לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2008, 16:50
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
תגובה לכתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי #roy# שמתחילה ב "עיניים בשמיים - הצצה נדירה לחמ"ל הלווינים של חיל המודיעין"

מספר דברים.
א.שהוא שאל אם הוא יכול לראות את אישתו הבנות ישר ענו והבחור הישר מבט מעלה
*האם בכתבה כזו רגישה הצנזורה הצבאית נמצאת באותו חדר ומנטרת את מה שנאמר?
*האם מתוך חשש לפגיעה בפרטיות הבחור הישר מבט לאיזה גורם מטעם הצנזורה והוא אישר שניתן לענות -שימו לב שהבנות ענו ישר והיו מרוכזות בדברים אחרים.

ב. משהו שסיקרן אותי - שהוא ניתח את מפת הקרב העתידית שבה הוא למעשה "מגלה" למפקד בשטח מה קורה מהעבר השני והתייחס ללוחמים האם התכוון "ל-לוחמים" (היחידה)? לא שאלה נקודה למחשבה בלבד.

זהו באופן כללי כתבה טובה לדעתי גם משדרת איזה סוג של מסר
מלבד זה המון כבוד לאנשי התעשייה שעמל כפם מציל חיים לא של אדם אחד של מדינה שלמה
מצד שני האמירה של אין חוק בחלל קצת מטומטמת לטעמי ואין בה טעם וריח מצטער.

לפורום עצמו אני חייב להגיד כי השבת הזו מצויינת דיונים ברמה גבוהה קטעי עיתונות וודיאו מענינים
המשיכו כך
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2008, 17:48
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי #roy# שמתחילה ב "עיניים בשמיים - הצצה נדירה לחמ"ל הלווינים של חיל המודיעין"

מתוך היכרות אישית עם "ילד" כמו אחד מאלה שבכתבה, אני מקווה שיש גם כמה מבוגרים שיכוונו את העשייה.
בסך הכל, הכתבה נראית כאילו היא בנויה להעביר מסר ל"פנים" (עם ישראל התעודדו!) וגם ל"חוץ" (ערבים\פרסים היזהרו לכם!).
הבאג היחידי שאני מוצא כאן הוא בכך שעד כמה שאני מבין, הגדרת המטרות של אויבינו איננה הגיונית ושקולה על פי אמות המידה המערביות של עלות-תועלת-דעת קהל.
לכן לא מובן לי למה ההתעקשות הישראלית להקרין מסרים מרתיעים על פי אמות המידה המערביות.

אנחנו לא מתכוננים למלחמה בבריטים או בצרפתים, אלא בערבים ובפרסים. מה כאן לא ברור?
בסעיף אויב- אין חדש.
בסעיף קרקע- אין שינוי.
בסעיף כוחותינו- עדיין מדובר רק בצה"ל.
בסעיף מודיעין- למרבה השמחה יש התפתחויות.
בסעיף זמן ומרחב- עוד לא נולד הב&^#^% שיעצור את הזמן, והמרחב הוא עדיין זה שאנחנו חיים בו, עם עזה ואירן.
בסעיף מזג אויר- באמת, עונות השנה מעט השתנו, אבל עדיין בכל שנה יש חורף וגם קיץ.

למה כל כך קשה ללמוד ולהסתגל לדרכי המחשבה של האויב? חסר אצלנו איך ללמוד ערבית?
אין אצלנו דוברי פרסית?

אוף.

נ.ב.
כל הכבוד לחברה מהפיתוח והייצור.
ברכות למשתמשים מצה"ל, מקווה בשביל עצמי שתוכיחו עצמכם ראויים לכלים האלה.
ב ה צ ל ח ה

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 22-03-2008, 22:15
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
כנראה שאני מבין קטן בל"פ

אם אם זו הכוונה מלבד רוממות הזקפה הלאומית, אני לא מבין בשביל מה היה טוב לשדר את הכתבה הזו. למה כל עם ישראל (וכמובן אחמד) צריכים לדעת מה היכולות של הלווינים ? למה אני צריך לדעת מיהם האנשים מאחור (אה, כן הסתרת הפרצופים מגוחכת) ? בשביל מה כל שטפון המידע הזה ? האם אויבינו יבהלו מזה ? האם אחמדניגאד לא ימשיך בתכנית הגרעין שלו ? ולמה המצרים צריכים לדעת שאנחנו עוקבים אחריהם (אם מישהו לא זיהה את תעלת סואץ) ?

בקיצור, אם אין פה מטרת ל"פ מאוד מהותית ... פשוט מיותר.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 23-03-2008, 07:25
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
לדעתי כתבה מעניינת ונותנת חומר למחשבה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אני בספק.. אנחנו אולי קרובים,..."

ובודאי מוטיבאציה למלשב"ים ,למשל , לרצות להתגייס ליחידה כזאת.

צילום מהחלל מותר ואינו מפר ריבונות של מדינות זרות.

אין צורך לסכן טייסים שיטוסו מעל שטח האויב. ואין צורך לסכן חיי סוכנים.

ניתן להגיע למידע ולנתחו ללא סיכון חיילנו ובקלות רבה . זהו הישג אדיר.

בזמנו נאמר שהיינו זקוקים לפולארד ,שנמק שנים רבות בכלא האמריקאי,בכדי לקבל

תמונות לווין של הכור העיראקי "אוסיראק ". בכדי לתכנן את תקיפת הכור והשמדתו.

אני חושב שישראל הינה מעצמה בשטח הלווינות. הלווינים קלים מאוד כ 400 קילו

ומשוכללים מאוד . רובם אופטיים ולאחרונה גם לווין (ששוגר מהודו ) ה"רואה " בכל

תנאי מזג אוויר וגם בחושך באמצעות ראדאר .SAR . תמונות לווין חיוניות בכדי

לטווח טילים למטרות אסטרטגיות במדינות אויב.
ישן 23-03-2008, 09:27
  nomade nomade אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לא סתם הראו נתיבי חליפה, ממש..."

freedom_fighter - התפקיד העיקרי של הלווין הוא לצלם שטחים מרוחקים , ולהעביר מודיעין מעודכן ל"מקבלי ההחלטות". אין שום עניין שכלי כל-כך חזק יעביר תמונת מצב לאיזה מ"פ . מה שכן , בקרב בסדר גודל של מספר אוגדות ( בתוואי סורי אני מניח שזה רלוונטי יותר ) אני בטוח שתמונת מצב על כמות הטנקים שנמצאת 100 ק"מ מאיתנו תהיה רלוונטית ומעניינת למנהלי הקרב .
בעידן שבו השאיפה היא שלכל מג"ד תהיה גישה למל"ט , לא צריך לווין בשביל זה . יש לנו מספיק דרכים להפיק תמונת מודיעין מעודכנת בלי להשתמש בלווין .

מה שלא אהבתי בכתבה -
כמו בהרבה דברים שנועדו להעצים את תחושת הגאווה באמצעות חשיפת יכולות הצבא , גם כאן לדעתי עברו את הגבול . למה הירדנים , שיש לנו איתם הסכם שלום יציב ויחסי שכנות טובים , צריכים לדעת שאנחנו מצלמים מטרות בשטחם ?? במה זה עוזר , למה זה טוב , למה זה צריך לקרות , מי מרוויח מזה ? אלה שאלות שלא הצנזורה ולא עורך חדשות ערוץ 2 חשבו עליהם .
ישן 25-02-2013, 10:57
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Amit_r שמתחילה ב "הייתי במודיעין אבל ללא כל קשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Amit_r
הייתי במודיעין אבל ללא כל קשר ליחידה הנ"ל, ובאמת שאין לי שמץ של מושג לגבי פעילותה בשוטף, הכתבה הזאת עשתה לי בחילה..

זו אפילו לא הייתה כתבת "רעל" שמיועדת לעודד מלשבים להגיע לשם..

בוא נגיד, שאפילו האויב הדביל ביותר שאין לו שום כלי לנתח מידע טכני / מבצעי / לוגיסטי מתוך הכתבה יכול להבין דבר מאד פשוט ובסגנון הזה :

"או קי, חברה של משמרת ערב קשב אלי , עד עכשיו לא הקפדנו על כל הנהלים כי לא היינו בטוחים עד כמה מתקדמים הלווינים של צה"ל אבל ראיתם מה הציונים יכולים לעשות אז מעכשיו תשתדלו ל...XXX XXXXXX XXXXXX , וגם XXXXXXXXX וכמובן לא לשכוח XXXXXXXXX כי יכול להיות שהם גם יכולים ל XXXXXXXXXX ו XXXXX .. סבבה ? , מומתאז .."

את יכולת הניתוח והכתיבה המופלאה הזו רכשת בעת השירות במודיעין?

יש מספר סיבות לא קטן לשידור כתבות מסוג זה, ואני מניח שאינך מבין את כולן.

במאמר מוסגר - כמעט כמו המוני התגובות "אל תזלזלו באיראנים-תראו מה קרה ביום כיפור", כך גם שפע המילים הנשפך כאן בנושא "למה שידרו/הראו/חשפו/איפה הצנזורה/מה עם ביטחון שדה/ב"מ/לאן נגיע עם ההפקרות הזו".

הבנו, מספיק. את התגובות הללו אפשר לשמור למקרים שמצדיקים אותן. (שלא לדבר על העובדה שאתה מתרעם ומגיב לחשיפה תקשורתית מוזמנת על ידי המערכת ומאושרת ברמות הבכירות ביותר , ולא, אין הכוונה רק לצנזורית הצבאית הראשית. ובמקרה הנוכחי, כתבה ששודרה לפני כחמש שנים).

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 25-02-2013 בשעה 10:59.
ישן 25-02-2013, 15:24
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
לא כולם מטומטמים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "ואתה כמובן יודע מה היו..."

אבל גם לא כולם שם גאוני הדור... אחרי מלחמת לבנון השנייה היו לא מעט שתהו במה תרמה ההצמדה המוגזמת של כתבים לכל מיני יחידות כאילו מדובר במינימום בקורפוס השלישי בדרכו לבגדד, מדוע כל שיחה בין מג"ד למח"ט צריכה לככב כמעט בזמן אמת בפריים טיים ובמה תרמה החשיפה המיותרת של מפקדים, אמצעים ויחידות לאורך המלחמה כולה... כגודל הכשלון במלחמה, כגודל החשיפה המוגזמת והמיותרת במהלכה ואחריה, לטמטם את הציבור באינספור כתבות על אינספור יכולות ולקנות שקט ואמון....

ממש חשוב לדעת שדווקא מגלן היא זו שהובילה את מבצע נערי החוף באמת כיצד ילך הציבור הישראלי לישון בלילה מבלי לדעת זאת... ממש חשוב להכניס כתב קשקשן לצוללת מבצעית באמת כיצד ילך הציבור הישראלי לישון בלילה מבלי לדעת זאת... ממש חשוף לדעת שטיל מסוים שנמצא בשירות רבע מאה יכול לטוס כך וכך ולעשות כך וכך. את מי זה משרת? את אגודת בוני הדגמים? את בני הדודים בליטאני? שכל אחד ישאל את עצמו האם זה תרם לבטחון ישראל והאם אפשר לחיות בלי זה.

בעשור האחרון חשפו בצורה יזומה יחידות רבות בכל הזרועות שעשרות שנים נסתרו מעיני הציבור היריעה קצרה מהלזכיר את כולן וכל זאת למה? בעיקר על מזבח התחרות הפרועה בין אמצעי התקשורת השונים, שלצערנו גם דוברי צה"ל וערוצי התקשורת הצבאיים נוטלים בה חלק ולעתים אף מובילים אותה... כל זאת לצד החלשות (דרמטית) של מוסד הצנזורה הצבאית, השת"פ בינו ובין ערוצי התקשורת המסחריים ובעיקר החלשות אכיפת החוקים הנוגעים בדבר. לפני 30 שנה בחורה כמו ענת קם הייתה מבלה לפחות 15 שנים מאחורי סורג ובריח, היום בג"ץ (!!!) מקצר לה רבע (!!!). לפני 30 שנה חשיפת עוקפת צא"פ של ידיעה על אסיר בטחוני הייתה מובילה לסגירת עיתון לשבוע. היום? זבביר.
ישן 25-02-2013, 18:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Amit_r]הייתי במודיעין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
יש מספר סיבות לא קטן לשידור כתבות מסוג זה, ואני מניח שאינך מבין את כולן.

במאמר מוסגר - כמעט כמו המוני התגובות "אל תזלזלו באיראנים-תראו מה קרה ביום כיפור", כך גם שפע המילים הנשפך כאן בנושא "למה שידרו/הראו/חשפו/איפה הצנזורה/מה עם ביטחון שדה/ב"מ/לאן נגיע עם ההפקרות הזו".

הבנו, מספיק. את התגובות הללו אפשר לשמור למקרים שמצדיקים אותן. (שלא לדבר על העובדה שאתה מתרעם ומגיב לחשיפה תקשורתית מוזמנת על ידי המערכת ומאושרת ברמות הבכירות ביותר , ולא, אין הכוונה רק לצנזורית הצבאית הראשית. ובמקרה הנוכחי, כתבה ששודרה לפני כחמש שנים).
מה דעתך על התגובות באשכול העבר הזה?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר