הוקם בזמנו במיוחד כבסיס מבצעי עבור ה-SENIOR TREND. הבסיס, ששמש אז כאתר ניסויים של DOE, הותאם במיוחד לתיפעול מטוסים "שחורים". במקביל יש באתר מטווח אלקטרוני, ויש דיווחים כי הוא משמש גם כבסיס לטייסת בימוי האויב המפעילה מטוסים זרים.
במחצית השנייה של 1992 הועברה כנף ה-F-117A לבסיס הולומן בניו-מכסיקו. על פניו בכך בא הקץ לתיפקוד של TTR כבסיס מבצעי, אך הבסיס נשאר פעיל ולמיטב זכרוני הוא גם עבר שיפוצים והרחבות לאורך השנים. לאור זאת צריך לשאול שתי שאלות - מדוע היה צורך להעביר את ה-F-117A מהמקום (שאליו הם חוזרים באופן סימבולי לאיחסון? וחשוב עוד יותר, מה קורה בטונופה מאז 1992 לבד מיחידה קרקעית המפעילה משגרי סקאד לצורכי אימון?


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 16-03-2008, 22:11
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
אכן היה סיפור כזה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אאל"ט, לפני מספר שנים דווח על..."

מדובר בתקרית שהתרחשה ב-26 בספטמבר 1994 בבסיס הניסויים הבריטי בסקומב דאון. בבסיב אירעה תאונה לכלי-טיס במהלך הרצה על המסלול. בשל מעטה חשאיות שהוטל על האירוע, ומעורבות לכאורה של האמריקאים בסיפור, לצד כל מיני טענות על טיוח שהל הפרשה, נחשב האירוע בעיני חובבי מטוסים "שחורים" וקונספירציות (שילוב די נפוץ) כנקודת ציון היסטורית. המגזין הבריטי לענייני תעופה Air Forces Monthly ערך בזמנו תחקיר מקיף על האירוע. לטענתו המטוס שהיה מעורב בתאונה מכונה ASTRA או
Advanced Stealth Reconnaissance Aircraft וכי מדובר במטוס ריגול.
ברשת ניתן למצוא כל מיני התייחסויות לאירוע:
http://www.dreamlandresort.com/blac...ts/boscombe.htm
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 16-03-2008 בשעה 22:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #39  
ישן 18-03-2008, 13:02
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.10.01
הודעות: 8,699
Follow me...
אם נחזור למטרתו המקורית של האשכול...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

במקרה נתקלתי באיזכור למטוס ביון בשם TR-3A Black Manta
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מדובר על מטוס חמקן מתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת שעל פי ההשערות היה מיועד לפעול יחד עם ה F-117A ולספק לו מטרות לתקיפה בזמן אמיתי.

האתר FAS.org מספק ציטוטים ובדיקה של דוחות תקציב:
http://www.fas.org/irp/mystery/tr3a.htm

הערך החלקי בויקיפדיה באנגלית מספק רשימה ביבליוגרפית קצרה:
http://en.wikipedia.org/wiki/TR-3A_Black_Manta

ואילו האתר הבא מספק סקירה סקפטית בת שני עמודים בנוגע לתגלית הזו:
http://www.thespacereview.com/article/576/1
_____________________________________
_________________________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אזהרה: משרד הבריאות קובע כי העישון מזיק לבריאות !
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 18-03-2008, 13:27
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
מ-TIER-3 ל-TR-3
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אם נחזור למטרתו המקורית של האשכול..."

הסיפור של ה-TR-3 ותיק למדי. השורשים נמצאים עוד בתקופת המעבר מה-HAVE BLUE ל-SENIOR TREND. בראשית שנות ה-80 נטען כי מתנהל פרויקט "שחור" בשם CSIRS או Covert Survivable In-weather Reconnaissance and Strike. אחת הטענות שהושמעו הייתה כי מדובר בתוכנית לפיתוח שני סוגים של כלי-טיס חמקניים. הראשון, לתקיפה והשני לסיור. "האגדה" מספרת שכלי התקיפה התפתח ל-SENIOR TREND. השאלה הייתה מה עם כלי-הסיור? גרסה אחת טענה כי דובר על האפשרות להקנות ל-F-117A יכולת סיור על-ידי התקנת חיישנים בתוך תא הפצצות והחלפת הדלתות הקיימות בדלתות שקופות. גרדה שנייה טענה כי אלמנט הסיור ב-CSIRS הוביל לפיתוח כלי-טיס מיוחד לסיור.
בהמשך לתיאוריה זו נטען כי חברת "נורת'רופ" שהפסידה ב-HAVE BLUE קיבלה - אולי כפיצוי - את התוכנית לפיתוח מטוס סיור. דיעה זו התחזקה לאור עדויות כי במקביל ל-HAVE BLUE ול-SENIOR TREND התנהל בגרום לייק פרויקט נוסף של "נורת'רופ" (לימים נודע כי מדובר ב-TACIT BLUE). במקביל היו דיווחים על כך ש"נורת'רופ" עסקה בפיתוח כלי-טיס שכונה THAP או Tactical High Altitude Penetrator שהזכיר בצורתו משולש.
במסגרת הדביורים על הצורך בכלי סיור חמקן הועלתה הטענה כי הוא נועד לאתר מטרות עבור ה-F-117A. אני מוכרח להודות שבאופן אישי ההסבר הזה לא שיכנע אותי גם אז. אני לא מוצא צורך מבצעי בכלי ייעודי לאיסוף וציון מטרות עבור ה-F-117A. ראשית, ה-F-117A מסוגל לציין מטרות באופן אוטונומי. שנית, אין שום צורך באיתור מטרות במיוחד ל-F-117A. אין לכלי הזה צרכים מודיעיניים ייחודיים.
ולגבי השם TR-3, הרי כפי שנכתב באחד הקישורים שהועלו, מדובר כנראה בטעות מילולית. בראשית שנות ה-90 אכן התנהלה תוכנית מסווגת לפיתוח כטב"ם חמקן שנקראה QUARTZ. כאשר זו בוטלה הוחלט להמשיך בפיתוח יכולת דומה תחת השם TIER-3 (השם TIER ניתן למרכיבים השונים בתוכנית הכטב"מים של ארה"ב באותה עת). כנראה שמישהו שמע את השם TIER-3 בהקשר לכלי חמקן לסיור וחשב שבעצם מדובר ב-TR-3. ההיגיון מאחורי טעות זו היה שהציון הייחודי TR-1 ניתן בעבר לגירסה טקטית של ה-U-2 (בהמשך ציון זה בוטל).
לסיכום, הגישה המקובלת, היא שאין כלי-טיס בשם TR-3 או כלי אחר שמתאים לפרופיל שניתן.


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 18-03-2008 בשעה 13:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 23-03-2008, 23:08
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
Rapid Theater Attack - עוד כמה תמונות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חשיפה על ידי דגם שולחני - F/B-23"

הדגם הזה (הוצג בפברואר 2005) הצטרף למספר שמועות על כך שה-YF-23 שימש בסיס למטוס תקיפה (RTA) או מטוס ביון (ASTRA - ראו הודעה מספר 30). בשנים האחרונות השמועות הללו שכחו, אם כי ה-RTA הוזכר בהקשר ליוזמות שונות לפיתוח מטוס תקיפה חמקן על בסיס ה-F-22.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


ביחס לדגמים כמקור לפרויקטים מסווגים, הרי שבשטח מסתובבים רבים כאלה - אמיתיים ומזוייפים. יצרניות מטוסים אוהבות להציג דגמים של פיתוחים שונים - אמיתיים או כאלה שעל שולחן השירטוטים - כמו גם דגמים של כלים קיימים בצבעי הסוואה של לקוחות פוטנציאליים. כך למשל כל מי שמסתובב במשרדים של קצינים בכירים בחיל-האוויר יכול לראות דגמים של כמעט כל כלי-טיס אפשרי בצבעי חיל-האוויר הישראלי.

לי לא זכור מקרה של כלי-טיס מסווג אמריקאי שנחשף לראשונה בזכות דגם, אם כי אין הדבר אומר שאין דוגמאות כאלה.

דוגמאות שכן קיימות הן לפרויקטים שהתמונות היחידות שלהן הן בדמות דגם. דוגמה טובה לכך היא הפרויקט "ה"שחור" AQUILINE לפיתוח כטב"מ COMINT דמוי ציפור. אבל, יש לזכור שהדגם נחשף אחרי שכבר היו פרסומים על הפרויקט הכושל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 23-03-2008 בשעה 23:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #62  
ישן 24-03-2008, 23:08
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
פרויקטים חשופים אך עדיין מסווגים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

נקודה מעניינת נוספת לדיון שלנו היא אותם פרוייקטים "שחורים" שהממשל האמריקאי הודה בקיומם ואף פרסם תמונה או תמונות בודדות (אך לרוב מרוטשות או מעובדות) של כלי-הטיס או המערכת, אך הפרויקט עדיין מוגדר כמסווג ורוב הפרטים אודותיו עדיין אסורים לפירסום. מעניין שרוב המקרים שאני יכול לחשוב עליהם הם של הצעות שנדחו לטובת כלים אחרים - שנחשפו בינתיים - או פרויקטים שבוטלו. הנה דוגמה לכמה כאלה:

ה-XST של "נורת'רופ" - התמונה היחידה שהותרה לפרסום. הפרויקט חשוף במידה רבה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהה-SENIOR PEG של "לוקהיד מרטין" - התמונה היחידה שפורסמה באופן לא רשמי (מעובדת). חלק מפרטי הפרויקט עדיין מסווגים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהה-SENIOR PROM של "לוקהיד מרטין" - אחת ממספר תמונות בודדות שפורסמו באופן לא רשמי. הפרויקט עדיין מסווג בשלמותו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהה-AGM-137 של "נורת'רופ" - התמונה היחידה שהותרה לפירסום (מרוטשת בכבדות). מרבית פרטי הפרויקט עדיין מסווגים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 24-03-2008 בשעה 23:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #65  
ישן 25-03-2008, 01:13
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

האם יש איזושהיא הערכה (גסה) לגבי כמות הפרוייקטים התעופתיים שהגיעו לשלב טיסת ניסוי בארה"ב משנות ה-80 ועד היום?

ממה שנראה בשרשור זה פשוט לא ייאמן - עוד ועוד "חיות מוזרות" (חלקן הגדול אני מכיר אבל בכל זאת).
אני אחזור שוב על דעתי שאין מצב שכל הכלים האלו הם מדגימי טכנולוגיה ללא תוצרת מבצעית ממשית (ולא רק רכיב כזה או תוספת כזו לכלי קיים).

נ.ב. טל הכל בסדר? השארתי לך הודעות בכל מקום אפשרי...
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #66  
ישן 25-03-2008, 10:02
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
זו שאלת כמה מיליארדי הדולר....
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האם יש איזושהיא הערכה (גסה)..."

הערכה מקבולת ביחס למספר כלי-טיס מאויישים שנוסו בתקופה זו מופיעה בראשית האשכול ומדברת על כתריסר. ביחס לכלים לא מאויישים, חימוש וכדומה, הרי שקשה אפילו להעריך.
אם נבחן את האבולוציה של פרויקטים שנחשפו בצורה חלקית או מלאה נוכל לנסות ולאתר "פערים".

מטוס תקיפה חמקן - דור ראשון
XST - "לוקהיד" ושל "נורתרופ" - דגמים לא טסים - שני הכלים חשופים.
HAVE BLUE - "לוקהיד" - טס - חשוף.
SENIOR TREND - "לוקהיד" - טס - מבצעי (-) - חשוף (F-117A)
שמועות - התפצלות למטוס סיור של "נורת'רופ" על בסיס THAP - סטטוס נוכחי: ספק גדול.

מטוס תקיפה חמקן (חשאי) - דור שני
מידע מוצק - אין
שמועות - נגזרת תקיפה אפשרית של ה-YF-23, מטוס תקיפה A-17 - סטטוס נוכחי: לא ידוע.

מטוס ביון חמקן
BSAX או TACIT BLUE - "נורת'רופ" - טס - חשוף.
שמועות - ASTRA - סטטוס נוכחי: ספק גדול; BRILLIANT BUZZARD - סטטוס נוכחי: ספק גדול.

מפציץ חמקן
SENIOR ICE - "נורת'רופ" - דגם לא טס - חשוף
SENIOR PEG - "לוקהיד" - דגם לא טס - חשוף באופן חלקי
SENIOR CJ - "נורת'רופ" - טס - מבצעי - חשוף (B-2).

אחר
SENIOR CITIZEN - מטוס תובלה? - לא חשוף. סטטוס אפשרי: לא ידוע.

מסוקים
אין כל מידע חשוף על פיתוחים בתחום המסוקים, אם כי בעבר התנהלו פרויקטים להפחתת חתימת קול (לדוגמה, 500P). סביר להניח שיש התקדמות גם בתחום המסוקים, אם כי אין כל מידע על כך.

מדגימי טכנולוגיה
BOP - "בואינג" - טס - לא מבצעי - חשוף
שמועות - סביר להניח שיש עוד מספר דוגמאות נוספות (לפחות חמישה) שטרם נחשפו.

כטב"מים
QUARTZ - דגם לא טס? - לא מבצעי - לא חשוף.
TIER 3 - ? - לא חשוף
POLOCAT - טס - לא מבצעי - חשוף
שמועות - סביר להניח שבתחום הזה יש התקדמות רבה לרבות קיום כלים מבצעיים.

טילים חמקניים/אחר
SENIOR PROM - "לוקהיד" - טס - לא מבצעי - לא חשוף.
TSSAM - "נורת'רופ" - טס - לא מבצעי - חשוף חלקית.
HAVE SLICK - מדגים טכנולוגיות - לא מבצעי - חשוף חלקית.
HAVE DASH - מדגים טכנולוגיות - לא מבצעי - חשוף חלקית.
HAVE FLAG - מבצעי? - לא חשוף.
ACM - טס - מבצעי (-) - חשוף (AGM-129)
SENIOR SURPRISE - טס - מבצעי - חשוף (AGM-86C)
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 25-03-2008 בשעה 10:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #67  
ישן 25-03-2008, 11:30
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
מה הבשיל לכדי מערכת מבצעית?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "זו שאלת כמה מיליארדי הדולר...."

אחרי שבחנו את האבולוציה של הפרויקטים צריך לנסות ולאתר פערים מבצעיים אפשריים שתוצרים של פרויקטים "שחורים" עשויים למלא. בדיקה כזו תראה כי, במידה רבה, לארה"ב אין צורך במטוסי קרב, תקיפה או מפציצים מאויישים מהעולם ה"שחור". בתחום מטוסי הקרב והתקיפה יש את ה-F-22 וה-F-35 שבולעים תקציבי ענק ובתחום המפציצים הרי שיש שלושה כלים בשירות שמסוגלים לבצע מגוון רחב מאוד של פעילות.
התחומים שבהם ניתן לזהות פערים הם בעיקר בתחום הסיור. ארה"ב נעדרת כיום אמצעי חודר חמקן, שכן ארסנל הביון המוטס האסטרטגי מתבסס על כלים מאויישים ולא-מאויישים בעלי כושר חודרנות נמוך, בוודאי מול איומי הגנ"א מודרניים. לכן, אם צריך לנחש איזה תוצרים משנות ה-90 וה-2000 של העולם ה"שחור" עשויים היו להבשיל לכדי מערכת מבצעית, הרי שזה יהיה בתחום זה. תחום אפשרי נוסף הוא בתחום כטב"מי התקיפה למיניהם, הגם שחלקים נכבדים מהמחקר בתחום הם בעולם ה"גלוי" ולכן קשה לחשוב על איזה היבט אקזוטי בולט שיצדיק פרויקט "שחור". והתחום השלישי האפשרי הוא בכל הנוגע לאמצעי לחימה "אקזוטיים", דוגמת ראשי HPM לטילים, נשק על בסיס לייזר ועוד כל מיני אמצעים המנצלים תופעות פיזיקליות כאלה ואחרות.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #68  
ישן 25-03-2008, 12:19
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מה הבשיל לכדי מערכת מבצעית?"

קודם כל תודה רבה על שעשית לי (ואני מניח לעוד כמה קוראים) סדר בראש.
האמת שאני מכיר חלק גדול מהכלים מתמונות ופחות זוכר את השמות (כינויים שלהם - מה נסגר עם האמריקנים והאזרח הוותיק הזה שהם קוראים לכל המטוסים שלהם על שמו ). אם פעם יהיה לך זמן וסבלנות יהיה נחמד לשים תמונות ליד השמות (למה שיש תמונות/איורים כמובן).

בקשר לפערים מבצעיים - אני חושב שאתה בעצמך רשמת:
מסוקים שחורים אין לי כמעט ספק שיש משהו בתחום הזה בעיקר בתובלה. אותו כנ"ל לגבי מטוס תובלה שחור. כטבמ"ים אני מניח שיש להם לא מעט פרוייקטים שחורים מבצעיים.
אתה כתבת שלא חסר להם מפציץ - אני לא כל כך בטוח לדעתי יש מצב שיש להם איזה גרסה גדולה וחדשה יותר של הF117 בערך באותה כמות - להוציא כל כך הרבה כסף על "צעצועים" לאורך השנים ולהישאר במצב שאין לך שום מפציץ חמקן רציני חוץ מהB2 (הקיים בכמות מזערית ומתאים למשימות מאד מסויימות) זה כמעט פשע.

בקשר לנשק לייזר/HPM ושאר דברים מסטארגייט/סטארטרק וכו' - אני מניח שיש המון עבודה שחורה (וגם גלויה האמת) בתחום. אבל למרות שהיא מעניינת היא פחות ממן העניין של השרשור הנוכחי כי לא מדובר על כלי טייס בדיוק אלא על רש"ק או חימוש.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #69  
ישן 25-03-2008, 12:29
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
הרחבה על חלק מהכלים הפחות מוכרים
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "קודם כל תודה רבה על שעשית לי..."

HAVE SLICK
חימוש מוטס המפזר מצררים, בדומה למערכות כמו ה-JSOW האמריקאי וה-MSOV הישראלי. אבל, הדגש בכלי היה על חמקנות כמו גם על היכולות להינשא בצורה קונפורמית בכלי-טיס חמקניים מבלי להגדיל את השח"ם שלהם. ברשותי תצלום אחד אפשרי של המערכת כשהיא מנוסה על מטוס F-111. בהזדמנות אני אסרוק את התמונה.

HAVE DASH
מדגים טכנולוגיות לטיל אוויר-אוויר חמקן. בזמנו פורסם צילום של דגם אפשרי של הטיל שבו גוף הטיל הוא בעצמו משטח אווירודינמי והטיל נעדר משטחי ניהוג רגילים. בהזדמנות אני אסרוק את התמונה. ברשת קיים איור אפשרי של הטיל אם כי הוא שונה בצורתו מהתמונה שאני מכיר.

HAVE FLAG
הוזכר קודם לכן. מוגדר כטיל טקטי של חיל-האוויר. לא ידועים כל פרטים על הפרויקט, הנמשך זמן רב, ולא ידוע לי על איור או תמונה שלו.

לדעתי בנוגע לכל היתר כבר התייחסתי אליהם וצרפתי תמונות או איורים.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 25-03-2008 בשעה 12:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #71  
ישן 25-03-2008, 14:51
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
תגובות
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אויר אויר חמקן... זה מעניין -..."

חמקנות לטילים - הן במקרה של ה-HAVE SLICK והן במקרה של ה-HAVE DASH - נועדה פחות כאמצעי להגדלת שרידות החימוש ויותר ליכולת של מטוסים חמקניים לשאת חימוש על תחנות חיצוניות בלי להגדיל בצורה משמעותית את השח"ם שלהם. אם ניקח לדוגמה את ה-F-22 הרי במידה והוא פועל במוד חמקני כל החימוש נישא בתוך תאי החימוש, המוגבלים בקיבולת שלהם. אם ניתן היה לתלות חיצונית חימוש בצורה כזו שלא תגדיל את השח"מ הרי כושר הנשיאה של המטוס היה גדל משמעותית, מה גם שלא היה צורך "לבזבז" מקום וגודל בשביל תאי חימוש פנימיים.

מה זה טיל טאקטי? תשאל את הפנטגון. בספרי התקציב מאמצע שנות ה-90 מוגדר ה-HAVE FLAG כ"תוכנית טילים טאקטית" של חיל-האוויר האמריקאי (או תוכנית 0208042F). קיימות מספר התייחסויות לכך שהטיל נכנס לשירות מבצעי. יש שמועות שונות על מאפייני הטיל - החל מגירסת מגח-סילון מסווגת של האמראם דרך טיל אוויר-קרקע חמקן לטווח ארוך. ייתכן מאוד ששם הקוד הזה ניתן למערכת שבזמנו הייתה מסווגת והיום היא חשופה אך לא מוכרת כקשורה לשם-קוד זה.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #75  
ישן 25-03-2008, 14:22
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,996
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מה הבשיל לכדי מערכת מבצעית?"

מצטרף למחמאות על הסדר שעשית בדברים. מסקרנת במיוחד חשיפתן החלקית של תוכניות שלמעשה כבר נסגרו. נסיבות חשיפתו של Senior Prom מוזרות במיוחד בעיני ולא לגמרי ברור מדוע הדלת נסגרה לאחר שמנהל ה"סקאנק וורקס" בכבודו ובעצמו מסר את המידע הראשוני.

ניתוח הדרישות הרציונלי שלך הוא עדיין אופטימי מדי לדעתי. אני לא רואה חלל ריק משמעותי גם בתחום המודיעין החזותי. אמנם נכון שמאז הוצאתו מהשירות של ה-SR-71 נותר לכאורה פער גדול ביכולות המודיעין של ארה"ב, אולם בפועל נראה שלא זה המצב. מקריאת ניתוחים שונים ניתן להבין שפלטפורמות חלליות ממלאות כיום כמעט לגמרי את הנישה של סיור אסטרטגי חודרני ולכן קשה לראות פה צורך אמיתי בפלטפורמה טסה.
תחום אפשרי להופעת תוכניות שחורות הוא פיתוח המפציץ העתידי, אבל אני מתאר לעצמי שהתוכנית הסופית תצא אל "האור" זמן רב לפני טיסת הבכורה. בכל מקרה, מדובר בעוד שנים רבות.

כפי שאני רואה זאת, הנישה היחידה בה נותר כרגע צורך במטוסים "שחורים" היא הדגמת טכנולוגיות ליישום במקומות אחרים. גם נישה זו הולכת ומצטמצמת בגלל צמצום פרוייקטי מו"פ מסוג זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #76  
ישן 25-03-2008, 14:43
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
אמצעי חודר
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "מצטרף למחמאות על הסדר שעשית..."

אני מסכים עם הטענה שהצורך באמצעי כזה הצטמצם עם התרחבות השימוש בלוויני ריגול, לא מעט בזכות קיום יכולות אזרחיות מגוונות וזמינות. יחד עם זאת אפשר לחשוב על מתארים שבהם יש יתרון בקיום פלטפורמה חודרת, דוגמת אירוע "דרמטי" במקום שלא זוכה לכיסוי; אי זמינות אמצעים חלליים מסיבות שונות; הצורך בכלי שמיקומו לא ידוע (ראה את ההשקעה הגדולה בחמקנות חללית כמו MISTY ו-ZIRCONIC). כמו כן, אפשר להניח שחיל-האוויר האמריקאי, כמו גופים אחרים, לא מרוצה מכך שהוא מוותר על יכולות וכשירויות שהיו לו. ובפועל, לפחות בעולם הגלוי, החיל נעדר יכולת חודרת מאז הוצאתם משירות של ה-SR-71. כל הניסיונות למצוא תחליפים, שידוע עליהם, לא צלחו. לכן, אני לא חושב שהאפשרות שקיימת יכולת חודרת מסווגת היא בסבירות נמוכה. מה גם שזכור לי פרסום בודד בנושא ב-AWAST לפיו ארה"ב ניסתה בעיראק כטב"ם חודר חמקן, כנראה על בסיס ה-RQ-3.

ואגב, אחד האספקטים שנותרו מסווגים ביותר בתחום כלי-הטיס המסווגים נוגע לפיתוח יורשים מאויישים אפשריים ל-A-12 ול-SR-71. רוב הפרויקטים הללו, שלא הבשילו ליותר מאשר שירטוטים ודגמים נותרו מסווגים עד היום. פרטיהם החלקיים מאוד של שניים מהפרויקטים "שחורים" הללו יודועים, הגם שלא באופן רשמי. ISINGLASS של "ג'נרל דיינמקס"ו-RHEINBERRY של "מקדונל דגלאס". מדובר בכלים שנועדו לטוס במהירות של החל ממאך 4 ועד מאך 20. הפרויקטים נוהלו על-ידי ה-CIA במחצית השנייה של שנות ה-60.

בנוגע למפציץ הרי שמהמעט שידוע היום בנושא עולה שאכן יש אלמנטים בתוך העולם "השחור". העבודה על הדור הבא של המפציצים מפוזרת בשורה ארוכה של פרויקטים גדולים וקטנים, שחלקם מסווגים. דוגמה לאחד מהם הוא מדגים הטכנולוגיות HTV-3X או Blackswift של "לוקהיד-מרטין", שנראה "ומתנהג" כמו משהו שהחל או קשור לעולם ה"שחור". אני מטיל ספק האם יפותח מפציץ כחלק מפרויקט "שחור", בעיקר בשל העלויות המחרידות של כך, אך אני מניח שמדגימי טכנולוגיה שונים בתחומי התצורה וההנעה ייבחנו כפרויקטים "שחורים", ומן הסתם כאלה כבר התבצעו בעבר ומתבצעים בימים אלה.

וגם אני חסיד של הרעיון שפרויקטים "שחורים" כיום מתמקדים במדגימי טכנולוגיות, דוגמת ה-BOP ואני מתקשה לראות קיום של מערכת התקפית מבצעית שמשלימה סבב פיתוח ומבצעיות מסווגים כמו ה-SENIOR TREND. אבל אני מאוד אשמח להתאכזב...

ביחס ל-SENIOR PROM הרי שזו באמת פרשה מוזרה. שם-הקוד הזה הוזכר כבר בעבר בהקשר של טיל אוויר-קרקע שלא צלח. אפילו נמסר כי מדובר בטיל המתבסס על התצורה של ה-SENIOR TREND. אבל, למרות כל זאת הפרויקט מסווג בשלמותו עד היום. אבל, כאמור, התננהגות זו לא ייחודית. פרויקט ה-TSSAM היה הרבה יותר גלוי בזמנו ואפילו שוחררה תמונה רשמית שלו, אך זו מרוטשת בכבדות. ולמרות שעברו שנים רבות מאז ביטול הפרויקט לא שוחררו תמונות נוספות.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 25-03-2008 בשעה 15:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #78  
ישן 01-04-2008, 21:05
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,857
Facebook profile
תודה ל nsdq160
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" לא-אמריקאים"

על המידע ועל הסדר המאד מרשימים שהצגת לנו (אתה כל פעם מפתיע מחדש בכמות המידע שאתה אוגר אצלך...).
אם גלשנו ללא אמריקאים, שאלה על הפרויקטים השחורים של הסינים ולמעשה על הפרויקט הכי מסקרן שלהם ה J-XX מטוס קרב בעל תכונות חמקן.
ע"פ פירסומים ברשת (מקור ואמינות מוטלים בספק) חיל האוויר הסיני (PLAAF) הוציא מכרז וניגשו אליו שתי חברות עם שתי הצעות:
- Shenyang עם ה J-12
- Chengdu עם ה J-13

יש כבר עובדות בנושא הזה ו/או אחרים שלהם?

איור (או צילום??) של אחת מההצעות ל J-XX
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #79  
ישן 01-04-2008, 22:15
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
פרויקטים סיניים ועוד על פאטצ'ים
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תודה ל nsdq160"

תודה על המחמאות. הנושא של פרויקטים "שחורים" אמריקאיים מעניין אותי מזה שנים רבות ואני משתדל לעקוב ברציפות אחרי ההתפתחויות בנושא. לכן הדיון הזה הוא בבחינת תזכורת נחמדה בעבורי לנושא.

ביחס לשאלתך, הרי ראשית, אני לא יודע האם נכון להגדיר את ה-J-XX כפרויקט "שחור", גם אם מדובר בפרויקט שלא ידועים עליו פרטים רבים.

שנית, אני מודה שלא ממש התעמקתי בפרטי הפרויקט אם כי נתקלתי גם אני בשפע ידיעות אודותיו. נראה לי אך טבעי שסין תשקיע במו"פ בנושא מטוסי קרב דור 4 או 4.5. יחד עם זאת, כמו במקרה של רוסיה, אני די סקפטי האם מי מהתכנונים יבשיל למטוס מבצעי בשנים הקרובות. אם נסתכל על הניסיון האמריקאי כמו גם המערב אירופאי, נוכל לראות כמה זמן ומשאבים דרושים כיום בכדי לפתח מטוס קרב מתקדם על האוויוניקה והמנועים שלו.
לגבי מידע על הפרויקט, אני מציע לך להציץ באתר הבא, שלמיטב ניסיוני איתו הוא עושה רושם רציני:

http://www.sinodefence.com/airforce/fighter/jxx.asp

ותוספת לדיון פה על הפאטצ'ים. ה"ניו יורק טיימס" מקדיש כתבה לנושא הפאטצ'ים של העולם "השחור" לאור הספר שהתפרסם בנושא ושהוזכר מספר פעמים בדיון הזה. הכתבה זמינה בכתובת:
http://www.nytimes.com/2008/04/01/science/01patc.html
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 01-04-2008 בשעה 22:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #80  
ישן 02-04-2008, 11:54
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,996
פרוייקטים שחורים ולוויינים מסווגים
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "פרויקטים סיניים ועוד על פאטצ'ים"

הכתבה ב-NYT מועילה מאוד, בין השאר כי היא כוללת הפניה לכתבה המעניינת על הפאטצ'ים של תוכניות הלווינים המסווגות. בכך מתאפשר לנו להתבונן במקביל ב"פאטצ'ולוגיה" של שני תחומים מסווגים מאוד.
ההבדל הבולט ביותר בין שני העולמות הוא שבניגוד לפאטצ'ים של תוכניות החלל, הרבה יותר קשה להוציא מידע מועיל מהפאטצ'ים של הפרוייקטים השחורים.
בולטת העובדה שהחל משנת 2000 ה-NRO מודע למאמצי הניתוח של סמלי השיגורים ולמרות זאת נמשכת הכנסת סימנים מסגירים לעיצובים והסמלים ממשיכים להופיע בגדול על המשגרים. הרושם הוא גם שאיסוף פאטצ'ים של תוכניות החלל המסווגות הרבה יותר קל מאיסוף הפאטצ'ים של התוכניות השחורות. אשמח לדעת את ההסבר שלך לתופעות הללו.
כמו כן, עד כמה שידוע לי מעולם לא נצבעו סמלים מבוססים על תגים על המטוסים השחורים (כן כן, אני מודע לאפשרות שתיכף תשלוף תצלום שמוכיח את ההפך).

ד"א, מוטיב הפטריה שמופיע באחד התגים הזכיר לי מיד את התג המשעשע הנ"ל, למרות שמדובר בסיפור שונה לגמרי:


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #81  
ישן 02-04-2008, 14:14
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
פאטצ'ים על כלי-טיס מסווגים
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "פרוייקטים שחורים ולוויינים מסווגים"

ביחס לקלות היחסית במציאת פאטצ'ים של תוכניות חלל מסווגות יחסית לכאלה של כלי-טיס "שחורים" הרי שההסבר לכך פשוט. המשגר עצמו שנושא את הלווין המסווג הוא גלוי והשיגור חשוף. מה שמסווג היא התכולה. במקרה של כלי-טיס מסווג הרי שהכלי עצמו סודי ולכן אם אתה רואה אותו הרי שיש בעיה...

לגבי פאטצ'ים על כלי-טיס "שחורים" הרי שלרוב יש הימנעות מעיטור שלהם בסמלים או בסימנים בולטים. יחד עם זאת, יש גם מקרים כאלה. לעיתים מדובר בהוספת פאטץ' נסתר. לדוגמה, בתוך תא-הטייס של ה-TACIT BLUE מוסתר בצד שמאל פאטץ' עם הסימול המקובל של גרום לייק - מעגל של חמישה כוכבים שבמרכזו כוכב בודד. הלוגו הזה, המסמל את השם "אזור 51", מופיע בלא מעט פאטצ'ים המשוייכים לפרויקטים "שחורים".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


אבל, יש גם דוגמאות לפאטצ'ים חיצוניים. לדוגמה, אחד הפאטצ'ים של הצוותים שהיו מעורבים בשלביה הראשונים של תוכנית ה-SENIOR TREND נראה ככה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

העקרב סימל הן את העקרבים שנמצאו, כנראה, בשדה הניסויים, אך גם שימש ככינוי חיבה לכלי הטיס. אחד ממטוסי ה-YF-117A ששימשו לניסויי טיסה קיבל את הכינוי "Scorpion-1" על ידי צוותי הקרקע (לאור הפאטץ') והוא עוטר בלוגו מתאים. אומנם בניגוד לפאטץ' הוא נעדר צבעים בולטים, אך בפרוש ניתן לראות בו דוגמה למה ששאלת אודותיו.


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


ביחס לפטרייה, הרי אומנם הפאטץ' שהעלת שייך לתחום אחר - מבצעים מיוחדים - במקרה זה Kingpin, אך המוטיב הזה חוזר על עצמו בפרויקטים מסווגים רבים.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 02-04-2008 בשעה 14:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #83  
ישן 02-04-2008, 14:36
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
ה-NRO והפאטצ'ים
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "יפה מאוד"

לכך אין לי תשובה טובה, ואלי טל יוכל לתרום מהידע הרחב שלו בנושא.

יחד עם זאת הניסיון מראה שאנשי פרויקטים "שחורים" אוהבים לזרוק כל מיני רמזים כחלק מבדיחות פנימיות. מה גם שהפאצ'טים הם חלק מגאוות היחידה, בייחוד כזו השומרת סוד. אני מניח שזה מקביל לכל מיני תגי יחידה וסיכות של יחידות צבאיות מסווגות בארץ ובעולם. אני לא אתייחס למקרה הישראלי אך אני זוכר שבעבר ניתן היה למצוא חפצים רשמיים של הצבא האמריקאי עם הלוגו הדי "שקוף" הבא, למרות שזהות היחידה נחשבה בזמנו למסווגת ביותר. ויש עוד לא מעט דוגמאות כאלה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שנית, ואני אומר זאת ללא כל ביסוס או הוכחה, אך הפאטצ'ים הללו יכולים לשמש גם כדיסאינפורמציה.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #86  
ישן 02-04-2008, 20:50
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
וכדי לשגע אותך עוד יותר...
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "למי שמסוקרן"

ה-Desert Prowler הוא פרויקט משנה/המשך של פרויקט בשם Prowler, כנראה של "לוקהיד מרטין"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נוסף לפאטץ' שמעסיק אותך יש שני פאטצ'ים נוספים המשוייכים לו. אחד דומה לזה שאתה מכיר, אך נוסף הכיתוב "Flight Test". השני שונה ומכיל רמזים נוספים. במסגרת ניסיונות החקירה שלך אני מציע לך לשים לב שהמשפט "Alone and Unafraid" משמש הרבה פעמים לתיאור כל-טיס המשמשים לסיור, לרבות כטב"מים.
הערכתי שלי היא כי מדובר בכטב"ם סיור נמוך שח"מ, שייתכן וכי בשנים האחרונות הוא הותאם לפעילות מזרח-תיכונית. ואגב, קיים כטב"ם גלוי המכונה פראולר, אך לא נראה שהוא קשור לפרויקט ה"שחור".


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodieנערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 02-04-2008 בשעה 21:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #95  
ישן 06-09-2008, 17:46
  galatia galatia אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.07.08
הודעות: 53
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

משום מה למרות שהתגובה האחרונה הייתה באפריל,הדף נמצא בעמוד הראשון.
מצטער אם עברתי על חוק כלשהו אבל יש לי מס' תמונות מעניינות

מקור:http://www.infomercantile.com/-/Nor...l_F-19A_Specter

קודם כל F-19,כביכול מתדלק:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.infomercantile.com/images/4/49/F-19-refueling.jpg]

זה לא מסתדר עם העיצוב הזה של הF-19:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fantastic-plastic.com/testors%20f-19%20front.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fantastic-plastic.com/TESTORS%20F-19%20REAR.jpg]

והנה צילום לוויני של הF-19,שוב לא מסתדר עם 2 העיצובים:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.infomercantile.com/images/a/a7/F-19s-at-Tuscon-AMARC-airplane-graveyard.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #98  
ישן 05-10-2008, 11:32
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
לא רק כלי-טיס...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

למרות שהדיון פה עוסק בכלי-טיס "שחורים" הרי, שבעקבות שיחה שהייתה לי עם עמית לנושא, הרי שחשבתי שיש מקום לציין שקיימים פרויקטים שחורים גם בתחום היבשה והים. אך בעוד שפרויקטים "שחורים" אוויריים מתייחסים, לא פעם, לכלי-טיס מסווגים, או ליחידות שמפעילות אותם, הרי שבצבא היבשה ובצי רוב הפרויקטים השחורים נוגעים לנושאים מודיעיניים.

במקרה של צבא היבשה, הקידומת של הפרויקטים המסווגים המרכזיים היא TRACTOR. בספר התקציב לשנת 2009 מופיעים מספר פרויקטים בקטגוריה זו, מרביתם כאלה שקיימים כבר יותר מעשור.

במקרה של הצי, יש מספר קידומות נפוצות לפרויקטים מסווגים ובהן RETRACT, CHALK ו-LINK.

יחד עם זאת חשוב לזכור שפרויקטים מסווגים במיוחד מופיעים בספר התקציב לא תחת שמות-קוד אלא תחת כותרות תמימות דוגמת "אספקת שירותים", "תחזוקה שוטפת" וכדומה. לרוב ניתן לזהות אותם לאור הסכומים החריגים המושקעים בהם. מסיבה זו בחלק הממקרים הסכומים עצמם מסווגים.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #99  
ישן 11-05-2009, 09:33
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.08.04
הודעות: 1,575
הקפצה - מעקב אחרי תקציבי פרויקטים "שחורים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

בדו"חות התקציב החדשים של משרד ההגנה ששוחררו זה מכבר ניתן לזוהת שינוי מדיניות ביחס לאיזכור פרויקטים מסווגים. במקום לציין כבעבר פרויקטים אלה תחת שמות-קוד או תיאורים סתמיים מצויינים כעת הפרויקטים השונים תחת שורה אחת של "פרויקטים מסווגים" שבה מופיע הסכום הכולל. לכן, מי שיינסה להמשיך ולעקוב אחרי תוכניות כמו 0207248F צפוי להתאכזב. מצד שני, אלה המתעניינים בסך התקציב הביטחוני המסווג של ארה"ב יישמחו לגלות שהם כבר לא צריכים לעמול קשה שכן העבודה כבר נעשתה, בשבילם, במידה רבה.
_____________________________________
"[Nuclear] war is unthinkable but not impossible, and therefore we must think about it" - Bernard Brodie


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #100  
ישן 28-07-2012, 00:27
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.08
הודעות: 4,322
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

הקפצה רצינית לרגל יציאת ספר חדש על Constant Peg מאת מי שהיה מפקדה הראשון של היחידה Col. Gaillard R. Peck.

הספר מהווה השלמה לספרו הראשון והמונומנטלי של Steve Davies על הפרוייקט שכבר נסקר בפתיל.

This book is the story of a group of military pioneers who were intent on using their experience and knowledge to develop a new training paradigm for fighter pilots. As a Vietnam veteran and Phantom F-4 pilot, Col. Gail Peck (call-sign "EVIL") had been disappointed with the level of training offered to US fighter pilots. He was determined to ensure that US fighter pilots were unbeatable in the air particularly against their Cold War adversaries flying the already legendary MiG fighter jets. Working with the support of General Hoyt S. Vandenberg, Jr., and under conditions of the upmost secrecy the CONSTANT PEG program was launched with Peck as the original "Red Eagle."

This fascinating unknown history was first revealed in Steve Davies' acclaimed Red Eagles: America's Secret MiGs but this book is the insider's perspective complete with never-before published anecdotes and photographs, revealing how Peck battled bureaucracy and skepticism to ultimately establish the premier fighter pilot training center. Along the way Peck explores many of the central questions surrounding the project: why did the combat Air Forces of the USA find themselves in need of a major revision in their approach to air-to-air combat training? How did they secretly build an airfield to clandestinely conduct air-to-air combat training using actual MiGs as the adversary training platforms? What was it like to be a Red Eagle pilot or maintainer and what were the major challenges they faced on a daily basis? What did the USA get out of the program in terms of a return on investment? Was it worth it and where do we go now?

Despite operating for a decade no single pilot ever revealed the secret nature of the training until the program was eventually declassified in 2006. Now for the first time we can read about what it felt like to build the airfields, source the MiG aircraft and finally take them to the skies above America itself all in the quest to establish the USAF as the premier fighter jet force the world over.

http://www.amazon.com/gp/product/18...&pf_rd_i=507846


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
"השגנו את מטרתינו בנחישות ובעוצמה שלא לאפשר לערבים המשוגעים האלה להשיג נשק גרעיני.
אנחנו לא חוששים מאותן 'נשמות טהורות',שכל התנינים בנהרות דרום-אפריקה לא יוכלו לספק להן די דמעות שיוכלו למחות את צביעותן,ובטוחני שאתה מבין אותנו היטב".

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.


נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 28-07-2012 בשעה 00:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #101  
ישן 26-02-2013, 14:36
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,857
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
בביוגרפיה הרשמית של ג'וזף לני, במהדורתה המקורית, נכתב כי הוא ערך טיסות בכורה בשני סוגים של כלי-טיס מסווגים בסוף שנות ה-90. בין המטוסים המופיעים ברשימת כלי-הטיס עליהםהוא טס מופיע הסימון YF-24. בגירסה עדכנית יותר של הביוגרפיה הוסר סימון זה.
להלן הקטע הרלוונטי משתי הגירסאות כפי שהופיעו באתר הרשמי של חיל-האוויר האמריקאי. למעלה המקורית ולמטה המתוקנת.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
כתבה חדשה בנושא ה YF-24 הכוללת מידע חדש מחיהא"א
http://www.flightglobal.com/blogs/t...er-a-yf-24.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #106  
ישן 26-02-2013, 23:20
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,712
יכול להיות
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אולי הבחור מוצב בבסיס עם טייסת פעילה, ואוהב לשמור על כושר מבצעי...? :)"

הוא מוצב ב 5 השנים האחרונות ברייט פטרסון, שזה אמנם מבסיסי הטיסה הגדולים בעולם מבחינת שטח ומסלולים (כל מי שביקר במוזיאון מכיר זאת) אבל בפועל המפלצת הזו מאוכלסת בהמון יחידות שירותים ומטה ורק ביחידת טיסה אחת - טייסת מילואים בודדת של C-17. הבחור אמנם טייס קרב בעברו אבל בביוגרפיה בכל זאת כתוב שיש לו גם שעות רב מנועיות כולל בהרקולס, ב C-17 ואפילו במפציצים. יתכן שמדי פעם מחליף את מדי השרד בסרבל טיסה ועולה על C-17 בדרך לקאבול/רמשטיין/אינצ'רליק/WHATEVER וצובר ככה את 100 השעות השנתיות שלו. בחהא"א אמנם אין הצ"ח כמו בחה"א שלנו בוודאי לא לגנרלים כך שזה נשמע לא סביר אבל לך תדע, אולי הוא קומבינטור נומרו אונו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #112  
ישן 04-11-2014, 19:32
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,712
מיג-29 - ממולדובה לארה"ב ב 1997 כדי למנוע הגעתם לאיראן...
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מיגים אמריקאים: אתר מומלץ"

הוזכר גם לעיל אבל הרחבה משמעותית כאן

The Truth About the MiG-29 - How U.S. intelligence services solved the mystery of a cold war killer.

http://www.airspacemag.com/military...g-29-180952403/

In the years since, the bits and bytes first assembled about the MiG-29 have resolved into a much clearer picture, in part because of the opportunity to examine the 21 Moldovan MiGs. Between October 20 and 27, 1997, the Fulcrums—14 frontline C models, six older A’s, and a single B two-seater—were disassembled in Moldova and the parts flown by C-17s to the national intelligence center in Dayton, where they were analyzed by the organization’s foreign materiel exploitation facility. What happened after that, NASIC isn’t saying. NASIC communications officer James Lunsford says, “We don’t want our adversaries to know what we know.” A few Fulcrums that could be made flyable probably went to Edwards Air Force Base in California for testing. At least one example found its way to Nevada’s Nellis Air Force Base Threat Training Facility, known within the service as the Petting Zoo. It displays a host of foreign-made hardware for budding intelligence professionals to examine. As for the rest of the airframes and associated parts: classified, except for one early A model that took the 10-minute trip from NASIC to the National Museum of the U.S. Air Force.

ה PETTING ZOO בנליס


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://thumbs.media.smithsonianmag.com//filer/32/0e/320e8023-7fce-45b9-b4c9-9a99b99e09ca/02r_sep2014_100604-f-0000x-001_live.jpg__600x0_q85_upscale.jpg]
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://thumbs.media.smithsonianmag.com//filer/e9/7c/e97cdde3-cb21-4051-93ff-ce6a06f1d7b9/02d_sep2014_mig29moldovatransport_live.jpg__600x0_q85_upscale.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://thumbs.media.smithsonianmag.com//filer/26/60/2660d2c3-763f-489d-9753-cddddee8c17c/02a_sep2014_sothamphoto_live.jpg__600x0_q85_upscale.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #114  
ישן 02-11-2013, 14:51
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 09.10.04
הודעות: 321
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

Israel loaned Soviet jets to US for testing in 1968’

By BENJI ROSEN
11/01/2013 03:03
'Guardian' reports declassified US documents reveal testing of MiG-21 obtained from Israel during Cold War at Area 51


Israel loaned Soviet jets to US for testing in 1968

'Guardian' reports declassified US documents reveal testing of MiG-21 obtained from Israel during Cold War at Area 51.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.jpost.com/HttpHandlers/ShowImage.ashx?id=229454&h=236&w=370]
MIG-21 aircraft Photo: REUTERS
The US “secretly acquired” a Soviet MiG-21 aircraft from Israel in 1968 and tested the fighter jet at the legendary Area 51, a US government facility in the Nevada desert, The Guardian reported this week.

The US government – which released the relevant documents on Tuesday – declassified them after George Washington University’s National Security Archive requested them through the Freedom of Information Act.

The documents revealed that Area 51, which in popular culture is a clandestine site for alien spacecrafts and extraterrestrials, was actually used by the US to test its aerial programs.

For one of the projects, Israel lent a Soviet MiG-21 to the US during the midst of the Cold War. According to the documents, compiled and edited by a senior fellow at the National Security Archive, Jeffrey T. Richelson, Israel obtained the aircraft after the Mossad arranged for a captain in the Iraqi air force to defect and land it on a base in northern Israel in August 1966.

Israel then loaned the plane to the US Air Force from January 1968 to April 1968.

http://www.jpost.com/Defense/Israel...-in-1968-330330

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #116  
ישן 28-03-2014, 14:22
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.08
הודעות: 4,322
כלי טיס לא מוכר נצפה מעל טקסס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מטוסים "שחורים" מאויישים של ארה"ב"

ביל סוויטמן מדווח ב Aviation Week על כלי טיס לא מוכר שצולם ע"י שני צלמים שונים גבוה מעל טקסס ב 10 במארס השנה.

http://www.aviationweek.com/Blogs.a...18-14d04d3ef6a1

להערכתו,מדובר בכלי טיס מאוייש ולא בכטב"מ.
יש לציין שתצפיות מהסוג הזה הן נדירות למדיי ומופיעות בממוצע אולי פעמיים-שלוש בעשור - וכשמדובר בכלי טייס מאויישים - אולי פעם בדור.
_____________________________________
"השגנו את מטרתינו בנחישות ובעוצמה שלא לאפשר לערבים המשוגעים האלה להשיג נשק גרעיני.
אנחנו לא חוששים מאותן 'נשמות טהורות',שכל התנינים בנהרות דרום-אפריקה לא יוכלו לספק להן די דמעות שיוכלו למחות את צביעותן,ובטוחני שאתה מבין אותנו היטב".

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.


נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 28-03-2014 בשעה 14:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #118  
ישן 28-03-2014, 15:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,857
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "כלי טיס לא מוכר נצפה מעל טקסס"

ביל סוויטמן המבקר הגדול של ה F-35 שחושב שיודע הכל ובינתיים פעם אחר פעם נופל על הפנים, אני לוקח בערבון מוגבל כל מה שהוא אומר.

הצילומים:
נתחיל עם העובדות המוצגות כאן (במידה והתאריכים מכוונים נכון):
- התמונה הצבעונית צולמה ב 10.3.14 בשעה 16:32
- תמונה ש"ל צולמה ב 11.3.14 בשעה 09:09

ביל טען ששתי התמונות צולמו באותו מעמד, אגב שתיהן גם עברו עיבוד מסויים בפוטושופ ומאחת נתוני ה EXIF הוסרו, למצלמת הש"ל חיישן מלוכלך (שני הכתמים בחלק העליון של התמונה).

המטוס:
שאלה הראשונית מה עושה מטוס מסווג מעל אמרילו? הרי יש לא מעט מקומות מבודדים לטוס בהם ולחיהא"א יש הרבה ניסיון בתחום פיתוח פרויקטים שחורים והם יודעים שיש לא מעט ספוטרים שעושים מארבים ומחכים לתמונות כאלה בעיקר במקומות מרוחקים, לא הגיוני שפרויקט שחור ייחשף כך באור יום מעל מקום יישוב.

נמשיך, פסי ההתעבות הגדולים מעידים על שני מנועים רבי עוצמה או ארבע מנועים, המטוס גדול מאד עם כנפי דלתא מה שמוביל למסקנה שזה סוג של מפציץ בסגנון ה B-2

פרויקט מפציץ העתיד LRS-B עדיין לא יצא, אז מה נשאר? לטעמי B-2 כששני מטוסים מלווים אותו, אולי עדות לניסוי חימוש כלשהוא או ניסוי שידרוג כלשהוא.

בכל מקרה יותר מאוחר אנבור קצת בסעיפי תקציב שונים על מנת לראות גודל הקצאות לפרויקטים מסווגים וההתפלגות שלהם לאורך שנים


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 28-03-2014 בשעה 16:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #119  
ישן 28-03-2014, 16:32
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.08
הודעות: 4,322
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ביל סוויטמן המבקר הגדול של ה..."

רואים בוודאות שלא מדובר ב B-2.
ישנם תקדימים לפרוייקטים שחורים שהוטסו באור יום ומעל מקומות מיושבים מבלי שנחשפו.
ה A-12 לדוגמא טס בנתיב חוצה מדינות בארה"ב מעל מקומות מיושבים בגובה רב מבלי שייחשף.
ואני משוכנע שכלי טיס נוספים שעוד לא נחשפו טסו באותו אופן.
_____________________________________
"השגנו את מטרתינו בנחישות ובעוצמה שלא לאפשר לערבים המשוגעים האלה להשיג נשק גרעיני.
אנחנו לא חוששים מאותן 'נשמות טהורות',שכל התנינים בנהרות דרום-אפריקה לא יוכלו לספק להן די דמעות שיוכלו למחות את צביעותן,ובטוחני שאתה מבין אותנו היטב".

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #120  
ישן 28-03-2014, 16:42
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,857
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "רואים בוודאות שלא מדובר ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
רואים בוודאות שלא מדובר ב B-2.
ישנם תקדימים לפרוייקטים שחורים שהוטסו באור יום ומעל מקומות מיושבים מבלי שנחשפו.
ה A-12 לדוגמא טס בנתיב חוצה מדינות בארה"ב מעל מקומות מיושבים בגובה רב מבלי שייחשף.
ואני משוכנע שכלי טיס נוספים שעוד לא נחשפו טסו באותו אופן.

אני מבין את הטענה שלך, משולש המטוס אכן שונה ממשולש ה B-2 כפי שאנחנו מכירים, אבל מי שמבין בצילומים יודע שבמרחקים כאלה זוויות הצילום ונתוני התאורה מעוותים הרבה דברים.
אגב, המשולש הזה מזכיר את המשולש של לא מעט כטב"מים עם מנועי סילון

מטוסים מסווגים אחרים טסו בעידן אחר בו לא היו מצלמות דיגיטליות עם חיישני FF ועדשות רבות עוצמה.
אגב, אחת התמונות צולמה בניקון D70 ועדשה 300 מ"מ, ציוד צילום די מוגבל וישן יחסית למה שספוטרים וצלמי תעופה משתמשים כיום


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 28-03-2014 בשעה 18:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #135  
ישן 30-03-2014, 01:01
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "..."

תודה. גם זה טיפה ארוך ומיגע וקשור אולי קצת בעקיפין (הם מדברים שם מהכיוון של הרווח בין המטוס לתחילת השובל והגורמים לו - לא באופן כללי על צורת השובל אבל בסדר).

אם אני מבין נכון אז אפשר להסיק מהתמונות שהתפרסמו שהמטוס טס מהר/נמוך/הפעיל מבערים או משהו דומה (שיצר הרבה חום).

על פניו אני לא בטוח שהוא טס נמוך - זה לא נראה נמוך במיוחד אם כי קשה לדעת כמובן (אני לא יודע עם מה צולם, איפה בדיוק, עם איזה עדשה וכו'). אם לא נמוך אז לפי הקישור שסיפקת זה צריך להיות מהר או חם - כמה מהר? לא ראיתי משהו שיכול לתת לנו ממש מושג מדויק יותר.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #141  
ישן 30-03-2014, 18:34
  yaari yaari אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.09.04
הודעות: 5,470
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "בלילה אפשר לראות גם לווינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
בלילה אפשר לראות גם לווינים בגובה 200 ק"מ ואת תחנת החלל הבינ"ל שמשייטת בגובה 400 ק"מ ולא גדולה בהרבה ממטוס נוסעים. מבחינת גודל וגובה אין בעיה, הכל עניין של קונטרסט ולדעת לאן להסתכל.

אל תשווה בכלל.
את הלוויינים ותחנת החלל ניתן לראות בעין רק כאשר הם מחזירים את אור השמש בלילה. אתה רואה רק נקודת אור ולא את צורת הלוויין או תחנת החלל (שאותה ניתן לראות בעזרת טלסקופ). כשם שאתה "מבחין" במטוס הטס מאוד גבוה בלילה בזמן שאתה רואה רק את הנורה שמאירה ממנו (שגודלה קטן מ 5 ס"מ).
בקישור: תמונה של תחנת החלל "ליד" הירח (לצערי אינני מוצא את שם הצלם הישראלי כדי לתת לו קרדיט לכן אני מעלה זאת כקישור). התמונה צולמה ביום. הצלם חובב האסטרונומיה ידע מתי בדיוק היא תחלוף במקום וצילם בעזרת טלסקופ.
https://2014-uploaded.fresh.co.il/2...30/67255877.jpg
כעת השווה את גודל התחנה לעומת הלועות שעל פני הירח ותבין שלא ניתן לראות אותה בעין, כפי שאינך רואה גם לועות הגדולים ממנה (שלא לדבר על לווינים שקטנים ממנה).

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 30-03-2014 בשעה 18:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #153  
ישן 20-04-2014, 13:01
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.08
הודעות: 4,322
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "תמונה נוספת של המטוס,שצולמה..."

ביל סוויטמן פנה לדוברות כנף 509 בבסיס ווייטמן שבמיזורי בבקשת הבהרה לגבי המטוס שנצפה מעל אמריליו ו-וויצ'יטה.
התשובה שקיבל,מעניינת;


"From: GREENE, JENNIFER D GS-07 USAF AFGSC 509 BW/PA Sent: Tuesday, March 25, 2014 2:00 PM To: Sweetman, Bill Cc: COOPER, JOHNM 1st LtUSAF AFGSC 509 BW/PA; GREENE, JENNIFER D GS-07 USAF AFGSC 509 BW/PA

Subject: Aircraft sighting

Sir,

I have spoken with our schedulers and the aircraft you saw was not a B-2 on the date and time in question. Thank you!

VeryRespectfully,

Jennifer Greene Director of Community Relations 509th Bomb Wing Public Affairs 509 Spirit Blvd. Suite 112 Whiteman AFB, MO 65"
_____________________________________
"השגנו את מטרתינו בנחישות ובעוצמה שלא לאפשר לערבים המשוגעים האלה להשיג נשק גרעיני.
אנחנו לא חוששים מאותן 'נשמות טהורות',שכל התנינים בנהרות דרום-אפריקה לא יוכלו לספק להן די דמעות שיוכלו למחות את צביעותן,ובטוחני שאתה מבין אותנו היטב".

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #159  
ישן 23-02-2015, 21:10
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,253
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי בזמ"ש שמתחילה ב "מה הקטע של ה"שפם" מקדימה?"

ציטוט:
Northrop began work in 1976 and was awarded a sole-source contract in 1977 for development of the BSAX aircraft. The BSAX aircraft, later known as TACIT BLUE, was unique in its approach to airborne radar integration, where the airplane was created around the radar instead of integrating a radar with an existing airframe. TACIT BLUE first flew in February 1982 and accumulated 135 flights (300-plus flight hours) over the next three years, often flying three to four flights weekly and on several occasions flying more than once a day. TACIT BLUE validated a number of innovative low observable developments and represented the first successful use of curved surfaces to achieve signature reduction instead of the two-dimensional approach employed on HAVE BLUE. The resulting aerodynamic benefit was instrumental in achieving lower drag and resultant higher speeds and longer endurance. According to the Air Force, “TACIT BLUE was one of the most successful technology demonstrator programs in Air Force history, meeting all program objectives and most low observable and sensor performance goals.” The program’s radar development also led to the E-8 Joint Surveillance Target Attack Radar System (Joint STARS).

מקור
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #160  
ישן 23-02-2015, 21:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,253
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי בזמ"ש שמתחילה ב "מה הקטע של ה"שפם" מקדימה?"

ציטוט:
Around the turn of the decade, Northrop had designed an aircraft that was so ugly that it had to be genius, and it was. Resembling a whale, including its blow-hole on top (the jet air intake!) the Tacit Blue was a marvel of function over form. Instead of using the faceted, almost diamond like approach to designing their stealth aircraft, as Lockheed had done a couple of years prior, Northrop engineers took a different approach, one of continuous curvatures, chined edges, and masked vulnerabilities. Much of this design philosophy was demanded by the “loiter” part of Tacit Blue’s mission requirements. The aircraft had to feature “all aspect stealth,” whereas an aircraft like the F-117 could be optimized for front and rear, or “coming and going” stealth aspects, as their mission was sneak inside a defense network, drop bombs, and high tail it out of danger. Tacit Blue had no such luxury as it would have to loiter for hours over enemy territory, and thus every angle would be susceptible to radar surveillance for prolonged periods of time. Tacit Blue’s rounded approach to stealth, known as curvilinear design, would be a massive development that would affect future stealth technology arguably more than the famous F-117′s “faceted” approach to masking radar signatures.

The Tacit Blue Weighed in at some 30,000lbs, measured around 55′X55′ and looking more like a motor-home than an aircraft. With a massive phased array radar, provided by Hughes, shoehorned into its boxcar fuselage, the ugly Whale was one unaerodynamic flying creature. It’s surfaces were so smooth that it almost took on a sculpted appearance. This does make some sense as one of its main designers actually sculpted its unique fascia while sitting on a park bench after being stumped on how to come up with a solution for DARPA’s BSAX challenge. By its very nature, Tacit Blue was a highly unstable design and thus had to utilize an advanced fly-wire-system similar to the one used on YF-16. Making the aircraft even more awkward, the design team utilized many parts from existing aircraft to minimize design time, complexity and cost. At a price tag of about $130,000,000 to build, with a total program cost of about $170,000,000, the Whale was an expensive ugly duckling, but it would pay for itself in spades over some 135 test flights between 1983 and 1985.

מקור
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:35

הדף נוצר ב 1.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר