לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2008, 21:51
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
דיון רציני: מהו יום כיפור בשבילכם?

כמה הקדמות:
אני מודע לכך שיום כיפור קצת רחוק, אבל אני רוצה לפתוח אשכול על נושא זה מכמה סיבות:
א. אני לא אהיה פה בימים שבין ר"ה ליו"כ.
ב. אם הייתי פותח את דיון זה על ראש השנה זה לא היה מעניין, כי די ברור שכולם עושים את זה כחלק מהפולקלור היהודי, ולכן אני רוצה לשאול דווקא על יו"כ.
דבר נוסף: לא פתחתי את האשכול הזה במה שבכיפה בגלל שאני רוצה לדעת את דעותיהם של החילונים, ולא של הדתיים שמאכלסים את מה שבכיפה. מאותה סיבה לא פתחתי את האשכול הזה ביהדות והלכה. מאחר שלא מדובר ביחסי דתיים חילונים או בעניינים דתיים פנימיים או בעניין דתי כלשהו, החלטתי שכאן הולם יותר לעשות זאת.
ועכשיו לעניין:

יו"כ, כידוע, נושא עמו משמעות דתית עמוקה, ורציתי לדעת איך אחינו החילונים מציינים, אם בכלל, את יום זה. והרי שאלתי בעניין:
מהו יום כיפור עבורכם? איך אתם מציינים אותו? אלו שמציינים- מדוע אתם עושים זאת? האם בגלל משמעות אישית הומאנית שאתם מוסיפים לו? האם בגלל שזהו מנהג עממי?
אלו שלא מציינים- מדוע אתם לא מציינים? האם אתם עושים לעצמכם חשבון נפש בהזדמנות אחרת?
ולמטיבי לכת: אם אתם לא מציינים, איזה סרטים אתם מתכוונים לראות בחג? (סתם, אל תענו על זה. חשוב לי לשמור על דיון רציני).
בקשה נוספת: בבקשה תשמרו על דיון רציני ותשמרו את ההערות הציניות והמצחיקות שלכם לטריליון האשכולות האחרים בפורום, או לעשרות שנפתחים בכל דקה חולפת. כבר מזמן הוכח שדיון רציני לא מזיק לעור הפנים, כך שנודה לכולם אם הדיון ישאר על פסים שפויים וכולנו נרוויח דיון רציני.
וקצת כדי להיכנס לאווירה, הנה מעט מתו דברי א"ד גורדון, במאמרו: "לחשבוננו עם הדת"-
"שואל אני את עצמי ושוקל בדעתי, אם יש עוד את מי לשאול: מה לנו, לאינם שומרים דת, מה לנו יום הכיפורים?... אינני שואל את עצמי מאין מוצאו של יו"כ, מה הייתה צורתו הקדומה. אינני שואל אם גם היום ובדורות הקרובים שקדמו לנו הבין כך רוב העם את יו"כ. לפני- עובדה ואפשרות. עובדה היא, כי במשך דורות רבים היה יום, אשר העם כולו הקדישו לתשובה, לתפילה, לעבודה שבלב. והייתה האפשרות לבעלי הנפש שבעם לעשות את חשבונם חשבון עליון. ואני שואל: מה לנו, שאינם שומרים דת, מה לנו היום הזה?"

דיון פורה.
תודה לכל המשתתפים, וגזירה וחתימה טובה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 28-09-2008 בשעה 22:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2008, 09:48
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "דיון רציני: מהו יום כיפור בשבילכם?"

תשובה רצינית ביקשת? קיבלת.
כל הרעיון של למצוא יום מיוחד לחשבון נפש זה נכה ומתאים לילדים בני 5.
אם תצא מנקודת הנחה שאין אלוהים (רק כדי להיות איתי באותו ראש) אתה תבין למה זה הגיוני.
לא איכפת לי מה יישות עליונה חושבת עלי, איכפת לי מה חברים שלי ואנשים שקרובים אלי חושבים עלי.
אם פגעתי במישהו סביר להניח שאני אראה את זה, ואתנצל מיד אם היחסים שלי עם אותו אדם חשובים.
אני לא אחכה ליום הזה כדי להתחיל לבקש מכולם סליחה, זה אבסורד.
כל יום יכול להיות יום של חשבון נפש.

ישן 29-09-2008, 15:59
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "תשובה רצינית ביקשת? קיבלת. כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DarkWing108
תשובה רצינית ביקשת? קיבלת.
כל הרעיון של למצוא יום מיוחד לחשבון נפש זה נכה ומתאים לילדים בני 5.
אם תצא מנקודת הנחה שאין אלוהים (רק כדי להיות איתי באותו ראש) אתה תבין למה זה הגיוני.
לא איכפת לי מה יישות עליונה חושבת עלי, איכפת לי מה חברים שלי ואנשים שקרובים אלי חושבים עלי.
אם פגעתי במישהו סביר להניח שאני אראה את זה, ואתנצל מיד אם היחסים שלי עם אותו אדם חשובים.
אני לא אחכה ליום הזה כדי להתחיל לבקש מכולם סליחה, זה אבסורד.
כל יום יכול להיות יום של חשבון נפש.

מסכים איתך שכל יום זה יום של חשבון נפש-אבל אף אחד לא עושה אותו השום יום עד שלא מעירים אותו,ככה זה

ישן 29-09-2008, 21:33
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "דיון רציני: מהו יום כיפור בשבילכם?"

יום כיפור בשבילי, היה עד לא מזמן (כפי שכינה זאת Kidonkey) "יום האופניים הבינ"ל".
יוצאים מהקיבוץ עם תיק המכיל 2 בקבוקי שתיה, נישנושים לדרך (פירות וחטיפים), פנימית ספייר וציוד צילום מלא (לא כולל חצובה).
יום הכיפור האחרון עבר בבית עם סרטים, בעיקר...
יום כיפור לפני שנתיים הועבר אצל חברים... שאליהם כמובן הגעתי באופניים (טוב שיש מצלמה ושהכל מסודר במחשב לפי תאריכים, כך קל לזכור מה עשינו בכל יום מיוחד בשנה ).

מתגעגע לתקופה של הנסיעות הארוכות באופניים... אני זוכר שפעם אפילו הצטרף חבר עם רולרס וגררנו אותו בכביש כשנגמר לו הכוח
פעם גם רצינו לקנות פיתות וחומוס לאכול וחשבנו שברמלה, הערבים ימכרו לנו...
כשהגענו לעיר (אופניים, רולרס וכו') ממש הופתענו לגלות שגם הערבים בחופש.
יש הרבה סיפורים מצחיקים מכיפור (אלא אם אתם מדברים על יום כיפור של 1973... שם היה קצת יותר בלאגן).
מה שמביא אותי לנקודה העיקרית שעבור חילונים, יום כיפור מציין את המלחמה הארורה ההיא יותר מאשר את המאורע הדתי.
זמן טוב ללכת לבית הקברות ולכבד בנוכחותינו את כל החיילים שקברנו שם (וגם את סבתא...).
זמן טוב גם לשמוע מאבא סיפורים על המלחמה...

ישן 03-10-2008, 09:43
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "איש באמונתו יחיה"

חברה טובה היא חברה שמכבדת קודם כל את עצמה,חברה טובה היא חברה שמבינה את מהות החגים של מדינתה,מה לעשות אנחנו לא ארצות הברית ואין לנו כריסטמוס,ואין טאנקסגיוון,שנוכל לחגוג 365 יום בשנה,היסטורית צריך להתחשב במה שעברנו עד היום,ולכבד יותר מכך את חללי מלחמת יום כיפור,שלערכתי זה דבר שאיננו קיים כאן.

בכל זאת אני נשאר בדעתי שזה רק עוד מסמר בהדרדרות החברתית וכיבוד הזולת.

כל הפקה פקה של חיה ותן לחיות לא קשור כאן,ממתי מישהו מפריע לכם כל כך 364 יום בשנה לחיות ולהיות אתם עצמכם?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:00

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר