לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם אתם בעד חוק הקמת המאגר הביומטרי בישראל?
כן, אומרים שזה יעזור למנוע פשע 22 46.81%
לא! זו פלישה לפרטיות של מליוני אזרחים שומרי חוק. 25 53.19%
מצביעים: 47. אינך רשאי להצביע בסקר זה

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2008, 00:04
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני חושב שענית לו תשובה..."

ציטוט:
(כן... אני יודע שאני מגזים. אתם לא צריכים להגיד לי את זה. זה רק כדי להמחיש את הרעיון)

האבסורד הנורא הוא שאתה בכלל לא מגזים, זו המציאות שמוגזמת,
כבר עכשיו בארה"ב רצה תוכנית שבה מי שיחבר את המיזוג שלו בבית למערכת שנשלטת ע"י לווין יקבל הנחה במחירי החשמל,
שוב הכל כדי להיות "יותר ירוקים", שזה הטרנד החדש שמאכילה אותנו התקשורת (מעניין שבכל העולם בבת אחת התגייסו לקידום "הסביבה").

הרי המטרה היא שליטה באנשים, לכן כבר עכשיו יש תוכניות בארה"ב לחייב תיוג "צריכת פחמן" על כל מכונית,
מסים על "צריכת פחמן וחמצן", לכן הממשלה רוצה לקבוע מה תהיה הטמפרטורה שלך בבית, והכל ארוז
באריזה גלובאלית יפה מאוד של להיות "ירוקים", מעניין מאוד שפתאום ב 3 שנים האחרונות גלובוס שלם
באופן סימולטני כמעט, קיבל על עצמו להיות "ירוק", אלא שאנשים לא מבינים דבר פשוט:
הדרך הכי טובה לגרום למישהו לעשות את מה שאתה רוצה, זה לגרום לו לחשוב שזה רעיון שלו,
וזה פשוט מאוד איך שהתאטרון בובות הזה מתנהל - זה לא שאיכות הסביבה היא בעיה לא אמיתית,
אלא פשוט שנלקחו אלמנטים שקריים כמו "התחממות גלובאלית" והושתלו לנו בהפצצות של כתבות, "ספיישלים", סרטים וכו'..

מושגים כמו פחמן דו חמצני הפכו להיות מושגים גסים, אומרים לנו שפליטת פחמן דו חמצני היא הרסנית ליקום,
כשבעצם פחמן דו חמצני הוא הכרחי לקיום חיים על כדוה"א, אבל למי זה משנה בעצם, כשבסוף המטרה היא אחת
לגרום לנו לטוס פחות, לסוע פחות, לשלם על כל אנרגיה שנרצה לצרוך - ובעקרון לקבע אותנו בגבולות מחייה שיוצבו לנו.

אין לי ספק שלא רחוק היום שיהיו מגבלות על טיסה לכל אדם, ויהיה קנס למי שיחרוג מצריכת דלק מסויימת בחודש,
זה כבר עכשיו הצעת חוק שרצה באנגליה, ואנשים כמו תמיד לא מתעניינים לא חוקרים - אין להם מושג, ומסיבה טובה - יש סביב זה דומיה תקשורתית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2008, 11:05
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אני מתנגד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "דיון בנושא הקמת מאגר מידע ביומטרי של אזרחי ישראל"

למרות שזה גם נראה בעל יתרונות-עזרה למשטרה, עזרה במניעת פשיעה ומניעת פיגועים וכו.'

אבל אני חושב שזה לא טוב שיש כל כך הרבה כוח למקום אחד. במקום לעצור את הפשיעה, שיקחו מצדי את הכסף ויגדילו לשוטרים את המשכורת וככה ישנו את דרישות הקבלה לדרישות יותר גבוהות וישפרו את רמת כוח האדם.
זו סוג של עבירה על חוק בסיסי של הדמוקרטיה ולכן אני מתנגד. לדעתי אם רוצים שזה יעבור בשקט, אפשר להחליט שכל מי שנעצר בתחנת משטרה ולכל האסירים הקיימים עושים את זה. ואם יש גם אזרחים שמוכנים מרצונם אז גם הם יכולים לעשות את זה(זה-להיכנס למאגר המידע,לתת טביעות אצבע).

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 08-08-2008 בשעה 11:08.
ישן 09-08-2008, 21:46
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
החלטה קשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "דיון בנושא הקמת מאגר מידע ביומטרי של אזרחי ישראל"

לדעתי, החוק שלעצמו הוא חוק טוב, נכון והכרחי.
הבעייתיות מבחינתי היא רק ברמה של הסיכוי שגורמים עוינים (ואני מתכוון באמת עוינים) יפרצו אליו.
ושמדברים על החוק בהקשר של המדינה שלו, זה יוצר באופן טבעי קונוטציה שלילית כי אם המשטרה לא מסוגלת למנוע מדברים שהרבה יותר מסובך לפרוץ אותם, אז איך המאגר הזה יישמר?
אם היו מבטיחים לי שרמת ההגנה על המאגר תהיה כמו ששומרים לא יודע על מה, משהו ברמה צבאית של סודי ביותר, או לא יודע, משהו בסגנון של אבטחת נתונים של FBI, הייתי הרבה יותר רגוע.
מצד שני גניבת זהות, למרות שלא קוראים על זה בעיתון כול יום זה לא עניין של מה בכך.
ההחלטה, שוב, קשה מאוד, אבל אני תומך בו, ביתרון של זרת, אם אפשר לציין.

ישן 10-08-2008, 04:43
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ברמת העיקרון, אני בעד. כל דבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
כל דבר שיעזור למגר פשע במדינה הזו - אני בעד, גם אם זה אומר שאני צריך לשלם קצת בשביל זה.

אתה יודע מה יעזור למגר את הפשע?! יעזור אם המשטרה תחליט להתחיל לעבוד כמו שצריך- זה מאוד יעזור.
למשטרה יש עכשיו את כל הכלים להפיל את משפחות הפשע. מאגר של טביעות אצבע ותווי פנים לא יעזור להם ליעל את עבודתם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אבל אם הם רציניים בנוגע לזה, וזה יעזור אחת ולתמיד לחסל את משפחות הפשע שרק עושות צחוק ממערכת החוק שלנו - אני בעד.

משפחות הפשע עושות צחוק ממערכת החוק. והמשטרה עושה צחוק מאיתנו (האזרחים הפשוטים). זו מין לולאה משעשעת כזאת- מצחיק להביט מהצד איך משפחות הפשע עושות צחוק מהממסד, והממסד עושה צחוק מאיתנו.
ישן 10-08-2008, 05:13
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אפשר לראות מגמת עשייה..."

מתן אתה נשאב לספין שקרי וטפשי, אבל אם מישהו כמו פרופסור וקצין רפואה במיל יכול - אז אתה בחברה טובה
אבל זה לא משנה את העובדה שזה קישקוש, זה בדיחה - יש פה רק אג'נדה אחת והיא להרגיל אותך בצורה פבלונית
לחשוב להתנהג ולהרגיש כמו עבד, כמו אדם נחות - מיום ליום בני אדם מורגלים לעבור יותר ויותר סוגי השפלה,
זו הנדסה חברתית כדי להרגיל אותך להיות כנוע וצייתן, וזה עובד משהו משהו...

אין שום צורך בזיהוי ביומטרי כדי למנוע זיופים, אבל הם רוצים את המידע הזה, הם כל כך רוצים אותו,
הם יודעים שכל זכות שנוותר עליה לא תחזור אלינו לעולם, ברגע שהמידע הביומטרי הזה יכנס למערכת הוא שם לתמיד,
אי אפשר לבטל, להחליף, להתחרט לשנות - זה עד המוות, זה באמת משהו שאתה כל כך שש לתרום לאנשים
שמדי יום משקרים לך, עובדים עליך, גוזלים אותך - ועוד אחרי זה צוחקים עליך כשהמצלמות כבות?..
ישן 10-08-2008, 05:27
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מתן אתה נשאב לספין שקרי..."

השאלה הכי חשובה היא, האם באמת יש לנו מה להסתיר?
או שהרצון שלנו לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, גדול מקבלת ההכנעה שצריך גם לשלם על דברים לפעמים?

גם כשאתה גולש באינטרנט, אתה מספק את כתובתך לכל בעל אתר שיחפוץ בכך. כל בעל אתר יכול לעשות עם המידע הזה מה שהוא רוצה כולל דברים שיגרמו לך נזק, ואתה עושה את זה מבלי להסס. אתה תלחץ על כל לינק שיפתה אותך או יראה לך מעניין מבלי להבין ש'האח הגדול' צופה בך.
כמובן, שכולנו כבר מרק צפרדעים והתרגלנו (הורגלנו?) לתת הרבה כדי לקבל קצת. ייתכן ואני תמים ושאני עיוור עם שתי עיניים מכוסות, בתוך חדר חשוך ואטום, בשעת לילה... וכי אני לא רואה מה שקורה ממש מתחת לאף שלי.

ממה אתה מפחד? שיתרחש התרחיש של minority report (עם הקטע הזה שהמצלמות מזהות אותך כשאתה נכנס לבנייני ממשלה או סתם הולך ברחוב)?

ישן 10-08-2008, 05:42
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "השאלה הכי חשובה היא, האם באמת..."

האם אתה מוכן לחשוף לכל אחד באינטרנט מה המספר תעודת זהות שלך?
ציטוט:
ממה אתה מפחד? שיתרחש התרחיש של minority report (עם הקטע הזה שהמצלמות מזהות אותך כשאתה נכנס לבנייני ממשלה או סתם הולך ברחוב)?

כן, ושלא יהיה לך ספק - זה רוקם עור וגידים כבר עכשיו..

ציטוט:
השאלה הכי חשובה היא, האם באמת יש לנו מה להסתיר?

אין דבר כזה שאין מה להסתיר, לכולם יש מה להסתיר,
אם אני בעל תעודת יושר - אדם שלא ביצע עבירה מימיו,
מדוע אני צריך להתהלך עירום כשכל המידע עליי, כולל טביעות אצבע ופנים נסחרות בשוק הפתוח?
למה? כי זה יבזה אותי, וכשמבזים אדם, כשרומסים את הכבוד שלו שלב שלב,
ככה מחנכים אותו שהוא נחות יותר ממה שהוא באמת, שהוא שווה פחות ממה שהוא באמת.
זה נקרא הנדסה חברתית, וזה אחד הכלים המועדפים על המושכים בחוטים. יש ניסוי מצויין שעשתה ניצולת שואה בנושא,
היא חילקה כיתת ילדים לשניים, חלק אחד לבש סרט כחול והשני סרט אדום,
והכחולים קיבלו ממנה רק שבחים ובאדומים היא רק גערה כל הזמן,
לכחולים היה מותר לעשות דברים שלאדומים היה אסור, בסופו של יום הילדים עם הסרטים האדומים
העידו שהם הרגישו פחות טובים מהילדים הכחולים, ושהם פחות חכמים או איכותיים,
הם לא חייכו, פניהם היו נפולות, הם לא התעמתו עם הילדים הכחולים אלא עשו מה שהם אמרו להם וניסו לא להפריע להם.
אלה אותם ילדים שבתחילת היום היו כולם בני אותה כיתה, אני אנסה למצוא סרטון לניסוי הזה.

הנדסה חברתית זה לא משהו חדש, זה קיים מאז ומעולם - וזה מפחיד עד כמה שזה עובד טוב...

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 10-08-2008 בשעה 05:52.
ישן 10-08-2008, 05:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "האם אתה מוכן לחשוף לכל אחד..."

מי שיהיה מספיק חכם, יוכל לדעת את מספר הזהות שלי לפי כתובת IP.
דוגרי, לא כזה בלאגן (במיוחד כשזה באמת אני שמשלם על האינטרנט פה, ולא אבא שלי, למרות שגם אם היו מוצאים את המספר שלו, היו מוצאים גם את שלי מיד אחריו באותה הקלות).

עריכה: ארג! ערכת
אולי זה באמת רוקם עור וגידים (הקטע ממינוריטי ריפורט)... לא יודע... אם כן זה באמת די קריפי.

בקשר להנדסה אזרחית - מה המטרה הסופית של מי שמושך בחוטים.
ומיהו אותו 'מושך בחוטים'? אני יודע שאתה לא מתכוון לנשיא המדינה, לא לראש הממשלה, לא לראש המוסד או השב"כ - הרי כולם אנשים שבאים והולכים ומתחלים כל הזמן... מי הכי יהנה מזה (מלבד ההאקר שמצא פרצות במערכות האבטחה של מחשבי המדינה)?

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 10-08-2008 בשעה 05:54.
ישן 10-08-2008, 06:12
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני בכוונה שאלתי כגולש רגיל,..."

זו תיאוריה שלמה. מדוע משפחות פשע, שיודעים בדיוק מי הן, מה העסקים שלהן, איפה הן גרות וזה וזה... לא נעצרות ולא מחוסלות מיידית (אפילו אם צריך להביא לבתים שלהם ימ"מ או פלוגת גבעתי)?
גישה אחת אומרת שהמשפחות כל כך מתוחכמות, שהמשטרה לא מצליחה לייצר ראיות מספיק איכותיות כדי לכלוא אותן לתמיד.
גישה שניה אומרת, שהמשטרה לא מעוניינת לחסל איתן את החשבון. ולא משנה איזה 'סיוע חוקי' או איזה משנה תוקף חדש היא תקבל - זה לא ישנה דבר.

אם המקרה השני הוא אכן הנכון, יבוא יום והציבור הזועם יבוא חשבון עם המושחטים. אני באמת מאמין שכאשר המצב יגיע להיות פה ממש גרוע, תהיה אנרכיה שתגרום להרבה מאוד סדר.

ישן 10-08-2008, 06:18
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זו תיאוריה שלמה. מדוע משפחות..."

ציטוט:
אם המקרה השני הוא אכן הנכון, יבוא יום והציבור הזועם יבוא חשבון עם המושחטים.

לא הוא לא, כי עד שיגיע היום הזה, הציבור יהיה עדר שמסומן ביומטרית, מצולם בכל מקום,
שפוף ומושפל ע"י המשטרה עם מעצרים מגוחכים, בלי זכות לשאת נשק, בלי זכות להקים אמצעי תקשורת עצמאיים, בלי זכות ועוד זכות ועוד זכות.

ההנדסה החברתית הזו נועדה בדיוק כדי למנוע ציבור זועם, ואם בתקופה הזו אנשים לא יתעוררו - כך יהיה,
כבר היום אתה יכול לראות איך השיטה עובדת, אנשים לא מתגייסים לצבא, אדישים כלפי המדינה,
פיגועים חולפים לנו ליד האוזן בין משחק כדורגל לפרק של הדוגמניות, כבר 8 שנים שתוקפים אותנו בטילים
גם על זה כבר בקושי מדווחים, ההתנייה, ההרגלה לכך שאנחנו חסרי אונים נועדה בדיוק לשם כך.
ישן 10-08-2008, 05:35
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "המדינה טוענת ומציגה תוכנית..."

ציטוט:
המדינה טוענת ומציגה תוכנית שתשפר את רמת החיים של האזרח כתוצאה מהמהלך.
האונס לא יכול ולא מתכוון להציע לנאנסת שום שיפור במצב החיים שלה. כאשר אנס אונס, הוא חושב (אם אפשר להגדיר את זה כך) רק על עצמו, וגם אז, רק ברגע המיידי בלבד.

ברוב מקרי האונס מדובר בהכרות עם האנס, והאנס מפתה את האיש ע"י הבטחה להטיב עימה איכשהו,
וגם כאן כמו באונס העומדים מאחורי היוזמה חושבים רק על עצמם ועל הצורך שלהם לשלוט עלינו האזרחים הקטנים כמה שיותר.

ציטוט:
אני יכול להסכים עם המהלך או לא להסכים עם המהלך ואני יכול להביע את דעתי ולהשפיע על כך בזכות כוחי במדינה דמוקרטית.

זה הדבר הכי עצוב בעיניי, אשליית הדמוקרטיה, האמונה הזו שאנחנו באמת אדונים לעצמנו,
"אנו נמליך את המלך ואנו נפיל אותו כשיסרח", ההיסטוריה תוכיח שההפך הגמור הוא הנכון, והמלכים שלנו הם רק בובות על חוט.
ישן 10-08-2008, 05:48
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]המדינה טוענת ומציגה..."

מי שמתיימר לשלוט באזרחים הוא בסך הכל בעל תפקיד כלשהו.
לא משפחת פשע, לא מלך שיעביר בירושה את כוחו לבניו והם לבניהם וכן הלאה... היום זה יוסי, ומחר זה דני.
מי שמסכים למהלך הזה מקבל על עצמו באופן אישי את הדבר הזה, וגם על ילדיו, אישתו ונכדיו...
זה לא שיהיה אדם אחד ממש גדול ומפחיד שישלוט בכולם כמו על בובות עם חוט.

אם אתה ממש מפחד מכל המערכת הדיגיטלית, אתה יכול לחיות כמו ג'ון קונור, לרדת למחתרת, לבטל את רשיון הנהיגה שלך, לבטל את חשבונות הבנק, להפסיק לעבוד במקום עבודה שמשלם עליך ביטוח לאומי וכו' וכו'.
עם גישה מספיקה לבסיסי הנתונים של המשרדים הממשלתיים אני כבר יכול לדעת עליך הכל - כולל מה קרה בפעם האחרונה שביקרת בבית-חולים או תרמת דם, מה יש לך בדם... עזוב יודע איפה אתה גר ואיזה אוטו יש לך וכמה אתה נוסע בחודש, אני יודע כמה כסף יש לך בבנק, אני יודע מה אתה אוהב לקנות בכסף שלך (בהנחה שאתה משתמש כמו 99% מהאנשים בכרטיס אשראי), אני יודע כמה שעות ביום אתה גולש בפרש או בכלל מבלה מול האינטרנט...

אני חושב שאתה צריך להיות הרבה יותר מוטרד מהמידע שכבר יש 'להם' מאשר המידע הזה שיתן להם... לא יודע מה... מה זה באמת כבר יתן להם, מלבד האפשרות להצליב מידע עם פושעים וללכוד אותם?

(וואי! רבע לשבע בבוקר ויש אוויר כל כך קריר, נקי וכיפי פה בקיבוץ... אני יוצא ל 5 דקות החוצה להתענג על הדבר המושלם הזה, שבקרוב מאוד יהפוך ל 40 מעלות בצל... חבל שאי אפשר לצלם את התחושה הנעימה הזו).

ישן 11-08-2008, 14:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "יש פה יותר מבן אדם אחד שמתנגד..."

כמו בכל דבר, ברגע שיש מי שינצל את הכוח שלו לרעה - זה פסול, אבל בשביל זה לא צריך מאגר ביומטרי.
החברה הנאורה שלנו נתנה סמכויות לאנשים שנקראים 'שוטרים' כדי לעצור ברחוב אנשים ולבדוק כל מיני דברים עליהם... האם הם אזרחי המדינה או אולי שוהים בלתי חוקיים... האם יש לך רשיון נהיגה בזמן שאתה נוהג ברכב כלשהו... האם אתה שיכור, האם יש לך מה לחפש באמצע הלילה כשאתה משוטט לך ברחבי העיר...

אתה נותן כוח לאנשים שנקראים 'שופטים' כדי לקבוע מי אשם ומי לא אשם במשפט בו אתה נתבע או תובע... אתה נותן כוח לבנאדם לשלוח אדם אחר לכלא, או לחנון אדם מהכלא.

אתה נותן כוח לממשלה לקבוע אילו מיסים ומה יהיה גבהם שתשלם.
אתה נותן לצבא רשות לגייס אותך, ואתה נותן למפקד שלך את האפשרות לתת לך פקודות שאותן עליך לבצע אחרת - בלאגן...

אתה נותן הרבה מאוד כוח להרבה מאוד אנשים, מתוך אמונה שהם יעשו את תפקידם בצורה הכי טובה ולא ישתמשו בכוחם לרעה. ברגע שיש שוטר שסרח, שופט מושחט או מפקד חלאה, אשר מנצלים את כוחם לצרכיהם האישיים - זו בעיה, ואותו אדם שעושה את זה צריך לבוא על דינו ולהוקיע אותו מעמדת כוח במערכת.

לא משנה איזה 'חוקים' נוספים יכפו עליך, במידה וישמרו אותם כמו שצריך ולא ינצלו לרעה, אין לאזרח התמים ממה לחשוש.
חובבי תיאוריות קונספירציה רוצים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. להיות עם ולהרגיש בלי.
מצד אחד שהמדינה לא תדע שום דבר על המעשים שלנו. שלא יהיה תיעוד שבכלל היינו קיימים במדינה הזו.
אבל מצד שני, כשמחפשים פושע מסוכן, אז מבחינתם להצליב מיקום ע"י רשת סלולרית, להוכיח עסקים לא כשרים ע"י בדיקת חשבונות בנק וחיפוש בבית של העבריין - זה לגיטימי.
איך אפשר גם וגם?

ישן 11-08-2008, 17:16
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כמו בכל דבר, ברגע שיש מי..."

אני מסכים איתך מילה במילה.
זוכר שאמרתי לך בהודעה למעלה, שלמשטרה יש היום מספיק כלים כדי לתפוס פושעים, והם אינם צריכים מאגר ביומטרי של כל המדינה בשביל זה?
כרגע אתה איששת את מה שאמרתי. ציינת כל כך הרבה כלים שנמצאים היום בידי רשויות החוק, אבל עדיין הם רוצים עוד ועוד מזכויותינו בטענה שהם צריכים עוד כוח או חופש פעולה.

בעולם, שבו חיים בני אדם נורמטיביים, יש גבולות מאוד ברורים שלא חוצים אותם. כיום המשטרה לא יכולה להכריח נחקר לבצע בדיקת פוליגרף, כי אז הם יחצו את אחד מאותם גבולות שאני מדבר עליהם. לפי דעתי, בדיקת פוליגרף נותנת את המענה הכי מהיר בחקירות, אז למה לא מכריחים את הנחקרים לבצע את הבדיקה? דרישת מידע ביומטרי זה גם חציית גבולות, ביחוד כאשר הם מאיימים על האזרח בשנה מאסר.

בוא נהיה הגיוניים... במציאות לא כל האמצעיים כשרים (כמו שאוהבים להגיד בסרטים). מיגור הפשע זה משהו מבורך, אך בתנאי שזה יעשה בין גבולות ההגיון.

לסיום אני רוצה לשאול אותך שאלה בכנות. אחרי כל מה שכתבת בהודעה, אתה באמת חושב שלמאגר מידע ביומטרי יהיה אפקט כלשהו על התיפקוד של רשויות החוק?

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 11-08-2008 בשעה 17:24.
ישן 11-08-2008, 17:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני מסכים איתך מילה..."

אני בכלל לא יודע איך זה יעזור.
מבחינתי מדובר בעוד כלי למניעת פשיעה. אני לא יודע איך ישתמשו בו, והאם אפשר לקבל את האינפורמציה הזו בשיטה אחרת.
זה בכלל לא משנה, הנקודה היא שתמיד יהיה מי שיתנגד.
לפני כמה שנים עבר חוק שמחייב אדם שמפקיד כסף לחשבון שלא שלו, להזדהות.
בעבר, לא היה דיווח על הפקדות של כספים והיום הכל מתועד. האח הגדול מסתכל לך בחשבון בנק?
זו פשוט היתה דרך להקשות על מלביני ההון ועסקאות פשיעה.

אם יעצור אותי כל יום שוטר בדרך ללימודים או לעבודה כדי לבדוק לי את תוקף רשיון הנהיגה שלי ואני יודע שזה יוריד לחלוטין את מי שנוהג שלא כחוק או ללא רשיון - אני מוכן.
אני מוכן כל יום שיורידו אותי מהכביש למשך 5 דקות כדי שיוודאו בכל יום שאותו הרשיון נהיגה שהם ראו אתמול, חוקי ובתוקף. מצידי שיבדקו גם אם יש ברשותי ברכב חולצה צהובה זוהרת וביטוח חובה. לא אכפת לי - יש לי הכל. שיבדקו כמה שהם רוצים.
מצידי שיציפו את הכבישים בניידות שבודקות מהירות נסיעה. אם זה יגרום ל 0% תאונות דרכים, שיעשו את זה. לא אכפת לי.

מה שקורה במציאות של היום, שיש כל כך הרבה שאסור לעשות או שאי אפשר לעשות - זה פרצה למי שרוצה לעשות דברים שאסור - לעשות.

ישן 11-08-2008, 17:37
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני מסכים איתך מילה..."

אני בכלל לא יודע איך זה יעזור.
מבחינתי מדובר בעוד כלי למניעת פשיעה. אני לא יודע איך ישתמשו בו, והאם אפשר לקבל את האינפורמציה הזו בשיטה אחרת.
זה בכלל לא משנה, הנקודה היא שתמיד יהיה מי שיתנגד.
לפני כמה שנים עבר חוק שמחייב אדם שמפקיד כסף לחשבון שלא שלו, להזדהות.
בעבר, לא היה דיווח על הפקדות של כספים והיום הכל מתועד. האח הגדול מסתכל לך בחשבון בנק?
זו פשוט היתה דרך להקשות על מלביני ההון ועסקאות פשיעה.

אם יעצור אותי כל יום שוטר בדרך ללימודים או לעבודה כדי לבדוק לי את תוקף רשיון הנהיגה שלי ואני יודע שזה יוריד לחלוטין את מי שנוהג שלא כחוק או ללא רשיון - אני מוכן.
אני מוכן כל יום שיורידו אותי מהכביש למשך 5 דקות כדי שיוודאו בכל יום שאותו הרשיון נהיגה שהם ראו אתמול, חוקי ובתוקף. מצידי שיבדקו גם אם יש ברשותי ברכב חולצה צהובה זוהרת וביטוח חובה. לא אכפת לי - יש לי הכל. שיבדקו כמה שהם רוצים.
מצידי שיציפו את הכבישים בניידות שבודקות מהירות נסיעה. אם זה יגרום ל 0% תאונות דרכים, שיעשו את זה. לא אכפת לי.

מה שקורה במציאות של היום, שיש כל כך הרבה שאסור לעשות או שאי אפשר לעשות - זה פרצה למי שרוצה לעשות דברים שאסור - לעשות.

ישן 13-08-2008, 08:20
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אבל זה מידע חיצוני
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה רגשני בדיוק? אני לא מבין..."

צילום פנים וטביעת אצבע הם מידע חיצוני - אין פה שום פלישה לפרטיות שלך או לקיחת דגימה מתוך הגוף.
אם הוצאת תעודת זהות / דרכון / רשיון נהיגה הרי שכבר צילמו אותך.
אם התגייסת לצה"ל הרי שכבר נטלו את טביעת האצבע שלך.
אז איפה בדיוק הבעיה?

הטיעונים האחרים שלך, בכל הנוגע לשימוש לא ראוי במאגר המידע, ראויים בהחלט לדיון - וזו הנקודה שאתה צריך להדגיש, לא טיעונים רגשניים בנוסח "אוי, פולשים לפרטיות שלי!!!" כשפלישה שכזו לא מתרחשת, למעשה.
הטיעון "לא עשיתי כלום, לא הורשעתי בכלום? עזבו את הגוף שלי לעצמי!" מוביל, בעצם, לפירוקם של כל מאגרי המידע - לא עשיתי כלום, לא הורשעתי בכלום, מדוע שאצטלם לתעודת זהות? מדוע שאמסור את כתובתי, את מס' הזהות שלי (מדוע שבכלל יהיה לי מס' זהות?)?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 12-08-2008, 20:00
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "בינתיים, הטיעונים נגד המאגר הם רגשניים"

בינתיים הטיעונים של המתנגדים רגשניים (לטענתך).
אילו טיעונים יש לאלה שתומכים בהצעה? רוב הטיעונים ששמעתי היו: "זה לא מפריע לי, אז למה שאני אתנגד?!".
זאת בדיוק הבעיה בעולם כולו ובארץ. בכל פעם שיוצא כתב לשטח ומתחיל לשאול עוברי אורח שאלות בנושאים פוליטיים, הם עונים לכתב: "לא אכפת לי", "לא מעניין אותי", "לא מפריע לי" וכדומה.
יש אנשים שלא מפריע להם מה שהולך בעזה. יש אנשים שלא מפריע להם, שיכריחו אותם למסור מידע ביומטרי. יש גם את האנשים שכל מה שמטריד אותם זה יהודה לוי ונינט טייב.

יש לי שאלה- מה תעשה כאשר ידרשו ממך למסור את הקוד הגנטי שלך לטובת מאגר חסר תועלת? גם אז תגיד זה לא מפריע לי?

למה לא?! בוא נבחר כל ארבע שנים נציגים, וניתן להם לעשות בנו כרצונם בלי, שנתערב בהצעות חוק משונות. ניראה מה יקרה לאחר מכן.
ישן 13-08-2008, 09:55
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "א. כן, זה לא אמור להפריע..."

כבר הוכיחו שניתן לגנוב זהויות גם עם מגבלת טביעות האצבע.
אני לא בולע כל מה שהממשלה או הכנסת מאכילים אותי. בכנסת כל הזמן מחוקקים חוקים שמחזקים אותם ומחלישים את העם. למזלנו הכנסת שלנו עדיין חלשה והם מתחילים בקטן, כמו החוק האבסורדי הזה.

יש מדינות שבהן החוקים הם הרבה יותר מרחיקי לכת. איך ההנהגה שלהם הצליחה להרחיק לכת? זה הכל בזכות שאננות של אנשים כמוך.

יש מדינות שמחוקקות חוקים אשר מעודדים השבחת דורות, כמו בסינגפור. הם נותנים תמריצים לנישואים בין בני זוג שלשניהם יש השכלה גבוהה.
לא רחוק היום שבו יחוקקו חוק לסירוס כל הנכים, כדי שהם לא יתרבו חס וחלילה. הממשלה כמובן תטען שסירוס נכים זה טוב כי זה משפר את בריאותם, ואנחנו נאכל את הלוקש הזה.

אני אחזור על עצמי שוב כדי שזה יהיה כמה שיותר ברור. הממשלה שלנו כיום חלשה, בגלל זה היא מתחילה בהצעות חוק שפולשות לפרטיות בקטנה. יש מדינות ששיעבדו את האזרחים שלהם כבר מספיק טוב, אז הן מרשות לעצמן לחוקק חוקים יותר קיצוניים.
ישן 13-08-2008, 10:03
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "כבר הוכיחו שניתן לגנוב זהויות..."

מצוין, אל תבלע כל מה שהממשלה מאכילה אותך - כך צריך לנהוג אזרח שקול, שעיניו בראשו.
אבל אל תפסול כל דבר מראש, רק כי הוא בא מהשלטון. עם כל הביקורת שאפשר למתוח על הממשלה הזו - ואם אתה עוקב אחרי מה שאני כותב כאן בפורומים, אתה יודע שאיני חוסך שבטי מהממשלה הזו - יש לה גם החלטות נכונות. אחת מהן היא הקמתו של המאגר הזה.

סינגפור היא דוגמה מצויינת, שישראל צריכה לאמץ, ויפה שעה אחת קודם. החוקים שם אולי דרקוניים, אולי פוגעים בפרטיות, ואולי סינגפור היא לא מה שאתה תגדיר "דמוקרטיה" - אבל רואים תוצאות. יש לנו הרבה מה ללמוד מהמדינה הקטנה ההיא.

אני לא שאנן. רחוק מכך. אבל אני מבין שהיום אין יותר "פרטיות" (לפחות לא במונחים הארכאיים שאתם מתייחסים אליהם), ואני מבין שיש שיקולים חשובים יותר מהפרטיות הפרטית שלי (ושל שאר האזרחים), וכשאני שוקל את טובת הכלל מול טובת הפרט, הרי שטובת הכלל עדיפה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 10:39
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני לא פוסל כל דבר מראש. ההפך..."

אתה חוזר על טענתך שהמאגר הזה לא ימנע גניבת זהות - איך?
נכון שאם המאגר לא יהיה מוגן יוכלו לנצל אותו לרעה - אבל זה לא שונה מכל המאגרים שיש לנו היום, שחלקם מסתובבים ברשת, פרוצים לכל דורש. האם גם אותם יש למחוק ולפרק?
זה המצב, ידידי. בחרנו לחיות בחברה, והדבר דורש וויתורים מכל אחד מאיתנו. אתה יכול להתנתק מהחברה (ויש כאלה שעושים את זה - אחסוך ממך את דעתי על מי שנוהג כך...).

אם, לטענתך, ניתן לזייף בקלות מאגר מידע שכזה, ולזייף את טביעות האצבע שבו, הרי שהדבר מצדיק הקמתם של מאגרי מידע פולשניים עוד יותר (מאגר מידע המבוסס על ד.נ.א., למשל), ולא את פירוקם ומחיקתם.

הדרך היחידה העומדת בפניך לשמור על ה"פרטיות" שלך, במובנה הישן, היא להתנתק מהחברה (לא להחזיק תעודת זהות / דרכון / רשיון נהיגה, לא להתגייס לצבא, לא להחזיק חשבון בנק, בוודאי שלא כרטיס אשראי). מכיוון שלא נראה לי שאתה עד כדי כך מעוניין להגן על ה"פרטיות" שלך, הרי שאתה מודע בדיוק כמוני ש"פרטיות" אין לך. זהותך (רובה, אם לא כולה) נמצאת ברשת, זמינה להורדה.
אם משמעותו של המאגר הזה הוא שזהותי תוחזר אליי, ולא תהיה פרוצה לכל אחד שיחפוץ להשתמש בה למטרותיו, אני לא מסוגל להבין מה הבעיה.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 10:50
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה חוזר על טענתך שהמאגר הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
בחרנו לחיות בחברה, והדבר דורש וויתורים מכל אחד מאיתנו. אתה יכול להתנתק מהחברה (ויש כאלה שעושים את זה - אחסוך ממך את דעתי על מי שנוהג כך...).

אני שוב מסכים איתך שאנחנו חיים בחברה ואנחנו צריכים להקריב דברים.

בכל מקרה, אני אסביר לך למה אני מעדיף שיגנבו לי את תעודת הזהות או את פרטי חשבון הבנק. אני תמיד יכול לאפס פרטים מספריים כמו חשבון בנק, רשיון נהיגה וכדומה. אם פרטי הביולוגיים יגיעו לידי הציבור הרחב, זה יהיה הרבה יותר רציני.

אחרי שאמרתי לך שניתן בקלות לזייף טביעות אצבע במערכות ממוחשבות, אתה פתאום אומר לי שצריך להרחיב את הפלישה, ואולי להקים מאגר מידע גנטי. ומה לדעתך יקרה כאשר הקוד הגנטי שלנו יצא לרשת? אתה חושב שניתן לאפס את הקוד הגנטי שלנו?

אנשים יכולים לעשות הרבה יותר נזק עם מידע ביולוגי מאשר עם המידע המספרי השטחי הזה, שניתן לשנות או לאפס.
ישן 13-08-2008, 10:58
צלמית המשתמש של הפטריוט

אז בוא נוותר על מאגרי מידע, וזהו
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]בחרנו לחיות..."

המדינה לא תדע כלום על אזרחיה - ובכך תחדל מלהתקיים.

ואם עוד לא הבנת - צילום שלך וטביעת אצבעות שלך נמצאים כבר היום בידי המדינה, כך שאני לא מבין איך דברים ישתנו בעתיד.
הדרך היחידה להימנע מגניבת זהות (באופן מוחלט) היא לא להיות מחובר לכלום. האם עד כדי כך אתה מוכן להרחיק לכת במאמצים להגן על "פרטיותך"?
אם אפשר לזייף גם טביעות אצבעות, כיצד אתה מציע להילחם בגניבת זהות? מכיוון שזה לא "כוח עליון" (כמו מזג אוויר) לא מקובל עליי ש"אין מה לעשות". אם המאגר הביומטרי לא יפתור את הבעיה, מה כן יפתור?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 11:22
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני לא אומר "בוא נוותר על..."

אם מחר מישהו "יתלבש" על הזהות שלך, אתה עוד עלול לגלות כמה "קל" לשנות ולאפס את הפרטים הלא-ביומטריים שלך...
וחוץ מזה, אני לא חושב שאני הוא זה שצריך לשלם את המחיר על תופעת גניבת הזהות (לאפס את כל הנתונים שלי זה לא תהליך קל, פשוט, נוח או נעים - וחוץ מזה, איך מאפסים מס' זהות?). נכון, המשטרה צריכה לטפל בזה, אבל טיפול נקודתי בתופעה הוא כמו לייבש את הים בכפית.
המלחמה בגנבי הזהות (ובפשע באופן כללי) אינה שונה ממלחמה צבאית - גם כאן ישנו מירוץ טכנולוגי בנוסח "טיל נגד טיל נגד טיל", ומי שקופא על שמריו, נשאר מאחור ומפסיד.
הפתרון צריך להיות משולב - גם נחישות ודבקות במטרה של הצד הלוחם (משטרה ומערכת המשפט) וגם השתכללות טכנולוגית, שתקשה על העבריינים לגנוב את הזהות שלנו. המטרה היא לעשות להם את החיים קשים, ולא לנו.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 13-08-2008, 11:38
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אם מחר מישהו "יתלבש" על הזהות..."

ציטוט:
אם מחר מישהו "יתלבש" על הזהות שלך, אתה עוד עלול לגלות כמה "קל" לשנות ולאפס את הפרטים הלא-ביומטריים שלך...
וחוץ מזה, אני לא חושב שאני הוא זה שצריך לשלם את המחיר על תופעת גניבת הזהות (לאפס את כל הנתונים שלי זה לא תהליך קל, פשוט, נוח או נעים - וחוץ מזה, איך מאפסים מס' זהות?). נכון, המשטרה צריכה לטפל בזה, אבל טיפול נקודתי בתופעה הוא כמו לייבש את הים בכפית.

אני יודע שזה לא פשוט לשנות/לאפס פרטים מספריים. אני יודע שבפועל זה לוקח הרבה זמן וכרוך בהרבה אי נעימות, אבל לפחות אני יודע שאפשר לשנות אותם. בזמן שאת הפרטים הביומטריים אי אפשר לשנות.
ציטוט:
הפתרון צריך להיות משולב - גם נחישות ודבקות במטרה של הצד הלוחם (משטרה ומערכת המשפט) וגם השתכללות טכנולוגית, שתקשה על העבריינים לגנוב את הזהות שלנו. המטרה היא לעשות להם את החיים קשים, ולא לנו.

אני מאמין שאתה אומר את זה כי הידע הטכנולוגי שלך לא בשמים (זה לא במטרה להעליב. זה לא שהידע הטכנולוגי שלי טוב כל כך).
תלך לפורום תכנות ותשאל אותם מה קורה, כאשר מפתחים מערכות גדולות יותר? הם יענו לך "כאשר המערכת גדולה יותר, יש סבירות גבוהה יותר לבאגים, כלומר קראקרים יכולים להשתמש במערכת לרעה".
כך זה גם בחיים האמיתיים לצערי. ככל שיהיו יותר מאגרי מידע, כך המערכת תהיה יותר גדולה ויותר פריצה. גנבי הזהויות יוכלו להשתמש במבחר הגדול של מאגרי המידע כדי לגנוב זהויות.

תשאל את המתכנתים עוד שאלה. מתי מחליטים להוסיף מערכות חדשות לתוכנה, והם יענו לך "אחרי שוידאנו שכל המערכות הקיימות עובדות כמו שצריך, ומאובטחות כראוי".
כך זה גם צריך להיות עם מאגרי המידע. הממשלה קודם צריכה לדאוג שמאגרי המידע הנוכחיים מאובטחים מספיק, ורק אחר כך ליצור מאגרי מידע נוספים שיחזקו את המערכת ויחלישו את הפושעים.
המציאות היום אומרת שמאגרי המידע הנוכחיים לא מאובטחים מספיק, לכן גם מאגר המידע החדש לא יהיה מאובטח מספיק. אז למה ליצור עוד מאגר? כדי שגם הוא יפול בידי הפושעים?

עם הטכנולוגיה באה האחריות. אם לממשלה אין מספיק אחריות בשביל הטכנולוגיה, אז שלא ישתמשו בה, אלא ישתמשו בשיטה השמרנית- טיפול נקודתי.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 13-08-2008 בשעה 11:42.
ישן 13-08-2008, 12:05
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]אם מחר מישהו..."

אני, בניגוד אליך, לא חושב שחייו של פושע צריכים להיות קלים ונעימים, וחיי, כאזרח שומר חוק, צריכים להיות קשים ומסובכים. אני לא צריך להתרוצץ ולאפס נתונים וחשבונות, בעוד שהוא יכול, בלחיצת כפתור, לזייף מסמכים ותעודות ולקחת לו, כרצונו, את כל מה ששיך לי.
צריך להקשות עד כמה שניתן על כל עניין גניבת הזהות. את מה שיש היום (תעודת זהות, רשיון נהיגה, דרכון ושאר מסמכים) ניתן לזייף בקלות שלא תיאמן. לטפל נקודתית בעבריינים זה טוב, אבל זה לא מספיק. כל זמן שיהיה קל ופשוט טכנית לזייף זהות, התופעה הזו לא תצטמצם - גם אם המשטרה תפגין נחישות במאבק הזה.
אז מה אתה מציע? נמשיך לחיות עם אמצעי זיהוי שהם לא יותר מנייר מודפס? או שנשתכלל ונקשה על העבריינים במקום להקשות על האזרחים שומרי החוק?

נ.ב.
בהקשר הטכנולוגי - כן, אני מודה, הידע הטכנולוגי שלי לא בשמים.
אבל - האם אתה מכיר מערכת חסינה לחלוטין?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 14-08-2008, 11:49
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני, בניגוד אליך, לא חושב..."

ציטוט:
אני, בניגוד אליך, לא חושב שחייו של פושע צריכים להיות קלים ונעימים, וחיי, כאזרח שומר חוק, צריכים להיות קשים ומסובכים. אני לא צריך להתרוצץ ולאפס נתונים וחשבונות, בעוד שהוא יכול, בלחיצת כפתור, לזייף מסמכים ותעודות ולקחת לו, כרצונו, את כל מה ששיך לי.

אני אף פעם לא אמרתי שחייו של פושע צריכים להיות קלים ונעימים. אני אמרתי שצריך להקשות עליהם באמצעות אבטחת מאגרי המידע הקיימים. בנוסף לזה הסברתי לך שהוספת מאגר מידע נוסף רק יקל על גנבי זהויות. לטענתך אסור להקל על חייהם, אז בוא ותיצטרף למאבק, ותיתנגד למאגר נוסף (הרי הוא מקל על הפושעים).
ציטוט:
נ.ב.
בהקשר הטכנולוגי - כן, אני מודה, הידע הטכנולוגי שלי לא בשמים.
אבל - האם אתה מכיר מערכת חסינה לחלוטין?

אין היום מערכת חסינה לחלוטין. בדיוק בגלל הסיבה הזאת אני מתנגד בכל תוקף לטכנולגיה.
היום כל החנויות הוירטואליות פריצות, בגלל זה אני אף פעם לא קונה שום דבר ברשת. אני מעדיף לקנות ישירות מהחנות.

בהודעה הקודמת אני הסברתי לך- ככל שהטכנולוגיה מיתקדמת יותר, כך רמת הסיכון גבוהה יותר. למעשה אתה עושה לפושעים חיים קלים. אני אתן לך עכשיו דוגמה מהמציאות.

נצא מנקודת הנחנה שגנבו לי ארנק. אם איני מחזיק כרטיס אשראי, יצליחו לגנוב לי לכל היותר 2000 ש"ח.
במידה ואני מחזיק כרטיס אשראי (משהו טכנולוגי), אני בעצם מקל על הגנב. אני מאפשר לו לגנוב כמות כסף אדירה (תלוי במסגרת האשראי).

פעם שודדי הבנקים היו צריכים להתאמץ ולתכנן שוד מופתי מול האבטחה הכבדה של הבנק. היום, בעידן הטכנולוגיה המתקדמת, יש שתי אפשרויות לגנוב כסף מהבנק: 1. לפרוץ פיזית לבנק. 2. לגנוב דרך המחשב (גם אם זה נשמע לך לא יאומן, זה אפשרי!)

המציאות מוכיחה שהטכנולוגיה לא עוזרת למנוע פשיעה. היא רק סוללת דרכים נוספות לפושעים.
מאגר מידע נוסף יסלול דרך נוספת לגניבת זהויות. פעם הבאה שיהיה רצח, הרוצח יוכל לזייף טביעת אצבע שלי על האקדח (אחרי שהמאגר הזה ידלוף לרשת, זה יהיה קל מאוד לזייף טביעות אצבע).

במשרדי הממשלה יש כשל אדמניסטרטיבי. בגללם הזהות שלי רצה היום ברשת, וכל אפס יכול לברר עלי פרטים. הממשלה אומרת: "אנחנו צריכים יותר מידע עליכם כדי להגן עליכם מפני הפשיעה".
אני אומר בתגובה: "לא, אידיוטים, אתם צריכים לשמור יותר טוב על המידע האישי שלי. ככה אני אהיה מוגן מפני פושעים".

אני מוכיח לך שמאגר נוסף וטכנולוגיה מתקדמת אינם פיתרון לפשיעה. בשביל עוד מאגר?! בשביל מה זה טוב?!
ישן 14-08-2008, 13:13
  VCPA VCPA אינו מחובר  

אין לך מה להגיד, אז אתה מחליט להאשים אותי בטכנופוביה?
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אז אתה טכנופוב?"

אני ההפך הגמור מטכנופוב! אם הייתי טכנופוב, לא הייתי מצליח למצוא את הכשלים שקיימים בטכנולוגיה, וגם לא הייתי מצליח להסביר אותם.

אני בן אדם שיודע להשתמש בצד המועיל של הטכנולוגיה, ויודע להתרחק מהצדדים האפלים של הטכנולוגיה.
למשל אני משתמש עכשיו במחשב כדי לנהל דיון מועיל בפורום. לעומת זאת אני מתרחק מחנויות וירטואליות, כי אני יודע שקיים בהן סיכון לגניבה פרטים, כמו כרטיס אשראי.

עזוב עכשיו את השטויות האלה. העיקר שהצלחתי להוכיח לך שאין שום תועלת במאגר הזה. במקום לנסות להציג אותי באור שלילי בכל פעם (פעם אחת ניסית לטעון שאני אנרכיסט. אחרי זה ניסית לטעון שאני טכנופוב. מה השלב הבא?), תתמוך במאבק שלנו נגד המאגר חסר התועלת הזה.
ישן 14-08-2008, 13:59
צלמית המשתמש של הפטריוט

אתה טכנופוב, לפי הצהרתך
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אין לך מה להגיד, אז אתה מחליט להאשים אותי בטכנופוביה?"

לא המצאתי דבר - וכמובן, לא התכוונתי לפגוע אישית.

אתה מפחד מהטכנולוגיה, שפולשת לפרטיות שלך, מתנגד למאגרי מידע, שאיכשהו פוגעים שוב בפרטיות שלך - אז אתה גם טכנופוב וגם אנרכיסט.
אם אתה עד כדי כך חושש משיכלולי המאה ה-21, מדוע אינך מתנתק מהם?

יש תועלת רבה במאגר הזה, וההתנגדות ההיסטרית שלך ושל עמיתיך לקיומו רק מחזקת אצלי את התמיכה בו. זכותך המלאה להתנגד לו - כמו שהלודיסטים התנגדו לשיכלולי הטכנולוגיה בזמנם (רק אל תנקוט בשיטות שלהם... ). אבל, כתמיד, הקידמה מנצחת.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 18-08-2008, 19:37
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "ניסיון אחרון שלי לא להיות..."

בוא נגיד את זה ככה- מז"פ יודעים לעשות את עבודתם נאמנה גם בלי מאגרי דנ"א ובלי מאגרים של תצלומי שיניים. עד היום היו הרבה תאונות שבהן היה קשה לזהות גופה, ובכל זאת הצליחו לזהות תוך זמן קצר. למאגרים הפולשניים האלה אין שום ערך לטובת האזרח. עם זאת, יש להם ערך לטובת הממשלה. באמצעות המאגרים הללו הממשלה תיצבור כוח.

עד עכשיו אף אחד מאלה, שתומכים במאגר, לא הצליח להוכיח כיצד מאגר כזה יעזור לנו.
כל הטיעונים היסתכמו בכך: "נו אז מה?! גם בצבא לוקחים לך טביעת אצבע ודגימת דנ"א". בעיקרון בצבא גם קובעים מתי אני אוכל ומתי אני אשן. אתה רוצה שגם הממשלה תקבע מתי אתה תאכל ומתי תישן?
זה ידוע שהצבא מתנהג לחיילים כמו רכוש. כמו כן, בצבא אין דבר כזה שנקרא פרטיות. אז תעשו טובה... תפסיקו להשוות את הצבא לאזרחות.
ישן 19-08-2008, 11:43
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "שאלה"

גם ככה אני מכריח את עצמי להצביע, בהחלט הייתי מוותר על זכות הצבעה,
הבעיה האמיתית היא לא זכות הצבעה, הבעיה האמיתית היא הזכות לנהוג, לטוס,
לפתוח חשבון בנק, להתקבל לעבודה כעובד ציבור\מדינה, קבלת ביטוח לאומי וקצבאות שונות.

למשל לא ידעתי את זה עד לפני חודש, אבל מסתבר שכל מי שמקבל קצבאת ביטוח לאומי\השלמת הכנסה\אבטלה,
סורק כבר היום את טביעת האצבע שלו לצורך זיהוי, ושוב זה לא נעצר אצלנו - אלה מגמות שלא שטרית קבע,
אלא החברים בוועידות ה CFR, הבילדרברג וכו' - זו הסיבה שהרשיונות שלנו "מותאמים לסטנדרט האירופאי",
הכל זה מדיניות הטמעה שקובעים אותם קודקודי העולם, וההנחיות מורדות הלאה אל המדינות השונות, המנהיגים ולבסוף אל העם,
והדרך למכור את זה היא דרך התקשורת, רוב רובם של אוכלוסיית העולם מאמינה ונותרת צייתנית לטלוויזיה,
מה שהאיש היפה בחליפה אומר בקול סמכותי בטלוויזיה, זה מה שצריך לעשות - למה? כי זה בטלוויזיה אז זה חייב להיות לטובתנו...

לא מפסיק להדהים אותי, איך שככל שכמות האנשים שעליה אתה רוצה לשלוט גדלה ככה זה יותר קל לביצוע...
ישן 19-08-2008, 12:20
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "גם ככה אני מכריח את עצמי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
לא מפסיק להדהים אותי, איך שככל שכמות האנשים שעליה אתה רוצה לשלוט גדלה ככה זה יותר קל לביצוע...

אתה בעצמך אמרת באחת ההודעות, שמרגילים אותנו להיות כאלה.
אני אוסיף משהו שאמר טומי לפיד ז"ל "בן אדם לא נולד חופשי. צריך ללמד אותו להיות חופשי". זאת אמירה יפה ונכונה. הממשלה בעצם מנסה למנוע מהאזרח ללמוד מה זה חופש. בעלי הכוח בעולם מנסים להשתלט על המידע החופשי שקיים היום כדי, שאנחנו נפסיק ללמוד.
דנו פה על הנושא של אינטרנט2 (אינטרנט מימסדי). הממשלות ראו איזה נזק גרם להם האינטרנט הנוכחי, לכן החליטו ליזום את אינטרנט2 כדי להשתלט על מאגרי המידע בעולם. למנוע מאיתנו ללמוד יותר.

ידע=כוח. בעלי הכוח מנסים לרכז את כל הידע בידיהם (בין אם זה מאגרי מידע על האזרח ובין אם זה ידע פשוט) כדי לא לאבד את כוחם.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 19-08-2008 בשעה 12:24.
ישן 19-08-2008, 22:47

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "גם ככה אני מכריח את עצמי..."

אבל דווקא המדינה קוראת לך להצביע. אם יש אינטרס סמוי בזה, אז למה להצביע? הרי גם ככה אנחנו פשוט מקבלים תחלופת חרא צהוב בחרא שחור כול כמה שנים.
מה תגיד, מי שמצביע, משפיע? על מה? 60 שנה מצביעים פה כמו טמבלים ומתלהבים. אני שומע איך אנשים צועקים אחד על השני עם הפקה פקה שלהם, אהוד יעשה ככה, ביבי יעשה ככה, בלה בלה בלה, ושבאים ואומרים להם, מה השתנה מהקדנציה הקודמת, והם מתחילים להמציא תירוצים, זו הפוליטיקה, אז תשפיע.
אני מנסה להגיד שכול זה שטויות.

ישן 20-08-2008, 17:42

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "גם אם זה אמת, היכולת להצביע..."

העובדה שתחלופת המנהיגים שלנו לא משנה את המצב לטובה וכמעט תמיד מורידה את רמת החיים בארץ מראה שאם אתה קורא לזה לקבוע את עתידך, אז אולי עדיף שלא לקבוע אותו ולא להצביע.
ומה זה הרע לא במיעוטו, האם באמת ב-100 אחוז יהיה יותר גרוע אם לא תצביע?
שוב, אנשים אומרים אני אצביע ואשפיע ואז כמה חודשים אחר-כך "איזה רה"מ אדיוט, מושחת עבריין, אני אצביע עוד 3 שנים ל_____ (השלם את החסר) ואז יהיה יותר טוב, הוא יציל לנו את הכלכלה!" ואז בא מישהו יותר גרוע, אז מה עשית בזה.
מצד שני, זה לא יזיז לאף אחד בממשלה אם אף אחד לא יצביע, כמו שלא מזיז מעוד אלפי דברים אחרים.

ישן 22-08-2008, 13:29
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי zivbr שמתחילה ב "לאנס יש לך תעודת זהות? כי אם..."

הסברתי לך כבר את ההבדל בין תעודת זהות לבין תעודה עם מידע ביומטרי:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...230#post3024634

אם אתה מתעקש להמשיך ללכת עם הראש בקיר ולא להכיר בהבדל העצום בין מידע אינפורמטיבי לבין מידע ביולוגי, אז אני לא יודע מה להגיד לך...

פלישה לגוף של גבר אישה או ילד חפים מפשע ושומרי חוק, היא חציית קו אדום! היא תקדים מסוכן!
אם אתה רוצה לשעבד את עצמך שיהיה לך לבריאות, נראה מה יהיה הטיעון שלך שיבואו להזריק לך שבב זיהוי בעוד כמה שנים.

אני בטוח שתצהל מאושר, "אוי איזה יופי, לא צריך להסתובב יותר עם תעודות וכסף, רק מעבירים את היד בסורק"
כשאני רואה את העדר ההמוני והצייתן הזה, זה מזכיר לי את שנות ה 30 המוקדמות של גרמניה,
זה כל כך דומה שזה מפחיד, האמונה העיוורת הזו, חוסרת הנכונות להטיל ספק או לשאול שאלות...

מה אני אגיד לך, אם אתה מצפה להיות משועבד בשקיקה כזו,
אז יש לי חדשות טובות בשבילך, אתה הולך להיות מתויג ומסומן בדיוק כמו שאתה חפץ להיות.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 22-08-2008 בשעה 13:39.
ישן 22-08-2008, 17:41
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי zivbr שמתחילה ב "תעודת זהות אמורה לאשר את מי..."

ציטוט:
תעודת זהות אמורה לאשר את מי שאתה

כן, ולכן ישנה תמונה - או שאולי אתה מעדיף שנהיה כמו פרות שמסמנים באמצעות כתובת קעקע רותחת?

ציטוט:
(ואל תיילל על פי טבעת ואונס כי שוב אתה לא מסתובב עם ישבן חשוף אבל עם ידיים חשופות כך שכנראה לא כך אכפת לך).

חבל שאתה לא מכבד את האנשים שאתה מתדיין איתם, אחרת היית שם לב מי אומר מה, ולא מגיב לאדם אחד על דבריו של אחר.

ציטוט:
עוד דבר על פלישה לגוף - בכניסה לכל מיני מקומות בודקים את התיקים שלך ולפעמים אפילו עושים בדיקה גופנית(עד רמה מסויימת) על מנת לבדוק למשל שאין עליך נשק או חגורת נפץ למשל. האם אתה גם נגד סוג כזה של בדיקות?

אתה באמת משווה סריקה של גלאי מתכות לתיעוד ממצאים ביולוגים אישיים ושמירתם\מכירתם לחברות עסקיות?
אתה עד כדי כך לא מבין מהיא סריקה ביומטרית של נתוני גופך?
אתה עד כדי כל לא מבין את החומרה? חבל מאוד...
חבל מאוד שאין לך כבוד עצמי ועמוד שדרה לעמוד על כיבוד זכויות אדם הבסיסיות שלך.
ישן 22-08-2008, 18:06
  משתמש זכר zivbr zivbr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.05
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]תעודת זהות אמורה לאשר..."

אני לא מכבד את מי שמתדיין איתי כשהכיוון השני מעיר הערות פוגעניות כמו חוסר עמוד שדרה, חלק מעדר המוני וצייטן(למרות שאתה לא מכיר אותי) אז בבקשה, למה שאני אכבד אותו. בהרבה הודעות שלך אני רואה זילזול בצד שאיתו אתה מדבר.
אגב לא התבלבלתי בניכם אלא שניכם נמצאים כרגע באותה הדעה שכל חלק בגוף הוא זהה מבחינת הפרטיות שלו.

לדעתי צילום הפנים זהה ל"צילום" טביעות האצבע שלך. האם אתה תרגיש פגוע מזה שיצלמו לך את האצבע?

לגבי מכירת "ממצאים ביולוגים אישיים" - כמו שלא מוכרים תעודות זהות לחברות מסחריות אין סיבה שזה יקרה עם טביעות אצבע - למדינה אין סיבה לעשות את זה, תזכור שאתה בעצם חלק מהמדינה ואנשים כמוני וכמוך גם מייצגים אותה.

נערך לאחרונה ע"י zivbr בתאריך 22-08-2008 בשעה 18:10.
ישן 23-08-2008, 14:06

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אין לי כוונה חלילה לזלזל בך,..."

הדוגמא שהבאת מדגימה בעיקר את קלות הוצאת המידע ממך ואימות מידע מחברות שיש להן רישום עליך.

אם תשים לב מה שקרה הוא שהחברה הייתה צריכה להוציא את המידע מהמשפחה(כנראה כי זה יותר קל ודי בטוח שזהו המידע העדכני ביותר) בדרכים של התחזות. לא היה פה אקט של סחר במידע.
לגבי התוכנה שהם הציגו - החברה עצמה טוענת שהיא בעלת רשיון להחזיק בה ומכיוון שאני חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי שום מידע על התוכנה(למשל מי יכול להחזיק בה) אז אם יש להם רשיון אז הם כנראה זכאים להחזיק במידע הזה - בכל זאת החברה משמשת לגביה מטעם המדינה - ואם אין להם רשיון אז החברה תיקנס והבעלים שלה(או מי שהיה אחראי להשגת התוכנה) ישבו כנראה בכלא.
ישן 23-08-2008, 13:19
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי zivbr שמתחילה ב "מצד אחד אתה מזלזל בי ואומר..."

סוחרים במידע שלנו- ואנחנו שותקים
זה מאמר שמוכיח לך שסוחרים במידע שלנו. החלק המעניין הוא שניתפסו ביטוח לאומי ומס הכנסה- שני משרדים ממשלתיים.
הרשויות טוענות לתומתן שהפקידים הזוטרים הם אלה שמוסרים מידע, והם לא יכולים למנוע את זה.
כותב המאמר, נמרוד קוזלובסקי (מומחה לאבטחת מידע) מוכיח שאפשר לתפוס בקלות פקידים שסוחרים במידע שלנו.
הממשלה פשוט לא מוכנה להשתמש בטכנולוגיית אבטחת מידע, שקיימת היום בשוק הפרטי כמו בבנקים (שם אף פקיד לא מסוגל לעשות מעשה מושחת בלי להיתפס). במקום להתקין מערכות מתאימות הממשלה דורשת מאיתנו את טביעות האצבע ותווי הפנים.

להערכתי הממשלה בכוונה תחילה מאפשרת למערכות שלה להיות פריצות על מנת, שהיא תוכל לחלוב מאיתנו בכל פעם סוג מידע חדש. בעתיד נגיע למצב שהוא ידחפו לנו שבבים לגוף בטענה, שטביעות אצבע אינן מספיקות להן.

באשכול הזה היה לי דיון עם מישהו, שטען שהממשלה משתמשת בטכנולגיה נגד הפשיעה, ואני טענתי שהממשלה לא יודעת (או שיותר נכון להגיד "לא רוצה") להשתמש בטכנולוגיה בצורה הנכונה. כותב המאמר מחזק את עמדתי.
ישן 23-08-2008, 14:26

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "..."

ציטוט:
להערכתי הממשלה בכוונה תחילה מאפשרת למערכות שלה להיות פריצות על מנת, שהיא תוכל לחלוב מאיתנו בכל פעם סוג מידע חדש. בעתיד נגיע למצב שהוא ידחפו לנו שבבים לגוף בטענה, שטביעות אצבע אינן מספיקות להן.

סלח לי אבל אני לא אתייחס לטענה הקונספירטיבית, חסרת כל בסיס והמגוכחת הזו.

לגבי שאר ההודעה - מי שנתפס היו עובדים זוטרים בחברות ואותם אנשים משלמים על המעשים שלהם.
העניין של עובדים זוטרים שמנסים להרוויח כסף נוסף על חשבון הכוח שיש להם ימשיך לקרות כי יש אנשים מושחטים בכל מקום והמטרה היא לפקח עליהם כך שלא יהיה להם שווה לנצל את הכוח הזה.
ממה שאני רואה אתה מתנגד לשימוש בטביעות אצבע בגלל שהמדינה לא שומרת על המידע כמו שצריך לפי מה שאתה אומר. אז למה אתה מתנגד לטביעות אצבע ולא לפיקוח על המידע עצמו?
ישן 23-08-2008, 22:45
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי zivbr שמתחילה ב "[QUOTE] להערכתי הממשלה בכוונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivbr
סלח לי אבל אני לא אתייחס לטענה הקונספירטיבית, חסרת כל בסיס והמגוכחת הזו.

להזכירך אנחנו נמצאים בפורום תאוריות קשר (קונספירציות), אז אין שום מניעה להעלות השערות קונספירטיביות.
אני לא חושב שהטענה שלי חסרת בסיס. עצם העובדה, שמשרדי הממשלה לא מוכנים להשתדרג, מוכיח שלממשלה יש אינטרס סמוי להשאיר את המערכות פריצות לגורמים עויינים. הם משתמשים במשהו שנקרא אלמנט ההפחדה. הם בעצם אומרים לנו "ימשיכו לגנוב את פרטיכם, אם לא תספקו לנו את טביעות האצבע".
יש להם כרגע אפשרות למנוע גניבת זהויות ופרטים אישיים בלי להשתמש בטביעות האצבע שלנו, למה הם לא עושים את זה? למה? למה? למה? תענה לי על השאלה הפשוטה הזאת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivbr
לגבי שאר ההודעה - מי שנתפס היו עובדים זוטרים בחברות ואותם אנשים משלמים על המעשים שלהם.
העניין של עובדים זוטרים שמנסים להרוויח כסף נוסף על חשבון הכוח שיש להם ימשיך לקרות כי יש אנשים מושחטים בכל מקום והמטרה היא לפקח עליהם כך שלא יהיה להם שווה לנצל את הכוח הזה.

נכון, המטרה היא לפקח עליהם כדי שהם לא יוכלו לנצל את הכוח שיש להם. הבעיה היא שהמשרדים הממשלתיים לא משתמשים במערכות, שאמורות לפקח על הפקידים המושחתים. זה לא בעיה להשיג מערכות כאלה כי הן קיימות בשוק הפרטי, אז למה המשרדים הממשלתיים לא משתמשים במערכות האלה?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivbr
ממה שאני רואה אתה מתנגד לשימוש בטביעות אצבע בגלל שהמדינה לא שומרת על המידע כמו שצריך לפי מה שאתה אומר. אז למה אתה מתנגד לטביעות אצבע ולא לפיקוח על המידע עצמו?

אני מתנגד לשני הדברים יחד. אני מתנגד להקמת מידע ביומטרי של אזרחי ישראל. כמו כן אני כועס על הניהול הכושל של המשרדים הממשלתיים. הרי יש את הכלים למנוע שחיתויות, אבל הם לא משתמשים בכלים.

הם טוענים שמאגר ממשלתי של טביעות אצבע יעזור למנוע פשע. למען האמת זה שקר בוטה, זה לא יעזור למנוע פשע. לעומת זאת שדרוג המערכות הקיימות כן יעזור למנוע פשע. אם האינטרס שלהם היה למנוע גניבת זהויות ופרטים אישיים, הם היו עושים את מה שאני חושב שצריך לעשות מזמן- לשדרג מערכות.

זה ניראה כאילו לא קראת את המאמר במלואו.
ישן 25-08-2008, 21:42
  Uzbeki Uzbeki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07

כדי להחיות את הפורום ולהלהיט את הרוחות אני אתן לכם קישור לאתר שמסביר איך מזייפים טביעת אצבע

http://www.ccc.de/biometrie/fingera...xml?language=en

בעיקרון כל מה שצריך זה מדפסת לייזר, שקופית ניילון שלושה סוגים של דבק וקצת שומן בכדי לזייף טביעת אצבע.
זה נורא בעייתי ברגע שיש לך מישהו שרוצה להפליל אותך מתוך מניע פוליטי, נקמה, מעשה קונדס, כיסוי תחת או סתם שנאה אליך.
ברגע שטביעת אצבע של אדם נמצאה בזירת הפשע הוא ברוב המקרים יואשם.
כעת כשאני יודע באיזו קלות אפשר להפליל אותי אני נמנע מלתת טביעת אצבע למאגר ביומטרי של משרד הפנים מהחשש שזה ידלוף לרשת בקלות רבה מדי.
לצבא לדוגמא אני לא חושש לתת דגימה משום שהמאגר הצבאי שמור הרבה יותר טוב, אבל גם כאן יש בעיה כי סביר להניח שאת טביעות האצבע של האזרחים שיסרבו לתת דגימה למשרד הפנים הצבא יאלץ להוסיף למאגר האזרחי.

תתחילו לצעוק חבר'ה
ישן 01-10-2008, 18:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי idanmo שמתחילה ב "אהבל, התכוונתי מבחינה פלילית."

לאו דווקא אהבל, יש הגיון לא אהבלי בדברים שלו...
למשל, אני לא מחביא סמים בדירה שלי. באמת, אין לי פה סמים. אני לא מעשן סמים ולא מחזיק סמים.
אם תבוא אלי משטרה עם כלבים ותחפש סמים, היא לא תמצא.
היא תהפוך את הדירה שלי ולא תמצא כלום.
היא לא תביא עוזרת שתסדר בחזרה, זו תהיה העבודה שלי.

עכשיו, תחשוב שזה קורה לך פעם בשבוע, שבאים משטרה לחפש אצלך סמים...
אין לי מה להסתיר - באמת שלא... אבל בחייאת, זה ממש מציק!

אתה צריך להבין שאתה צריך להינות מהחופש שלך עד כמה שאתה יכול, ומצד שני אתה רוצה שלמשטרה תהיה אפשרות 'הצקה' לפושעים כדי שיהיה להם קל לתפוס אותם.
אז סיכמנו שהוא לא אהבל, אבל יש לנו פה בעיה... ככל שאתה כאזרח תהנה יותר מחירותך, כך יהיה קשה למשטרה לתפוס פושעים.
אם תהפוך את המשטרה לשליטים כל יכולים שיעשו מה שבזין שלהם, יהיה להם יותר קל לתפוס פושעים, אבל אתה קרוב לוודאי תרגיש כפושע בכל פעם שהם ירצו לעשות חיפוש אצלך בדירה (כי איזה מישהו שחתכת בכביש התלונן עליך שאתה סוחר בסמים, בשביל להחזיר לך).

ישן 01-10-2008, 18:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "אה-הא...,אבל תמיד יהיה אפשר..."

אתה דיברת על פלילי... אין לי עבירות פליליות... אני מבצע כל מיני עבירות אבל לא כאלו שיפתחו לי תיקים במשטרה עליהם (יש לי פה דו"ח חניה שקיבלתי השבוע כשחניתי בת"א. עוד לא שילמתי אותו.. .אני מתכוון ללכת לבטל אותו... זה אולי הדבר היחיד שימצאו פה).
לשתול זה אפשרי, אבל לא אם יש לי מצלמת ווידאו בדירה שמתעדת את כל המהלכים שלהם... יהיה להם מאוד מביך להסביר למה השוטר מוצא מכיס המעיל שלו שקית ירוקה / לבנה, שותל אותה בספה שלי ואז מוצא אותה...

DNA זה בעיה כי מדובר בבדיקה מאוד יקרה שאורכת הרבה זמן.
עדיף למצוא דברים בצורה יותר אינטלגנטית שדורשת פחות מאמצים טכנולוגיים.
כשאני מגיע לבנק ואני מבקש למשוך סכום כסף גדול מהחשבון שלי, הם מבקשים ממני תעודת זהות.
עכשיו, אם אני אשתמש באמצעי זיהוי כמו DNA, הבדיקה תקח הרבה מאוד זמן, ואני אצטרך לשלם עמלה מטורפת שתצדיק את הבדיקה הזו... קצת הזוי, לא?
מה אתה אומר על ססמא שרק אתה יודע אותה? כמו בהתחברות לחשבונות באתרי אינטרנט (כמו פרש)?
האם ססמא שכזו, היא לא משהו יותר חכם, זול בטירוף ואיכותי מאשר בדיקת DNA (שעם מספיק תחכום, גם אותה אפשר לזייף)?
תבין, המכונה היא טיפשה. היא עושה מה שאתה מגדיר לה לעשות והיא לא יודעת להסתכל שמאלה וימינה.
היא תתן לך פלט לא לפי מה שאתה 'מצפה' לקבל, אלא לפי מה שהוא הוגדרה לתת.
למשל, אם את בדיקת ה DNA יקחו תמיד מחלל הפה (רוק), אני יכול בצורה מתוחכמת כלשהי, לכסות את חלל הפה ע"י מבודד ולהשפריץ פנימה דגימות DNA של אדם אחר. הדגימה שתלקח ממני בבנק, תהיה של אותו אדם (אני סתם זורק משהו סטייל CSI, אני מאמין שהפושעים המתוחכמים ימצאו את הדרך לשכלל את זה)... המכונה תגיד שאני זה מי שאני מתחזה אליו ולפקיד בבנק לא תהיה שום סיבה לשאול אותי שאלות אישיות שרק אני אמור לדעת אותן מבלי להתבלבל...

סיסמאת מחשב זה דבר מאוד חזק מהסיבה שהיא מוצפנת כבר בבסיס הנתונים, בצורה חד-כיוונית (עם חיתוכים של ספרה עשרונית, כמובן). מה שאומר שרק אם אני אקיש את הססמא המדוייקת למחשב, הוא ידע אם אני צודק או לא צודק. אם אני שוכח את הססמא, אין אפשרות לבדוק מה היא בבסיס הנתונים כי היא מוצפנת. אם תקח את מחרוזת ההצפנה ותנסה להוציא ממנה את הססמא המקורית אתה לא יכול כי היא חד-כיוונית (כיוון שיש חיתוכים של הספרה העשרונית, אתה תקבל תוצאה לא נכונה).

בכל מקרה, אני רק מהנדס תוכנה בהתהוות... אני רחוק מלהיות מומחה למערכות האלה, אבל דע לך שזה הרבה יותר פשוט מבדיקות DNA והצפת המידע הזה לכל הציבור (הדלפה תהיה ב 100%).
ססמאות אפשר לשנות בכל רגע... את ה DNA שלך זה קצת יותר מסובך.

ישן 01-10-2008, 18:32
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי idanmo שמתחילה ב "אהבל, התכוונתי מבחינה פלילית."

תקשיב לי טוב "אהבל".
אני יודע טוב מאוד שהיתכוונת לפלילים. ההשוואה לאדם וחווה היתה כמו אלגוריה שאמורה ללמד אותך דבר או שניים.
שניהם היו ניבערים לפני שטעמו מהפרי. אחרי שהם קיבלו קצת תבונה, הם הבינו את משמעות הצנעה וכיסו את ערוותם.
כשאתה תיתקדם קצת באובולציה (אני מקווה שעברת את ההומוספיאנס), גם אתה תקבל קצת תבונה ותבין שהמידע הביומטרי שלנו נמצא בגבולות צנעת הפרט. רק מי שאני נותן לו אישור, רשאי לקבל את המידע הזה. הממשלה לא יכולה לאיים עלי בשנת מאסר משום שאני מסרב למסור מידע כזה.

אתה משחק אותה כמישהו שמבין בפלילים, ואתה אומר שיתפסו פושעים לאחר שיהיה מאגר כזה. צר לי לאכזב... פשוט יש לי תחושה שאין לך מושג בפלילים.
אני לא מומחה לקרימינולגיה, אבל למדתי כמה דברים חשובים במציאות היומיומית שאנו חיים בישראל ואפילו במציאות בעיר שלי באופן ספציפי.
ברגע שלממשלה יהיה מאגר של טביעות אצבע, היא תזמין כל שמוק שהיה בזירת הפשע לחקירה.
אתה יודע את מי היא לא תזמין לחקירה?! את הפושע האמיתי שהישתמש בכפפות, או שרף את האצבעות שלו (שיטה שכל נרקומן בן 12 משתמש בה כאשר הוא פורץ לבית).
למשטרה יש כיום מאגר של טביעות אצבע, שמכיל את טביעות האצבע של כל הפושעים שהיו אי פעם במעצר, ובכל זאת היא לא "מצליחה" לשים עליהם יד. אני אתן לך דוגמא מהעיר שלי.
בשנה הקודמת היו חילופי ירי לפחות פעמיים בין עבריינים במרכז העיר, אבל המשטרה לא שמה עליהם יד למרות, שהם ידעו בבירור מי הפושעים.
האבסורד הוא שחילופי הירי היו 200 מטר מתחנת המשטרה.
לעומת זאת המשטרה תופסת נערים חפים מפשע בסמטאות, ומכה אותם עד זוב דם בלי שום סיבה מוצדקת.

לפני כמה שנים הבן של השכן שלי נהרג עם אישתו הטריה מפיצוץ של רימון בגלל גחמה של משפחות פשע.
הפיצוץ היה במרחק 500-700 מטר מתחנת המשטרה, ובכל זאת המשטרה לא הצליחה לשים עליהם יד למרות, שהם ידעו בדיוק מי העבריינים, והיו להם את טביעות האצבע שלהם במאגר.
אבל את מי כן המשטרה תופסת?! שוב אני אגיד לך שהם תופסים נערים חפים מפשע ומכים אותם עד זוב דם.

אז מה שווה מאגר של טביעות אצבע עם המשטרה לא יודעת להשתמש בו?! כדי להזמין לחקירה אנשים חפים מפשע שלא משתמשים בכפפות יום-יום שעה-שעה?!

תידחוף את הטיעונים שלך לתחת! ופעם הבאה תדבר אלי בכבוד, כי אני לא "אהבל". האהבל היחידי פה זה אתה.
ישן 03-10-2008, 11:13
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "זה דיקטטורה בחסות המושג..."

האם יש הבדל בין דיקטטורה לדמוקרטיה?
דיקטטורה נותנת לך ברירה אחת שלרוב לא מוצאת חן בעינייך, ואילו דמוקרטיה נותנת לך יותר מברירה אחת, שעדיין לא מוצאות חן בעיניי, ועדיין אני לא יכול למצוא בכנסת סיעה שיכולה לייצג אותי.
זה לא שיש מעט אנשים כמוני. פשוט אנשים כמוני לא מקבלים ייצוג בכנסת.

עכשיו יקפצו כל החסידים של הדמוקרטיה ויגידו, שהכנסת ניבחרת ע"י העם, לכן יש בה ייצוג שווה של כל האוכלסיה.
זה לא נכון בעליל. בבחירות האחרונות היו כ-60% הצבעה. זאת אומרת ש-40% הם אנשים שאין להם ייצוג בכנסת.
עכשיו שוב יקפצו כל חסידי הדמוקרטיה ויגדו, שה-40% האלה הם אנשים חסרי עניין, אגוצנטריים ולא אכפת להם מהמדינה.
גם זה לא נכון בעליל. ה-40% האלה פשוט כבולים למפלגות שהוכתבו מראש על ידי אנשים משפיעים. לאזרח הפשוט אין אפשרות להקים מלפגה בלי עזרה ממוקדי כוח כמו הצבא, המוסד, השב"כ, אנשי עסקים וכיו"ב.
שימו לב למפלגת הגימלאים הטריה, שנחשבת למפלגה עממית שכביכול מייצגת את אחת השכבות החלשות בחברה. אפילו המפלגה הזאת הוקמה באמצעות אנשים משפיעים כמו רפי איתן (איש המוסד). הם לא באמת ניכנסו לשם כדי לייצג גימלאים.
תגיד מה שתגידו... אני בכלל לא מאמין במושג דמוקרטיה. אני אמרתי את זה בעבר, ואני אגיד את זה שוב- דמוקרטיה זו דיקטטורה שעוטה גלימה לבנה כדי לא להפחיד את העם עם כל השחור הרקוב שיש בתוכה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:12

הדף נוצר ב 0.34 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר