לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2008, 21:43
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
דיון רציני - שירות חובה במשטרה

אני שואל אתכם שאלה: איך לעזאזל יש שוטרות בנות 18?! אני מסתובב פה ברחובות ואני רואה איך אנשים עושים מה שהם רוצים מכות דקירות סכינאות ומה המשטרה עושה מגייסת 6,000 בנות 18 שרובם גובה 1.55 ושוקלות 50 קילו אני פשוט קורא את הנתונים שלפעמים 80-90% מהנוכחות המשטרתית ברחובות הם שח"ם ואני קורא לאבי דיכטר תקום תתעורר תגייסו שוטרים נורמלים שיכולים להתמודד מול הפשיעה ולא ילדות בנות 18.

לא פעם ולא פעמיים נתקלתי באחת מה"שוטרות" האלו עם קול מגמגם של ילדה ופן בשיער שנראה כאילו היא השקיעה בו יותר מכל המשמרת שלה, נתקלתי לא מזמן במצב שפשוט אחת כזאת תפסה מישהו והוא פשוט ברח לה מהידיים לא בגלל שהיא לא רצינית אלא בגלל שפיזית היא יותר חלשה ממנו, לא רק אלא גם קראתי פה על איך שילדות חוטפות לשוטרת ילדה הזאת את הנשק זה פשוט ביזיון שנותנים לכאלו שוטרות צעצוע "לשמור" על האזרחים כביכול.

מבחינה פיזית וגם מבחינה שכלית ורגשית אני לא חושב שלילדה כזאת שסיימה תיכון ולאחר מכן קורס שוטרים יש מספיק ניסיון חיים או יכולת שכלית וקור רוח בשביל לעמוד במשימות ובמצבים כאלו ואחרים, וגם לא ברמה הפיזית כי הגוף שלה בד"כ חלש יחסית, בגז מדמיע \ נשק היא לא יכולה להתשמש אלא במצבי חירום, אז אני שואל מה תעשה ילדה כזאת מול עבריינים גדולים שחזקים ממנה הרבה יותר? איפה ההיגיון במדינה הזאת?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-11-2008, 23:12
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "דיון רציני - שירות חובה במשטרה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti89
אני שואל אתכם שאלה: איך לעזאזל יש שוטרות בנות 18?! אני מסתובב פה ברחובות ואני רואה איך אנשים עושים מה שהם רוצים מכות דקירות סכינאות ומה המשטרה עושה מגייסת 6,000 בנות 18 שרובם גובה 1.55 ושוקלות 50 קילו אני פשוט קורא את הנתונים שלפעמים 80-90% מהנוכחות המשטרתית ברחובות הם שח"ם ואני קורא לאבי דיכטר תקום תתעורר תגייסו שוטרים נורמלים שיכולים להתמודד מול הפשיעה ולא ילדות בנות 18.

לא פעם ולא פעמיים נתקלתי באחת מה"שוטרות" האלו עם קול מגמגם של ילדה ופן בשיער שנראה כאילו היא השקיעה בו יותר מכל המשמרת שלה, נתקלתי לא מזמן במצב שפשוט אחת כזאת תפסה מישהו והוא פשוט ברח לה מהידיים לא בגלל שהיא לא רצינית אלא בגלל שפיזית היא יותר חלשה ממנו, לא רק אלא גם קראתי פה על איך שילדות חוטפות לשוטרת ילדה הזאת את הנשק זה פשוט ביזיון שנותנים לכאלו שוטרות צעצוע "לשמור" על האזרחים כביכול.

מבחינה פיזית וגם מבחינה שכלית ורגשית אני לא חושב שלילדה כזאת שסיימה תיכון ולאחר מכן קורס שוטרים יש מספיק ניסיון חיים או יכולת שכלית וקור רוח בשביל לעמוד במשימות ובמצבים כאלו ואחרים, וגם לא ברמה הפיזית כי הגוף שלה בד"כ חלש יחסית, בגז מדמיע \ נשק היא לא יכולה להתשמש אלא במצבי חירום, אז אני שואל מה תעשה ילדה כזאת מול עבריינים גדולים שחזקים ממנה הרבה יותר? איפה ההיגיון במדינה הזאת?

מה אתה מעדיף?
את השוטרים הרולות, הגורילות (גופנית ושכלית) שהיו לנו בשנות ה-70?

לא תודה..!!

אני בהחלט מעדיף את השח"מים.!! .. אף אחד לא טוען שנגד האברג'ילים והאלפרונים
צריך לשלוח את ילדי שח"מ. אבל יש מספיק מטלות למשטרה, שמתאימות להפעלה
של נערים\ות \\ חיילים \ מתנדבים דוגמת שח"מ.

ורצית דיון רציני, אז רצוי אם היית נמנע מקביעות טפשיות ולא מבוססות
על היכולות של בנות 18 שגובהן 1,60.
מנסיון, לפעמים עדיף לשלוח למשימות דוקא בנות כאלה.
תתפלא כמה קומונסנס פשוט אצל דמות לא מאיימת, יכול לנטרל מצבים נפיצים.
ישן 23-11-2008, 13:55
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
שח"מ - רעה חולה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "[QUOTE=moti89]אני שואל אתכם..."

כתבתי פה בעבר ואני כותב זאת שוב: שח"מ זו רעה חולה שצריך היה לבטל אותו מזמן.

ראשית, מאחר והצבא הוא שמעביר למשטרה את כח האדם, הרי שהצבא מעדיף לשמור אצלו את כח האדם האיכותי ומשאיר למשטרה את כל ה"בררה".
שנית, כפי שכתבו פה קודם רבים וטובים, הניסיון והבשלות הם גורם קריטי בעבודת שוטר הסיור.
שלישית, כפי שחוו הרבה מאוד משפחות של שוטרים, פעילות משותפת של שוטר סיור ותיק וש"חמית, במשמרות ארוכות של יום/לילה - עלולה להביא לפירוק משפחות. ואני יודע, ממקור ראשון, על מספר רב של אירועים כאלה.
רביעית, התפקוד המבצעי של השח"מית לקוי. שוטרי הסיור לא "סופרים" אותן ולא סומכים עליהם שיגבו אותם בעת צרה. במו עיני ראיתי איך שוטר סיור מוותר על שח"מית ביציאה לפעילות מבצעית. כמו כן צפיתי באירועים בהם השוטר נאבק בעבריין המתנגד למעצר והשח"מית מסתפקת בדיווח בקשר וקריאה לתגבורת.
כמעט בכל מקרה מבחן, שבו היה צריך לבחון את פעילותן של השח"מיות בשעת מבחן - הן נכשלו בו.
שישית - מבחינת המשטרה - התקן מלא ושוטרים יוצאים למשמרת בעוד שמהפן המהותי המשמרת חסרה ולכל אירוע צריך להקצות כח אדם נוסף לצורך הטיפול בו.

למרות הכל, משטרת ישראל תמשיך להסתמך על כח האדם הזול הזה, הקרוי שח"מ ואנחנו נמשיך להתפלא מדוע השירות לאזרח הוא כל כך גרוע ומדוע לא ניתן לסמוך על המשטרה בשעת משבר.
ישן 23-11-2008, 15:25
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "שח"מ - רעה חולה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
.
שלישית, כפי שחוו הרבה מאוד משפחות של שוטרים, פעילות משותפת של שוטר סיור ותיק וש"חמית, במשמרות ארוכות של יום/לילה - עלולה להביא לפירוק משפחות. ואני יודע, ממקור ממקור ראשון, על מספר רב של אירועים כאלה.

.

ועל כמה ארועים אתה יודע ממקור ראשון שבהם ללא קשר לשח"מ שוטרים אמרו לנשים שלהם שהם במשמרת והלכו לתבול את המדיד בכל מיני מקומות שלא להם?
כמה מהם עשו את זה בתוך מתלונת שהם פגשו עקב טיפול בתלונה שלה בניגוד לכל כלל אתי מיקצועי ?

אתה זוכר את מיקרא מישטרת אשקלון שבו משמרת שלמה נתפסה מבלה במועדון חשפנות ומשם זה המשיך לבית הבושת הסמוך כל זה באדיבות עברין ידוע שהעסקים היו בבעלותו ?
גם פה אשם השח"מ ?

אתה באמת מאמין שבן אדם בוגר לא יכול להשתלט על הדינגדינג שלו אים הוא רוצה בכך?
אים כבר זה מעיד הרבה על אפיו של אותו שוטר מהולל שהוא מומחה לעניני סיכסוכים
ומרתיעה עברינים במצמוץ עין אבל לא מסוגל להשתלט על המפלצת החד עין הפרטית שלו !
ועוד עם ילדה שיכול להיות שהיא לא בהרבה יותר גדולה מהבת שלו.
ולחשוב שזה האיש שצריך לעצור פדופילים...................................

ומה עם שתי השוטרים שאנסו מתלוננת בזמן משמרת כשהם הסיעו אותה להגיש תלונה ?
אולי נאסור על נשים להתלונן שלא יעמידו את נפשם העדינה של השוטרים במבחן ?!?
ואים כבר למה אתה מוכן לשים שם גבר בנידת ,אולי אחד מהם הומוסקסואל?
אני יודע נצמיד לו כלב שיטור ,אבל אולי הוא זאופיל?
איך נשלח שוטר למיקרא מ"מ אולי הוא נקרופיל?

ישן 24-11-2008, 09:07
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני בטוח שיש גם מקרים הפוכים,..."

האדם מועד לעולם. המשמעות של האימרה הזו היא שככל ואתה מקרב את האדם לסיטואציה השלילית, הסיכוי שהוא ייכשל בה גבוה יותר. אם תרחיק את האדם מסיטואציה שלילית, הסיכוי שהוא ייכשל בה נמוך יותר. להרחיק את האדם מן העבירה.

יש סיבה מדוע יש פקודות בצבא (ובמשטרה) האוסרות על קירבה בין גברים ונשים. אילולא הפקודות, היו הרבה יותר אירועים שאסור היה שיקרו.

בעיני, ערך מרכזי בחברה שלנו, הוא ערכי המשפחה. יש למנוע סייטואציות העלולות לפגוע בערך זה. משמרת משותפת של שוטר עם שוטרת, גם אם לא ארע ביניהם דבר, עלולה לפגוע במערכת היחסים של אותו שוטר או שוטרת עם בן זוגם. בוודאי אם מתקיימת בין השוטרים מערכת יחסים אסורה. פירוק משפחה הוא דבר נורא על אחת כמה וכמה אם מוערבים בזה ילדים.
הסיכוי שהשוטר ינהל מערכת יחסים עם בן הזוג שלו למשמרת, גבוה יותר אם אותו בן זוג הוא מהמין השני. לחשוב אחרת זו היתממות.
האם אתה, סמ"ר, לא היית מעדיף לעלות לשמירה עם חיילת חמודה ולא עם איזה מגודל שעיר? איך היתה נראית השמירה בעיניך, טובה יותר או פחות? עבדול אני יודע היה מעדיף שבטנק יהיו איתו כמה בחורות .
מה שאדם עושה בביתו הפרטי זה עניינו, אבל המשטרה היא ארגון לאומי וזה לא העסק הפרטי של אף אחד. כארגון לאומי, הערכים שלו צריכים להיות תואמים את ערכי החברה.
זו דעתי. אפשר לא לקבל אותה ואפשר לגחך עליה. ככה זה כשהחברה מקבל בשיוויון נפש בגידות וגירושין.

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 24-11-2008 בשעה 09:14.
ישן 24-11-2008, 10:06

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "האדם מועד לעולם. המשמעות של..."

ידידי -חזלנו אמרו עוד משפט חכם שאומר ש"איבר לו לאדם משביעו ירעב ,מרעיבו ישבע"
במה מוטב האדם מהבהמה?
לנו יש שליטה עצמית על הדחפים שלנו .
כמו שאמרתה משטרת ישראל היא גוף ממלכתי וככזה הוא מיצג את החברה הישראלית על גווניה
מי שלא יכול להתעלות על הדחפים שלו ועל הדעות הקדומות וכ"ו ,בבקשה שיחפש את עצמו במקום אחר!

בנימה אישית איזה שותף אני מעדיף בהינתן הברירה ?
בדומה לליאור ואחרים אני מעדיף שותף יעיל ומיקצועי לפחות כמוני אם לא יותר וזה לא מענין אותי
מה מינו, עדתו, דתו,צבעו .
אחרי המשמרת אף אחד לא מחייב אותי ללכת עילו הביתה לקפה.

ושלא תחשוב שמעולם לא עמדתי מול האופציה ,נתקלתי בדילמה עשרות פעמים אבל אני החלטתי להעביר שליטה למוח הגדול !

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 24-11-2008 בשעה 10:11.
ישן 26-11-2008, 11:25
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=סמל ראשון] ושלא..."

למה אתה מניח אוטומטית שגבר ואשה שמשאירים אותם כמה שעות ביחד ישר יתחילו לרצות סקס? לחשוב על סקס אפשר גם לבד בעמדה או בסיור (במקרה שראית איזה מישהי עם בז'אז'ים במשקפת, למשל) ומימוש מחשבות דורש החלטה משותפת שלא תמיד תתבצע.

מה אם השוטר שמן ומכוער?
מה אם לשוטרת יש ריח מסריח של סיגריות?
מה אם אשתו של השוטר נראית כמו דוגמנית ומז****ת כמו שחקנית פורנו והכונפה שבניידת לא מתחרה בה?
מה אם לשוטרת יש חבר צעיר ומסוקס שכמוהו כמצרי שמצינו בכתובים וממש לא בא לה על זקן בגיל של אביה?

מה לעשות - לא כולם הם כמו הזמר (ועובד הרס"ר שהרבה לדפוק נפקדויות) אייל גולן שרוצה לאכול אנטריקוט בבית ופרוס(צ?)ה עם שוקולד בחוץ. ומי שכן, ימצא את פרוצת הלחם שלו איפה שירצה.

ישן 26-11-2008, 12:16

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=סמל ראשון] ושלא..."

אהה פשוט ,בגלל שאני חי במדינה מודרנית מתורבתת ולא באפגניסטן אוו אירן אז לנשים מין זכות מוזרה כזאת לצאת מהמטבח ולא תאמין אפילו לצאת מבית ללא ליווי .
אתה פוגש נשים ולפעמים אפילו נשים יפות שלא נדע בבנק ,בקו"ח,בחנויות משרדי ממשלה בעבודה........
לא תאמין אבל אפילו שאני לא שוטר לפעמים אפילו יוצא לי לצאת לאכול צהרים עם חברה לעבודה במשך חצי שעה אוו יותר ללא השגחה כאשר שנינו יודעים שאף אחד לא יחפש אותנו ובכל זאת אנחנו מצליחים להגיעה למסעדה ולא למלון הזול שבפינה .

אגב יש לאדם עוד "דחפים" כמו לקחת רכב חדש שהוא רואה בחניה לסיבוב
יש כאלו שדברים נדבקים להם לידיים,יש כאלו ששולפים סכינים ודוקרים בגלל שמישהוא אמר שאימא שלו נענע ....................................
אולי אנחנו צריכים להתחשב גם בדחפים שלהם??

ידידי קצת פרופורציה בסה"כ אנחנו לא מדברים פה על אנשים שחיים באיזה מוצב נידח 28 יום וישנים
כפיות בתוך טנק אוו לא יודע מה .
סה"כ שני אנשים 8 שעות ברוטו (יש מחסומים,ארועים.......)בתוך נידית סיור לרוב באמצע עיר .

אני לא יודע כמה אתה מבלה בנידות סיור אבל לניסויני המועט האווירה שם רחוקה מאד מלהיות
"סקסית" ,ככה שמי שיש לו סטיות בראש מוצא מקום לממש אותם עם שח"מ אוו בלי
ומי שמגיע למשמרת כדי לעבוד ולפרנס את משפחתו ומודע לאחריות שלו כבעל משפחה יתרכז בעבודה ויניח את הפנטזיות המיניות שלו לחדר השניה (אוו אולי מיקומים אחרים איש כיד הדמיון .....) שלו ושל אישתו.
וכמו שאמרתי מי שלא מסוגל להשתלט על הדחפים שלו לא מתאים לתפקיד ורצוי שימצא את עצמו במקום אחר !

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 26-11-2008 בשעה 12:26.
ישן 26-11-2008, 11:17
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אם השוטר לא יכול להשאיר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
אם השוטר לא יכול להשאיר את החבריקו שלו במכנסיים מרצונו, בא המחוקק והסדיר את זה. שוטק קבע לעולם יהיה בדרגה גבוהה יותר משוטרת שחמ ולכן כל סיטואציה מינית נחשבת כאילו הוא הממונה שלה.

אני מסכים עם סמל ראשון בכל מה שהוא אמר בנושא.

מצד שני, אם שר משפטים בישראל לא יודע את הגבול, מה כבר רוצים משוטר?

מדוע היה צורך בחקיקה? כי לא סמכו על השוטרים שיבינו זאת בעצמם ויפעלו לפי המוסר הפשוט. מאחר ואנחנו כבר יודעים עד כמה השוטרים מקפידים על הנהלים שלהם עצמם, אפשר להבין עד כמה המצב חמור!!!
שוטרים הם בני אדם. יש להם צרכים ויש להם יצרים. אי אפשר להתעלם מזה ואי אפשר לברוח מזה.

אדרבה, ליאור וסמ"ר, מניסיונכם, האם זה לא מפריע? האם אין אירועים חריגים במשמרות המשותפות? יש מספיק מקרים שמגיעים לתקשורת. כמה אינם מגיעים לתקשורת?
ישן 26-11-2008, 11:30
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מדובר בשני אנשים בוגרים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד

מי שרוצה לנהל רומנים, יעשה את זה גם במסגרות פחות "מועדות לפורענות" ומי שלא - לא.

אני לא מסכים איתך וגם הטבע האנושי לא מסכים אתך. ככל והניסיון שהאדם נמצא בו הוא יותר קשה, כך הסיכוי שיכשל בו הוא יותר גבוה.
אם הסביבה בה אדם חי היא אינה נוחה לקיום רומן, כך יהיה עליו להתאמץ יותר בשביל שזה יקרה לו.
תסכים איתי כי לחרדי, לדוגמא, קשה יותר לנהל רומן מחילוני לנוכח הסביה בה הוא פועל.
(וכמובן אני לא טוען שחרדים לא מנהלים רומנים וכדומה. אלא רק כי הדבר יותר קשה להם טכנית. המציאות פשוט פחות זמינה עבורם).
יש אנשים שמנהלים רומן רק מפני שהמציאות זימנה להם את זה. אחרת הם בכלל לא היו מגיעים לכך.
ישן 26-11-2008, 14:54

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אין כל הבדל. לטעמי, כל משמרת..."

אז לא נעסיק נשים בבנק אוו במוקדי שרות אוו בתחנת דלק (יש גברים שסרבל מלוכלך וריח דלק פשוט
מעבירים אותם על דעתם ) ונעשה להם הסבה לאינסטלטוריות (שלא יבוא אינסטלטור הביתה,הרי כולנו מכירים סרט פרנו אחד להפחות שזה התסריט שלו )
מוסכניקיות במוסכים לנשים בלבד ..........

לסיכום כמו שאמרתי אני ואחרים אים קימת אנרגיה מינית מטורפת בנידת זה לא בגלל שיש שם שח"מית
זה בגלל שיש שם מישהוא שמביא את האנרגיה הזאת בראש ועם אחד כזה קיים גם בית ספר קטולי
הופך לעולם מלא פיתוי אים הנ"ל מחליט להבריק את הנעל שלו ברמות הנכונות .
אים הנ"ל יודע להפעיל שיקול דעת כמצופה מאדם בוגר אז הוא לא יתפתה גם אים הוא בחברת
בתולה נוכרית חצי ערומה במלא מערומיה הוא ישמור על שלמות משפחתו ויבצע את התפקיד שלו
בצורה הכי מיקצועית!

ישן 26-11-2008, 19:27

נו מזה מוכיח?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "לא אכפת לי מאינסטלטורים או..."

שמתוך אלפי שוטרים שמשרתים במשטרה אחד קיים יחסים עים קצינה(שאופן מפתיעה היא לא שחמית) ועוד אחד הואשם בבעילה אסורה.
כן כמו שאמרתי היו גם 2 שהורשעו באונס זה אומר עכשו שכולם אנסים?
היה לנו קצין שה שהפך לעברין ועד כהנה וכהנה .
אז כמו שאמרתי לאורך כל האשכול גם הגיוס לקבע במשטרה הוא לא חף מטעויות ,וכן בגלל התנאים הנחותים לא תמיד מתגיסת הקצפת בלשון המעטה .
לדעתי האישית זה שלאחר מעל 7 שנים שבהם קיים השח"מ היתה צריך לחפש בפינצטה 2 מיקראים
שרק אחד מהם קשור איך שהוא לחילת סדירה בעוד שבכל יום יוצאות למשמרת אלפי שוטרות(6000 בכל מחזור 3 מחזורים לפחות אומר שהתוכנית הזאת העבירה כבר מעל 18 אלף שוטרות) שח"מ רק מראה שהשד לא נורה כמו שאתה מצייר .
אולי אתה יכול להשלים את החיפוש ולראות כמה תיקים בגין הטרדה מינית נפתחו באותה תקופה
בגופים ממלכתים אחרים (נגיד בית הנשיא,ומשרדי שרים)?

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 26-11-2008 בשעה 19:39.
ישן 27-11-2008, 09:52
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למזלינו המחוקק קצת יותר נאור..."

קצת התעייפתי מהדו שיח של חרשים שאנחנו מנהלים.

אני מניתי מספר סיבות מדוע השח"מ הוא טעות, אחת מהם, ולא החשובה שבהם, היא בעיית המינים. אגב, התעלמתם באלגנטיות מהאמירות בפורום חשופים בניידת בקישור שצירפתי לעיל, על כך כי התופעה ידועה ונפוצה.
ציטוט:

חבל שלא עושים את זה לשוטרים בישראל שלא מתביישים לעשות את זה גם בניידת!

שוטרת מתחנת חדרה.

ציטוט:
הדבר היחיד שמפריע לי בהתנהגות הזאת זה שזה קורה כשיש אירועים בחוץ והשוטרים פשוט מעדיפים לעשות את מה שעושים בניידת ושימות העולם,

ציטוט:
כאילו שאתה לא יודע שזה קורה !!!! מה אתה משחק אותה תמים

זה מחזק את הטיעון שלי, שעירבוב המינים פוגע גם במבצעיות!!! עובדה.

הבעיה המרכזית, בעיני, היא חוסר היכולת המבצעית שלהם לתפקד כמצופה וכנדרש משוטר, והסרטון מיו טיוב מציג זאת היטב. אינני חושב כי המדובר בסיטואציה נדירה ביחס להתנהלות השח"מ ובעיקר השח"מיות.
ישן 27-11-2008, 12:21

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "קצת התעייפתי מהדו שיח של..."

נו ....
התעלמנו מהנאמר כי לפחות אני לא חושב שזה שעוד מישהוא אומר כמוני (יכול להיות שזה אני בניק אחר אגב) עושה אותי יותר צודק .
אגב אים תעביר רגע שליטה למוח הגדול ותקרא את הציטוטים שאתה הבאתה בעצמך תראה שבכולם
יש כעס רב על שני הקצינים שאים מה שמיוחס להם נכון הם בושה למדים גם מצד השח"מ וגם מצד הקבע.
כן!!- אף גוף הוא לא מושלם וכן בין מעל 20 אלף שוטרים בשכר,6 אלף שוטרי שח"מ כ8 אלף אנשי מג"ב וכ70 אלף מתנדבים שמשרתים במשטרה יש פה ושם תפוח רקוב, האים מזה אפשר להסיק על הנורמה ?
האים הדברים הללו לא קוראים בכל מקום אחר במדינה מהטור בסופר ועד לבית הנשיא?
אז מה נעשה נחתוך לכולם את "החבר" ונתרבה במבחנה?
נסגור את הנשים במטבח עם שק ובוקרה על הראש?

כמו שאמרתי בתגובה הקודמת אים הפיתוי נמצא שם בנידת זה רק בגלל שמישהוא הביא אותו בראש הכחול שלו למשמרת!!

אגב מענין שאתה בחרתה להתעלם משלל התגובות באשכולות הנ"ל שמגנות בנחרצות את הקצינים וגם מכמות התשבוחות חסרת התקדים לדעתי שניתנה שם לשוטרי השח"מ.

ולא אני לא תמים ולא מיתמם בניגוד עילך ,הרי אתה יודע בדיוק כמוני שעל כל רומן שהתפתח בין שוטר
לשחמית בתוך משמרת יש לפחות 2 שהתפתחו בין שוטר למתלוננת אוו לנהגת שהוא עצר ובסוף ויתר על דו"ח .
אני כבר לא מדבר על כל הנימפו שהמדים עושים להן את זה ,אז אוו שהן מוסוות כמתנדבות אבל
עיקר הפיעלות שלהן היא על הגב ,אוו שסתם עוברות במשמרת מיד ליד .

ישן 26-11-2008, 12:12
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הרגני הרוג עבדול יקירי אם אצליח להבין כיצד הגענו מ'דיון רציני אודות בובי השוטר'"

למעשה מפיצת מחלות המין הייתה דתיה אחת. או דתל"שית כמו שזה נראה.

רוב המתנחלות האחרות היו יותר מהטיפוס הדתי-שמרני הצפוי, חוץ משתיים-שלוש נערות שגילו חיבה עמוקה לנהג קבע דרוזי אחד ושמרו לו אמונים. בעצם, אחת הייתה בכלל עפולאית שההורים החוזרים-בתשובה שלה שלחו אותה ללמוד בשטחים כדי שהיא תפסיק להתהולל עם ערבים מהכפרים.

לחזור בתשובה? שכחת שאתה מדבר עם מישהו שכשלימדו בגן על חנוכה, ואמרו כמה שזה רע להתפלל לפסלים, כמו שהיוונים ניסו לכפות על אבותינו, אז מיד הלכתי ומצאתי פסל נחמד והתפללתי בפניו בכוונה רבה כדי לראות אם אלוהים יעניש אותי או שיקרה משהו.

חטפתי שפעת, אבל זה היה שבועיים אח"כ. מאז איבדתי אמון בקב"ה.

ישן 23-11-2008, 19:23
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אכן, ראיתי בדיוק מי מגיעים..."

יש לי היכרות טובה עם קצינת חקירות שעד לא מזמן היתה מפקדת קורסי הכשרות לשח"מ בבסיס המשטרה בשפרעם.
אין מילים בפיה להביע את האכזבה מרמה הכללית המופגנת על ידי בני נוער אלה.
נכון שפה ושם יש כוכבים, אבל כוכבים יש גם בשמים ובשלומי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 22-11-2008, 06:43
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "- ברור שתוספת תקני כ"א תוסיף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
- ברור שתוספת תקני כ"א תוסיף הרבה ליכולות המשטרה. אני בכלל הבנתי ששוטרי שח"ם אמורים היו לטפל בניירת, ולפנות שוטרים לסיור (כמו שחיילות חובה במשהב"ט לא בוחרות זוכה במכרז אלא רק מקלידות אותו).
- נניח שאתה ראש אגף משאבי אנוש, עם גיבוי מהמפכ"ל ומהמשרד לביטחון פנים. בלי תוספת תקציב, כלומר עם אותו מספר שוטרי חובה וקבע, איך היית מחלק אותם?

לא מדוייק.
החוק מגדיר שהשירות יהיה ביחידות "שעיקר עיסוקן הוא בטחון המדינה ותושביה", כך ששירות שוטרי שח"מ לא מיועד להיות פקידות.

לגבי עצם שירות שח"מ כשוטרים - יש בעיה בסיסית אחת:
להיות שוטר זה מקצוע. מקצוע שצריך ללמוד, לרכוש בו נסיון ו"להשתפשף" בשטח. מקובל לחשוב ששוטר מתחיל להיות יעיל לאחר כשנה - שנה וחצי של עבודה בשטח ולימוד העבודה מחבריו הותיקים יותר.
גם אם אותו שוטר או שוטרת שח"מ הם אנשים טובים, עד שהם מתחילים להבין מה הם עושים, הם משתחררים.

המשמעות היא שבכל זמן נתון, בערך חצי מהשוטרים שתפגוש באירוע הם שוטרים חסרי נסיון.

ישן 23-11-2008, 19:25
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]- ברור שתוספת..."

סליחה, נדמה לי שלמשהב"ט, משה"ח ועוד כמה גופים ממשלתיים אין שום בעיה לאייש תפקידי פקידות ומזכירות בחיילות.
לאחרונה ראיתי זאת בעיני שלי בחודש אוקטובר האחרון.
אינני מאמין שההסבר שהצגת הוא אשר מונע מהמשטרה לנצל באופן המיטבי את חיילי השח"ם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 21-11-2008, 11:41
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "דיון רציני - שירות חובה במשטרה"

עבודת משטרה לגווניה השונים היא מקצוע ומיומנות שנרכשים ומצריכים בשלות נפשית ואישיותית שבחלקה לפחות
הינם פרי של ניסיון וגיל.
העניין של שח"מ או מה שהיה בעבר חיב"ה נוצר כתוצאה מכורח שהפך ברבות השנים לאידיאולוגיה.
כך לא בונים משטרה מקצועית ורצינית. נערה בת 18 עם כל הרצון הטוב שלה בד"כ לא תהיה בעלת
הבשלות להתמודד עם למשל סכסוך משפחתי וכיוצ"ב.
חטא על פשע הוא ההיסמכות של המשטרה על מתנדבי משמר אזרחי כמעט בכל התפקידים עד שנוצר
מצב של היפוך פירמידה ורוב של מתנדבים על אנשי משטרה מהמניין.

ישן 22-11-2008, 15:56

ואולי הבעיה היא לא בשח"מ בכלל

קראתי את כל התגובות באשכול הזה ויש לי תחושה מסוימת שלפחות ע"פ הסגנון ואפקט העדר שיש פה
חלק מהכותבים הם שוטרי קבע .
אז כמה שאלות לי עלהם ידיד
1)האים כוח האדם שהמשטרה מגיסת מרצון שוטרי קבע כלו איכותי ומתאים לשיטור ?
2)אם אתם כל כך חרדים לתדמית המשטרה איך אתם מוכנים לסבול בשקט את החברים שלהם בקבע
שכולם יודעים שהם לא מתאימים לעבודה הזאת,אלים ללא פרופורציה,מעגלים פינות .....????
3)אולי הבעיה היא לא בשח"ים אלה במסלול ההכשרה השגוי ?
4)אולי בכלל הדרישות מכל שוטר בישראל מוגזמות בשים לב ליכולותו והכי חשוב לתמורה הזאומה בעד
עבודתו.

אבל מכיוון שאני בטוח שאני לא ממש אקבל מכם איזו שהיא תשובה ......
1)לא -המשטרה מסוגלת לגייס מתוך בחירה איכות לא פחות גרועה מהשח"מ למרות הגיל המתקדם
דוגמאות לא חסר אין לי אפילו חשק להתחיל .
4-3)בהחלט כן יש בעיה במסלול האימון והכשרה של כל שוטר מצד אחד מוטלים על כתפי השוטרים
משימות מטורפות וכמעט תמיד סוטרות,ויותר מענין נותנים לו 0 הכשרה לעמוד במשימה הכל OJT
אנחנו מצפים מהשוטר שיהיה לוחם לוט"ר מעולה אבל נותנים לו אימון של 7-40 כדור פעם בחצי
שנה ,ואים הוא לא מספיק טוב אז מעגלים פינה כנ"ל בכושר גופני ועוד .
אז ששוטר מגיע לפיגוע ירי וחושב שהוא בכלל מד"א (ע"ע מרכז הרב)האים השוטר אשם ?
מתי בפעם האחרונה הוא תירגל תרחיש כזה?
מה אתם מצפים מהשחמית שאיתו ששוטר הקבע המהולל לא יודע מה לעשות ?
איך הוא אמור ללמד אותה מה לעשות?
וכאשר בכל תדריך לפני משמרת משננים לשח"מית "שימוש בכוח סמכות נלוות למעצר בלבד
שימוש בנשק אך ורק כמוצא אחרון ובידה ולא מסכן את הסביבה ,כשארוע מסתבך להזעיק עזרה
כמה שיותר מהר ....."
אז אים שהיא רואה את השוטר שלצידה נדקר במהלך חיפוש גופני האינסטינקת שלה הוא לרוץ
למע"ד במקום לשלוף אקדח זזה אומר שהיא לא טובה ?
הרי היא עשתה את מה שלימדו אותה .
עכשו אים בקורס אוו במשמרת מישהוא היה מלמד אותה שתפקידה לכפות על השוטר שבודק
ומה לעשות במקרא שקרא א' אוו ב' אולי היא היתה מגיבה אחרת .
נעבור לצד השני ב180 מעלות -האלמ"ב פאר היצירה המשטרית .
סליחה לכמה שוטרים יש תואר בפסיכולוגיה ?
מתוך אלו כמה התמחו בתחום של יעוץ זוגי ?
וכאשר 50% מהכוח גרוש וחלקם יותר מפעם אין ספק שהם המסמכות ליעוץ נישואין .
מה התפקד שצריך להיות למשטרה בענין הזה ?
1)מניעת מסוכנות למעורבים
2)לקבוע האים נעברה עברה ובמידה שכן לאכוף את החוק
ואת זה ניתן ללמד כל שח"מ ...
אלה שמה ,בגלל שצמרת המשטרה עסוקה ב"להוריד את עקומת הפשיעה " במקום להתעסק
במניעת פשיעה ואכיפת החוק השוטרים מתחלים לשחק תפקיד של מגשר /יועץ נשואין /עו"ד
וקוסם כדי שהקריאה לא תהפוך לתיק אלמ"ב שיראה רע בעקומה התקופה.
אותו הדין סכסוכי שכנים ,חנ"שים, קטטות ..............

ישן 22-11-2008, 17:11
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "ואולי הבעיה היא לא בשח"מ בכלל"

ראשית - אתה צודק. למשטרת ישראל יש בעיה לגייס אנשים איכותיים, מאחר ובשכר שמשולם לשוטר מתחיל - האטרקטיביות של המשטרה נמוכה.

מבחינת ההכשרה - הכשרת השוטר אינה מספיקה, אבל בוודאי לא מתבססת על OJT. שוטר עובר 6-9 חודשים לפני שהוא יוצא לשטח (תלוי אם הוא עובר רק שיטור בסיסי וסייר מוסמך, או גם סייר מתקדם לפני שהוא מגיע ליחידה), ואז מתחיל את שלב ה - OJT.
אתה צודק לגבי כך שיותר מידי משימות שמוטלות על הסיור, גורמות לכך שדברים נעשים בחופזה + בחפיף, לפחות במשימות השגרה, וכן - המשטרה אכן מסמנת "וי" על נושאים כמו כשירות וכושר.
אבל, אם נחזור לנושא השח"מ, לא מדובר רק בבגרות אישית (אם כי למי שנשוי עם ילדים, או היה נשוי וחווה ריבים עם בן/ בת הזוג, יש יתרון בהבנת הסיטואציה), אלא בנסיון מצטבר בשטח.
שוטר שטיפל במספר גדול של אירועים, נניח אלמ"ב, ילמד לזהות מאפיינים ששוטר חסר נסיון לא יראה. שוטר ותיק יודע לזהות עבריין לפי שפת גוף, לבוש והתנהגות בצורה ששוטר צעיר לרוב לא יודע, וכן הלאה.
כל זה תוצר של נסיון. הבעיה עם שוטר/ת שח"מ, היא שהם מגיעים לפרק זמן קצר - כחצי שנה ויותר לסיום הכשרה, ואז הם מתחילים לרוץ בשטח. עד שהם מתחילים להבין מה הם עושים, הם כבר משתחררים. התוצאה של זה היא שבערך חצי מהשוטרים שתפגוש בשטח, הם חסרי נסיון - כי חצי מהם שח"מ. שאלתי פעם חבר ממשטרת ניו יורק מה היחס אצלם, ואם אני זוכר נכון הוא אמר שהיחס בין ותיקים לחדשים הוא בערך 10% שוטרים חדשים.
זה לא אומר שכל השוטרים הותיקים טובים, ולא כל שוטרי הקבע טובים במה שהם עושים, אבל הם בכל זאת עוברים מבחני התאמה וגיבושון (לגבי שח"מ המשטרה מקבלת את מה שצה"ל שולח לה), והסכוי שלהם לפתח מקצועיות גדול יותר.

ישן 22-11-2008, 19:44

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "ראשית - אתה צודק. למשטרת..."

קודם כל בגלל שאני אוהב לדייק בפרטים קטנים
לגבי הכשרת השוטר כאשר אנחנו מדברים על 6 חודשים הכשרה זה ברוטו
זה אומר 9 שבועות קורס בסיסי +14-17 שבועות השלמה מגזרית שמתוך זה 12-9 שבועות "סיפוחים"
שזה תכלס OJT כלומר חצי מהקורס בערך בOJT .
וזה עוד לפני הקפצות ומשימות שונות שתמיד יש בזמן הקורס ........
ועים הזמן יש קורסי שלב /סמלים וכ"ו

כן בהחלט לניסיון יש תפקיד חשוב מאד בעבודת הסיור אבל חשוב לזכור מה שרבים משוטרי הקבע מתעקשים לא להבין ,שח"מ ומתנדבים זה לא במקום שוטרי קבע זה פיתרון של ענים שנועד לאפשר לשוטרי הקבע לתת מקסימום תפוקה ושרות .
זה לא שאים מחר בבוקר יעלמו הנ"ל באורך פלא פתאום ירוצו לגייס 10000 שוטרים בשכר.
גם אני מסכים שבאופן תאורטי זה הפיתרון הכי טוב ,אלה שמה הוא פשוט לא ראלי.

אני מסכים גם שלא כל החומר האנושי שנשלח לשח"מ הוא המתאים אוו הרצוי ,אבל חיבים לראות את הדברים הפרופורציה הנכונה .

ישן 22-11-2008, 17:23
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אגב היו לא מעט מקרים של:

שוטרות שאשכרה חטפו מכות מפושעים, היו גם לא מעט מקרים בהם הנשק האישי שלהם נחטף.

לדעתי זה קורה בגלל שאין הכשרה מספיק גבוהה לאותן שוטרות, לדעתי זה גם תופס לשוטרים, מרבית השוטרים בארץ הם בעלי כושר גופני נמוך ובעלי יכולות התגוננות בינונים מאוד.

אם תיקח את ארה"ב לדוגמא, תראה ששם רמת השוטרים היא גבוהה הרבה יותר בגלל המיון האיכותי יותר ורמת ההשקעה בשלבי הקורס.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 22-11-2008, 19:08
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05

בארה"ב מוקנית לשוטרים משמעת ברזל שמאפשרת גם להאציל סמכויות לשוטר בשטח ולקחת אחריות משפטית על מה שהשוטר עושה.
בארה"ב אין דבר כזה שמישהו ירים יד על שוטר ולא יבלה שבוע במחלקה לטיפול נמרץ (במקרה הטוב) כי השוטרים שם יודעים מתי להשתמש בכח ולכן יש להם לגיטימציה להשתמש בו כשצריך, אצלנו כולם מפחדים ממח"ש כי כנראה שזה היה יותר נוח למישהו ליצור סטטוס קוו מסרס כזה מאשר למתוח קו ולדאוג שכולם מתיישרים לפיו.
אני לא בטוח שזה שונה ממה שקורה בצבא מבחינת המעורבות של הפרקליטות בחייהם של הקצינים הבכירים שהיא מצד אחד מבורכת כשמדובר במקרים שמפקד יחידה מסויימת מתנהג ברשלנות שמביאה למות חייל באימון או כשתא"ל מוערך נותן לבנו הקטין את המפתחות לרכב ב' אבל מובילה לתופעה של הקטנת ראש וכסת"ח על חשבון הישגים כשהיא נוגעת לפעילות מבצעית.
ישן 23-11-2008, 01:14
צלמית המשתמש של אמיר ג.

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "בארה"ב מוקנית לשוטרים משמעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
בארה"ב מוקנית לשוטרים משמעת ברזל שמאפשרת גם להאציל סמכויות לשוטר בשטח ולקחת אחריות משפטית על מה שהשוטר עושה.
בארה"ב אין דבר כזה שמישהו ירים יד על שוטר ולא יבלה שבוע במחלקה לטיפול נמרץ (במקרה הטוב) כי השוטרים שם יודעים מתי להשתמש בכח ולכן יש להם לגיטימציה להשתמש בו כשצריך, אצלנו כולם מפחדים ממח"ש כי כנראה שזה היה יותר נוח למישהו ליצור סטטוס קוו מסרס כזה מאשר למתוח קו ולדאוג שכולם מתיישרים לפיו.

תודה רבה באמת.!
לך תחיה באמריקה.
אני לא רוצה לחיות במדינה שבה אנשים מבלים במיון לאחר מפגש עם שוטרים.

ואם כבר לקחת דוגמא ממשטרות בעולם, עדיף לחשוב על בריטניה, הולנד, הסקנדינביות וכיוצ"ב.
ישן 23-11-2008, 09:18

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "על כל לינק אביא לך 10"

בבקשה בוא נתחיל !
נתחיל מזה שבמשטרת ישראל אתה חייב לעבור הכשרה מיוחדת של 8 שעות כדי להפעיל תרסיס פלפל
מאותו סוג בדיוק שכל אזרח יכול לרכוש בכל חנות מחנאות .
נמשיך לזה ששופט החליט להרשיעה 2שוטרים שהיכו עם אלות מתקפלות חשוד שיכור ששוקל פי 2 משנהם ביחד ובגובה של שנהם אחד על הכתים שהשני שתקף אותם בתוך שהוא מתנגד למעצר
כתוצאה מכל נאסר על כולם לשאת אלות מתקפלות ונדרשנו לשאת אלות עץ "כי עץ נשבר"
עכשו אפילו נתעלם מכל הארועים שהסלימו רק בגלל שירדנו על אלות ביד ,עברה שנה ושוטר
היכה חשוד שהתנגד למעצר (בצורה מוצדקת אפילו בעיני השופט) אבל האלה נשברה (כי היא מעץ,זוכר?)והבחור נשרט קלות מהשבבים ,אז אסרו אלה מעץ .....................
אז מה נעשה בפעם הבאה ששיכור ינסה לדקור שוטר?
נירה בו?
ואז יפי נפש כמוך יזעקו "אלימות משטרתית מוגזמת "
וכן אין לי ספק שאים תוכנת עריכת וידאו בסיסית אפשר לערוך בצורה מגמתית הרבה סרטי וידאו
ולהפיץ אותם ביוטיוב !!
אולי במקום זה אים אתה באמת רוצה לעשות שרות לציבור תתנדב לבוא עם מצלמה ולצלם את מה
שהשוטרים סופגים לפני שהם מכים ???
אני כבר לא מציעה לך אפילו לרדת לשטח להצטרף לסיור שיגרתי ביום שישי בלילה .....

אגב באופן די מוזר למרות שהיתי סטודנט במשך 4 שנים והשתתפתי בארועים כאלו ואחרים מעולם לא הוכתי ע"י שוטר ,מענין למה???

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 23-11-2008 בשעה 09:28.
ישן 23-11-2008, 09:51
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "בבקשה בוא נתחיל ! נתחיל מזה..."

שניכם סוטים מהנושא.

זה לא משנה אם היא בת 18 שמה שמעניין אותה זה לעשות פרנץ' כל היום או סוסון בן 20 שהיד שלו יותר עבה מהרגל שלי.

שח"ם זו רעה חולה בדיוק כמו שהמשמר האזרחי הוא רעה חולה: אלו שני פתרונות שמטרתם לחסוך כסף על שוטרים מקצועיים. במקרה הראשון מדובר בילדים שלא ממש רוצים לשרת שם, אבל נשארים כי האלטרנטיבה הצה"לית יותר גרועה מבחינתם, במקרה השני מדובר בחובבנים שבאים לשחק בשוטרים וגנבים.

מסייר, שח"מ או קבע, אתה רואה עבודה רק אחרי שנה- שנה וחצי במקרה הטוב. יוצא מכך שעד שאתה רואה עבודה משוטרת שח"מ היא משתחררת. אצל הבנים המצב קצת יותר טוב, לא בגלל שהם יותר מוכשרים, אלא בגלל שהם משרתים יותר זמן.

ישן 23-11-2008, 10:50

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שניכם סוטים מהנושא. זה לא..."

אתה צודק שסטינו מהנושא המקורי .

אבל כמו שאמרתי כבר קודם ,לא יודע מי הכניס להם את המנטרה הזאת לראש שלא מגיסים כי יש משא"ז/שח"מ,אבל צאו מהסרט .
גם אים לא יהיה משא"ז ושח"מ לא יגיסו שוטרים כמו שלא גיסו לפני שהיה שח"מ .
יהיה פשוט פחות נידות בחוץ זמן תגובה ארוך לארוע טיפול יותר חפיפניקי בארוע ......
אין מה לעשות 2 שוטרים שמטפלים ב2 ארועים במקביל נותנים שרות טוב יותר מ2 שוטרים שמטפלים בארוע אחד .
להזכירך התפקיד של אף אחד מהגופים הללו לא היה להיכנס לסיור /בילוש/יס"מ הם נגררו לשם
ע"י החלטות בתוך המשטרה שנועדו לחפות על חוסרים קימים שלא היתה דרך אחרת להשלים.

המתנדב והשחמיסת הם לא סיירים ולא אמורים להיות סיירים הם עוזרי סייר וככאלה יש לראות אותם
גם אים ראש משמרת מחליט מסיבות השמורות עימו לשלוח לאורע של אלמ"ב נידת תנועה של מתנדביםאוו לצוות שני שחמי"ם /שחמ+ מתנדב לסיור .
אים אתה לוקח את זה בחשבון ומפעיל את שני הגורמים הללו כסיוע לשוטר מיקצועי עם ותק מתאים
לשמש כראש צוות אתה רק מרוויח מנוחכות הנ"ל אים לא ........................

למרות כל הנ"ל אני מסכים איתך שיש בעיות חמורות בהליך הגיוס וההפעלה של שני הגורמים הנ"ל.
ולפחות במקרא של המשא"ז (ושוב אני סוטה קצת ) יש דו שיח של חרשים
מצד אחד יש את האק"מ שנמדד בכמות שעות פעילות אז הוא רוצה להעמיס מה שיותר מתנדבים
לכל סיור גם אים זה לא ממש תורם ליעילות ושולח כל מיני פנסיונרים עם הרבה זמן פנוי שיכולים לבוא
לכל משמרת שתרצה אבל התרומה שלהם מוטלת בספק .
מצד שני יש את היחידות שלא יודעות לאכול את התופעה הזאת של אנשים שבאים מרצונם החופשי
לעשות את מה שהם שונאים אבל אין להם הרבה ברירות .
ועל כן דורשים מהנ"ל להיות סופר מיקצועים ,ויש להם תלונות שהמצב לא כך אבל מוכנים לסבול
תת רמה משוטר קבע .

ישן 23-11-2008, 11:43

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה לא מרוויח מהנוכחות שלהם..."

כמו שאמרתי כבר פעמים ,אתה מתעקשים לא להבין
הדבר היחיד שאתה מפסיד מנכחות של הנ"ל היא עוד נידת בחוץ ,קיצור לחצי של זמן התגובה לארוע
וחלוקה של נטל המשימות בין השוטרים במקום לקבל נטל כפול של משימות .
אוו לחילופין מקום ריק בנידת (ותיכף תגיד לי שעדיף לך לעבוד לב כי ככה לפחות אתה יכול לברוח ).

למה לא גיסו עוד שוטרים נוספים בשנות ה70 המוקדמות לפני שהיה משא"ז?
למה לא גיסו עוד שוטרים נוספים בשנות ה80 לפני היחידות המיוחדות ?
למה לא גיסו עוד שוטרים בשנות ה90 ותחילת 2000 לפני השח"מ?
מי הפריעה אז?
אולי פשוט לא גיסו כי המדינה לא מוכנה להשקיע משאבים נוספים בשיטור ?
אולי זאת גם הסיבה לתנאים של השוטרים מה שבטורו מביא גיוס "סופר איכותי" למשטרה?

מה שמביא לכך שהמשטרה משתמשת במתנדבים ובשח"מ כי זה הכי טוב שהיא יכולה לקבל ואם זה
לא יהיה לא יהיה פשוט כלום ??

שים לב למה שאתה אומר ידידי
אים היום למרות השח"מ והמשא"ז המצב כזה גרוע שיש כל כך הרבה תקנים ואף אחד לא מתגיס
למה הממשלה לא יושבת לאותו דיון שאתה מדבר עלו?
כי ממשלות ישראל לדורתהם שמים קצוץ על המשטרה ,ואת מה שהם חושבים על אכיפת החוק במדינה הם מראים חדשות לבקרים בציפצוף אחד ארוך על החוק .
את מה שהם חושבים עליך כשוטר הם אמרו לך בחוק המעצרים
את מה שהם מוכנים לעשות למען הבטיחות בדרכים ראינו במשך עשרות שנים של "הועד לבטיחות בדרכים" שלא עשה כלום ואז קיצצו עוד קצת ,היה צריך לקום גוף כמו "אור ירוק" שיזיז משהוא .
מבחינתם שלא תהיה משטרה בכלל נביא קבלן אוו תילנדים במקום.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 23-11-2008 בשעה 12:07.
ישן 23-11-2008, 12:25

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "כמו שאמרתי כבר פעמים ,אתה..."

למה לא גייסו? כי תמיד היה גאון שמצא דרך עוקפת- בשנות השבעים בהקמת המשא"ז, בשנות ה90 בגיוס שח"מ..

במדינת ישראל, רק משבר גדול מזיז עניינים ועד היום מתחזקים את המשטרה עם משברונים קטנים.
וכן, על מנת שהמממשלה תעשה משהו, כנראה רק משבר מסוג של 80 אחוזים מהארועים לא מטופלים יעיר (אולי) מישהו.

אתה חייב להבין ששח"מ ומשא"ז זה כמו פלסטר לכדור בבטן: זה נראה כמו טיפול, אבל זה לא עוזר באמת.

באשר לנקודות הנוספות שהעלית:
לא מתגייסים זה חצי מהעניין, המשטרה צריכה לשאול את עצמה למה מתפטרים כל כך הרבה בשנים האחרונות. זה קשור לפגיעה האנושה בהטבות הנלוות- אין קביעות, אין פנסיה צוברת, כל שנתיים משנים קריטריונים לישימות תארים, קצונת הביניים תקועה וקצינים זוטרים יכולים להיתקע בדרגת פקד שנים עד שאיזה רפ"ק ימות וישתחרר תקן. עודף הקצינים גורם לאבטלה סמוייה ברבם ונוצר מצב שיש לך 4 קצינים במחלק חקירות של 15 שוטרים, נהלים על נהלים על נהלים שמסרבלים עבודה (אני לא יודע אם אתה מודע לכמה חתימות של כל מיני קצינים צריך רק כדי לבקש צו של פלט שיחות יוצאות. אני אפילו לא מדבר על נכנסות) ועוד עוד ועד....

תוציא את חוק המעצרים מכל הנושא הזה, הוא לא רלוונטי ואגב, הוא רק דפק את העצורים, לא את השוטרים.

ישן 23-11-2008, 23:03
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "בוא אני אספר לך משהו"

יאללה, בוא תספר לי משהו.

לבחור קראו אמאדו דיאלו וברוס ספרינגסטין אפילו כתב עליו שיר.
למען ההגינות ראוי לציין שהתרחשו מאז מותו עוד שני מקרים בהם שוטרים הואשמו בהפעלת כוח מופרז וקטלני בעת מעצר חשודים ממוצא אפרו-אמריקאי אם כי חשוב לציין שבניגוד למקרה של דיאלו שאירע בשנת 2000 במקרים האחרים דווקא היה מדובר על חבר'ה לא תמימים עם עבר פלילי.

עכשיו אחרי שעברנו את שלב ההתלהמות בוא רגע נסתכל על העובדות -
בארה"ב יש הרבה יותר אזרחים, הרבה יותר שוטרים והרבה יותר פשיעה מבארץ ובכל זאת רק שלושה סיפורים כאלו. מה יש לנו בארץ? שוטר שנדקר עם מברג והיום הוא צמח, שוטר תנועה שנדרס למוות ע"י אדם שממנו ביקש לעצור לבדיקת רשיונות, שוטרים שחוטפים מכות, שוטרים שבורחים להם נהגים שיכורים שבבריחתם דורסים למוות ילדות יפות...
שים לב שהדגשתי את חשיבות המשמעת, שוטר ממושמע שהוכשר לתפקידו גם בפן המנטאלי לא יפעיל כוח לא סביר שאם לא כן היינו כבר מזמן שומעים על מעשי זוועות של השוטרים בארה"ב מעבר לשלושת המקרים האלו?
כמה אזרחים תמימים וכמה אנשי חוק נפגעו בארץ באופן ישיר או עקיף מאוזלת היד של המשטרה מאז?
כמה עבריינים שבארה"ב היו חוטפים כדור למצח הורשעו, ריצו תקופת מאסר מגוחכת וחזרו לרחוב בישראל מאז?

בארה"ב אם בנסיעה תמימה באינטרסטייט עצר אותך שוטר אתה תשב באוטו ותשים ידיים על ההגה כי אם לא אתה תקבל במקרה הטוב שוק חשמלי מטייזר, מקלחת קרה ואירוח בבית המעצר המקומי ובמקרה הרע תזכה להלוויה עם ארון סגור.
בארץ במקרה הטוב הנהג/ת יוצא מהרכב כדי לשכנע את השוטר להעלים עין ובמקרה הרע הוא יוצא ומרים עליו יד.
גם דיאלו ד"א נורה ע"י השוטרים בגלל שהחליט להוציא את הארנק שלו מהז'קט בשעה שהשוטרים הורו לו להרים ידיים ולהסתובב עם פניו לקיר מספר פעמים בטרם פתחו באש.
המחאה הציבורית כלל לא התייחסה לעצם הריגתו אלא לעובדה שחמשת השוטרים הסמויים שביקשו לעצור אותו ירו עליו 41 כדורים והואשמו ע"י ארגוני זכויות אדם, ארגונים אפרו אמריקאים ואפילו ע"י רבנים יהודים אמריקאיים שהירי המוגזם נבע משנאת זרים שכן דיאלו היה מהגר מאפריקה.
היותו של אחד השוטרים שחור לא ממש הזיזה למקטרגים והעובדה שהאזור היה ידוע כאזור פעילות של כנופיות שחבריהן לא מהססים לשלוף אקדחים על שוטרים לא שינו הרבה.
אם כל הצער על המקרה זה רק מראה עד כמה אין חוכמות אצל האמריקאיים - עשית משהו אחר ממה שהשוטר אמר לך - אתה תישא בתוצאות.

נראה לך שלולא היה ברור לאזרחים ישראלים שאלו התוצאות של אי ציות מישהו היה מעיז לדרוס שוטר בכוונה תחילה ולברוח מהזירה בלי לדווח לאף אחד כשאותו שוטר נותר מדמם למוות בצד הדרך? מישהו היה מעיז לחטוף נשק משוטרת ולקחת אותה כבת ערובה? נראה לך שבארה"ב המשטרה היא יחידת האבטחה של משטרות הפשע? נראה לך ששם שוטרים היו נותנים לחוליית חיסול להתחיל לרסס מתרחצים בחוף הים ולהרוג אמא לשני ילדים למרות שהכירו את החשודים ואת מטרת בואם לחוף?

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 23-11-2008 בשעה 23:14.
ישן 24-11-2008, 00:28
צלמית המשתמש של אמיר ג.

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "יאללה, בוא תספר לי משהו. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
יאללה, בוא תספר לי משהו.
בארה"ב אם בנסיעה תמימה באינטרסטייט עצר אותך שוטר אתה תשב באוטו ותשים ידיים על ההגה כי אם לא אתה תקבל במקרה הטוב שוק חשמלי מטייזר, מקלחת קרה ואירוח בבית המעצר המקומי ובמקרה הרע תזכה להלוויה עם ארון סגור.

הפעם גם הצלחת להצחיק אותי..!!
אני מפנה אותך לערוץ הריאליטי ( נדמה לי מס' 37 בממיר של יס ),
שם תוכל לראות המון מקרים מתועדים במצלמות שמותקנות על ניידות
מה באמת קורה באמריקה, והאם האזרחים באמת מכבדים את השוטרים.

לדעתי, השוטרים באמריקה פוחדים מהאזרחים,
ברמות שלא מדגדגות את מה שקורה אצלנו בארץ.

בכלל, האמריקאים הגיעו לכאלה רמות של טירוף ( חלקם לפחות ),
שלא כדאי להיכנס להשוואות בינם לבינינו.
אני אומר ברכת הגומל בוקר וערב, על שעשני ישראלי ולא אמריקאי.
ישן 24-11-2008, 09:50

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "תשמע...אני לא יודע לאן אתה..."

אתה צודק שיש לנו הרבה מאד מה ללמוד מהמשטרה הבריטית בנושא של אירגון וניהול הכוח
ובזה ששוטר זה שם כולל למגוון גודל של בעלי מיקצוע ויש מקום להתמקצעות ע"פ היכולת והנתונים
במקום המצב של הסייר הקולבויניק.

אבל חשוב להבהיר שמשטרה הבריטית זה לא רק ה"בוביז" הנחמדים שעוזרים לתירים ומטפלים בצורכי
הקהילה אוו השוטרות הנחמדות בחליפה המחויטת שרושמות דוחות חניה .
במרחק תגובה של חצי דקה ופחות מכל אחד מהנ"ל עומד "סיור טקטי" שכל התפקיד שלו זה לטפל במה
ש"בובי" לא מצליח ומהם אפשר למלמוד אולי עוד כמה דרכים יצריתיות להפגיש בין חשוד לאלה משטרתית .
כל צוות כזה מגובה ביחידת תגובה ברמת הרובע והמרחב שרמת האלימות שהם היתה שולחת את היסמניק הכי אלים שלנו להסמיק מבושה בפינה.
אני כבר לא מדבר על היחידות הטקטיות החמושות שקודם יורות ואחרי זה שואלות שאלות .....

ולענין שלנו השח"מ -עד שלא ראיתה איך ילדה בת 18 על50 קילו של צוות תגובה מכניסה "לרול"
אירי שתוי בעיטה לאוצרות המשפחה וממשיכה לרקוד לו ריקוד אירי מסורתי על הראש עם נעל טקטית עד שהוא מפסיק להתנגד =מאבד הכרה ,לא הבנתה את הפוטנציאל שיש לך ביד.
וכל זה במרחק מטר ממצלמת ערוץ הראליתי שהוזכר פה.........

ישן 24-11-2008, 20:10

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "להוציא אותם מהסיור-..."

תפקיד שוטר המקוף אוו מש"ק שכונה בגילגולו החדש יכול להצליח רק אים יש המשכיות
כלומר אותו אדם במשך תקופה ממושכת בגלל שכל התפקיד מתבסס על יצרת קשרים עם הקהילה
הכרת השכונה הגורמים הפועלים בתוכה .............
את כל זה לא ניתן לעשות בזמן מוגבל של שרות שח"מ ועם כל שנה שנתים מתחלף מש" לא עשינו כלום
אים דיברנו על בריטניה שהיא המולידה של הרעיון של השיטור הקהילתי אז שם תפקיד מש"ק השכונה
אוו שוטר הכפר יכול להיות תפקיד לכל הקריריה .
יחד עם זאתיש בהחלט תפקידי עזר למשק שלא מחייבים הרבה יותר מיכולת מילוי טפסים בסיסית
קצת סבלנות ואוזן קשבת ולזה בהחלט אפשר לדתי לאתר מועמדים מתאימים .
אגב לא חייב שח"מ גם בנות שרות עם כישורים מתאימים יכולות להספיק.

ישן 24-11-2008, 20:41
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "תשמע...אני לא יודע לאן אתה..."

ברור שלא הכל אצל האמריקאים מושלם אבל הפער בין המערב הפרוע גרסת הלבנט שבו העבריינים שולטים למערב הפרוע גרסת ברונקס שבו המשטרה שולטת הוא משווע ולא יזיק לנו לייבא את דפוסי הפעולה האמריקאים. לפחות מבחינת הגישה אי אפשר להתווכח עם ההצלחה של ג'וליאני שדאג שהמשטרה תטפל באותה רצינות בתיק רצח ובהשחתת רכוש ועובדה שברגע שהמשטרה החלה לבצע מעצרים גם של עבריינים קלים ושל "שוברי חלונות" (האסטרטגיה של ג'וליאני כונתה מדיניות החלון השבור אאל"ט) רק אז חזר האמון הציבורי במשטרה ורמות הפשיעה הקלה והקשה כאחת ירדו פלאים בעיר ניו יורק.
אני כמובן לא מצפה לראות את שוטרי ישראל עם שכפ"צים ורובי ציד ברחובות תל אביב ואני גם לא מצפה שמז"פ יגיעו לצלם כל חניה שממנה נגנב רכב אבל לפחות שהמשטרה תאמץ את דפוס הפעולה האמריקאי בטיפול בפשיעה החמורה.
למה המשטרה מתפקדת כחברת האבטחה של משפחות הפשע? למה כל המשטרה על הרגליים בשביל להגן על עבריינים כבדים אבל על אזרחים חפים מפשע כמו שקד שלחוב ומרגריטה לאוטין זכרונן לברכה אף אחד לא הגן כולל שוטרי הבילוש שהיו בחוף בבוקר שבו נרצחה מרגריטה בדיוק בגלל שנקלעה לזירת סכסוך בין עבריינים שהמשטרה כידוע מאבטחת באמטלה שזה מגן על הציבור הרחב.

בכל מקרה, אני אישית לא מוכן לחיות ב'שכונה' ואני די בטוח שהחברה שלנו הייתה יותר מנומסת אם מערכת אכיפת החוק הייתה לומדת דבר או שניים ממשטרת ניו יורק ומערכת המשפט דבר או שניים מסינגפור.

ד"א, דווקא כדי לצמצם תופעת של אלימות משטרתית הוכנסו בארה"ב אמצעי אל הרג רבים כמו גז מדמיע וטייזרים.
אצלנו אם שוטרים יעיזו לרסס בגז מדמיע את החוליגן התורן שידחף את השח"מיסטית שנתנה לו דו"ח הם יפגשו את מח"ש (שלא לדבר על הקולות שביקרו את "האלימות המוגזמת" שהמשטרה הפעילה לאחר שקצין משטרה הרג את הבחור שחטף שוטרת וניידת וירה באמצע כביש מהיר על השוטרים שרדפו אחריו).
ישן 24-11-2008, 16:25
  ab988 ab988 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.08
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "יאללה, בוא תספר לי משהו. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
יאללה, בוא תספר לי משהו.

לבחור קראו אמאדו דיאלו וברוס ספרינגסטין אפילו כתב עליו שיר.
למען ההגינות ראוי לציין שהתרחשו מאז מותו עוד שני מקרים בהם שוטרים הואשמו בהפעלת כוח מופרז וקטלני בעת מעצר חשודים ממוצא אפרו-אמריקאי אם כי חשוב לציין שבניגוד למקרה של דיאלו שאירע בשנת 2000 במקרים האחרים דווקא היה מדובר על חבר'ה לא תמימים עם עבר פלילי.

עכשיו אחרי שעברנו את שלב ההתלהמות בוא רגע נסתכל על העובדות -
בארה"ב יש הרבה יותר אזרחים, הרבה יותר שוטרים והרבה יותר פשיעה מבארץ ובכל זאת רק שלושה סיפורים כאלו. מה יש לנו בארץ? שוטר שנדקר עם מברג והיום הוא צמח, שוטר תנועה שנדרס למוות ע"י אדם שממנו ביקש לעצור לבדיקת רשיונות, שוטרים שחוטפים מכות, שוטרים שבורחים להם נהגים שיכורים שבבריחתם דורסים למוות ילדות יפות...
שים לב שהדגשתי את חשיבות המשמעת, שוטר ממושמע שהוכשר לתפקידו גם בפן המנטאלי לא יפעיל כוח לא סביר שאם לא כן היינו כבר מזמן שומעים על מעשי זוועות של השוטרים בארה"ב מעבר לשלושת המקרים האלו?
כמה אזרחים תמימים וכמה אנשי חוק נפגעו בארץ באופן ישיר או עקיף מאוזלת היד של המשטרה מאז?
כמה עבריינים שבארה"ב היו חוטפים כדור למצח הורשעו, ריצו תקופת מאסר מגוחכת וחזרו לרחוב בישראל מאז?

בארץ במקרה הטוב הנהג/ת יוצא מהרכב כדי לשכנע את השוטר להעלים עין ובמקרה הרע הוא יוצא ומרים עליו יד.
גם דיאלו ד"א נורה ע"י השוטרים בגלל שהחליט להוציא את הארנק שלו מהז'קט בשעה שהשוטרים הורו לו להרים ידיים ולהסתובב עם פניו לקיר מספר פעמים בטרם פתחו באש.
המחאה הציבורית כלל לא התייחסה לעצם הריגתו אלא לעובדה שחמשת השוטרים הסמויים שביקשו לעצור אותו ירו עליו 41 כדורים והואשמו ע"י ארגוני זכויות אדם, ארגונים אפרו אמריקאים ואפילו ע"י רבנים יהודים אמריקאיים שהירי המוגזם נבע משנאת זרים שכן דיאלו היה מהגר מאפריקה.
היותו של אחד השוטרים שחור לא ממש הזיזה למקטרגים והעובדה שהאזור היה ידוע כאזור פעילות של כנופיות שחבריהן לא מהססים לשלוף אקדחים על שוטרים לא שינו הרבה.
אם כל הצער על המקרה זה רק מראה עד כמה אין חוכמות אצל האמריקאיים - עשית משהו אחר ממה שהשוטר אמר לך - אתה תישא בתוצאות.

נראה לך שלולא היה ברור לאזרחים ישראלים שאלו התוצאות של אי ציות מישהו היה מעיז לדרוס שוטר בכוונה תחילה ולברוח מהזירה בלי לדווח לאף אחד כשאותו שוטר נותר מדמם למוות בצד הדרך? מישהו היה מעיז לחטוף נשק משוטרת ולקחת אותה כבת ערובה? נראה לך שבארה"ב המשטרה היא יחידת האבטחה של משטרות הפשע? נראה לך ששם שוטרים היו נותנים לחוליית חיסול להתחיל לרסס מתרחצים בחוף הים ולהרוג אמא לשני ילדים למרות שהכירו את החשודים ואת מטרת בואם לחוף?

בוא ניתן עונש מוות על מהירות מופרזת ואז עבירות התנועה תרדנה פלאים. לשוטרים יש סמכות להפעיל כוח רק אם אתה מהווה סכנה או מתנגד למעצר, הם לא אמורים לקחת גם את התפקיד של השופט ולגרום לך "לשאת בתוצאות". אפשר לחשוב גם ששוטרים זה עם מושלם. עשה טובה, שיטור זה תפקיד מבורך אבל מפוקפק, שוטרים באים מראש עם עצבים, גם הם יכולים להיות גזענים, גם הם יכולים לנצל לרעה את כוחם. ובכלל מבחינה ערכית, הרבה יותר חמור רצח של אזרח שהוציא את הארנק ע"י שוטר מאשר רצח של אזרח ע"י אזרח.
ישן 25-11-2008, 10:28

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "אני חושב שפה פיספסת את כוונתו..."

לצערי מוטי כמו אחרים פשוט לא יודע מה הוא רוצה
מצד אחד הוא מתלונן שהשחמיות לא מספיק מרתיעות עברינים לא משתפות באופן יותר פעיל באורעים
..............,מצד שני אים המשטרה מנסה לגיס (לא שזה עוזר את השיבוץ בסוף עושה הצבא)נוער קצת
יותר איכותי שיבוא לשח"מ כי הוא רוצה להיות שם ולא כברירת מחדל אוו זה אוו מש"ק עציצים בצבא זה לא טוב .

עכשו עם יד על הלב כמה שוטרים בוגרים בני 30 פלוס אתה מכיר שנשארים בסיור /יס"מ בגלל ה"אקשן"
במובן הטוב ?
בלי זה אתה נשחק בתוך יומים .

מעבר לזה פרסומת מיטבה מדגישה את הפן הקורץ כמו שבסרט תדמית של חטיבת שיריון תראה
טנקים ותרגילי אש ולא גל"ב ומחסומים גם פה הגיוני לשים טיפול בארוע ,מחסום ,סריקות ולא כתיבת
דוחות והכוונת תנועה ביום סערה שהרמזור יצאה מפעולה .
מה גם שלדעתי הסרט מאוזן היטב בין פעילות המוקד לפעילות הסיור עם קצת קריצה לתפקידים היותר מושכים ,אני למשל כן יכול לראות איך הבחור הזה בטיסת המסוקים אוו הבחור ביס"מ
פונה לנער שרוצה לעשות שרות משמעותי אבל בגלל פרופיל נמוך יודע כי בצה"ל אין הרבה
מה לעשות איתו.
מה היתה מעדיף לראות בשח"מ?
בחור כזה אוו איזה בלאי שבא להעביר את הזמן עד לשחרור ולעשות מינימום לתפקיד מקסימום לעצמו (עבודה ,לימודים).

ישן 25-11-2008, 11:41
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "לצערי מוטי כמו אחרים פשוט לא..."

זוהי הנק' (אם הבנתי נכון את הנושא האמיתי של האשכול).
אני לא רוצה לראות שח"מ (יש גם חבר'ה רציניים, הרוב שנתקלתי בו - לא), אני מעדיף לראות אנשים כמוני, ששירתו בצה"ל ביח' שדה וצפונה, שלמדו באוניברסיטה או כל השכלה על תיכונית אחרת, אנשים שמגיעים למשטרה מתוך ראייה בוגרת והבנה.
לא נער בן 18 שמתפשר על שירות במשטרה.
דבר נוסף, אני ממש לא מבין ולא מסכים להשוואות למשטרות העולם, כל מדינה עם מאפיינים שונים, מנטליות שונה, מערכת חוקים אחרת, ודרישות מבצעיות בשטח שונות בתכלית.

לשאלה מה ייקרה אם יירד השח"ם - יש השלכות מורכבות וארוכות טווח הכוללות גם שינוי תפיסה.

ישן 26-11-2008, 20:13

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "זוהי הנק' (אם הבנתי נכון את..."

תתפלא גם אני רוצה את אותו דבר אבל איך אמרו הגשש "זה לא יוצא"
קשה לי לראות למה מועמד בפרמטרים שהזכרתה ירצה לבוא למשטרה עם כל המשמרות
הקפצות ,שבתות וחגים,חוסר הקידום............
בשביל לקבל 5000 ש"ח ברוטו בשנה הראשונה ולחכות 5-7 שנים כדי להגיע למשכורת נורמלית.
תגיד ערכים תרומה וכל המילים היפות ,אני איתך אבל תכלס ציונות ושרות לקהילה לא נותן לך לקנות
כלום בסופר ולא סוגר משכנתה ........
אז חלק אומרים על הפיב שלי אני חי פעם אחת אני ילך לעשות בוחטות במקום אחר ולעזאל הקהילה .
ואני מכיר כמה כאלו שהיו במערכת והלכו למשכורת ותנאים משופרים .
אחרים, כמוני למשל, ילכו לעבוד במקום שנותן להם פרנסה ראויה ויעשו שיטור חובבני בהתנדבות .
עד שהמדינה תתחיל להתיחס לבעית כוח האדם במשטרה ולבעיות ביטחון הפרט שח"מ מתנדבים
ושוטרי קבע חלקם טובים מאד חלקם פחות חלקם בכלל לא זה מה יש.

ישן 27-11-2008, 09:17
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אה....גם זה כבר קרה. דווקא..."

תראה לי פעם אחת שקרה שילדות בנות 15 פיצצו לשוטר בוגר את הצורה? היה את המקרה של השוטר שלומי אסולין שנדקר ע"י גנבי רכב בעת שרדף אחריהם וניסה לתפוס אותם, אבל אתה רואה מצב של בת 18 רודפת ונאבקת מול גנבי רכב בריונים? נו באמת.

מה גם שגם לתת לשח"מיסטיות\שח"מים לטפל בדברים הקטנים זה גם בעייתי, כי לפעמים יש מקרים כמו בני נוער רעשניים באיזה גן ציבורי ומגיעה שוטרת שח"ם ועושים ממנה צחוק. לפעמים אני רואה איך 10-15 דקות היא נאלצת לדבר איתם וממש לנסות "לשכנע" אותם לעזוב את המקום ורק בשביל הג'סטה שהם עושים לה הם נשארים במקום ומשתדלים להיות קצת יותר בשקט או "במקרה הטוב" מתפנים ועושים רעש במקום אחר, מה עוד שמדובר בד"כ על נערים בני גילה שלפעמים חלק מהם מכירים אותה אישית, ואז נגרמות בכלל סיטואציות לא נעימות בכלל. כשמגיע שוטר בוגר ורציני המצב שונה ובד"כ הם עוזבים די מהר.

ישן 27-11-2008, 10:49

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "תראה לי פעם אחת שקרה שילדות..."

דבר ראשון, ראיתי ילדות בנות 18 רודפות אחר גנבים וגם תופסות אותם, יותר מפעם אחת.
דבר שני ראיתי ילדים עושים צחוק משוטרים בוגרים יותר בגינות ציבוריות, אבל גם ראיתי שוטרת שח"מ מעיפה 10 תיכוניסטים תוך שתי שניות עם פנקס דוחות בצורה אלגנטית. הבעיה שלי היא עם שח"מ בכלל, גברים ונשים ולא רק עם שוטרות שח"מ.

תפקיד סייר הוא הרבה יותר מלקפוץ על נרקומן ברחוב או לרוץ אחרי גנב. תפקיד סייר דורש בשלות והערכות מצב בוגרת שלילד בן 18 פשוט אין. לרוץ אחרי גנב כל אחד יכול, לנטרל סיכסוכי שכנים, לטפל בזירות עבירה, אלימות במשפחה, תשאול עדים- כל אלו דורשים יכולות מנטליות שונות לחלוטין ממה שילד בן 18 מסוגל להם.
ישן 31-10-2009, 00:51
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

שח"מ זהו דבר שצריך לבטל אותו. אין לי שום בעיה עם אותן בנות בשח"מ, אך יש מספיק שוטרות כאלה במשטרה הכחולה בקבע קבועות, שאינם יכולות לתרום בשטח. שיציאו אותן לשטח במקום. השח"מ עדיף שיהיו כבר פקידות בצה"ל או בשירות הלאומי מאחר וזה רוב השירות שלהן במשטרה. כאשר השוטר בודק מכוניות בלילה למשל, הן רושמות את מספר הרכב והנהג לשם הדוגמא.

למשטרה בכלל יש עודף של כמה אלפי שוטרים במשרדים, חצי מהם/ן צריך להוציא לשטח ומי שלא מסוגל לשרת בשטח ולעצור פושע צריך לשחרר מהמשטרה. מספר השוטרים בשטח אינו מספיק. כיצד אני יודע? יש לי במשפחה שוטרים במג"ב ביחידות הכי קרביות של מג"ב, בפועל חסר למשטרה אנשים ויש יותר מדי שוטרים במשרדים הנוחים.

אחד מהקרובים שלי הועבר לתל אביב ולמה? השח"מ לא היו עוזרים לשוטרי תנועה והשוטרי תנועה היו מקבלים בתל אביב מכות מאזרחים לא שומרי חוק אז העבירו חיילי מג"ב קרביים ולפיזור הפגנות למטרות הגנה על המשטרה הכחולה באיזור תל אביב. אחת הסיבות למה השח"מ זה דבר מיותר לגמרי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 31-10-2009, 14:00
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

השנקל שלי, אחרי מספר חודשים בניידת סיור...
1) הרמה המקצועית הכללית של השח"מ (שאני נתקלתי בה, לפחות) היא סבירה מינוס. יש טובים יותר (וגם הרבה יותר) ופחות (כנ"ל). אגב, את עיקר הבעיה אני מזהה לא בסיור (דווקא שם פגשתי את היותר מוצלחים ומוצלחות) אלא במוקד (דיווח לא מאוד חריג למחשוב ניידות: "אגלה עם עופנאים חוסמת ברכוב ביעליק"...) או ביומן.

2) היתרון הגדול של השח"מ מבחינת המשטרה, הוא בהיותו נקודת כניסה למ"י לאלה שהארגון מעוניין בהמשך שירותם. יצא לי לשרת עם ס' מפקד יחידת סיור, שוטר בקבע שהיה שח"מ לפני כן. מדובר באדם רציני מאוד ובשוטר מעולה, שאני מסופק אם היה שוקל גיוס למשטרה אלמלא היה מבלה בה את הסדיר שלו. יש לא מעט מקרים דומים.

3) לגבי הנושא (שהפך משום מה לעיקרי) של בנים-בנות, אני בגישה שאומרת ש"הטוב לא צריך את זה, לרע זה לא יעזור". כלומר, כפי שאמרו כאן לפני, מי שירצה לבגוד - יבגוד. מי שלא, יעמוד גם בפני הבחורה הכי מושכת. ואם למישהו יש חשש מפני יצרו, הוא תמיד יכול לבקש שלא להשתבץ עם שוטרת (וגם מקרים כאלה ראיתי).

בשורה התחתונה, אין ספק ששח"מ הוא פיתרון דחוק שנועד להביא מקסימום שוטרים במינימום כסף. אין לי גם ספק בכך שהחלפת כל השח"מ בשוטרי קבע, תוך העלאת משכורות רצינית, תשפר את השירות שאזרחי מדינה ישראל מקבלים.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר