לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2008, 17:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ובכן, בחירות. טוטו בחירות ראשון

בעוד 4 חודשים מינוס כמה ימים, ישראל תלך לבחירות כלליות. במהלך תקופה זו, נקיים ארבעה מחזורים
של טוטו בחירות, בו יתבקשו הגולשים לתת את התחזית שלהם למנדטים שתקבל כל מפלגה. אין חובה
לשנות את התחזית מטוטו לטוטו, וכל הרעיון בעריכת כמה מחזורים הוא בכך שניתן יהיה לשנות תחזית
במידה וובמהלך הקמפיינים השונים, תהיה תחושה של סחף לכיוון זה או אחר. בכל מחזור של טוטו, יופיע
לינק לטוטו הקודם, כך שההסטוריה תישמר תמיד...

(תוספת בעריכה) לפי עצתו הנבונה של High_Hopes אני מוסיף את המצב הנוכחי בכנסת:
קדימה - 29 מנדטים
עבודה - 19 מנדטים
הליכוד - 12 מנדטים
ש"ס - 12 מנדטים
ישראל ביתנו - 11 מנדטים
ערבים - 10 מנדטים
התקווה+מפד"ל+איחוד לאומי - 9 מנדטים
הגימלאים - 7 מנדטים
אגו"י ודגל התורה - 6 מנדטים
מרצ - 5 מנדטים
------------------------
סה"כ - 120 מנדטים.

כדי להסביר למה אני מתכוון, אני אהיה הראשון לפרסם את ההימור שלי:

-------------------------------------------------------------------------------

הליכוד - 36 מנדטים
קדימה - 15 מנדטים
עבודה - 12 מנדטים
ש"ס - 12 מנדטים
ישראל ביתנו - 11 מנדטים
ערבים - 10 מנדטים
התקווה+מפד"ל+איחוד לאומי - 8 מנדטים
אגו"י ודגל התורה - 7 מנדטים
מרצ - 6 מנדטים
הירוקים - 3 מנדטים
הגימלאים - 0 מנדטים
עלה ירוק - 0 מנדטים
-----------------------------------------------------
סה"כ - 120 מנדטים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2008, 23:58
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
קצת פרשנות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מהמר"

גוש הימין ללא ספק הולך להתחזק
השמאל והערבים הולכים להחלש.
חד"ש ללא דב חנין לדעתי תבריח את המצביעים היהודים שאין לי מושג מה האומדן שלהם אבל הערכה גסה שהם שווים מנדט (עוד מנדט ילך מהסכמי עודפים)
ש"ס מגיעים לבחירות עם השגים-החזרת תשומת הלב לדרעי+השגי שר התקשורת אטיאס
ההשגים יתנו לה עוד מנדט
יהדות התורה (אגו"י ודגל התורה) בדרך כלל שומרים על יציבות של 6 מנדטים. כך יהיה גם הפעם.
הגמלאים-ההפתעה הגדולה וגם האכזבה הגדולה. הם למדו את המשחק הפוליטי ולכן אני מניח שהם ישארו בכנסת אבל עם 2 מנדטים ולא יותר.
הירוקים+עלה ירוק-כל מערכת בחירות יש התלהבות שהפעם זה יקרה ואף פעם זה לא קורה. גם הפעם לא

ישן 26-10-2008, 18:07
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ובכן, בחירות. טוטו בחירות ראשון"

אני חושב שאנשים פחות חושבים מה הולך להיות ויותר כותבים את משאלת ליבם.

מי שחושב שמפלגות הימין יקחו מעל 70 מנדטים כדאי שיתחיל להצביע לעלה ירוק, כי הם ינסו להכניס לחוק את הדברים שהוא צורך.

אין לי כוח לעשות חישוב מדויק ל-120 מנדטים, אבל אני הדברים שאני צופה הם התחזקות מאוד משמעותית של הירוקים, לדעתי מעל 10 מנדטים. סוג של הגימלאים מהבחירות הקודומות, רק ביותר גדול.
המפלגות הדתיות יתחזקו במנדט או שניים, כנ"ל הערביות.
קדימה תחלש, אך עדיין תעבור את ה-10 מנדטים, בעיקר בגלל ציפי לבני, שלדעתי ציבור גדול (ולא רק נשים, אבל הם הרוב) יצביע לה בלי קשר למה שהיא תגיד, כי יש לה תדמית אמינה (וזה לא משנה אם זה נכון או לא) כי מה לעשות שלהצביע לשני שקרנים מועדים מוכחים (ברק/ביבי) זה די מעצבן.
העבודה תהיה בערך כמו קדימה, ולדעתי שתיהן ביחד יגיעו לבערך 28 מנדטים.

הליכוד תתחזק לסביבות ה-30 מנדטים, אבל לא הרבה מעבר, בגלל ביבי שיוצר אנטיגוניזם אצל הרבה אנשים.
ישראל ביתנו - פחות מ-15 מנדטים, עד היום הם לא עשו שום דבר שמצדיק את הישיבה שלהם בכנסת, ליברמן כל הזמן מדבר, אבל בפועל הוא לא עושה כלום (או עושה ההיפך ממה שהוא אומר).
מרץ ישארו עם אותם 6-7 מנדטים.

בקיצור, הקטנות יתחזקו, הגדולות לא יהיו מספיק גדולות, וצפויות לנו עוד 4 שנים (וכנראה פחות) של תסכול.
תהיה ממשלה שמרוכבת ממשלה גדולה+3-4 סיעות קטנות שיחזיקו אותה בביצים ולא יתנו לה לעשות שום דבר.
ישן 26-10-2008, 18:36
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ובכן, בחירות. טוטו בחירות ראשון"

הליכוד - 30 מנדטים
קדימה - 15 מנדטים
עבודה - 22 מנדטים
ש"ס - 12 מנדטים
ישראל ביתנו - 10 מנדטים
ערבים - 11 מנדטים
התקווה+מפד"ל+איחוד לאומי - 8 מנדטים
אגו"י ודגל התורה - 6 מנדטים
מרצ - 6 מנדטים

-----------------------------------------------------
סה"כ - חרא

אבל עדיין עדיף על אולמרט או לבני בראשות הממשלה. למה אין פנים חדשות בפוליטיקה הישראלית? איפה הברק אובאמה שלנו?
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

ישן 27-10-2008, 00:45
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
הערכה שלי...

הליכוד: 43 מנדטים.

העבודה - 14

קדימה - 7

ש"ס - 9

מרץ - 6

ערבים - 10

האיחוד הלאומי מפד"ל - 12

ליברמן - 13

יהדות התורה - 6

עכשיו ההסבר:

עברו כמה אירועים ותהליכים בלתי רגילים על הציבור הישראלי אחרי בחירת אולמרט, שעוררו אותו מאדישותו.
למעט פעילי קדימה, ואנשים הקשורים בדרך זו או אחרת למפלגה הזו ולמושחתיה, עיקר המצביעים הקודמים שלה יעברו לליכוד, ואחרים למפלגת העבודה.

קדימה תשאב יותר מקולות הנשים, בגלל ציפי לבני, אך לאור פרשיות השחיתות, המחדלים החמורים ממלחמת לבנון השניה, שדרות, הזיג-זגים הפוליטים של מופז ודומיו, הפוגרום בעמונה, ועדת וינוגרד, המו"מ הביזיוני של לבני מול ש"ס, ועוד.... כמעט יעלימו את המפלגה הזו מהמפה.

מפלגת הגימלאים תעלם כפי שהופיעה, ש"ס תיפגע מאחר וחלק מציבור מצביעיה רואה את המצב הלאומי בראש דאגותיו מאשר הבעיות הסקטוריאליות, ויצביעו לליכוד.

בעקבות ההתנתקות, הפוגרום בעמונה, העליהום על המתנחלים וההסתה נגדם בתקשורת, האיחוד הלאומי תתחזק, הרבה בזכות קולות שהתפכחו מכלל הציבור ולאו דווקא מהליכוד.

ליברמן יגרוף את עיקר הקולות הרוסים וימשיך להתחזק.

הליכוד הוא המרוויח העיקרי, גם מחזיר אליו מצביעים מש"ס, גם את רוב המצביעים מקדימה, וחלק ניכר ממפלגת העבודה שהבין לאהוד ברק אין עמוד שידרה, והוא חשוד בשחיתויות לא פחות מאולמרט.

אני מאמין שאחוז ההצבעה יעלה דראסטית בבחירות הקרובות, עיקר הציבור הישראלי נוטה ימינה.

כשהליכוד זכה ב-38 מנדטים בתקופת שרון, הוא באמת האמין ששרון הוא שרון ולא ימכור את המדינה, את מפלגתו ואת המתנחלים לשמאל ולערבים, הסיבה שקדימה הגיעה ל-29 מנדטים זה שילוב של שטיפת מוח, רצח אופי לנתניהו, הנפילה למשכב של שרון שיצרה "אפקט רבין" על הציבור, שרון טמן מלכודת פוליטית לנתניהו כשמינה אותו לשר אוצר.
נתניהו הציל את המדינה מקריסה כלכלית, אבל שילם מחיר אישי כבד שעלה לו בבחירות מול אולמרט.

אני חושב שגם הייתה אשליה של מציאות טובה יותר, בגלל שכביכול היה שקט בטחוני, מה שסייע להרדים את הציבור מהשחיתויות של ממשלת שרון, מההתנהגות הדיקטטורית שלו והספינים.

לא צריך קמפיין מבריק בשביל שהליכוד ינצח את הבחירות האלה, מספיק להציג מי הם יריביו, ולהציג את ציטוטיו של נתניהו שחזה סכנות בטחוניות שהתגשמו, העובדה שהוא הציל את הכלכלה של המדינה, ולא פחות חשוב מכך, הדגשת המסר שהוא לא יחלק את ירושלים, הרבה בזכות המסר הזה הוא נבחר בבחירות של 96, כשהבינו שלפרס אין גבולות, העובדה שפרס עצמו מעולם לא טרח להכחיש זאת, כמו שלבני לא הסכימה להתחייב בפני ש"ס בנושא הזה, אבל הייתה מוכנה ללכת עד הסוף בנושא הכסף, כנ"ל אהוד ברק.

האינטרס של המדינה הוא שהליכוד והאיחוד הלאומי יהיו המפלגות החזקות בכנסת, ושיגיעו בקירוב ל- 60 מנדטים, כך שלא תהיה מפלגה שתהווה "לשון מאזניים", ובהנחה שיהדות התורה, ליברמן, וש"ס (במחיר הגיוני) יהיו חלק מהקואליציה, כל גוש השמאל והערבים צפוי להיות זניח.

נקווה שהתחזית הזו תתממש.
ישן 27-10-2008, 13:36
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מנגינת החליל שמתחילה ב "ההימור שלי"

הליכוד - 27 מנדטים
קדימה - 12 מנדטים
עבודה - 21 מנדטים
ש"ס - 14 מנדטים
ישראל ביתנו - 5 מנדטים
ערבים - 13 מנדטים
התקווה+מפד"ל+איחוד לאומי - 9 מנדטים
אגו"י ודגל התורה - 7 מנדטים
מרצ - 12 מנדטים
הירוקים - 0 מנדטים
הגימלאים - 0 מנדטים
עלה ירוק - 0 מנדטים

לפני שנפתחו מסעות התעמולה והקמפיינים, אני מעריך (וגם מקווה) שהבחירות הקרובות יהווי חזרה למקורות. המפלגות הגדולות-בינוניות יתחזקו והקטנות(קיקיוניות) יתכווצו.
עבודה והליכוד חסרות את קולות קדימה ששיכות להם ביחס 60:40 בהתאמה.
הליכוד מתחזק, אבל לא עובר את 30. שזו גם תחזית אופטימית בעיני עבורם. אני מניח שבהמשך אתן להם מקס' 23-24 אבל תלוי מה יתרחש בהמשך.
הדתיים, ערבים מתחזקים.
מרצ חוזרת לגדולתה, תלוי כמובן באופי הקמפיין ובמאורעות הסמוכים לבחירות. עבור רבים מרצ נקייה היא חזרה הביתה לתקופות יפות של מספר דו ספרתי של חכי"ם.
עלה ירוק, ירוקים, קשישים - יגיעו מאד קרוב אבל ישארו בחוץ. סיכוי קלוש לאחת מהן להכנס לדעתי ואם כבר אלה יהיו הגמלאים.
אישית אני לא מרוצה מההצעה שלי ומקווה שלקראת הבחירות
ישן 28-10-2008, 07:54
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
האם מאה ימים מספיקים לבנות מקלט אטומי ?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל הרעיון באשכול הוא שכולנו נרשום תחזיות - ואני די משוכנע שרובנו נאכל כובעים..."

על פי הסקרים כאן, לכאורה "מפלגות הכוח" הן המובילות. אבל אל דאגה, כפי שנאמר: מה שרואים מכסאו של ראש הממשלה ובמיוחד כיצד פועלים מכסאו של ראש הממשלה, אינו דומה לדרך בה מתנהגים באופוזיציה.
נתניהו יודע היטב, שחלק מסויים (אולי גם המכריע), בתוכניתו הכלכלית, שזכתה להצלחה, עד עצם היום הזה, היא הפתיחות אותה גילתה ממשלת שרון בהתמודדות עם נושא הכיבוש. אם ברצונו להעצים אותה ולהרימנו מהקרשים ולהחזירנו לצמיחה ופריחה, לא יהיה לו מנוס מלהמשיך במדיניות קודמיו ולהגיע להישגים בנושאים המדיניים ולא רק בדרך הכוח.
אינני רוצה להתנבא, גם מוקדם מאד לעשות זאת. זכורים האוטובוסים המתפוצצים, שסגרו את הגולל על שמעון פרס ואינני חושב שדעתי הפוליטית היא זאת שצריכה להשפיע על תחזיותי, לכן אחכה למחזורים הבאים אולי אפילו לזה האחרון.
כמו תמיד אקבל ב"הכנעה" כל החלטה ומאמין בתבונתם של המנהיגים (כמובן של אלו שסיכוייהם להוביל את השלטון), שלא יכניסו אותנו ל"בונקר" ויפרצו דרכים שתרוממנה אותנו ותעמידנו בשורה הראשונה של המדינות המפותחות.
ישן 27-10-2008, 23:22
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
ביום הבחירות אני בד"כ מנוע מלהביע את דעתי

חוץ מאחורי הפרגוד.
אין לי הערכות מי יודע מה אבל הנה הערכה שמישהו ביטא באחת מהתגובות ב"הארץ" (אכי"ר):

`קדימה` (תודה לאל!) בדרך הנכונה מתחילה להתפרק ולהתרסק!

או-טו-טו הגיעה סוף-סוף אף עת
בה `קדימה` מתחילה (תודה לאל!) להתפרק ולהתרסק
לאחר שהתעללה והתעמרה בציבור אזרחי המדינה בלי חמלה, בלי רחם, בלי הפסק
באה שעתה של `קדימה` להחזיר נשמתה (?) לבורא, להתפרק ולהתרסק.
על המדינה יהא צורך לעבור כמו על ראש במסרק
כדי לעקור ולבער כינים אשר דבקו בלי שמישהו יטרח אתן להתמודד ולהתעסק
`קדימה` בדרך הנכונה, אם לא יתרחש נס, `אחורה` תלך, לבטח תתפרק ותתרסק
לא רק בשל יהירות, רברבנות, גאוותנות, ראוותנות אשר בה עד שמיים נוסק.
גם לא רק משום שרקובה היא לגמרי כמו אפרסק
ואין לה מהות כלל, חלולה היא, נבובה היא, חומר נפץ מרסק
חסרת טיפת ערכים, מוסר ותרבות, בנוייה כל-כולה אך מריק
`קדימה`, השבח לאל, סוף-סוף תתפרק ותתרסק
אולי מפני שעתה, נוכחים אזרחים, איך צף ועולה בה הדרק
אך משום-מה הפעם, האזרח הקטן כבר אינו לגמרי אלם, דומם או שותק.

סוף-סוף מתחילים לראות מעט אור בקצה המנהרה
מנסים לגרש את החושך, מנקים אורוות, משתדלים לבער את הרע
בשנתיים האחרונות נחתה על המדינה צרה צרורה, קללה, מארה
שעה ש`קדימה` את הדימוקרטיה שדדה לאור יום ואח"כ קברה.

ישן 01-11-2008, 19:35
  פאביו ג'וניור פאביו ג'וניור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
ההימור שלי

קדימה-29
הליכוד - 27
ישראל ביתנו - 10
עבודה - 14
ש"ס - 11
ערבים - 11
התקווה+מפד"ל+איחוד לאומי - 5
יהדות התורה- 6
מרצ - 3
הירוקים - 4

הסיפור הגדול של הבחירות הוא כמובן המאבק על השילטון בין ביבי לציפי ליבני.
אני מעריך שהקרב ביניהם יהיה צמוד.
כל מעידה של אחד המועמדים יכולה להכריע את הבחירות.
כרגע נראה לי שקדימה תזכה.
גם בגלל שלביבי יש סיכוי גדול יותר למעוד משל ליבני.
וגם כי הציבור רוצה לראות מנהיגות חדשה.
כמובן שאם מרידור ובוגי יצטרפו לליכוד מעמדה של המפלגה יתחזק.
אבל אני מניח שגם ליבני תצרף מספר אישים בכירים על מנת להעלות את הפופולאריות של מפלגתה.
ברק כנראה מחוץ לסיפור.
הוא צריך לדאוג יותר לסיים מעל ש"ס וישראל ביתנו, מאשר לתפוס את כס השלטון.
ברק נמצא במצב דומה לביבי בבחירות 2006.
אך הוא יכול לשאוף תקווה מכך שאם ביבי "חזר מהקבר" אולי גם ברק יעשה זאת בבחירות הבאות.
הירוקים תהיה מפלגת המחאה החדשה.
מרצ מפלגה בגסיסה. ופרישתם של ביילין ורן כהן לא תעשה טוב למפלגה שגם ככה חסרה אישים ראויים.
הפתרון היחיד בשבילם זה להתאחד עם העבודה, גם אם זה יחרוץ את דינה של המפלגה.
ככה לפחות כול הקולות בשמאל יתאחדו למפלגה אחת.
ישן 11-11-2008, 22:55
  גנרל גנרל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.04

שאלה הגדולה בבחירות האלו היא אחוז ההצבעה
בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו היום אחוז ההצבעה במגזר הערבי היה מעל 80%
אחוז ההצבעה היהודי היה מעל 30%, אנחנו עלולים למצב שבו אנו קמים ליום שבו אחמד טיבי הוא רוה"מ
לאחר שניצח בבחירות דמוקרטיות בצורה נקייה וללא שום מניפולציה או מלחמה או משהו כזה
אנחנו נפסיד את המדינה בבחירות אם נמשיך לזלזל בזכות לבחור (שלדעתי היא חובה)
גם אם אין לנו מועמד מועדף אז עדיף את הרע במיעוטו מאשר הסיוט של ערבי בראש מדינת היהודים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר