לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2008, 09:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תשובתה: [QUOTE]על הרצון שלי..."

לא מסכימה עם הניסוח של השניים מעלי ("כבודך חשוב יותר...") אבל כן עם הקונספט: חשוב להתגבר (אם את דתייה, כן? גם אם לא, אבל אז זה בטח לא מעניין אותך...). האמירה שזהו כבודך שעלייך לשמור עליו היא שוביניסטית, לדעתי. זה לא קשור לכבוד, כי גם בחורה שלא שומרת על עצמה בנושא הזה (לדוגמא, חילונית) היא לא בהכרח חסרת כבוד עצמי.
לעומת זאת, יש משהו אחר שאת צריכה לשמור עליו - ההלכה. והיא מצווה עליך להתגבר, אז אין לך ברירה.

שאר הפרטים מאוד משתנים מאדם לאדם, ולפי פרטי הסיפור. אם את תיכוניסטית, כנראה שתיאלצי להתאפק כמה שנים. אישית אני ממליצה על שיטת האש הקטנה... מורידים מינון של פגישות, שיחות וכו', וכך מקטינים את "אש האהבה". כשמגיעים לגיל מתאים יותר, אפשר לבחון מחדש את הקשר (ומאחר והקטנתם את האש קל יותר להסתכל על הקשר בצורה מפוכחת ולדעת אם אתם באמת מתאימים), ואם רוצים - להתחיל לצאת "למטרת חתונה".
לעומת זאת, אם את כבר בת 20 ומשהו, אין סיבה שלא תעבירו כבר עכשיו את הקשר למסלול של לקראת חתונה. רק חשוב לבדוק את הקשר טוב טוב, כי זה שאת נמשכת אליו זה לא אומר שאתם מתאימים. חשוב שתתאימו מעבר למשיכה (שתעבור בסופו של דבר). וזה דבר שקשה מאוד לבחון כשאתם בתוך סערת הרגשות. כדאי להתייעץ עם אנשים גדולים יותר, שמכירים אתכם טוב.

רק שימי לב, ברגע שתיכנעו ליצרים שלכם, יהיה לכם הרבהההה יותר קשה להבחין בין רגש לשכל. יהיה לכם כמעט בלתי אפשרי לצאת מתוך סערת הרגשות שהמגע יעורר, ולחשוב בצורה מפוכחת אם אתם מתאימים.
בטווח הרחוק זה ממש לא משתלם.
חזרה לפורום
ישן 18-09-2008, 15:14
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תשובתה: [QUOTE]על הרצון שלי..."

לגבי העניין עצמו,אני לא בטוח מה צריכה להיות התשובה כאן.לכאורה,את בגיל כזה,שחתונה בו היא דבר לגיטימי לחלוטין,בוודאי בציבור הדתי,וגם בציבור הכללי,והפתרון ה"הלכתי" למצב הזה,הוא למעשה חתונה שבה תוכלי לממש את אותם דחפים ורצונות שאת מרגישה.

מצד שני,כבחורה בוגרת,את בוודאי מודעת לזה שלא כל אחד שאת נמשכת אליו פיזית מתאים כדי לחיות איתך חיים משותפים.אני לא יודע מה המצב במקרה הזה,אבל צריך לתפוס מרחק מסוים,לשקול את העניין מתוך היגיון ולא מתוך הורמונים,ולהגיע להחלטה.אני גם מבין שאין ביניכם זוגיות רשמית כרגע,ואולי כדאי לדבר איתו על זה,בלי קשר לעניין שהעלית,פשוט כדי להבין איפה את עומדת.

אני מניח גם,שלפי שאלתך,את לא מעוניינת בקיום יחסים לפני החתונה.אם זה באמת המצב,יש כמה וכמה אופציות,וכולם קשות. אם זה להתרחק ממנו,או להיות איתו בזוגיות תקופה מסוימת בלי לגעת,עד חתונה שתהיה או לא תהיה. בכל מקרה,זו חייבת להיות החלטה שלך,מתוך שיקול דעת והיגיון,ותוך מודעות לזה שכל בחירה שתקבלי תהיה לא קלה,אבל נכונה בשבילך.

ועוד דבר,לשני המגיבים.
תמיד אני תמה,על אותם גברים שמטיפים לנשים להימנע מיחסים לפני החתונה,על סמך עניין "כבוד האישה",כמו שניכם. אני מסכים עם זה שאין לקיים יחסים לפני החתונה,מסיבות של קהות רגשית לעניין,וירידת ההתרגשות לקראת החתונה,וגם אם לא הייתי מסכים,יש הלכה בעניין שמחייבת גם אותי,אבל לדעתי הגישה שטוענת שהסיבה לדבר היא "שמירה על כבוד האישה" היא צביעות. האישה עצמה,למיטב הבנתי,לא מרגישה שכבודה נפגע כתוצאה מקיום היחסים לפני החתונה (ויתקנו אותי הבנות אם אני טועה) מי שכבודו וגאוותו הגברית נפגעים מכל הסיפור,הם הגברים,בעיקר אלו עם התפיסות המסורתיות יותר. אותו גבר שמעוניין לקחת אישה "יד ראשונה",שאף אחד אחר לא נגע בה,בשביל הכבוד והגאווה האישית שלו,הוא הנפגע האמיתי,ולכן בדרך כלל גם ינסה לשכנע את הנשים שלא לקיים יחסים לפני החתונה. אז פעם זה פשוט היה גזר דין מוות על רקע כבוד המשפחה,כמו אצל הבדואים,והיום זה מגיע בצורת טיעונים פוליטיקלי קורקט על כבוד האישה. לדעתי,סתם צביעות שוביניסטית משהו........

חזרה לפורום
ישן 26-09-2008, 12:27
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אגב, עקב בקשה- גיל הפונה הוא..."

גיל 24-26 זה בהחלט הגיל שכבר אפשר לחשוב בו על חתונה.
תשימי את מחשבות ה"זימה" שלך בצד לרגע, ותחשבי אם בתור בנאדם הוא מתאים לך.
אם את חושבת שיש סיכוי שאם הבנאדם הזה היית רוצה להקים משפחה, את מוזמנת לנסות לקדם את הקשר הלאה, להתחיל לצאת יותר ברצינות, לחשוב על נישואין וכו'.

בכל אופן, אם את חושבת שאין שום סיכוי שהוא מתאים לך, אז חבל על הזמן שלך, גם בלי קשר לחתונה, זה לא שווה שתשחקי עם הרגשות שלך ותתאהבי במישהו שאת לא באמת רוצה...

דרך אגב, לפני כמה חודשים דיברתי עם ידידה שלי (שהיא גם דתיה), היא טוענת שהרבה בנים דתיים שהיא יצאה איתם הודו בפניה שהם קיימו יחסי אישות לפני החתונה. אני לא אגיד אם זה טוב או רע, אם זה נוגד את ההלכה או לא, אבל מסבר שזה קורה גם בחברה הדתית

חזרה לפורום
ישן 18-09-2008, 14:50
  יחידת דובדבן יחידת דובדבן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.06
לפי דעתי- התשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הוא אוהב אותה והיא אותו... זה נחמד (אבל לא מספיק)"

היא שאת צריכה להתגבר, ולחכות עם זה לנישואים.

צריך לזכור שהיחסים הפיזיים הם לא מטרה, הם אמצעי.

יש הרבה אנשים שרוצים את זה..אבל זה פסול לפני הנישואים, ולהשתולל עם זה. כי אם בסוף תיפרדו וזה לא הבחור?! את תצליחי לחיות עם המחשבה שהוא לא היחיד שלך- שבשבילו שמרת את זה?

את צריכה להתגבר על הרצון הזה ולהמשיך לאהוב אותו, בלי איך שחף למעלה אמרה? ליבוי האש.

חזרה לפורום
ישן 30-09-2008, 02:03
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הוא אוהב אותה והיא אותו... זה נחמד (אבל לא מספיק)"

ההלכה מצווה עליך לעשות דברים שהטבע מתנגד להם (למעשה, הטבע לא מתנגד לכלום, אם כבר אנשים מתנגדים לטבע).
טבעי שתרצי להיות עם מישהו, אפילו שמבחינת ההלכה אסור לך לגעת בבנים לפני החתונה.
יש הרבה בנות שנופלות במגע, ויש הרבה בנות שלא נופלות במגע.
אין פה נכון או לא נכון, יש רק אותך וכמה את רוצה לשמות את מצוות ההלכה.
אין מתכון שיבטיח לך חיים של דבש, ואין מתכון שיבטיח לך גהינום עלי אדמות.
אם חשוב לך מאוד לשמור על ההלכה, וזה זורם בך וזה חזק, את תעשי את המאמץ לא להגרר למגע מיני.
אם זה לא-כזה-חשוב לך, את תדלגי על האיסור הזה וכן תקיימו מגע מיני שמאוחר יותר יעזור לכם לדעם האם אתם ממשיכים ביחד או לא (ככל שעובר הזמן, ומתנסים בעוד דברים, רואים אם אתם מוכנים לזוגיות מלאה, או לא).

אני יודע שזה נוגד את ההלכה, ושלא מומלץ להמליץ על דברים כאלה, בטח שלא בפורום דתי, אבל זו דרך הטבע והוא לא מבדיל חילוניים לדתיים, ערבים ליהודים ושחורים ללבנים.
כולם חווים את מה שאת חווה.
חתונה בגלל משיכה מינית, לדעתי, זה מתכון מאוד לא יציב לזוגיות ארוכת טווח. חתונה מהלך מאוד דרסטי שאנשים מקילים ראש בגינו. צריך לקחת חתונה בשיא הרצינות ובכובד ראש, זה לא משהו שעושים עם המישהו הראשון שמרגישים אליו "משהו". גם זו סיבה לגלי הגירושין בקרב זוגות צעירים (בין אם חילוניים או דתיים).

חזרה לפורום
ישן 01-10-2008, 20:36
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
אנסה להגיב ולהימנע מביטויים שאינם תואמים לפורום
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שימי לב לשירשור: יחידת דובדבן..."

(ההודעה כתובה בלשון זכר, כתגובה לנארקס, אך תקפה לשני המינים)
ברגע אתה מתחיל קשר פיזי, מיני עם מישהי, הקשר הופך אט אט לתלוי באותם רגעים מיניים. אפשר לומר שלא, ואיך והכיצד; אבל בתכלס, שני בני הזוג נעשים מעין תלויים בדבר, כי הם נהנים מהמגע המיני בין שניהם. הם רואים שהם נהנים ושטוב להם אחד עם השניה, וזה גורם להם להתעלם מגורמים חשובים אחרים בקשר שבינו לבינה (תחומי עניין משותפים, למשל) ולגרום לכך שכל הקשר יעמוד על אותו מגע מיני בין שניהם.
עבור שני בני הזוג, קיימת האפשרות למגע מיני זמין - כך נקרא לזה - והם מעדיפים להישאר במצב הזה מאשר להיפרד. מה גם, שמהרג שמתחיל קשר מיני, בני הזוג מרגישים קשר - שלא תמיד תואם את המציאות - שלא בנוי על דברים אמיתיים, אלא אך ורק על סקס.
התלות הזו, עלולה לגרום להופעת רגשות שאינם קיימים במציאות. כלומר, בני הזוג עלולים להרגיש משיכה אחד כלפי השניה - משיכה אשר מבוססת בצורה בלעדית על אותו קשר מיני. כך, בעודם מרגישים משהו שלא באמת קיים, הם עלולים להגיע לחתונה ולגלות לפתע, שזו שכל כך נהנית איתה במיטה, בעצם מעצבנת נורא, ושלמעט העובדה שהיא נראית נהדר, אתה לא יודע עליה כלום, אינך מתעניין בתחומי העניין שלה; ובאופן כללי - כאשר אינכם במיטה אינך סובל אותה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר