לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2008, 20:50
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "~ יום ירושלים ~"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
כנערה, יום ירושלים היה בעיני יום חג ישראלי, כמעט כמו יום העצמאות. מלא דגלי ישראל, שיחות על ירושלים, הריקודגלים (שהצטרפתי אליו רק כשהגעתי לאולפנה)... המון אדם.
אבל כשנחשפתי יותר לציבור החילוני, גיליתי פתאום שרבים לא מודעים לקיומו של יום ירושלים (שלא לדבר על קיומה של ירושלים עצמה...), ובוודאי לא חוגגים אותו. בכלל, רוב החילונים ששאלתי על הנושא, ענו שהיו בירושלים פעמים ספורות (לפעמים רק פעם אחת - בבר מצווה) בירושלים.

גם אתם נתקלתם בתופעה הזו? למה אתם חושבים שהגענו למצב כזה?

וגם - איך חגגתם השנה את יום ירושלים? (אני אישית בחרישה, ולא את השדה החקלאי שלי...)

לא מפתיעה אותי התופעה הזאת.
הסטטיסטיקה אומרת שילד ישראלי יגיע לניו יורק לפני שיגיע לירושלים, ושרוב חיילי צה''ל מעולם לא ביקרו בירושלים.

אני לא חוגג את יום ירושלים, המציין את שחרור העיר לאחר מלחמת ששת הימים.
מהסיבה הפשוטה שירושלים עדיין כבושה בידי האויב.
אסור לנו להתפלל בהר הבית- לב ארץ ישראל.
איפה השחרור פה??

אבל זה כבר מתקרב לפוליטיקה..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

חזרה לפורום
ישן 03-06-2008, 09:31
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
כנערה, יום ירושלים היה בעיני יום חג ישראלי, כמעט כמו יום העצמאות. מלא דגלי ישראל, שיחות על ירושלים, הריקודגלים (שהצטרפתי אליו רק כשהגעתי לאולפנה)... המון אדם.
אבל כשנחשפתי יותר לציבור החילוני, גיליתי פתאום שרבים לא מודעים לקיומו של יום ירושלים (שלא לדבר על קיומה של ירושלים עצמה...), ובוודאי לא חוגגים אותו. בכלל, רוב החילונים ששאלתי על הנושא, ענו שהיו בירושלים פעמים ספורות (לפעמים רק פעם אחת - בבר מצווה) בירושלים.

גם אתם נתקלתם בתופעה הזו? למה אתם חושבים שהגענו למצב כזה?

וגם - איך חגגתם השנה את יום ירושלים? (אני אישית בחרישה, ולא את השדה החקלאי שלי...)

כי אין להם קשר רגשי לירושלים...אישית כשהתקרבתי אתמול לכותל להתפלל מנחה זאת היתה אחת התפילות שהתפללתי הכי בכוונה וברגש
היה אתמול חזק (הייתי בירושלים) הלכנו לירושלים כל אחד הלך למקום אחר (אני ועוד כמה הלכנו ישר לכותל) וחזרנו בערך ב1 וחצי 2 הביתה (נו טוב,הסעות של בני עקיבא)

חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 08:43
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אחי ממש לא התכוונתי להעליב"

אני לא אענה במקום עמרי, אבל כן, יש קשר רגשי לירושלים. הידיעה שטמונה בעיר הזאת היסטוריה של 6000 שנה, ומתוכה לעם שלי יש חלק ב-3000, היא מאד משמעותית עבורי. היכולת לגעת באבנים שנשרפו עם חורבן הבית, הידיעה שזה המקום בו הלכו אבות אבותי, כאן קרה השבר התיאולוגי הגדול בהיסטוריה (התפלגות הנצרות מהיהדות) ובעצם - זהו ערש התרבות שלי. אמנם אני לא אדם דתי במובן של אמונה ושמירת מצוות - אבל אני ללא כל ספק חלק מהעם והתרבות היהודית. ככזאת - יש לי קשר רגשי לעיר שרבים כל כך נכספו אליה והתגעגעו אליה. אולי לי תפילה בכותל לא עושה מה שהיא עושה לך, אבל להסתובב בעיר העתיקה, לחוות את הקולות המראות והריחות, צורת הבניה הכל כך ייחודית והמרקם החברתי הכל כך עדין וגם סתם להסתובב במרכז העיר החילוני יותר, לשבת על וופל בבאבט או לאכול בשונקה - מקומות ייחודיים לעיר, עושה לי את זה.
אלו גם חלק מהסיבות שאת החמש שנים הראשונות של החיים האקדמיים שלי בחרתי לבלות בירושלים....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 03-06-2008, 10:36
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06

בגלל שאת שנת השרות שלי עשיתי בירושלים, לא יצא לי לפגוש אנשים שאין להם מודעות ליום הזה.
אני לא מספיק מכירה את ההיסטוריה של אירועי היום הזה, אבל אתמול חשבתי שזה שעושים את הריקודגלים - שנראה לי שהוא האירוע הגדול ביותר שמתקיים ביום ירושלים (או לפחות זה שחוסמים בגללו הכי הרבה כבישים מרכזיים), ביום ירושלים עצמו (בשונה מצעדת ההתיישבות, שבה משתתפים גם חילונים והיא מתקיימת יום לפני או אחרי יום ירושלים), אולי פוגע בתדמית של יום ירושלים כיום לאומי, ומנכס אותו לציבור הדתי לאומי בלבד.
ד"א, למרות שאני לא שישיסטית, הלכתי לריקודגלים וכרגיל נהניתי מאוד. גם אני התחלתי ללכת אליו רק כשהגעתי לאולפנא. ואני דווקא לא הולכת רק כדי לפגוש אנשים (אני לא מאלה שמכירים את כל הדתיים בארץ).

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר