לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2008, 01:15
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי peach the bitch שמתחילה ב "לא נראה לי שהשאלה היא אם מותר"

ציטוט:
השאלה האם מצב כזה לגטימי בעינייך, לא בעיני ההלכה

מאחר והשאלה מופנית לציבור דתי שמחוייב להלכה ממילא מה שלגיטימי בעני ההלכה לגיטימי בעניו (או אמור להיות)
ומה גם איזה בחורה תרצה להוזיל את ערכה ביודעה שקשר זה לא יוביל לחתונה ואינו מחייב
היא יכולה להשלות את עצמה על מנת להשקיט את מצפונה (או שהבחור ישלה אותה) כדי להנות מהפרי בטרם הבשיל
ומימילא כאשר יגיע זמן בישלו יהיה הפרי חסר ולא שלם
והנפגע העיקרי כאן זאת הבחורה
ואני מציע שכל אחד שקוסם לו הרעיון של חברה שלא למטרת נישואין (כל אחד כבר מבין לבד לאיזה מטרה)
יצייר בעני רוחו את אחותו איך הוא ירגיש אם אחותו תצא עם מאן דהו שלא למטרת נשואין?

מעבר להלכה אני חושב שזה ניצול וזילזול בכבוד האשה

חזרה לפורום
ישן 27-08-2008, 01:31
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
אוקי...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[QUOTE] השאלה האם מצב כזה..."

לק"י

מסכימה, ועדיין אני חושבת שכמה שאדם דתי צריך לראות כלגטימי את הדברים שהם לפי ההלכה, זה לא תמיד עובד, ולפעמים אדם יחשוב אחרת מההלכה(אני לא אומרת שזה נכון, אני רק אומרת שזה קורה לא מעט.. )ועוד משהו: אני לא מבינה למה רק באישה זה פוגע?למה הגבר לא נפגע מזה?לדעתי בטח שהוא נפגע!הוא ממעיט בערך של קשר זוגי והוא נכנע ליצר/סיפוק מידי(גם אם אין מגע...). בכל מקרה יש זוגות שדווקא משתמשים בהסתכלות על הקשר כרציני, כמשהו שיתיר להם מגע, ולהפך אני פחות מכירה בציבור הדתי.

אה ועוד משהו, זה מה שהתפספס לי לאורך כל הזמן שכתבתי את ההודעה...זה שאדם הוא דתי לא פותר אותו ממחשבה עצמאית, פרטית משלו, ולדעתי האישית אדם צריך לבדוק את ההלכה בעולמו, איך הוא מבין אותה/איך הוא מתמודד איתה.אני אף פעם לא האמנתי במשפט-כי ככה כתוב. זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י peach the bitch בתאריך 27-08-2008 בשעה 01:33.
חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 09:03
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
אני חושבת ש
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "מהי לדעתך רמת הפגיעה של..."

לק"י

בדיוק כמו שנפגעת האישה מקשר כזה כך גם הגבר. שניהם יוצרים מצב שבו זוגיות נראית הרבה יותר זולה בעיניהם, ולדעתי זה גם מוביל למצב שבו החשיבה שלהם הופכת לחילונית לחלוטין, מכיוון שגם אם הזוגיות שלהם טובה או סבירה, הם הרי לא נותנים בה אמונם ולכן תמיד יחפשו משהו טוב יותר, חיפוש שאינו נגמר, ומוביל להרבה מאוד בגידות ויחסים לקויים. זו אגב לדעתי הבעיה הכל-כך גדולה בחברה החילונית, מרוב שניסית הכל אתה לא בטוח כבר מה לבחור או אם מה שבחרת זו באמת הבחירה שלך. לטעמי, ההוזלה היא של הגבר ושל האישה, ואני לא חושבת שהאישה יוצאת יותר נפסדת מהגבר, או להפך.

חזרה לפורום
ישן 27-08-2008, 18:52
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי peach the bitch שמתחילה ב "אוקי..."

גם כשאני קראתי את ההודעה של גוסטבאסטר בלט לי הנושא של האישה. בכלל, שמתי לב שבעולם הדתי מאוד מדגישים את פגיעת האישה כתוצאה מקשרים זוגיים, וזה באמת לא ברור. לדעתי זו הסתכלות עקומה על קשרים, אם טוענים שרק האישה נפגעת.
כשאתה קורא קטע שמסביר למה אישה נפגעת מקשר כזה, אתה בעצם מקבל תמונה על פיה קשרים מהסוג הזה הם חד סטריים. האישה נשלטת, נפגעת, והגבר יוצא סבבה מהקשר. באסטר כתב - למה עדיף לגבר להימנע מקשר כזה? כי זה פוגע באישה, וכדאי שאותו הגבר יחשוב מה היה אם אחותו היתה יוצאת ככה, ומיד הוא יחליט שזה קשר שלילי.
למה לא להציע לגבר לחשוב על עצמו? גבר יקר, אתה הולך להיפגע מקשר כזה, לא כדאי לך להיות חלק ממנו.

ההסתכלות שלך ושל דומיך, באסטר, בעצם טוענת שהאישה מוזילה את עצמה כשהיא בקשר כזה (ואמרת את זה במפורש). למה לא להגיד שהגבר מוזיל את עצמו בקשר כזה?
חזרה לפורום
ישן 28-08-2008, 21:47

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "שמת לב למשפט שכתבת? "ליכא..."

רמז או לא רמז אתה יכול לטעון על דברים שלא כתובים בפירוש
אך בדינדון דידן הבאתי ראיות ברורות ודברים מפורשים מהתלמוד
כיודע לכבודו שיש לנו ששה סדרים זמ"ן נק"ט ואחד מהם זה סדר נשים!
סדר שלם דפים על דפים על דפים של דברי חוכמה ודעת תנאים אמוראים סבוראים גאנים ראשונים ואחרונים
כל גדולי אומתינו נהרות של דיו נשפך על מנת לבבן ולבאר כל קוץ וקוץ כל תג ותג בדיני סבוכים אלו
ואתה נשר קטן אומר לנו רמזים
אנחנו נמאצאים ערב ראש חודש אלול
לך תעשה תשובה

חזרה לפורום
ישן 28-08-2008, 22:12
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
זו נקודה שחשוב לי להאיר עליה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "רמז או לא רמז אתה יכול לטעון..."

כי אני מרגיש שהרבה טועים בה, וגם אתה וגם מגנזיום (שכתב כאן בפורום בעבר על נשים) נפלתם על אותו משגה:
שניכם מערבבים בין תפיסת עולם לבין פסיקת הלכה. לא כל מה שכתוב בגמרא מהווה פסיקת הלכה ונהנה מתוקפה של ההלכה! דברים רבים מהווים ביטוי להשקפת עולמם של חז"ל, בין אם הם חשוב כך בעקבות פילוספיה ובין אם הם ראו כך את המציאות בזמנם.
אמירות על טבע הנשים, או על טיבן של מערכות יחסים בהחלט יכולות לשמש כמקור חוכמה להיום, אבל אין להם שום תוקף של פסיקת הלכה, ולכן אין אנו חייבים להתייחס אליהם כאמת מסיני שעלינו לכפות על המציאות.
המציאות הפשוטה מלמדת אותנו שהיום המצב שונה מהמציאות שעליה דברו חז"ל, בנושאים רבים. מגנזיום דיבר על נשים טפשות ועל כך שכל מה שמעניין אותן זו זנות וסמך את דבריו על הגמרא (אם כי הוא יכל לסמוך כבר על התנ"ך) ואתה מדבר על פגיעות ממערכות יחסים וסומך את דבריך על הגמרא ושניכם דורשים ממנו לקבל את הטקסט הזה מתוקף נאמנותנו להלכה. כפי שאמרתי, אין לדברים שום תוקף הלכתי, מעצם היותם מביעים דעה אישית הנובעת מהשקפת עולם, ולא מדין הנובע מתוך כללי הגזירה המדוייקים של ההלכה.
וסתם הערה אישית: אל תמהר לדון אנשים אחרים לתשובה עקב דעותיהם. זה לא בריא, לא לך ולא להם וד"ל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 28-08-2008, 23:26

כל כבודה בת מלך פנימה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זו נקודה שחשוב לי להאיר עליה"

התורה הזאת לא תשתנה בשום זמן וכמו שהיא נכונה לאז היא נכונה להיום כי היא חוכמתכם ובינתכם לעיני העמים
הנסיונות שלך לשייך דברים שלא מוצאים חן בעיניך (או בעני השקפת עולמך "המודנרנית והמתקדמת")
לעבר היא טעות חמורה בדרך ובגישה זו נקטו המשכילים וראינו לאן הובילה גישתם זו
בכל אופן לעיקר הנושא
לגבי מה שכתבת
ציטוט:
לא כל מה שכתוב בגמרא מהווה פסיקת הלכה ונהנה מתוקפה של ההלכה

זה נכון אבל אני הבאתי דברים שנפסקו להלכה!!!
ברור שהדבר אסור למעלה מכל ספק ולית מאן דפליג
ומה גם ברור שאשה שמוסרת את עצמה ללא נשואים הפגם הוא שלה הרבה יותר משל האיש
וכן האישה היא יותר פגיעה ויותר חלשה מהאיש מה לא מובן פה ? מה אתם רוצים לשנות סידרי בראשית?
האיש מקדש אישה בפרוטה ובשווה פרוטה ולא להיפך
האיש חייב בכתובתה ולא להיפך
האיש חייב במזונותיה ולא להיפך
ויש עוד הרבה פרטים וראיות למכביר מתחומים שאני לא אדון בהם כאן דברים שהצניעות יפה להם
ואם יש למישהו בעיה עם הנאמר יש לו בעיה עם חז"ל לא איתי הגישה של "זה היה פעם " גישה מסוכנת ביותר שבמסלול הארוך עוד תפיל חללים רבים
ומי שאומר על דברי חז"ל שוויניסטים פרמיטיבים מזלזלים וכדומה צריך דחוף תשובה וכפרה
ואין זמן יותר ראוי לזרז לתשובה יותר מערב ר"ח אלול
והאמת והשלום אהבו

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 28-08-2008 בשעה 23:31.
חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 00:55
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "כל כבודה בת מלך פנימה"

בבא בתרא דף ס' עמוד ב': "ולימא ליה,זיל קוץ דידך והדר אקוץ דידי! משום דריש לקיש,דאמר,התקוששו וקושו,קשוט עצמך,ואחר קשוט אחרים"

רמב"ם,הלכות תשובה,פרק ג':

כד [יד] כל אחד ואחד מארבעה ועשרים אנשים אלו שמנינו--אף על פי שהן ישראל, אין להן חלק לעולם הבא. ויש עבירות קלות מאלו, ואף על פי כן אמרו חכמים שהרגיל בהן אין לו חלק לעולם הבא, כדי להתרחק מהן ולהיזהר מהן.

כה ואלו הן: המכנה את חברו, והקורא לחברו בכינוי, והמלבין פני חברו ברבים, והמתכבד בקלון חברו, והמבזה תלמידי חכמים, והמבזה רבותיו, והמבזה את המועדות, והמחלל את הקודשים.

בהצלחה עם זה.......
אני סיימתי לאשכול הזה.

חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 08:21
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אתה הבאת דברים שנפסקו להלכה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "כל כבודה בת מלך פנימה"

אבל ניסית להביא ראיה מהטעם שלהם, ולטעם ביקשת לתת תוקף הלכתי, כאשר הטעם שלך לא הכרחי.
ברור שהאיש חייב במזונותיה של האישה, ברור שהאיש מקדש בפרוטה ובשווה פרוטה וכו' וכו'. מה זה אומר? זה פתוח לפרשנות. אתה יכול לומר שזה מלמד שהאישה היא חסרת יכולת והיא כעבדו שורו וחמורו של האיש, ואתה יכול לומר אחרת.
אתה החלטת לפרש את הדברים הללו לטובת הגבר, במובן שהאישה מסורה לנישואין יותר מהגבר (ומה עם חרם דרבנו גרשום?), אבל אפשר לפרש גם בדרכים אחרות.
כך שאפשר לחלק את דברי לשני חלקים:
הראשון הוא שהערתי עליו, שאנשים מצטטים דברי חז"ל שהמהווים השקפת עולם והם רוצים לעשות מהם הלכה, ושני הוא מה שאתה כאן ספציפית עושה, שהופך את הפרשנות להכרחית ולעיקרית, ומתוקף ההלכה אתה דורש שנקבל את הפרשנות שלך.
ולגבי "דברים ששייכים לעבר בגלל שהם לא נוחים לי" ושאר האשמות: אני ממש לא מבטל אותם בגלל שהם לא נוחים לי. אני מבטל אותם משתי סיבות: א) אין להם שום תוקף נצחי, שהרי כאמור, הם לא פסיקת הלכה. ב) המציאות מורה כי המצב שעליו דברו חז"ל איננו המצב היום.
תגיד לי אתה: אתה חושב שאל לנשים ללמוד תורה כי הן טפשות ומתעניינות רק בזנות כאשר ברור שהמציאות איננה כך, ומסדות לימוד התורה לנשים פורחים? אם אתה חושב שהנשים טפשות אתה מוזמן לפנות אל האישה הסמוכה למקום מגוריך ולבדוק אם היא טפשה יותר ממך.
הדברים שאני רוצה לשנות הם דברים שצריכים להשתנות, וטפשי היה מראש לנסות לכפות אותם על המציאות העכשווית שאיננה שייכת בהם כלל. אני מדגיש: רק כאשר שני התנאים הנ"ל מתקיימים אני אשקול שינוי.
יום טוב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 29-08-2008 בשעה 08:33.
חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 00:35

איזהו מכובד המכבד את הבריות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "גם אני, כמו הנשר הקטן הגדול,..."

אני לא דברתי איתך באף תגובה שלי בדרך שאת מדברת אליי כעת
לא אלייך ולא לנשר לא הקטן ולא הגדול לא חמודי ולא חמודה אני לא חמודך ואת לא חמדתי
ואם אינך מוצאת טעם לדון איתי אז אל תדוני למה את צריכה להשמיע את את זה בפני קהל עם ועדה ???
וגם הנשר אני לא פניתי אליו וגם הוא בחר להגיב בצורה לא מכובדת וחבל שכך
אני את דעתי הבעתי בצורה הכי מנומסת שאפשר ואם יש באחת מתגובותי איזה פיסקה בארמית שאינה מובנת אני אשמח לבאר
והציטוטים שלי לא אמורים לעשות עלייך רושם למה שתחשבי כך
הציטוטוים שלי באו להעביר מסר ולא יותר

חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 14:42
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "איזהו מכובד המכבד את הבריות"

באף תגובה שלך לא פגעת בי באופן אישי, אבל בכל התגובות שלך פגעת באיזשהו ציבור, והתגובה שלך שגררה את התגובה האחרונה שלי הכילה ירידה אישית על מנהל הפורום הזה. אמנם הוא לא אני, אבל זה בכל זאת גרם לי לצאת מהדיון הזה.
ייתכן שההגדרה שלנו לגבי מה מנומס ומה לא היא שונה, אבל כבר אמרתי לך לדבר בצורה שמנומסת לדעת רוב העולם, ולא רק לדעתך.

לגבי הארמית (תגובה גם למאור). עוד לא ניתקלתי בבחור שמדבר בשיחה רגילה שאינה עם ביניש בארמית ללא הסבר. אם אתה מדבר עם החברותא שלך - תפאדל (כלומר "לך על זה" <הנה, ככה מסבירים>). אבל כשאתה בשיחה נורמלית, במיוחד כשאתה מגיב לבת (כידוע לך רוב הבנות לא למדו גמרא וכפועל יוצא לא יודעות ארמית) - תיאלץ להסביר את עצמך.
עצם התגובה הזו של ציטוט בארמית (או בכל שפה אחרת, לא משנה) בלי שום תוספת, אופיינית לך מאוד. אתה לא אומר את דעתך, אתה זורק ציטוטים של גדולי ישראל בתקווה שמשהו יקלע למטרה.
אם הייתי המורה שלך לחיבור היית מקבל 40. בדיון אתה צריך להסביר את דעתך, ואתה יכול להביא סימוכים ממקורות שונים. לזרוק משנה או גמרא ולטעון "I rest my case" (הוכחתי את טענתי) זה לא חכמה.
חזרה לפורום
ישן 29-08-2008, 00:58
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[QUOTE] השאלה האם מצב כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ghostbuster
ואני מציע שכל אחד שקוסם לו הרעיון של חברה שלא למטרת נישואין (כל אחד כבר מבין לבד לאיזה מטרה)
יצייר בעני רוחו את אחותו איך הוא ירגיש אם אחותו תצא עם מאן דהו שלא למטרת נשואין?

זה בדיוק מה שאני חושב... לצערי המצב לא הולך להשתנות...
לדעתי זה מתחיל גם מהבחור וגם מהבחורה, שניהם צריכים לקבוע לעצמם גבולות וכללים ברורים ולא להתפתות...
אבל במציאות שלנו המצב שונה לגמרי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ghostbuster
מעבר להלכה אני חושב שזה ניצול וזילזול בכבוד האשה

אני לא בטוח שאפשר לומר ניצול וזלזול בכבוד האשה. הרי גם היא נהנית מהפרי האסור, ומנגד אני לא מצליח למצוא (לפחות לא עכשיו) את הזילזול.

בכל זאת, תוכל בבקשה לפרט מדוע זה כך (אם זה כך)?
חזרה לפורום
ישן 01-09-2008, 16:50
  משתמשת נקבה Marabiosa Marabiosa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "ברור, אבל מדובר על מצב בו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
ברור, אבל מדובר על מצב בו ברור לשניכם שלא תתאימו, או לחילופין על מצב בו אתה לא מעוניין עדיין למצוא את בת זוגך. כלומר גם אם תתאימו - זה לא יהיה טוב עכשיו (למשל: שניכם בכיתה י'), ואז באמת חבל להתחיל את הקשר כ"כ מוקדם. בשביל מה להכניס ראש בריא למיטה חולה? (ותאמינו לי שזוגיות בגיל כזה זו בהחלט מיטה חולה.)

כתבתי תגובה ארוכה, וחששתי שתלכי בה לאיבוד.

בשורה התחתונה, אני באמת בעד "קשר למטרת חתונה", אבל זה קצת בומבסטי בשביל ההתחלה.
לא היו לי חברים בעבר משום שהרגשתי שאני צריכה לדעת מה אני רוצה, לפני שאני בוחרת. וכבר עבר זמן, והשתחררתי לא מזמן, ועכשיו זה כבר הגיל שאמאבא מתחילים לקרוץ ולהציק.
אני לא יודעת אם יהיה לי נוח לצאת עם "לחוץ חתונה", אבל ודאי שארצה שבן זוגי יידע שאם יהיה לנו טוב ביחד תקופת מה ויהיו לנו האמצעים, השלב המתבקש יהיה חתונה.

ועם זאת, אני לא מסכימה עם ההגדרה של "להכניס את הראש למיטה חולה" כשמדובר בקשר צעיר או חסר אמצעים להוביל את הצמד לחתונה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:57

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר