לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2008, 08:40
  דש"א גולני מיל' דש"א גולני מיל' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
שאלה אגדה ששמעתי פעם על צפע ושאלה בעקבותיה

לאחרונה הייתי באימון בצאלים, שחלקו היה תרג"ד שריון בו השתתפנו גם אנחנו ככוח חי"ר וגם כח הנדסה. אחרי ש"כבשנו" את יעד החי"ר וירדנו במקום לחכות שהטנקי"ם יגמרו להתפרע ונוכל לחזור., שמענו פתאום פיצוץ אדיר, זה היה שייך לחלק של ההנדסה שהפעילו צפע (שריון כמובן). זה הזכיר לי סיפור עתיק ששמעתי לפני שנים רבות, מענין אם יש מי שיוכל לאשר או להכחיש אותו.
מעשה שהיה כך היה במלחמת לבנון הראשונה, כלומר בשלב הראשון ששמו באותם ימים היה מבצע של"ג כוחותינו היו צריכים להיכנס לרחוב שבכל הבתים סביבו התבצרו מחבלים וירו אש תופת. המפקדים התלבטו בשאלה איך להכניס את הכוחות מבלי לחטוף המון נפגעים כשפתאום משהו העלה את הרעיון לירות לתוך הרחוב צפע (אינני יודע אם חי"ר או שריון) ולהפעיל אותו. כך נעשה ולאחר הפיצוץ המחבלים פשוט נמלטו מהעמדות, ואם היה מדובר בפיצוץ כמו שאני שמעתי (ממרחק של כקילומטר) בתוך חלל עירוני אני יכול להבין את התגובה. היה או לא היה? ועוד האם זה לא יכול לעבוד לא רע ברחובות עזה בעתיד? (או ברחובות גינין בחומת מגן)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2008, 08:50

אם מדובר על פתרונות של לחסל את כולם יש שפע אמל"ח יעיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דש"א גולני מיל' שמתחילה ב "אגדה ששמעתי פעם על צפע ושאלה בעקבותיה"

ובקיצור אני לא מדבר על דרכים למחוק את כל עזה, למרות שלחיל האויר יש את הציוד הדרוש לכך, אלא על דרכים שהאפקט המרכזי שלהם הוא סוג של פירוטכניקה, שהרי כוון הפעולה של הצפע הוא כלפי הקרקע ולא לסביבה ומימלא הבתים מסביב לא אמורים להיות מושמדים (אלא אם הם רעועים במיוחד). כמובן כל חלון ברדיוס הקרוב יתנפץ ואולי גם דלתות יעופו אבל מכאן ועד ריצוף בנפל"ם הדרך מאד מאד ארוכה.

ישן 02-09-2008, 09:08
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דש"א גולני מיל' שמתחילה ב "אגדה ששמעתי פעם על צפע ושאלה בעקבותיה"

הסיפור אכן אמיתי.

עד כמה שאני זוכר:

במהלך הקרבות בביירות הגיע כוח לרחוב אשר לרוחבו נבנתה סוללה/מגנן/מערכת בונקרים אשר מנעה מעבר.

מפקד כוח ההנדסה במקום, פיני דגן, ש"סחב" איתו צפע שיריון לכל אורך המלחמה ירה אותו בתוך הרחוב.
כתוצאה מכך עוקב בקידומו
פרטים נוספים כאן בפרש
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 22-01-2009, 08:49

ובעקבות הקרב בעזה הגיע הזמן להקפיץ

מתוך מאמר של רון בן ישי :
מבנים שמולכדו על-ידי חמאס קרסו כשהמטענים שהוסתרו בתוכם התפוצצו (לעתים כתוצאה מרימון בודד שהושלך לתוך בית תוך כדי טיהורו); אחרים נפגעו כשצה"ל הפעיל בסמטאות

המתחמים הממולכדים מטענים המכונים "צפע שריון". מטענים אלה, לפריצת נתיבים בשטח ממוקש, הם הרסניים וגרמו לפיצוצי משנה לא רק בנתיב ההתקדמות, אלא גם בתוך המבנים הממולכדים שבקרבתם התפוצצו.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3659149,00.html
אם אני לא טועה ראיתי בידיעות לפני יומים תמונה של עגלה צהלית שנותרה בעזה וילדים משחקים איתה שנכתב עליה בכתבה שהיא עגלה של צפ"ש, אם משהו יכול לסרוק.

ישן 22-01-2009, 08:55

ועוד קצת

בעת המבצע השתמש גדוד ההנדסה חמש פעמים ב"צפע שריון", שרשרת מטענים הרסנית שנועדה לנטרל את מטעני האויב אך גורמת גם הרס גדול לסביבה. בארבעה מהמקרים הופעל "צפע שריון" בשטח בנוי. המג"ד אמר כי הוא "שלם לחלוטין עם האמצעים שהפעלנו. אם כבר, אני כועס על החמאס. בחלק מהמקרים הם ברחו אחורה והשאירו את האוכלוסייה האזרחית הפלסטינית להתמודד עם המלכודים שהניחו בשטח. היה שם מערך טרור שהמתין לנו בקו הבתים הראשון - ואזרחים מסכנים נקלעו ללב הסיפור הזה".
והפעם מהארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר